„Toen 'de kerkklok begon te luiden, stond een van hen op, kwam naar mij toe en zeide: „u bent, geloof ik, de dominee, die hier van-morgen moet pre eken. Het zal dan moeten wezen!" De laatste woor den vergezeld van een diepen zucht, als gingen we naar het schavot „Na het uitspreken van den zegen, aan het einde van den dienst, toen ik den kansel nog niet had verlaten, zag ik de kerkdeuren wijd opengaan. Evenwel niet, om de aanwezigen naar buiten maar, zooals ik tot mijn groote verbazing be merkte, om tientallen boeren binnen te latenDe voorlezer klom weer op zijn bankje en begon voor te lezen. En ten aanhoore van een veel grooter getal toe hoorders, kondigde hij af, welke verkoo- pingen door dezen, welke grasverpachtin gen door dien notaris in den loop der komende dagen zouden worden gehou den, wanneer de gemeenteontvanger zit ting zou houden tot het innen van belas tingpenningen enz enz. „Hoe dit gebruik ontstaan was, is ge makkelijk te verklaren. Couranten, ad vertentiebladen waren er toen ter tijd in de kleinere plaatsen nog niet. Geen beter middel om de bewoners dier dorpen te bereiken, dan de samenkomsten op den Zondag. En vandaar de „kerkespraak". „Later werd deze in vele gemeenten vervangen door bij de kerk geplaatste aanplakborden". GEVLEUGELDE HERDER. Een predikant, in Australië, rev. L. Da- niëls, heeft, naar een mededeeling in de „Inquirer" voor het eerst ter wereld een vliegmachine in dienst van zijn kerkelijk ambtswerk gesteld. De afstanden tusschen de drie hoofdplaatsen van zijn uitgebrei de gemeente, gelegen in Wilcannia (Nieuw Zuid Wales), legt hij geregeld af in een Moth-aereplaan, die hem door vrienden in Engeland geschonken is. HET PROTESTANTISME IN FRANKRIJK. In Frankrijk, dat op 39 millioen inwo ners ongeveer een millioen Protestanten telt, wordt sinds het midden van de vo rige eeuw ijverig gewerkt, om de ver strooide Protestanten bij elkaar te bren gen. In 1847 begon daarmee de Evangelische Maatschappij. Met deze verbond zich in 1910 de Société Centrale en beide licha men noemden zich voortaan Société Cen trale Evangélique. De vereeniging steunde de Fransche kerken, welke het te zwaar hadden met de bediening van tot 50 K.M. van elkaar verwijderde gemeenten. Zij vestigden nieuwe gemeenten en zoodra deze sterk genoeg waren, werden ze in het kerkver band opgenomen. De goede uitkomst van dit wei*k wordt belicht door het feit, dat er in 1906 in Frankrijk 78 protestantsche kerken waren met 120 predikanten en thans, de Elzas meegerekend, 1000 kerken met 1100 dienst doende predikanten en evangelisten. De Société Centrale Evangélique heeft in den loop der jaren meer dan 250 ker ken en verenigingslokalen gebouwd. Zij bezit ook scholen voor de opleiding van predikanten en evangelisten. Ze geeft 2 periodieken, brochures, een gezangenboek enz. uit, en doet veel werk onder de ar beiders uit Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Zwitserland enz. Naast de S. C. E. staat nu de Mission populaire Evangélique, de z.g. Mac All- zending, die in 1870 door Amerikanen op gericht, zich vooral de zeemanshuizen aantrekt. Uit haar kwam voort de Evan gelische Beweging, welke zich La Cause noemt en vooral leeken bij haar werk be trekt. LUCHTVAART. DE „CITTA Dl MILANO" TE NARVIK Een ijskoud onthaal voor de Italianen In afwachting van de Citta di Milano die gisterochtend te Narvik binnenliep waren tal van personen den gehee- len nacht opgebleven. Bij het binnenloopen van het schip bevonden zich echter slechts heel wei nig menschen aan de landingsplaats. De Noorsche autoriteiten waren niet vertegenwoordigd, wel was onder de buitenlandsche en Noorsche journa listen en fotografen een vertegenwoor diger van het Italiaansch gezantschap te Stockholm. Toen het aanlegtouw aan den wal werd geworpen, hielp niemand hij het Vastmaken; een lid der bemanning moest aan land springen. Aan boord van het schip waren, be halve de geredde Italianen ook drie Zweden, die aan de slede-expeditie op zoek naar het Latham-vliegtuig had den deelgenomen. Zoodra de bemanning merkte, dat de bezoekers van het schip door het bovenlicht naai* binnen keken, trok men snel een gordijn voor het venster. Van de geredde mannen liet zich nie mand zien. Dadelijk na het uitleggen van de valreep werd daarop een zeeman met bajonet op het geweer geposeerd. Dat verwekte algemeene verbazing. De geredden zetten gisteravond met den Lofoten-spoorweg de reis voort. Deze spoorweg leidt eenige malen over Noorsch en komt en blijft dan op Zweedsch gebied, waarover hij Zuid waarts gaat. Een spoorwagon is vlak aan de Cit ta di Milano gerangeerd, om de Itali anen dadelijk na het verlaten van het schip op te nemen. Het Italiaansche vliegtuig Marina I is van Tromsö te Narvik aangekomen met een deel der Zweedsche expeditie, die van Spitsbergen is terug gekeerd. Tot de Zweden behoort ook kapitein Tornberg. De Zweedsche vliegers werden door een groote menschenmenigte met hoe rageroep ontvangen. Het Vliegtuig Ma rina I keert heden naar Tromsö terug. In verband met de ontvangst van de Citta di Milano te Narvik meldt men uit Berlijn, dat een arbeidersblad het volk opgeroepen had om te betoogen tegen Italië. Het blad schrijft o.m.: „Wij willen den man zien, die zich het eerst liet redden, zijn gewonde ka meraden achterliet om zijn hond mee te nemen. Wij willen Zappo en Mariano zien. die twee helden, die een graf dolven voor hun zieken kameraad en alle levensmiddelen meenamen en hem in zijn stervensuur in den steek lieten. Wij willen hun toeroepen: Waar fcs Malmgren?" Eerst thans wordt bekend, dat Malm gren verloofd was met de dochter van een bekend Poolreiziger, Otto Nordens kjöld, die onlangs tengevolge van een ongeval is overleden. Mej. Nordenskjöld heeft dus kort achter elkander haar vader en haar bruidegom bij een ramp verloren. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Dinsdagavond heeft het Chr. Muziek corps „Concordia" onder leiding van den heer Noordanus uit Leiden, een goed ge slaagd concert gegeven in den tuin van den heer J. W. v. d. Willik aan den Ko ninginneweg. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot, en er heerschte in te genstelling met vorige concerten een goe de orde. Alleen moeten de menschen ter voorkoming van verkeersstremming de rijwielen thuis laten. Woensdag heeft de Zondagsschool- vereeniging „Jachin" met de kinderen 'n boottocht gemaakt naar Leiden en ver volgens met de tram naar Katwijk. De terugtocht ging in dezelfde volgorde, alleen met dit verschil, dat nog een tocht werd gemaakt over het Kager- en Brase- mermeer. Dat de kinderen en ook volwassenen die aan den tocht hebben deelgenomen, ge noten hebben, mede dank zij het prach tige zomerweer, laat zich begrijpen. Coop. Veilingvereeniging „De Bos- koopsche Veiling", veiling van 26 Juli. Rozen per bos: Golden Ophelia 1928 ct., Jules Bouitri 2045 ct., Columbia 1942 ct., Haldey 2051 ct., Claudius Pernet 31 46 ct., Mac Keiler 3440 ct., Marcel Royer 1830 ct., Butterfly 2236 ct., Ophelia 10 25 ct., Gemengde Rozen 512 ct., Rosa- landia 2231 ct., Wilh. Kordes 2555 ct., Elle Poulsen 3040 ct. Diversen: Gladio- lenlö23 ct. per bos. HAZERSWOUDB. Mej. G. Bogaards alhier slaagde te Rotterdam voor het examen nuttige hand werken. De loting voor den dienstplicht voor de ingeschrevenen, lichting 1929, zal ge houden worden te Alphen aan den Rijn in de Raadszaal in de Raadhuisstraat, op Donderdag 9 Augustus a.s. des v.m. 11.30. De gemeenterekening over het jaar 1927 is gedurende 14 dagen voor belang hebbenden ter inzage aan de secretarie. KOUDEKERK. Wij verwijzen naar onze advertentie kolommen, waarin voorkomt een kennis geving van den burgemeester dezer ge meente, betreffende de afsluiting der Kou- dekerksche brug, in verband met den bouw eener nieuwe brug. De beide oevers zullen vanaf Maandag a.s. verbonden zijn door twee ponten, n.l. bij „Boerenschouw" voor alle verkeer en bij de Koudekerksche brug voor klein verkeer. Woensdagavond ongeveer 10 uur brak brand uit in een groote hooiberg van den landbouwer K, R. in de Lagewaard alhier. In een oogenblik stond de geheele hooiberg in lichte laaie en al spoedig vat te ook de tweede naastbij staande hooi berg vlam. Door het vlug en krachtig op treden van de brandweer die in een oogen blik tijds met de brandspuit arriveerde, kon echter deze laatste hooiberg spoedig geblüscht worden en eveneens ook de naastbij gelegen gebouwen konden behou den blijven. Ook de eerste hooiberg is na verloop van eenige uren gedeeltelijk gebluscht, waarna hij geheel uit elkaar werd ge gooid. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. Verzekering dekt de schade. Een woord van lof aan de brandweer voor haar krachtdadig optreden is dan ook zeker op zijn plaats, eveneens voor den landbouwer R., die goed voor de brandweerlieden zorgde. A.s. Vrijdag 3 Augustus, des nam. half 4 uur hoopt de Commissaris der Ko ningin aan onze gemeente een bezoek te brengen. Naar men verneemt heeft het Bestuur van de Oranjevereeniging in zijn laatste vergadering besloten, om dit jaar geen feest-te organiseeren. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school Koudekerk-Hazerswoude (Rijn dijk), mej. A. E. Wille, thans als zoodanig te Boskoop. NOORDWIJKERHOUT. Onder groote belangstelling had gis termorgen de eerste steenlegging plaats van het altaar in de kapel van het in aanbouw zijnd Mariagesticht voor vrou welijke krankzinnigen. De plechtigheid werd geleid door Mgr. van Recken, Bisschop van Gent, bijge staan door Deken Bosboom van Noord- wijk en Rector Janssen Schmidt van het St. Bavogesticht. Vele geestelijken uit de omgeving waren aanwezig, ook het gemeentebestuur van Noord wijk was vertegenwoordigd. Er wa ren zelfs een 3-tal fotografen aanwezig, om de herinnering aan deze plechtigheid te vereeuwigen. Al de werklieden van dit reusachtige bouwwerk (er zullen 17 paviljoens komen) hadden van 911 uur vrij; zij werden al len onthaald op eenige sigaren en kregen een stoffelijke bijdrage. Eenige dagen geleden werd in onze gemeente een pakje gevonden met kle dingstukken, die met bloed .waren bevlekt, vermoedelijk van eenig misdrijf afkom stig. De politie is ijverig in de weer, om den eigenaar der kleedingstukken op te sporen. RIJNSBUPG. De Vak- en Huisvlijtténtoonstelling alhier heeft zich gedurende haar geheelen duur in een onafgebroken belangstelling mogen verheugen en veilig kan worden aangenomen, dat zij geheel heeft beant woord aan het doel waartoe zij in het leven was geroepen. Bij de sluiting hedenavond bracht de heer T. Kralt, voorzitter van het eere-co- mité dank aan de standhouders en in zenders, die daartoe het hunne hebben bijgedragen. Spr. wenschte het bestuur der vereeni ging geluk met het' behaalde succes, en vernieuwde als voorzitter van „Flora" het aanbod, een volgende aanvraag om een zaal, liefst'dan, als dit noodig zou blij ken, dé groote zaal, in welwillende over weging te nemen. Nadat ook nog de heer P. van Delft als voorzitter van „Wilhelmina" een woord van dank had gesproken, in het bijzonder aan het bestuur van Flora, verklaarde deze de tentoonstelling voor gesloten. WASSENAAR. Door een milden gever hiertoe in staat gesteld hopen a.s. Woensdag de kin deren der Zondagsschool „Spr. 8 17" al hier een dagje naar hét Wassenaarsche strand te gaan. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna Andrea, dv. A. L. de Gast en J. M. Zweek- horst; Maria Margaretha Theodora, dv. J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand; Wilhel mus Gerardus, zv. J. J. v. d. Kroft en C. M. A. Wensveen; Alphonsus Philippus Joannes, zv. J. Meiman en Ph. J. Bakker. Overleden: Bernard Joseph Ruphan, oud 46 j., echtgenoot van E. J. M. Egelie. Ondertrouwd: C. J. A. v. Gennip en J. M. Dullaart; Aa de Romijn en M. R. J. Bousie. Gehuwd: B. J. Brédero en W. J. Ooster- veer. ZEVENHOVEN. De toestand van den knecht van den veehouder L. Kool, wien onlangs een ern stig ongeluk overkwam, is vooruit gaande. Het 3-jarig dochtertje van V. W. trapte in een spijker. De kleine moest door den dokter verbonden worden. Door B. en W. van Uithoorn is zit ting genomen in het eere-comité voor den cp 31 Aug. te Uithoorn te houden fok vee dag, uitgaande van de A.B.T.B., afd. den Amstel. Een zoontje van v. d. G. aan den Amstel geraakte spelenderwijs te water. Gelukkig werd de drenkeling spoedig op het droge gebracht; De heer J. Smit alhier heeft bedankt als telegrambesteller. De heer C. v. d. Graaf aan den Am stel is aangesteld als kweekeling te Wa- verveen. Mej. J. van Dorssen te Heeg heeft de benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier aangenomen. Dezer dagen herdacht de arbeider J. Rijneker,- dat hij voor ruim 40 jaar bij de fam. H. Blom in dienst trad. De heer H. verloor dezer dagen zijn portemonnaie met inhoud. De vrouw van v. V. was de gelukkige vindster. Zij werd voor haar eerlijkheid flink beloond. Aan den Amstel holde een paard van H. J. langs de kade, juist toen de school uitging. Het gelukte met vereende krach ten en na veel moeite het dier te grijpen, zoodat het nog zonder persoonlijke onge lukken afliep. Begunstigd do,or heerlijk zomerweer, heeft de Meisjesvereeniging aan den Am stel haar jaarlijksch uitstapje gemaakt, ditmaal naar Muiderberg. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. v. Rossenberg, jm. 31 j. en J. C. Könst, jd. 22 j. Bevallen: A. Slingerland, geb. Plomp, Z. GEMENGD NIEUWS. Vingeers afgeknald. Gisteren voer het schip „Vertrouwen", schipper H. Hekman, door het Franekereind te Harlingen, waar het werd achterop ge varen door een Hunzeboot. Beide booten botsten tegen elkaar, met bet gevolg, dat het roer van de Vertrouwen, waaraan het 12-jarige dochtertje van den schipper stond, om sloeg en het meisje met de hand be kneld geraakte tusschen de boot en de roerpen, waardoor het kind een paar vingers werden afgekneld. Het meisje is in het algemeen zie kenhuis opgenomen. Zuurstof in de oogen. De heer B., kaasmaker aan de zuivelfabriek te Op meer, kreeg bij de werkzaamheden een hoeveelheid zuurstof in de oogen2 waardoor men vreest, dat hij het ge zicht zal moeten missen. Verdronken. Gistermorgen te on geveer 11 uur is in de Voorhaven te Schiedam een 7-jarig jongetje ver dronken. Te drie uur was de identiteit van het jongetje nog niet vastgesteld. Branden. Gistermiddag is de Gaanderen de woning van den café houder B. totaal afgebrand. Verzekering dekt de schade. Gisterochtend te ongeveer 11 uur geraakte een luxe-auto in het dorpje Leusbroek, bij Amersfoort, onder bet rijden in brand. De eenig inzittende, een chauffeur uit Amsterdam, zag plotseling een vlam onder zich oplaaien. Hij wist nog bijtijds, zij het met geschroeide haren, uit den wagen te springen. De auto is totaal verbrand. Gistermiddag tegen half vier brak, naar het U. D. meldt, brand uit in den hooiberg van de boerderij, be woond door C. de Groot te Achttien - hoven. Spoedig sloegen de vlammen over naar de met riet bedekte woning met annex veestalling. De Utrechtsche brandweer was in middels gewaarschuwd, welke circa 4 uur op het terrein van den brand verscheen. Ondertusschen had het vuur ook de naast gelegen boerderij, bewoond door van D., aangetast. Doch deze werd met eigen manschappen behouden. De Achttienhovensche brandweer zorgde, dat deze tweede boerderij niet in vlammen opging, daar zij het dak van de boerderij en hooiberg flink nat hield. De boerderij en de hooiberg van de Groot zijn geheel uitgebrand. De in boedel is gered. Omtrent de oorzaak kan niets met zekerheid gezegd. Te ver In zee. Gistermiddag vier uur is de 32-jarige P. J. den H. uit de Bakhuizenstraat te Scheveningen, bij het zwemmen aan het stille stand in nood geraakt. Twee jongens, die ook aan 't zwem men waren, hebben hem met levens gevaar .gered. Loodwit in de pannekoeken. De vrouw van den woonwagenbewoner X., op de Kleine Heide te Venlo, deed bij vergissing loodwit door het beslag der panneköeken. Toen het gezin er van gegeten had, werden allen min of meer onwel en gingen overgeven. Daar het loodwit met het deeg ver mengd was, hoopt men, dat de ver giftiging geen verdere gevolgen zal hebben. Doodgeschoten. In de nabijheid van Bézier te Bédarieux (Frankrijk), had een jongen van 16 jaar zich een oogenblik te slapen gelegd. Een poes sprong op een nachttafel tje, waarop een geladen revolver lag, De revolver ging af en de kogel trof den jongen in den hals. Hij is in het hospitaal van Bézier aan zijn verwondingen bezweken. Verdronken. Te Amsterdam is gistermiddag te half vier een 6-jarige knaap, die met een kameraadje aan het spelen was op 'n schuit, welke in de Prinsengracht bij de Noordermarkt gemeerd lag, te water geraakt en ver dronken. De politie heeft het lijkje opgehaald. Te Rotterdam is gistermiddag de 34-jarige bankwerker G. Los, van de Nassauhaven in het Zuiddiep bij het zwemmen verdronken. Zijn lijk werd spoedig opgehaald, doch men slaagde er niet meer in, de levensgeesten op te wekken. Het lichaam is voorloopig naar bet bureau van de rivierpolitie gebracht. Vernietigd. Te Saarbruecken wer den op het goederenstation door de Fransche douane onder toezicht van een beambte dagelijks groote hoeveel heden sigaretten verbrand. De douane bewaart een diep stil zwijgen over deze maatregelen. Zijn huis In de lacht laten vliegen. Te Eidskog heeft een arbeider in dronkenschap zijn huis in de lucht la ten vliegen. Oogenschijnlijk wilde hij zich en zijn huisgezin dooden. Gelukkig echter had de vrouw in tijds bemerkt, dat haar van den man gevaar dreigde en had zij het huis met haar kinderen verlaten. Ondanks de ontzettende ontploffing werd de man als door een wonder slechts licht gewond. Vermoedelijk moet men de daad toeschrijven aan zinsverbijstering door dronkenschap. Auto-ongeluk. Aan den Peitzer- weg te Groningen is Donderdagmor gen de vrachtauto van De Toekomst hij het uitwijken in botsing gekomen met een boom, waardoor de wagen ernstig beschadigd en de chauffeur, de 22-jarige L. M., uit Groningen, aan het hoofd gewond werd, bovendien vloog de naast hem zittende K. door de voorruit en bekwam een diepe won de aan het voorhoofd en een rechter heup-ontwrichting. Hij is naar het Academisch zieken huis overgebracht. Aangereden, De 65-jarige Gijsbert van Diermen, die op weg was met een vracht aardbeien naar de Beverwijk- sche aardbeienmarkt, is, naar de Stan daard meldt, door een auto zoodanig aangereden, dat hij in hoogst zorgelij- ken toestand naar het Roode Kruis- Ziekenhuis te Beverwijk moest wor den vervoerd. Oefenlngstocht. Gisteren heeft de te IJmuiden gestationneerde zelfrich- tende reddingsboot der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings-Mij. voor- gaats van IJmuiden een goed geslaag den oefeningstocht gehouden. Omgeslagen. Gisteravond werd door de brandweer te Zeist een oefe ning gehouden. Op den terugrit sprong een voor band van de motorspuit in de bocht van de laan Van Beek en Rooyen naar de dorpsstraat. Het noodlottig gevolg was, dat de wagen omsloeg en alle negen inzitten den op het tegenoverliggend trottoir werden geslingerd. De brandwachts Van den Brink en Barneveld moesten onder de boven van den auto gevallen ladders worden weggehaald. Barneveld klaagde over pijn in de borst, terwijl van den Brink een arm ontwricht en verwondingen in het ge laat opgeloopen had. Beiden werden met den chauffeur, die in hoogst zenuwachtigen toestand verkeerde, bij Jhr. Mr. Van de Poll binnen gebracht, waar spoedig de hei de gemeente-artsen en de burgemees ter aanwezig waren. De gewonden werden, na verbonden te zijn, naar het ziekenhuis overge bracht. Inmiddels was de omgevallen motor spuit weer overeind gezet en kon de chauffeur de Graaf, die inmiddels was bijgekomen, den wagen naar de gara ge terug rijden. Door den stroom gedood. Gister morgen tegen half twaalf was de mon teur Regelmeier Elestrum bezig op het dag van de boerderij van den heer van Tien te Vreeland een antenne te monteeren. Plotseling kwam hij in aanraking met een stuk draad, dat onder stroom stond; hij geraakte buiten bewustzijn. Onmiddellijk werd de man naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij echter reeds te zijn overleden. De ramp in de mijn Hendrik. Gis termiddag omstreeks 5 uur zijn in de staatsmijn „Hendrik", in welke het opruimingswerk nog steeds wordt wordt voortgezet, twee van de nog ver miste slachtoffers gevonden. Het zijn de schietmeester Scrovrons- ki uit Brunssum en de seingever Len- tinck, eveneens uit Brunssum. De teraarde bestelling zal vermoede lijk Zaterdag plaats vinden. Staking. Het stoomschip Noord- Holland, geladen met steenkolen, dat hier gistermiddag van Goole arriveer de, is een staking uitgebroken. De havenarbeiders weigerden met de lossing van het stoomschip te be ginnen, alvorens het verschil in het losloon van grove nootjeskolen is op gelost. Het schip behoort aan de reederij „Scheepvaart en Steenkolenmaat- schappij" te Rotterdam en vaart in ge- regelden dienst tusschen Harlingen en Groede. VISSCHERIJBERIOHTEH. IJMUIDEN, 26 Juli Heden aangeko men aan den Rijksafslag 17 stoomtrei- lers en 34 kustvisschers. De prijzen voor treilvisch waren: tarbot f 18.50 60, griet f 1939 per 50 Kg.; groote tong f 2.202.50, middel tong f 1.55 2.20, kleine tong f 1.301.95, per Kg.; groote schol f 36, zetschol f 2632, kl. schol f 3.90—20, bot f 7.50—11, schar f 4.5010, per 50 Kg.; rog f 919, per 20 stuks; vleet f 1.20 per stuk; pieter man poontjes f 1.7015.50, groote schelvisch f 3742, middel scbelvisch f 3135, klein middel schelvisch f 20 23, kleine scbelvisch f 4.5014.50, p. 50 Kg.; kabeljauw f 49—60 per 125 Kg.; groote gullen f 19—21, kleine gullen f 8.5011, per 50 Kg.; leng f 2.14 per stuk; wijting f L703 per kist van 50 Kg.; koolvisch f 1.20, kreeft f 2.70, per stuk; makreel f 12.5020 per 50 Kg.; zalm f 2.209.75 per stuk; horsma kreel f 1.701.90 per 50 stuks. i Van de IJmuider stoomtreilers kwam ener heden 17 aan de markt. De besomminben waren: IJM 69 met f 1478, IJM 155 met f 1861, IJM 75 met f 1421, IJM 77 met f 1758, IJM 22 met f 1678, IJM 28 met f 1819, IJM 324 met f 1812, IJM 12 met f 1452, IJM 70 met f 1425, IJM 153 met f 1238, IJM 34 met f 1429, IJM 23 met f 1033, IJM 176 met f 1556, IJM 193 met f 1709, IJM 48 met f 1253, IJM 130 met f 1985 en IJM 73 met f 1900. In de haringhaven kwam binnen de zeillogger KW 3 met 509 kantjes pekelharing voor Katwijk. De besommingen der haringsche pen waren heden: KW 53, zeillogger, met f 271 voor gedeelte vangst. De van IJsland binnengekomen stoomtrèiler besomde nog aan gezou ten visch f 7522. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMEKIKA-LIJN. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans, 25 te Havana. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam, 25 te Los Angeles. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. GRIJPSKERK (thuisr.) 24 te Mars. SUMATRA (uitr.) 25 te Algoabaai. HEEMSKERK (thuisr.) 25 v. Zanzibar. JAGERSFONTEIN (uitr.) p. 25 Beachy Hd. ALKAID, 26 v. R'dam n. Hamburg. HOLLAND—WEST-ArRIKA-LIJN. REGGESTROOM (uitr.) p. 25 Dunge- ness. ALBIREO (uitr.) 24 te Pt. Harcourt. IJSTROOM (uitr.) 24 te Pt. Harcourt. KON. HOLLANDSOBE LLOTD. ORANIA (thuisr.) 25 v. Lissabon. MAASLAND (uitr.) 25 te Rio Grande. MONTFERLAND, 26 van Buenos- Ayres te Amsterdam. ROTTERDAMSGHE LLOYD. INDRAPOERA' (uitr.) 26 te Southampt. TAMBORA (uitr.) p. 25 Öuez. PALEMBANG (uitr.) p. 25 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J P. COEN (tbuisr.) p. 24 Gibraltar. BORNEO (uitr.) 25 v. A'dam. ROTTI (uitr.) p. 24 Perim. P. C. HOOFT (uitr26 te Genua. SIMALOER (uitr.) 26 te Oxrust. SALAWAXI (uitr.) 25 te Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6