GEMENGD NIEUWS. VLIEGONGELUK TE H1ERLEN. i dood en; 20 gewonden. Gistermiddag werd te Heerlen een vliegdemonstratie gegeven. Van een der machines, de K.L.E.N.N.Daimler D 572, bestuurd door den piloot Gesper uit Bonn, werkte de motor niet regel matig. Na een kort onderzoek ging de pi loot niettemin de lucht in voor het ge ven van een demonstratie in het uit werpen van postzakken. Toen de ma chine eenmaal boven het terrein ge cirkeld had, weigerde de motor. De vliegmachine ging in glijvlucht naar beneden en vloog tegen een berghel ling op, waartegen de tribune wa9 op gebouwd. Drie personen werden op slag gedood. Mevrouw Schobben, geb. Gemmeke, uit Heerlen, die juist drie weken gele den in het huwelijk was getreden, was door den propeller geraakt. Het li chaam was nagenoeg in tweeën ge sneden. Zij leefde nog even en een geestelij ke, die toevallig op het terrein aanwe zig was, bediende haar. Toen gaf zij den geest. Haar man stond als razend van smart naast haar. Een weinig verder lag het lijk van den 23jarigen J. de Beye uit Schinnen, den eenigen zoon van zijn ouders. Hij was met zijn neef en een kameraad, die gewond werd, opgestaan om naar beneden te gaan en aan de passagiers- vlucht deel te nemen. De derde doode was ook een jonge man, de mijnwerker Nic. Meex, wo nende in de Pr. Hendrik'.aan te Bruns- sum. Met gebroken schedel werd hij naar het -iekenhuis overgebracht. Mevrouw Van der BergJanssens uit Maastricht, die met haar zesjarig zoentje de demonstraties bijwoon Je, werd gewond. Het kind stord erbar melijk naast zijn moeder te schreien en werd door den koster van Heerier- heide medegenomen, om later bij zijn moeder in het hos^^nal eebracht te worden. Ook zwaar gewond werd voorts overgebracht een man, voor wiens le ven men vreest, doch dien men nog riet heeft -a i l a i tien. De slager Leo Eusier« uïf Hoensbroek had een ernstige buikwonde en werd eveneens naar het ziekenhuis ver voerd. S. Hertzdahl uit Heerlen, kreeg lichte inwendige kwetsuren en een beenwond. De heer Ootermans werd aanvankelijk naar zijn woning in Heerlerheide vervoerd, waar drie rib ben en een been gebroken bleken te zijn. Ook hij werd later in het zieken huis opgenomen. In totaal kregen ongeveer twintig personen verwondingen, welke echter van lichten aard waren. Deze konden zich, na verbondefi te zijn, naar huis bc geven. De Officier van justitie werd ter stond gewaarschuwd. Dè vliegenier is tater door de poltie gearresteerd. Een later bericht meldt: Zoo juist is ook de nog niet geïden- 'tificeede bij het vliegongeluk betrok ken persoon in het hospitaal te Heer len overleden, zoodat er thans vier dooden te betreuren zijn. De Officier van Justitie, rit. Kode- ritz uit Maastricht, is enkele uren na het ongeval te Heerlen gearriveerd. De vliegmachine is totaal vernield. De piloot is slechts licht gewond en is in arrest gesteld. Jonge breker. Den laatsten tijd kwamen te Amersfoort herhaaldelijk inbraken voor in villa's, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren. Vrij dagmiddag is in één dier villa's de be woner toevallig thuisgekomen. Toen hij zich boven be jnd, hoorde 11 beneden iemand. Hij stelde een onderzoek in en trof er een 14-jarigen slagersjongen aan, die, naar achteraf gebleken is, zich aan een zevental in braken en isluipingen heeft schuldig gemaakt. In hoofdzaak stal de jongen snoeperijen. Aangezien de bewoners der villa's hun huizen dikwijls niet afdoende sloten, viel het den jeugdigen nbreker meestal niet moeilijk, binnen te komen Het gevaarlijke baden. Van een in Egmond aan Zee badende groep kinderen der Christelijke Vacantie- kolonie zijn Zaterdagmorgen twee kinderen, di9 zich te ver in zee ge waagd hadden, door den stroom mee getrokken. De ber&leidende juffrouw en een badknecht begaven zich dadelijk te water, spoedig gevolgd door een lid van de reddingsbrigade. Laatstge noemde mocht het genoegen smaken, een der in nood verkeerende kinderen, alsmede de juffrouw, die zelf in le vensgevaar verkeerde, op het strand te brengen. Dadelijk zijn pogingen aange wend om bij het kind, een jongen, de levensgeesten op te wekken. Naar het andere kind, dat zoo goed als zeker verdronken is werd gezocht. Nader wordt aangaande het lot der beide kinderen, die door den stroom in zee werden gesleurd, het volgende gemeld: Tot drie uur 's middags is tevergeefs getracht het leveji van het aan het strand gebrachte kind op te wekken. Te vier uur is het andere aangespoeld, niet ver van de plaats, waar beiden te water waren geraakt. Het eene kind was afkomstig uit Hilligersberg, het andere uit Delft. Beiden waren onder gebracht in het Chr. vacantiekolonie- huis „Zeehuis". Ongeluk op de Wielerbaan. Gister middag organiseerde de Haagsche Mo torclub motorrace's op de Rijswijksche (Wielerbaan. In een van de races van 'de 500 cM:: .klRsss startten de motor- RECLAME. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardi's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten, Doos 60 cent. renners Baar en Lans. In de tweede ronde gaf Lans te vroeg gas in de bc cht, met het gevolg, dat hij zijn mo tor niet meer kon houden; op dat mo ment reed hij ruim 100 Km., met een geweldigen smak vloog hij tegen de balustrade op. De motorrijder zelve vloog met een groofen boog over deze balustrade heen en kwam tusschen het publiek terecht. Lans bleef bewüsteloos liggen. Twee van de toeschouwers, de heer Hilders uit Den Haag en de heer A. Bögmans, uit Breda, zwager van eerstgenoemde, verloren eveneens het bewustzijn. Men kan zich voorstellen welk een groote consternatie er op de wielerbaan heerschte. Dr. van der Laan, die zich onder de toeschouwers bevond verleende de eer ste hulp en constateerde dat Lans een zware hersenschudding had bekomen en achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. De twee bezoe kers werden na eenige moeite weer tot bewustzijn gebracht. Zij hadden slechts lichte verwondin gen aan hoofd en borst bekomen. De motor, die tegen de balustrade was gereden, gleed totaal vernield uit de bocht. Het gelukte den renner Baar, die vlak achter L. reed, nog tijdig te pas- seeren, daar hij anders over den glij denden motor heen getuimeld zou zijn. Een jachtpartij. Te Culemborg lo- geeren op het oogenblik de hertog en hertogin de Nemours, leden van het oude koningshuis van Frankrijk. Het gezelschap is te Culemborg, om aan een jachtpartij, die in de omge ving wordt gehouden, deel te nemen. Autobus tegen een huis. Te Slie- drech-t is gistermorgen een groote A.T.O.-bus, welke den dienst onder houdt tusschen Gorkum en Dordrecht, ter hoogte van de vroegere kalkloods te Sliedrecht met groote vaart tegen het huis van den heer Boer gereden. De voorgevel van het huis werd geheel ingedrukt, terwijl de bus in het huis b klemd raakte, t In den bus zaten behalve de chauf feur vier passagiers. Een van hen, de wed. T., brak haar neusbeen, terwijl de drie andere personen lichte ver wondingen opliepen. De chauffeur be kwam geen letsel. De oorzaak van het ongeval is het breken van de bevestiging van de vee- ren der voorwielen waardoor de motor doorzakte en waardoor de stuuinrich- ting defect raakte. Ernstig auto-ongeluk. Gister avond omstreeks half zes is te Zand- voort een luxe auto door onvoldoende functioneeren der remmen met groote vaart op een groep menschen ingere den. Deze menschen stonden voor een gesloten overweg bij het station Sant poort. Drie kinderen werden gewond. Een dezer, het ongeveer 12-jarig jon getje van den heer L., inspecteur van politie te Haarlem, is een half uur na het ongeluk aan de verwondingen overleden. De andere kinderen zijn licht gewond. De auto is door de politie in beslag genomen. Van bokser tot bankier. Gene Tunney, de wereldkampioen bokser, zwaar gewicht, die na zijn jongste overwinning op den Australiër Hee- ney, het boksen er aan wl geven, heeft, dit plan niet opgevat, omdat de boks- sport voor een wereldkampioen geen goed zaakje zou zijn. Precies is het Diet te zeggen, maar Tunney heeft in ieder geval tussehen de vier en vijf millioen gulden met zijn vuisten ver diend. Enkele klappen heeft hij er bij opgeloopen en daar zullen er bij zijn geweest, die aan kwamen] Na zijn eevecht met Heeney heeft lunney tenminste gezegd,, dat Hee ney's slagen heel wat leken, maar, dat men er toch in werkelijkheid niet veel hinder van had. (Onder dit „men" is dan te verstaan: iemand als Tunney, want menschen als u en ik zouden één hoek" van Heeney waarschijnlijk niet overleven!) Hoe het zij Tunney heeft voor de kostbare millioehen vermelde klappen ongetwijfeld graag over gehad! Maar aan de vechtlust en aan de „verdraagzaamheid" (d.w.z. de bereide harde klappen onbekommerd getroost te ontvangen, te „incasseeren" zooals dat in de bokstaal heet) zelfs van een w ereldkampioen-bokser komt een eind. Tunney althans schiint er zijn bekomst van te hebben! Hij is van plan een groote reis door Europa te maken, wat ook voor een Amerikaan een weelde is, die iemand al9 Tunney z.'ch kan permitteeren! Na deze reis is Tunney van plan V/all Street en de financieel- wereld binnen te treden. Wat de heer Tunney kan doen, daar hij nu eenmaal meer malen millionnair is! Maar er is nog een bijzondere omstandigheid, welke Tunney dezen stap zal vergemakkelij ken. Door zijn huwelijk met M. s Mary Lauder, zal hij namelijk verwant wor den met een sinds lang in de finan- c'-ecle wereld vooraanstaande familie. IVeiuffrouw Lauder is nameliik een kieindochter van Andrew Carnegie, den staalkoning. Wanneer Tunney werkelijk zijn in trede zou doen in de rijkste straat ter wetêl zou hij zijn woning in Stam- f»rt (Connecticut) moeten ^-pg-von, daar dit te ver van New-York is. Hij zou dan niet onmogelijk weer in zijn geboorteplaats gaan wonen, Greenwich Village, wat niet zoo ver is van Wall Street, het financieëel centrum der wereld. Wielerwedstrijden voor slagersjon gens. Op den Raaijberg te Bergen op Zoom worden Woensdag 15 Aug. verschillende wielerwedstrijden ge houden, speciaal voor slagersjongens, de helden van den weg. Overreden en gedood. Zaterdag middag te ongeveer half twee reed de heer G. M. J. van Derton, officier bij de cavalerie in het Belgische leger met zijn auto op den Amersfoortschen Straatweg onder Naarden in de rich ting Amsterdam; waar hij een bezoek aan de Olympische Spelen wilde bren gen. Twee andere Belgische officieren be vonden zich bij hem in den auto. Hij reed met een snélheid van naar schat ting 40 K.M. per uur. Voor hem uit, rechts van den weg reed de heer G. Doorn, die eenigszins hardhöorend Was* per fiets. Plotseling stak dezé dén weg over naar links. Een aanrijding Was niet meer te vermijden. De heer Doorn werd ongeveer 7 Meter weggeslingerd en was onmiddellijk dtod. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Doodelijk motorongeluk. Zater dagmiddag om 3 uur is de heer F. K. uit Rotterdam met zijn motorrijwiel cp weg naar Den Haag, nabij de Julia- nalaan te Delft, met groote snelheid in botsing gekomen met een motor met zijspan van H. T. A. B. uit Den Haag. De heer F. K. werd over den weg ge slingerd en kreeg een beenbreuk en etn schedelfractuur. Hij werd naar het Gasthuis te Delft vervoer en is daar eenige uren later overleden. De heer B. uit Den Haag brak zijn linkerbeen. Ook deze 'd naar het Gasthuis te Delft vervoerd. De beide motoren zijn door de poli tie in beslag genomen, die een onder zoek zal instellen naar de oorzaak van het ongeval. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Veiling. Aangevoerd 4721 stuks eieren. Prijs kippeneieren f6,507,15; eendeneieren f 5,30550 p. 100 st. Bo ter 8890 et.; kaas 37—45 et appelen 9 et.; zwarte bessen 26 et.; alles p. p. aardappelen grooten, per 35 K.G. 215 230 et.; drielingen f1,50i,8o;wor- telen 57 ot. per-hbs; kroffyaru 3ct. per bos; rabarber 3 et. per bos; postelein 4 ei per pond - TER AAR. Aan de RX Sclïqol te. Oudewete- ring werd als Onderwijzer benoemd de heer J. C. Wassenberg alhier. De Commsisaris der Koningin in deze provincie, bracht een bezoek aan deze gemeente, ©e openbare gebouwen werden door Z.Exc. bezocht. HODËQRAy/EN. Morgenhoopt alhier en te Zwam. jnerdam, de vereen. ,,Rhodé" tot steun van het Kinderhuis „Voordorp te Kei- derdorp, haar jaarlijksche collecte te houden ten bate van het verwaarloosde kind, verpleegd iijt bovengenoemde stich ting. Nu hoopt h^t bestuur dat het ook dit jaar wederom vele gaven zal mo gen ontvangen, opdat o0k dit werk op dezelfde wijze zal kunnen worden voortgezet. BOSKOOP. de vaardigheidsprceven^ wel ke ten ^verstaan vdn khpitein Snijders, op 9 Augustus te Alphen a. d. Rijn door de leden van de Boskoopsche Burgerwacht werden afgelegd, slaagden voor klasse A (diploma) met zilveren kruis: A. v. d. Meermet 135 p. en G. W. de Jong met 133 ~p. Vereischt aan tal punten 130, in drie series. Geslaagd voor klasse B (diplooma met bronzen kruis) D. Nieuwesteeg met 129 p. H. A. Boekraad mist 123 p., J. Spaargaren miet 132 pi, H. v. Tol Johzn. met 119 p., W. v. Tilburg met 119 p., A. Spa met 125 p., G. Benck- hurjsen met 119 p., C. Goudkade met 124 p., W.. B. v. Eijk miet 125 pL, J. v. Tol Johzn. met 134 p., C. H. van Eijk met 129 p. Veeirsoht aantal punten 115 Geslaagd klasse C (diploma): Joh. Nieuwesteeg met no p., F. Keijzermet 114 p., E. T. Hoogerbrug jmet 108 p., Anth. v. Tol met 111 p.. A. Vuyk Pzn. met 109 p., A. Oosterwijk Dzn. met 105 p.. J. D:. Kranenburg met 108 ip., G. v. Eqk miet 113 p„ C. v. Tol Jan., met 100 p. Vereischt aantal punten 100. Coöp. Vereen. Boskooofpscbe Veiling". Veiling van Augustus. Rozen per bos: Mac. Keiler 45—6S ct.Claudius Pernèt 51—75 ct.; Had- ley, 5878 ct.; Marcel Rover 3069 ct.; Columbia 4080 ct.; Gem. Rozen 1533 ct.; Golden Ophelia 2747 ct.; Rosalandia 3945 ct.; Butterfly 28 59,ct.; Ophelia 2435 ct.; Elle Poulsen iS40 ct.; Babyrozen 4060 ct.; Kei zerin Aug. Victoria 29 ct.; Jules Bou- chë, 4075 ct. Diversen per bos: Lelie's 4050 ct.; Dahlia's 2035 ct. Vrijdagavond, toen de slager v. d. Z. aan ae Nieuwstraat een koe van de vrachtauto naar de slachtplaats wilde vervoeren, ging het beest er van door. De koe holde de Dorpstraat in, vervol gens het Jaagpad op, waar het terecht kwam in de kwoekerij van den heer v. d. Stam. Begrijpelijkerwijs weid hier door het beest schade aangericht. Na eerst nog een paar maal in een sloot te hebben gezeten, en nog wat rij wielen te hebben vernield, werd het beest overmeesterd, en ter plaatse af gemaakt. Het was j.l. Zaterdag I21/? jaar geleden dat alhier de Coöp. Vereen. „De Boskoopsche. veiling werd opge richt. Naar aanleiding yam dat feit, wapperde van het gebouw onze drie kleur, en werden alle koopers door het veilingsbestuur getracteerd. In de afgeloopen week werden aan de bad- en zweminrichting 257 heeren-, 279 dames- en 107 volks- baden genomen. Door de vereen. „Boom- en Plan- tenbeurs", afd. Rozen-commissie, werd na keuring voor veld en onder glas. een certificaat van verdienste toegekend aan een nieuwe roos, spact uit de Gr leansgroep, eigenaar de heer G. H. Kersbergen. Door de Pluimveevereen. „Nut en Sport'' alhier, is besloten dit jaar op 25 en 26 December een tentoonstelling te organiseeren. Op 29 en -30 Aug. e.k., zal er te Reeuwjjk een land- en tuinbouwfeest gehouden worden. Voor het eerst zal daar ook een bloem'entemtooinstedliiig worden .georganiseerd. Daarvoor, heeft zich een commissie gevormd, waarvan de heer S. v. Rijn het voorzitterschap heeft aanvaard. A.s. Donderdag 10 Aug,, n.m. 7. uur, zal er in hot' veilingsgSbbuW wé der beurs gehouden wo: de"n. NIEUWVEEN. Woensdag maakte de Chr. Zang- vereeniging .„Soli Deo Glooria" een auto tocht mar Zeist. Het mond- en klauwzeer is uitge broken onder het vee van den heer Spelt. NIEUWE WETERING. In den nacht van Vrijdag op Za terdag, is de brug over de Ringvaart alhier, ernstig aangevaren. - De aanva ring geschiedde doordat twee mootoir- booten tegelijk in de doorvaart kwa men. Een der motorbooten kwam na de aanvaring aan den wal, doch de schul dige schipper voer door en is tot he den nog mot achterhaald. Een der gor dingen werd totaal vernield, terwijl ook nog een paal verzet werd. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hannes, z.v. J. Plaatzer en J. Kool;Ber- nadina Johanna d.v. W. G. Kortekaas» en D. H. v. H-eumen; Maria d.v. Hl Koenen en W. J. de Groot. Ondertrouwd: Nicolaas Hendricus Her tnans 21 j. en Maria Kozijn 22 j. te Lisse; Albertus Anthonius Maria Berm- son, wedn. van M. E. H. Al. Puts 36 j. te Haarlem ën Johanna Lucia Antonia v. Kesteren 24 j.; Jacobus Wilhelmus Nieuwenhuizen 27 j.'en Christina Maria Passchier 22 j.; Leonard Frederik Wil lem v..U.rk 22 j. en Adriana v. Rooyen 21. j. Overleden: levenl. aangeg. kind van het maun. gesl. van P. v. d. Linden en E. M. Smit; Wilhelmina v. Sehie 48 j. gèh. met P.. J. Steen voorden; Hen drik Rietmeijer 57 j. geh. met P. A. Muller; Adrianus van Rhijn 72 j. geh. imèt A. Arnzen. Gevestigd: Fam. S. Duindam, Julia na weg 56; P. W). G. de Vreede, Douza straat 19; S. C. de Vreede, Douzastr. 18 H. A. v. d. Pelt, Zwarfceweg; M. HL Abbis. Katwijkschestr. 1; A. A. M. Al kemade, Voorstr. 56; W|. Rrosis, Doou- ztastraat 5; J. v. d. Niet, Trompstr. 12; M. E. Klett, Koepelweg 8; M. Wiese Huis ten Duin; H. Jacobs, Voorstr. 12; M. Kuilman, Zwanensteeg 3; J, Wi. v. Went Wilhelminastr. 34; T. v. E^ten, Hoofdstr. 32; B. J. J. de Groot, Pickee Straat 68; M. Ch. Krebbers, dienstb., Oude Zeeweg 66; J. C. M. Mathot on derwijzeres, Kerkstr. 4; W. F. L. Door neveld, dienstb., Voorstr. 51; J. J. Schols, axb„ Pickéstr. 27. Vertrokken: J. W. Witteman, agent van politie, Molenstr. 21, Monster; J. M. Groswardt, huisknecht, Nassau Dil lenburgstraat 47, 's-Gravenhagê; J. A. de Lange, winkeljuffr., Ooat Indiëstr. 30, Haarlem. OEGSTGEEST. Winkelweekplannen. Omtrent de winkelweekplannen kun nen we het volgende melden: Gezien het feit, dat het de vijfde maal is dat de middenstand op een of an dere wijze naar voren treedt om zijn zaak op hooger plan te plaatsen, en we dus mogen spreken van een eerste lus trum, heeft men ditmaal de plannen breed opgezet. AU es gaat schitterend. Het tentoonstellingsgebouw is geheel be zet jenjde^ deelname aan den etalage wedstrijd js eveneens schitterend. De Edelachtbare heer Burgemeester dezer gemeente heeft inmiddels het Eere voorzitterschap aanvaard, terwijl nog een zestal heeren, w.o. onze beide wet houders, zijn aangezocht in het eere comité zitting te nemen. De stand Oud-Poelgeest heeft van alle zijden belangstelling ,en medewer king, en gezien het feit dat onze ge meente nog velen in haar midden heeft welke weinig van de historie van ons dorp afweten, gezien ook de wisselen de bevolking, kunnen voorwerpen, por tretten, photo's, etsen, penteekeningen enz. \/m recenten datum* voor dit doel gelden. De heeren Donk, Raadhuis en Averdieck, Geversstr. 24, deelden ons mede^ dat de dames mevr. Kamsteeg, geb. Hoogendoorn, W. de Zwijgerlaan 21 mie). P. van den Berg, Mauritslaan 17, mej. Hoogendoorn. Warmoinderweg 4 en de heeren A. M. van Sermondt, Ge versstraat 16, P. de Boer, Geversstr. 61 en A. Koelman, W. de Zwijgerlaan 15, mede bereid gevonden werden, alles dienstig voor dit doel, in te zamelen, zoodat ieder beleefd wordt verzocht aan een dezer adressen mededeeling te doen als men iets heeft. Er zal voor worden zorg gedragen dat alles in goe de 0rd.' weer wordt terugbezorgd. Met de beoordeeling der etalages hoeft men dit jaar het volgende sy steem: De jury' beoordeelt oö Vrijdag 24 dezer dé etalages, doch de Uitslag wordt in handen gesteld van den Eere- Voorsitter en eerst Maandag be kend gemaakt. Intusschen krijgt het pu bhek de jgjelegenhedd ook hun oordeel uit te spreken, met dien verstande, dat het oordeel van de jury geldend is. De winkelier krijgt dus het diploma met vermelding eerste^ tweede, derde, vier de prijs en de prijs valt ten deel aan (hom of haar die den uilslag der jury. het dichtst benaderd. Afspraken om den uitslag te beinvloeden door particulie ren, zooals elders werd gezien, wordt hierdoor geheel ondervangen. Tevens zullen de stands beoordeeld worden en wel welke de mooiste is, waarbij ook het bovenomschreven sy steem 'geldt. We hopen spoedig Jiet eere-comdté volledig te kunnen melden, alsmede het uitgewerkt program. De Burgemeester heert reeds toezegging gedaan om ver gunning te vorleenen tot het seven van muziek in het gebouw en als we nu maar een strnkje kunnen krijgen, komt ook dit in orae. Onze vroegere plaatsgenoot H. G. Brusseo, haalde dezer dagen de akte En gelsch L.O., en naar we vernamen, is dit reeds zijn vijfde akte. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer te 2 uur, had ach ter het Groene Kerk je een ernstige aan treding plaats tusschen een luxe auto* gemerkt L 2196 en bestuurd door den ïeer van L. uit Maarsen, waarin geze ten waren diens vrouw en de heer Mr. M. en een van den tegeaiovergestelden kant komende vrachtauto uit Voorburg afkomstig, die met verblindende ver lichting reed. De aanrijding was van ernstigen aard De heer L. liep een bloedende wond aan de kin op en diens echtgenoote een bloedende hoofdwond welke verbonden werden door den alhier woonachtigen dokter V. De luxe auto werd ernstig be- schadgd. Heit linkerspatbord drong in het linkervoorwiel, de beide lantaarns werden geheel in elkander gedrukt en de voorruit was gebroken en het stuur rad in stukken. De vrachtauto werd in die mate aan gereden, dat het geheele onderstel van de auto er onderuit werd geschoven. Ook bekwam de chauffeur van deze auto een niet ernstige kin wond. Door de aanrijding reden beide auto's in een langs den weg gelegen sloot. Door de kraan wagen van d® fa. van den Ameele werden ae weer op den weg gebracht. Eenigen tijd na het eerste ongeval reed nabij Endegeest om ongeveer 3 uur een luxe Fordauto tegen een lantaarn paal, waardoor aan de auto veel materi- eele schade werd veroorzaakt, n.1. de voorruit gebroken, achterwiel in elkan der, twee lekke banden en de portier ruiten gebroken. De auto- was gemerkt H 57386 en was afkomstig uit i3assen- heim, waarheen de inzittenden, die teenigszins gewond waren door een luxe lauto van ae fa. v. d. Ameele werden (heengebracht. RIJNSBURG. In die op 18 Aug. a.s. te houden schietwedstrijd om den Oegstgeester Wisselbeker, zullen voor de Burger wacht alhier de volgende schutters uit komen: H .J. Grimbergen, C. v. Kla veren, H. Ravensbergen, C. V!. Vliet en G. ÏVbs. ZEVENHOVEN. De oudste inwoner onzer gemeen te, de 92-jarige J. Stolwfjk, was dezer dagen nog aan *t z.g. kroozen van sloo- ten. Uitslag loting ^dienstplicht. 1, K. de Jong; 2. HL Brsewed; 3. M. Janmaat 4. A. Nieuwenhuizen; 5. G. v. d. Horst; 6. A. v. Leeuwen; 7. J. Vork; 8*. A. v. d. Berg; 9. Ww Domburg; 10. M. Ver- burg; 11. A. Coimpier; 12. L. Bos; 13. A. v. Peet. De leerlingen der Chr. School a. d. Amstel maakten een reisje naar Utrecht en omgeving. De jeugd genoot volop. Scheepstijdingen# HOLLAND—AMBP.IKA-LIJN. YOLEND'AM n v. Rott. te N.-York. ISTAJDSDIJK 11 v. N.-York n. Rott. KINDERDIJK Rott. n. Vanc. u vao Londen em p. Deal. LOCEKATRINE Yanc. n. Rott. iq v. Astoria. -RURGERDIJK 10 v. Rott. te Pltil. RËEMSTERDIJK 10 V. Rott. te Balt. GAASTERDIJÉ 10 v. Rott. n. Newport New. BLIJDENDIJK n v. Phil, te Rott. MOERDIJK Yanor. n. Rott. 10 van Cristobal HOLLAND—AFRIKA-LIJM. RIJPBRKERK tkr. 9. v. Zanzibar. HEEMSKERK tbr. 10 w. Pt. Sudan. RIETFONTEIN tbr. p. 10 Quessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LUN. ALGENIB thir p. 9 .Las Pahnas. GERES uitr. 10 v. Lagos. EEMSTROOM ïhr. 10 te Monrovia. VLIELAND tbr. 11 te Duala. IJSTROOM tbr. 10 v. Lagos. KON. HOLLANDSOEE LLOYD. ORANIA 10 v. Gdynia h. A trait. KON. PAKETVAART MIJ. SLDAJOE Rott. n. Bat. pu 11. Perim. TASMAN 9. r. Bat te Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE uitr. p. 11 Ouessant. DJEMBER tbr. p. 10 Suez .h'EDOE uitr. 1 r te Belawau. BANDOENG tbr. p. n Sues. GORONTALO uitr. p. 11 Gibraltar. TERNATE ïhr. n v. Singapore. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". JOH. DE WITT tbr. 10 v. Singapar" ENGGANO tbr. p. 10 Gibraltar. P. G. HOOFT uitr. 11 v. Colombo. KARIMOEN tbr. :i v. Pt. Said. KON. DER NEDERL. uitr. 10 v. Ge nua PRINS DER NEDERL. tbr. 12 6 y.m. te IJm. en iov.m. te Amst. verw. ROxII uitr, te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6