Op elk station langs de gevolgde route stond het volk opgehoopt, toen de trein voorbij kwam. Te Kiruna waren 3000 nieuwsgieri gen, toen de Zweden en de Italianen uitstegen om het stationsrestaurant binnen te gaan. Opgemerkt werd, dat kapitein Lund borg zijn arm gaf aan Nobile, die kreu pel liep. „Aftenbladet" publiceert bijzonder heden over een ontmoeting van zijn specialen correspondent met generaal Nobile. De correspondent meldt: Precies om 10 uur 's morgens kwa men kapitein Lundborg, met de luite nants Schyberg, Christell en Ekman en de heer Snadström in den restau ratiewagen. Een oogenblik later trad Nobile binnen, leunend op een stok en mank loopend. Hij wisselde handdrukken met ons en dankte ons voor onze be groeting. Hij is een vrij slanke man met grij zend haar en groote, zwarte, fonke lende oogen. Hij zag wat bleek, doch was levendig en spraakzaam. De con versatie werd in het Engelsch gevoerd De generaal was geenszins een ge broken man. Nobile zelf merkte op, dat het eenige „gebrokene" aan hem zijn rechterbeen was. „Dit is signor Ceccioni, die men voor dood had verklaard", zei de ge neraal glimlachend, terwijl hij op een langen, zwaargebouwden man wees, iets beneden den middelbaren leeftijd. Deze had sneeuwwit haar als ge volg van hetgeen hij op het Poolijs had doorstaan. Signor Ceccioni had een voet in wit verband en noemde dat zijn „souve nir". De Zweden noemde de generaal prachtkerels, en hij zeide niet te we ten, hoe hen te danken. Zweden mag trotsch zijn op zijn vliegers. Op de vraag, of hij nog van meening was, dat luchtschepen beter waren dan vliegtuigen voor Noordpool-expe- dities, zeide Nobile: „Inderdaad. Doch er kunnen oogenblikken zijn, dat de mensch niet opgewassen is tegen de .wilde krachten der natuur". Generaal Nobile zeide verder, dat hij op het oogenblik geen plannen had voor de toekomst. De generaal lachte om het sprookje dat de Italia-mannen in verzegelde spoorwegwagons zouden reizen en leidde den correspondent door heel den trein. Zijn gebrekkig been noopte hem nu en dan stil te staan. De generaal uitte zijn diepsten dank voor allen, die tot de redding van hem en zijn mannen hadden bijgedragen. UIT ONZE INDIEN. surinaamsche LANDBOUW ondernemingen. In de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot opheffing van de op Surinaamsche landbouwonder nemingen rustende schuldplichtig heid, bedoeld in art. 1 der wet van 15 Juli 1913. De toelichting zegt o.m.: Ter bevordering van de van particu liere zijde toegezegde pogingen om ondernemers in tropische cultures in grootere mate dan tot dusverre voor Suriname te interesseeren, is bij de Surinaamsche begrootingen van 1927 en 1928 in uitzicht gesteld, dat enkele van de thans op landbouwonderne mingen in dat gewest drukkende hef fingen zullen vervallen. Dit ontwerp is een uitvloeisel daarvan. Tot de bo vengenoemde heffingen behoort ook de z.g. „Grondrente" op landbouwon dernemingen ter zake van kwijtschel ding van vorderingen van den Lande wegens indertijd verleende voorschot ten voor de uitoefening van de boco- vencultuur en van de daarop versche nen rente. Door de opheffing van de ze schuldplichtigheid wordt prijs ge geven ongeveer 10.000 per jaar. Aan de ten uitvoerlegging van de bovenbedoelde voorziening, voor zoo ver die betreft andere hierbij in aan merking komende heffingen, behoeft geen nadere regeling bij de wet voor af te gaan. verduistering van school gelden. Het hoofd van de Europeesche school te Koeta Radja, de heer J., is gearres teerd wegens verduistering van school gelden. Hij legde een volledige bekentenis af. Het juiste bedrag van de verduister de bedragen is nog niet bekend. De substituut-officier van Justitie stelt een onderzoek ter plaatse in. motor-ongeval. De korporaal-konstabel A. P. de Wit dienende aan boord van Hr. Ms. krui ser „Sumatra", slipte, terwijl hij op een motorfiets van Soerabaia naar Modjokerto reed, bij het passeer'en van een auto, tengevolge waarvan hij een ernstig rechterbeenfractuur opliep. zeven russen uitgewezen. Zooals een telegram reeds heeft ge meld, zijn op last van hoogerhand zes Russen, waaronder een vrouw, en één Pool, die op de Oostkust vertoefden, uitgewezen. Met het s.s. „Op ten Noort" zijn zij 'den 4den Juli naar een bestemming buiten Ned. Indië vertrokken. Omtrent <*n uitwijzing van deze per sonen kon de Sum. Post van de zijde fler betrokken autoriteiten geen nade re inlichtingen bekomen, doch naar 't blad te? oore kwam, was het gezel schap sedert eenige dagen werkzaam in een circus, dat te Bindjai voorstel lingen gaf. De menager van dit circus had hen geheel ter goeder trouw van Ran goon uit geëngageerd, o.a. als trapeze werkers en acrobaten, als hoedanig zij slechts matig bleken te voldoen, voor al daar ook bleek, dat zij geheel ande re opvattingen koesterden dan de ove rige aan het circus verbonden Russi sche artisten. Nauwelijks twee dagen aan bedoeld circus verbonden, blijkt van het Cen traal Kantoor der Immigratie, te Wel tevreden, via de Immigratie-Commis sie te Medan, lelegrafisch last tot uit zetting van deze zes Russen en één Pool te zijn gegeven, de uitvoering waarvan aan den controleur te Bind- jai werd opgedragen. Naar verluidt, zouden dezelfde per sonen vroeger al eens met rondrei zende circussen een bezoek aan Br.- Indië hebben gebracht, bij welke ge legenheid zij reeds als „ongewenschte elementen" werden beschouwd. Naar men aan de Sumatra Post me dedeelde, bevestigd is het niet zou toen een hoeveelheid lectuur van Bolsjewistische strekking bij hen in beslag zijn genomen. Hoe het zij: zij hebben onmiddellijk de Oostkust als ongewensche elemen ten moeten verlaten. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Coöp. Vereen. „Do Boakoopsche Veiling". Veiling van 28 Juli Rozen per bos: Hadlcy 2551 ct.; Ophelia 1628 ct.; Golden Ophelia 21 27 ct.; Butterfly 2537 ct.; Clau dius Pernet 3969 ct.; Rosalandia 12 30 ct.; Marcel Rover 15—42 ct.; Co lumbia 1746 ct.; Elle Poulsen 25 30 ct.; Mac. Keiler 1329 ct.; Gem. Rozen 58 ct.: Wilh. Kordcs 2555 ct. Diversen per bos: Dahlia's 1532 ct.; Lelie's per kelk 48 ct. Mej. F. V. K. Schaum, assistente aan de Ned. Herv. School alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Voorhout. - Aan den Z-.deweg alhier had esn botsing plaats tusschen de bloemen- auto van v. d. V. van hier en e n Leidsche autobus, me', g volg dat hei de voertuigen schade bekwamen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In de afgelco-pen' week werden aan de bad- en zweminrichting 660 heeren-, 812 dames- en 295 volksba- den genomen. Voor de Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde 'dezer dagen miej. J. H. Zarg alhier voor het practijk-diploma. De loting voor de dlenstplichti- fen. lichting 1929, zal alhier plaats ebben op 14 Augustus n.m. 11/4 uur in het Gemeentehuis. Op Donderdag 2 Augustus zal al hier een bloempjes verkoop worden ge houden ten bate van de stichting van een Sanatorium voor T.B.C.-lijders, uit gaande van den Prov. Bond van Zie kenfondsen. KATWIJK AAN ZEE. Men schrijft ons van bevriende z\jde: Niet allren de buitenmenschen, maar zeer zeker ook de inboorlingen, on ze Katwijksche bevolking, halen hun hart op aan het strandleven. Vooral na volbrachte dagtaak gaat half Katwijk naar den buitenkant. Meerderen onzer bevolking is dat zoo'n gewoonte geworden om naar de „werf' te gaan, dat ze er öcn groot deel van den dag doorbrengen. Vooral wanneerhet werk schaarsch is, ziet men ze ge groept staan bij ieder uiteinde van de straten om de visscherü aangele genheden te bespreken. Het zijn dan ook meest oud-visscherlieden, die aan getrokken door hun ebment, „het zilte nat", aan de buitenzijde hun verpoo- zing zoeken en het schijnt hun won derwel te bevallen, want geregeld weer vindt men ze in dezelfde omgeving. Vroeger bad men aan het strand eenige houten loodsen gebouwd, waar trnen dan bij storm en regen beschut ting zocht; deze vluchthavens waren bekend onder den naam van „klap huis". Dat de gesprekken wel eens wijd werden uitgestrekt en ze het karak ter van een minder vleiend werkwoord kregen, waarvan de eerste lettergreep van dezen naam eien afleiding is, geeft te denken. Het „kabinet" met rijwielbewaar plaats is indertijd gebouwd om het oude „klaphuis" aan het eind van het Waaigat te vervangen. Sinds de bom men van ons strand verdwenen zün. is de behoefte aan een beschut plekje overbodig, en is bovengenoemde b'e- sttemming gegeven aan het gestichte wachtlokaal. Van de visscherij, steeds de grootste bron voor onze gemeente, is niet veel meer te zien. Slechts de herinnering bü de tot rijpere jaren gekomenen, is daarvan overgebleven. Toch komen in deze mooie zomeravonden weer aardi ge tafereeltjes voor, in verband met onze visschefrij. Meest iederen avond gedurende vorige week kwamen Katwijk sche haringschepen vlak langs de kust vanuit IVlaardingen en Maassluis, die hun< brood weer gingen zoeken; en een laatst vaarwel toewuifden aan hun familiebetrekkingen. Die omzetting van onze logger vloot in motorschepen^ waar van Katwijk er nu reeds 50 uitzendt, heeft zich in eenige jaren voltrokken. Als men nu nagaat dat de daaraan verbonden kosten per schip ongeveer 15 mille bedragen, dan zegt ons dat iets van de Inspanning, welke geëischt weid ven de b trokken reed rijen en h het geen wonder dat verschil.ende het hebben opgegeven met het oog op de ontzettend groote uitgaven. De aardige ma::ier, waarop de groe ten worden gewisseld, trekt zoo mo gelijk nog meerderen naar den boule vard. Duizenden staren naar het in 't Zuiden aankomende schip ten bin nen een half uur tuft de logger vlak langs den wal, en is het aan boord hel verlicht met brandende toortsen, „stakelvuren" genaamd. Zelfs in den mast staat de bezem, maar dan nu in den vorm van een brandenden toorts. Vanaf den wal wordt dezen groet tien dubbel beantwoord en do jeugd laat zich ten deze niet onbetuigd. Men hoort ze van boord af roepen, terwijl da scheepssirene boven alles uitgalmt. Na driemaal de vlag te hebben geheschen wordt dan bjj de uitwatering zee ge kozen en daar gaat het dan weer „op [hoop van zegen", met de beste wen- schen voor den welstand der beman ning. Dat een en ander ook een aar dige attractie is voor de badgas ten, laat zich hooren; er zjjn er dan ook maar weinigen, die geen getuige zijn van dat gemoedelijko vaarwel, al is het dan op een afstand. Over de resultaten van de vissche rij wellicht een volgende maal. leiderdorp. [Verleden week slaagde voor het lexamen getuigschrift A (Kerkorgelspel), der Nederlandsche Organistenveree- niging, onze dorpsgenoot, de heer C. Los. leerling van den heer F. D'. van Wijk, organist der Geref. Kerk alhier. SASSENHEIM. 'Vrijdag j.l. maakten de le?rlin- §en der hoogste klassen van de Chr. chooL een reisje naar Rotterdam. Reeas voor ze de reis begonnen, zat de stemming er al flink in. Toen ze [hoorden, dat twee familie's er voor ge zorgd hadden, dat ze in Rotterdam flink getracteerd kondon worden, ging ere en luid hoera op. In Rotterdam aan gekomen, ging het- in versnelden pas naar de Maas, waar de boot voor de tocht door de havens lag. Genoten heb ben ze van deze rondvaart, die on- fevoer 1V2 uur duurde. Zeeschepen, ranen, elevators, alltes werd bewon derd en miet een „oh" begroet. Na deze rondvaart werd er voor de inwendige mensch gezorgd. Wat een bezorgde moeders. Er waren jongens die misschien wel voor drie dagen eten bp zich hadden, maarear bleef niets van over. Toen ecu rustige wandeling door de stad, langs het nieuwe postkan, toor, het prachtige stadhuis en daarna recht op de Nenyto af. Hier was zoo veel te zien en zooveel te leereu, té veel om op te noamen. Alhoewel de jonge b enen wel wat vermoeid wer- dem bleef de stemming er in, die weer verhoogd werd door eon glas limonade. Na een gezellige reis, kwamen de kinderen met hun gele'ders ongeveer half acht weer in Sassenheim aan, waar hier en daar ie:ds moeders stonden te wachten. Juichend werden ze begroet en juichend werd afscheid genomen. Hét was een praehtdag, waar gelei ders en kinderen telkens weer met pleizier aan terug zullen denken. GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding. In 'den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur heeft op de Utrechtsche weg nabij Pens. St. Louis een ernstige aanrijding plaats gehad. Een taxichauffeur kwam van de kermis van Soesterherg af, richting Amersfoort. Nabij Pens. St Louis reed hij een drietal jongelui aan. De chauffeur v. d, W. reed naar een dichtbij wonend politieagent om assisten tie. De autobus Amersfoort—Utrecht had intusschen Dr. J. uit Soesterherg op gehaald, die overbrenging naar het zie kenhuis in Amersfoort noodig oordeelde. Twee van de jongelui konden na ver bonden te zijn huiswaarts gaan. De derde, de 17-jarige de Greef bleef echter in het ziekenhuis achter. Nader vernamen wij, dat de G. een ernstige hersenschudding en schedelfractuur heeft. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De Rijkspolitie heeft de auto in beslag genomen en procesverbaal opgemaakt, v. d. W. verklaarde, dat de aanrijding het gevolg is van het verblin dend licht van een aankomende auto. An deren verklaren echter geen auto gezien te hebben. Een nader bericht meldt, dat de Greef hedenmorgen aan de gevolgen dezer aan rijding is overleden. Ongeluk in een zwembassin. Men meldt uit Zwolle: Vrijdagavond heeft in het zwembassin in de Wetering een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer H. Schulte Nordholt wilde van het 1 meter hooge trapje af, over een nog jeugdigen zwemmer heen in het water springen. Daarbij ft hij blijkbaar met zijn hoofd op den bodem terecht gekomen; met he vige pijnen in den nek, strompelde de heer S. N. het had uit. Toen de badmeester ter H. hemerkfe, wat er gaande was, riep Lij onmiddellijk medische hulp in. Dr. Nord achtte den toestand uiterst gevaarlijk en per draagbaar om iedere beweging te voorkomen, werd S. naar het Sofia-ziekenhuis overgebracht. Vermoede lijk is een halswervel gekneusd. Gistermorgen bleek de toestand geluk kig niet meer levensgevaarlijk te zijn. Naar wij vernemen stond er op de plaats, waar de heer S. zijn noodlottigen duiksprong maakte, ongeveer 1.40 M. water. Botsing tusschen motor en auto. Za terdagavond om zes uur kwam op den Haagweg nabij „Reineveld" onder Rijswijk de heer S. F. uit Amsterdam, komende met zijn motorfiets van Rotterdam, in botsing met een auto, bestuurd door den heer N. v. d. B., te Rotterdam. De heer F. bekwam een gecompliceerde beenbreuk en is naar het gasthuis te Delft vervoerd. De motorfiets is vernield en de auto ern stig beschadigd. De heer v. d. B. bleef on gedeerd. Naar we vernemen reed de heer F. zeer snel, waardoor hij de bocht in den weg niet kon nemen. Onweer. Ook te Baarn heeft Vrijdag namiddag een hevig noodweer gewoed. Verscheidene zware boomen werden ont worteld, vooral op den weg naar Hilver sum, waarover het verkeer gestremd werd. Een boom kwam op het wiel van een fiets terecht. De berijder kwam er echter met den schrik af. Te Herpen is de bliksem ingeslagen in het huis van den molenaar Timmer mans. Het huis is geheel afgebrand. Een gedeelte van den inboedel werd gered. Onder een motor. Men meldt uit Eindhoven d.d. Zondag: Hedenmiddag omstreeks 3 uur heeft in de Strijpschestraat te Eindhoven een ern stig motor-ongeval plaats gehad. De mo torrijder J. Siegers kwam daar in aanrij ding met een bejaarde ongehuwde juf frouw van G., die daar uit haar woning komend den weg overstak en den motor rijder blijkbaar te laat had zien aanko men. Beiden bekwamen zeer ernstige verwondingen. Gevecht met smokkelaars. Onder de gemeente Loon op Zand werden vlak bij de woning van een politieman in het te veld staand koren 4 vaten jenever gevon den. 's Nacht werd door den rijksveld wachters Pullens een oogje in het zeil ge houden, wijl vermoed werd, dat de smok kelaars wel zouden komen. Ongeveer 1 uur in den nacht kwam van de richting Tilburg een auto aangereden en hield stil vlak bij de verborgen jenever. Uit den auto stapten 3 onherkenbaar gemaakte mannen, die de vaten jenever in beslag wilden nemen. Een gevecht tusschen den rijksveldwach ter en de smokkelaars ontstond. De veld wachter werd in handen en gezicht gebe ten en moest voor de overmacht zwichten. De bandieten wisten een vat in den auto te krijgen en ermede van door te gaan. Verschillende schoten werden den auto achterna gezonden, echter zonder dat deze tot stilstand kon worden gebracht. De veldwachter heeft verschillende ver wondingen bekomen. De electromotorenfabriek „De Vijf" te Doetinchem. Met de herstelwerkzaam heden aan de op 29 Juni door brand ver nielde electromotorenfabriek „De Vijf" te Doetichem, is men reeds zoo opgeschoten, dat de eerste machines alweer in bedrijf konden komen. De opbouw der fabriek gaat tegelijk gepaard met een aanzienlijke uitbreiding. Botsing. Op den Bilthovenschen weg hoek Utrechtsche weg is een autobus van den dienst Utrecht-Bilthoven zoodanig met een luxe-auto in botsing geweest, dat de bestuurder van den luxe-auto een ern stige hoofdwonde bekwam. Door een vallende ladder getroffen. De ladder van een loodgieter, die in de Marnixstraat te Utrecht bezig was her stellingen te verrichten op het dak van een huis, viel door een plotselinge hevige windvlaag omver en viel boven op een juist passeerende dame, die zoo ongeluk kig werd getroffen, dat zij met een ernsti ge hoofdwonde en een beenbreuk naar de Rijksklinieken moest worden overge bracht. Smokkelaar onder een roggeschoof. De Tilburgsche politie heeft den beken den Jenever-smokkelaar L. V. aldaar aan gehouden. Deze had zich namelijk een zeer origineele schuilplaats bereid, om zich aan het oog van de waakzame politie te onttrekken. Hij zat onder een koren schoof in een veld aan de Vogelstraat. De politie echter vond hem en toen volgde natuurlijk arrestatie, alsmede in beslagname van ettelijke tientallen fles- schen gedistilleerd. Brand in een kofferfabriek. Zaterdag nacht te kwart over twee Is door onbeken de oorzaak brand uitgebroken in de werk plaats van den Duitscher Jager, gelegen op de tweede verdieping van perceel Spui straat £20 te Amsterdam, in welke werk plaats koffers gefabriceerd worden. De brandweer wist met drie stralen op de motorspuit het vuur binnen een half uur meester te worden. Vrijwel de geheele verdieping brandde uit. De scheepvaart op de Waal. De Rijn aak, welke dwars in het Waalbed voor Nijmegen ligt was Vrijdagmiddag nog steeds niet gelicht. Het verkeer ondervond nog groote stagnatie. Vele zeilschepen kunnen niet tegen den smallen stroom opkomen en gaan langs de Nijmeegsche kade voor anker totdat ze door een sleep boot worden opgetrokken. Doodelijke val. Te 's-Heerenherg is de 64-jarige werkman C. H. Seggelink bij het transporteeren van kolen zoodanig ge vallen dat de dood onmiddellijk intrad. DiefstaL Donderdagmiddag werd te Haanrade ten nadeele van den landbou wer L. een groote som gelds gestolen. Brand. Bij den landbouwer H. aan den Langen Kleiweg onder de gemeente Rijswijk is Zaterdagmiddag de bliksem ingeslagen in een groote hooiberg. Deze ging geheel in vlammen op. De belenden de perceelen konden behouden worden. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is te Dreumel de woning afgebrand van W. van L., die "daarin ook een café exploiteerde. De boerderij met schuur brandde geheel af. De oogst en de land bouwwerktuigen gingen mede verloren. Ook kwam eenig vee in de vlammen om. De schade wordt slechts ten deele door verzekering gedekt. Land- en Tuinbouw. u it vger-controle. In de laatstgehouden vergadering van het bestuur van het uitvoer-con- trolebureau (U.C.B.) is besloten, te be ginnen met 1929 voor de aardappel soort Ideaal, geen labels meer beschik baar te stellen, omdat deze aardappel- soort de slechte eigenschap heeft, spoedig harsten en scheuren te ver- toonen. Voorts heeft het bestuur bepaald, dat de kleinste doorsnede voor kleine witvleezige aardappelen tenminste 30 m.M. moet bedragen. De aan dezen aardappel te hechten label moet voor zien zijn van den opdruk of het stem pel: Drielingen. Het bestuur besloot tot toelating van 5 exportfirma's waardoor het aantal leden-exporteurs thans 78 en het aantal leden-veilingen 67 bedraagt. In verband met den enkele malen geuiten wensch om het label aan de achterzijde te mogen bedrukken met firmanaam e.d., werd nog eens de na druk gelegd op het ongewenschte en onmogelijke hiervan. Niet alleen ont staat het gevaar, dat de achterzijde der labels wordt bedrukt met allerlei namen, merken of zelfs mededeelin- gen, maar ook zou het door dergelijke toevoegingen zijl- karakter van gere gistreerd merk verliezen, hetgeen na tuurlijk een groot juridisch en daar door practisch bezwaar zou zijn uitvoer van bloembollen. In het eerste halfjaar 1928 zijn uit gevoerd 2.374.115 Kg. bloembollen ter v/aarde van f 2.366,848, tegen 1.880.101 Kg. ter waarde van f 2.119,789, in het eerste halfjaar 1927. De voornaamste afzetgebieden waren: Groot-Britannië (997 ton). Duitschland (757 (ton) en Frankrijk (101 ton). De invoer van bloembollen bedroeg in het eerste halfjaar 1928 295.194 Kg., tegen 303,065 Kg. in het eerste halfjaar 1927. HOE boert men in friesland? Blijkens het verslag van de Coop. Centrale Landbouwboekhouding in Friesland over 1927/'28 steeg het aan tal leden van 928 op 1005. Betreffende de bedrijfsuitkomsten over het boek jaar 1927/'28 wordt het volgende mede gedeeld: van de 811 bedrijven, welke bij de boekhouding zijn aangesloten, hebben 650 met winst en 161 met ver lies gewerkt. De gemiddelde winst van alle bedrijven samen bedroeg f 1537 per bedrijf tegen f 952 winst over 1926/'27 en f 1585 over 1925/'26. Van de 472 weidebedrijven was de gemiddelde winst f 1365 en van de 399 gemengde bedrijven f 1790 per bedrijf. Met winst wordt bedoeld het bedrijfs- inkomen, dat moet dienen voor het levensonderhoud van den boer en zijn gezin en dat de boer als winst moet opgeven op het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. In deze winst zijn alle voordeelen, welke de boer uit zijn bedrijf geniet, begrepen, behalve het genot van vrije woning. landbouw en zegelwet. Een zeer groot aantal agrarische or ganisaties heeft collectief aan den mi nister van Financiën verzocht, art. 35 der Zegelwet 1917 zoodanig te wijzigen, dat de beroepsregeling dezer Wet niet plaats vindt naar die der Registratie- wet 1917, doch voorgeschreven wordt overeenkomstig de Wetten, regelende de Directe Belastingen. Voorts is verzocht een commissie te willen benoemen, ter voorbereiding eener wijziging der Zegelwet 1917 op die punten, waaromtrent in de prac- tijk is gebleken, dat zij aanleiding ge ven tot onzekerheid en moeilijkheden hij de uitvoering. Scheepstij dingen. holland— asseeika-lij*. SPAARNDAM N.-Orleans n. Rott. ij, van Coruna. i BOSCHDIJK Philad. n. Rott. 26 van Norfolk. MAASDAM Rott. n. N.-Orleans ij. v. Havana. LEERDAM Rott. n. N.-Orleana 28 vaa Antwerpen eu_p. Vlissingen. EEMDIJK 27 v. Rott. te Seattle. NICTHEROY 28 v. Rott. te Vano. holland—a frika-uj*. SUMATRA uitr. 27 te E.-London. REGGESTROOM uitr. 28 te Bordeaux. ALEAID' 27 v. Rott. te Hamburg. TH .TPFONTF.TN 27 v. Hamb. te Antw. holland—west-afrika-lijn. ALBIREO uitr. 27 te Duala. ALGENIB tbr. 28 v. Lagos. HELDER tbr. 25 v. Seccondee. RIJNLAND' thr. p. 27 Las Palmas. SCHELDESTROOM tbr. p. 27 Las Pal mas. 'VLIELAND' uitr. 27 te Duala. IJSTROOM uitr. 28 te Duala. kon. hollandscee llotd. ZAANLAND thr. 27 v. Bahia. FLANDRIA tbr. 27 v. Montevideo. MAASLAND uitr. 27v. Rio Grande do Sul. ORANIA tbr. p. 28 Freshwater. AMSTELLAND 28 v. Hamlburg n. Am sterdam. hotterdamsohellotd. SAMARIND'A thr. p. 27 Gibraltar. INDRAPOERA uitr. p. 28 Ouessant. SLAMAT uitr. 28 te Batavia. SITOEBONDO thr. 82 v. Batavia. j-SIANTAR 28 v. Rott. n. Hamburg. stoomvaart mij. „nederland". CHR. HUYGENS tbr. 27 v. Singapore. RIOUW' 28 v. Bremen n. Amat. SALA.WATI uitr. 27 v. Belawan. PRINS DER NED. thr. p. 27 Perini. JJORNEO uitr. 27. 8.42 v.m. 40 m. 0. v. Niton. MAPIA 28 v. Amst. n. Hamburg. MANOERAN 28 v. Amst. n. Lonaeu. J. P. COEN thr. 28 v. Southptn. 29 10 v.m. te Amsterdam verwacht. KRAKATAU thr. 28 v. Pt. Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6