Intrede van Ds. J. C. RULLMANN te Wassenaar 't Was voor de Geref. Kerk van Wassenaar gisteren een blijde dag. Heeft Ds. F. A. v. d, Heiiden G.zn,, de eerste predikant dier kerk sedert haar irstitueering in 1915, die sinds 1918 over haar den herderstaf voerde, voor enkele maanden op zijn verzoek eer vol emeritaat ontvangen, gisteren werd de ledige plaats weer vervuld en kon Ds. J. C. Hullmann, gekomen van Utrecht, als de eigen herder en leeraar dier kerk aan haar verbonden worden. Des morgens werd Ds. Rullmann be vestigd door Ds. v. d. Heijden met een predicatie over Efeze 4 11 en 12 ge deeltelijk: „En dezelve heeft gegeven sommigen tot herders en leeraars, tot de volmaking der heiligen". Nadat de nieuwe leeraar op de hem gestelde vragen bevestigend geant woord had, werd hem door de gemeen te toegezongen Ps. 134 3. Des avonds deed Ds. Rullmann in trede. Een talrijke schare, waaronder ook velen van elders, vulde het kerk gebouw. Nadat Z.Èerw., die evenals de Utrechtsche predikanten in toga op treedt, den kansel beklommen had, sprak hij het votum en den zegen uit en liet vervolgens zingen Ps. 1412: „Mijn bêe, met opgeheven handen". Na de twaalf artikelen werd gelezen Rom. 5 111, waarna Ds. Rullmann voorging in gebed en vervolgens als zijn tekst voorlas: 2 Cor. 5 20; „Zoo zijn wij dan gezanten van Christus- wege, alsof God door ons bade: „Wij bidden van Christuswege, laat u met God verzoenen." In zijn voorafspraak herinnerde Spr. er aan hoe het juist dezen zomer drie jaar geleden was, dat Spr. het eerst den dienst des Woords vervulde in de kerk van Wassenaar tijdens den vacantietijd en toen Spr. in het begin van dit jaar weder een uitnoodiging kreeg om hier te prediken, kon hij weinig vermoeden, dat deze zelfde 22 Juli de dag zou zijn waarop hij zich aan deze kerk zou verbinden als haar eigen herder en leeraar. Het is door den Heere geschied, zegt Spr. en het is wonderlijk in mijn oogen en al heeft het strijd gekost de banden los te scheuren waarmee Spr. aan de ge nt eente van Utrecht verbonden was, toch is Spr. ten Vollp overtuigd, dat God zijn pad recht zal maken, nu de Heere zijn loopbaan heeft verlegd. Gelukkig behoeven wij het niet van menschen te verwachten. Spr. staat ln'er voor zijn nieuwe gemeente in ge bondenheid aan Gods V/oord als die naar van dat Woord. Hij komt hier vanavond met een gebod: „laat u met God verzoenen", dat te gelijk een ge bed is: „alsof God door ons bade". Spr. zal achtereenvolgens stilstaan bij: le. het gebod der verzoening; 2e. het gebed der verzoening. Spr. liet vervolgens zingen Ps. 95 1 en 4. De groote zaak, waar het in onzen tekst om gaat aldus vervolgde Spr. is verzoening. Daarin ligt ons ge- heele Chri:'enclom opgesloten:1 „Hij doet ons, Loe met schuld beladen, ver zoend voor 't oog des Vaders treên". De gemeente is dan ook geboren uit de verzoening; zonder die verzoening zou er ook hier te Wassenaar geen gemeente zijn. Wij komen hier samen als een verzoende gemeente van Chris tus. Neem dat feit der verzoening weg, waar is dan de gemeente en wat ko men wij dan in dit bedet-is doen? Maar al is de gemeente als zooda nig verzoend met God, daarom geldt dit nog niet van elk lid der gemeente. Daarom is noodig dat in het midden der gemeente gebracht worde de pre diking: „laat u met God verzoenen". We zien uit dit woord van Paulus. dat het een dwaling is dat de gemeen te uit enkel bevestigde geloovigen be staat, ook al betitelt Paulus de ge meente als „heiligen". Als Spr. tot de gemeente van Was senaar in Christus' naam de hand der reddende liefde uitstrekt en zich tot de onverzoenden richt, doet hij dit in navolging van Paulus. Verzoening onderstelt vijandschap, en wel tusschen den mensch en God. Aan welke zijde is die vijandschap? God is niet onze vijand, doch de mensch is Gods vijand. De Satan wil den mensch het tegenovergestelde wijs maken, doch de Schrift leert zeer dui delijk, dat de vijandschap niet bij God isrdoch bij den mensch. Niet God doch de mensch moet verzoend worden, zooals Paulus zegt: God heeft ons met Zichzelven verzoend doo.- Jezus Christus. God was in Christus d e wereld met Zichzelven verzoenen de. Door Christus te geven tot zoen- middel, brengt God tusschen Hem en de wereld den vrede tot stand. De oorzaak der vijandschap, onze zonde, is door Christus weggenomen en nu is de geheele bediening der ver zoening, dat tot den mensch het ge bod uitgaat: legt nu uw vijandschap af. 't Is er mee als met een koning, die tot een oproerige stad boden zendt met de boodschap, zich met hem te verzoenen. Zoo is het ook met hen die nog onverzoencf tot God staan. Het is 'n onjuiste gedachte te mee- nen dat God door Christus moest ver zoend worden. God is ilefde, en in die liefde ligt de grond van het geheele verzoeningswerk. God is niet onze vijand, Joch wij zijn Gods vijanden, en van God gaat het werk der verzoening uit. God Zelf beft de scheiding op en knoopt de ge meenschap weer aan. En die verzoe ning is te heerlijker omdat ze bewerkt werd voor menschen die van nature in het geheel niet veneigd waren haar aan te nemen. Zonder haar toe doen heeft God de wereld met Zich zelven verzoend; wij menschen ont vangen die Verzoening alleen als een gave. God meet doör Zijn Heiligen Geest de vijandschap hit ons hart wegnemen, opdat we de door God uit gestoken hand der Verzoening aanne men. Er Zijn er in de gemeente, die niet durven te gelooven voor hun eigen persoon, dat zij met God verzoend zijn. Tot hen komt het bevel des ge loof s: laat u met God ver zoenen. Wie in het besef van eigen onmacht tot God komt, zal van Hem de kracht ontvan gen de roepstem van het evangelie op te Vólgen. Spr. liet vervolgens zingen Ps. 65 2 en wees er daarna op dat de apostel als gezant van den Gezondene des Vaders optreedt met de dringende bede: „laat u met God verzoenen". Dit geldt van eiken Dienaar des Woords; ook al zijn zij onwaardig in zichzel ven, zij zijn ambassadeurs, gezanten van Christus, die zelf de Gezant bij uitnemendheid is, immers de Gezon dene des Vaders. Christus heeft aan de gemeente ge geven sommigen als herders en leer aars. Spr. treedt aldus op in Christus' naam, ja indien Christus Zélve in ons midden optrad, Hij zou geen heerlijker boodschap kunnen brengen dan het evangelie der verzoening. Spr.'s prediking zal geen aardbeving zijn om de schuchtere zielen te Ver schrikken met hel en verdoemenis, uoch een bede, alsof God door hem bade: laat u met God verzoenen. Zoo groot is Gods liefde, dat Hij den zon daar in nederbuigende goedheid bidt weer te keeren naar het vaderhuis. Koe zullen wij ontvlieden, indien wij op zoo groote zaligheid geen acht ge ven? Wie zich niet beteert op deze prediking, diens bloed zal op zijn hoofd zijn in den dag der dagen, al dus zegt Spr. hehi uit Gods naam aan, Wie reeds in verzoende betrekking met God staat, zal bid de. dat ook an deren in die verzoening mogen doelen, want genade maakt mededeelzaam. Al is de bediening der verzoening de taak van den dienaar des Woords, het woord der verzoening is in de geheele gemeente gelegd, en de gemeente moet daarvan in haar leven getuige nis afleggen tegenover de wereld. Hoe dikwijls echter maken we, bij ons spreken van verzoening, nog den in druk onverzoend te zijn. Er moet een heid, harmonie in ons leven zijn. Dan kan van een verzoend leveh zooveel kracht uitgaan. De Heere versterke dat leven in de gemeente te Wasse naar, ook door Spr.'s prediking. Hij make ons door Zijn genade tot een toonbeeld van een gemeente, die met God verzoend i9. Na de predicatie sprak spr. nog en kele woorden van persoonlijken aard. Spr.'s bede gaat uit voor de plaatse lijke, provinciale en landelijke Over heid, opdat wij een stil en gerust le ven hebben in alle godzaligheid en eerbaarheid. Spr. dankt Ds. Van der Heijden voor de uitnemende en welwillende wijze, waarop hij heih tot de gemeen te ingeleid heeft, inzonderheid ook wat betreft het woord, waarmee hij spr. vanmorgen bevestigd heeft. Spr. hoopt op den door Ds. v. d. Heijden gelegden grondslag voort te bouwen. God geve hem en zijn gade een levensavond, bestraald door het licht van Zijn aangezicht. Spr. dankt de broeders van den Kerkeraad voor het in hem gestelde vertrouwen, blijkens de uit bet op hem uitgebrachte beroep, en voor de welwillende wijze, waarop zij en de financieele commissie de pastorie overeenkomstig zijn wenschen heb ben ingericht. Binde de Heere ons sa men in broederlijke eensgezindheid. Spreker dankt de afgevaardigden der classis voor hun tegenwoordig heid bij zijn intrede. De vrienden van Utrecht, die over gekomen zijn om spr.'s intrede bij te wonen, brengt spr. hog een laatsten groet; moge de Heere spoedig de le dig geworden plaats vervullen. Tot de gemeente van Wassenaar zegt spr., dat de aanvankelijke kennis making hem reeds verschillende blij ken van gastvrijheid, hulpvaardigheid en toegenegenheid heeft doen onder vinden. De pastorie zal steeds voor de gemeente openstaan. Spr. hoopt geopende harten te mogen vinden bij jong en oud, opdat er van onze sa menwerking kracht uitga, ook wat het organisatieleven betreft. m w Namens den Kerkeraad sprak een der ouderlingen, de heer S c h a 1 e- k a m p, een woord van welkom tot Ds. Rullmann, Spr. wenscht hem toe, dat hij aan het einde van zijn arbeid in deze ge meente, of die kort of lang moge du ren God alleen weet dit moge getuigen: het was mij in alle drie de gemeenten, die ik gediend had, goed, doch in Wassenaar het beste. En dit vooral daarom, omdat er velen door zijn prediking mogen worden toege bracht tot de gemeente die zalig wordt. Gaarne stelt de Kerkeraad zich on der de leiding van Ds. Rullmann, om tezamen te arbeiden in het waarach tig belang der Kerk van Wassenaar. Daartoe vraagt spr. ook de medewer- kiing der gemeente: door welwillen de critiek en door gebed. Spr. dankt Ds. v. d. Heijden voorts voor hetgeen hij tijdens de Vacature voor de Kerk van Wassenaar gedaan heeft. Daarna wordt op zijn verzoek Ds. Rullmann toegezongen Ps. 84 vs. 6. Ds. H. Meijering van Katwijk aan den Rijn, riep namens de classis Leiden Ds. Rullmann een hartelijk welkom toe. We doen dit, aldus spr., met blijd schap en dankbaarheid, zoowel met betrekking tot uw persoon als de Kerk van Wassenaar. In den laatsten tijd zijn uitnemende krachten uit de classis weggeroepen; daarom verblij den we ons, dat een man als Ds. Rull mann, wiens naam om zijn studiega ven een goeden klank in onze Kerken heeft, een beroep naar een der Kerken in de classis heeft aangenomen. Dit verblijdt ons te meer, omdat het hier de Kerk van Wassenaar betreft, die eeh del" beide troetelkinderen van de classis is. Stelle de Heere, onze God, u tot een rijken zegen in deze Kerk om Zijns Naams wil. Ds. Rullmann dankte de beide broeders Voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Zij onze verwachting van den Heere Die alleen machtig is, zegenwenschen in 2e Zegeningen om te zetten. Spr. ging hierna voor in dankgebed, waarna als slotzang gezongen werd Psalm 133 vs. 3. UIT DE OMGEVING. aarlanderveew. De mltziekvereeniging „Excelsior" heeft haar instrumenten ontvangen. De burgemeester heeft het beschermheer schap der vereeniging aanvaard. De Hêngelaarsbond heeft een wed strijd gehouden in het kanaal. Er waren 7 800 gegadigden opgekomen. Aan de gelukkige winnaars werden in het café Verhoef te Ter Aar fraaie prijzen uitge reikt. Het 40-jarig bestaan van de firma van 't Riet, zuivelfabrikante, is op feeste lijke wijze herdacht. De muziekvereeniging bracht een sere nade. Het mond- en klauwzeer breidt zich weer opnieuw uit. Met de warmte heb ben de dieren het niet al te best. De vrachtauto van v. d. V. reed tegen een boom. De houten kap werd naar ach teren geduwd. Eenige ramen werden ver brijzeld. De bestuurder kreeg geen letèel. TBlt AAR. In de plaats van dén heer K. de Rooy die naar elders vertrekt, werd door het bestuur van de Vereen. Ziékenhüisverple- ging alhier tot penningmeester gekozen de heer H. Hegeman. BOSKOOP. In den nacht van Vrijdag op Zater dag hebben dieven gepoogd hun slag te slaan öp het kantoor van de fa. Oosthoek en Co. De brandkast was met een valsche sleu tel geopend, doch ongelukkig voor de hee- ren, geld was er niet in te vinden, zoódat al hun moeite vergeéfsch is geweest. Mej. J. van Tulpen, tijdelijk onder wijzeres aan de R.K. School alhier, is be noemd tot onderwijzeres te Zevenhoven. In de afgelöopen week werden aan de bad- en zweminrichting 817 heeren-, 910 dameS^ en 311 volksbaden genomen. Dinsdag 24 Jüli, n.m. 8 uur, hoopt de Chr. Muziekvereeniging „GonGördia" een concert te geven in den tuih van den heer J. W. v. d. Willfk aan dé Koninginneweg. Burgerlijke Stand. GëhuWd: W. v. d. Wel, 41 j. en A. M. Stolker, 40 j. Geboren: Johanna Maria Therèsia, dv. C. J. A. v. Koppen én E. J. J. Sanders; An* na Hendrika Elisabeth, dv. L. J. Hèeihel en H. M. Vei-geer; Elisabeth Gêertrude, dv T. Kuijk en G. G. v. d. Akerboom; Jan, zv-. A. Verboom en A. Schouten- Gerrigje, dv. G. W. v. Gelderen eh W. Huizer; Adri- aan Jan, zv. I. Bos en H. Hoogenboom. Overleden: L. L. Hornemann, 92 j. Voop. vereeniging „De Boskoopsche veiling", veiling van 21 Juli. Rozen per bos: Hadley 2760 ct,, gem. rozen 10-^15 ct., Butterfly 25—50 ct., Ophelia, 24—40 ct Golden Ophelia 2038 ct., Wilh. Kordes 20—55 ct., Columbia 39—56 ct., Mac Keiler 2840 ct., Rosalandia 31—47 Gt„ Marcel Royer 35 ct., Elle Poulsen 20—40 ct., Clau dius Pernet 60—80 ct. Diversen per bos: Gladiolen 25 ct., Delphinium 13—16 ct., Anjelieren 2025 ct., lelie per kerk 6 ct. hillegom. Eigen veilinggebouw. De Haarlemsche correspondent van het Handelsblad schrijft: Hillegom zal binnenkort een eigen vei linggebouw hebben. Toen enkele maanden geleden tót de oprichting besloten werd, is men met zooveel spoed aan het werk gegaan, dat het eerste gebouw Woensdag officieel zal wol-den geopend. Het is gebouwd op een 8500 M2 groot terrein aan de Weeresteinstraat, dat is de weg, waarlangs de tram rijdt. De ligging is dus heel gunstig. Het gebouw, dat nu bijna gereed is, be staat uit een zaal, met tegelvloer, van 22 M. breedte en 65 M. lengte. Voorloopig zijn bij den ingang een paar vertrekken ge bouwd voor de administratie, maar die zullen mettertijd weer worden weggebro ken, zoodat het gebouw alleen één groote veilingruimte zal zijn. Het plan is n.l., om wanneet dit jaar blijkt, dat bet gebouw goede resultaten geeft, op 16 M. afstand van bet eerste een tweede even groot gebouw te zetten, even eens bestaande uit één enkele veiling ruimte. Met den bouw daarvan zal dan het volgend seizoen worden begonnen. En dan zal tevens bet hoofdgebouw worden opgetrokken. Dit zal de verbinding vor men tusschen de twee veilinggebouwen en dus 16 M. breed zijn bij een lengte van ruim 70 M. In dit hoofdgebouw zal, behalve een aantal vertrekken voor kantoren enz., een mijnzaal worden opgetrokken met onge veer 250 zitplaatsen. Na uitvoering van het geheele plan zal 4500 M2 grond bebouwd zijn. Ér blijft dan nog 3500 M2 over voor een auto-park. Nu is al een goede, breede oprit naar de vei lingzaal aangeleg^. Kost bet nu gestichte gebouw ongeveer 30.000, het geheele complex zal ongeveer 100.000 kosten. Als Woensdag de openingsplechtigheid zal plaats hebben, ió bet een vraag, of het gemeentebestuur daarbij vertegenwoor digd zal zijn, want er is nog een vermake lijke kant aan deze stichting. Het terrein, waarop het veilinggebouw is opgericht, is in het uitbreidingsplan aangewezen voor villabouw. Men is niet temin aan het bouwen gegaan, zónder dat daarvoor düs vergunning is verleend. Nu is het gemeentebestuur altijd zeer voor de stichting van een veilinggebouw in Hillegom geweest, maar in dit geval is 't toch wel in een moeilijkheid geraakt. We zullen Woensdag zien, hoe het zich daaruit redt. katwijk aan me. Als sprekers voor de Strandevaftgéli- satie Zijn aangezocht tegen Dinsdagavond half acht Ds. 1. Voorsteegh, Ned. Herv. pred. te GoUda en Ds. H. Meijering, pred. bij de Geref. Kerk te Katwijk aan den Rijn, en tegen Donderdagiüid lag 4 Uür de heer Baas, straatprediker te Amsterdam en Ds. I. Woldendorp, Ned. Herv. pred. te Warmond. NIEUWVESN. Ds. M. C. Van Wijhe, em. pred. te Amers foort, beeft het beroep naar de Herv. Kerk alhier aangenomen. Bij P. D. beeft men op klaarlichten dag eenig wasebgóed gestolen. Wel heel brutaal! Thans is ook bet station alhier elec- triscb verlicht, wat een groote verbeterihg is. De petroleumlampen zijn opgedoekt. Onze plaatsgenoot, de heer J. Vossé- poel is van de 3e naar de 4e klasse der Ger. Kweekschool te Amsterdam overge gaan. nieuwkoop. Ds. W. J. Keiler, pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier, beeft een beroep ont vangen aar Klundert. Gedurende 30 dagen ligt ter inzage ter secretarie een opgave der uitkomsten van de meting en schatting der gebouw de en ongebouwde eigendommen in deze gemeente gelegen, bedoeld in art. 15 der wet van 20 Mei 1870 S. 82. B. en W. hebben aan P. Stam, aan nemer, verguning verleend tot uitbrei ding zijner timmerfabriek door plaatsing van een vlakbank op bet perc. kadastraal bekend Sectie A No. 2487. Door den Keuringsdienst van Waren te Leiden Werden gedurende het le half jaar 1928 onderzocht 1524 monsters van waren. Hiervan werden er 1400 ter plaat se en 124 op bet laboratorium onderzocht. Burgerlijke Stahd. Bevallen. M. J. KUijf, geb. v. d. Haak, Z.; S. v. Houten, geb. v. Koert, Z.; A. v. Capel, geb. Kwak- kenbos, Z. Overleden: J. Groen in 't Woud, 81 j. OEGSTGEEST. Zweminrichting „Poelmeer". Zaterdag is na gehouden ekamen bet diploma Voor geoefend zwemmer(ster) Uitgereikt aan de. dames J. A. Huurman, P. A. Hendriks, D. C. Hehny en A. L. de Vries, aan den heet P. L. Eggink en aan bet 10-jarig zoontje van Dr. Timmermans. ZEVENHOVEN. Toen de beet J. V. Angevaare een electriscbe looplamp zou aanvatten, kreeg bij plotseling' een schok door bet lichaam en viel achterover. Zijn knecht sloot dade lijk den stroom af. Hij bekwam een ern stige brandwond aan de band. Het zoontje van de Wèd. Mastwijk, werd zóódanig door een insect gestoken aan het hoofd, dat bet ópzWol en genees kundige behandeling noodig Was. Voor bet huldeblijk aaü H.M. de Kó ningin-Moeder is in déze gemeente inge zameld de som van 47.31. De loting voor de lichting 1929 zal plaats hebben op Maandag 6 Augustus te Woubruge, des voormiddags 10 uur. Ter Gem.-secretarie ligt gedurende 30 dagen ter inzage voor belanghebbenden een opgave van inkomst C, bedoeld in art. 15, 23 en 43 der wet op de Grondbelasting. De knecht van den veehouder G. Kool is op zijn terugreis van het concours te Hoofddorp met zijn fiets zoodanig geval len, dat hij een hersenschudding bekwam. Per auto is hij naar zijn woning ver voerd. GEMENGD NIEUWS. Sigaretten-maniakken. Te midder nacht Zondag hoorde een Surveilleerende inspecteur van politie, die in de gang naast de Passage te R'dam liep, achter zich gestommel. Het bleek hem, dat 2 jongens hard wegliepen, doch door het aanwezig zijn van een agent op den Coolsingel, liepen de knapen regelrecht in diens armen. Voorts zag de inspecteur dat een andere jongen boven aan de ijze ren spijlen van den coöperatieven siga ren Winkel van Ersic hing en dat de rui ten boven deze deur waren verbrijzeld. Hij arresteerde dezen knaap. Het bleek, dat het drietal met een soort breekijzer aan bet werk was geweest. De aangehoudenen zijn de 20-jarige zeeman C. M. B., de 16-jarige W. H. N. en de 17-jarige pakhuisknecht J. B. Zij Wa ren deze inbraak begonnen, omdat zij geen sigaretten meer hadden en „met de beste wil van de wereld" niet buiten dit genotmiddel konden. Doodelijke vaL Te Varsseveld is de 68-jarige landbouwer L., die Dinsdag van den zolder gevallen was en daarbij een hersenschudding bekwam, thans aan de gevolgen overleden. Overreden en gedood. De 15-jarige D. P. te Scbagen, die uit een kuil een drie- wielskar aan 't laden was, is toen op een gêgèveh oogenblik dé kar achteruit rèed er onder gekomen en zoodanig gewond, dat bij na een zeer korten tijd is over leden. Aan de gevolgen overleden. Vóór en kele dagen geraakten de kleederen van den reeds bejaarden A. v. d. V., wonende op de Stoof te Oud Gastel, doordat hij, terwijl hij in slaap was gevallen, vuur uit zijn pijp verloor, in brand, zoodat de oude man eenige ernstige brandwonden opliep. Thans is de man aan de bekomen brand wonden overleden. Lijk opgehaald. Uit den beruchten bruinkoolvijver te Rumpen is het in ver ren staat van ontbinding verkeerende lijk van een man opgehaald. Het lijk kon niet geidentificeerd worden. Branden. Zaterdagmorgen tien uur is vermoedelijk door hooibroei brand ont staan in de boerderij van den beer K„ aan den Zuiderweg te Wijde Wormef. De brandweer kon tegen bet vuur niets uit richten. Alles is afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Ëersel is de sigarenfabriek met woonhuis van de firma p. Verdonk een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Donderdag op Vrij dag brak brand uit op den hooizolder van de boerderij van den landbouwer S. te Scbinveld. Behalve een 30-tal kippen kon het vee gered worden. Huis en stalling brandden uit. Van de meubelen en landbouwwerktui gen ging veel verloren. Te Wissekerke zijn het wagenhuis en de garage van den landbouwer A. Is rael door onbekende oorzaak afgebrand. Door onbekende oorzaak is gisteren afgebrand de boerderij van den heer W. V. Leeuwen te Tiel, waarin tevens een café was gevestigd. Het huis met schuur en' stalling alsmede de inboedel en bet hóoi gibgen verloren. Het vee werd ge red, waarbij de eigenaar brandwonden op liep. De geboüwen en de inboedel waren laag, bet hooi in het geheel niet verze kerd. Bij een twist doodgeschoten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is* in de Kohlbergerstraat bij Kerkrade twist ont staan bij het verlaten van een café, waar bij verschillende revolverschoten werden gelost. Door een werd zekere A. Hering uit Kerkrade in den buik getroffen. Hij werd naar bet hospitaal te Bardenberg (D.) ver voerd, waar hij'wéldra overleed. De dader, de Duitscher Greven uit Strasz, is gear resteerd. Onder een anto geraakt. Zaterdag geraakte op den IJmuiderstraatweg te IJmuiden een vijfjarig zoontje van den beer K. aldaar onder een luxe auto. De verwonding van bet knaapje was van dien aard, dat de ontboden geneesheer opname in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Op bet sluisplein te IJmuiden werd een zesjarig zoontje van den heer M. aldaar door een auto aangereden. Met een her senschudding werd bet kind naar huis overgebracht. OitgevaL Zaterdagmorgen is in de garage van de Alg. Transport Onderne ming, te Geldermalsen, eeh ernstig onge val gebeurd. De monteur Brinkmail, had een zware autobus opgevijzeld om aan de veer-inrichting eenige onderdeelen te vernieuwen. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de autobus van den vijzel ge schoten. De monteur werd door de voor as aan bet hoofd getroffen. Ernstig aan het hoofd gewond en met een armfractuur werd hij naar bet zie kenhuis vervoerd. Scheepstij dingen. holland— amsf.1ba-lijm. MOERDIJK, Vancr. n. Rott. 19 te Sao Ffancisco. RIJNDAM (toeristenvaart), 21 v. Rott. n. Noorwegen. GROOTËNDIJK, Vancr. n. Rott. 18 op 900 mijl v. Dóver (Verb.) Rotterdam, Rott. n. N.-Dork 20 (3.59 v.m.) 250 mijl Z.W. v .Valencia. nieuw' amsterdam, 21i v. Rott. te N.-York. VEENDAM, 21 v. N.-York n. Rott. holland—ArRIKA-lijm. JAGERSFONTEIN, 21 v. Amst. n. Rot.t NIJKERK, (uitr.) 20 vanKilindini. SPRINGFONTEIN, (thuisr.) 21 te De- ALKAID, (thuisr.) p. 20 Ouessant. holland—vvest-afrika-lijn. DRECHTSTROOM, (thuisr.) 19 v. Vigo ORION, (thuisr.) 19 v. Freetown. TEJEL, (thuisr.) 21 te Rott. kon. uollandsoeh lloyd. ZEELANDLA, A'dam n. BuenosAyres 20 (12.12 v.m.) 90 mijl v. Land's End. AMSTELAND, 21 v. A'dam n. Hamh. ENNEMERLAND, (thuisr.) 21 te Rott. rotterdamsohk lloyd. INSULINDE, (thuisr.) 21 te Rott. SAMARINDA, (thuisr.)s 20 v. P.-Said. TOBA, (uitr.) p. 20 Gibraltar. TAMBORA, (uitr.) 20 v. Marseille. MEDAN, (uitr.) 21 te Onrust. TAB AN AN, (uitr.) 20 te Soerabaja. MODJOKERTO, (uitr.) 21 te Soerabaja SLAMAT, (uitr.) 21 v. Colombo. SIBAJAK, (thuisr.) 21 te Sues. BANDOENG, (thuisr.) 21 v. Padang. STOOMVAART mij. „nederland". KAMBANGAN, (uitr.) 20 v. Djeddah. KARIMOEN, (thuisr.) 20 v. Batavia. RONDO, (thuisr.) 21 te A'dam. JOH ANN DE WITT, (uitr.) 21 te Ba tavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6