schuitje zaten een oogenblik dachten den wagen in den Amstel te zien verdwijnen. De chauffeuse wist nog bijtijds het stuur te wenden. Zij kwam toen plotseling te staan voor een wielrijder, draaide het stuur daarvoor nog meer naar links en had toen moeten remmen. Vermoedelijk heeft zij toen door haar zenuwachtigheid op het verkeerde pedaal getrapt, want in plaats dat de wagen stopte, nam hij een sprong te midden van de menigte op den Spaarndammerdijk. Zij ging met haar moeder en vader juist van het Kalfje den weg op om zich naar den steiger van de boot te begeven, die hen weer naar de stad zou terugbrengen. De politie heeft de zaak in onderzoek; de auto is in beslag genomen. Goede vangst. Toen Donderdagnacht twee politie-agenten te Iverkrade op sur veillance waren, zagen zij twee personen, verdacht, als het ware sluipend, een straat oversteken. Het gelukte den agen ten, beiden aan te houden en naar het bureau te brengen; bij fouilleering ble ken ze in het bezit te zijn van een massa inbrekerswerktuigen. Ze heetten F. H. en J. M. en wonen te Aken. De recherche be gaf zich naar Aken en deed daar onder zoek met de Kriminal Polizei in de ouder lijke woning der gearresteerden, die hoogst ongunstig bekend staan. Beslag werd gelegd op kleedingstukken, die de zer dagen gestolen waren ten nadeele van pater Stanislaus v. d. Berg, Conventueel en den heer Lanckohr. Zaterdag hebben de dieven een volledige bekentenis afgelegd. Vermoed wordt, dat zij nog debet zijn aan verschillende an dere diefstallen met braak, de laatste we ken in de mijnstreek gepleegd. Het twee tal zal gevankelijk "naar Maastricht wor den overgebracht. Overreden en gedood. Het 3-jarig zoontje van J. Hoekstra te St. Anna Pa rochie is door een hooiwagen overreden en gedood. Doodelijk ongeval. Te Dronrijp is een 3-jarig jongentje in een gierput gevallen en gestikt. Ernstig anto-ongelnk te Antwerpen. De Antwerpsche correspondent der Msb. meldt d.d. 22 Juni: In den afgeloopen nacht heeft bij de Schijnpoort een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De Nederlander A. van der Raet, directeur van de grondmaatschap- pij „Campina" ging des avonds een auto tocht maken met een drietal dames. Bij de Schijnpoort reed hij in volle vaart te gen een pijler van het spoorwegviaduct. Een Brusselsche danseres werd op slag gedood. Twee anderen liepen zware ver wondingen op. Van de Raet. die slechts lichte kwetsuren bekwam, werd onmid dellijk in 1 echtenis genomen. Huis ingestort. Aan de Vleeschhou- werstraat tg Nijmegen is het onbewoon baar verklaard perceel, bewoond door ze keren v. K., geheel ingestort. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Genüeman-oplichler. De gentleman- oplichter die zich o.a. te Moerdijk uitgaf voor ambtenaar van den waterstaat, on der welke benaming hij een weduwe op lichtte, is, naar ons uit La~" Zwaluwe wordt medegedeeld, door de ^politie in ar rest gesteld. Onschuldig. Indertijd zijn v. d. B. en V. uit Eindhoven in België wegens een moordaanslag, gepleegd op Strijbos, elk veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Thans is gebleken, dat V. absoluut, on schuldig is in deze zaak, waarom hij gis teren werd vrijgesproken en op vrije voe ten gesteld. Overreden met doodelijk gevolg. De 48 jarige H. J. Kok, gewoond hebbende in de le Gijsingstraat is Zaterdag op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam van een vrachtauto geval'en, waarop hij als z.g; blinde passagier meereed. Men vermoedt, dat de man een flauwte had gekregen. Een d;r achterwielen reed hem over beide beenen, zoodat hij in hoogst ernstigen toestand werd opgeno men. Men vervoerde hem naar het zie kenhuis aan den Coolsingel waar hij na korten tijd overleed. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks 7 uur heeft bij Hotel de la Promenade in Den Haag een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel met duozit. De dame die achter op den motor zat, werd bij de groote vaart, welke de auto had, van den motor geworpen en bekwam een verwonding aan het been. Zij werd in JLtel Promenade binnenge dragen en later door den auto van den Geneeskundigen Dienst afgehaald. De omstanders weten de schuld aan het snel rijden van den auto, die bovendien geen voorran. gaf. De berijders van het motorrijwiel wa ren uit Rotterdam afkomstig. De motor rijder zelf kwam met den schrik en ge scheurde kleeren vrij. Brand te Oirschot. Zaterdagavond heeft te Oirschot midden in de gemeente een felle brand gewoed. De brand ont stond in de garage van den heer N. Ver hoeven, expediteur. In een minimum van tijd stond deze garage in lichte laaie. De vlammen deelden zich spoedig mede aan de woning van den heer V., welke woning met de garage in vlammen opgingen. Ook de aangrenzende woning van den winkelier Latour werd een prooi der vlammen. Van den inboedel kon niets gered worden. Dank zij de gunstige wind richting konden de vele aangrenzende woningen gespaard blijven. Ook een rij dikke hoornen voor de woning van den heer V. leverde tegen uitbreiding van den brand een goede beschutting. In de garage stonden drie vrachtauto's, welke totaal vernield werden. Ook een drietal fietsen werd vernield. Het vuur vond in de garage gretig voed sel in eenige vaten olie en benzine, wel ke met luide knellen uit elkaar sprongen, RECLAME. Doorzitten ira g g s Stukloopen J L Zonnebrand J payp f m en Smetten J om daarna vlammen te verspreiden, die zich hemelhoog verhieven en middenin het dorp, dus bij den fraaien Domtoren, een angstwekkend schouwspel boden. De plaatselijke brandweer met haar pri mitief materiaal kon natuurlijk tegen deze vuurzee niets ïiitrichten. Ten gevol ge van den grooten voorraad aanwezige brandstoffen bleef het vuur nog lang na dat de beide woningen in vlammen wa ren opgegaan, nabranden. De aanzienlij ke schade wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak is nog niets met ze kerheid te zeggen. Droevig ongeluk te Bergentheim. Te Bergentheim onder Ambt-Hardenberg is Zaterdagavond een ernstig ongeluk ge beurd. De ongeveer 20-jarige gebroeders Huiskens, waren bezig per schuit gereed schappen uit de veenderij van de Erven van Rooyen te Haarlem te vervoeren, waarbij zij op onverklaarbare wijze te wa ter raakten en verdronken. De lijken der beide jongens zijn later door de politie naar de ouderlijke woning vervoegd. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. D«e Burgemeester Dr. H. J- Lovink heeft het eere-voorzitterschap der win- kehveekcominissie aanvaard. Zooals be reids is gemeld, zal Uit jaar de winkel week gehouden worden van 17 tot en met 23 October a.s. Gedurende idezo week zullen verschillende attracties plaats hebben, welke zeer veten uit de omliggende plaatsen naar onze gemeen te zullen doen gaan; de voornaamste van deze is wel de rijsvraagweKlstrijd welke zal uitgeschreven worden en wel ke d.e vorige winkelweek gebleken is zoo "Tn den smaak van het publiek te zijn gevallen. Vervolgens muzikale rond gangen, etalagewedstrijden en meerde re attracties welke nog een punt van bespreking uitmaken. Voor 1 Juli a.s. zullen de heeren win keliers een circulaire ontvangen. Deze circulaire wordt 14 dagen later (door de commissieleden teruggehaald. De commissie vertrouwt, dat zoo mogelijk alle winkeliers hun medewerking zul len verleenen om deze week schitte rend te doen slagen. Bij het te Den Haag gehouden examen Machine-schrijven slaagde o.a. me.j A. Splinter te Bodegraven en de heer A. Vierbèrgen alhier, beide leer lingen van den heer G. Klok alhier. Door baldadige personen weid een steenenbombai dement geopend op de ruiten van het leegstaande fabrieks gebouw voorheen Dros en Hoogeveen. De daders zijn bekenH Eindexamens H. B. S. Geslaagd P. Belgraven, H. L. van den Boom, mej. N. K. van den Boon, mej. A. van der Entbraat, A. van Da len, J. G. Gaillard, J. G. Kaptijn, K. Koster, J. H. de Liefde, D. N. van Lok horst, J. Maaskant, J. Timmer,- H. Visser, P. P. Voors. Afgewezen geen. BODEGRAVEN. De gemeenteraad heeft met 8 tegen 3 stemmen verworpen, een bedrag van f 2630 ter beschikking te stellen ter vergrooting van de gymnastiekzaal in het oude schoolgebouw C. Een crediet van f 500 wordt toege staan om aan de Kon. Ned. Stoomboot- Maatschappij een blijk van belangstel ling te kunnen geven in het in aan bouw zijnde stoomschip „Bodegraven" van die maatschappij. Bij de wijziging van de politieveror dening werd een voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij het verboden is met personen van een andere kunne te liggen of te zitten langs wegen, ten zij men gehuwd is, of in den eersten of tweeden graad van bloedverwant schap staat. De heer Oldemans acht de kleeding van de tegenwoordige vrouwen altijd in strijd met de goede zeden. De maximum-snelheid van auto's werd vastgesteld op 20 K.M., die voor fietsen op 15 K.M. BOSKOOP. Het bestuur van den Voorofschen polder heeft den Zuid-Ilollandschen Waterschapsbond verzocht te bevor deren, dat een algemeene bepaling in het leven wordt geroepen, krachtens welke de bevoegdheid bestaat, een mi nimum-aanslag van polderlasten te heffen. In dezen polder, die maar 200 H.A. groot is, zijn drie gemeentekommen gelegen. De gemeenten Boskoop en Waddinxveen, waaronder de polder ressorteert, breidden zich zeer sterk uit. Zij koopen in dien polder land, leggen er wegen op aan en verkoopen de naastbijgelegen terreinen voor bouwgrond. Nu zijn de grondbezitters van minder dan 10 A. in dien polder omslagvrij. En aangezien de bouw- terreinverkoopen meestal beneden de 1000 M2. blijven, wordt de polder schier geheel verbrokkeld en versnip perd. De overblijvende betalende in gelanden worden nu niet alleen gehin derd, doordat het polderwater door dezen aanbouw meer vervuilt, maar zij moeten bovendien nog feitelijk voor die huiseigenaren polderlasten betalen. Heft men den vrijdom op, dan zal men honderden aanslagen krijgen van een paar dubbeltjes of enkele centen. Het polderbestuur heöft nu gevraagd aan den bond, zijn invloed aan te wenden, dat van deze kleine ingelan den een minimum-omslag van bijv. f 1 per jaar kan worden geheven. In den nacht van Vrijdag: op Za terdag is g'epoogd cea slag te slaan in liet kantoer van de firma R. aan het Laag-Boskoop. De dief oi' dieven hebben, zich toe gang verschaft- tot liet kantoor door forecering van een zijraam. De brand kast was natuurlijk hun bedoeling, al thans er is een ernstige poging gedaan deze te openen, echter zonder resultaat Waarschijnlijk zijn de heeren gestoord. Be Fe estcommissie 1919 stelt zich voor 0111 op Koninginnedag een histori sche optocht te Qïganiseeren, voorstel lende „Oranjes in alle tijden". In de afgeloopen week werden aan do bad- en zweminrichting 212 heeren-, 286 dames- en 5S volksbaden genomen. Ten bate van' de T.B.C.-bestrij ding in deze gemeente, zal er op Woens dag 27 dezer een straatverkoop van bloempjes gehouden worden. LEIMUIDEN. Begrafenis Dr. G. J. van der Flier. Hedenmiddag had alhier onder veel belangstelling, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Bs. G. J. van der- Flier Jr., in leven Predikant bn de NeU.. Herv. Gem. .al hier. In de Ned. Herv. Kerk weiII een herdenkingsdienst gehouden, die stond onder leiding van Dr. F. v. Gheel Gii- deme ester, predikant (der Ned. Herv. Gem. te Den Haag, die las Psalm 90 en Joh. 11 en daarna troostende woor den tot de familie sprak. Vervolgens spraken nog Ds. A. B. te Winkel van 's-Gravenhage namens de Algem. Syn. der Ned. Herv. Kerk, en Ds. D. Ringnalda Jr.. predikant bij de Geref. Kerk te Midaelburg1 Gie tijdens zijn verblijf alhier op zeer vriendschappelij- ken voet stond met den overldJenë., If OORD WIJK. De raad besloot medewerking te ver leenen aan het bestuur der Kath. meisjesschool voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van die school. Aangehouden werd een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een mo tor- en rijwielverordening, omdat daarin naar de meening van ver schillende leden te veel bevoegdheid aan B. en W. wordt gedelegeerd. In het door B. en W. in overleg met dt Mij. Zeebad voor het jaar 1928 vastgestelde strandreglement is be paald, dat een gedeelte van het strand gelegen voor het Huis ter Duin is ge reserveerd voor badgasten en dus niet meer toegankelijk is voor het pu bliek, behalve een strook van 15 M., langs het water voor de passage. Het raadslid de heer Krau had zich de vorige week Zondag, op het verboden strandgedeelte expres laten verbali- sc-eren, teneinde over de al of niet wettigheid van de reserveering eèn uitspraak van d© rechterlijke macht uit te lokken. De heer Krau stelde thans aan B. en W. een aantal vragen betreffende deze reserveering; bij welker behan deling het vrij heftig toeging. De voorzitter en de heer Liefferink achtten de reserveering ten zeerste in liet belang van de badplaats, omdat op deze wijze de badgasten tegen over last van sommige elementen worden gevrijwaard. Spr.'s vonden het niet erg als er eens iets extra's wordt ge daan voor de badgasten waaraan drie kwart van de ingezetenen in eeniger- lei vorm voordeelen trekt. NOORDEN. De pachtsom van de sluis van het Verlaat van '28—29, is teruggebracht tot fiooo, OEGSTGEEST. In een kuil gereden. Zaterdagmorgen te 9.45 uur is de 30-jarige koopman H. W. Th. Halekor, van Amsterdam, toen hij per motor fiets op den Rijksstraatweg reed, in een kuil terecht gekomen en over dén kop geslagen, Hij werd daarbij ernstig gewond, hij brak o.a. een been en be kwam ernstige hoofdwonden. Na ter plaatse voorloopig verbonden te zijn, is hij naar het academisch ziekenhuis overgebracht. RIJNSBURG. D<q Gemeenteraad vergadert mor genavond half acht. Onderwerpen ter behandeling: 1Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeenteverslag 1928. 3. Adres van den heer T. rd,e Kluiver, bouwen graanpakhuis Brouwerstraat. 4. Adres van den heer J. v. ld. Vijver, bouwen rozenkas op strook grond, waarop bouwverbod ligt. 5. Adres van den heer W, J. K. van Leeuwen, bebouw gem.woning Burcht- straat. 6. Benoeming verloskundige. 7. Bespreking aankoop grond in den Woerd. 8. Belooning toezicht Paardenmarkt. 9. Hoogere zekerheids stelling gemeen teontvanger. 10. Aares Kerkvoogdij Neid. Herv. Gom. koopen perc. tuingrond Kerkstr. 11. Staat oninbare posten. 12. "Wijzigingen begrootingen 1927 en 1928. 13. Voorstel aankoop strookje grond naast de Koningin Wilhelminaschool'. Een zoontje van den heer D. N. aan den Vliet alhier, geraakte gisteren morgen in een sloot achter het huis. Alhoewel de sloot niet diep was, zakte het knaapje diep in dein mildder, maar kon hij gelukkig nog bijtijds gered wor den. SASSENHEIM. Ds. A. M. Roeijmga, Geref. Pred- alhier, zal 16 Sept. afscheid van zijn gemeente nemen. Op 25 Sept. <La,v. zal liij te Haarlem bevestigd worden Goor Ds. J. W. Sier taenia aldaar en 27 Sept. intrede doen. - Door Ged. Staten der prov. Zuil 1- Holland zijn de navolgende dienstplich tigen, lichting 1929, vrijgesteld wegens broeder-dienst. Voer goed vrijgesteld: H. W. Bader, A. f. Elstgeest, A. Helmus, G. M. B. Meijer, M. P.- van Schoten, L. Verschoor, J. Vuijk en W. J. van Zurjlen. Voorlcopig' v rijggsteI d M. Bakker, L. A. Bisschops, W. Boo geve-en, M. J. Kipping, W. Koning, G. Kruik, P. F. Kuipers, 0. Molenaar, C, Tukker, P. T. Werjers en II. J. van Zoen De collecte voor den gewapenden dienst he-eft alhier opgebracht de som van f34,75. VOORHOUT. B. en W. hebben aan den heer F. M. Aangevare vergunning verleend tot het verbouwen van zijn woon- en win kelhuis aan de Hoofd'str. en aan Gebr. P. A. Mee-uwissen te Sassenheim voor het bouwen van een woonhuis langs de Teij linger laan. VOORSCHOTEN. Een lid der'NeU. Herv. Gem. al hier, heeft aan den kerkeraad een gift doen toekomen voor de aanschaffing van een kei ktelefoo-n, zoodat ouden van dagen, die niet moer ter kerk kunnen gaan en zieken, indien zij dit wemsohen, aansluiting kunnen krijgen, waardoor zij de predikatie kunnen hooren. Bij de Geref. Kerk is deze telefoon reeds eenige jaren mot zegen werkzaam Naar aanleiding van het bedanken ovor het beroep naar Oosterend (Fr.), werd _Ds. Fortgehs Zondagmorgen na den dienst toegesproken Goor ouderling Th. T. Broers. Deze schetste de dank baarheid en blijdschap ider gemeente nu zij haar ]/?eraar weer behouden mocht. Spr. wenschte Bs. Fo-rtgens bij den voo itduur een rijken zegen op zijn arbeid toe. De gemeente zong hierna de Zegen bede uit Pg. 134. Ook de R.K. MidUenstandsvereeni- ging „De Hanse", heeft bij den Raad een adi es ingedier.Ü om verlaging der Electriciteitstarieven voor Etalagever lichting en verlaging van meterhuur. WASSENAAR. Brand „Schouwenhoek". Gistermiddag om kwart voor zes ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak een felle uitslaande brand in dc> villa „Schouwenhoek", Gouwweg 102, te Wassenaar, bewoond door den fabrikant W. J. Hasekamp. De groote villa, die met riet gedekt was, is geheel afgebrand. Slechts wei nig van den kostbaren inboedel kon gered worden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch stond vrijwel machteloos tegen de vlammen, die door de droogte van het rieten dak, met felheid woedden. Tegen tien uur was de brandweer eindelijk het vuur meester. Verzekering dekt de schade. WOUBRUaOB. Vergadering van den Gemeente raad op Donde44ag a.s., des v.m. om 9.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Opheffing geslotenverklariiig 'sMor lenaarsweg. 5. Overdracht van den weg van Wou- brugge naar Hoogmade, overeenkom stig de voorwaarden vervat in het Pro vinciaal Wegenplan. 6. Vaststelling Motor- en Rij wieher ordening. 1 7. Reclames hondenbelasting. 8. Aanbieding balans en verlies- en winstrekening van het gem. Elektrici teitsbedrijf over het boekjaar 1927. 9. Idem van het gem. Waterleiding bedrijf. 10. Wijziging tariefverordening van het gemeemelgk Hectriciteitsbednjf. 11. Overname van de Sted. Fabrieken van Gas en Elektriciteit te Leiden van het elecrtisch net, gelegen in denhoek van Roelofarendsveen. 12. Comptabele regeling. Zatei dagnamidUag werden wij hier door ©en- zeer angstig hulpgeroep .op geschrikt. De knecht van de Motor- veerboot, welke hier wekelijks^ van Haarlem op Gouda vaart, was bij het scheppen met een aleer onder de vaart overboord geslagen. Hoewel men van verschillende zijde met vaartuigen ter hulp sne.de, was hjj reeds gezonken. Met een dreg haalde men hem na ongeveer 7 min weer boven en werd oumiafJeliijk bo gonnen met kunstmatige ademhaling, Ook Dir. Loth was spoedig ter plaatse. Doch alles bleek vergeefsch. Na ruim een uur moest men het opgeven en werd de idood geconstateerd; hij laat vrouw en twee kinderen na. Binnen betrekkelijk korten trjd zzqu van deze veerboot, firma Smit te Gou da, tweo menschen overboord geslagen en verdronken. Be collecte voor het huldeblijk aan H. M. de Kon.-Moeder, bracht in deze gemeente ruim f 70,op en de collecte voor Volksonderwijs in ons dorp f 26,-r— ZEVENHOVEN. In een der wieken van de molen bij het naburige Vrouwenakker, sloeg de bliksem in. Die brand kon nog b^ tijds worden gebluscht. Aan den Amstel zijn rentelooze ïaandeelen geplaatst voor een eigen wo ning voor de verpleegster der vereen. Ziekenhuisverpleging te Uithoorn. Aan de werkloozen wordt door de gemeente geen uitkeering meerver- strekt; wel in de uiterste gevallen. Be repetities der Mondharmonica club zijn met de zomermaanden opge heven. Een deel dier leden h^eft zich gedurende Idit seiz.en te Nieuw veen bij de daar bestaande club aangesloten Van den heer C. is een papegaai uit een kooi ontvreemd. Althans de kooi was leeg en de vogel gevlogen. De Éeer 0. Couprie heeft tegen 1 Sopt. a.s. bedankt als bestuurslid te vens pemningm.. van cle Chr. Schoolver leeniging. Bij den heer S. alhier kwam, ter wijl de huisgoneoten aan talc! zaten, een groote spiegel naar beneden vallen, doch deze wejj nog spoedig .gegrepen, toen men het koord hoorde afbreken. Men kon niet voorkomen, dat een klol- je door den val stuk brak. ZOETERWOUDE. Die eene traag, de andere graag. Nadat reeds vier personen voor het lidmaatschap der Commissie tot We ring .yan Schoolverzuim, hadden be dankt voor hunne benoeming, heeft de heer J. P. de Bruijn het met zeer groo te voldoening aanvaard. Een 12-jarig meisje. A. V., af komstig uit Don Haag, hetgeen hier bij een tante werd verpleegd, /daar haar ouders van elkaar gescheiden le ven, is gisteren uit de vroeg-kerk, door .haar moeder weggehaald. Daar aan de moeder Goor de Recht bank het ouderlijk gezag is ontzegd over de kinderen, zal het (d(0or tusschen komst der politie weer worden opge spoord. Zaterdagnacht omstreeks half een is alhier op aen Hoogen Rijndijk mej. van Niekerk, die van het circus te Leiden huiswaarts keerde, met haar rijwiel komen te vallen, waarbij zq haar dijbeen brak. Dr. G. A. de Bruijne van Leiderdorp, die ter hulp was geroepen, heeft het been voorloopig gespalkt, waarna zij per ziekenauto naar het St. Elisabethsgest. te Leiden is vervoerd. Voor de vacante betrekking van assistente aan de Openb. Lagere School alhier, heeft zich na oproeping één, gegadigde aangemeld. DE BEHANDELING VAN VISCH. In Augustus van het vorige jaar heeft de Imperial Economie Commit tee in Groot-Brïttannië 'n rapport uit gebracht omtrent den toestand van het Britsche visscherijbedrijf en de middelen, om daarin verbetering te brengen. In dit rapport werd er o.a. de aandacht op gevestigd, dat de ver duurzaming van de visch op betere wijze zou kunnen geschieden, b.v. niet door verpakking in ijs, doch door kunstnlatig koelen of bevriezen vol gens de pekelmethode. Voor het in stellen van onderzoekingen naar ver betering van de methoden voor het goedhouden van de visch van het oogenblik van de vangst tot dat, waar op zij den verbruiker bereikt, beval de commissie o.a. aan het in de vaart brengen van een speciaal voor het doel gebouwd vaartuig. Voor dit doel heeft het Britsche de partement voor wetenschappelijke en industrieele onderzoekingen onlangs den stoomtreiler Ben Meidie gechar terd. Dit vaartuig heeft dezer dagen zijn eerste onderzoekingen geëindigd en een lading op wetenschappelijke wijze behandelde visch te Aberdeen aangevoerd. Deze visch was verduur zaamd door ze onmiddellijk na de vangst in koelruimten te plaatsen en daarin gedurende de reis te bewaren. Naar verluidt, waren de uitkomsten van deze eerste proef niet gunstig, daar de aangebrachte visch den vol genden dag zachter was, dan de op de gebruikelijke wijze geijsde visch. L-e proeven zullen echter een half jaar lang worden voortgezet. Daarna eerst zal men omtrent de resultaten een definitief oordeel kunnen uit spreken. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. NIEUW-AMSTERDAM. 23 ,v. N.-York n. Rotterdam. VEENDAM N.-York n. Rott. 22 12.10 n.m. 630 m. v. Plymouth. NOORDERDIJK 23 v. Rott. n. S. FraiKS SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. 22 te Tampico. ROTTERDAM Rott. n. N.-York p. 22 K, Race. BINNENDIJK 21 v. Rott. te Boston. HOLLAND—A rniKA-LIJM. BILLITON uitr. 23 v. Durban. HEEMSKERK uitr. 23 v. Algoabaai. RANDFONTEIN thr. 22 te Kaapstad. JAGERSFONTEIN 23 v. Rott. n. Hamb. NIJKERK uitr. p. 22 Ouessant. SUMATRA uitr. 23 v. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DELFLAND tbr. 24 te Freetown verw. HELDER uitr. 22 te Seccond.ee. HERMES tbr 22 te Grand Bassaam SCHELDESTROOM uitr. 21 v. Duala. RIJNLAND uitr. 22 te Abonema. TEaEL thr. 22 te Gaba San Juan. KON. 1IOLLANDSCEE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 22 te Rio Gran de do Sul vertr. 25. GELRIA thr. 22 v. Montevideo. MAASLAND uitr. 2 iv. Leixoes. MONTFERLAND thr. 23. v. R-Ayres. ROTTERDAMSGHE LLOYD. DJAMBI 23 v. Rott. n, Hamb. GAROET uitr. 21 1,13 n.m. 60 m. O- v. Niton. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SIMALOER uitr. 23 v. Amsterdam. JOHAN DB WITT uitr. p. 22 Ouessant AGAPENOR 22 v. 'Amst te Londen. P. C. HOOFT thr. 23 te Genua. MANOERAN thr. p. 22 Ouessant. PRINS DER NEDERL. uitr. 23. te Bat ROEPA'I' uitr. 23. v. Djeddah. SOEMBA uitr. 23. te Sabang. SAEAWATI .uitr. 23. v. yhssingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6