tie besloten heeft nogmaals een cam pagne in te gaan. Het voortbestaan dezer onderneming gedurende de cam pagne 1928/'29 is daardoor verzekerd. In den toestand van de markt is nog steeds geen verbetering gekomen. Het product is nagenoeg onverkoopbaar en kieine partijtjes, die worden afgedaan, gaan beneden kostprijs. Nochtans schijnt de hoop niet uitgesloten, zegt De West, dat de markt zich in de toe komst herstelt, daar men verwacht, dat in weerwil van Radio concur rentie de kabeltelegraphie zich in het wereldverkeer zal handhaven. TEKORTEN. Het verslag van de Rekenkamer deelt mee, dat over het jaar 1927 250 tekorten zijn voorgekomen tot een be drag van 173.000. Vrijwel al deze tekorten waren van frauduleuzen aard. In 1926 kwamen 237 tekorten voor tot een totaal bedrag van 136.000. Hieronder zijn niet begrepen de schaden, toegebracht door onrechtma tige handelingen en nalatigheid. DOOR EEN KOELIE AANGEVALLEN. Op de onderneming Lawe Oenan is eind Juni 's morgens een mandoer door een koelie aangevallen en zoodanig bewerkt, dat het slachtoffer verschillende wonden bekwam, meldt de „Deli Crt." De dader, een Javaansche contractant, die gearresteerd is, zou reeds zeven jaar te Sawah Loento hebben doorgebracht en zou zijn vrijheid herkregen hebben óf door expiratie van straf, óf door ontvluch ting. Hoe het ook zij, de man schijnt kans gezien te hebben zich als koelie te laten aanwerven, waarbij hij op Lawe Oenan terecht gekomen is. De pleger van den aanslag is reeds her haaldelijk door den magistraat veroor deeld tot gevangenisstraffen, varieerende van acht dagen tot twee maanden, wegens desertie, lijdelijk verzet en het ontbreken op zijn werk. Op zekeren dag nu, toen ieder reeds was aangetreden, mankeerde hij weer, waarop de mandoer zich naar de pondok begaf en hem toeriep te verschijnen. Zon der iets te zeggen viel de contractant daarop den mandoer aan met het boven genoemde treurige gevolg. Er schijnt maar een kleine kans te bestaan, dat de man doer er het leven zal afbrengen. Uit het Sociale Leven. EEN VOORBEELD VAN NALATIG HEID TOT SCHAEE VAN ZICHZELF. Bij een der Raden van Arbeid, aldus de sociale verzekeringsgids, kwr.m de zer dagen een aanvraag om invalidi- teitsrente in behandelinsg van iemand die op 30 Januari 1927 65 jaar gewor den was en npg niet in het genot bleek te zijn van ouderdomsrente. Dit beteekent dus reeds een schade van rond f 156,omdat hij bij het be reiken van den 65-jarigen leeftijd niet het vereischte aantal zegels (297) kon aantoonen Vermoedelijk heeft verzekerde ech ter nog meer schade geleden, daar het niet onwaarschijnlijk geacht wordt, dat hij reeds vier jaar geleden invali de was en toen aanspraak had kunnen maken op invaliditeitsrente, wanneer hij 150 zegels had kunnen aantoonen. Onbekendheid met de wet is hier niet de reden. Uit de rapporten blijkt, dat de Raad van Arbeid herhaaldelijk heeft gewaarschuwd om zelf door te plakken. Land- en Tuinbouw. DE TENTOONSTELLING IN HET MALIEVELD. H.M. de Koningin-Moeder en de Prins lieten gisteren tijdens de verschillende de monstraties enkele personen uit het ten- toonstellingsbestuur aan zich voorstellen. Door mevr. van Vredenburch werd aan de winnaars van de kampioenprijzen de beker uitgereikt; Voorts hadden nog op de eere-tribune plaats genomen de commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland en de burgemees ter van de Residentie, mr. Patijn. Toen onder groot gejuich der aanwezi gen een aantal Friesche sjeesen den ring binnenreed, liet de Koningin-Moeder de dames, allen in het nationaal kostuum ge kleed, aan zich voorstellen. Een en ander trok zeer de aandacht van het publiek, dat zijn ingenomenheid door een luid handgeklap betuigde. Om zes uur werd de tentoonstelling ge sloten. De tentoonstelling werd gisteren bezocht door ongeveer 8000 betalende bezoekers. Het resultaat van de trekproeven met het toestel van prof. Visser op de tentoon stelling op het Malieveld is, dat medail les zijn uitgereikt voor de volgende paar den: Klasse tuigpaarden, middenzwaar slag: Dorkas van C. Bekker te Barendrecht en Filtra van Gebrs. Vis van Heemst te Som- melsdijk. Klasse tuigpaarden, zwaar slag: Elarine van J. E. Meyer te Ruigezand en Hekka van G. L. Warnaer G.Lzn. te Dirksland. Trekpaarden, kleine maat: Indiga van Blauwe Sluis van Leon Verbeek de Wit te Steenbergen en Cor van C. Crezee te Klundert. Trekpaarden, groote maat. Comtesse van Blauwe Sluis van Leon Verbeek de Wit te Steenbergen. DE LANGEDIJKER VEILINGEN. Men meldt uit Langendijk: De Langendijker veilingen krijgen nu langzamerhand weer een ander as pect. Nadat gedurende enkel weken een enorme drukte heeft geheerscht door de groote aanvoeren vroege aard appelen (er werden soms 450 spoorwa gens van 10.000 Kg. aangevoerd) ko men er nu andere tuinbouwproducten aan deze veilingen. De aanvoer van roode kool b.v. wordt al zeer belang rijk. Dinsdag werd reeds 110.000 Kg. aangevoerd. Ook gele en witte (vroege) kool zijn reeds op de veilingen ver schenen. Zilvernep behoort mede tot oe aangevoerde producten. Verder to maten, bloemkool, wortelen e.a. De vroege aardappel-campagne heeft 50 pCt. minder opgebracht dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Vele aard appelen worden nu ingekuild om straks als pootgoed te worden ver kocht. De voornaamste afnemer Duitschland, betrekt dit jaar zeer wei nig van vroege aardappelen. Tomaten hebben hooge prijzen opgebracht. De laatste 14 dagen zakten ze echter tot op de helft. Bloemkool heeft tot nu toe goede prijzen opgeleverd. De vroegere koolsoorten zijn momenteel duur. De financieele resultaten laten, over 't geheel genomen te wenschen over, daar de vroege aardappelen den hoofd- aanvoer vormden. RUPSENVRAAT AAN AARDAPPEL LOOF. De Plantenziektenkundige dienst schrijft ons: Ons bereiken berichten, dat op verschillende plaatsen schade wordt aangericht in het aardappelloof door een groengekleurde rups, die het blad opeet. Deze rups is afkomstig van de gammauil. Behalve aardappelen worden ook andere gewassen, als ervwten, klaver, bieten en meer andere door deze rupsen aangetast. Gewoon lijk komen rupsen in zg. haarden voor, dus op grootere of kleinere plekken van den akker, maar soms is het op treden ook massaal en kunnen gehee- le velden worden kaal gevreten. Soms trekken de rupsen in groote massa's van het kaal gevreten veld naar een ander. Waar deze rupsen dit jaar in meer dan normaal aantal voorkomen, zul len de verbouwers goed doen hun ge wassen en speciaal de aardappelen na te zien of ook de rupsen in zulk een mate aanwezig zijn, dat een be strijdingsmiddel moet worden toege past. De bestrijding geschiedt het best door het gewas te besproeien met Pa- rijsch- of Uraniagroen en wel ter sterkte van 1 pro mille, dus 1 gram Parijsch- of Uraniagroen op 1 L. water waaraan toegevoegd wordt een hoe veelheid kalk en wel 1 Kg. per 100 L. water. Het besproeien geschiedt met een pulverisateur. Wan»eer men de aardappelen besproeit met Bordeaux- sche pap, kan het vergif in de aange geven hoeveelheid, zonder meer, aan de pap toegevoegd worden. Dit kan echter niet geschieden, wan neer gesproeid wordt met Bourgondi sche pap, dus met pap, die bereid is uit normaal-pappoeder of wel uit so- dex en kopervitriool. In dat geval moet afzonderlijk besproeid worden met Parijsch- of Uraniagroen, die op de boven aangegeven wijze is gereed ge maakt. Er moet voor gezorgd worden, dat de vloeistof tijdens het sproeien steeds flink in beweging is, daar an ders het Parijsch- of Uraniagroen spoedig bezinkt. Nadere inlichtingen zijn te beko men bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de bij dien Dienst werkzame ambtenaren. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burg. Stand. Bevallen: B. Dirkzwa ger, geb. Verkade, Z.; J. I. Bijleveld, geb. van der Kwaak, Z.; P. Houtman, geb. Tijsterman, D.; M. Doelman, geb. Verkade, Z.; S. v. d. Horst, geb. Munnik, D.; S. Rog geveen, geb. van Varik, D.; S. A. Ver schuur, geb. Wiegman, D.; G. de Jeu, geb. van Wijk, D.; S. H. Schonewille, geb. van der Heijden, Z. A. van 't Riet, geb. Kers bergen, Z. Overleden: N. van O jen, echtgenoote van C. van der Burgh, 76 j.; E. de Jong, weduwe van G. van Veen, 70 j.; Hendrik Roest, 78 j. Gehuwd: J. Brunt, jm. 22 j. en M. v. d. Lede, jd. 19 j. Ondertrouwd: J. Bos (van Waddinx- veen) en P. de Vries; A. A. van der Spek -en M. C. van Donk; L. van Wijk (van 's- Gravenhage) en E. M. Hassink; W. Noor denbos en G. R. Hassink. Ingekomen van: Nieuwkoop, R. de Groot, Prins Hendrik straat 69. Ter Aar, W. Th. van Rijn, rijwielhandel, Prin9 Hendrikstraat 170. Voorburg, Mijntje Blanken, Prins Hen drikstraat 56. Bemmel, Aleida B. Waanders, Prins Hendrikstraat 69. Ter Aar, A. Keijzef en gezin, fabr. ar beider, Willemstraat 40. Hilversum, Maria H. Grobbe, Ouds- hoornscheweg 176. Hazerswoude, Ingetje van Velden, wed. J van Winkel, Hoofdstraat 276. ITillegom, Jetje Deelstra, Oranjestraat No. 41. Schoterland, I-Iendrika Schaap, dienst bode, Ridderbuurt 1. Zierikzee. J. Hagesteijn, bankwerker. Prins Hendrikstraat 158. Haarlem. Hendrika G. Ruijgrok, wed. J G. van Maurik. Prins Hendrikstraat 69. Enkhuizen, kinderen Cusveller, Raad huisstraat 44. Rotterdam. A. Klink en gezin. Oranje straat 29. Vetrokken naar: Vinkeveen en Waverveen, kinderen van der Wilt. Zoeterwoude, IC. Uitenboogaard pn ge il, tuinman. Apeldoorn, R. Vos. Andijk, Sijtske Wijbenga. Amsterdam, Sloten, J. C. Barendsen, vertegenwoordiger Handelsraad. Lopik, J. H. Stam, slagersknecht. Delft, Achterom 37, G. A. Bol en gezin, brandstoffenhandelaar. Gouda, Vosiusstraat 10, C. Verkerk. Leiden, Voldersgracht 5, L. Plezier en gezin, mach. brei-inrichHng. Amsterdam, Lauriersgracht 73III, Adri- ana de Bruijn, dienstbode. Bemmel, Gerritdina W. Daggenvoorde. 's-Gravenhage, Agnes3traat 6, J. F. de Bruijn. Pernis, F. A. Roodborst. Schoonhoven, Johanna A. Roodborst. Schoonhoven, Alida Roodborst. BODEGRAVEN. Geboren: Deljana Neeltje, dv. B. A. van Wijk en H. Houtman; Cornelis, zv. K. de Koning en A. A. van Eijk. Ondertrouwd: J. H. Bosch, 28 j. en A. C. Phfauth, 23 jaar. Ingekomen van: Londen, Engeland, A. J. Aartsen en gezin, kaashandelaar. Vertrokken naar: Benthuizen, A. Ver boom, dienstbode; 's-Gravendeel, J. Fioole en gezin, rijksveldwachter; Zeist, H. J. van der Sluijs en echt., Vakleeraar. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Mar- rigje, dv. G. Oskam en D. A. Uithol., Neeltje Cornelia, dv. C. de Weerd en N. A. Vermeulen. Hendrika Christina, dv. J. H. Oldenburg en G. C. H. van der Beek. Pieter, zv. D. J. G. Slootweg en A. K. Hoogvliet. Bart, zv. J. Baartse en A. van der Luit. Anna Maria, d.v. K. Schoorl en C. J. Meiman. Jansje Adri- ana, d.v. IJ. Pruisen en E. Enthoven. Johannes Coenraad, zv. A. J. van den Berg en P. van den Dolder. Johannes Antonius, zv. Th. G. Lamers en M. W. Kroezen. Dingena Petronella, dv. J. H. van Berkel en A. M. van Bodegraven. Jan, zV. W. Huigen en J. van der Stelt Jannetje, dv. G. Slootweg en W. Brands Gerrit, zv. VV. C. Eikelenboom en H. Ellen. Ondertrouwd: Evert Prins, 21 j. en Alida Hendrika Jacoba Berlijn, 21 j. Cornelis Kramer, 49 j. en Pietertje Ho- gerwerf, 33 j. Gijsbertus Govert Boel- laart, 26 jaar en Jannetje Hemelaar, 18 jaar. Johannes Kinkel, 22 j. en Mat je Spaargaren, 19 j. Johannes Wubben, 28 jaar en Cornelia Maria van Leeu wen, 29 j. Jacob Smit, 31 j. en Agnes IJda Lemmers, 27 j. Getrouwd: Joannig Hendricus van Heteren, 28 j. en Maria Catharina Kauffman, 25 j.Ferdinana Antonie Dol 26 j. en Maatje Louwerse, 27 j. Dirk Coenraad Engel, 33 j. en Cornelia Jan netje Enthoven, 29 jaar. Overleden: Petrus Johannes Corne lis van der Kwast, 76 j., geh. met A. Dekker, Cornelia Ouwerkerk, 66 jaar, gehuwd met H. C. Wesselius. Geboren: Plonia, dv. J. v. Tol en J. Biemond. Jan Adrianus, zv. J. Dekker en A. Kempe. Trijntje, dv. H. A. Ger- bens en G. Verbeek. Wilhelmina Mar tina, dv. A. L. Vos en H. van Tol. Leen dert, zv. L. Karman en A. Harsevoort. Antonie, zv. A. Ooms en M. Michielen. Overleden; Maria van Schie, 71 j., geh. met H. C. van Staveren. KATWIJK. Burg. Stand. Geboren: Cornelia Geer- truida, dv. J. H. van Neerbos en M. van Egmond; Johanna, dv. J. P. Haasnoot en M. C. van den Burg; Arie, zv. T. van Duij- venbode en N. van der Bent; Cornelis, zv. C. Freke en C. Schaap; Cornelia, dv. J. Kuijt en K. van Duijn; Apolonia Johanna, dv. J. B. Meskers en C. H. Sneeboer; Teu- nis, zv. T. van Duijvenbode en D. van der Voort; Pieter Leendert, zv. G. Haasnoot en P. de Jong; Aria, dv. K. van der Plas en G. van der Plas; Helena, dv. B. Ver does en N. Dijkdrenth; Jan, zv. J. van Rhijn en J. van der Plas; Jacob, zv. G. van der Plas en G. van Duijn; Johannes, zv. J. Parlevliet en Tr. van Duijn; Hen drik Nicolaas, zv. H. J. Fennes en C. C. Lange; Clasina, dv. H. de Best en C. van der Plas. Getrouwd: A. Glasbergen en C. Ver- steegt; C. V. Smits en H. E. Bodaan. Overleden: Arendje de Jong, oud 21 j., dv. S. de Jong en A. Ouwehand; Bouwe Kuijt, oud 90 j., weduwnaar van M. Hel- lenberg; Jan de Jong, oud 70 j., echtge noot van M. Guijt; Klaasje Kuijt, oud 78 j„ weduwe van KI. Hoek. KOUDEKERK. Ingekomen van Giethoorn, J. Kla ver. Vertrokken naar Hazerswoude, W. Th. Moerman. Naar Den Haag, J. B. van der Neut. LEIDERDORP. Geslaagd is voor het eindexamen Engelsche Handelscorrespondentie M. H. Zaalberg, alhier, leerling van Ken nis is Macht te Leiden. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. W. Bosman, geb. van Stigt, d. LEIMÜIDEN. Ondertrouwd: Evert Prins, 21 j. te Haarlemmermeer met Alida Hen drika Jacoba Berlijn, 21 jaar. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petro nella, dv. D. L. Berkhuizen en J. Zonne veld. Gehuwd: L. L. Oudshoorn en G. K. T. van Hemert. Overleden: W. J. Wesseling, 23 j.; R. Eggink, 55 j. Vertrokken personen: F. W. van Ket- wich Verschuur, 's-Gravenhage, Riouw- straat 26; J. H. Wijnbeek, Leiden, Stille Rijn 6; K. J. P. Braggaar Steringa, Am sterdam, Balistraat 93III; M. den Broe der, Hengelo (O.), Leusveënweg 25; K. Oudshoorn, Landsmeer, v. Beekstraat 114; H. L. Molenaar, 's-Gravenhage, Floris Grijpstraat 11. GEMENGD NIEUWS. Balzac en de dief. Balzac, de groo te Fransche schrijve^ werkte aan zijn romans meestal 's nachts. Hij gaf zich clan ook niet de moeite om de deur van zijn woning op slot te doen. Een dief maakte van die omstandigheid gebruik en sloop de woning binnen. Het toeval wilde, dat Balzac dien nacht bij uitzondering te bed lag. De dief begon aan de schrijftafel te breken en reeds was de lade bijna opengebroken, toen hij plotseling door een luid gelach uit het nevenvertrek lievig aan het schrikken gemaakt werd. De dief keek in de richting, waar het lachen vandaan kwam en ontdek te daar Balzac, die in zijn bed opzat en luidkeels lachte. De dief werd daardoor niet weinig geïrriteerd en hij kon niet nalaten te vragen: „Maar mijnheer, waarom lacht u zoo?" Proestend van pleizier antwoordde Balzac: „Ik lach, omdat je hier in den nacht zonder licht in mijn schrijftafel naar geld zoekt, terwijl ik er zelfs overdag bij heldere zon niets kan vin den". Na welke opheldering de dief maak te dat hij wegkwam. Te duur betaald. „Hoeveel is dat huis waard?" vroeg een beer aan zijn bege leider, toen zij eens voorbij een prachtig huis kwamen, dat van een heerlijken tuin en groote bosschen omringd was. Ik weet niet wat het waard is, maar ik weet wel wat het den eigenaar gekost heeft. „Hoeveel dan?" Zijne ziel. Mijne vrienden, daarmee is zelfs het mooiste paleis van den rijksten vorst te duur betaald. En voor hoeveel geringer dingen geven de menschen vaak hunne ziel prijs! God beware ons! Want wat zal een mensch geven tot lossing zijner verkoch te verkwanselde ziel? RADIO-NIEUWS. TOEWIJZING DER GOLFLENGTEN VOOR DEN RADIO-OMROEP. Het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafio deelt mede: Naar aanleiding van verschillende persberichten van den laatsten tijd aangaande de verdeeling <jer aan Ne derland toe te wijzen golflengten schijnt het niet overbodig er nog eens op te wijzen, dat de Union de Radio- fonie, een niet-officieel lichaam, in haar conferentie te Lausanne slechts „voorstellen" heeft geformuleerd be treffende de toewijzing van golfleng ten aan de onderscheidene landen. Verder reikt haar bevoegdheid niet. In voorbereiding is thans een con ferentie van de vertegenwoordigers der betrokken landen ter definitieve behandeling dezer voorstellen. De ver- cleeling der aan elk land toegedachte golflengten geschiedt uiteraard door do Regeering van het betrokken land. Indien aan Nederland slechts één lan ge golflengte mocht worden toegewe zen, kan deze derhalve zoowel voor Hilversum als voor Huizen worden bestemd; of deze golflengte nog in be schouwing kan worden genomen voor toewijzing van den zakelijken omroep wat Nederland betreft dus aan Scheveningen zal mede afhangen van de zienswijze van de hooger ge noemde Statenconferentie. Omtrent de uiteindelijke regeling dezer aange legenheid staat dus nog niets vast. BOND VAN EXPLOITANTEN VAN RADIO-CENTRALES. Door den bond van exploitanten van ring uitgeschreven op Donderdag 2 Augustus des n.m. half twee in „rKas- rapolsky" te Amsterdam. Op denzelfden dag zei namens de zen bond des namiddags vier uur in ..Ivrasnapolsky" door den heer G. Fris een lezing worden gehouden over: ,.Hoe wij radioeentrales behooren te cxploiteeren" en door den heer A. L. Bauling over: „Het verband tusschen dikte der distributielijnen en den luid- sprekerweerstand". HET ENGELSCHE AFSTEMSIGNAAL VERVALT. Na het eind van deze maand zullen de Engelsche omroepstations geen af- stemsignaal meer laten hooren. In het begin hadden die signalen reden van bestaan, omdat toen de golflengten niet zoo constant waren en de ont vangtoestellen ook wel eens moeilijk heden opleverden met de bediening. Thans zijn de verbeteringen van dien aard, dat bedoelde signalen over bodig geworden zijn. RADIO-TENTOONSTELLINGEN. De opening van de Berlijnsche radio tentoonstelling is ditmaal vastgesteld op 31 Augustus. De tentoonstelling duurt tot 9 Sep tember. ALGIERS VERANDERT VAN GOLF LENGTE. Het station te Algiers heeft zijn golflengte gewijzigd van 304 in 353 M. EEN EXPERIMENTEELE ZENDER TE TURIJN. In Turijn werkt op het oogenblik op proef een nieuwe zender met een ener gie van 500 Watt en met een golfleng te van 315.8 M. Door de oprichting van dit omroep- station heeft men zooveel mogelijk aan de wenschen der bevolking in de omgeving van Turijn willen tegemoet komen, daar er over het algemeen ge klaagd werd over slechte ontvangst der andere uitzendingen. NIEUW STATION Ilf FftXHKBRK. In Brest is een nieuwe omroepzen- der in gebruik genomen, die op een golflengte van 1370 M. werkt. STADSNIEUWS. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is op de Breestraat vlak voor de sociëteit Minerva van een met hout beladen auto van de Gebr. v. Hoeken een der wielen afgeloopen. Het hout is op een andere auto overgeladen moeten wor den. Het tramverkeer had hierdoor nogal eenige vertraging. Hedenmiddag om ongeveer half een had ter hoogte van de Doelenga rage nabij de Varkenmarkt een aan rijding plaats tusschen de vrachtauto van de Z.-H. Bierbouwerij en de vrachtauto van de firma Peter Ver hoef. De vrachtauto van de firma Ver hoef werd in die mate aangereden, dat de radiateur geheel in elkander werd gereden. De auto van de Z.H.B. (van ae Firma Weyermans, aan den Nieu wen Rijn, reed door alsof er niets ge beurd was. Van een en ander is pro ces-verbaal opgemaakt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) GROOTE BRANDEN. ROME, 27 Juli. (V.D.). Nog steeds bedreigen branden dc /elden. bos schen en fabrieken bij Ancona. Vele gebouwen zijn reeds in de asch gelegd. NIET TOEGELATEN. DANTZIG, 27 Juli. (V.D.), Freiherr von Hühnefeld, die gisteravond 'met den D-trein naar Ditsrhau reisde is door Polen niet toegelaten, daar hom te Koningsbergen een onduidelijk vi sum zou zijn verstrekt. De Oceaanvlieger is daarop naar Dantzig teruggekeerd. MARKTBERICHT EN^ LEIDEN, 27 Juli. Veemarkt. Aange voerd 487 runderen, 156 kalveren. 399 schapen, 71 stieren, 215—510; 131 kalf- en melkkoeien, 230380 (matig); 70 vare koeien, 190275 (stroef); 215 vet te ossen, 250455 (0.621 per Kg.) (stug); 59 vette kalveren. 55115 (105 —1.65); 97 nuchtere kalveren, 1018; 399 vette schapen, 2438 (vlug); 995 lammeren, 1526; 536 magere var kens, 1446 (matig); 70 Londensche varkens, 0.530.55; 30 zouters. 0.58 0.62; 578 biggen, 4—10; 1 paard; 2 veu lens; 4 bokken of geiten. 612. LEIDEN, 27 Juli. Kaasmarkt. Aan gevoerd 141 partijen. Prijzen: Goud- sche kaas le soort 5256, 2e soort 46— 51; Leidscbe kaas le soort 50—56, 2e soort 4249. Jlandel matig. AMSTERDAM, 27 Juli. Oliën. Lijn olie: Augustus 31K-, 31 V\, 31K; Jan./ April 32Y\, 32; Mei/Aug. 32^, 32K, per 100 Kg. Stemming flauw. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ncd. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Verw. tot den avond van 28 Juli: Matige tot zwakke Z.W. tot Z.O. wind, meest half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog droog weer, warm weer met toenemende kans op onweer. Barometerstand. De stand van üedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 760. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Vrijdag 27 Juni 9,29 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 22.3 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, s Morgens 7 uur: 23.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 23.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 24 gr. C. Wisselno teeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.36*/» Londen 12.07*/« New-York 2.48*/» Parijs9.73*/, Brussel 3440*/, Züricb47j86*/i Praag 7.351/, Rome13.01*/, Madrid 40.90 Oslo 66*37*/, Kopenhagen 66*37*/, Stockholm 66.50 Weeoen 3546

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3