DAG-AGENDA. .Dinsdag 3 Juli, 's av. acht uur. Pie terskerk: Orgelconcert. üc avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli a.s.s waargenomen door de apotheken van df heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 7G, Telef. 406. betrokken politiebeambten te doen blijken. UITBREIDING VAN DEN HAAG. De zomerhitte- van gisteren ten spijt heeft de Haagsche raad zich gister middag haast tot kookpunttempera- tuur gebracht bij de beraadslagingen over het uitbreidingsplan-Wassenaar- scheweg. Enkele voor- en tegenstan ders maakten zich daarbij extra warm, met het eindresultaat echter, dat de voorstellen van B. en W. er met vlag en wimpel doorkwamen, met uitzon dering van een onderdeel, dat naar B. •n W. teruggezonden werd. DE NATIONALISTISCHE VLAG GEHESCHEN. De Chineesche Legatie te 's-Graven- hage deelt het volgende mede: Daar de Nationalistische Regeering van de Chineesche Republieke defini tief het bewind heeft op zich genomen en officieel haar gezag heeft gevestigd, heeft de heer C. T. Wang, Minister van Buitenlandsche Zaken van de nieuwe regeering bij officie ?le telegrafische circulaire bericht, dat alle ambassa deurs. srezanten zaakgelastigden, con suls-ren era al en consuls van de Chi neesche Republiek in het buitenland hunne posten en functies moeten blij ven behouden en geaccrediteerd blij ven bij de onderscheidene regeeringen van hun verblijfplaats. De Chineesche legatie te 's-Graven- hage heeft de nationalistische vlag geheschen. Een aantal nationalisten was uitgenoodïgd tot bijwoning dezer plechtigheid, welke in het gebouw van het sezantschap plaats had Zondag ten 11 ure 's morgens. ARBEID IN KALKZANDSTEEN FABRIEKEN. De, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan hoofden of be stuurders van kalkzandsteenfabrieken in alle gemeenten des Rijks vergund, dat mannen in het tijdvak van 1 Juli tot en niet 31 December 1928, gedu rende 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid verrichten, onder voor waarde, dat de aafteidstijd van bedoel de arbeiders in zijn geheel is gelegen hetzij tusschen 6 uur des voormiddags en 6 uur des namiddags, hetzij tus schen 7 uur des voor middags en 7 uur des namiddags. KOLONIAAL FEESTMAAL TE PARIJS. Uit Parijs seint Havas, dat de Union Colonlale frangaise heden een diner zal aanbieden ter eere van den Bel gischen minister Jaspar en van den Nederland9chen minister Koningsber ger, die vergezeld zullen zijn door tal van Belgische en Hollandsch> persoon lijkheden. Doumergue zal, omringd door verscheiden ministers, het ban ket presideecen, dat de politieke en koloniale leiders van verschillende Europeesche landen zal vereenigen. De ex-premier Frangois Marsal, de presi dent van de Unie Perrier, de minister van Koloniën Barthou namens de re geering, Jaspar en dr. Koningsberger zullen "het woord voeren. Doumergue zal toasten op de gezondheid der Bel gische souvereinen en op do Koningin der Nederlanden. Onder de Hollandsche aanwezigen zullen zich bevinden mr. Fock, oud gouverneur-generaal van Indië; mr. Treub. generaal Swart, de president van den Bond voor rubbercultuur in Indië; de heer Putman Cramer en an deren. NED. HEIDEMAATSCHAPPIJ. De Nederlandsche Heidemaatschap pij bestond gisteren 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum worden te Arnhem feesten gevierd, die gisteren werden ingezet. Gisteravond werd in „Musis Sa crum" een feestmaaltijd gehouden. O.m. zaten aan Mr. J. B. Kan, minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw; Mr. S. baron van Heem stra, commissaris der Koningin van Gelderland, Mr. Cli. J. M. Ruys de Beerenbroück, voorzitter der Tweede Kamer, Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, oud-gouverneur van West- Indië "en oud-burgemeester van Arn hem. Mr. S. J. R. de Monchy, burge meester van Arnhem; Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, voorzitter der Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw (oprichtster der N. H. M.) benevens leden van Ged. Staten, de griffier der provinciale Staten van Gelderland, wethouders van Arnhem en talrijke vertegenwoordigers van zusterorganisaties uit het buitenland en van invloedrijke agrarische instel lingen in den lande. In een korte toespraak deelde mi nister Kan mede, dat het de Koningin heeft behaagd, den voorzitter der Ned. Heide Maatschappij, A. W. J. J. baron van Nagell te benoemen tot comman deur in de Orde van Oranje-Nassau en den directeur ir. J. P. van Lonk- huyzen tot Officier in die Orde, welke mededeeling onder luid applaus door de aanwezigen werd ontvangen. Er werden talrijke woorden van ge- lukwenscb, dank en waardeering aan het adres der Nederlandsche Heide- RECLAME. Zooileder, Gummi Hakken en Zolen, Schoenfournituren. „DE CENTRALE" Haariemnierstraat 74 Altijd voordeelig! maatschappij gericht. Tijdens den maaltijd kwam een telegrafische ge- lukwensch binnen van de Koningin- Moeder. De landbouwredacteur van het Alg. Handelsblad bood namens de directie van genoemd blad aan de Nederland- s« he Heidemaatschappij een door den beraldschen teekenaar Hamstra ont worpen en op perkament geteekend embleem met zinspreuk aan, dit naar aanleiding van het feit, dat het hon derdjarig jubileum van het Alg. Han delsblad op den 5en Januari 1928 sa menviel met het veertigjarig bestaan van de Nederl. Heidemaatschappij. JHR. MR. DR. A. J. VAN CITTERS t Te 's Gravenhage is in den ouder dom van 72 jaren overleden Jhr. Mr. Dr. A. J. van Citters, oüd*gezant te Peking. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag a.s. te Heinkénszand. Jhr. van Citters werd op 19 Decem ber 1855 geboren. Na volbrachte studiën aan de Leid- sche Universiteit werd hij in 1887 ge plaatst als adspirant-attaché aan het Departement van Buitenlandsche Za ken. Vervolgens was de thans ontslapene gezantschapsattaché te Parijs en te Berlijn; daarna in 1884 gezantschaps secretaris te Rome en in 1895 te Wee- nen, waarna in 1899 zijn benoeming volgde tot gezantschapsraad te Ber lijn. In 19Ö3 zag Jhr. Citters zich benoemd tot Minister-Resident met den per soonlijken titel van gezant te Peking. In 1908 werd hij op verzoek ter be schikking gesteld, waarna hem in '21 op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend. Jhr. Citters was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw; Offi cier in de Oranje Nassaüorde. Tevens was hij begiftigd met tal van buiten landsche onderscheidingen. ONS REISBLAD. De leden der Nederl. Christelijke Reisvereeniging betalen een jaarlijk- sche contributie van .f 1.50 per jaar en krijgen dan bovengenoemd blad, dat ieder 14 dagen verschijnt, gratis toegezonden. Elk nummer bevat, behalve oriën- teerende artikelen over verschillende onderwerpen op toeristisch gebied, dikwijls door fraaie Toto's verlucht, programma's van talrijke binnen- en buitenlandsche reizen, die door de N.C.R.V. worden georganiseerd. Van daar dat in dezen tijd van het jaar, nu velen vacantiéplahnejü "maken, Ons Reisblad zeer gewenschte lectuur biedt. Want de N.C.R.V. schrijft reizen uit, zoo verschillend van opzet, dat er voor ieders gading wat bij is. Een verblijf op kdsteel „Harden- broek",in Valkenburg, in de Arden nen of aan den Rijn, is voor weinig geld mogelijk. Maar voor minder dan honderd gulden kan men ook reeds naar Zwitserland. Daarnaast worden reizen uitgeschreven van langeren duur en luxueuser opzet. We wijzen slechts op Hongarije op een meer luxueuse en een wat meer populaire zomerreis op een interessante mail- reis. Ook trekt de aandacht een wat breed opgezette Nassaureis, welke voor predikanten, leeraren, onderwijzers, maar ook voor vele andere Historie- rtinnenden onder de N.C.R.V.-leden attractie biedt en waarbij .een geluk kige combinatie van Historie-, Natuur- en Stedenschoon wordt aangetroffen. Een onzer beste Nederlandsche Nas- saukenners, de heer mr. J. E. Thomas sen k Thuessink van der Hoop van Slochteren hoopt de geschiedkundige toelichting te geven. Wij kunnen ieder aanraden bij het Centraal Bureau der N.C.R.V., Prinse- gracht4, 's-Gravenhage een of meer nummers van „Ons Reisblad" ter ken nismaking aan te vragen, die gaarne gratis worden toegezonden. En dan twijfelen wij niet of velen zullen lid worden van deze nuttige en noodige vereeniging en het slechts betreuren, dat zij dit niet eerder deden. BUITENLAND. DE DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. Het standpunt van Stresemann. De leider der Duitsche volkspartij, ce rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, heeft aan Muller Francken op de vraag, of hij als vakminister bereid is in een kabi net, geconstrueerd op de basis van de coalitie van Weimar of eventueel in een z.g. kabinet-van-persoonlijkheden zitting te nemen, het volgende ant woord gezonden: „Ik houd de z.g. groote coalitie voor de beste practische mogelijkheid, om eenigszins stabiele regeeringsver hou dingen in Duitschland te scheppen. De poging, haar op de basis van een te voren door de fracties goedgekeurd program te vormen, heb ik te voren sceptisch tegenover gestaan, daar het psychologisch vrijwel onmogelijk is, een voor jaren berekend program op het gebied van economie, sociale wetgeving, belastingpolitiek en bin nen- en buitenlandsche politiek met ae goedkeurng van alle betrokken fracties samen te stellen. Nadat deze poging,naar u mij. me- c'edeëlde; door u7 - als mislukt" be schouwd wordt, zijt ge voornemens de z.g. coalitie van Weimar te vor men en hebt u mij de vraag gesteld of ik bereid zou zijn, n)jj voor deze coa litie als vakminister beschikbaar te stelen 1. Ik moet deze vraag ontkennend be antwoorden. In de eerste plaats is dit met het oog op mijn positie in de par tij onmogelijk ca verder komt mij do coalitie van Weimar als een te zwak ke basis voor om de groote vragen van buitenlandsche politiek als de definitieve oplossing van het schade- v« rgoedingsvraagstuk met de voor de rogeering noodzakelijke autoriteit te vertegenwoordigen. Ik geloof evenals vroeger, dat sa menwerking van sociaal-democraten met de volkspartij noodzakelijk en mogelijk is. Deze samenwerking zal tot het bes te resultaat leiden, wanneer persoon lijkheden uit de fracties der groote coalitie het over het program eens worden, waarmee zij voor den rijksr dag kunnen komen. De vorming van een kabinet op de zen grondslag is ook in overeenstem ming met de grondwet, welke slechts de persoonlijke verantwoordelijkheid van de Rijksministers, niet de verant woordelijkheid van de fracties kent. Daar reeds, afgezien van een klein aantal, over een groot complex van vraagstukken vol ledig overeenstemming is bereikt, stel ik u voor, een dergelijke poging te d'. en. Wanneer in eenige kwesties niet alle fracties eenstemmig zijn, dan is dit voor het bestaan der regeering even zoo beslissend als in Pruisen, waar b.v. sociaal-democraten en het Centrum over de belangrijke kwestie van de kieswet onderhandelen. De heer dr. Curtius, op. wiens medewer king voor het rijksministerie van eco nomische zaken ik. buitengewoon ge steld ben, deelt, naar mij uit verschei dene gesprekken met hem gebleken is, mijn opvatting, (w.g.) Stresenann" De vermoedelijke samenstelling van nienwe kabinet. Na de toestemmende verklaring van Stresemann acht men in parlementai re kringen te Berlijn het tot stand ko men van een Kabinet der persoonlijk heden, zonder verbintenis der fracties, verzekerd. President Hindenburg" verwacht Hermann Mtiller hedenavond om ze ven uur te zijnen paleize bm zijn rap port in ontvangst té nemen. In ver band daarmede heeft 'Müllër de: door hem gepolste persööiilijkhedën" ver- z cht voor hedenochtend elf uur defi nitief hun besluit kenbaar te maken. Naar verluidt, zalhet nieuwe kabi net er waarschijnlijk als volgt uitzien: Rijkskanselier: Hermann Müller (.ociaal-democraat); Buitenlandsche zaken: Stresemann (D. volkspartij); olkswelvaart; Curtius (D. volksp.); Justitie: Koch (democraat); Fii—nciën: Hilferding (soc.-dem.)Binnenlaaidsche zaken: Severing (soc.-dem.); Arbeid: Brauns: (centrum);; Verkeerswezen: Wirth (centrum); Bezette Gebied: Von Guerard (centrum);, Landsverdediging: Groener (partijloos); Posterijen: S» haetzi (Beiersche volksp.). De post van vice-kanseliei zou in bet nieutye kabinet onbezet blijven. BELA KUN. Hij wordt niet aan Hongarije uitgeleverd. De Oostenrijksche minister van Jus titie weigerde zijn goedkeuring te hechten aan het besluit van het Hoog gerechtshof, strekkende tot de uitle vering van Bela Kun aan de Hongaar- sche regeering. Hij verklaart ter motiveering, dat het verzoek tot uitlevering volstrekt niet het bewijs oplevert, dat Bela Kun in de zaken, door de Hongaarsche re geering tot het ondersteunen van haar verzoek genoemd, heeft gehandeld om persoonlijke redenen en dat niet blijkt vast te staan, dat hij heeft gehandeld om andere dan politieke redenen en met een ander dan een politiek oog merk. Eveneens is niet bewezen, dat hij rechtstreekschen persoonlijken in vloed heeft uitgeoefend in de zaak van den moord op Oekrajiensche officie ren. REGEERINGSCRISIS IN EGYPTE. Intriges en beschuldigingen. Verschillende ministers uit het Egyptische kabinet zijn de laatste da gen afgetreden, waardoor dé positie der regeering steeds zwakker werd. De correspondent van de „Times" te Kairo meldt thans, dat er een sensa- tioneele ontwikkeling in den toestand is gekomen door de beschuldiging, welke door dé nationalistische en libe rale pérs tegen den premier Nahas Pasja is ingebracht, n.l. dat deze een verbintenis heeft geteekend, om een verbod uit te vaardigen tegen het ver blijf van prins Seifeddin, die drie jaar geleden uit een Engelsch sanato rium ontsnapte, en om het beheer van diens bezittingen ter waarde van 117.000 pond sterling aan 's prinsen moeder toe te vertrouwen. De bladen publiceeren foto's van het contract met de handteekening van den premier Nahas, den Kamervoor zitter Wissa bey Wassef en den afge vaardigde Gaafer bey. Het kabinet naar huis gezonden. Bij koninklijk besluit is het kabi net ontslagen. Deze plotselinge wending heeft groo te opwinding onder het publiek ver oorzaakt. De koning heeft Sarwat Fas ja ontboden, doch men gelooft, nat of Nessim Pasja of Ismail Sidky «er. kabinet zal vormen. Twee bladen zijn ontboden om voor het parket te verschijnen wegens de publicatie van zékere verklaringen, waardoor de oer van Nahas Pasja wordt aangetast en die waarschijnlijk do oorzaak zijn van de huidige crisis. De afgetreden premier in de Kamer toegejuicht. Na een zitting van tien minuten ging gisteren de Kamer uiteen tot aan de vorming van een nieuw kabi net. Nahas Pasja, die als premier heen gaat, trad onder luide toejuichingen cle zittingszaal binnen en las den tekst van het koninklijk besluit voor, waarbij het kabinet wordt afgezet. Nahas Pasja gaf er. onder warmen bij val zijn blijdschap over te kennen, dat deze afzetting kwam terwijl het kabinet het vertrouwen heeft van de Kamer. ZWARE BRAND TE BRUGGE. Een historisch gebouw vernield. Gisteren, even voor het middaguur, heeft een zware, uitslaande brand een gebouw der 16e eeuw, het zoogenaam de Refugehuis, op de Garenmark t te Brugge, geheel vernield. Dit gebouw, mor de Commissie voor Monumenten zorg geel; rd, bestond uit een koe pel, welke tot 1873 als parochiekerk dienst deed, en een daaraanpalende constructie, welke, tot voor kort, een toevluchtsoord was voor vrouwen. Sedert 1927 waren er 32 grpote gezin nen geherbergd, die, wegens den wo ningnood. elders geen. ohderdak kon den vinden. Bij het blusschingswerk waarbij ook het materieel van de Nederland sche Gist- en Spiritusfabriek te pas kwam liep een 'brandweerman zware verwondingen op. KORTE BERICHTEN. De Berlijnsche „Dcoschke"-koetsier, Gustaf Hactmann, bereikte gasteren ap zijn terugreis van Parijs weer het Duit sche grondgebied. De havenstaking te Antwerpen duurt overminderd voort. Uit Kaboel wordt gemeld, dat de Ko ning van Afghanistan met zijn gevolg van zijn Europeesche reis to Horat in Af ghanistan is teruggekeerd. Hij zou van daar de reis naar Kaboel per vliegtuig voortzetten. Naar uit Ottawa (Canada) gemeld wordt, heeft het in de streek van de wa tervallen van de Niagara geweldig gere gend. Tengevolge van den regenval zijn vier menschen omgekomen. Er is voor ten minste 100.000 dollar schade aange richt. Het stoffelijk "óVèr'Schot van Tsjang Tso Lin is Zondag te Moekden begraven. Gisteren zijn de onderhandelingen geopend tusschen den Chineeschen minis ter van buiténlandsche zaken te Nanking en het Amerikaansche Generaal-Consu- laat aldaar. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Turksche regeering besloten heeft tot de onmiddellijke stabiliseering van de Turksche valuta. In verband hiermede verwacht men de r.eeds sedert gcruimen tijd aangekondigde oprichting .van een Staatsbank. De toestapd van Stephan Raditsj was gisteren ernstig, die van den anderen gewonde is achteruitgaande. UIT ONZE INDIEN. CHINEESCHE IMMIGRATIE UIT ZUID-CHINA. Naar wij in de Indische bladen le zen, was in de afgeloopen maanden van dit jaar een belangrijke toene ming van het aantal Chineesche im migranten in Indië waar te nemen. Van Januari tot heden zijn reeds meer dan 7000 mannen, vrouwen en kinderen door elkaar of bijna 40 p.Ct. meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar, in Indië aangekomen, terwijl nog groote transporten in aan tocht zijn. Vooral is de toeneming van het aan tal vrouwen en kinderen merkbaar. Opmerkelijk is, dat de meeste vrou wen het haar kort geknipt dragen. Westersche invloed, ondanks de na tionalistische tendenzen in de Zuide lijke landen, vanwaar de immigran ten bijna uitsluitend afkomstig zijn. Geen enkele van hen komt uit Pe king. MISSIE EN ZENDING OP NIEUW-GUINEA. Men herinnert zich dat in een ver klaring van den minister van kolo niën met betrekking tot de z.g. schei dingslijn tusschen missie en zending op Nieuw-Guinea, afgelegd bij het be- grootingsdebat in de Eerste Kamer, is geduid op een bijeenkomst te Ambon van missie eri zending, die ten doel zou hebben een overeenkomst te tref fen inzake de invloedssferen. Inmid dels werd de scheidingslijn van Re- geeringswege weggenomen, hetgeen intusschen niet beteekent, dat de toe passing van art. 177 I.S. niet hetzelfde effect kan sorteeren als tot dusver de scheidingslijn deed. Intusschen verneemt het Bat. Nbl., dat het overleg tusschen zending en missie, waarop de minister doelde, in Juli zal plaats hebben te Ambon, Daaraan zullen deelnemen de apost. vicaris der Iveyeilander.. Mgr. Nuyens en de zendingsconsul dr. Slotemaker de Bruine. OPGEGETEN, ALLES RUSTIG. Alles is weer rustig in den Vogel kop, het Westelijk schiereiland van Nieuw-Guinea, waar eenigen tijd ge leden een politie-brigade door de in boorlingen vermoord werd. De meeste daders van den aanslag zijn nu door een militaire patrouille Radio-Programma. WAT KR VAKAVOND TK KOORKM IA HUIZEN, 3409 M. (Na 6 uur n.m. 1870 M.). K. R. O- 6.00 Dinermuziek. 7.30 Cursus Kerklatijn. N. C. R. V. 8.00 Uitzendavond- Spreker: Ds. K. Schilder, Geief. Prcd. te De'.fs- haven. Onderwerp: „Tusschen dood en eindgericht". Het Chr. Gem. Koor „Excelsior" te 's-Graveland, Dir. D. Wester- veld; mej. A. M. Dudok v. Heel, sopraan; Orgelbegeleiding van D Wester veld. HILVERSUM, ioóü M. A. V. H. O. 5.30 Vooravond-Concert door het Om- roep-orkest o.l.v. Nico ïre-ep. SolistFrits Hinze, viool 6.00 Tytlsein van <ie A. V.K.O.-Klok 7-T5 6e Duitsche Olympiade es. 7.45 Politieberichten. 8.00 Tfldsi.ia van de A.V.R.O.-klok. 8.00 Marsch-Concert door do Kon. Militaire Kape4 o.l.v. Luit. C. L. Boer. -9,00 ei plicht stoppen De Bildt. Hierna Persberichten Vaz Dias. KüNIGSVV USTERH., 1250 M. 5.50 Populair concert. 8.50 „Ti i-Ergon-Tonfilmen". Daarna laatste berichten. LANGENiJEKG, 469 6.20 Muziek. 8.30 Orkest. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kind er uurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 10.00 Muziek en zang. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en inlichtingen. 8.20 Landbouwberichten. 8.35 Koersen en mededeelingen. 9.05 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. gearresteerd. Helaas pas na het feest maal, waarop de vermoorde politie manschappen waarschijnlijk verorberd werden. WAT DE DIGOELKOLONIE KOST. Uit de begrooting voor 1929 blijkt, dat voor ondersteuning en andere, daarmede "verband houdende uitgaven voor de communistische geïnterneer den te boven-Digoel een som van drie ton is uitgetrokken, ongerekend nog de hooge uitgaven voor ambtelijke sa larissen, etc. Dat is dan heel het voordeel, dat het communistische relletje den inlander heeft gebracht! Het geld had zeker meer nut af kunnen werpen voor het volk! COMMUNISTISCHE TERREUR. Bij het onderzoek naar de Commu nistische samenzwering onder leiding van den gearresteerden Sadiran in het Madioensche blijkt meer en meer, dat een groot deel der menschen, wel ke zich zoogenaamd bij bem aansloten dit deden uit angst. Hij paste met zijn kornuiten de hardste wraakmiddelen toe, wanneer iemand weigerde lid van zijn geheime vereeniging te wordenen natuur lijk daarvoor te betalen. De te velde staande oogst van het slachtoffer werd verwoest, zijn vrucht- boomen omgehakt, zijn huis in brand gestoken, zijn leven bedreigd. Allerwege blijkt, dat de bevolking van het aldus door dezen bandiet ge teisterde gebked, dankbaar opademt, nu hij eindelijk in de handen van het bestuur is gevallen. VOORLICHTING BETREFFENDE INDIë. Op de begrooting voor 1929 komt 'n uitgavenpost van 15.000 voor als be taling van een door Aneta te onder houden Indische berichtendienst naar het buitenland. Aneta neemt daarbij aan, om min stens 10.000 woorden per jaar uit te seinen voor plaatsing in de voornaam ste bladen van Europa, Amerika en Australië, waarbij zal gezorgd worden dat deze berichtgeving zooveel moge lijk in het algemeen belang van Indië zal zijn. Met dat doel zal een hoofdambte naar door de regeering worden aan gewezen, aan wiens oordeel Aneta de uit te seinen telegrammen eventueel zal kunnen onderwerpen, terwijl aan de regeering tevens een volledig knip sel-overzicht zal worden verstrekt. VULKANISCHE ENERGIE. In opdracht van den dienst van mijnbouw, afdeeling Opsporingsdienst werden gedurende de laatste twee ja ren proefboringen gedaan in den ka- wah Kamodjan, ten Westen van den Goentoer, teneinde na te gaan, of, zoo als in Italië en Californië, de Indische solfataren geschikt zijn voor de opwek king van electrische energie uit vul kanische kracht. Deze proefnemingen hebben, naar men weet, zeer goede resultaten geha<1 In verband biermede zullen, naai thans het A. LD. nader verneemt,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2