op te halen. Echter toen men midden op den overweg was, en de tweede hoo n wilde gaan openen, ging dit niet aoo gemakkelijk als aanvankelijk wel werd verwacht. Doordat dit niet gemakkelijk ging en het nogal eenigen tijd duurde, was in dien tjjd de naderende trein dicht in de nabijheid. Met \-ereende krachten en in groote angst mocht het met behulp van een andere auto mobilist uit Leiden, die toevalkg juist ook daar ter plaatse was, einde'ijk ge lukken de boom open en de auto ver wijderd te krijgen. Dat men angstige oogenbükken heeft doorstaan, laat zich begrijpen. Wanneer wordt men nu eij? delijk eens voorzichtiger? NIEUWVESN. Bij den landbouwer J. L. beeft men in de schuur gepoogd in te bre ken, waarschijnlijk is men gestoord. Er is niets vermist. De grossier D. uit Leiden zou zijn auto met een z.g. slinger aanzet ten; deze sloeg terug, waardoor hij zijn pols brak. Mej. B. P. werd, toen zij op haar rijwiel zat door een hond in haar been gebeten, ^waardoor zij kwam te vallen en zich bezeerde agn hoofd en hariden. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De heer G. v. d. T., van Ter Aar, op een fietstochtje alhier, is door een auto zoodanig aangereden, dat hij be wusteloos aan den kant is neergeval len. Nadat hij weer was bijgekomen, kon hij echter nog huiswaarts gaan. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Schoolstraat werd Vrijdag Jmiddag B. H., welke per f'ets ee>n erf kwam afrijden, door een pisseerende luxe auto aangereden. Hoewel de auto terstond remde, v.e/d het voo? wiel van de fiets vernield, maar kwam de berijder e: met den schrik af. Den automobilist treft vo'gens getui gen geen schuld. De timmerman T. V. kwam in de werkplaats bjj Gebr. V. met em stuk gereedschap zoo in aanraking, dat hij waarschijnlijk een vinger m et missen. RÏJNSBUFO. Een schoolreisje. Dezer dagen maakten de oudste leer lingen der Julianaschcol alhier, onde' lteiaing van het Hoofd, den neer J. Plooy en den onderwijzer Van Deis m een uitstapje naar Arnhem, 't Was heerlnk weer. Wat hebben ze genoten. Te Utrecht werd een kijkje genomen in het prachtige Janrbeursgebouw en een wandeling naar den Dom gemoakt. Te Oosterbeek-Hoog verlieten de kin deren den trein. Eerst 'n fijne wan deling en daarna ging het in een o.pen auto" en rijtuig naar Westerbouwiug. Wat een schitterend uitzicht hadden ze hier vanaf de hoogte op den Rijn en de Betuwe. De speeltuin gaf veel vermaak, en de Betuwsche kersen smaakten lekker. En hoe verrukkelijk was het boot tochtje van 3 kwartier naar Arnhem. De' kinderen zagen de Schipbrug in werking. En nu was de I.T.A. het doel. Daar bewonderden ze de schatten van Oost en West. Een vrouw uit Oost-Indië zagen ze batikken en één uit de West hoeden vlechten. Ze stapten de Indi sche huisjes binnen, stonden voor ai- godsbeelden en koppensnellers stil, maar ook voor kerk n en ziekenhuizen Indische planten konden ze zien in vollen bloei. Koffie-, thee-, tabaks- en suikerrietplant, ja, wat niet al. Wondermooi vonden ze dei Moluk- schen Zeetuin, een reusachtig aqua rium met alle mogelijke dieren, die in de Moluksche zee leven. Ze hebben veel geleerd en een ge notvollen dag gehad. En vroolijk en lustig konden ze zingen: Heb je niet gehoord van die schoone» I. T. A Van die schoone I.T.A. van Arnhem? Zii heeft zulke rijke schatten aan boord Uit Indië een wond're massa. I.T.A., I.T.A., I.T.A., haar naam is klein, Haar gaven bennen groot, (bis), 't Was schitterend, wat zij ons bood (bis). WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren:-Johanna Lena, dochter van F. Blom en M. van Eijk; Hubertus Marinus Leonardus, zoon van Ph. C. Hoogenboom en J. A. C. van Dijk. Overleden: D. van 't Wout, 32 jaar, echt genoot van E. H. G. Schuurman; J. C. Moerkerk, jd. 58 jaar. ZEVENHOVEN. Bij de arbeidsbemiddeling ston den als werkzoekenden ingeschreven drie losse arbeiders, één metaalbewer ker, twee metselaars, één sigarenma ker, en één winkeljuffrouw. De heer A. v. A. uit Ter Aar werd in Blokland aangereden door een auto, waarvan het nummer niet be kend is. Hij liep eenige verwondingen op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Ook zijn rijwiel bleek beschadigd te zijn. Op voorstel van het raadslid Breed ijk wordt bepaald, dat door de gemeente uit te voeren werken, gaan (to. boven 25.publiek moeten wor den aanbesteed. Betreft het werk, waarvoor slechts 1 vakman in de ge meente is gevestigd, dan zal publieke aanbesteding plaats hebben als de ge dane opgaaf 10 pCt. boven het begroo- tingsbedrag gaat. Bij den heerBurgemeester is van een onbekende een gift ingekomen ter uitdeeling van brood. Wjj vernemen dat de hoornen na bij de spoorbrug a. d. Amstel, weike het uitzicht zeer belemmeren, zullen worden gerooid. Voor onderwijzeres aan de Ghr. School hebben zich een 30-tal sollici tanten aangemeld. Mej. C. de Veer heeft hare be noeming tot onderwijzeres aan deR.K. School te Amstelveen aangenomen. Twee meisjes van V. en v. d. V. geraakten te water. Gelukkig wer den zri spoedig gered. Bij het overgangsexamen a. d. Chr. H.B.S. te Alphen d. d. Rijn, is be vorderd van de ie naai' de twe.yle klasse J. B. Ubbink, en van de 4e naar de 5e klasse, Verburg, beiden alhier. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Izak de Lange im. 24 j. en Adriaantje Naatje Hage ja. 18 j. GEMENGD NIEUWS. Door een paard getrapt. Te Wehl, bij Zevenaar, is het drie-jarig zoontje van den landbouwer Meulenbeek, terwijl het in de weide naar een paard met veulen sloeg, door het paard in het gezicht ge trapt. Het kind overleed aan de gevol gen. Motorongeval. De heer R. uit Vlaar- dingen is te Heiningen met zijn motor te gen een boom gereden en vervolgens van den weg in de sloot geslingerd. Met een ernstige schedelfractuur werd hij opge nomen en op last van dr. v. d. Hoek te Fynaart naar het ziekenhuis overgebracht. Felle brand te Uden. Zaterdagmid dag een uur brak een felle brand uit in de bouwmaterialen-pakhuizen van J. L. te Uden. In een oogenblik stonden de ge bouwen en opslagplaats over een lengte van 80 meter in volle vlam. Het vuur werd aangewakkerd door vaten olie, ben zine en mastiek. De winkels der woon huizen bleven gespaard. Verschillende va ten benzine ontploften. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Branden. Vermoedelijk door hooi- broei is Zaterdagmiddag te Almelo de landbouwerswoning van H. J. Stulen aan den Maardijk door brand vernield. Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur ont stond, vermoedelijk door kortsluiting, brand in het landhuis Hoogwolde, be woond door de familie van N., aan den Rijksstraatweg te Wassenaar. In een ommezien stond het met riet gedekte dak in lichtelaaie. De brandweer kon door den grooten afstand van water niets uitrichten. Het perceel, dat verze kerd is. brandde totaal -lit. Te Herpen is de kleine .boerderij met schuur van v. Asten óp den Erfdijk afge brand. De inboedel ging bijna geheel ver loren. Zaterdagmiddag is te Bakel bij Hel mond een groote boerderij afgebrand. 3 koeien, 1 paard en enkele varkens kwa men in de vlammen om. Ook de geheele inboedel ging verloren. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. De oorzaak is onbekend. Te Enschedé is Vrijdag brand ont staan in de fabriek der Twentsche Textiel Maatschappij (fa. Roosendaal) aan de Stroinksbleekweg, welke door de brand weer en door de fabrieksspuiten kon wor den bedwongen. Alleen een partij katoen in de voorspinnerij is verbrand. Verdronken. De 69-jarige J. V. te Beemster is te water gevallen en verdron ken. Te Bemmel is Vrijdagavond de 26- jarige A. D. bij het baden in de Waal ver dronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Te Asten is de heer van D. bij het baden in het Kanaal verdronken. Overreden en gedood. Vrijdagavond te 8 uur heeft in de Rollandstraat te Haar lem een ongeluk plaats gehad, waarbij de vierjarige J. Jansen om het leven is ge komen. Op een gegeven oogenblik rolde zijn hoe pel de straat op, juist toen een personen auto kwam aanrijden. De chauffeur rem de op meter uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat de auto den jongen raakte. Later in den avond is het kind in het St. Elisabeths Gasthuis overleden. Onder Wekerom is Zaterdagavond de 60-jarige landbouwer Waayenberg op zijn rijwiel door den vrachtauto der fa. P. te Nijkerk overreden en gedood. Waterverontreiniging. Sinds Vrijdag middag heeft hei water in de Luntersche beek nabij Amersfoort een zwarte kleur. Het vee wil niet meer drinken. De was- scherijen kunnen het water niet meer ge bruiken. De zwemschool moest worden gesloten. De verontreiniging is het gevolg van de loozing van de fabriek ir Veenen- daal of van de zijdefabriek tc Ede op de Broekhuizersloot, die in gemeenschap staat met genoemde beek. Aan de gevolgen overleden. Mej. W. de R. uit Kethel, die te Vlaardinger Am bacht door een hond werd gebeten en daarbij tevens kwam te vallen is in het ziekenhuis te Vlaardingen aan de beko men verwondingen overleden. Botsing tnsschen auto en motorrijwiel. Vrijdagavond zijn op den Rijksstraat weg nabij den Deijl een auto en een mo torrijwiel tegen elkaar gebotst, op bet oogenblik dat de motorrijder den auto, die een zijweg wilde 'nrijden, passeerde. De motorrijder R. uit Wassenaar, raakte be klemd tusschen auto en motor en werd met een gapende wonde aan het hoofd op genomen. Dr. de Haan, die hulp verleen de, constateerde hersenschudding. Doodelijke val. Zaterdagmorgen te kwart over 9 is ir. A. J. Buurman, assis tent der Technische Hoogeschool te Delft gevallen van den observatietoren van het gebouw voor geodesie aan den Kanaal- weg aldaar. Hij was op slag dood. De on gelukkige was 32 jaar oud en ongehuwd. De hitte te Berlijn. Wolff seint uit Berlijn d.d. Zaterdag: RECLAME Doorzitten 28 B 3 f g Stukloopen "UlftUiL en Smetten J PUROL De hitte heeft gisteren in den loop van den dag alhier twee slachtoffers geéischt. In de Seydelstrasse zakte plotseling een boekdrukker dood ineen. Voorts werd een reiziger door een zonnesteek getroffen en gedood. 9-jarig kind door ratten overvallen. In Meuenhaus bij Rügenwalde in Pomme- ren is het negen jarig kind van een arbei dersgezin, dat alleen thuis in bed was achtergebleven, door ratten overvallen en zoodanig aan gezicht, handen en lijf tóe- getakeld, dat het naar het ziekenhuis ge bracht moest worden. Zijn toestand is ho peloos meldt een Wolff-telegram. Molen aan den Haarlemmerweg inge stort. Gistermiddag is de z.g. „Dikke Molen", een van de twee laatst overgeble ven molens langs de Haarlemmer Trek vaart een prooi van het vuur geworden. Bij het instorten van den molen kwam een der wieken fel brandend op dén voe dingskabel van het electrische spoorweg net terecht, waardoor de bovenleiding, doordat deze kabel doorbrandde, stroom loos werd gemaakt. Het gevolg hiervan was, dat de electri sche treinen in beide richtingen van en naar Amsterdam niet konden passeeren. Op het Centraal Station werden in aller ijl, onder leiding van den stationchef, den heer Muller, maatregelen genomen ter voorkoming ^an al te groote stagnatie op dezen hoofdverkeersweg. De brand was omstreeks één uur in den middag uitgebroken, vermoedelijk door vonken uit een passeerende locomotief veroorzaakt. Toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse verscheen de „Dikke Molen" stond even voorbij Sloterdijk op Amster- damsch grondgebied was niet alleen de molen, maar ook reeds de beide belenden de houten huizen, bewoond door het gezin van den molenaar Been door het vuur aangetast. Redding van den molen was toen al ho peloos, ook al werd zooals de Amster- damsche brandweer dit gemeenlijk pleegt te doen het vuur met kracht door de spuitgasten aangevat. De molen, alsmede de woning van den heer Been en eën hooiberg werden door den brand met den grond gelijk gemaakt. Het blusschingswerk werd door duizenden wandelaars en fietsers, die op dezen echt- zomerschen Zondag den Haarlemmerweg passeerden, gadegeslagen. Fabrieksbrand te Zaandam. Te Zaan dam is Zondagmiddag 5 uur door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in de houtzagerij en schaverij De Breeu- wer der N.V. Houthandel v.h. Gebr. Endt in het Westzijderveld. Zoodra den commandant der Zaandam- sche brandweer het bericht van den brand bereikte, dirigeerde hij veel materiaal naar deze brandbare omgeving, waar, al leen gescheiden door een sloot, zich de houtopslagplaatsen van verschillende on dernemingen bevinden. Niet dan met moeite slaagde de brand weer er in de motorspuiten langs paden en stegen tot kort bij de vuurhaard te brengen. Van alle zijden werd het vuur, dat zich inmiddels ook reeds had medegedeeld aan eenige stapels hout, krachtig aangetast. Niettegenstaande de brandweer spoedig ter plaatse was en de rondom de fabriek liggende slooten voldoende blusebwater leverden, verspreidde het vuur zich zoo snel, dat de van hout opgetrokken fabriek waarin kort geleden nieuwe machines zijn bijgeplaatst, spoedig in lichte laaie stond. Met moest zich daarom bepalen de hout voorraden voor het vuur te vrijwaren. Omtrent de oorzaak kan nog niets met zekerheid worden gezegd. De directeur der N.V. de heer H. L. Hallie en de ma chinist waren gisteren nog verschillende malen op de werf geweest, zonder iets bij zonders waar te nemen. Ruim een uur voor het uitbreken van den brand had de machinist eenig hout in den ketel gelegd om Maandagmorgen droog hout te hebben om de vuren aan te leggen, ook toen leek alles nog veilig. De machinekamer en het ketelhuis die door een brandvrijen muur zijn gescheiden, werden behouden. Met de fabriek ging eenig hout van de opslag plaatsen verloren. De schade wordt door verzekering ge dekt. Motor-ongeluk. Gisteren reed de heer F. A. Kolman, Rozenstraat te Hilversum met mej. Meyer als duorijdster in de rich ting Loordrecht. Bij Zonnestraal gekomen, begon het voorwiel te slingeren, wegens het leegloopen van den achterband. Vermoedelijk verloor de bestuurder zijn tegenwoordigheid van geest, want beiden smakten met het rijwiel tegen den grond. Met een ernstige schedelfractuur werd mej. Meyer in Zonnestraal opgenomen, waar zij behandeld werd door dr. van Lier. De bestuurder zelf, die over inwendige pijnen klaagde, werd naar de R.K. Zie kenverpleging te Hilversum vervoerd. Kinderwagen te water. Terwijl Zater dagnamiddag het ongeveer 10-jarig doch tertje van den heer V. met een kinderwa gen met 2 kinderen een oogenblik rustte op het bankje in de Noorderdreef te Cu- lemborg, liet zij den wagen een oogenblik onbeheerd en nadat deze aan het rollen ging, kwam de wagen in het water langs den tuin van den heer Fresling terecht. Toevalligerwijs passeerden hier een twee tal jongedames, welke direct luid om hulp riepen en waarop toen in de nabijheid zijnde arbeiders, de beide kleinen uit hun benarde positie wisten te bevrijden. Nadat mevrouw Pr. de kinderen had verfrischt werden deze met een inmiddels ontboden auto naar de verlangende moe der terug gebracht. Het toevallig passee ren der-jongedames voorkwam een ramp, daar ongetwijfeld de kleinen in de mod der zouden zijn gestikt. Bij het zwemmen verdronken. Gister morgen half twaalf is bij het zwemmen de 21-jarige schippersknecht. J. A. W. Cop pers .uit Rotterdam aan boord van de vrachtboot „Noord-Brabant" aan het Ha renberg onder Zutphen verdronken. Na ongeveer drie kwartier werd het lijk op gehaald. Terwijl Zaterdagavond te Boxmeer eenige knapen ter hoogte van den voor- maligen steenoven op een gevaarlijke plaats in de Maas aan het zwemmen wa ren. verdween een hunner plotseling in de diepte. IJlings toegesnelde hengelaars konden den drenkeling niet meer berei ken; ook werd or vergeefs naar hem gedo ken. Na een half uur werd het slachtoffer de 15-jarige H. de Bruin, met een dreg op gehaald. Langdurig toegepaste kunstmatige adem haling gaf geen resultaat meer. De 19-jarige slagersknecht J. S. te Rotterdam is gistermiddag bij het zwem men aan het strand te Oostvoorne ver dronken. De inbraken in het Gooi. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers zich door het lossnijden van een tuimel raam toegang verschaft tot het kantoor van de „Gooi- en Eemlander" aan den Hoogen Laarderweg te Hilversum. Zij heb ben de brandkast geforceerd, veel over hoop gehaald, maar niets van hun gading gevonden. Men vermoedt met dezelfde personen te doen te hebben, die het Gooi den laatsten tijd onveilig maken. Ernstig motor-ongeluk bij Haarlem. Gisterenmorgen heeft op den Haarlem merweg een ernstigmotor-ongeval plaats gehad, tengevolge waarvan drie personen verwond werden, waarvan inmiddels een is overleden. In de vroege ochtenduren waren uit Am sterdam vertrokken de motorschipper W. Heukels, wonende aan de Transvaalkade te Amsterdam en diens schoonzoon Menno de Vries, wonende te Maastricht, om een motor, welke te Haarlem in reparatie was gegeven, terug te halen. Zij bereden een motorrijwiel en waren juist bij de stad aangekomen, toen uit de tegenovergestel de richting een motorrijder uit Haarlem aankwam, die signalen gaf, doch door het tweetal niet tijdig werd opgemerkt. Een botsing volgde,r tengevolge waarvan Heu kels en de Vries op den weg geslingerd werden en de motorrijder over den kop sloeg. Beide eerstgenoemden bleken zeer ernstig gewond te zijn. De motorrijder was bewusteloos. Per auto-brancard werden Heukejs én Vries naar het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem overgebracht. Daar is Heukels in den loop van den morgen overleden. De toestand van de Vries is nog zeer zorg wekkend. H. laat een groot gezin achter. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Nu de autodienst „Het Stadsver keer" is opgeheven en iets anders nog niet daarvoor in de plaats is gekomen, geef ik het volgende in overweging. Een gedeelte van mijn vacantie jaar lijks in Apeldoorn doorbrengende, treft het mij steeds, hoe prettig en rustig men daar in die mooie, breede en lage autobussen zit. Deze laat de stad rijden en het is dus een gemeentelijke autobusdienst. Zij komen op een bepaald punt in 't centrum bij elkaar, van waaruit ze naar de verschillende uithoeken van de plaats rijden. et-. Men kan ook op de verzamelplaats zonder verhooging van kosten van de eene bus in de andere overstappen. Elke bus heeft een vaste lijn, welke door een bepaalde kleur wordt aan gegeven. Ik kan niet anders zeggen, of de dienst zit keurig in elkaar en de ge meente ontziet geen kosten om het den passagiers zoo geriefelijk moge lijk te maken. Nu heb ik al meermalen gedacht, zou zoo iets ook hier niet tot stand kunnen komen? Laten we de Garenmarkt, 2de ge deelte, als Centrum nemen. De Visch- markt was eigenlijk nog beter, doch om de markt daar en het water, niet geschikt. De Garenmarkt, waar het stil is en men door achteruit rijden nooit in het water terecht kan komen, dus verkie selijker. Van daaruit gaat een bus, zeg lijn 1 langs Rapenburg (O. Z.), Noordein- de, Haagweg naar het Haagsche Schouw, een mooi punt om te keeren en terug naar het Station en Garen markt. Een andere, lijn 2, gaat naar het Station en terug langs den Witten Singel naar Tuinstadwijk, verder langs Zoeterw. Singel door het Plant soen naar de Garenmarkt. Lijn 3 gaat langs het Plantsoen, Zijl singel naar het Kooipark, verder langs Heeren-, Mare- en Rijnsbur ger Singel naar het Station, terug langs Rapenburg naar het Centrum. Lijn 4 van het Centrum langs Plant soen, Heerengracht, Oude Vest naar het Station, vandaar langs den Rijns burger Singel, Haarlemmerweg over Oud-Poelgeest en Endegeest naar het Haagsche Schouw en terug Haag- weg, Rapenburg naar de Garenmarkt. Lijn 5 langs Jan van Houtkade, Wit ten Singel naar Station terug langs Morschsingel, Morschweg, Haagsche Schouw, Haagweg, Rapenburg, Kaiser- straat. Witte Singel, Tuinstadwijk, Doezastraat naar het Centrum. Lijn 6, Garenmarkt. Plantsoen. Hoo- ge Rijndijk, Leiderdorpsche Brug, La ge Rijndijk, Haarlemmerstraat Hooi gracht, Centrum. Met deze dienstregeling zouden on geveer alle punten in de stad en on middellijke omgeving een keer of drie maal per dag gemakkelijk te bereiken zijn, doch de onderneming zou veel geld kosten, zooals in Apeldoorn, waar de gemeente elk jaar een groot bedrag bijpast, doch om de uitgestrektheid van deze plaats ten gerieve van de in gezetenen en in het bèlang van het Vreemdelingenverkeer deze bussen laat rijden. Gaarne bovenstaande gedachte voor heter gevende, teeken ik, met dank zegging voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw. Leiden, 16 Juli. W. P. v. RHIJN Jr. EEN VOORSPELLING VAN LODEWIJK PHILIPS. Een hooggeplaatst Engelschman was uitgenoodigd tot bijwoning van een maaltijd ten hove van Lodewijk Philips. Na afloop van het diner, dat een familiaar karakter droeg, onder hield de Fransche koning zich met zijn gast over de moeilijkheden aan het rtgeeringsambt verbonden. Lodewijk Philips liet zich onder het gesprek de woorden ontvallen, dat hij de eenige monarch was, die zich de luxe mocht veroorloven om een scep ter te dragen. De Engelschman ver baasde zich over den verregaanden eigenwaan, die, naar hij meende, in deze verklaring lag opgesloten, doch bii was hoffelijk genoeg, niets van zijn verbazing te laten blijken en alleen te prevelen over het groote talent van Z. M. in de kunst van regeeren over de toewijding steeds door Z. M. be toond en over de aanhankelijkheid, welke zoo vele onderdanen voor Z. M. gevoelden. De koning lachte en zei: „Gij be- grijpt mij niet. Ik wil er niet mee zeg gen, dat ik zoo bijzonder voor het ko- ningsambt in de wieg ben gelegd, doch alleen, dat geen mijner vorstelijke collega's met zooveel vertrouwen een zorgvolle toekomst tegemoet kunnen zien. Onder allen ben ik de eenige, die vroeger mijn eigen laarzen heb ge poetst en dit weer zou kunnen doen als het noodig werd. Wel heeft er een even bittere als sombere voorspelling in deze woorden gelegen. Want wel mag het een wreede te genstelling worden genoemd, dat de eens zoo machtige koning als een een voudig burger verkleed in het jaar 1848 zijn land moest ontvluchten, om in Engeland zijn verdere leven als zoodanig te%slijten. HUISVROUWEN! Bedenkt, dat vleesch in warme dagen, vooral bij ondoelmatige bewaring, spoedig in bederf kan overgaan; dat zulks onder meer geldt zoowel voor gekookte als voor versche levers, ook al zijn deze bij de keuring tegelijk met het geslachte dier goedgekeurd; dat het eten van bedorven vleesch en van bedorven levers zeer ernstige onge steldheden, soms met doodelijken afloop, tengevolge kan hebben. GEZONDHEIDSRAAD. Scheepstijdingen. HOLLANDAMERIKA-LIJM. VEEN DAM 13 v. Rott. te N.-York. NOORD ERDIJK Rott. n. Vanc. 13 v. St. Thomas. VOLENDAM 14 v. N.-York 11. Rott. RIJNDAM N.-York 11. Rott. 14 12.10 n.m. 473 m. v. Scillv. iSPAARDAM N.-OrL n. Rott. 14 van Havana. SAMBRE Vanc. n. Rott. via Havre was 13 1.36 n.m. no m. Z.-W. v. Niton. RADNORSHIRE 14 v. Rott. n. Vanc. HOLLAND—APRIKA-LIJN. RIETFONTEIN thr. 12 te Kaapstad. JAGERSFONTEIN Hbg. n. Rott. 14. te Antwerpen. ALK AID thr. 13 v. Marseille. RIJPERKERK uitr. 13 te E-London. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL thr. 13. v. Las Palmaa. ALGENIB thr, 13 te Benito. EEMSTROOM uitr. 13 te Dakar. HELDER thr. 13 v. Duala. REGGESTROOM thr. 14 te Amst. CERES uitr. 14 v. Amsterdam. KON. HOLLANDSOEZ LLOYD. MAASLAND uitr. 13 v. Bahia. DELFLAND thr. p. 13 Ouessant. ORANIA thr. 13 v. Bahiia. S ALLAN D' uitr. 13 v. Amst. GELRIA thr. 14 te Amst. EEMLAND 14 v. Amst. n. Hamburg. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN 13 v. Singapore n. Bat. V. HEUTZ 13 v. Belawan. ROTTERDAMSOHE LLOYD. TAMBORA uitr. p. 14 Ouessant. TAB AN AN uitr. 13 te Singapore. PATRIA uitr. 14 te Batavia. MED AN uitr. p, 14 Galle. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KON. DER NEDERL. thr. 14 v. South ampton 15 óv.m. te IJm. en 10 v.m. te Ani6t: varw. PRINSES JULIANA uitr. 13 van Ge- nua. JOH AN DE WITT uitr. 14. v. Colombo iHMALOER uitr. p. ia Périzot PRINS DER NED. thir. 13 v. Singapore KARIMATA site, !A v, Padang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6