BEEKMAN IUEUWE LEIDSCHE COURANT .PRIJS-I VERMINDERING KLEDINGMAGAZIJN van MAANDAG 25 JUNI 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. boottrein stoomvaart-mij. nederland. Het agentschap van de Stoomvaart- Mij. Nederland, de firma Crans en Co., te Den Haag meldt, dat de boottrein van het stoomschip Grotius, dat he den te Genua verwacht wordt, op Dinsdagmorgen 26 Juni a.s. te 11 uur v.m. aan het Staatsspoor te Den Haag aankomen zal. burgemeester p. n. strijkers. Burgemeester P. N. Strijkers van Urmond, wie met 1 Aug. eervol ont slag verleend is, is de langst in func tie zijnde burgemeester van Limburg en wellicht van heel het land. Te Stein op 16 Augustus 1851 ge boren, werd hij in April 1879 tot bur gemeester van Urmond benoemd. In April a.s. zou hij zijn gouden bur gemeestersjubileum herdacht hebben. Tientallen jaren is hij ook lid van den Raad geweest, ambtenaar van den Burgerlijken Stand en vele jaren se cretaris. In December j.l. heeft hij een ern stige ziekte moeten doorstaan, waar van hij nimmer geheel hersteld is en die hem genoopt heeft ontslag te vra gen. zondagsrust. Het comité voor Zondagsrust van de Christelijke organisaties in publie- ken en semi-publieken dienst in Ne derland, heeft in Den Haag vergaderd. Door toetreding van de Christelijke organisatie van politie-ambtenaren en die van het Christelijk post-, telegraaf en telefoonpersoneel, is het door het comité vertegenwoordigd aantal leden gestegen tot ongeveer 14.000. Een verzoek van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van Zon dagsrust om zijn plan tot meer cen tralisatie in de actie te steunen, werd breedvoerig besproken. Het comité wil de samenwerking met deze en andere organisaties, doch dan op federatieven grondslag. In een gecombineerde vergadering met alle betrokken organisaties zal dit plan nader worden behandeld. Voorbereidende maatregelen zullen worden getroffen om regelmatig door woord en geschrift de noodzakelijk heid, en de waarde van Zondagsrust te betoogen en waar mogelijk, de over heid te hulp te roepen voor beperken de bepalingen ter zake van het mis bruiken van den Zondag door allerlei betoogingen, wedstrijden, enz. Nagegaan werd, of er mogelijkheid bestaat, door internationaal contact ook meer Zondagsrust in de toekomst te waarborgen. KERK EN SCHOOL. ned. herv. kerk. Beroepen: Te Lochem (toez.) G. Ver does Kleijn, te Dordrecht. Te Delfshaven, G. A. Pott, te Bodegraven. Te Rhoon, O. W. C. v. d. Veen, te Nieuw Stadskanaal. Te Gouda, (toez.) R. P. A. Rutgers, te Kat wijk aan Zee. Bedankt: Voor Enter, N. Warmolts, te Wezep. Voor Lage Vuürsche, L. van Mastrigt, te Harderwijk. Voor Heeg (Fr.) D. J. Petersen te Hien en Dodewaard (Bet.) geref. kerken. Aangenomen: Naar Eindhoven, K. Sijtsma, te Schoondijke. Bedankt: Voor Maastricht, R. Prins te Oostwold. Voor Anna Jacobapolder, Hoek van Holland, Kielwindeweer, Mar ken, Midwolda, Schoonebeek, Overschild, PijnackerNootdorp en IJlst, R. j. v. d. Weerd, cand. te Kampen. Voor Hoofddorp, K. Sijtsma, te Schoondijke. FEUILLETON. EINDELIJK VREDE. 6) o Weldra was hij in het hospi taal, maar hij vermeed elke ontmoe ting met zijn collega's en begaf zich naar een afgelegen spreekkamertje, dat hoogst zelden werd gebruikt. Daar riep hij een voorbijgaanden be diende, schreef haastig een recept, en beval hem, hiermede naar de apo theek te gaan, en zoo spoedig moge lijk hem de medicijn in dat kamertje te brengen. De buitengalerij doorloopende, ont moette de bediende dokter Steenber gen. „Amad", zoo sprak deze hem aan: „En moet iemand naar de ope ratiekamer gedragen worden". „Met uw verlof, toewan dokter, ant woordde de aangesprokene; „dokter Van Ende heeft mij met dit recept naar de apotheek gezonden, en mij gelast hem spoedig de medicijn te brengen". „Dokter Van Ende!" riep de oude dokter verbaasd uit. „Is «dokter Van Ende bier?" „Ja toewan dokter; hij wacht op mij in het kleine spreekkamertje ach ter". Misschien heeft hij een kalmee rend middel noodig", dacht dokter Steenbergen. „Maar hij had veel be- chr. geref. kerk. Tweetal: Te Haarlem-Noord, K. G. van Smeden te Kampen en H. Visser te Leeuwarden. Bedankt: Voor Murmerwoude, J. Tolsma, te Zaamslag. BEVESTIGING, INTREDE, AFSCHEID. Ds. L. Hoorweg Jr. hoopt 29 Juli a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Pürmerend, om 5 Augustus d.a.v. intrede te doen te Voorthuizen. Bevestiger is Ds. D. Tom Wzn., te Hilversum! Ds. J. C. SCHULLER. In de Ilaagsche Kerkbode deelt Ds. J. C. Schuller mede, dat hij langzaam in be terschap toeneemt. Hij mag thans even opzitten, maar moet zich zeer in acht nemen. Ds. N. BUFFINGA Naar De Standaard verneemt, is Ds. N. Buffinga, Ger. predikant te Rotterdam, die door ernstige ongesteldheid reeds ge- ruimen tijd verhinderd is zijn ambtelijken arbeid te verrichten, aanmerkelijk her steld en thans tot verder herstel van ge zondheid gisteren naar Hilversum ver trokken. Dr. J. HANIA. De toestand van Dr. J. Hania, Geref. predikant te Geldermalsen-, is ernstig. De kraehten nemen voortdurend af. GEREF. KERK TE ZANDVOORT. Vrijdagavond is het nieuwe kerkgebouw van de Geref. Kerk te Zandvoort in ge bruik genomen. Ds. Siertsema uit Haar lem, sprak naar aanleiding van Ps. 122 vers 1. Het gemeentebestuur van Zand voort en verschillende afgevaardigden van kerken uit de classis Haarlem woon den de opening bij. Verschillende spre kers voerden bet woord. UIT DE CHR. GEREF. KERK. De Part. Synode van bet Midden der Chr. Geref. Kerk heeft een instructie van den kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Utrecht, luidende: „In verband met het behoud van de gewenschte eenheid onzer kerk in het algemeen en die der Gemeen te in het bijzonder, spreke de Synode uit, dat het noodzakelijk ic dat alle predikan ten zich zullen onthouden van het in 't openbaar spreken of schrijven over zaken en inzichten, de politiek betreffende", ver worpen. Ter Synode bleek dat zelfs de classis Utrecht dit voorstel niet steunde en de andere classes in het ressort er eveneens tegen zijn. Wat heel verstandig is, merkt De Standaard hierbij op. DE THEOL. SCHOOL TE APELDOORN. De Part. Synode van het Midden der Chr. Ger. Kerk heeft naar aanleiding van een instructie van de classis Amsterdam of het niet wenschelijk is om de Theol. School def Chr. Ger. Kerk te Apeldoorn te verplaatsen, uitgesproken, dat zulks niet wenschelijk is. DE 4e DOCENT. Aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn is nog open de vierde docentplaats, door het overlijden van do cent A. v. d. Heijden. De in de volgende maand samen te komen Gen. Synode der Chr. Geref. Kerk zal in deze vacature te voorzien hebben. De classis Amsterdam wil echter mo menteel liever geen 4e docent benoemd zien, waarom zij ter Part. Synode van het Midden het volgende voorstel indiende: „De Gen. Synode overwege in overleg met curatoren, alvorens over te gaan tot het benoemen van een 4e docent, of door handhaving en e.v. uitbreiden van de hulp der lectoren, de benoeming van een 4en docent nog niet eenigen tijd kan worden uitgesteld, met 't oog op den financieelen toestand van de kas der school." De Synode besloot deze vraag niet naar de Gen. Synode door te zenden, maar ter kennis van het curatorium te brengen. REHOBOTH. Ds. D. A. van den Bosch, Ned. Herv. pred. te Den Haag, schrijft in zijn weke- lijksche opgave van giften, dat hij 1000 heeft ontvangen voor de uitbreiding van zijn wijkgebouw Rehoboth. DE BOND VAN GODDELOOZEN. In 1925 is te Moskou een z.g. „Bond van Goddeloozen" opgericht. Het doel is „sys- ter gedaan stilletjes thuis te blijven; bij had de mediccijn toch wel door een bediende kunnen laten balen". En onwillekeurig sloeg bij een blik op bet recept, dat Amad in de band hield. Verschrikt deed bij een stap achteruit; en Amad schrikte bij bet zien, doe een vaal bleek bet anders zoo blozende gelaat overtoog. „Geef hierl" zeide- hij gebiedend; en zenuw achtig frommelde bij het papiertje tusscben zijn vingers. Een oogenblik daarna trad bij bet achterkamertje binnen en sloot de deur achter zich toe. Frank, die met bet hoofd op den arm geleund, bij de tafel zat, sprong verschrikt op. „Ga zitten, ga zitten, mijn jongen!" zeide de oude man vriendelijk, maar zijne stem beefde. Hij deed zijn jongen vriend plaats nemen, en trok een stoel naast hem, waar hij zich nederzette, terwijl bij zijn band op Frank's knie liet rusten. „Frank, zeg, waartoe heb je dit recept geschreven?" „O laat mij, dokter! Kom bier niet tusschenbeiden. U kunt toch wel be grijpen, dat ik zóó niet langer leven kan?" „Frank!" en de stem van zijn ouden vriend klonk barsch. „Frank! ik zou nooit zoo iets van je gedacht hebben! Draag jij den naqm van mijn edelen, onvergetelijken vriend, die altijd ei gen droefheid op zij zette om anderen tc kunnen troosten en helpen? Ben tematische antireligieuze arbeid". Hoe doelbewust deze bond „dit God bestrijden de werk" georganiseerd heeft, hooren we uit een bericht van dé „Reichs Evang. Post":' „Tegenwoordig zijn ongeveer 250 duizend menschen in den strijd tegen de religie vereenigd. Meer dan 5000 cellen van den bond van G. werken in industrieele on dernemingen en in de dorpen. In bijna alle gouvernementen bevinden zich zijn leidende organen. Jaarlijks worden eeni ge tienduizenden agitatoren op het werk voorbereid, om in fabriek en dorp hun nieuw verworven kennis in practijk te brengen. Het bestuur van den centralen raad van den bond geeft een blad uit „De Goddelooze" (Besbosmnilc) en een tijd schrift „De Antireligieuze" (Antireligios- nik). Dit tijdschrift is thans het algemeen leidende orgaan van de anti-religieuze propaganda in Rusland. In den strijd tegen het geloof wordt door den S. R. het vormen van cellen als werkzaam middel aanbevolen, om het vertrouwen van het volk te winnen. Het bouwen eener school, het herstel van een brug, de oprichting van kinderbewaar plaatsen, het aankoopen van een tractor, hulpverleening aan hen, die plotseling in nood geraakt zijn en dergelijke meer, dat zijn de krachtigste hulpmiddelen van het antireligieuze werk. Als ander afdoend middel wordt aanbevolen het goede voor beeld bij het scheppen v^h nieuwe levens vormen. Roode bruiloften, roode begrafe nisplechtigheden, roode feestdagen (b.v. het sterrefeest in plaats van Kerstmis, enz.) moeten de bevolking ad oculos gede monstreerd worden. De bond stelt zich niet alleen tot plicht, het organiseerende, ideologische centrum van allen Godbestrijdenden arbeid in Sov jet Rusland te zijn, zijn doel is ook den antireligieuzen strijd aan te wakkeren. De bond heeft ongetwijfeld in dit opzicht reeds veel bereikt. In den bioscoop, in den schouwburg, in de leeszaal, door de radio, overal en met alles wordt ijverig propaganda gemaakt. Tegenwoordig is men bezig een antireligieuze tentoonstel ling te organiseeren, welke niet alleen in Rusland, maar ook in het buitenland zal vertoond worden. Op bijzondere wijze richt de bond zijn opmerkzaamheid op het commissariaat voor volksvoorlichting. Men heeft reeds bereikt, dat voortaan geen cursus meer gehouden zal worden, waarbij geen vraag stukken der antireligieuze propaganda worden behandeld. Van het onderwijsper soneel verlangt het commissariaat, dat het zoo sterk mogelijk de antireligieuze propaganda zal ter hand nemen. „Een on derwijzer of leeraar, dié zich aan het an tireligieuze werk onttrekt, of zelf religieus is, is een onmogelijkheid". De Bond van Goddeloozen is een we reld-organisatie. Zijn buitenlandsche af- deeling is met de antireligieuze organisa ties van alle landen in verbinding getre den. Reeds in 1925 is de Bond lid gewor den van de Intern. Proletarische Freiden- kergemeinschaft (I. P. F.) Na een tijd van stilte en rust is dit weer een heftige uitbarsting van den godsdiensthaat van het Communisme. TIEN GEBODEN VOOR HET KERKGAAN In het Bergen-op-Zoomsch kerkblad, dat ze overnam uit „Voor Moeders", een op voedkundig blaadje onder redactie van Mevr. A. Visser—Gunning, en wel uit bet no. van 1 Mei 1916, vinden we de volgen de tien geboden voor het kerkgaan. „Ze zijn dus inderdaad uit de „oude doos", maar we houden het er voor" zegt Ds. Ie Cointre terecht „dat ze ook in onzen tijd nog wel in praktijk gebracht mogen worden." Hier volgen ze dan: 1. „Kom". Laat u door niets terughou den, koude of warmte, afstand of drukke huishouding. 2. „Kom niet te laat". Om uwszelfs wil en om anderer wil, die gij stoort. 3. „Kom met, een aandachtig hart". Laat niet van tè voren duizend gedachten aan aardsche zaken door uw hart gaan. In een felbewogen zee spiegelt de zon zich niet. 4. „Bid, zoodra gij op uw plaats zijt ge komen" om een zegen voor u zelf en voor den voorganger. 5. „Zing van harte mee en leg uw ziel in uw gezang". Als de woorden, die u op de lippen worden gelegd, nog niet de uit drukking zijn van wat leeft in uw hart, maak ze tot een gebed. 6. „Bid oprecht en van harte mee". Bid je de zoon van dien man, die van het sterfbed van zijn vrouw, met wie bij zoo innig gelukkig was geweest, opstond om hare oude moeder te troos ten en te kalmeeren; die zichzelven heelemaal vergat in zijne zorg voor haar, en die verder zijn eenzaam le ven wijdde aan armen en ongelukki- gen? Ben jij het waard een Van Ende te heeten? Heb je dan heelemaal geen gedachten voor je goede, trouwe zus ter, die zich geheel voor jou heeft op geofferd? Arme Ruth, moet ze dan alles verliezen, terwijl je haar be schermer zoudt kunnen zijn, en je haar alle zorg voor je aanstaande be hoord et te vergelden! Frank, Frank, nooit zou ik zóóiets van je gedacht hebben. Het is verduiveld hard voor je mijn jongen", en hier nam zijne stem haar gewonen hartelijken toon weer aan, „ja, ja, dat weten we, verduiveld hard! 't Is noodlot, het wreede noodlot, dat niemand spaart Allemaal krijgen we op onze beurt zoo'n slag er van; maar voor wie het moedig draagt, is het niet half zoo zwaar, 't Zal wel langzamerhand be ter gaan. Je bent jong. Het leven zal je nog wel vergoeding geven voor dit gemis, al is het drommels zwaar. Kom beste jongen, houd je goed! Wees moedig, wees een man!" De pijl had doel getroffen. De woor den „Arme Ruth!" waren tot in het diepst van zijn hart doorgedrongen. Ruth, hoe had hij haar kunnen verge- ootmoedig als de tollenaar, en geloovig (Jak. 1 6, 7). 7. „Hoor de prediking met aandacht aan", zoo, alsof het de laatste was, die gij zoudt hooren. 8. „Verlaat de kerk niet, zonder uw dank door een dankoffer betoond te heb ben". Dat is Bijbelsch. Het geldoffer is het gemakkelijkste offer. Laat ons tot God zeggen: „Neem ook ons hart als offer aan". 9. „Bewaar wat gij ontvangen hebt". Za lig zijn die het Woord Gods hooren en bewaren als Maria. 10. „Laat de godsdienstoefening in de kerk thuis naklinken", in de huiselijke godsdienstoefening, in de gesprekken, in den omgang met de onzen. Uit het Sociale Leven. uit de metaalindustrie. Inzake het conflict bij de firma P. M. Duyvis, N.V. Machinefabriek te Koog aan de Zaan, hebben, naar de „Volkskr." meldt, besprekingen plaats gtbad tusschen den rijksbemiddelaar en de hoofdbestuurders der drie be trokken Metaalbewerkersbonden. Hierna onderhield de rijksbemidde laar zich met de firma. Een en ander had tot gevolg dat Dinsdag a.s. een gemeenschappelijke bespreking tusschen partijen zal plaats vinden onder leiding van den rijksbemiddelaar, waarbij ook een vertegenwoordiger van den Metaal- bond zal aanwezig zijn. de staking te dreumel. De wilde staking op de steenfabrie ken te Dreumel duurt nog steeds voort Een schip met steenen werd naar IJzendoorn toegesteUrd. Te Heerewaarden zijn betoogingen gehouden. de staking te vlissingen. Men meldt uit Vlissingen: De ijzergieterij der firma Boddaert en Co. te Middelburg verricht geregeld werk voor „De Schelde" te Vlissingen. In een onderhoud, dat de stakings leiders met de directie van deze ijzer gieterij hebben gehad, is overeen ge komen, dat alleen het werk, dat voor de staking was gecontracteerd zal af gemaakt worden. de staking van schiedamsche werkloozen te eenerveld Men meldt uit Schiedam: Naar wij vernemen zal van de sta kers bij de werkverschaffing te Eener- veld (Dr.) heden een 16-tal opnieuw vertrekken. Op 9 Juli volgt een tweede groep van 16, terwijl een van de stakers niet meer is aangenomen. UIT ONZE INDIEN. injecties zonder instructie De gewestelijke geneeskundige dienst ontdekte, dat een mantri van het gemeenteziekenhuis in de omge ving van Tjandoer eigenhandig en zonder dat hij eenige instructies ont vangen had, aan personen salversaan- injecties toediende. De mantri bekende, maar verklaarde dat de injecties met zuiver water ge schiedden. Hij is geschorst en zal worden voor gedragen voor oneervol ontslag. insectenbestrijding. Op het vliegterrein te Andir bij Bandoeng zijn, in tegenwoordigheid van Dr. De Vries, van het rubberproef station, demonstraties gehouden van insectenbestrijding uit een vliegtuig. De pogingen zijn volkomen geslaagd. De komende week wórden de proef nemingen voortgezet van Kali Djatti uit. Het doel is bestrijding van den meel dauw bij de rubberaanplant. De proefnemingen gaan uit van het Landbouwsyndicaat, met medewer king van de departementen van oor log en van landbouw. burgemeesters. Op de op 21 April ingediende vraag van den heer Koesoemo Oetoyo, of de ten! Hoe zelfzuchtig was hij geweest. Hoe had ze met blijmoedigeid hare geheele toekomst voor hem opgeofferd 1 Hoe had ze ook nu weer zichzelve ver geten in teedere.zorg voor haar, die hij liefhad. En, vermoeid en uitgeput, als ze zelve was, sloofde ze zich nog aanhoudend af om hem te sparen, om eenige verlichting aan te brengen in zijne smart. „Ruth, mijne arme, trouwe Ruth!" kreunde hij, en het ge zicht in de handen verbergend, barst te hij in heftig snikken uit. „Dat zal hem goed doen", mom pelde de oude dokter, die zijne eigen oogen afveegde. „Arme kerel. Ja, ja, 't is best te begrijpen. Hij wist niet goed wat hij deed. 't Was de overspanning, de vreeselijke spanning van al die moeilijke dagen, 't Zal nu beter gaan". En zoo bij zichzelven sprekende, haastte hij zich naar de apotheek, en kwam spoedig met een kalmeerenden drank terug. Het duurde lang, eer Frank eenigs- zins tot bedaren was gekomen, en toen zag hij er zoo bleek en afgemat uit, dat de oude dokter het niet raad zaam vond, hem denzelfden dag nog naar Meester Cornelis te laten terug- keeren. Met zijn rijtuig bracht hij zijn jonge vriend naar het oude logies, waar Frank niet weer geweest was, sedert Helena ziek was geworden. Mevrouw Steenbergen ontving hem met moederlijke teederheid. en RECLAME mm IN ALLE m AFOEELüüGEN KOREVAÜRSTRIIflT regeering bereid is inheemsche burge meesters te plaatsen in kleine ge meenten, waar speciaal de inheem sche belangen op d envoorgrond staan heeft de regeering geantwoord, dat, waar gemeenten zijn ingesteld voor plaatsen, waar de samenleving in be langrijke mate d. westerschen invloed ondergaat en de instellingen dus sterk Westersch zijn georiënteerd, zij meent dat de leiding van die instellingen, hoewel wettelijk niet aan een bepaal den landaard gebonden, voorshands bij Europeanen moet berusten. 70 candidaten dingen naar 12 plaat sen voor burgemeester, waarvan 10 in Midden- en Oost-Java en voorts Pa- dang en Menado. 1 BURGEMEESTER DAMBRINK. De tijdelijke burgemeester van Ba tavia. J. E. Dambrink, zal op 4 Juli aftreden, waarna hij met de Sibajak repatrieert. VEREEN. VAN LANDSDIENAREN. Het bestuur en de bezoldigingscom missie van de Vereen, van Landsdie naren hebben een vlugschrift gepubli ceerd, waarin zij tot de conclusie ko men, dat, „indien het B. B. L. bestaan blijft, het leed niet te overzien is, noch voor liet land, noch voor de ambte naren". VEROORDEELD. Vijf Menadoneesche militairen zijn veroordeeld tot een jaar en vier maan den gevangenisstraf en vervallenver klaring van den militairen stand we gens de houding, die zij bij den com- munistischen opstand hebl^en aange nomen. Zij hebben alleen een request om gratie ingediend. GEMENGD NIEUWS. Een kind gedood. Door het zomersche weer was het gistermiddag ongeveer half zes nog vol aan de bekende uitspanning „Het Kalfje" te Amsterdam, op den hoek van de Kalfjeslaan. De tafeltjes van het terras voor het huis waren alle bezet. Men genoot van het uitzicht op den Am- stel. Plotseling stoof een auto temidden van deze rustende menschen. Een paniek ont* stond. Gillende vloog men naar alle kan ten. Tusschen de ravage van gebroken stoelen en tafeltjes lagen menschen. De meesten van hen konden dadelijk opstaan al hadden sommige pijnlijke ledematen. Een kind van negen jaar bleef liggen. Men zag het dadelijk dat het zeer ern stig was gekneusd. Het werd op een bank gelegd en geneeskundige hulp werd inge roepen. Op weg naar het binnengasthuis bezweek het. De auto, die het ongeluk veroorzaakte, wa9 een kleine Chevrolet, waarin twee dames gezeten waren. Achter het stuur zat de danseres A. V. De auto was met een goed gangetje de Kalfjeslaan uitge komen en moest om op den Amsteldijk te komen om een vluchtheuvel draaien. De wagen schoot wat scherp door naar den Amsteloever, zoodat de t wee rijksveld wachters, die daar aan den kant in een bracht hem naar de oude, welbekende kamer. Daar stond alles nog juist, zooals Frank het op dien morgen, nu twaalf dagen geleden, verlaten had. Daar lag de roos, geheel verwelkt en uitgeval len, die zijne geliefde op den laatsten avond vóór hare ziekte in zijn knoops gat had gestoken. Hij had toen- har© hand gegrepen, die gloeide van inwen dige hitte, en had haar bezorgd in het bleeke gelaat gezien, waarin de groo- te oogen zoo koortsachtig gloeiden; maar ze had flauw geglimlacht, en, tegen zijn schouder geleund, had ze gezegd: „Maak je maar niet ongerust, mijn doktertje! Als je morgenavond terugkomt, ben ik weer heelemaal in orde. 't Is niets als een beetje hoofd pijn. Denk je, dat ik ziek kan worden, als ik zóó gelukkig ben?" Met een pijnlijken kreet wierp hij zich, geheel gekleed, voorover op het bed. Hartstochtelijk snikken deed zijn fórsche gestalte beven als een riet. Lang, zeer lang duurde het, eer de krampachtige schokken minder wer den; maar eindelijk toch liet de na tuur hare rechten gelden, en toen mevrouw Steenbergen na eenige uren zachtjes naar hem kwam kijken, vond ze hem in een diepen, genisten slaap, waarin hij niet eens bemerkte, dat zij hem, met de hulp van haar echtge noot, van zijn bovenkleederen ontdeed, en hem voorzichtig neerlegde. (Wordt vervolgdJ.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5