Kousen-Aanbieding ZIJDEN KOUSEN,geheel laddervrij 1.39 1.29 1.19 1.07 89 CtS. Transpireerende Voeten DAG-AGENDA. Sassenheim. Maandag 30 Juli, s n-idd. twee uur. Alg. Ver. v. Aandeel houders v. d. N.V. Bloembollenbedrijf Baartman en Koning, ten kantore der N. V. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. zij naar een ziekenhuis moesten wor den overgebracht. Verschillende belangrijke documen ten en de brandkasten zijn nog in vei ligheid gebracht. De schade bedraagt ettelijke millioe- nen fra-cs. L- RAMM2RGAU OT DER WATER. Boschbranden in de omgeving. Een geweldige wolkbr- heeft bet beroemde dorp Oberammergau geteis terd en volkomen onder water gezet. De bruggen over het riviertje de Lei- ne werden weggespoeld en de electri se he kabels bezweken, zoodat het red dingswerk bij fakkellicht moest wor den voortgezet. De bosschen in den omtrek brand den af/daar de bliksem in het door de groote hitte geheel uitgedroogde hout is geslagen. KORTE BERICHTEN. Het Egyptische parlement zal waarschijnlijk voor den tijd van drie jaar ontbonden worden. De nationalistische regeering in China gaf last tot de vrijgeving van de te Sjanghai aangehouden lading wapens en munitie. Vandervelde sprak in de Belgi sche Kamer tegen het wetsontwerp tot reorganisatie van het leger. Hij verklaarde niet aan oorlogsgevaar te gelooven. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis heeft Sir George Courthope de commissaris van boschwezen, ge zegd, dat de Nederlandsche iepziekte ontdekt is in drie Engelsche graaf schappen, terwijl er zich in drie an dere graafschappen verdachte geval len hebben voorgedaan. De Sovjet-bonden hebben op nieuw 16.000 roebel naar Zweden overgemaakt als steun aan de staken de mijnwerkers aldaar. Te Tiflis is gearresteerd de chef van het plaatselijk bestuur der Gepeoe onder beschuldiging van malversaties De arrestatie heeft in den geheelen Kaukasus groote sensatie verwekt. Te Moskou is een gezelschap van 28 Amerikaansche professoren aan gekomen, dat zich voorstelt een rond reis door de Sovjet-unie te maken om de onderwijstoestanden aldaar te be- studeeren. De groote Duitsche manoeuvres zullen dit jaar in Silezië en Oost-Prui sen worden gehouden. In Oost-Prui sen vinden de manoeuvres in de na bijheid van Koningsbergen plaats; zij zullen met vlootoefeningen gepaard gaan. GEMENGD NIEUWS. Aan de gevolgen overleden. B. S. uit Oude Pekela die tijdens het vuurwerk op 8 Juli, tengevolge van het springen van een oud kanon ernstig werd verwond en in het ziekenhuis te Winschoten werd opgenomen.^ is gisteren overleden aan de bekomen verwondingen. De landbouwer de B. te Baamsdonk- veer, die onlangs van een hooischelf viel en ernstig aan den halswervel gewond werd. is aan de gevolgen overleden. Overreden en gedood. Gisterenavond omstreeks zes uur was de 15-jarige H. B. wonende te Geulle en werkzaam bij den aanleg van het Julianakanaal, bezig met het herstellen van een kipwagen. Een lo comotief reed tegen het wagentje aan met het gevolg, dat dit den jongen over beide beenen ging en deze vrijwel werden afge reden. Bovendieh bekwam hij nog ver schillende andere verwondingen. Nadat hem ter plaatse geestelijke en geneeskun dige hulp was verleend, werd hij naar het hospitaal te Maastricht overgebracht, al waar hij eenigen tijd later is overleden. Een ongeluk komt zelden alleen. In den Noorder Legmeerpolder zoo vertelt de „Stand." is Woensdagmorgen een vis- scher, die op een stoeltje aan den kant van een der polderslooten zat, door een koe te water gestooten. Gelukkig was het ter plaatse ondiep, zoodat de drenkeling zich op het droge wist te werken. Een politie-agent snelde top en bemerk te, dat de visscher in verboden water ge- vischt had. Daarom noteerde hij den over treder in zijn zakboekje. Fabriek uitgebrand. Te Aarle Rixtel is gisteravond brand uitgebroken in de textielfabriek der fa. v. Vijfeiken. In een oogenblik was de geheele fabriek één vuurzee. Het geheele gebouwencomplex met alle machinerieën werd een prooi der vlammen. Ongeveer 50 personen werden hierdoor werkloos. Verzekering dekt de schade, welke on geveer ƒ80.000 bedraagt, gedeeltelijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Ontaarde ouders. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt: Het echtpaar Wieltsch in Zittau, dat reeds voor hun huwelijk drie kinderen bezat, heeft één dier kinderen, een zoon, voortdurend zoo zeer geslagen en mishan deld, dat het kind tenslotte gestorven is. Daar het kind onzindelijk was. sloten de ouders het, na het op een pot-de cham- bre geplaatst te hebben, in een mand, RECLAME Bijzonder voordeelige gingen heen en lieten het 's avonds en 's nacht, in deze gebukte houding geperst, achter. Voor het gerecht wilde de moeder, die de geboorte van een vierde kind tegemoet ziet, de schuld op het kind werpen, terwijl de, vader, een vleeschhouworsknecht, vol ledig bekende. Het gerecht veroordeelde beide ouders elk tot 6 jaar gevangenisstraf en 5 jaren eerverlies. De moeder was in Zittau bijna door de bevolking gelyncht. Opzienbarende moord. Een telegram uit Weenen d.d. 18 dezer meldt: Een moord, die gisteren aan den buiten kant der stad op een onbekende jeugdige vrouw werd gepleegd, niet ver van de Hermes-villa, de vroegere bezitting van keizerin Elisabeth, wekte hier wegens de begeleidende omstandigheden groot op zien. De nog onbekende moordenaar had zijn slachtoffer door meerdere revolverschoten in het gezicht gedood en dan blijkbaar, om de ontdekking van den moord te be letten, op de plaats der misdaad het bosch in brand gestoken, waarbij het lijk mede zou verbranden. Door den gisteren gevallen regen werd de boschbrand nog in zijn ontstran ge stuit en zoo werd het doel van den moor denaar verijdeld. De politiej die aan de opsporing van den dader met koortsachtigen ijver werkt, vermoedt, dat de moordenaar een buiten lander is, en dat de vermoorde een bui- tenlandsche is. Ernstig ongevaL Eenige jongens wa ren op het Maatveld te Bornerbroek aan het spelen. Het zoontje van den metse laar W., aldaar, viel daarbij in een droge greppel en kwam met zijn zijde te vallen op een scherpen boomstronk. Toen hij bleef liggen kwamen zijn kameraadjes, die eerst dachten, dat het een grap was, hem te hulp en brachten hem weer op de heen. Het bleek echter, dat hij onmogelijk staan kon. De in de nabijheid wonende S. bracht hem daarna op zijn fiets naar huis, waar dokter Bloemen uit Delden hem de eerste geneeskundige hulp verleende. De ze vond den toestand echter zoo gevaar lijk, dat hij opneming in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het ventje werd naar het R.K. Zieken huis te Almelo gebracht, waar hij een operatie moest ondergaan. Het bleek, dat de eene nier zeer gekwetst was, zoodat deze moest verwijderd worden. De toestand is zeer ernstig. Verdronken. In een leemput onder Dorst (Noord-Brabant) is de heer Hak, uit Breda, vader van drie kinderen, gister avond omstreeks 7 uur bij het zwemmen verdronken. Branden. Gistermorgen half tien is tijdens afwezigheid van de bewoners in de slaapkamer van de woning van P. C. aan de Riederlaan te Rotterdam, door on bekende oorzaak brand, uitgebroken. Gas ten van spuit 40 hebben het vuur met een slang op de waterleiding gebluscht. Het blusschingswerk stond onder leiding van brandmeester J. St. Nicolaas. Spuit 51 was mede aanwezig. Gisteravond omstreeks 6 uur ontdek te men brand in een der gebouwen van de bokkingrookerij der fa. G. K. op een ingebouwd terrein aan de Kuiperstraat te Vlaardingen. Onmiddellijk werd de brand weer gealarmeerd, welke weldra met vier .stralen het vuur aantastte. Hoewel de brand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, had men na ander half uur spuiten het vuur beperkt tot de mot-opslagplaats en een deel der rookerij. Deze brandde echter geheel uit. Men ver moedt, dat de brand veroorzaakt is door onvoorzichtigheid van eenige jongens, die gisteren een hoeveelheid mot op de op slagplaats hadden gebracht. Verzekering op beurspolis dekt de aan zienlijke schade. Gisteravond omstreeks 8 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in de houtopslagplaats van de Haarlemsche Scheepsbouw Mij. aan het Noorder-Bui- tenspaax-ne te Haarlem. In deze loods lag al het bewerkte hout opgestapeld, dat benoodigd was voor een schip, dat op stapel stond. Er was gevaar voor groote uitbreiding van den brand, want in de onmiddellijke nabijheid lag een groote voorraad benzine, koolzuur en olie. De Haarlemsche brandweer slaagde erin den brand tot de loods te beperken. Doordat dit industrieterrein zeer moei lijk te bereiken is, kon de motorspuit niet dichter dan op 600 meter afstand naderen en slaagde zij er niet in tijdig voldoende water te geven. Gistermiddag brak te Nijmegen brand uit in een gebouw aan den Ubbergschen weg, dat dient tot paardenstal der fa. Ge veling en tot bergruimten van de stoom- wasscherij van Meeteren. De paarden kon- den#bijtijds in veiligheid worden gebracht. Inmiddels greep het vuur zoo snel om zich heen, dat de bovenverdieping, waar veel hooi geborger was, spoedig geheel in brand stond. Met drie stralen op de waterleiding be streed de brandweer het vuur, doch kon niet verhinderen dat het geheele gebouw afbrandde. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Onweer. Te Steenbergen sloeg de bliksem in de woning van den arbeider van T. in de Ruige Velden. Het pand is geheel afgebrand. Eenige stuks vee en een gedeelte van den inboedel werden ge red. De schade wordt door verzekering gedekt. Botsing tusscken auto en motorrijwiel. Gisteravond omstreeks kwart over tien is op de Koninginnegracht (hoek van de Laan Copes van Cattenburgh) te 's-Gra- venhage een personenauto, bestuurd door J. P. K. van het ITuygenspark aldaar, ko mende uit de richting Scheveningen, toen de brug moest worden gepasseerd, in bot sing gekomen met een motorrijwiel, ko mende van de stad en bestuurd door B. F. S., uit de Van Dijckstraat, wiens vrouw op de duo zat. Het gevolg was, dat de motorrijder en zijn vrouw werden gewond, de eerste vrij ernstig, en naar Bronovo moesten ver voerd worden. De motorrijder kon nog niet gehoord worden, zoodat de schuldvraag nog in on derzoek is. De auto en het motorrijwiel werden ern stig beschadigd. Aanrijding na het vuurwerk. Gister avond na afloop van het vuurwerk werd op de Nieuwe Parklaan, even voor de Ste- vinstraat te Scheveningen, een jongen door een auto aangereden, wat bij het geweldig drukke verkeer op dat oogen blik in minder dan geen tijd een groote opstopping veroorzaakte. Er was echter onmiddellijk een agent bij de hand, die regelend ingreep en verrassend gauw daarna verscheen ook de Eerste Hulp dienst ter plaatse om den jongen mee te nemen. De auto was intusschen verdwenen. Gevaarlijke verf. Gistermiddag om streeks 12 uur was een drietal Rotterdam- sche werklieden aan boord van de zee sleepboot Flip, voor eenige dagen door de Amsterdamsche Droogdok Mij. afgebouwd en liggende in de Koningin Wilhelmina- haven te Vlaardingên bezig met het schil deren van het inwendige van de voorpiek met een speciale soort verf. Een der werklieden, de 42-jarige B. J. K. voelde zich plotseling onwel en ont dekte tegelijkertijd, dat zijn beide mak kers de 28-jarige F. L. en de 35-jarige H. v. d. S. bewusteloos lagen. Hij riep onmiddellijk de hulp in van het aan boord aanwezige deel der bemanning, dat hen terstond in de buitenlucht bracht. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen en spoedig stelde dr. L. met behulp van een zuurstofapparaat pogin gen in het werk om de levensgeesten weer op te wekken. F. L. was spoedig bij ge bracht, bij v. d. S. mocht echter geen hulp meer baten. Na anderhalf uur moest men de pogingen opgeven. Vermoedelijk zijn de mannen bewuste loos geworden door vergiftige dampen in de verf. Het slachtoffer was gehuwd. RECLAME. en transpireerende handen en oksels moet men behan elen met Purol-Strooipoeder. zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apotb. en Drogisten. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Die Raad dezer gemeente zal ver gaderen op Maandag a.s., des n.m. te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot het be noemen van een w.n. gem.-ontvanger. 2. Voorstel van B. e>n W. tot op heffing van de onbewoonbaarverklaring van perceel Steekterweg no. n8. 3. Voorstel van B. en W. naar aan ïeiding van het adres van de Vereen, van den Handeldrijvenden en Inchistri- eelen Middenstand voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken, houdende verzoek om over te gaan tot aanschaffing van •een sproeiwagen. 4. Voorstel van B. en W. ami niet over te gaan tot de oprichting van een openbaarslachthuis. 5. Missive van den Voorz. van het College van Ged. Staten, houdende op merkingen inzake de verordeningen op de heffing en invordering van een be lasting op tooneelvertooningen en an dere vermakelijkheden, met voorstel van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. inzake het beroep van B. Russchenberg, tegen het besluit van B. en W. d.d. 21 Mei 1928, waarbij hem een bouwvergunning is ge weigerd. 7. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van het Reglement van orde voor de Commissie van Bijstand voor de Water- en Liehtbedrijven, 8. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een strook grond van het woom- wagenterrein aan J. Drenth alhier. 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perc. bouwgrond aan A. C. Rietveld te IJsselstein. 10. Idem aan H. Cudenes alhier. 11. Idem aan C. de Jeu alhier. 12. Voorstel van B. en W. inzake den aanleg van plantsoen en straten in „Hazeveld" en vaststelling van bouw grondprijzen. 13. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwgrond aan de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbczit alhier. 14. Idem aan K. Tolk q.q. alhier. "15. Idem aan K. van der Stouwe alh. 10. Idem aan W. van der Helm q.q. alhier. 17. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stelen van een prijs voor de, ter gelegenheid van de Alpheusehe Winkelweek te houden etalage-wedstr. van 17 tot en met 23 October a.s. 18. Voorstel van B. en W. inzake do verbetering on overname door de ge- imieente van do Van Reedestraat. 19. Wijziging van de gemeentebegr. dienst 1928. 20. Benoeming van twee leden van het Algem. Armbestuur, wegens perio dieke aftreding van de heeren H. Ha ring on W. Kwakemaak. Aanbevolen worden: in de vacature Haring de heeren: H,. Haring en J. Enkelenböom: in de vacature Kwakernaak, de hee ren: W. Kwakernaak en Dl Visser. HAZERSWOUDE. Woensdagavond geraakte con bij-- na 2-jarig zoontje van den heer v. T. alhier, in oen sloot nabij de woning, te water. Do mceder van do kleine, het ongeval bemerkende van uit de wo ning, snelde naar buiten cn begaf zich te water, met het gelukkig gevolg dat zij Ihaar kind weer behouden op het droge kon brengen. Toen de groente-koopman v. S. at hier, Woensdag in den omtrek aan het venten was, geraakte zijn hit en wa gen aldaar te water mot hot gevolg dat zijn hit om het leven kwam, wat zeker een groote schadepost voor hem uitmaakt. De schilder J. alhier, was met de benzinelamp bezig geweest de voorzijde van de woning van den heer v. A. te bewerken. Toen hij zich naar de ach terkant van de woning had begeven, zagen voorbijgangers dat het houtwerk aan den voorkant had vlam gevat en •een begin van brand was ontstaan. Men slaagde er in met emmers water de brand te blusschen en alzoo erger te voorkomen. Geslaagd is voor het diploma Ma- chineschrrjven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen: do heer L. M. de Boer. KOUDEKERK. De loting voor den dienstplicht voor de lichting van 1929 voor deze gemeente, zal plaats hebben te Al- plhen a. d. Rijn in de Raadszaal aan de Raadhuisstraat op Donderdag 9 Aug. des v.m. te 11.10 uur. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Adrianus Gerardus van Tol 25 i. te Amsterdam en Elisabeth Maria Kok 20 jaar. LISSE. Gisteren, tegen den avond, kwam ieen knecht van boor Heemskerk bjj de Beekbrug, per fiets d$ laan afrijden •en werd daarbij aangebeden door een auto. Hoewel het rjjwiel erg stuk was, kwam de man zelf er goed af; vandaar kon hij zich alleen naar huize „Pius" begeven, om zich te doen verbinden. NIEUWKOOP. De heeren J. G. Zwart, A. J. Ver haar en P. Storm zijn aangewezen om de Gemeenterekening over het jaar '27 na te zien. In het vervolg zal voor een bouw vergunning in deze gemeente f2,59 be taald moeten worden. NOORDWIJK. Het diploma Machineschrjjven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen, be haalde: mej. Th. M. de Vreede. SASSENHEIM. Gisteravond reed een vrachtauto van de firma V. v. Z. op den straatweg toen uit een zijlaantje een auto van den heer F., bestuurd door G. uitHil- legom, naderde. Het kwam tot een bot sing, waarbij G. een eindweegs werd imieegesleurd. Zeer ernstig gewond werd hn opge nomen en naar het St. Bernardusgeet overgebracht. VOORSCHOTEN. De heer B., eigenaar van het re staurant „De groote Vink" alhier, had het ongeluk, dat bij het nakijken, van ieen machine, zijn ring gegrepen werd, waardoor de vinger, waaraan de ring zat, bijna afgescheurd werd. Vermoede lijk zal hij dien ook moeten missen. WOUBRUC-OE. .'Veiling. Aangeveerd 43 partijen Kippeneieren f5,355,90; eendenede- ren f4,805. Handel matig. IJet dochtertje van den heer v. Di. te Of wegen verloor eergisteren al 6pelende in het gras haar armband, ieen z.g. slangetje. Er werd spoedig ter plaatse gezocht, doch onbegrijpe lijk was het voorwerp spoorloos verdwe nen, tot, nu zijn buurman B. bezig was ieen koppel jonge varkens de neuzen te ringen tegen het wroeten, het verlo ren voorwerp om den neus van een dezer dieren zat geklemd. Burgerlijke stand. Geboren: Jan netje. d.v. W. Bergman ein J. M. de ZEVENHOVEN. Benoemd is tot onderwijzeres aan de Chr. School, mej. A. J. O. P. van' Dorssen, assistente a. d. Chr. School te Heeg. Een kind van A. v. d. Helder viel in de Ringsloot. De moeder red de het met een bezem. De knecht van den landbouwer A. G., had het ongeluk van een hooi- lift te vallen, roet het gevolg- dat hij een hand kneusde. Burgerlijke stand. Bevallen: A. Versluis geb. de Rooy, z. Gehuwa: I. de Lange en A. M. Hage. Voor onderwijzeres a. d. R. K School hebben zich 60 sollicitanten aan gemeld De heer A. Blok faan den Hoef, b« (haalde met een griffon brj de gehouden dressuur-wedstrijden te Ciingendaal een 2 e prijs. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur n.m. 1870 M.). N. C. R. V. 5.00 Concert. Medewerking verleenen roe.i Luise Lauenroth, piano; mej Mieke Scager, viool; mevr. Jo Hehl, cell'o. K. R. O- 7.00 Cursus Gregoriaansch. V. P. R. O. 7.35 Mededeslingen van het Vrijz, Protestantsch Persbui eiu. 7.40 Piano. 8.00 V.P.R.O.-lezing. Spreker: Ds. P. D. Tjalsma. Onderwerp: Het Ge bed II. 8.40 Piano. 9.00 V.P.R.O.-lezing. Spreker: Ds. H. G. Cannegieter, Haarlem. Onder werp: „Kennen wij onze kinde ren?" Daarna nieuwsberichten. HILVERSUM, 1071 M. A. V. R. O. 5.30 Vooravond-Concert door hetOm- roep-orkest 0 1 v. Nico Treep. Medewerking van Corry van der Star, piano. 6.00 Tijdsein van de A.R.O.-klok. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsei van de A.V.R.O.-klok. 8.00 Concert te geven door het Staf muziekkorps der Kon. Nederl. Marine. Kapelmeester: L. H. Leistikow. 9.00 Verplicht stoppen De Bildt 10.00 Persberichten Vaz Dias. KöNIGSW USTERH., 1250 M. 5.20 Concert. 8.50 Concert. LANGENBERG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.35 Orkestconcert. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Muziek. 6.50 Eerste algem. nieuwsbericht. 7.05 Muziek. 7-35 He grondslagen der muziek. 8.05 Concert. 8.20 Muziek. 9.20 Tweede algean. nieuwsbericht. 10.00 Kamermuziek. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 U. .05 Koersen en inlichtingen. .20 Landbouwberichten. 8.35 Koersen en roededeehngen. 8.50 Concert. In de pauze nieuwsberichten. Blij G. K. werd in het hooiland een ballonnetje gevonden. Er was echter geen kaartje aan bevestigd, zoodat plaats van herkomst ontbreekt. Het Koning'nnefeest der Wilhel- iminavereeniging wordt pp Donderdag; 2^ Augustus gevierd. Het feestterrein is niet op het weiland zooals voorheen bij B. J. Straathof, maar bij G. Domburg. De gemeente Zevenhoven met die van Nieuwkoop, Ter Aar en Nieuwveec, hebben vergaderd over de waterleiding, Er werd besloten een onderhoud aan te vragen met Qed. Staten. UIT ONZE INDIEN. BEZOLDIGING NAAR GEZINSGROOTTE. Het onderzoek naar de mogelijkheid van een bezoldigingsstelsel naar gezins grootte is, blijkens de M. v. A., inzake de begrooting voor '29, nog niet afgeloopen, doch de verzameling en verwerking van de gegevens nopens de grootte van het in het onderzoek betrokken aantal van plm. 50.000 gezinnen van burgerlijke en mili taire landsdienaren heeft een vlotter ver loop dan aanvankelijk verwacht werd, zoodat gegronde hoop bestaat, dat tegen het einde van dit jaar over voldoende ge gevens beschikt zal kunnen worden voor de berekening van de uitgaven, welke eventueel het gevolg zouden zijn van de invoering van bepaalde stelsels van ge zinsbezoldiging of -toelage. CHINEESCH CHR. MAANDBLAD. De vereeniging van Chineesche Christe nen te Batavia geeft thans een maandblad uit, dat onder een commissie van redactie staat. De medewerkers zijn de heeren: Pouw Peng Hong, Koe Lan Seng, Na Oen Soei en F. W. H. Hoppe. De naam van het nieuwe blad is Tionghoa Kie Tok Kauw Tjong Hwee. STOUTMOEDIGE ZWEMMERS. Eenigen tijd geleden vertrok een mili taire patrouille per prauw van Kolone- dale (Z.W. Celesbes) naar Noord-Boeng- koe. Ter hoogte van Tji Pose gekomen, sloeg door een rukwind de prauw om en geraakten alle opvarenden te water, doch konden op de omgeslagen prauw klim men, waas zij voorloopig veilig waren en hoopvol bleven uitkijken naar hulp, wel ke wellicht zou opdagen. Tevens trachtte men, de prauw te keeren, maar alle po gingen daartoe mislukten. Toen men al dus ongeveer 7 uur dobberende was, zon der dat er hulp naderde, boden twee tot dwangarbeid veroordeelden zich aan om te trachten, naar de kust te zwemmen, welk aanbod geweigerd werd wegens de ruwer wordende zee en een losbarstend onweder. Desondanks hielden beiden aan en vonden zee noch onweer een bezwaar om te probeeren al zwemmende de kusr te bereiken en dan met een andere prauw ter hulp te komen. Ten slotte werd de ge vraagde toestemming verleend en aan vaardden zij den tocht, welken zij mei succes volbrachten. Waar het aant;n prauwen daar aan de kust echter zeer ge ring is, lukte bet na ijverig zoeken eers;

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2