SPLINTER UITVERKOOP DAG-AGENDA. Maandag 9 Juli, *s av. acht uur. Catechisatielokaal van Ds. Bouwman: Alg. Verg. v. d. Geref. Jeugdrad. Voorschoten. Dinsdag 10 Juli, 's av. acht uur. Ambachtshuis: W. C. La- niain voor de Geref. Gem. Leiderdorp. Woensdag 11 Juli. Land goed „Doeshof", Doesbrug. Openlucht meeting v. d. J. V. en M. V. op G. G. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen dcor de doctoren Horst, De Jager, Meijboom en Rassers. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 28, Telefoon 523. RECLAME. Het Leidsch Studentencorps en de Vereen, van Vrouwelijke Studenten hebben voor 14 dagen rouw aangeno men. DE GEREF. JEUGDRAAD. Blijkens een advertentie in dit num mer houdt de Geref. Jeugdraad, het plaatselijk verband van Geref. Jeugd- vereenigingen op Maandag 9 Juli a.s. een algemeene vergadering, 's avonds te 8 uur in het catechisatielokaal vari Ds. Bouwman. Het behoeft geen betoog, dat deze vergadeirng voor alle leden van aap~ gesloten vereenigingen zeer belangrijk Ter sprake komen zeer belangrijke voorstellen van het bestuur, betreffen de de propaganda, enz. Dirk van der Stoep houdt een cau serie over: „Onze houding tegenover de Olympische Spelen". We vertrouwen, dat de M.V. V. O. K. weer even sterk vertegenwoordigd zal zijn als de vorige maal en dat van de Jongelingsvereenigijngen de op komst nog beter zal zijn. Het gaat er om, om de Geref. Jeugd beweging in onze stad nieuw leven ui te blazen en dat is toch zeker wel een gang naar de Hooigracht waard. INTERNATIONAAL ASTRONOMISCH CONGRES. Ontvangst door het Leidsch gemeente bestuur. De deelnemers aan het Internatio naal Astronomisch Congres zijn gis teravond de gasten geweest van het Leidsch gemeentebestuur, dat hen in het stedelijk museum De Lakenhal officieel heeft ontvangen. De burgemeester, M. A. v. d. Sande Bakhuyzen sprak hen daarbij o.m. als volgt toe: Na de landsregeering is thans aan het bestuur van de stad, waarin uw congres gehouden wordt, de eer om u het welkom toe te roepen. Ik stel het ten zeerste op prijs, dat gij aan onze uitnoodiging gevolg hebt gegeven, teneinde ons in de gelegen heid te stellen, u te zeggen, hoezeer wij het waardeeren, dat reeds zoo spoe dig sinds het bestaan van de I. A. U. onze stad tot zetel voor een harer congressen werd gekozen. Wij meenen uw bezoek te moeten danken aan het feit, dat hier een hoo- geschool is gevestigd, welker observa torium de sterrewacht onder u een goede reputatie geniet. Wij danken het echter ook aan het feit, daj de Nederlanders eên belang rijke en nuttige rol hebben gespeeld bij de vorming van de samenwerking op wetenschappelijk gebied, die voor al voor de astronomie van zulk een op den. voorgond tredende beteekenis mag worden genoemd, evenals aan do" onvermoeide pogingen, die geleerde Hollanders steeds hebben aangewend, om cieze samenwerking ook geduren de den oorlog te behouden en om haar na den vrede weer hechter te verkrij gen. Wij, in Leiden, mogen herhaaldelijk geleerden van grooten naam ontvan gen, doch slechts zelden zagen wij binnen de poorten van onze stad, uit alle hoeken van de wereld samenge komen, zulk een uitgelezen gezelschap vermaarde mannen hierheen komen, om over natuurwetenschappelijke on derwerpen van gedachten te wisselen, als dit gezelschap, tot welk ik het voorrecht geniet, thans het woord te richten Tk verheug er mij daarom dan ook zeer over, dat de geheele bevolking van onze stad, en niet alleen zij, die met de wetenschapsmenschen van onze hoogeschool relaties onderhou den, zich verblijd over de eer die haar te beurt valt, nu uw keus op onze geboortestad is gevallen. Ik geef u de verzekering van de erkentelijkheid die ons bezielt. Trouwens alles wat de universiteit betreft, interesseert de burgers. Sinds meer dan 350 jaar is de ver- eeniging tusschen stad en universiteit zoo hecht, dat zij een onverbreekbaren band vormen, waarvan de onderdee- len voor elkanders heil onmisbaar ge worden zijn. Spr. herinnerde dan aan de geschie denis van de oprichting van deze uni versiteit en besloot met den wensch, dat de congressisten voldoening en genoegen mogen smaken van hun ver blijf te Leiden. Prof. Schlesinger (Amerika) beantwoordde de toespraak van den burgemeester. Spr. prees de Nederlandsche gast vrijheid en wees er daarbij op, dat de Amerikanen, hoewel Engelsch spre kend, vele deugden van de Hollanders hebben geërfd. Hij knoopte daaraan eenige persoon lijke herinneringen vast en zeide ver der, dat hij moest erkennen, dat in Nederland, en voöral in Leiden de as- stronomen de laatste jaren ontzettend veel voor de wetenschap hebben ge daan. Spr. besloot, met de verzekering te geven, dat de ontvangst hier te lande steeds in aangename, herinnering zou blijven. De burgemeester verzocht hierop aan de aanwezigen, zich naar de Har- teveldzaal te begeven, waar Prof. Hui- zinga, lid van den Academischen Se naat, de aanwezigen vergaste op en kele proeven van zijn vaardigheid in het snelteekenen, waarmede hij veel succes oogstte. Op hetzelfde bord, waarop Prof. Huizinga van zijn vaardigheid blijk gaf, schreef kort daarna Prof. Abatti uit Florence in het Latijn het volgen de: „De astronomen van de geheele we reld brengen hulde aan de Leidsche ster, de schoonste aan den hemel. 1928". Deze hulde ontlokte een luid ap plaus. Tot ongeveer 11 uur bleven de deel nemers in opgewekte stemming bijeen Wegens het overlijden van Prof. Vürtheim, zullen de Rector en de Se cretaris van den Academischen Se naat ten teeken van rouw niet deelne men aan het tuinfeest, dat Dinsdag ter gelegenheid van het Internationaal Astronomisch Congres in den Hortus zal worden gegeven. OPENING NIEUWE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Op het mooie terrein om de villa „Duinlust" te Katwijk aan Zee, waar do Leidsche Buitenschool is gevestigd, is gistermiddag een schoolgebouw ge opend, waar de kinderen, wan neer de weersomstandigheden, niet toelaten de lessen in de open lucht te geven, hun toevlucht kunnen vinden, zonder al te zeer van de buitenlucht verstoken te zijn, daar een vernuftige luchtververschingsinstallatie is aan gebracht, terwijl bovendien het zon licht, wanneer dat er eventueel mocht zijn, door een speciaal soort glas, dat de ultra-violette stralen heel goed doorlaat, ruimschoots kan binnen stroomen. Het moderne gebouwtje bevat, be halve een lange, gang en een klein ont- vangkamertje, een drietal leslokalen, die evenals de geheele inrichting in mooie zachte kleuren zijn beschilderd en, we zeidenhet reeds, aan alle eischen, die in de gegeven omstandig heden zwaarder en anders zijn dan bij een schoollokaal voor gezonde kinde ren, voldoen. Bij de opening waren tal van auto- riteeiten en andere genoodigden aan wezig. We merkten op mr. dr. J. Schokking, burgemeester van Kat wijk; de Secretaris van de gemeente Leiden, mr. dr. E. C. van Strijen; de Wethouder van Onderwijs van de ge meente Leiden, mr. Tepe; de bestuurs leden van de school, prof. E. Gorter, dr. M. D. Horst en mr. v. d. Eist; de Wethouders van de gemeente Katwijk de heeren Kruit en Ouwehand; de in specteur van L. O. in de inspectie Lei den, de heer Baak; verschillende ge meenteraadsleden van de gemeenten leiden en Katwijk, enz. Vele heeren waren aanwezig met hun dames. Mr. dr. J. Schokking, burgemeester van Katwijk en tevens lid van het be stuur, die de eer had ook in 1922 het eerste gebouw te openen, hield in de vallei voor het gebouw de openings rede, welke door de talrijke aanwezi gen, die zich om den spreker hadden geschaard met aandacht werd gevolgd. Spr. zag in de talrijke opkomst van genoodigden een verheugend bewijs van belangstelling in dit hoogst nut tige onderwijs. Bij de bezichtiging zal het u blijken, zeide spr., dat het ver schil tusschen hete nieuwe gebouw en dc kamers waarin vroeger het onder wijs moest worden gegeven wel heel groot is. Ook zonder dat zal de enkele aan blik van het nieuwe gebouw met zijn indeeling den indruk wekken, dat de Buitenschool daarin een waardevol bezit verkregen heeft, wat haar het werk gemakkelijker en vruchtbaarder zal maken. Gaarne greep spr. hier de gelegenheid aan om hulde te brengen aan den heer Buurman, die het plan ontwor pen heeft en hem met den aannemer, den heer Oudshoorn te danken voor d< wijze, waarop zij het tot uitvoering hebben gebracht. Met groote toewijding hebben zij voortdurend den bouw geleid vervuld van de gedachte, dat aan dit gebouw bijzondere zorg moest worden besteed. Want al kan het misschien ten voor beeld worden gesteld voor den bouw van iedere school voor gewoon lager onderwijs van ongeveer gelijke capaci teit, hier moest toch ten opzichte van de inrichting der lokalen, van de ban ken, van de toestrooming van lucht en bet opvangen van licht, van de ver warming aan bepaalde eischen, ver band houdende met het karakter <i<t school voldaan volden. Spr. deed uitkomen, hoe bestuur en onderwijzers voortdurend geleid en gesteund door den geneeskundigen adviseur, doordrongen zijn van de be teekenis en vaii het karakter van de Buitenschool. De ervaring, hoewel nog betrekkelijk kort, is toch al weer lang genoeg nu ongeveer 6 jaar geleden, 15 Juli 1922 werd de school geopend e.. van dien aard geweest, dat de proef van het onderwijs in de buitenlucht aan kinderen, die op grond van aller lei ziekteverschijnselen aanleg voor tuberculose vertoonen, aanvankelijk geslaagd mag heeten. Zóó geslaagd, dat er bij het bestuur VGllè vrijmoedigheid bestond om nu het getal, dat om toelating vraagt, steeds grooter werd begonnen met 40 leerlingen is het thans 54, ter wijl reeds in het begin van de oprich ting bleek, dat het getal kinderen in den winter even groot kon zijij dan des zomers tot den bouw van een in nood te gebruiken ruimere lokali teit oVer ts gaan. Na te hebben gewezen op het ge vaar, dat bij zulke mooie lokaliteiten de lust der onderwijzers te groot zou worden om daarin het onderwijs te geven deed spr. uitkomen dat het tirrein buiten de hoofdzaak blijft. Van welke waarde dit is, en hoe dit zich hier in Katwijk meten kan met welk terrein ook in ons aan mooie plekjes rijke land, zal een wandeling over dit terrein straks leem... Daarbij zullen d enen, die evenals spr. zelf de ope ning van de Buitenschool bijwoonden, getroffen worden door het gebruik dat de opvolgende onderwijzers, onder 'ie hij intusschen zooals het tegen woordig hoofd, den heer Bastiaans met zijn getrouwe helpsters moet noe men, daarvan hebben weten te maken. Zii zullen zich verwonderen over den bloemenschat en zooveel meer, waar door ook de kinderen meer liefde wordt bijgebracht voor de natuur, het schoone werk van Gods vingeren. En zoo meende spr. ten slotte te kun- ken zeggen, dat de opening van de nieuwe school niet anders, maar dit dan ook in den beteren zin, een voor uitgang beteekent in het werk van de Buitenschool. Zoo het kon, zou hij wenschen, dat zij door het verdwijnen van de tuber culose met het oog daarop niet meer rmodig was. Maar daargelaten of dit ooit ten volle zal verwezenlijkt wor den, voor hert oogenbjik is daar nog gr en sprake van. Krachtig moet de strijd onder Gods zegen daartegen worden voortgezet, en naarmate de overtuiging steeds krachtiger wordt, dat daarop vooral op de jeugd gelet moet worden, kan het slechts worden toegejuicht, als de gelegenheid daartoe verstrekt wordt. Met een gelukwensch tot het be- scuur verklaarde spr. daarop de school voor geopend^ Deze rede werd met applaus begroet. Daarna sprak de heer Baak, inspec teur van het L. O. in de inspectie Leiden, een kort woord van felicitatie, terwijl hij de wensch uit-prak, dat de school succes zal hebben en veel zal kunnen doen voor het volksgeluk. In de vestibule wachtte daarop .de gasten een lief schouwspel. De kin deren in kleurig© jurkjes en pakjes, aangevoerd door hun onderwijzeres sen, rammeiden de ingang, terwijl ze zongen: „In naam van Oranje doet open de poort" en later, toen ze de vesting hadden veroverd: „De school is geopend, we zijn uit den nood". Daarna stelden z© zich op het school plein op en zongen nog een liedje, waarna de heer Bastiaanse, het hoofd eter School, een korte toespraak tot de aanwezigen hield. Spr. was zeer dank baar dat de leslokalen tot stand geko men waren. Hij wees er op welk een mooi instituut de buitenschool is voor de kinderen, voor alle kinderen en wekte daarom allen op het idee open lucht-onderwijs te propageeren. De jeugd is liever buiten. Dat merkt spr. dagelijks. Spr. bracht hartelijk dank aan den schenker van het terrein, aan den burgemeester voor zijn openings woord, aan den gemeenteraad v. Kat wijk voor zijn medewerking, aan den heer Baak, aan het bestuur der School, aan alle aanwezigen voor hun belang stelling en tenslotte aan zijn „schaap jes" voor hun zang en spel. Hiermede was de officieele opening afgeloopen en werd de school bezich tigd, terwijl door verschillende aan wezigen nog een rondwandeling werd gemaakt over het mooie terrein. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het practische gedeelte van het ex. N VI (leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling) slaagde Mej. B. de Best alhier. Voor het practische gedeelte van het examen N VII (leerares Koken en Voedingsleer) slaagden de dames M. Hanrath uit Hillegom, Ph. van Reij uit Roermond en G. Stapel uit Leiden. RADIO VOOR DE BLINDEN. Het bestuur van de Amsterdamsche Blindenkas ontving voor het doel „Badio voor de blinden" van een in woner van onze stad een compleet radio-toestel. De belangstelling voor het doel is verheugend. PROF. v. d. VALK NIET NAAR LEIDEN? Naar verluidt, ligt de reden, waar om prof. v. d. Valk, te Groningen, zijn J;« noeming tot hoogleeraar in de huid er. geslachtsziekten aan de Universi teit alhier nog niet heeft aangenomen, hierin, dat zijn kliniek zal worden on dergebracht in een gebouw, waarin reeds een kliniek is gevestigd, n.l. van prof. Ivan, met wien hii dit gebouw zou moeten deelen. )e hoogleeraar wenscht echter ei 'fstandig ge- bciTrr, wat één van de voorwaarden is, voor de aanneming van zijn be noeming. De regeering heeft echter, naar wij vernemen, tot heden hieromtrent nog geen beslissing genomen. DE LEIDSCHE HOUT. Naar wij vernemen zal met den aanleg van de Leidsche Hout nog dit jaar of anders uiterlijk begin van het volgend jaar een aanvang worden ge maakt. GEM. KWEEKSCHOOL. Laatste proep. Geslaagd de heeren J. B. VoVlkers en J. Wolfslag, Leiden. Afgewezen geen. GEREFORMEERDE SCHOOL STADHOUDERSLAAN. (Leerschool). De 3 leerlingen van deze school, die toelatingsexamen deden voor de Chr. H B. S. (Kagerstraat) slaagden allen. Het zijn de jongens Joh. van Zwie- ten, Hendrik Broekhuizen en Thom Walbheem. GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Overgangsexamens. Van de 1ste tot de 2de klasse: G. H. v. Bergen, Tha. v. Bochel, M, G. Bon, P. J. P. Buys, M. G. Colin, H. van Devivere, K. L. Hagemans, H. G. Hagens, W. G. J. Jaarsveld, Annie H. M. Kellenaers, J. de. Klerk, Ja. Da. Nieuwenburg, Kitty Rade maker, Ma. Ma. Robert, J. P. Rutten, Ger- da Sjoukes, A. Sloet v. Oldruitenbergh, Henriette Schilt, H. Fros, W. C. de Jong, J Kooiman, C. S. v. Kuik, J. F. Meyeraan, K. Verbeek, P. S. Verstraaten, G. A. Wald- kötter, Ja. Ca. Waldkötter, H. J. J. Witte- man, Wa. v. Zwieten de Blom. Afgewezen 14. Van de 2de tot de 3de klasse: J. F. Abel man, H. P. Arends, P. E. Beck, W. G. v. Bergen, Che. He. Ela. den Blaauwen, P. Bos, J. A. Buys, H. K. Choufour, Ca. Ja. den Dopper, J. E. Eeckelaart, J. H. Eilders, C. H. Flim, C. T. Fontein, O. C. Frentzen, Ha. Ma. Ma. Hartgers, J. W. Heringa, H. A. Jansen, J. P. de Klerk, Kla. Ca. Klok- kenmeyer, L. Kohier, G. F. Wilmink, J. J. G. M. Cornelissen, W. Gout, Ala. Ca. de Haas, Ja. v. d. Kloot, Aa. Pa. v. Kuyve, A. M Koolhaas, H. J. de Koster, L. Lambo, Sa. Ha. v. Luyken, J. A. Mens, J. Mont- foort, J. A. Mooy, Sa. Noteboom, D. Oos tenbroek, J. Ie Poole, Ga. Ae. v. d. Reyden J de Roo, O. D. San Giorgi, A. Slegt, J. C. Stafleu, M. E. d' Ailly, J. A. Backer, H. J. H. Buzeman, A. Hansen, W. Hilarius, H. G. Holtz, H. P. P. v. d. Horst, J. G. W. de Jong, L. C. Keltenis, G. M. Lambrecbts, C. v. Oven, J. v. d. Poel, C. Provily, C. Roëll, Louise J. Senger, E. C. Teunissen, P. R. R. Venbuizen, J. M. Verhoog, P. J. v d. Zanden. Herexamen 1. Afgewezen 8. Van de 3de tot de 4de klasse: Aa. Boe- zeman, Ina E. Bosscha, Ante. E. v. d. Brander, W. N. Broekhuizen, K. Brouwer, J. G. Crabbendam, J. M. Demenint, We. Dieben, M. A. J. Duindam, J. C. Jonker, P. G. Krijnen, H. W. A. Louwrier, Suze Mennes, J. G. ter Poorten, Pa. C. Radema ker, H. L. "E. v. d. Reijden, J. W. Ren ders, Joha. K. Sanders, L. Schreinema- chers, G. J. Schuitemaker, J. W. Segaar, B. Staal, T. J. Strotmann, J. G. Bastiaans, A. L. Beukman, L. J. v. Duyn, R. Hesse- link, F. A. A. M. Janssens, M. J. de Jong, N. v. d. Lof, Me. v. Lokhorst, C. Lugtbart, L. Lijklema, W. H. Matze, Tine v. d. Mey, D. J. Mooy, J. J. Nicaise, Emie Ja. Rood- huyzen, Suze O. A. San Giorgi, L. Facee Schaeffer, Elth. S. v. Sermondt, J. Teeu- wen, G. J. Vermeulen, Anna Zanen, Willy Zuiderduin. Herexamen 2. Afgewezen 2. Van de 4de tot de 5de klasse: J. Roosje de Bink, Petra. G. J. Briejer, Ing. A. M. Dingemans, Annie Dormaar, G. J. Ebbink, M. Hoek, H. II. v. d. Hout, J. v. Iterson, W. Iverpel, F. Kors, Ma. Ca. Aa. Meuwese, Ma. Ja. de Nijs, W. M. de Ruiter, J. H. Arends, H. v. Beelen, G. J. Flim, J. M. de Jong, D. A. Kerpel, Jac. Koolhaas, S. J. Meijn, Chre. Monhemius, Louise Note- boom, H. O. Thomas, C. Tjebbes, J. W. v. Zoest. Economische Afdeeling: Truus d' Ailly, F. J. Aspeslagb, J. C. M. A. Geyer, H. J. Hazevoet, P. Herfst, H. Jonker, A. G. O. Kluit, J. v. d. Nat, D. A. Peter, Mientje de Roo, L. J. Rutten, Nelly Veltema, J. J. Wiethoff. Herexamen 3. Afgewezen 3. BINNENLAND. EERSTE KAMER. Op de agenda voor de tegen Donder dag 12 Juli des v.m. te 11 uur bijeen geroepen vergadering der eerste Ka mer komen o.m. voor het z.g. Klom penwetje, voorts de ontwerpen wijzi ging der Dienstplichtwet, begrooting Wegenfonds 1928, Voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, wijziging van de strafwetten ten aanzien van perso nen, bij wie tijdens het begaan van het feit gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens bestond; goedkeuring van het verdrag met België betreffende intellectueele toenadering tusschen beide landen; machtiging tot het sluiten van over eenkomsten als bedoeld in de Indische Mijnwet met de Bataafsche Petroleum- mij.; gemeentelijke indeeling Zuider zee gebied; wijziging van de kieswet; goedkeuring van het Verdrag nopens het toezicht op den internationalen handel in wapenen, munitie en oor- logsmaterieel; wijziging Pensioenwet 1922; ontwerp Bedrijvenwet. DE NENIJTO. Het lid der Tweede Kamer, de fïeer Kersten, heeft aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de vol gende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat op Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN 15. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 nur n.m. 1870 if.). K. R. O. .30 Diner-muziek. .15 Concert. 10.00 Persberichten van Vat Dias. HILVERSUM, 1071 M. A. V. K. O. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.00 Voor-avondconcert door het Om roeporkest o.l.v. Nico Treep 7.45 Politieberichten. V. A. R. A. 8.05 Concert. 10.00 V.A.R.A.-varia. 10.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. n.45 Sluiting programma. KüNIGSWUSÏERH., 1250 M. 5.20 Concert. 10.50 Muziek. LANGENDEUG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.35 Concert. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7-35 De grondslagen der muziek. 9.20 Weei bericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 9.55 Muziek. 10.50 Orkest. PAiulS, (Radio), 1750 M. 7.50 Pianistische analyse. 8.20 Landbouwbenchten. 8.35 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. 1'ijdens de pauzes: Persber. ZONDAG 8 JULI. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding geleid door den heer Joh. de Heer, Red. van het Zoeklicht, te Rijsenburg, met medewerking in den samenzang van zijn echtgenoote. 1. Psalm 116:2 en 3. 2. Schriftlezing en gebed. 3. Zang: In des Heilands liefdearmen 4. Eerste ged. der toespraak. Onder werp: „Want een iegolnk die den naam des Heeren zal aan roepen, zal zalig worden". 5. Zang: De Poort der Genade. 0. Tweede ged. der toespraak. 7. Zang: Die gelooft, heeft 't eeuwig leven. 8. Psalm 116:4 en 7. Sluiting. 5.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk. Voorgan ger: Ds. A. E. van Baaien, Ned. Herv. Pred. aldaar. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Ps. 118:7 8. 3. Votum. 4. Ge.oofsbelijdenis. 5. Zingen: Gez. 52 13. 6. Lezing v. d. H. S.: Deut. 3°0 14; Rom. 10:817. 8. Zingen: Ps. 25:2 en 4. Tekst: Spreuken 24 11 9. Eerste ged. der prediking. 10. Gez. 62:3 en 9 11. Tweede ged. der prediking 12. Dankzegging. 13. Slotzang: Ps. 57 5. 14. Zegenbede. ii5 Orgelspel. de Nenijto te Rotterdam zeven dagen in de week gewerkt werd; dat er dagelijks langer werd gear beid dan de wet toestaat, en dus de Arbeidswet wekelijks met een groot aantal uren werd overschreden? Heeft de minister vernomen, dat de ze tentoonstelling, met de daaraan verbonden kermis, niet bevorderlijk is aan het zedelijk welzijn der bevolking? Is de minister bereid maatregelen te nemen tot heiliging van den Zon dag? Acht de minister het niet van groot zedelijk belang, de regeling van den arbeidsduur zoo te stellen, dat in de avonduren niet gewerkt wordt? CHR. NAT. FILMCOMITé. In den laatsten tijd zijn verschillen de besprekingen gevoerd over het ge bruik van de lilm voor het Chr. Volks leven. Deze besprekingen hebben geleid tot de oprichting het het Christelijk Na tionaal Filmcomité, dat na de vacan- ties wordt uitgebreid en meer defini tief samengesteld. Het comité zal instellen: a. een keuringscommissie; b. een bureau voor inlichtingen. Het beoogt de kinematografie dienst baar te maken voor den Christelijken levenskring, door het geven van film voorstellingen op het gebied van on derwijs en opvoeding, van ontwikke ling en ontspanning, van handel en nijverheid en zoo noodig het doen ver vaardigen van films. GELUKTELEGRAMMEN. In de maand Mei werden 15657 Ge- luktelegrammen verzonden, bestemd voor het binnenland, 456 voor het bui tenland. Vanuit het buitenland en de binnen landsche Scheepsstations werden res pectievelijk 377 en 70 Geluktelegram men alhier ontvangen. Amsterdam verzond 3106 Gelukte- legrammen en ontving van het buiten land en binnenlandsche Scheepsstati ons 99; Rotterdam 1594 en 48; 's Gra

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2