Afscheid van Dr. W. H. GISPEN Jr. van de Geref. Kerk te Hazerswoude. In het vriendelijk kerkgebouw der Ge ref. Kerk te Hazerswoude was gisteravond een groote schare bijeen, om getuige te zijn van het afscheid van Dr. W. H. Gispen Jr., die na een 3-jarig verblijf te dezer plaatse naar de Geref. Kerk van Delft vertrekt. Onder de aanwezigen £evond zich het hoofd der gemeente, burgemeester J. van der Meulen, terwijl namens de classis Lei den Ds. H. Haspers van Koudekerk a. d. Rijn tegenwoordig was. Nadat gezongen is Psalm 911, de ge meente belijdenis des geloofs heeft afge legd, waarna Psalm 1381 wordt aange heven, gelezen is Psalm 91, gaat de lee- raar vóór in gebed. Tot tekst voor deze afscheidspredicatie heeft de prediker gekozen Handelingen 20 32: „En nu broeders, ik beveel u Gode en den woorde Zijner genade, die machtig is u op te bouwen en u een erfdeel te ge ven onder al de geheiligden". Onze tekst, aldus de prediker, is een ge deelte van het afscheidswoord dat Paulus sprak tot de ouderlingen, en in hen tot de gemeente van Efeze. Paulus is reizende naar 'Jeruzalem, doch heeft gfeen tijd de gemeente van Efeze, waaraan hij zooveel herinneringen heeft, te groeten. Hij is Efeze voorbij gevaren, doch zendt, als hij te Miléte is, naar Efeze en ontbiedt de ouderlingen der gemeente. Aan het stille strand van Miléte neemt hij in ontroerende taal afscheid van de gemeente van Efeze. Hij gewaagt van zijn arbeid onder hen, betuigende beide Joden en Grieken de be keering tot God en het geloof in Jezus Christus. Zware wolven zullen tot haar inkomen die de gemeente niet zullen spa ren. En zij zullen zijn aangezicht niet meer zien. Hij reist naar Jeruzalem, niet we tende, wat hij daar ontmoeten zal. Wat zal dat op het strand van Miléte, bij het bruisen der zee ontroerd zijn toegegaan, als de trouwe heraut afscheid neemt van de gemeente van Efeze en him toeroept: „En nu broeders, ik beveel u Gode en den Woorde Zijner genade, die machtig is u op te bouwen en u een erf deel te geven onder al de geheiligden". Dit afscheidswoord van Paulus aan Efeze wil spr. tot het zijne maken, nu hij als dienaar van de gemeente van Hazerswou de afscheid neemt. Hij wil evenals Paulus, de gemeente aanbevelen aan God, die de genadige, de blijvende en de almachtige God is. Als een kostbaar pand legt Paulus de gemeente van Efeze in Gods hand. Aan den Heere wordt deze gemeente toever trouwd en, nederknielende, heeft hij met gebed zijn afscheid besloten, de gemeente onder Gods hoede leggend. Hij heeft hun gepredikt het woord der genade, het evangelie der genade Gods. Aan dat woord der genade zij de gemeen te aanbevolen. Efeze is door de prediking van Paulus het evangelie der genade be kend gemaakt. Zij weet wie God is. De af godendienst, de vereering van Diana heeft plaats moeten maken voor den dienst van God, en nu beveelt hij de ge meente niet alleen Gode aan, maar ook den woorde Zijner genade. God en de dienst des Woords. Want im mers door den dienst des Woords werkt de genade; Gods genade komt door den dienst des Woords. Sommige menschen wenschen met God alleen te doen te hebben, zoo noodig met een tekst als springplank, maar alleen het woord der genade leidt tot God en ein digt in God. De kennis van dat woord zonder de ge nade is niet voldoende. Zij is een lamp, waaraan het licht niet ontstoken is. Door het woord der prediking schenkt God aan Zijn gemeente de genade. Om God, Gods Woord niet vergetend; om Gods Woord, God niet vergetend. Niet een prediking des Woords, naar uw ervaring, maar een prediking des Woords dat levend en krachtig is, en scherpsnijdender dan eenig tweesnijdend zwaard, en doorgaat tot de verdeeling der ziel en des geestes, en der samenvoegse- len en des mergs, en een oordeeler is der gedachten en der overleggingen des har ten. Dat Woord moge u, gemeente van Ha zerswoude, troosten en bemoedigen en in uitzicht stellen de erfenis van al de ge heiligden. Aan wiens handen kon Paulus de ge meente van Efeze beter toevertrouwen dan aan God, de blijvende God. Paulus weet dat men zijn aangezicht niet meer zien zal. De gemeente van Efeze zal straks deze heraut van het Evangelie der gena de Gods voor goed moeten missen, maar wat nood, immers God en 'het woord Zij ner genade blijft. God blijft in den tijd en in de eeuwig heid, maar vraagt ons eiken dag reken schap onzer daden. Aan dien blijvenden God draagt Paulus de gemeente van Efeze op, en in navol ging van den apostel draagt spr. ook, scheidende, deze gemeente op aan den blijvenden God der genade. Maar zal het goed zijn, dan moet de ge meente met dien blijvenden God omgang kunnen hebben. Om met den Heilige te kunnen verkeeren moet ge zelf geheiligd zijn, anders hebt ge in het Woord Zijner genade geen troost; kunt ge niet opge bouwd worden; ontvangt ge geen erfdeel onder al de geheiligden; zljt ge niet erfe niswaardig. Welk een troost voor de gemeente van Efeze, dat bij het vertrek van Paulus God blijft. En als Paulus straks weg is, heeft Efeze een geordende gemeente, aan wie, lang na Paulus' dood een brief ge schreven wordt, met den aanhef: Schrijf aan den Engel der gemeente te Efeze: „Dit zegt Hij, die de zeven sterren in zijn rech terhand houdt". De dienaren des woords gaan, maar de dienst des woords blijft, 't ls Gods eeuvvig- heidswerk. Gemeente van Hazerswoude, zie op dit Woord en blijft in dit Woord. Dat Woord alleen zij uw troost en steun en geve u te zingen: Gij zijt mij, Heerl ter schuilplaats in ge varen; Gij zuil mij voor benauwdheid trouw bewaren. G omringt me, daar ge mij in ruimte stelt, Met blij gezang, dat mijn verlossing meldt. Als de gemeente dit 4e vers van Ps. 32 gezongen heeft, gaat de prediker voort met er aan te herinneren, dat Paulus de gemeente van Efeze aanbeveelt aan den machtigen God; aan God die maciitig is op te bouwen en erfdeel te geven. Hij is de bouwmeester en Gods gebouw zijt gij. Met het .vertrek van den dienaar wordt de bouw niet step gezet. De bouw gaat voort, omdat God de bouwheer is. Immers, de dienaar brengt het woord, maar 't is God die houwt; Hij moet den wasdom geven. Petrus noemt dit opwas sen in de genade. God sticht den enkeling en bouwt het geheel. Hij sticht nooit zonder het Woord, Hij predikt nimmer zonder dat Woord. Wie dat Woord niet gelooft, zal niet be vestigd worden. Dat Woord zal worden aangevallen en bestreden. Reeds Paulus zag op het strand van Miléte dat zware tijden aanstaande waren. Maar geen nood, God blijft, de ge nadige God blijft, Hij is machtig te bou wen Zijn gemeente, te stichten den en keling. Hij geeft de geloovigen een erfe nis. Een erfenis voor al de geheiligden, Hij de Hoogepriester gaf dit in Zijn rijke barmhartigheid. Een voltooid gebouw zult gij zijn, een heerlijke 'erfenis wacht u. Vrees dan die genadige, blijvende, mach tige God, en wees Gode en den woorde Zijner genade aanbevolen. Amen. Hierna richtte spr. 'n persoonlijk woord tot de leden van den kerkeraad, dankt hen voor alles wat zij hem en de zijnen geweest zijn, voor de aangename broeder lijke omgang en wenscht hen bij hun moeilijk werk de leiding des Geestes toe. Tot Ds. Haspers, als vertegenwoordiger der classis, richt de scheidende leeraar een woord van dank voor den aangena- men omgang, welke hij onder de classis- broeders mocht hebben. Bij bet moeilijke van het scheiden valt het vertrek uit deze classis, waar hij zooveel vriendschap on dervinden mocht, zwaar. Ook tot den burgemeester richt Dr. Gis pen een persoonlijk woord en dankt voor den hartelijken en aangenamen omgang welke beiden en hun gezinnen hebben mochten. Moge de Heere u nog lang als hoofd der gemeente met Zijn zegen en trouw omringen en u ondersteunen in uw ambtelijken arbeid. Ook herdacht spr. het hoofd der school, den heer Offringa, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn en besluit met een har telijk woord van afscheid aan zijn cate chisanten, die hij met een eenigszins be wogen stem toespreekt. Ten slotte, gemeente van Hazerswoude, ontvang de dank van mij en de mijnen voor al de liefde en toegenegenheid, ons zoo menigmaal betoond. Steunt uw kerkeraad in het moeilijk beroepingswerk. Vervulle de Heere spoe dig mijn plaats. God trooste u allen. Zeer aangename herinneringen mag spr. van deze zijn eerste gemeente meenemen. Mijn eerste geestdrift voor het ambtelijk leven zag ik hier vervuld, de eerste ban den werden hier gelegd. Een tijdperk van bekroonde studie mocht ik hier beleven. En nu broeders, ik beveel u Gode en den woorde Zijner genade, die machtig is u op te bouwen en u een erfdeel te geven onder al de geheiligden. De heer D. de Bruyn IJzn. spreekt den scheidenden leeraar, namens den kerke raad toe en herinnert aan het welkom, dat hij hem voor 3 jaar van dezelfde plaats heeft mogen toeroepen. In gezond heid en opgewektheid hebt ge uw ambte lijk werk onder ons mogen verrichten; in de prediking, in de woningen, onder de jeugd. Daarbij hebt ge nog tijd weten te vinden voor het schrijven van uw zeer be langrijke dissertatie, waarop zulk een mooie bekroning volgen mocht. Moge God u in uw nieuwe plaats tot een rijken zegen stellen. Gij hebt ons in uw prediking de Schrift geopend en daarin steeds het verband tus- schen de oude en nieuwe bedeeling doen zien. Wederkeerig zegt de kerkeraad en de gemeente u en uw vrouw hartelijk dank voor al de ondervonden liefde en vriend schap. Spr. noodigt de gemeente uit haar schei denden leeraar toe te zingen Psalm 121 vers 4, waaraan staande wordt voldaan. Ds. Haspers van Koudekerk spreekt na mens de Classis Leiden een kort woord van afscheid en dankt Dr. Gispen voor den amicalen en collegialen omgang. Spr. herinnert aan het belangrijke werk, dat Dr. Gispen in moeilijke dagén voor de classis heeft mogen verrichten. Het scribaat en presidium van de clas sis bleken bij u in goede banden. Van uw grootvader heb ik eens gelezen, dat hij voor de hongerigen brood, voor de zieken medicijn en voor de vermoeiden een pel grimsstaf bad. Ook gij hebt getoond deze rijke gaven te bezitten. Wij roepen u wederkeerig toe het woord dat ge ons hedenavond bracht. En nu, broeder, wij bevelen u Gode en den woorde Zijner genade. Het vertrek der dienaren is slechts een verplaatsing van den arbeid. Zoo mag dan de Kerk van Delft u weldra als haar nieu- wen leeraar begroeten. Moge zij yan .uw RECLAME groote gaven profitéeren en stelle God u tot rijken zegen. Spr. verzocht den scheidenden leeraar toe te zingen Ps. 46 6 (eenigszins gewij zigd): De Heer, dè God der legerscharen, Zij met u, hoed' u in gevaren. De Heej, de God van Jacob's zaad, Zij u een burg,-een toeverlaat. Nadat Dr. Gispen met een kort woord had bedankt, ging hij voor in dankgebed, waarna gezongen werd Ps. 138 4. 't Was voor Hazerswoude's Geref. Kerk een gedenkwaardige ure. Velen begaven zich na den dienst naar de pastorie, om den beminden leeraar den hand te druk ken. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Nederlandsch Bijbelgenootschap. In de gehouden ledenvergadering van de afd. Arahien a. d. Rijn ten Omstreken van het Ned. Bijbelgenootschap, zijn als bestuursleden gekozen of herkozen Ds. Sttehteuwer, Ned. Herv. Pred., al hier, voorz.; Ds. Kloots, Ned. Herv. Pred., Zwammerdam, bibliothecaris; H. de Boer, hoofd bijzondere school, te Woubrugge, penningm.; B. iH. Hulscher, Alphen a. d. Rijn, keer.; Ds. Bosch, Geref. Pred. te Alphen a. d. Rijn; Ds. GaJinegieter, Ned. Herv. Pred., Ouds* hoorn, (Alphen a. d. Rijn); P. Maas kant, hoofd bijz. school, Bodegraven; Ds. Haspers, Geref. Pred., Koudekerk a. d. Rnn, en Ds. Iijssen, Ned. Herv. Pred., Woubrugge. BOSKOOP. In tie lafgeloopen week werden aan de bad- ten zweminrichting 318 heeren-, 326 dames- ten 215 volksba- den genomen. De gehouden bloempjes ver koop ten bate van een te stichten sanatorir um vcor T.B.C.-lijders te dezer plaatse georganiseerd door de vereen. „Zelf- Hulpheeft opgebracht f131,121/». De heer A. Mennen, concierge- amanuensis aan de Rijkstuinbouwsohool alhier, wordt met ingang van 15 Aug. a.s., in een zelfde betrekking geplaatst aan de Middelb. Koloniale iLandbouw- school te Deventer. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 zilveren Zeeuwsche broche en een meisjesmuts. B. en fW. maken bekend, dat op Zaterdag 11 Aug; schouw zal worden ge dreven van vaatten ten slooten als be doeld in art. 122 der Politieverordening. (Mej. de B. alhier, had het ongeluk dat een kaas van 13 pond, welke Wn\ vervoerde op de bagagedrager van haar rijwiel, daar afrolde en in de Wete ring .terecht kwam langs kien Laag- Boskoopschen weg. Zekere H. v. L. aldaar woonachtig, heeft toen 'naar de kaas gedoken, met het resultaat dat jhii deze onder luid hoera naai' boven bracht. H. v. L. kreeg de helft voor Zijn moeite. [Woensdagj.l. maakten de meis jes van de Naaivereen. „Tabitha" per autobus een reisje tiaar "Bergen aan Zee Jammer voor hen, was het weer dien dag niet bijzonder gunstigtoch kwamen ze 's avonds in tvroolijke stemming te rug, waaruit valt af te leiden, uat zij zioL toch kostelijk geamuseerd hebben Onder veel blijken van belangstel ling heeft de heer H. Redogeld miej. Drukker op de Boskoopsche Handels drukkerij dezer dagen zijn 25-jarig ju bileum gevierd. .Van "de 'directie en het personeel ontving hij fraaie geschenken onder het uitspreken van de 'noodige toespraken. Coöp. Vereen. „De 'Boskoopsche Veiling". Veiling van 4 Augustus. Rozen per bos: Golden Ophelia 34 50 ct.; Marcel Royer p856 ct.; Had- ley, 3869 ct.; Gem. Rozen 1640ct.; Butterfly 4050 ct.; Rosalandia 17 38 ct.; Claudius Pernet f0,47 Columbia 42—60 ct; Mac. Keller 35— 51 ct.Elle Poulben: go50 ct.Ophelia l937 ct.; .Wilh. Kor des 3070 ct. Diversen per bos: Gladiolen 17,32 est; Dahlia's 30—50 ct; Anjera 15-35 ct OEQSTOEEST. Nabij Huize „Bijdorp" liep gister- tmorgen van een luxe het ach terwiel af, terwijl de auto een flinke vaart had. In de auto zaten eemigie per sonen, die er met dan schrik van de vreemde maneuvxe die d laauto maak te, afkwamen. De auto kwam op haar zijde te liggen, waardoor ier eenige rui ten braken en Üe auto niet verder kon rjjden. De auto lag voor het voortrij dende verkeer nogal hinderlijk. He fa. van den Ameele van hier, wad met het ongeval telefonisch in kennis ge steld, die dan ook als gewoonlijk spoedig aanwezig was met 'haar kraanwagen en de auto naar haar werkplaats vervoer de om daar te repareeren. GEMENGD NIEUWS. Offerblokken gelicht. De politie te Bergen op Zoom heeft Vrijdagmiddag een goede vangst gedaan. Een zekere W., af komstig uit Brest, werd op heeterdaad betrapt, oen hij bezig was in de St. Jo- zefskerk aldaar de offerblokken te lich ten. Hij deed dit door middel van een ba lein, waaraan lijm zat. werd reeds .eenige maanden geleden verdacht te Breda kerkdiefstal te hebben gepleegd. De politie mocht er echter niet in slagen hem te berappen. W. is Zater dagmorgen op transport gesteld naar Bre da. ter voorgeleide aan den officier van Justitie aldaar. Dronkemans-berouw. Vijf jaar gele den hadden ze samen een jasje gestolen, waarin een portefeuille zat. Het geld, tien bankjes van tien, was broederlijk ver teerd; sindsdien hadden de kameraden el kaar slechts een enkelen keer gezien, Jot- dat een hunner Zaterdagavond, toevallig den ander zag loopen en hem aansprak. Na lange scheiding deed het weer eens goed met z'n beidjes aan de toonbank le staan, het oude vocht in te drinken en de oude herinneringen op te halen. Tegen twaalven was hun vriendschaps band inniger dan ooit te voren en begon hun hart te spreken. „Weet je nog van 't jasje van die stuur, met die honderd pietermannen", grinnik te Klaas. (Het geld was gestolen uit de stuurmanskajuit van een aan de Hey- plaat te Rotterdam liggend schip). „Ja jo, en toch zit 't iïie dwars". Arie hikte na deze bekentenis. „Recht is recht, da's eigenlijk de sui- vere waarheid". Toen nam Arie het besluit: „We gane same naar de Pauwelaan, 't vertellen". De inspecteur ontving de mannen met het opgekropte kinderhart. „Zeg 't nou". „Ik heb niks te zeggen". Klaas uitte deze jok met een vettigen glimlach. „We hebben 't same gedaan, meneer". Het hooge woord was er bij Arie 'uit; de inspecteur van den nachtdienst luisterde aandachtig naar het relaas van de mis daad van jaren her. Toen stelde hij den commissaris van het bureau in welks rayon de diefstal ge schied was, op de hoogte. Laat ze voorloopig maar loopen, we zul len de zaak nader onderzoeken, luidde diens oordeel. Opgelucht, beleefd hun petje lichtend, koersten de eerlijke kameraden de vrije maatschappij weer in. Lijk opgehaald. Nabij Zutphen is uit den IJsel het lijk opgehaald van den ruim 60-jarigen van S. uit Eefde, die sedert eenige dagen werd vermist. Brand. Te Eist is de woning van den timmerman B. K. afgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Wagon uit de rails geduwd. Op den drukken Zaterdagmiddag druk, vooral voor het treinverkeer, heeft, bij het sta tion ZevenhuizenMoerkapelle een ont sporing plaats gehad, waardoor het trein verkeer Den HaagUtrecht, vice versa, vertraging^ heeft ondervonden. Van ontsporing van een goederentrein zooals het gerücht liep, was echter geen sprake, daar slechts een leege goederen wagen, hij een wissel door een locomotief waarachter eenige goederenwagens waren aangehaakt, uit de rails is geduwd. De wagon stond te ongeveer 2 uur Za terdagmiddag op het linker hoofdspoor (gerekend uit de richting Gouda) voor het station en zou worden weggehaald door den rangeertrein die naast het z.g. baga geperron op de meest linksche rails stond. Of men nu vergeten had de remmen van den leegen wagon aan te zetten, of dit onnoodig had geoordeeld, kon niet worden uitgemaakt, doch in ieder geval kwam er, vermoedelijk door den sterken wind op een kwaad oogenblik beweging in den wagen, zoodat deze in de richting Den Haag rolde. De locomotief was toen al aangezet om den wagen, te gaan ran geeren met gevolg, dat juist hij den wis sel, van hoofd- en bagagespoor die even buiten het stationnetje en de eenzaam voortrollende wagen tegen elkaar opbot sten, zoodat de wagen ontspoorde. Dientengevolge was het treinverkeer in heide richtingen gestremd. Een machine van den hulptrein werd telegrafisch uit Den Haag ontboden, daar de ontspoorde goederenwagen hierdoor gemakkelijk weer in de rails zou kunnen worden getrokken. Die kwam te ongeveer 2.50 uur ter plaatse met een inspecteur van de inspectie Utrecht, die in Den Haag dienst had. De goederenwagen waarvan al leen een as en de buffers verbogen waren, kon toen met behulp van het tractieper- soneel uit Den Haag en de ploeg van weg en werken die te Zevenhuizen is gesta- tionneerd in de rails worden terugge bracht, de goederentrein kon vervolgens doorrijden, de sporen waren weer vrij ge maakt. De vertraging op de lijn was inmiddels niet onbelangrijk. De trein die 14.07 uit Gouda moest vertrekken hield voor het station stil en liet de reizigers voor Den Haag overstappen in den trein die 14.05 uit Den Haag was weggegaan, terwijl de reizigers uit Den Haag in den van Gouda komenden trein overstapten, waarna bei de treinen teruggingen in de richting waaruit zij gekomen waren. Ook de treinen van 14.37, J4£3, 15.29 en 16.05 uit Den Haag en die van 14.14, 14JJ5 en 15.10 uit Gouda ondervonden ern stige vertraging, met de onaangename ge volgen voor de reizigers hieraan verbon den. Tegen vijven was de stagnatie vrij wel opgeheven, naar men op het station Zevenhuizen-Moercapelle verzekerde. De grootste vertraging had circa een uur ge duurd. Onaangenaam was voor de overstappen de reizigers die opgeveer 5 minuten moes ten loopen, dat zij dit juist in een giet- regen moesten doen. De internationale treinen, twee uit den Haag, die resp. ongeveer een uur en een half uur vertraging hadden, misten de aansluiting in Utrecht niet, daar hierop gewacht werd; de andere treinen tot on geveer half vijf wel. De treinenloop RotterdamUtrecht vice versa had in Gouda slechts geringe ver traging. Het reizigersverkeer was inmiddels voor den Zaterdagmiddag niet buitensporig fimk te prtoman Noodlanding. Zaterdagochtend te on geveer half twaalf moest het vliegtuig 1130 van de Deutsche Lufthansa, vliegen de op de lijn Amsterdam—Basel, te Heu men een noodlanding maken tengevolge van een defect aan de olieleiding. De noodlanding geschiedde vlot in het groote weiland van de „Sluiskamp". De eenige passagier werd naar het naastbij- gelegen station Mo'ok vervoerd. Het defect werd door een plaalselijken smid hersteld. Om twee uur is het vliegtuig weer ver trokken. Zwalvelzuur over het lichaam. In de melkfabriek te Oud-Gastel is de arbeider J de R., terwijl hij een flesch met zwa velzuur droeg, van de trap gevallen. Hij kreeg den geheelen inhoud van de flesch over het lichaam. Zijn kleeren verbrand den geheel, terwijl hij tevens zeer ernsti ge brandwonden aan gelaat, armen en beenen opliep. De ongelukkige werd per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn toe stand is ernstig. Antenne verloren. Een veehandelaar te Durgerdam vond op zijn land een ko peren kabel van 60 M. lengte, waarvan het eene eind in den grond stak. Toen hij dit er uittrok zat er een looden kogel aan van 3 pond gewicht. Het geheel bleek de radioantenne v^n een vliegmachine te zijn, die vermoedelijk van groote hoogte was neergevallen, want de loodhal zat 60 c.M. diep in den grond. Moord te Heerlen. Zaterdagavond za ten de los-remmer Mannio en de 40-jarige Bakker in een logement aan de Willem straat te Heerlen. Laatstgenoemde sarde zijn gezel, waarop Mannio zijn broodmes nam en daarmede Bakker in zijn rechter long stak. De ongelukkige overleed eenige oogen- blikken hierna. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd Mannio, die overigens gunstig be kend staat, door de politie gearresteerd. Verdronken. Toen de heer Vervoord, wonende in de buurtschap Waverveen, ge meente Vinkeveen, Zaterdagmorgen ont waakte, kwam hij tot de ontdekking dat zijn vrouw verdwenen was. Men ging zoe ken en na eenigen tijd vond men haar dood in een sloot nabij het huis. Men ver moedt, dat zij in den nacht of in den mor gen voor het een of ander naar buiten heeft moeten gaan en toen in de sloot is geloopen en verdronken. Jongentje overreden en gedood. Men seint uit Almelo d.d. Zondag:. Hedenmiddag werd alhier het driejarig zoontje van den heer Bakker door een auto overreden en gedood. De bestuurder, de heer Den Bont, heeft naar men zegt, geen schuld aan het on geluk. Onde heer door de tram overreden. Een zeventigjarige heer uit Leiden is Za terdagmiddag op het eind van de Laan van Meerdervoort in Den Haag onder lijn zeven gekomen. Beide beenen zijn hem af gereden. Op weg naar het Ziekenhuis is het slachtoffer overleden. De oude heer was bij kennissen op be zoek geweest. Hij wilde de Laan overste ken om naar de halte van lijn 5 te loopen. Weggedoken onder zijn parapluie heeft hij niet gezien, dat van de andere zijde een lijn 7 met een aantal aanhangwagens kwam. De oude heer werd aangereden, kwam onder de wielen van de tram, die niet zoo spoedig tot stilstand was te brengen. De politie heeft de zaak nog in onder zoek. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMEPlfcA-LlJH. BEEMSTERDIJK, 3 v. Rott. te Phila delphia. WAALDIJK, 4 v. Hamburg te Rott. NOORDERDIJK, Rott. n. Vancr., 3 te NIEUW AMSTERDAM, New York n. Rott., 3 W.Z.W. van Valentia. ROTTERDAM, 4 v. N. York n. Rott. GROOTENDIJK, Vancr. n. Rott., 4 vah Hamburg. SAMBRE, Rott. n. Vancr., 4 v. Antw. HOLLAND—A FR1KA-LIJN. KLIPFONTEIN, uitr., 4 v. Rott. VECHTDIJK, 4 v. Rott. te Hamburg. RANDFONTEIN, 3 v. Bremen te Ham burg. GIEKERK, uitr., 4 te E.-London. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJN, DELFLAND, uitr., p. 3 Dungeness. ALGENIB, thuisr., 3 v. Freetown. RIJNLAND, 4 v. Amst. n. Hamburg. CERES, uitr., 30 v. Freetown. DRECHTSTROOM, thuisr., p. 4 Hol- tenau. KILSTROOM, uitr., 4 v. Bordeaux. SCHELDESTROOM, thuisr., 4 v. Ha vre. KON. UOLLANDSOEE LLOTD. MONTFERLAND, 4 v. Amst. n. Ham burg. AMSTELLAND, 4 v. Amst. n. Buenos Ayres. EEMLAND, Uitr., 3 v. Leixoes. ROTTERDAMSOHE LLOTD. BUITEN ZORG, uitr., 2 te Sabang. KOTA RADJA, 4 v. Rott. n. Batavia. KERTOSONO, thuisr., p. 3 Finisterre. TAB AN AN, 4 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KON. DER NED., uitr., p. 3 Ouessant, RIOUW, 4 v. Amst. n. Batavia. RADJA, thuisr., 3 te Suez. KRAKATAU, thuisr., 3 te Triest. PRINSES JULIANA, uitr., 4 te Bata via. KON. PAKETVAART MIJ. SIDOJOE, Rott. n. Batavia, 3 te Port Said,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6