sloten om de Zondagavondgodsdienstoefe ningen niet meer te houden. De gemeente komt nu 's Zondags alleen 's morgens en 's middags samen. EEN HERINNERING AAN DE ZILVERVLOOT. De oud-katholieke kerk te Culemborg bezit onder verschillende voorwerpen van waarde als een gebeeldhouwde commu niebank en preekstoel, monstrans, ciborie miskelken, Godslamp, alle uit de 17e eeuw en een kostbaar fluweelen antipendum (1500), een ivoren kruisbeeld met ivoren corpus, behalve de armen uit één stuk vervaardigd, dat blijkens een daarbij ge voegd vers afkomstig is van de Zilver vloot (veroverd 10 September 1628): Dit Christusbeeld den Spanjaard door Piet Hein ontnomen, Toen hunne rijke vloot was in zijn macht genomen, Is met de vont vereert, die dees vereering deed Is Jacob, die de Waal met zijnen toenaam heet. GIFT AAN DE GEREF. ARMEN. Naar het Gereformeerd Kerkblad voor Haarlem en omstreken meldt, heeft Z.D.H. Monseigneur J. D. J. Aengenent een gift van 100 geschonken voor de gereformeer de armen van Haarlem. OPLEIDINGSSCHOOL VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Naar de „Franeker Courant" verneemt, Is benoemd tot directeur-docent aan de Opleidingsschool van de Vrije Evangeli sche Gem. te Apeldoorn, Ds. G. Bosch, te Franeker. DE NIEUWE AARTSBISSCHOP VAN VAN CANTERBURY. De nieuwe aartsbisschop van Canter bury, dr. Cosmo Gordon Lang, is als zijn voorganger van geboorte een Schot. Zijn vader was een bekend predikant In de Schotsche kerk. In zijn jonge jaren studeerde dr. Lang voor advocaat, maar nadat hij de rechtsgeleerde studie had la ten varen, werd hij in 1890 tot geestelijke geordend. Daarna werd hij curate bij den vicaris van Leeds en na dit ambt te hebben neergelegd, keerde hij naar de universi teit van Oxford terug als deken van de faculteit der godgeleerdheid aan het Mag- danena-college. Later toen hij vicaris van Portsmouth was, trokken zijn welsprekendheid en zijn maatschappelijke arbeid de algemeene aandacht en in 1900 werd hij benoemd tot bisschop van Stepney. Zijn arbeid in Oos telijk Londen versterkte zijn reputatie en de algemeene verwachting werd verwezen lijkt toen hij in 1908 ondanks zijn betrek kelijk jeugdigen leeftijd tot bisschop van York werd benoemd. LUCHTVAART. DE ITALIA-RAMP. Malmgren. De correspondent van het Holland- selie Nieuwsbureau te Stockholm schrijft: Een der intieme vrienden van Dr. Finn Malmgren heeft dezer dagen voor de Stockholmsche radio een lezing over den geleerde, die op zoo tragische wijze om het leven is gekomen, gehou den, waarin hij verschillende bezon- derheden mededeelde en o.a, verhaal de, hoe Dr. Malmgren reeds vroeger bijna zijn leven in de arctische wilder nissen heeft verloren. Hij deed toen als meteoroloog dienst op het verwijderde Paartetjocko-obser- vatorium in een der meest afgelegen districten van Lapland, waar men da gen ver van de bewoonde wereld was verwijderd. Eens bleven, door het verzuim van den bezorger, Dr. Malmgren en zijn collega, Dr. Hofling, zonder levensmid delen. Na eenigen tijd, toen de honger zich liet gelden, lootten de beide vrien den, wie van hen beiden den langen en gevaarlijken tocht naar de dicht9t bij- zijnde nederzetting zou ondernemen om levensmiddelen te gaan halen. Het lot wees Malmgren daarvoor aan en hij begaf zich naar zijn kamer om zich voor den tocht voor te bereiden. Toen hij echter weer terug kwam, was zijn vriend reeds vertrokken. Vijf dagen lang wachtte Malmgren, zonder eenig voedsel te hebben. Toen begreep hij, dat een of ander ongeval zijn vriend moest hebben getroffen en hoewel hij zelf door den honger ver zwakt was, trok hij er toch op uit. \Zijn krachten lieten hem echter in den steek lang voordat hij zijn doel had bereikt. Hij groef zichtzelf daar om in in de sneeuw om op hulp of op den dood te wachten. Terwijl hij in de sneeuw lag, schreef hij op een stuk papier zijn laatste groe ten in de hoop, dat de een of ander dit stuk papier zou vinden en het op de plaats van bestemming zou be zorgen. Gelukkig kwam er op het laatste oogenblik een reddingsexpeditie. Malmgren zelf werd zoodoende ge red, doch zijn collega Hofling had het leven verloren. Later onderscheidde Malmgren zich als lid van de Maud-expeditie en van de Norge-expeditie. Al zijn collega's prezen zijn moed en uithoudingsver mogen, doch niet minder zijn groote bescheidenheid, waardoor ieder van hem hield. Er is thans een oproep verspreid om een fonds voor Malmgren's moeder bij een te brengen, die in de rustige Stock holmrche voorstad Aettelviken woont. Zijn mouder lieeft den wensch te kennen gegeven, dat dit fonds zal ge bruikt worden voor het bouwen van een kerk in Aattelviken en op groote schaal komen thans giften voor dit doel binnen. Een andere oproep is gepubliceerd door het studentencorps te Upsala, waartoe Malmgren heeft behoord, om een gedenkteeken te zijner gedachte nis op te richten en een fonds te stich ten tot bevordering van de weten schap, waaraan Malmgren zijn leven heeft gewijd. NOBILE C.S. IN ITALI6 AANGEKOMEN. Gistermiddag te 12.50 uur zijn No- bile en zijn tochtgenooten Bologna gepasseerd en er verwelkomd door den prefect en andere autoriteiten. Een geestdriftige menigte heeft hen toegejuicht. Bij de aankomst te Milaan werden de geredden van de Italia door een menigte nieuwsgierigen geestdriftig begroet. Toen de trein het station bin nenreed, werd de wagon waarin No- bile en zijn kameraden reisden, door de menigte bestormd. De reizigers, die nog niet eens wa ren aangekleed, werden verwelkomd door vertegenwoordigers van burger lijke en militaire autoriteiten. De wa gon was intussehen geheel met bloe men gevuld. Te Trente moesten de troepen tus- schenbeide komen om een nieuwe be storming van den wagon te verhinde ren. In Verona werden de geredden eveneens geestdriftig ontvangen. Nobile en zijn vrienden, die zeer vermoeid waren, bleken zeer onder den indruk van het onthaal te zijn. DE ZWEEDSCHE POOLEXPEDITIE BIJ DEN KONING. De officieren en onderofficieren van de Zweedsche Nobile-expeditie hebben Koning Gustaaf in audiëntie bezocht. Kapitein Tornberg bracht verslag uit van het verrichte reddingswerk, terwijl kapitein Lundborg een relaas deed van zijn avonturen te Spitsber gen. Hij verklaarde niet te kunnen be- oordeelen, of Nobile zijn expeditie op volkomen wetenschappelijke wijze heeft doen werken, maar hij wist, dat Lundborg hem een nobel mensch ge noemd had. Onder de aanwezigen werden voorts nog opgemerkt de moeder van Prof. Malmgren, de premier Ekman en an dere leden der regeering, benevens Colonna, gezant van Italië, Sven He- din en een groot aantal andere voor aanstaande personen. DE FOKKERS DER N. I. L. M. De eerste der vier drie-motorige Fokkers, welke in het najaar over den luchtweg naar Indië zullen worden gebracht, om in exploitatie te worden genomen op lijnen der Neder landsch- Indische Luchtvaart Maatschappij, de N. I. L. M., is gistermiddag bij de K, L. M. in tijdelijken dienst gesteld. Het toestel, dat de registratie-tee- kens H-NAFA draagt, vertrok om vier uur, onder besturing van luitenant Koppen, met passagiers en goederen naar Parijs. De vier voor de N. I. L. M. bestemde drie-motorige Fokkers, zijn van het normale type F.VII 3 m. Elk toestel is uitgerust met drie Armstrong Sid- deley „Lynx"-motoren van het verbe terde type, dat bij 2090 toeren 230 P.K. geeft. De toestellen bieden plaats voor acht passagiers en hebben een een benzine vermogen van 1520 liter. Een zeer goede verbetering op deze machines, welke bij de proefvluchten zoo doeltreffend is gebleken, dat over wogen wordt, ze op alle verkeersvlieg tuigen aan te brengen, is een wielrem, welke door een handle bediend wordt, en den uitloop bij het landen tot op meer dan de helft verkort. Met het oog op de instelling in de tropen, zijn de metalen deelen der ma chines extra gemenied, terwijl de hou ten vleugel van een dubbele laklaag is voorzien. De prijs van elk der vier toestellen bedraagt ongeveer honderd duizend gulden. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Die Martha-Stichting voor onver zorgde kinderen alhier, ontving vanjhr J. C. Rl. V. te Den Haag, voor verbouw van het meisjeshuis een gift van f500 Te 's-Gravenhage is voor het [hoofdakte-ex. geslaagd de heer V. H. Andel alhier. HILLEGOM. De heer P. J. Kroes alhier, slaag de te Utrecht voor het ex. Engelsen L. O, KOUDEKERK. Met het oog op den bouw van de nieuwe brug over den Run alhijer, wordt nogmaals de aandacht er op gevestigd, dat het overzetveer aan de oerenscüouw, ook des nachts bediend wordt De ove.rzet voor het klein ver keer in de Kerksteeg alhier, is geopend van des morgens half 6 uur tot des nachts 12 uur. In deze gemeente- doen zich thans drie gevallen van typhus voor. Met het oog op de toeneming van de typhua- gevallen, worden de ingezetenen aan geraden om hun melk te koken en bij reiniging van vaatwerk al e n gebruik te maken van leidingwater. De brandstoi'fcnhandelaarsknecht N. de J. alhier, d.e nut e.n d9mme- kracht werkzaamheden verrichtte, kreeg bij het wcgglijde.i daarvan, van den slinger zoo'a geweldige slag opzijn neus, dat hp hevig bloedend zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. NIEUWKOOP. Voor de vacante betrekking van Gem.-Veldwachter alhier, hebben zdch 80 sollicitanten aangemeld. Voor het diploma machine-schrij ven en stenografie slaagde te 's Her togenbosch onze vroegere plaatsgenoot P. N. Th. v. d. Weyden. NOORDEN. Alhier geraakte al spelenderwijs het 4-jarig zoontje van den heer P. in een langs deze gemeente gelegen wetering te ïyater. Een juist passeeren- de wielrijder mocht het genoegensma ken, het ventje uit zijn benarde positie te verlossen, anders ware hij zeer ze ker verdronken. OEGSTGEEST. Hedennacht werd aaii de po litie kennis gegeven, dat achter de woning, voorheen bewoond door dien heer De Haan, -een motorrijtuig onbe heerd was neergezet. Het is naar het Raadhuis gebracht. RIJNSBURG. De loting voor de dienstplichti gen, lichting 1929, zal voor deze ge meente plaats hebben op Donderdag .9 Augustus a.s. te Katwijk aan den Rijn in het Gemeentehuis. Burgerlijke stand. Geboren: Mal- jaerd, z.v. O. van den Bosch en J. P. Kort; Hendrik z.v. J. Hogewoning en M. van der Meij; Johannes Gerrit z.v. C. de Mooü en Jv Bouwmeester; Adria- ijus, z.v. A. Heemskerk en J. van der Vnver. Ondertrouwd: Thomas Paauw 23 j. en G. Heemskerk 21 j.; D>. Heemskerk 27 j. en C. E. Baars' -22 j. te Leider dorp; J. de Moorj 25 j. en A. Eekius 23 j. te Almenum, gem. Sexbirum. Getrouwd: Marinus Johannes Zwaan 25 j. en Francina Ravenskergen 243. UITHOORN. Bij een dertigtal tuinders alhier heeft tengevolge van een zware ha gelbui aan het te veld staande gewas aanmerkelijke schade .aangericht, voor al aan de augurken. Naar men ons mededeelt, wordt de schade geschat op ongeveer f30.090. Dit bete;kent voor hen een gröot verlies. WARMOND. Een schildersknecht van de f.rma Haverkort, werkzaam, aan de beschil dering van een nieuw gebouwde boerde rij, had het ongeluk achterover van het dak te vallen. De ongelukkige schil der klaagde over inwendige pijn en na onderzoek door dr. Walenkamp is hij naar Leiden vervoerd. GEMENGD NIEUWS. Een vergissing, die spoedig hersteld was. Een dame, die Zaterdag te Wychen in den trein was gestapt, bemerkte bij aan komst te Nijmegen, dat haar rieten reis mand, waarin zich .effecten en andere waardevolle papieren ter waarde van bij na 60.000 gulden bevonden, uit de coupé verdwenen was. Een andere reismand waarmede de ver dwenen tasch veel gelijkenis vertoonde, was er voor in de plaats gezet. De dame, die bij de Nijmeegsche politie aangifte van de vergissing had gedaan, werd daar verblijd met de mededeeling, dat haar reismand met den inhoud bij de politie was terugbezorgd. Er moet een vergissing hebben plaats gehad. Zakkenrollers-Olympiade. Het blijkt, dat de waarschuwing in vier talen om op zijn hoede te zijn voor zakkenrollers, wel ke waarschuwing men thans in het Olym pisch Amsterdam overal aangeplakt ziet, niet overbodig is. Een gansche zwerm van dit geboefte, nationale en internatio nale zakkenrollers schijnt zich als een plaag over de stad verspreid te hebben. Het regent aangiften van beroofden, land- genooten envreemdelingen, bij de politie. Al hèel wat portefeuilles, portemon- naies, min of meer belangrijke geldswaar den of kostbaarheden inhoudende, ook horloges, zijn doqr. de langvingers aan de zakken der eigenaars ontfutseld. Zij „wejv ken" op straat, in de tramwagens, in de café's, in het Stadion, overal waar het maar druk is. Reeds heeft de politie vier van deze gauwdieven in handen kunnen krijgen, namelijk twee Italianen die zij met toe gewijde medewerking van het publiek op den Overtoom, na betrapping op heeter- daad, inrekende, en twee Finnen, die gis teren in den namiddag bij een oploopje op het Rokin door btirgers gesnapt werden, terwijl zij bezig waren de zakken van een ouden man te ledigen. Het groote aantal „geslaagde" zakken rollerijen geeft echter grond voor het ver moeden, dat de stad nog lang niet gezui verd is. De politie kijkt scherp uit, maar is voor het onschadelijk maken van de bende voor een groot gedeelte aangewe zen op de medewerking van het publiek. Eenige gevallen, die gisteren bij de po litie zijn aangegeven, zijn de volgende: Een Duitscher is op de overdekte tri bune in het nieuwe Stadion een kalender boekje, inhoudende 90 Mark en een passe partout ontrold. Een inwoner van Bloemendaal is op de overdekte tribune in het nieuwe Sta dion een portemonnaie met plm. 10 ont rold. Een deelneemster aan de Olympische Spelen i9 op de deelnemerstribune een portemonnaie inhoudende 26 ontrold. Een inwoner van Bloemendaal is vermoedelijk in de schermzaal van het nieuwe Stadion een portefeuille, inhou dende plm. 300 aan Hollandsch- en Fransch geld en een legimitatiekaart van het N.O.C. ontrold. Een Amsterdammer is in het Nieuwe Stadion een portefeuille, inhoudende plm. ƒ10 ontrold. Twee meisjes te ver in zee geraakt. Gisterochtend omstreeks half elf zijn aan het strand te Kijkduin twee jonge dames, die aan het zwemmen waren, door de sterke zuiging te ver in zee geraakt. Twee mannen, die op het strand liepen, zagen het gevaar, waarin de meisjes ver keerden en begaven zich oogenblikkelijk te water. Het gelukte een der meisjes op het 9trand te brengen, zij het dan ook met groote moeite. Zij was echter buiten be wustzijn en werd ter verpleging in het Roode Kruis-ziekenhuis opgenomen. Het andere meisje, de 19-jarige Cato A., wonende aan de Prinsengracht té Den Haag, kon echter niet meer gered worden. Zij was reeds te ver afgedreven. De commissaris van Politie verzoekt bij aanspoeling van het lijk bericht aan de afdeeling G. van het Hoofdbureau. Het meisje is gekleed in een zwart had- pak met wit afgezet. Zij had zwart polka haar, blauwe oogen, dikke neus en een flink postuur. Zij was met een logeetje, oeL nichtje, gaan zwemmen. Training voor den zwemtocht. Alex Bakker, de adspirant-Kanaalzwemmer, zwom gisteren op de Schelde van het Goesche Sas naar Bergen op Zoom, een afstand van ongeveer 30 K.M. in den tijd van zes uur en 15 minuten met een ge middelde snelheid van 5 K.M. per uur. Het weer was niet gunstig: gedurende den geheelen tocht regende het; het water was voorts erg koud. Bakker maakte een gemiddelde van 24 slagen per minuut. Een dokter, die den zwemmer na afloop van den tocht onderzocht, verklaarde, dat Bakker in beste conditie was. Ook toonde hij geen teekenen van vermoeidheid. Onvrijwillige gevangenschap. Een verversknecht zou even een ruit inzetten in het Huis van Bewaring te Maastricht. In cel 13 nam hij de maat, maartoen hij de ruit in de winkel zou gaan halen, bleek de deur gesloten. Roepen, beuken, trappen, 't hielp allemaal niets. Bij het eten uitdeelen werd hij overgeslagen, cel 13 was immers leegl Eindelijk om 4 uur 's middags hoorde -hij iemand door den gang loópen. „Laat mij er toch uit, ik ben de glazenmaker 1" riep het knechtje. Maar men geloofde dat maar zoo dadelijk niet; eerst moest men nog even op het bureau kijken. Eindelijk werd Lambert vrijgelaten en werd door personeel en di recteur nog hartelijk uitgelachen. Lam bert heeft het ruitje nog niet gemaakt. Voorloopig heeft hij genoeg van cel 13.... Verzakking op het Rokin. Gisteren middag is plotseling op onverklaarbare wijze een stukje van het Rokin te Am sterdam verzakt. Er ontstond juist bij de trambaan een gat van enkele decimeters diepte. Na anderhalf uur was het gat voorloopig met zand weer gedicht. Het tramverkeer van en naar het Centraal sta tion ondervond ernstige stagnatie. Gedu rende eenige uren werd alle tramverkeer geleid over den N.Z. Voorburgwal. Stoeipartij met doodelijken afloop. Twee jongens van 16 en 18 jaar waren ln het Vondelpark te Amsterdam vriend schappelijk slaags geraakt. Inplaats van een boks- of worstelpartij, werd in dit ge val een tweestrijd op het mes geleverd. De 18-jarige jongeling dreef de balda digheid zoo ver, dat hij op een gegeven oogenblik zijn tegenstander met zijn zak mes in den arm stak. Er ontstond een hevig bloedende wonde, hetgeen er op wees, dat een slagader geraakt kon zijn. Dadelijk Werd het slachtoffer door den G. G. en G. D. naar het Tesselschade zie kenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De politie onderzoekt het geval als ook de mogelijkheid, dat de messteek wel eens minder vriendschappelijk zou kunnen toe gebracht zijn. Woestelingen. Gisternacht kwam een luxe auto uit de richting Enkhuizen in woeste vaart Hoogkarspel binnengereden. Even later hoorde men een geweldigen knal. Het bleek, dat de auto, waarin en kele chauffeurs van een autobusonderne ming te Hoorn waren gezeten, een tele graafpaal finaal ondersteboven had ge reden. De auto lag geheel en al uit el kaar, de wielen lagen een eind verder. Van de inzittenden was er een bewuste loos, een had een gat in zijn wang, de derde had zijn schouder gekneusd en de vierde bleek met den schrik te zijn vrij gekomen. Later is het viertal met een an deren auto naar Hoorn vervoerd. Verzakking. Maandagavond is een groot gedeelte van den wal met daarop gelegen tuin van het terrein bij de gasfa briek te Harlingen, in de gracht, waaraan die fabriek gelegen is, terecht gekomen. In de gemetselde kuip, waarin de gashou der drijft, schijnt een scheur te zijn ont staan, waardoor het water, dat zich in de kuip bevindt, door den tuin wegvloei de. Door den abnormaal lagen waterstand in de gracht, miste de wal zijn steun en schijnt deze den druk van het wegvloeien de water, niet te hebben kunnen weer staan. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Wel is er groote materieele schade. Het bouwen van een nieuwen gashouder is noodzakelijk geworden. Verdronken. Gistermiddag te circa vijf uur was de zes-jarige S., wonende te Zwijndrecht, spelenderwijs op den aan legsteiger aldaar van de veerpont naar Dordrecht geklommen. Bij het vertrek stootte de pont tegen een der ducdalfen; door den schok viel de jongen te water en verdween door de zuiging bij het afva ren der veerpont in de diepte. Onmiddel lijk werd met dreggen aangevangen, doch eerst na een kwartier werd de ktiuap op gehaald. Met een zuurstof-apparaat werd nog kunstmatige ademhaling icegepast, doch de knaap bleek reeds te zijn overle den. Het lijkje is naar de ouderlijke wo ning overgebracht. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag is de bakkerij van den heer v. d Burg te Ede afgebrand. Oorzaak onbe kend. Verzekering dekt de schade. Te Drachten is de tabakswinkel van J. Hoogeboom, toebehoorende aan N. v. Hoeksma, uitgebrand. Assurantie dekt de schade. Te Maren (N.B.) is de woning van P. van R. door onbekende oorzaak afgebrand. Verzekering dekt de schade. Overreden en gedood. Het 4-jarig dochtertje van den spoorwegarbeider J. Grit te Voorthuizen, gemeente Barneveld, is Maandagavond door een auto overreden en gedood. Doodelijke val. Gisterochtend is de timmerman H. J. Kranenburg te Voor burg, van het dak der in aanbouw zijnde woningen aan de Oosterdorperdwarslaan gevallen en op het hoofd terecht gekomen. Zwaar gewond werd hij naar het St. An- tonius ziekenhuis overgebracht, waar hij gisterenmiddag is overleden. De ongeluk kige was gehuwd en vader van zeven kin deren. Koninklijke onderscheiding. Op voor stel van den president van de „Board of trade" heef: de Engelsche koning de zil veren medaille toegekend aan de beman ning van de Nederlandsche reddingbooten van Wijk aan Zee, IJmuiden en Nieuwe- diep, die in Februari j.l. met gevaar voor eigen leven bij hooge zeeën de bemanning van het bij IJmuiden gestrande s.s. „Shon- ga" hebben gered. Door den bliksem getroffen. Te Zij- taard bij Veghel sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer A. v. d. Heijden op „Den Biezen". Ook v. d. M. die juist uit de kerk thuis was, werd ge troffen. Zijn toestand is ernstig. Hij is aan de eene zijde geheel lam. De kapitale boer derij werd een prooi der vlammen even als de groote voorraad hooi zoomede de kostbare landbouwmachines, wagens en gereedschappen. Een en ander is verze kerd bij den N.C.B. Het verkeer op de Waal. Eindelijk heeft men de Duisburger Rijnaak, die al bijna een week dwars door de Waal bij Nijmegen zat vastgevaren, kunnen lich ten. Na de lading steenkolen in een an der schip te hebben overgedaan, kon men gisteren de aak lichten. De scheepvaart op de Waal is dus eindelijk weer vrij. In een afgrond gestort. Blijkens een telegram uit Aigle (Zwitserland) heeft ze kere G. L., een jongmensch uit Hilversum, die in een pension te Lacomballaz ver bleef, toen hij samen met een zevental andere personen den Mont d'Or wilde be stijgen, op een steile helling het evenwicht verloren. De jongen stortte in den afgrond en werd dood opgenomen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 31 Juli. Heden aangeko men aan den Rijksafslag alhier de vangsten van 6 stoomtrawlers, 1 drijf net vaartuig en 14 kustvisschers. Dial prijzen waren: voor trawlvisch: 21 k. tarbot f 1880, 2V2 k. griet f2075, pef 50 K.G.; 727 st. middel tong ƒ2,20 3,10, 4583 st. kl. tong f 1,60—2,30 per K.G.; 9 kn. zctschol f31—39» 2I^ kn. kl. schol f821, 6 kn. hot f2,80 8, 25 kn. schar f5,1016, p. k. van 50 K.G.; 10 st. vleet 90 ct. p. st.; 2 kn. kl. roode poon f37, 20 kn. pieterman poontjes 12,2017, 3 kn. gr. sehel- visch f3942, 10 kn. middel schel- visch f2530, 44 kn. kleinmiddel schel visch, f15,5017,50, 502 kn. kl. schel, visch f3,209,50, p. k. van 50 K.G.; 26 kn. kabeljauw f4160 p. k. van 50 K.G.; 27 kn. gr. gullen f12,5017, 18 kn. kL gullen f10,5018, p. k. van 50 K.G.; 94 st. leng f0,641,3° P- st.; 8 kn. wijting f5,600,50 p. k. van 50 K.G.; 20 st. kool visch 70 ct. p. st.; 1 kreeft f 1,80; 18 kn. makreel f1517. p. k. van 50 K.G.; voor haring: 106 santjes volle haring f22,75-23,30, 417 kantjes maatjesharing,f 10,351 *>6° P- kantje. Van de IJmuider gtoomtreilers kwamen er lieden 6 aan de markt. De Besommingen waren: IJM. 184 met f1.151, IJM- 121 m. f2.096, IJM. 19° m. f4.572, IJM. 6 m. f2.162, IJM. 127^ lm. f2.253 en IJM. 57 m. f2.820. De besommingen der haringsche pen waren heden: K.W, 7.4 mi. f680 voor gedeelte' vangst. Van de IJmuider haringvloot kwam heden binnen de stoomïogger Gorredijk IJM. 490 m. 32 last pekelha ring. Scheepstij dingen. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. RANDFONTEIN 30 v. Rott. te Bremen. BILLITON thr. 29 te Suez. HOLLAND—AMERIKA-LIJX. RIJNDAM toeristen1/. 31 v. Noorwegen te Hoek v. Holland. NICTHEROY Rott. n. iVanc. p. 30 Li zard. i VEENDAM 31 v. N.-York te Rott. KINDERDIJK 31 v. Rott. n. San Fran- cisco. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALGENIB tbr. 29 v. Accra. DRECHTSTROOM thr. 30 te Aarhus. IJSTROOM uitr. 30 v. Diuala. REGGESTROOM uitr. 30 v. Bordeaux. RIJNLAND: thr. p. 30 Finisterre. ROTTERDAMSCHE LLOTD. SOEKABOEMI tht. 30 te Belawan. SIBAJAK thr. 31 12.45 n-m. v- Cowes. INDRAPOERA uitr. p. 31n.n1. Gibr. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". (3ALAWATI uitr. 30 v. Pt. Swettenham. KON DER NEDERL. uitr. 31 v. Amst. PRINSES JULIANA uitr. 31 te Sabang. CHR. HUYGENS thr. 30 v. Sabang. PRINS DER NED ERE. thr. 31 v. Pt. Said. IBAU thr, jt! y, Genua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6