lat dit zal ten goede komen aan de jeugd van Katwijk. Spr. zegt te meenen dat het van Pastoor Spoorman een goede gedach te geweest is, dat hij Liervan geen spijt zal hebben en dat, als dit geslacht zal zijn heengegaan, het nageslacht er de pro fijten van zal mogen hebben. Spr. ver klaart hiermede het gebouw geopend. Ap plaus. Nadat het zangkoor „Domine Salvum Fac" gezongen heeft, wordt gepauzeerd en de thee aangeboden. Tevens worden de aanwezigen op de gevoelige plaat ver eeuwigd. Hierna nog een nummer van het zang koor, waarna pastoor Spoorman 'n woord van dank brengt aan allen, doch vooral aan den burgemeester die hierbij mede zijn inzichten betreffende het jeugdwerk heeft laten hooren. Het doet spr. genoegen, dat hij het met den burgemeester roerend eens is. Want juist het gezinsleven is het ideaal van het vereenigingsleven. De omstandigheden des tijds doen hier echter soms schade aan. Er kunnen omstandigheden zijn, dat. men zich in het gezin niet geheel meer thuis voelt en laat men vooral dan naar mij komen. Dan kunnen in het vereeni- gingsgebouw brave kinderen tot flinke vaders en moeders gevormd worden. Dat is een van de moeilijkheden van een pa tronaat op een dorp. In de stad gaat men de straat op, naar de bioscoop, op een dorp blijft men, Goddank, meer bij vader en moeder. En dan moet men de juiste maatstaf kennen om te weten wat men moet, kan en mag doen voor de jeugd. Het doet spr. dan ook genoegen,' dat de burgemeester juist in zijn kaart gespeeld heeft. De jeugd zou misschien denken, dat nu de deuren wijd open gezet worden, doch daar moet eerst eens over nagedacht worden. Spr. wijst nog op de gevaren, .die op een dorp niet verder gaan dan de ge varen van een dorp, doch gaat men het dorp verlaten en komt men in het open bare leven, dan moeten we zijn mannen uit één stuk en aan de vorming hiervan kan in een patronaat ontzaglijk veel ge daan worden. Spr. dankt nog het gemeentebestuur, welks volle sympathie en medewerking altijd is ondervonden. Spr. hoopt aan den Burgemeester te kunnen toonen, dat de parochianen tot zijn beste burgers behoo- ren. Dan dankt spr. nog de parochianen voor hun medewerking, den architect en aannemer voor de keurige uitvoering en prettige samenwerking ook met de ar beiders die aan het gebouw werkten. De avond is intusschen gezellig geworden, zegt spr.; gezelligheid kent geen tijd. Ge zelligheid is het groote middel om alles tot elkander te brengen, tot het groote ge zin, waartoe we allen behooren en waar van God de Vader het hoofd is. Hiermee was de plechtigheid afgeloopen. GEMENGD NIEUWS. Om de kleur te zien! Te Botterdam kwam de losse werkman J. K. in een magazijn aan de Hoogstraat om een lap stof te koopen. Hij ging met het goed naar de deur, om de kleuren beter te kun nen zien. Toen hij eenmaal bij de deur was, zette hij het op een loopen. De win kelbediende wist hem evenwel te grijpen. K. gaf toen het góed terug, met de mede- deeling, dat hij het toch maar liever niet zou nemen. Hij is aangehouden en opge sloten. Overleden. Eénige dagen geleden is de 50-jarige J. F. uit Rijswijk op zijn mo torfiets in de Hofwijckstraat te Den Haag in aanrijding gekomen met een onbekend gebleven wielrijder. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield en de motorrijder had een groote buil aan zijn voorhoofd en voelde zich onpasselijk. Overigens had hij oogenschijnlijk geen letsel bekomen. Des avonds echter werd de heer F. ern stig ongesteld; hij verloor het bewustzijn en de dokter oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Maandagmorgen j.l. is hij in het zie kenhuis aan den Zuidwal overleden. De heer F. had aan zijn huisgezin niets verteld van zijn motorongeluk, zoodat deze niet anders dachten dan dat hij een beroerte had gehad. Thans wordt echter door de politie on derzocht in hoeverre de aanrijding de oorzaak van 's mans dood geweest is. Verkeerd geland. Gisteren in den na middag, omstreeks kwart na vijf, ver scheen boven het nieuwe Stadion een groot Farman's verkeersvliegtuig, hetwelk daar geruimen tijd is blijven rondcirkelen, nadat het ook al boven de stad gezien was. Op Schiphol had men het vliegtuig eveneens waargenomen, en daar had men spoedig den indruk gekregen, dat de be stuurder de vlieghaven niet vinden kon. Om hem zijn oriënteering te vergemakke lijken zijn toen, hoewel het nog klaarlich ten dag was, de lichten van de hooge lichtmast van Schiphol aangestoken; maar ook dit heeft de piloot, die blijkbaar verdwaald was, niet opgemerkt. Hij bleef laag boven het Olympisch Stadion cirke len, en verwijderde zich dan weer stad waarts, telkens zeer laag boven de uiter ste buitenwijken vliegend. Vijf kwartier heeft het zoo geduurd dat hij naar het landingsterrein van Schiphol gezocht heeft; ten slotte heeft hij het opgegeven en heeft een pas opgespoten terrein, be grensd door de Nieuwe Meer, den spoor dijk van de Ceintuur-spoorbaan, de spoor baan van het'lokaalspoort je naar Aals meer en een breede sloot, als landingster rein uitgekozen. Dit opgespoten terrein was nog lang niet droog; het bestaat nog geheél uit zachte modder,' waar het vlieg tuig dan ook onmiddellijk bij het landen diep in wegzakte, waarna het zich met uen neus in de brei vastwerkte en met de staart in de hoogte ten slotte bleef staan. In het vliegtuig bleken zich, behalve de piloot, vijf passagiers te bevinden. De twee passagiers die het eerst uit de cabine wa ren gekomen, zakten tot hun middel in den modder weg; zij hielden zich toen vast aan het vliegtuig en wachtten zoo hulp af. De andere inzittenden bleven, met hun voorbeeld voor oogen, maar zoolang binnen. Bij de ongelukkige landing had niemand eenig letsel bekomen; en hulp was zeer spoedig aanwezig van het Olym pisch Stadion uit, waar men in de mee ning had verkeerd, dat het vliegtuig ten slotte neergestort was. Politie en perso neel van den Geneeskundigen Dienst (er was ook een dokter meegekomen) hielpen passagiers en piloot uit het gestrande vliegtuig en naar vasteren bodem. Inderdaad bleek thans dat de bestuur der Schiphol niet had kunnen vinden, en dat hij geruimen tijd het nieuwe Stadion daarvoor had aangezien. Vooral de hooge Marathontoren had hem in de war ge bracht. Het vliegtuig kwam van Parijs; te Brussel was het landen goed gegaan, te Rotterdam was niet geland, maar nauwe lijks voorbij Rotterdam was de bestuur der doordat het naar hij verklaarde erg dampig was min of meer den kluts kwijt geraakt,. Dit was de eerste maal dat hij deze route gevlogen heeft. Door dl tram gegrepen. Gistermid dag is bij „de Gooische Boer" te Bussum, een ernstig ongeval geschied, dat het le ven heeft gekost aan een 81-jarigen ver pleegde uit het Oude Mannenhuis te Bus sum. Toen deze in een gesprek met een kennis was gewikkeld, is hij al -pratende achteruit geloopen, zonder er op te letten, dat hij daardoor de tramrails naderde. Juist kwam een tram van de Gooische Stoomtram aan. De man liep er pardoes tegen op. Toen men hem had bevrijd, bleek hij reeds aan de bekomen verwon dingen te zijn overleden. Auto tegen een boom gereden. Dins dagmiddag heeft op den Baarloschen weg een klein half uurtje buiten Blerick, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De 22- jarige chauffeur P. S. kwam met een luxe wagen in een flinke vaart uit de richting Baarlo, toen plotseling de auto een zwenking maakte en in volle vaart tegen een boom opvloog. Door den gewel digen schok kwam de wagen dwars over den weg te liggen. De chauffeur werd levenloos uit den wagen gehaald. De wagen werd grooten- deels vernield. Watermolen door den bliksem getroffen. Door het inslaan van den bliksem is de watermolen, staande in den polder Het Munnikenland, te Westmaas, totaal ver brand. Verzekering dekt de schade. Inbeslagneming van gemeentegelden! Door den deurwaarder Tomlow te Roer mond, werden Dinsdagmorgen, naar de „L. K." meldt, ten verzoeke van den heer Chr. Sliepen te Posterholt en ten laste der gemeente Posterholt, alle de zich in de gemeentekas bevindende gelden, tot een totaal bedrag van ƒ37.07, in executo riaal beslag genomen, zulks ter uitvoe ring van een arbitraal vonnis omtrent le vering van electriciteit door Sliepen aan de gemeente. Ernstige val. Toen gistermiddag om 1 uur de arbeider de 18-jarige de Krom van Nieuw Borgvlïet, zijn werk aan de in aanbouw zijnde protestantsche kerk te Bergen op Zoom had hervat, schoof hij plotseling, toen hij in de gording van het dak bezig was met het dichttimmeren van het dak, plotseling naar omlaag met het noodlottig gevolg, dat hij op een plat dak terecht kwam. Met een ernstige sche delbreuk alsmede verschillende verwon dingen, werd hij opgenomen. Dr. Potter verleende de eerste geneeskundige hulp. Nadat de Krom voorzien was geworden van de laatste H.H. Sacramenten, werd hij per brancard naar het Algemeen Bur ger Gasthuis vervoerd. Uit het Sociale Leven. De DUITSCHE VISSCHERSSTAKING De Duitsche stoomtrawlers, welke met hun vangsten te IJmuiden bin- nenloopen om te markten, worden wel gelost, maar de kolenwerkers weige ren meer kolen in het schip te laden dan noodig zijn om de dichtsbijzijnde Duitsche haven te bereiken. UIT DE STEENINDUSTRIE. - In de stakjng op de steenfabrieken „Bato's Erf" te Dreumel, welke sta king nu al meer dan zeven weken duurt, is nog geen verandering geko men. Intusschen hebben de arbeiders, die op de fabrieksterreinen woonachtig zijn, zich bereid verklaard den arbeid te hervatten. In verband hiermee is politiebe scherming van de werkwilligen en de gebouwen gevraagd.. UIT ONZE INDIEN. aardschokken. Hevige aardschookben zijn te Koeta- Radja gevoeld, zoo zwaar als nog nooit hier zijn waargenomen. Do materieeie schade'is echter gering. Ook te Sabang werd o-p hetzelfde tijd stip een hevige aardschok gevoeld; er werd nagenoeg geen schade aangericht HEVIGE BRAND. Een hevige br:.nd te _Kota Tcea bij Fort-de-Kock heeft Vrijdagmiddagelf groote huizen vernietigd. De brand was aan onvoorzichtigheid te wijten. Het energieke optreden en ingrijpen van het bestuur, de militairen en de veld politie voorkwam verdere uitbre.ding. DE OVERVALLEN IN ATJEH. De vGorz. van den Volksraad, Mr. Neytzell de Wilde, de.lde in den Volks raad miede, dat de iegercommandant van den gouverneur van Atjeh de vol gende telegrammen, betrekking heb bende op den. overval bij Lam Meulo ontvangen had. Het eirstè luidde: „Op mijn doorreis van Idi naar Si- i vernam ik (het bericht van don aanval op het militaire olifant-entran- sport bij Lam Meulo. Tangse bezocht ik 's middags en denzelfden dag zo d l er anilitaire dekking de plaats, waar do aanval wa* geschied, ge'egen in het landschap Titue aan den grooten weg van Sigli naar Tangse, ongeveer twee- El.M. afstand gelegen van Lam Meulo. Ik bevond dat d,e streek volkomen rus tig was en do bevolking kalm bezig met den rijstoogst. Vrouwen en kinde ren waren ongedwongen bezi^ in de kampongs die ik doortrok. Mrjn voor- loopige bevindingen zijn als volgt: De aanval is waarschijnlijk gedaan door personen van wie twee zijn neer- felegd en herkend als afkomstig uit e landschappen Keumangan en Troe- seb. oud-verzetslieden uit den Atjeh- oorlog, die roet den voortvluchtigen »Siech Amin, gewezen Teungkoe van Meunarah, Beutong in het landschap Tjoenda, en eveneens een vroegere kwaadwillige, omstreeks een maand ge leden door den aelfbestuurder van Keu mangan bij het Europeesch bestuur ge signaleerd werden omdat zij plannen tot verzet beraamden. Bij opsporing in hun haardsteden bleken zij echter ver dwenen te zijn len zwervende. De hou ding .van de zelfbestuurders in ge noemde landschappen maakt een uit stekenden indruk. Volgens eery nader telegram is door den gouverneur van don assistent-resi dent van Sigli vernomen dat Teungkoe .Sjech Amin door tusschenkomst van dén zelfbestuurder van Tjoenda zich ge meld heeft. Als reden van deze spoedige melding gaf hij op zijn ontzag voor het ontwikkeld militair machts vertoon. Volgens hemi zou de aanval teschifcd zijn uitsluitend door hemen e twee noergelegden. Huiselijke om standigheden en sawahTgeschillen zou den ae digjfveoren tot hun daad ge weest zijn. DE SAMIN-BEWEGING IN INDIë. De Nieuwe Soerabaja Courant meldt, dat in het Blorasche nieuwe opleving geconstateerd word in de zoogenaamde Bamimbe weging. Vroeger ontwikkelde deze beweging in de practijk zich in een anarchistische richting, maar sinds de verbanning van den inmiddels over lieden leider van het verzet leverde de beweging het bestuur weinig moeilijk heden meer op. Het is mogelijk, dat do huidige leider van de beweging een strooman der P.S.I, is, die ook reeds in de woelige 'dagen van 1926 de aandacht op zich gevestigd heeft. De leider der Samin-beweging in haar (huidigen vorm propageert onder de le den stellingen, die weinig verschillen van de communistische denkbeelden. Zoo mogen de leden b.v. geen belas tingplicnt erkennen, 'en evenmin el kanders bezattingen, doch zij moeten alles met elkander deelen. Het gevolg is, dat de gevangenis te Blora vol zit met weigerachtige belastingschuldigen, die leden van de Samin-beweging zijn. De P.S.I. is met succes bezig ta trachten vasten voet onder de Samin- volgelingen te kragen. Heele dessa's edhiijven zich als leden van de P.S.I. in, en kunnen zulks in zooverre veilig doen, omdat zulks niet do minste ünan- cieelo verplichtingen meebrengt. Met het oog op de invoering der be- stuurshervorming brengt do opleving der Samin-beweging moeilijkbeden me de, omdat inzake de verkiezing van kiesmannen uiteraard geen samen werking met dit deel van de bevolking te verwachten is. RADIO-NIEUWS. RADIO IN DEN TREIN. De met een arbeidskapitaal van 500 duizend pengö met medewerking van «een Duitsche belangengroep, de N.V. BerlijnscheTe'.efoonfabriek gestichte radio-vennootschap der Hongaarsche staatsspoorwegen heeft reeds met de radio-installatie op_ de Hongaarsche spoorwegen een begin gemaakt, en zal in het najaar haar werkzamheden be ginnen. Voorloopig worden 32 personentrei nen en 15 stations met radioinstalla ties uitgerust. STADSNIEUWS. LEIDSCH STRIJKENSEMBLE „EUTERPE". Gisteravond om ongeveer kwart voor 9 werd door het Leidsch Strijkensemble „Eutefpe" een concert gegeven in de zaal van Zomerzorg, aangezien het weer niet gunstig was voor het Tuinfeest. De op komst was nu niet bijzonder groot, in ver band met het zeer ongunstige weer. Onder leiding van den directeur, den heer Noordanus, werd er dapper ge speeld. Dapper en soms verrassend zui ver. Het applaus dat na ieder stuk weer klonk, was volkomen verdiend voor di recteur en orkestleden. De twee zangnum mers, welke gezongen werden door den heer S. van Egmond, vielen ook zeer goed in den smaak en werden op zeer verdien stelijke wijze ten gehoore gebracht. Het vuurwerk, dat des avonds om 12 uur in den tuin zou worden afgestoken, kon niet doorgaan. Het was reeds middernacht geworden, toen allen huiswaarts keerden. VOLKSZANGAVOND. Op Maandag 17 September a.s, zal in Musis Sacrum door den Bond van Leid- sche Zangers een Volkszangavond worden gegeven, waaraan een 5-tal vereenigingen zullen deelnefnen. WONINGBOUWVER. „ONS BELANG". Op 22 September a.s. zal in „Union" aan de Steenstraat feestelijk herdacht worden het 15-jarig bestaan van de Wo- ningbouwvereen. „Ons Belang". Geslaagd is voor het voorbereidend examen Gemeenteadministratie de heer J. A. van Zanten alhier. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen 11 uur is in „Café restaurant „Zomerzorg" te Leiden door het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden aap- besteed: Het bouwen van een gymnastieklo kaal op paalfundeering bij de scliool in de Pasteurstraat te Leiden. Ingekomen waren 18 inschrijvings biljetten. J. v. d. Wal en J. Kloppenburg Loosduinen f 13.418 R: Massaar 13.800 Ph. Haring en Zn., Schip luiden 13 850 W. Neuteboom 13.954 P. Verkroost, Delft 14.100 J. Zitman en Zn. 14.400 A. van 't Riet 14.445 W. F. Marcelis en H. Heems kerk 14.489 C. v. d. Lelie en A. J. Kante been 14 530 P. Kort Jr. en C. v. d. Wiel, Rijnsburg en Noordvvijk 14.791 M. Kool, Warmond 14.978 A. J. de Later en P. H. Meij- ers j. 14.980 W. v. Beek en A. H. Vollen- berg, Leiden en Zoeterwoude 15.198 H. Korswagen en Zn. 15.250 J. J. Rodewijk, Zoeterwoude 15.350 J. v. Gelder, Oegstgeest 15.900 Jac. E. Fletterman, Veur Leidschendam 15.900 Wed. H. v. Driel, Koudekerk a. d. Rijn 16.068 Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. De gunning is aangehouden. Door Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit alhier is aanbesteed: het houwen van een hoog spanningshuisje langs de Haarlemmer- trekvaart in de gemeente Oegstgeest. Ingekomen waren 6 biljetten, t.w. van C. v. Iterson, Rijnsburg 2495, J. War- naar, Leiden ƒ2480, H. Bakker, Voorhout ƒ2198.70, A. v. 't Riet, Leiden ƒ2182, W. T. Neuteboom, Leiden 1914, v. d. Lelie en Kantebeen, Leiden 1790. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van det* Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken faillissementen over de maand Juli 1928: Noord-Holland (excl. Amsterd.) 23; Amsterdam 46; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 24; Den Haag 24; Rotterdam 36; Utrecht 10; Gelderland 22; Noord-Brabant 15; Limburg 7; Zeeland 3; Friesland 7; Groningen 13; Drenthe 6; Overijsel 7. Totaal over Juli 243 faillissementen. Totaal over het tijdvak 1 Januari 1 Augustus 2005 (vorig jaar 2281) fail lissementen. Laatste Berichten. BRAND. Gisteravond om kwart over acht brak brand uit in de tabaksfabriek van de Gebr. Kastelein aan de Groenen daal 114—116 te Gouda. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was heeft zij niet kunnen ver hinderen, dat het perceel totaal uit brandde. Verzekering dekt de schade. De oorzaak heeft men niet kunnen aanwijzen. 300 JAAR OUD. Ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van den polder Heer Hugo- waard, waarvan de datum van viering nog niet definitief werd vastgesteld, zal een land- en tuinbouwtentoonstel ling worden gehouden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) SPOORWEGONGELUK. PARIJS, 2 Aug. V. D. Vannacht is bij het station Le Mans de expresstrein Parijs-St. Brieux gederailleerd. Er zijn 5 dooden, waaronder eenige van het spoorwegpersoneel en 11 zwaar gewonden. Onder de slachtoffers zijn zes bui tenlanders. TWEE ONGEVALLEN IN ITALI6 ROME, 2 Aug. V. D. Twee vliegonge vallen zijn gisteren in Italië geschied. In Bersenzano is een vliegtuig neer gestort, terwijl op het vliegveld van Ghigi een ander vliegtuig gevallen is. De beide aviateurs van de veronge lukte vliegtuigen zijn gedood. ONGELUK IN RUSLAND. KOWNO, 2 Aug. V. D. Naar uit Mos kou gemeld wordt, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad op de hoogoven- werken in Petrowsk aan den Dnjepr. Door plotseling ontsnappende heete lucht hebben negen arbeiders ernstige brandwodnen bekomen, waarvan twee ii; middels overleden zijn. MASARTK BIJ STRESEMANN. PRAAG, 2 Aug. V. D. Officieel wordt bericht, dat persident Masaryk gister middag een bezoek bij minister Stre- semann te Karlsbad heeft afgelegd. Masaryk is nog gisteravond van Karlsbad naar Lana vertrokken. EEN ORKAAN. MEDAN, 2 Aug. Aneta-V. D. Een wervelwind woedde over de onderne ming Kloempiang in het Bindjiasche en blies drie droogschuren omver. Een inlander werd gedood; 4 zwaar en 3 licht gewond. De aangerichte schade wordt ge schat op 10.000. Ook in Loeboekpakam woedde een orkaan, die een geweldige Waringin- boom, ontwortelde. Het gevaarte kwam neer op zes in- landsche woningen, die verwoest wer den. MARKTBERICHTEN. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 Aug. Veiling. Aangevoerd 380 m. 25 Kg. gr. aardappelen,. 50 maal 25 Kg. drielin gen, 6200 bos peen, 2800 bloemkoolen. Prijzen: Due of York 0.901.40, idem drielingen 0.500.70, eigenheimers 1 1.30, per kist van 25 Kg.; peen 6.50 9.10 per 100 bos; bloemkool 2430.30 per 100 stuks. KOUDEKERK, 1 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 3960 stuks. Prijs: kippen eieren 6.507.20, eendeneieren 5.80— 6.20, per 100 stuks. Pluimvee. Hanen 0.75—1.25, een den 0.550.85, konijnen 0.35—1.30, per stuk. LEIDEN, 1 Aug. De Eendracht. Bloemkool 1828, komkommers 7— 12, andijvie 13. peen 79, rabarber i2, selderij 14, pieterselie 12, roode kool 1215, alles per 100 stuks. Tomaten A 1&18, idem B 1516, id. C 1416, idem CC11—12, doppers 19— 30, heerenboonen 3040, snijboonen 25 35, alles per 100 Kg. GOUDA, 2 Aug. Veemarkt. Aange voerd in totaal 1798 stuks, waarvan 375 slachtvarkens, vette 0.320.3214; Londensche 0.28—0.29, zouters 0.30 0.32, per pond, levend met 2 pCt. kor ting; 593 magere varkens, 2835; 784 biggen. 814; 8 runderen, 250325; 23 nuchtere kalveren, 1222; 14 bokken en geiten, 26. alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, bok ken en geiten handel vlug; magere varkens, biggen, runderen handel ma tig. GOUDA. 2 Aug. Kaasmarkt. Aange voerd 263 partijen. Prijzen: le kw. m. rijksmerk 555, 2e kw. 4751; zon der rijksmerk le kw. 4550, zware 5814. Handel matig. GOUDA, 2 Aug. Botermarkt. Aange voerd 1094 ponden. Prijzen: goeboter 0.901.10; weiboter 0.901, per pond. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 2 Aug. Veiling. Meloenen 3866 cent per st.; snijboonen 2.352.45, idem stek 1.10— 1.20; prinsenboonen 3.10320, idem z. draad 3.303.40, dubbele stam 2.85, Witte pronkboonen 1.10, per 25 Kg.; augurken: grof 2.50—2.75, bommen 1.80—2.05, stippel 11.15 per 25 Kg. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen vna 2 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteor gisch Instituut te De Bildt. H. B. 767.5 te Valentia. L. B. 756.2 te Haparanda. Verw. tot den avond van 3 Aug.: Matige tot zwakke N.O. tot N. wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 762. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Donderdag 2 Aug.: 9.19 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 17.0 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. G. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr, C. 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr. G. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.35 Londenl2.07Vi New-York 2.48'"/3» Parijs 9.74 Brussel 34.621/» Zürich 47.92 Praaj7-37'k Rome 13.01 Va Madriü40.91 Oslo 66.42'/» kopenhagen 66.45 Stockholm 1 66.57'/» Weenen 35.11

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3