conservatieve parlementsleden zich tegen de nijverheidspolitiek van Baldwin. Zij willen protectie. In verband met de meeningaverschil- len in het Engelsch kabinet zou heden 'n buitengewone ministerraad worden ge houden. Polen aanvaardt het Litausche voor stel om op 15 Augustus te Koningsbergen nieuwe besprekingen te openen. Amerika is geneigd om in te gaan op Nankings verzoek om afstand te doen van de exterritoriale rechten. Raditsj' toestand is nog verergerd; hij verkeert in levensgevaar. Baron von Hühnefeld is wegens blin de darmontsteking geopereerd. De bond van textielfabrikanten in Britsch-Indië heeft besloten met ingang van 6 Augustus de fabrieken bij gedeelten te heropenen, om na te gaan, hoe de ver schillende werklieden daarop zullen rea- geeren. UIT DE OMGEVING. LI8S2. Gemeenteraad. Die raad deaeir gemeente vergaderde gisterenavond te o uur. .Voorz. de bur gemeester. Afwezig dei heeran Noor land en A. H. Schrama. Na goedkeuring der notulen, werd de agenda aan de orde gesteld. Adres van den olagersbond ..St. Marcus", om het verschil van 59 ct keurloon per varken tusscbem het slachten van minder dan 10 en meer dan 10 varkens per week te handhaven iVbor kennisgeving aangenomen. 2. 'Verkoop van grond aan A. G Bejjk en K. F. Rothweiler voor de stich ting van plaatsjes ingevolge de Land arbeiders wiet. Goedgekeurd. 3. Voorschotten aan de landarbeiders rA. G. Bejjk en jK. F. Rothweiler voor de stichting van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. Goedgekeurd. 4. /.an- en verkoop &a ruiling van grond in er band met verbetering van een gedeelte Loosterweg. Goedgekeurd. 5. Wijziging van het Reglement op het Burgerlijk Armbestuur. Deze wijzigingen zijn aangebracht op het verzeek van den Min. om de regle menten te wijzigen ten opzicht© van het uitbesteden van armen. Goedgekeurd. 6. Uitvoering diverse bestratings-en triol eeringsplannen De heer Schram a wees bij dit Cit op de vieze sloot langs de Poel- n. B. en W. zullen den eigenaar ver zoeken, hierin verbetering te brengen. Na eenige onderlinge bespreking werd dit punt goedgekeurd. 7. Garantie van een door dia N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. te convertee- ïren geldleening van f ioo.ooo,— Goedgekeurd. 8. Begrooting Gezondheidscommissie! voor 1929. De bijdrage der gemeente is bepaald op f89,'81. Goedgekeurd. 9. Exploitatie waterleidingbedrijf. Ven de Waterleidingcommissie was een schrijven ingekomen, waarin het standpunt der commissie ten opzichte van de exploitatie van het Water leidingbedrijf, naar aanleiding van in den gemeenteraad gestelde vragen, werd uiteengezet. Een grondskg naar het inkomen, of de betaling rer verbruikten M3. wa ter, welke ideeën wel eens geopperd worden, zijn schrijft de commissi© voor het bedrijf niet aanneembaar, om dat de eerste wijze van tariefheffing de •exploitatie van 'het bedrijf, hetwelk zelf het water inkoopt, op geheel lossen grondslag zou stellen en de tweede, den prijjs per M3. belangrijk zou doen stijgen ,en het gebruik van goed wa ter in het belang van de volksgezond heid zou schaden'. Voor deze gemeente is de thans gel dende regeling de meest gewenschte. De Commissie stelt voorop, dat het zoover moet komen, dat ieder aange slotene aan de hand van den bestaan- den grondslag denzelfden prijs perM3. water betaalt. Tot nu toe is hiervan af geweken en wel om de volgende rede nen. Wanneer h'et Waterleidingbedrijf -met een gelijken prijs per M3. water was begonnen, zou daarvan het gevolg geweest zijn, dat de waterprijs voor vele on- en minvermogenden te hoog werd, waardoor minder aansluitingen en minder waterverbruik. Zonder twij fel zouden de meergegoeden dan den- zeliden hoogen prijs voor Ihet water be taald moeten hebben ais nu door hen betaald is, tenzij er groot© verliezen werden geleden. Het gevolg hiervan zou zijn geweest, dat de waterprijs lan gen tijd hoog was gebleven, terwijl nu door de laatste verlaging de ergste plooién zijn glad gestreken en wij' Jlo- pen binnen afzienbaien tijd wederom een stap in de richting van gelijken kubiekemeterprijs te kunnen gaan. Overwegende, dat het bedrijf te Lisse van de vier samenwerkende gemeenten het ©enigste is, hetwelk geen exploita tie-verliezen heeft geleden en vanaf het eerste exploitatieiaar normaal heeft af geschreven, geeft de Commissie het vertrouwen, dat haar beleid ten op zichte van den waterprijs, zoowel uit so ciaal hygiënisch als commercieel' oog punt, juist is geweest. Wat betreft de toegemeten hoeveelheid water, daar gelaten de noodzakelijkheid een be paald kwantum water toe te meten, zou een mindere toewijzing van geene of zeer geringe beteekenis zijn vooreven- tueele verlaging van den \yaterprijs, omdat bet voorliet pompstation en het distributiebedrijf vrijwel dezelfde kosten medebrengt, om 200.000 of 300.000 M3. water op te pompen en te distribueeren. De toelichting werd voor kennisge ving aangenomen. 10. Vaststelling verslag gas- en wa terleidingbedrijf over 1927. Goedgekeurd. Weth. Warmerda m bracht evn woord van hulde aan den directeur, door wiens ijverig werken het bedrijf in bloeiendem toestand verkeert. De heer Sogers wenschte, wanneer de oude, versleten gasmeter wordt ver vangen, een getelescopeerde gashouder aan te schaffen, waardoor de Zondags rust beter zou kunnen worden gehand haafd bij het dienstdoend personeel der gasfabriek. 11. Comptabiliteit. Eenige comptabiliteitsbesluiten wer den genomen. Die heer P ij n ac k er bracht hierbij ,tr sprake de aanleg vpn wegen op kosten der gemeente voor bouwlustige particulieren. Spr. meende dat de gemeente hiermede op denver keerden weg .is. De Voorz. stemde toe; een wijziging in de houding der ge meente zal noodzakelijk zijn. 12. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Van den directeur der gasfabriek was een schrijven ingekomen betreffende het schilderen van lantaarnpalen, naar laanleiding van de aanmerkingen inde vorige vergadering door den heer C. Schrama. De heer Schrama was ten deele bevredigd. De heer Schrama wenschte gaarne een uitspraak van den Raad te hooren, op het schilderwerk der lantaarns door het personeel der gasfabriek of door schilders pit de ge meente. De heer Segers vond, dat de directeur juist gehandeld had; ld© Voorz. was het ook met den directeur •eens. De heer Warmerdam kon zich best er mee v ere enigen, dat het werk aldus was geschied, maar zou in de toekomst het schilderen door vak lieden verkieselijker achten. Vanwege het Rijk werd aangedrongen vijf boomen op het Vierkant te rooien, ter verbetering van den ingang van den verkeersweg. De héér Lange vel d achtte het niet noodig. Ook den heer fiegers speet het, gezien de geringe verbetering, welke wordt verkregen. Besloten werd de boomen nog een3 „aan te kijken". Rondvraag. De heer So be ls infor meert, naar aanleiding van een betreu renswaardig ongeluk bij het baden, hoe ver het staat met de plannen tot in richting van ee% zweminrichting. De »Voorz. antwoordde, dat de plannen nog steeds niet gevorderd zij n. D e heer S 0 b e 1 s wilde dan voorstellen, dat een Zweminrichting wordt opgericht. Wethouder Warmeraa m juichte dit plan toe, maar wilde eerst afwach ten, wat het particulier initiatief in deze doet. De heer O. Schrama zei, M hij met den penningm. der Coöpera tie. den heer A. H. Schrama, de op richting van een zweminrichting had overwogen. Zou de gemeente het par ticulier initiatief door subsidie steunen? Weth. Warmerdam zedde, dat B. en W. wachten op hetgeen de gemeen tenaren doen; de gemeente zal hierbij niet stil zitten. De heer Langevel d klaagde over het snelle rijden door auto's. De heer v. Koster en vroeg, of er geen verordening bestaat tegen volks- ophoopen. 's Middags te 1 uur bij het Postkantoor is steeds opstopping. De heer So bels meende ook, dat politie- toezicht daar noodig is. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. - Burgerlijke stand. Geboren: Cor- neliaM aria d.v. C. W>. van Stein en A. G. Hoogeveen; Theodorus Gerardus z.v. G. van der Hulst ©n P. C. Heems kerk. Ingekomen personen: wed. A. K. J. TansOskam en G. Oskam, Wijngaar- aenlaan 17; J. Buising en Rez., Pape laan od: L. Grimm en gez., Rijmrijk 98a; H. R. van Os, Rijndijk 24-J. J. v. Vliet, Vourscheweg 128; M. Kuijven hoven, (Voorstr. 71; Th. P. de .Graaf, Leidscheweg 162; J. J. Schortel, Pa pelaan 56h; H. C. Beereboom en F. T. Schaper, Papelaan 41; M. de Wilt, Voorstr. 14. Vertrokken personen: J. Westhoek en wez., Wassenaar, Wittelaan, L. Ver- steegen, Oegstgeest, Endegeest; G. T. de 'Geus, ITmuiden, Zeeweg 219; F. W. Wieringa, "Naaldwijk. Land- en Tuinbouw. UITVOER VAN ONBESMET VEE. De waarnemend directeur-generaal van den Landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat teneinde den uitvoer van onbesmet vee zooveel mogelijk te waarborgen met ingang van 1 Sept. a.s. door de inspecteurs van den Veeartsenijkundigen dienst ten behoeve van voor uitvoer bestemde her kauwende dieren eu varkens, naar lan den, ten aanzien waarvan thans reeds behandeling met hoogimmuun mond- en klauwzeerserum was voorgeschreven, voorloopig slechts uitvoercertificaten zullen worden afgegeven vcor dieren, zich bevindende op hoeven of erven welke vrij zijn van mond- en klauw zeer en welke aldaar na een quaran taine van vier maal 24 uren onder toe zicht van den Veearts nijkundigen dienst met bovengenoemd serum zijn behandeld. Ten bewijze daarvan moeten zij voor zien zijn van een door genoemden dienst aan te brengen oormerk, als mede vergezeld zijn van een door een bevoegd veearts afgegeven verklaring dat aan het bovenstaande is vol daan. Een en ander op kosten van be langhebbenden. Belanghebbenden dienen zich zes da len vóór het tijdstip waarop zij he.- :auwende dierjn en varkens wenschen uit te voeren, to wenden tot den be trokken inspecteur van den veoartse- nijkundigen dienst mei vermelding van aantal en sport der eventueel te e porteeren dieien. Het bovenstaande s uit aankoop van de betieff nde herkauwend e dieren en varkens voer direcien uitvo r op de markten uit. Voor nadere inlichtingen kan men zich lot den betrokken inspecteur van den VVe'rtscnijkundigen t'i nat wen 'ei UIT ONZE INDIEN. SLUITING VAN EEN HOTEL. De a.s. sluiting van het hotel op h?t Koningsplein (het z.g. S. S.-hotel) t1- Bandoeng, waarvan d(j pacht op 1 April 1929 afloopt, heeft geleid tot een papieren strijd tusschen de departemen ten van burgerlijke openbare werken en gouvernementsbedrrjven. Het departement van B. O. W. is voor sluiting van dat hotel en wenscht het gebouw gebruiken om daarin 's lands kantoren te vestigen. Het de partement van gouvernementsbedrijven is tegen sluiting omdat het vreest, dat •sluitincr tengevolge zal hebben, dat er een tekort aan logies voor ambtenaren zal ontstaan, en verwacht, dat dan ve e ambtenaren door prijsopdrijving van de huren van huizen geauprerd zuilen wor den. De kwestie zal aan de regeering ter beslissing worden voorgelegd. STADSNIEUWS. STRAATPREDIKINO. Zooals bekend, heeft hedenavond in Tuinstadwijk straatprediking vanwege de EVangelisatie-Commissie der Geref. Kerk plaats. Op verzoek plaatsen we deze herin nering nog even, vooral met het oog oj de leden van het Zangkoor van den heer v. Kapel, die verzocht worden allen aanwezig te zijn. BEZOEK AARTSHERTOG ALBRECHT. Betreffende het bezoek van Aartshertog Albrecht van Hongarije aan onze stad, vernemen wij nog, dat het bezoek aan de Egyptische afdeeling van het Rijksmu seum voor Oudheden, dat oorspronkelijk op het program stond, niet zal plaats heb ben. JUBILEUM Zr. ALIDA PLANJER. Heden herdacht Zr. Alida Planjer onder veel bewijzen van belangstelling haar zil veren jubileum als zuster in het Diaco- nessenhuis alhier. Hedenmorgen werd haar door de zusters Ps. 1031 toegezongen en werd zij door de Directrice op waardeerende wijze toe gesproken. Uit de vele bloemen, geschenken en ge lukwenschen, die zij vandaag ontving, bleek welk een groote waardeering er in allerlei kringen, doch speciaal onaer de patiënten en oud-patiënten, voor haar ar beid van opofferende liefde bestaat. Hedenmiddag om 3 uur had een recep tie plaats, waarop velen baar kwamen gelukwenschen met haar jubileum. Laatste Berichten. DE KONINGIN EN DE PRINSES VAN HUN BUITENLANDSCHE REIS TERUG. H. M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana zijn hedenochtend om kwart voor negen, dat is met een half uur vertraging, met den D-trein uit Berlijn, waaraan het Koninklijk salon rijtuig in Apeldoorn was vastgekop peld, aan het station te Amersfoort aangekomen, alwaar Z. K. H. Prins Hendrik ter begroeting aanwezig was. In auto's zijn de verstelijke perso nen met hun gevolg naar Soestdijk ge reden. Dt aankomst ln Soestdijk. Terug gekeerd van hun buitenland- sche reis zijn de Koningin en de Prin ses van morgen om tien minuten voor tien in bet paleis te Soestdijk gearri veerd. D© Koningin-Moeder ontving de booge gasten op het bordes. Het weerzien was allerhartelijkst. Ondanks het buitengewoon ongun stige weer wachtten velen voor het paleishek de aankomst der Koninklij ke familie af. Luid hoera steeg op, toen de hofauto's in het zicht kwa men. Het verblijf van H. M. de Koningin te Soestdijk zal vermoedelijk veertien dagen duren. Het Kabinet der Koningin is evenals vorige jaren in het Badhotel te Baarn gehuisvest GEREF. VEREEN. VOOR DRANK BESTRIJDING. Morgen komt de Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding te Arnhem in 28e jaarvergadering bijeen, aan welke samenkomst hedenavond een bidstond voorafgaat. In verband hiermede putiiceeren we heden een en ander uit de jaarver slagen. Aan dat van den secretaris, Ds. J. van Herksen van Hillegom ontleenen we, dat het voorbijgegane jaar stond in het teeken van rustige rust, al is er veel gewerkt. In het hoofdbestuur, dat tweemaal vergaderde, evenals het moderamen, kwam een vacature door het vertrek van Ds. T. Kuipers (Beilen) naar Indië. Het hoofdbestuur benoemde een commissie voor statutenwijziging. De samenwerking in de Blauwe week- commissie werd, al ontstonde 1 er ook enkele moeilijkheden, bestendigd. De ï-f-classeeringsarbeid nam in het afge- loopen jaar een hooge vlucht, dank zij lii activiteit van den heer C. Buiten dijk. Met de pasopgerichte Prot. Chr. Reclasseeringsvereeniging werd be reids geconfereerd. Hoewel het Hoofd bestuur prijs blijft stellen op het be houd en de vers+erking harer specifiek Geref. Reclasseeringsinstelling, is zij tot federatief samenwerken met an dere Chr. Reclasseeringsinslellingen bereid. Een daartoe strekkend voorstel heeft het hoofdbestuur op de agenda Aan morgen geplaatst. Met andere zusterorganisaties bleef bet contact bewaard en is de verhou ding uitstekend. De propagandist der vereeniging vervulde in het afgeloopen jaar 29 spreekbeurten in het land, waaronder een in Duitschland (Wilsum). Hij be waarde het contact met de prov. bon den en vertegenwoordigde de vereeni ging meermalen naar buiten, terwijl hij in enkele commissies bleef gedele geerd. Nieuwe afdeelingen werden opge richt te Musselkanaal, Oldeboorn, Workum, Oosterbeek en Woerden, ter wijl studentenafdeelingen gesticht werden aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn en de Vrije Universiteit te Amsterdam. Tegen over deze winst van 8 afdeelingen stond echter een opheffing van even eens 8 afdeelingen, n.l. Appelscha, Buitenpost, Drachtster-Compagnie, Keeg, Wierum, Bruchterveld, Coevor- den en De Krim. Hoewel het aantal verspreide leden toenam, daalde toch het ledental met totaal 94. Het bedraagt nu 4688, georganiseerd in 116 afdeelingen en 9 prov. bonden. Het ergste verlies werd geleden in Friesland, dat met 104 leden terug liep. Zuid-Holland draagt met een le- denaanwas van 47 wederom de eere- palm weg. Het maandblad, dat onder redactie van Ds. W. H. Gispen staat, verscheen in totaal 90.000 ex., terwijl 't jaarboekje in 8000 ex. het licht zag. Zoo mag het jaarverslag gewagen van licht en schaduw. Aan het financieel verslag van den penningmeester-administrateur, den heer C. Buitendiik van Amsterdam, ontleenen we dat de rekening in ont vangsten en uitgaven sluit met een eindcijfer van f 7015,39, zijnde een overschrijding van de begrooting, die met een eindcijfer van f 6751,96 was vastgesteld. Er is dan ook een nadee- lig saldo van f 256,96. Aan contributie werd totaal ont vangen f 3472,70. Het brochuren- en tractatenfonds leverde over 1927 totaal 7375 boeken en brochures en 13750 Iractaten, terwijl voor de gratis ver spreiding deze cijfers resp. waren 3082 en 4075. Totaal verzond de admi nistratie aan drukwerken en geschrif ten 130.182 ex. tegen 144.370 ex. in 1926. Het brochuren- en tractatenfonds sluit met een eindcijfer van f 579,43 en een batig saldo van f 424,06. Het reclasseeringsfonds sluit met een eindcijfer van f 261.65 en een ba tig saldo van f 138.95. EEN GOEDE VANGST. Een surveilleerend agent van poli tie, bemerkte vannacht, in de Ooster straat te Rotterdam, onraad in een steenhouwerij. Hij trachtte de deur te openen, doch deze werd van binnen dichtgedrukt. Toen bij alarm gemaakt had, werd in de buurt door een tiental agenten, onder leiding van een inspecteur een onderzoek ingesteld, waarbij het ge heel© huizenblok werd afgezet. Het bleek, dat er was ingebroken in de kleermakerij van de firma Kiel- burger aan den Goudschesingel. In de steenhouwerswerkplaats lagen 40 coupons stof klaar om meegenomen te worden, terwijl in de kleermakerij zelf nog 16 coupons en 12 jassen wer den gevonden. In de tuinen is toen een klopjacht gehouden, die geruimen tijd duurde. Deze eindigde met een arrestatie van drie inbrekers, Twee ervan zaten in een kist in een meubelwerkplaats verborgen. De derde werd eenige hui zen verder achter een hoop takken aangetroffen. Zij zijn in bewaring ge steld. Het zijn de los werkman W. M., de varensgezel P. F. SM en de slagers knecht A. v. d. D. In het afgeloopen jaar is reeds twee maal bij de firma Kielburger ingebro ken, telkens op dezelfde wijze. De laatste keer werd een aanzien lijke waarde aan stoffen gestolen. Men vermoedt, dat men door de ar restatie van de drie dieven ook de da ders van deze vorige diefstallen heeft ingerekend. PAKHUISBRAND TE HELMOND Omstreeks 4 uur vannacht is op den kanaalweg te Helmond brand uit gebroken in de opslagplaats van vet- wol, toebehoorende aan de firma P. de Wit. Het vuur greep snel om zich heen, en toen de brandweer ter plaatse kwam, stond het groote pakhuis reeds ln een feilen gloed. Energiek tastte de brandweer het vuur aan, doch er kon niet voorkomen worden, dat bijna de geheele opslag plaats met haren inhoud een prooi van het vuur werd. De schade, door verzekering ge dekt, beloopt vele tienduizenden gul dens. Vermoedelijk is de brand door broei ing ontstaan. TELEGRAMMEN. (Draadloos* dienst) DE TREINRAMP IN BEIEREN. MüNCHEN, 1 Aug. (V.D.) De indruk, die de treinramp bij Dinkelscherben in het openbare leven gemaakt heeft, is buitengewoon groot geweest. De ont zetting bereikte haar hoogtepunt toen gisteravond bekend werd, dat ook een spoorwegongeval in de nabijheid van Keulen menschenlevens geëischt zou hebben. Dit bleek echter slechts een loos gerucht te zijn, dat ontstaan was naar aanleiding van het feit, dat de trein uit het Rijnland twee uur vertra ging had. De „Munchener Neuesten Nachricli- ten" schrijft, dat de betuigingen van deelneming van d,e zijde van het Parlement spoedig door daden ge volgd dienen te worden. Nader wordt gemeld, dat zich in het ziekenhuis 28 gewonden bevinden, waarvan de helft zwaar gewond werd. De opruimingswerkzaamheden waren des nachts reeds zoover gevorderd, dat te 4.50 het verkeer weer voortgang kon vinden. Hedenmiddag zal het geheele opruimingswerk vermoedelijk beëin digd zijn. Heden begint het officieele onder zoek vanwege de Rijksspoorwegen en het departement van Verkeerswezen. AUGSBURG, 1 Aug. (V.D.) Nader wordt vernomen, dat in den afgeloo pen nacht nog twee personen, die bij ce treinramp bij Dinkelscherben ge wond weiden, aan de bekomen kwet suren zijn overleden. Het aantal doo- cien is hierdoor tot 16 gestegen. Een 10- tal hunner bevindt zich op het sta tion, twee zijn tijdens het transport r.aar Augsburg gestorven, twee in het ziekenhuis te Augsburg en twee in het ziekenhuis te Zusmarshausen. MüNCHEN, 1 Aug. (V.D.) Volgens de laatste mededeelingen die met betrek king tot de bij Dinkelscherben plaatsr gehad hebbende spoorwegramp ont vangen werden is het aantal dooden gestegen tot 20. DE OVERSTROOMING IN HET AMOERGEBIED. KOWNO, 1 Aug. (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt zijn de rivieren Amoer en Seja reeds 8 >2 M. boven den normaalstand gestegen. In Blago- weschtschenks zijn 74 huizenblokken en 25 boerenplaatsen overstroomd. De redding van de bevolking met have en goed duurt onvertraagd voort. Gebleken is, dat niet minder dan 50 bewoonde oorden, met tezamen onge veer 36.500 bewoners, onder water staan. Aviateurs hebben de leiding van het reddingswerk, waaraan ook door een 10-tal stoombooten wordt deelgenomen. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 1 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 576 partijen. Prijs: 4753, met rijksmerk le kw. 52—56, 2e kw. 47 51, zware 58 Handel matig. AMSTERDAM, 1 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 284 vette kalveren, le kw. 0.860.95, 2e kw. 0.75-0.86, 3e kw. 0.66 0.72, per Kg levend gewicht; 66 nuchtere kalveren. 1017 per stuk; 830 varkens, Holl. le kw. 0.760.77, 2e kw. 0.750.76, vette varkens, 0.73 0.75, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteomlo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 764.3 te Zurich. L. B. 751.0 te Stockholm. Verw. tot den avond van 2 Aug.: Zwakke tot matige O. tot N. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvan kelijk nog regen, later opklarend, wei nig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ie aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 763. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 1 Aug.: 9.21 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 17.6 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZUL", 's Morgens 7 uur: 19.6 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C 's Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur; 21.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 21.5 gr. Q. 's Nam. 3 uur: 21.5 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.407, Londen 12.03'/» New-York 2.48'/, Parijs 9.74% Brussel 34.617, Zurich 1 47.92 Praag 7.39 Rome 13.02 Madrid 40.94 Oslo 66.40 Kopenhagen 66.42% Stockholm f j 66.55 Weeoen "f JS.09%

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3