Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" om vergun ning tot het uitbreiden van de steen- fabriek in de Waard, op het perceel f kadstraal bekend Gemeente Leiden, i Sectie N. No. 463. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder- I wet; Geven kennis aan het publiek, 'dat genoemd verzoek met de bijlagen op 1 de Secretarie dezer gemeente ter visie geleed is; alsmede dat op Zaterdag, den 7en Juli e.k. des voormiddags te half elf rren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij J er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet i overeenkomstig art. 7 der Hinderwet i voor het gemeentebestuur of een zij- j ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 23 Juni 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Den avond tevoren patrouilleerden ster ke politieafdeelingen door de stad. Voor de rouwstoet zich in beweging stelde, spraken ongeveer veertien rede naars. De afgevaardigde Predavetsj ver klaarde, dat het Kroatische volk zich de moeilijkheden vaü zijn strijd tegen de corruptie en de achteruitzetting bewust is. De gewezen minister Prebitsjjewitsj zeide: „De schoten die in de Skoepsjtina zijn gevallen, waren gericht tegen de ge- heele leiding van de democratische en boeren-coalitie, in het bijzonder echter tegen Stephan Raditsj. De kogels hebben alleen het lichaam van de overledenen vernietigd; hun geest, die tot den strijd aanspoort, is vaardig onder ons gebleven; bovendien is echter het parlement door de schoten getroffen, daar zich de coali tie der boeren en democraten verre zal houden. De schoten troffen dus de gehee- le staatsorde aan het behoud waarvan wij naar ons beste kunnen gewerkt heb ben. Hierna las Prebitsjjewitsj onder al- gemeene stilte de boodschap voor van Ste phan Raditsj, die deze hem op zijn ziek bed heeft gedicteerd. Een boodschap van Raditsj. De boodschap luidt: De misdaad, die in de Skoepsjtina werd gepleegd, is een groot kwaad voor de natie en den staat. Het grootste kwaad is ze echter voor Kroatië en de gebieden aan do Save. Wij zullen ongaarne in de Skoepsjtina te Belgrado terugkeeren. In het staatsleven, nationale en internationale leven mag hier echter niet over gesproken worde, ja, wij mogen deze kwestie niet eens aanroeren. Wij Kroaten hebben de Illyrische, Kroatische en agrarische wedergeboorte medege maakt. Wij moeten ook verder alle vra gen snel en op breeden basis oplossen; ik geloof aan mijn volk, evenals het volk op ons vertrouwt, ik geloof aan- den koning, die op dit oogenblik een zeer zware taak te vervullen heeft, ik ben overtuigd, dat de koning in vereeniging met onze drie volken zal weten te leven, laten wij wer ken aan de verwezenlijking van dit ideaal. TREINROOF IN AMERIKA. E&n jeugdig band'et is Zaterdagavonid den ©xpi es-trein tuszohen Detroit en Toledo binnengedrongen. Hij maakte zich op zijn minst van ©en bedrag van 50 000 dollar meester. Toen de trein te Blisville aankwam, wierp de bandiet den door hem met touwen geboe den postbeambte op het perron en in de aldns ontstane verwar ring wist hij ongestoord te ontkomen. ONTPLOFFING TE BRUGGE. 8 dooden. Te Brugge is in een depot van wapen materiaal een brand uitgebroken. Ter wijl de eigenaar met zijn zwager tracht ten het vuur te blusschen, ontstond ©r een ontplofxing, waardoor de beide mannen en al het materiaal vettig me ter werden weggeslingerd. Alle huizen in de omgeving leden zware schade. Reeds zijn er acht dooden en veertig gewonden, waarvan er 4 a 5 zeer ern stig aan toe zijn. De ontploffing zou ontstaan zijn door het ontvlammen van een hoeveelheid kruit, dat zonder de gebruikelijke voor zorgsmaatregelen werd opgeslagen, DE HOOGE BELASTINGEN IN ENGELAND. Er is een officieele statistiek ver schenen over de sterke toeneming der belastingen sedert den oorlog. In 1926 was de belasting per hoofd der bevolking: in Engeland 15 pond de onderdeelen van ponden laten we weg in Frankrijk 5, in Duitsch- land 3, en de Vereen. Staten 6. In bet jaar voor den oorlog was bet cijfer voor Engeland 4 pond, voor Frankrijk 3.5, voor Duitschland 2, Ita lië 2, Vereen. Staten 1.5. In Engeland is dus de belasting ver reweg het sterkste toegenomen, het geen voor een groot deel te wijten is aan de overeenkomst met de Vereen. Staten nopens de oorlogsschulden en aan de pensioenen. DE ELECTRIFICATIE VAN DE FRANSCHE SPOORWEGEN. De Fransche minister van Arbeid maakt bekend, dat de electrificatie der Fransche spoorwegen opnieuw zal worden uitgebreid. Het nieuwe baanvak be9laat 1100 K.M., waardoor in totaal een lengte van 1950 K.M. van het spoorwegnet zal zijn geëlectrificeerd. De kosten bedragen 500 millioen francs, waarvan 300 millioen door de Fransche industrie wordt gedragen. BUITENLANDSCHE STUDENTEN IN ENGELAND. Het aantal buitenlandsche studenten aan Universiteiten in Engeland bedraagt 4875, waarvan 699 Uit het Europeesche vasteland, 887 uit Amerika, 1826 uit Azië 1191 uit Africa en 362 uit Australië. Nederland zond er 35, terwijl Duitsch land het record slaat van het vasteland van Europa met 121, waarop Frankrijk en Zwitserland met 60 elk volgen. Uit In- dië en Zuid-Afrika kwamen er 1440 en 638; uit de Vereenigde Staten 487 en Z. Amerika 72. Het meest bezocht door buitenlanders is de universiteit te Londen; daarna ko men Oxford en Cambridge. KORTE BERICHTEN. De Opiumconventie van Ge.iève van IQ25 is door Spanje geratificeerd, Het Belgisch Koningspaar is ia Kongo- aangekomen. De Mexicaansche rebellen ont voerden twee Amerikanen bij ^Guadala jara. Zij eischen een losprijs groot 18.000 pesos. De Japansche regeering besloot een gedeelte der expeditiemaoht uit Sjantoeng terug; te trekken. Na 23 mijl .gezwommen te heb ben, heeft Miss Gleitze Zaterdagmor- Sen haar pogingen opgegeven om over e Iersche zee te zwemmen van Donag- hadee in Noordelijk Ierland naar Port Patrick in Schotland. De Rjjksvereen. van Duitsche Industrieelen heeft aan den Rrjksmin. voor Verkeer een brief gericht, waar in zij verzoekt in elk geval te willen voorkomen, dat da goederentarieven op de Duitsche Spoorwegen zullen war den verhoogd - UIT DE OMGEVING. TER aar. Bakker S. had het ongeluk met zijn fiets te water te geraken, dooiUat hij geen .broekveeren aan had, waar door zijn pantalon vast raakte tusschen de ketting. Benige personen redden hem aarlanderveen. De Christel. Zangvereen. „De Lof- stem" alhier, zal deelnemen aan het concours te Nrjkerk en zingen in de 2de ofdeeling. nieuwveen. De Haagsche Rechtbank heeft J V. vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, n.l. veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld, door het ver- koopen buiten noodzaak van bromas kalicum. - Wederom zijn onder verschillende veestapels gevallen van mond- en klauw zeer waargenomen. Het pnlangs benoemde Raadslid de heer J. v. Eijk, heeft tharis wederom als zoodanig bedankt. Alhier werd opgericht een Algem. Begrafenis vereeniging. Bijna 200 leden traden toe. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onbevoegd collegeloopen- Voor den w.n. kantonrechter Mr. de Clercq stond hedenmorgen terecht H. L. d. G., te Den Haag. Verd- stond te recht wegens het feit, _dat hn zonder daartoe gerechtigd te zijn, zien bevon den had m de collegekamer, van Prof. Kan, toen deze daar cokege gaf. Verd. ontkende in de collegezaal1 te zijn geweest, hij had zich in do polikli niek oevond en. De ambt. zeide, dat het hier het in schrijvingsgeld van f 10,gold, doch dat het nier blijkbaar niet direct ont duiking was, daar verld. van meening was dat de gelden, zooals alle colle gegelden, door het departement waren voldaan en eischte daarom fio,of 5 dagen. De Kantonrechter veroordeelde verd. daarop tot f5,sub. 2 dg. De veiligheidswet. J. H. v. d. K. te Leiden stonfl te recht wegens het feit dat een spiraal buis niet goed genoeg zou zijn vastge zet, waardoor deze was omgevallen, en een ongeluk was geschied. Als verdedigster van veiil trad op mej. Mr. L. H. Rambonnet, die voor verd. het woord voe eode, betoogde, dat d© veiligheidswet niet was over treden, daar (de spiraalbuis buiten was gezet om te worden schoongemaakt. De spiraalbuis stond dus ook niet in een fabriek of werkplaats en het ongeluk was volgens haar alleen aan een toe val te wijten. Spr. vroeg dan ook vrijspraak a-n ontslag van rechtsvervolging. De ambt. had echter f20,boete subs. 10 dg. hechtenis geëischt, waarop de kantonrechter het schriftelijke von nis op heden over 14 dagen bepaalde. Collecte zonder vergunning. J. v. d. G. te L e i d e n zou zon 'er ver gunning een collecte hebben gehouden ten bate van de stichting veer kirlleren „Zonneschijn". Verd. ontkerfle, hij had boekjes ten bate van dat instituut verkocht, maar niet gecollecteerd. Een getuige verklaarde, Hat verd. bij hem op n t kantoer was geweest om een inzameling te houden. Verd. zeil le echter, dot hij daarbij gezegd hall: „dbor aankoop van dit boekje". - Een andere getuige verklaaif.le, dit hij een boekje had gekocht. De amlt. 'ëisch'e £15,sub. 10 dg., waarop het schriftelijk vonnis werd be paald op hrilen over 14 da-gen. Het verkeer. C. v, V. te V00 r burg zou met een auto niet behoorlijk zijn uitgeweken naar rechts, toen een transportdriewie Ier hem tegemoet reed. Het gevolg ^aar- van was dat ©r ruim 300 eieren die zich in de bak van He driewieler be- vonden ,weiHen gekneusd, zoodat get. Vclthujjzen, die h e schmd aan verd. gaf, een schadevergoeding van f25, vordeit-ie. Ook get. Velzen meent dat vert.1. had moeten stoppen, terwijl deze zelf betoogde, dat hij rechts reed en iduS het recht vdn doorgang hajd. De zaak werd (daarop 14 dg- aange houden om d,en verbal, te hooren. Op verboden paden. B. C. v. d. S., schoenfabrikant te Voor schoten, werd beticht van eon baldadige vernieling van prikkeldraad. Verd. zeile dat er van een baldadige vernieling geen sprake was. Hü Jiad het draad losgemaakt om een opening te maken, waarop hij met z'n wagen kon keer en en het daarna weer netjes vast gemaakt. Gehoord wedden eenige huurders van het land, waarop het uftpc41 was, waar na de heer Durang verklaarde, het uit- pad te hebben afgesloten, omidat het te hinderlijk wei(_L Het andere uitpad. was echter niet smaler en hij had aan de huuiil&rs mededeeling hier van gedaan. .Vertl was echter onder huurder en hem was dus daarvan geen m<ede|ueeiing gedaan. De ambt. achtte het ten laste geleg de bewezen en eischte f 5,boete sub. 2 dg. hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd- overeenkomstig den eisch. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voor het taalkundig candi- aaatsexamen Indologie de heer G. J. Held, Den Haag. Voor het doctoraal examen Indisch recht de heeren K. A. de Lange, te Voor burg en W. A. L. Luyks, Den Haag. Land- en Tuinbouw. BOTER- EN KAASCONTROLE. Vanwege de Vereeniging voor zui velindustrie en melkhygiëne, den Bond van kaasproducenten en de Ne- derlandsche vereeniging van kaashan delaren is gistermiddag te Leeuwar den een openbare vergadering gehou den ter bespreking van uitvoerverbo den voor boter en kaas, welke niet van het rijksmerk voorzien zijn. In de toelichting voor deze bespre king werd gezegd, dat op grond van eep crisisregeling de uitvoer van boter en kaas zonder rijksmerk verboden is. Thans is een wetsontwerp ingediend met de bedoeling om dit verbod voor de toekomst te bestendigen. Velen zijn van oordeel, dat zoowel voor de boter- en kaascontrole zelf als voor de boeren, de zuivelbereiding en den handel in zuivelproducten deze wettelijke dwang gevaar oplevert. Vandaar dat bovengenoemde vereeni- gingen het wenschelijk achtten, in een vergadering de bezwaren tegen der gelijke uitvoerverboden uiteen te zet ten en te bespreken. In een onlangs te Utrecht gehouden vergadering van den Federatieven Zuivelbond, waarbij tegenwoordig waren landbouwconsulenten uit En geland, Duitschland, Frankrijk en België, werd dit punt eveneens be sproken en achtten genoemde consu lenten Uit het buitenland het noodig, dat genoemd rijksmerk blijft. Vandaar dat deze bijeenkomst belegd werd om dit onderwerp van verschillende zij den te bezien. De vergadering was druk bezocht O.a. waren tegenwoordig de Tweede Kamerleden Rutten, Hiemstra en Langman; voorts de Kamer van Koop handel te Gouda, de heeren Mesdag, Hartelust e.a. De Minister van Land bouw was verhinderd. De heer G. J. Blink van 's-Graven- hage, had de leiding- der vergadering en gaf een uiteenzetting van de te be spreken kwesties. De heër A. van Wijnen te Gouda, die namens den Bond van Ivaasprodu- ctnten sprak, verklaarde zich een warm voorstander van de kaascontro le; hij meende echter dat de kaaswet te ver ging, men diende meer aan het particulier initiatief over te laten, dat tot dusver goed gewerkt heeft, ter wijl men de zekerheid van de kaas- wet niet heeft. De heer B. M. van Zwet, vertegen woordiger van de Nederl. Vereeniging van kaashandelaren, sprak over de practische bezwaren tegen het ont werp. Hij meende, dat de publieke opi nie speciaal voor het ontwerp bewerkt is. De heer J. J. Blink sprak tenslotte namens de vereeniging van zuivel industrie en melkhygiëne. Hij komt tot deze conclusie: 1. De uitvoerverboden zijn de his torie der botercontrole bewijst het overbodig. 2. De uitvoerverboden halen de bo ter- en kaascontrole van hun hoog voetstuk naar beneden door wettelijke dwang te stellen in de plaats van vrij willig initiatief. 3. Door de uitvoerverboden wordt de beslissing in zèer gewichtige bedrijfs- aangelegenheden voor onze geheel© zuivelindustrie verlegd van de be drijven naar den ministèr. Bij het debat vraagt het Tweede Kamerlid Hiemstra of het in het bui tenland niet een verkeerden indruk zcu maken als dat verbod zou worden ingetrokken. De heer Eriks, directeur van de BYiesche Coöp. Zuivelexport, stelt controle op prijs. Ook de boeren willen deze houden. Spr. meent dat de con trole prachtig heeft gewerkt. Er is bijna niet geknoeid in al die jaren. Na eenig debat wordt de vergade ring gesloten. STADSNIEUWS. AGENTEN DER V. O. V. De districtsvereeniging Leiden van den Ned. Bond van Inspecteurs en agenten der V. O. V. bij den Raad van Arbeid te Leiden, hield j.l. Zaterdag hare jaarvergadering alhier, onder voorzitterschap 'van den heer F. H. v. Spanje. Blijkens het jaarverslag van den secretaris zijn op een tweetal na, alle agenten lid van genoemde afdeeling. Door het optreden van de afdeeling Leiden werd de Ned. Bond gereorga niseerd in een Bond met individueele leden tot een Bond mët afdeelingen over het geheele land, terwijl mede naast de verbetering van de ouder domswet gestreefd wordt naar verbe tering van de positie der inspecteurs en agenten. Twee leden van de afdeeling Leiden de heeren F. H. van Spanje van Noord wijk en P. Heemskerk van Leiden werden dit jaar in het hoofdbestuur van den Ned. Bond gekozen. Het financieele verslag van den pen ningmeester, den heer LI. Lek te Lei den, toonde een gunstig saldo aan, waardoor tot contributieverlaging kon worden overgegaan. Du aftredende voorzitter werd met algemeene stemmen herkozen, even eens het aftredende bestuurslid, de heer P. Slegtenhorst te Koudekerk. Uitvoerige mededeelingen werden gedaan over verrichte werkzaamhe den door het Bestuur ten opzichte van uitbreiding der V. O. V., waarvan thans met zeer groote waarschijnlijk heid resultaten kunnen worden ver wacht. Besloten werd nog krachtiger stap pen te ondernemen, opdat de toege zegde verbeteringen in de belooningen der agenten spoedig zullen worden bereikt, waarna deze welgeslaagde jaarvergadering werd gesloten. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 22 Juni j.l., ten overstaan van: B. G. J. N. Troost, notaris te Leiden: Morsch- straat 52, J. Flipse q.q., voor f 42^0; Duizenddraadsteeg 13, C. L. van Dam, q.q., voor f 790. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 21 Juni. N. Hageraats, Wassenaar, Sandhorstla^n 81. Rechter-ccmmissa- ris: mr. A. B. Bommezijn. Curator: mr. B. Spier, te Den Haag, De Ruyterstr. 72 In de week van 18—23 Juni zijn in Nederland uitgesproken 66 faillisse menten.'' Laatste Berichten. DE REDDING VAN DE BEMANNING VAN DE „ITALIA". STOCKHOLM, 25 Juni. V.D. Den Zweedschen kapitein Tornberg is een tweede landing op de ijsschots van Ide Nobile-groep mislukt. Het vliegtuig is over den ko>p geslagen; ide vlieger bleef ongedeerd. Tornberg wilde alle leden van de Nobile-groep met zijn vliegtuig naar het vasteland brengen. (Uit het telegram blijkt niet, waar het ongeval heeft plaats gehad. Daar het bericht spoedig bekend geworden is, is h©t waarochjnlijk dat het onge val reeds bij den start heeft plaats ge had ©n niet bij de landing ze'.f. Zeker- heid hieromtrent bestaat evenwel niet) OSLO, 25 Juni. V.D. Terwjjl het Zweedsche hulpschip „Quest" meldt, dat de red.ling van NoDile en een van zijn metgezellen heeft plaats gehad door het Zweedsche Junkersvliegtuig „Uppland", meldt het Italiaansche ge zantschap te Oslo dat de recjljng ge sohiedde door den Zweedschen Fok- kervliieger Lundborg. Het Junkersvlieg tuig ziou voor de manding op de ijsschot- sen te zwaar gijn geweest. Lundborg heeft met zijn 'klein vliegtuig Zondag eerst Nobile gered en daarna den an deren gewonde van de ijsschotsen ge haald. Het bericht, dat de Russische sleepboot „Malygin" noodseinen van Amundsen heeft opgevangen, wordt niet bevestigd. OSLO, 25 Juni (V.D.) Thornberg die Nobile gered heeft, heeft bij de mislukte landing op de ijsschots geen verwondin gen opgeloopen. Zijn terugkeer zonder hulp van huiten is evenwel onmogelijk, daar het -vliegtuig ernstig werd bescha digd. Thornberg bevindt zich thans met twee Italianen in het kamp van Nobile en wacht op hulp van Zweedsche vlie gers. Hij en zijn heide reisgezellen zijn in groot gevaar, daar het pakijs in Noorde lijke richting afdrijft. Er bestaat hoop, dat spoedig reddingspogingen zullen ge daan worden. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. NEW-YORK, 25 Juni. V.D. In rege ringskringen te Washington is men van meening, dat de nieuwe nota van staats secretaris Kellogg inzake het anti-oor logsverdrag tegemoet komt aan alle wenschen y. d. andere mogendheUen, zoodat een speed"Te onderteekening van het anti-ccrlogsverdrag niets meer in den weg staat. DE STABILISATIE VAN DEN FRANC. Het geheele ontwerp door de Kamer aangenomen. PARIJS, 25 Juni (V.D.) De Senaat heeft na langdurige debatten de stabilisatiewet met 256 tegen 3 stemmen goedgekeurd. PARIJS, 25 Juni (V.D.) De Kamer heeft hedenochtend, daar de Senaat geen wijzi gingen in het stabilisatieontwerp heeft aangebracht, het geheele ontwerp bij handopsteken aangenomen. De zitting droeg een formeel karakter en de stemming duurde slechts drie mi nuten. STRAFZAAK DE WIT. SOERABAJA, 25 Juni (V.D.) Naar Ane- ta verneemt, zal de zaak tegen Mr. J. J. K. de Wit die aanvankelijk gearresteerd was, verdacht van een verduistering in 1925 gepleegd, geen voortgang hebben. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 25 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 556 vette runderen, 310 vette kalveren, 389 schapen of lam meren, 1205 varkens. Prijzen: koeien 51—54, 46—48, 34—39; ossen 50—52, 46 48, 43; kalveren 6570, 5560, 42Vi 47J^; schapen 2834; lammeren 20 24; varkens 33 Ys, 33. Overzicht: koeien en ossen trage handel, lagere prijzen; vette kalveren slechte handel, oude prijzen; varkens tamelijke handel, zelfde prijzen. ROTTERDAM, 25 Juni. Aardappelen Bravo's 910 per 100 Kg.; Westl. zand 0.13—4.15, idem klei 0.110.13, poters 0.080.10, Red Star 0.080.09, Italiaan sche 0.120.15, Malta spring 0.150.17 per Kg. ROTTERDAM, 25 Juni. Vlasbeurs. Aangevoerd 500 Kg. Blauw, 1.201.30; 4000 Kg. Holl. Geel, 1.15—1.30; 3000 Kg. Wit, 1.151.30; 475 Kg. Dauwrood, 0 80—1. AMSTERDAM, 25 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 538 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 1.101.20, 2e lew. 0.901.10, 3e kw. 0.700.90, per Kg. slachtgewicht; 160 melk- en kalf- koeien, 280400 per stuk; 96 vette kalveren, le kw. 0.800.85, 2e kw. 0.70 0.80, 3e kw. 0.640.70, per Kg. le vend gewicht; 102 nuchtere kalveren, 1319 per stuk; 27 schapen, 4048 per stuk; 41 lammeren, geen noteeering; 860 varkens, Holl. le kw. vleeschvar- kens, 0.77—0.78, 2e kw. 0.74—0.76, een enkel varken hoven noteering; Overz. en Geldersche, le kw. 0.770.78, vette varkens, 0.74—0.76, per Kg. slachtge wicht; 54 paarden, 100220 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 25 Juni. Veiling. Bloemkool 421 ct. per stuk* peulen 2.053.65, doperwten 2.102.25, capucijners 2.202.40, tuinboonen 1.60 snijboonen 6.606.80, idem stek 5.30 5 50 per 10 Kg. augurken (grof) 6.30 per 25 Kg. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verri- lu 10 den morgen van 25 Juni. Medege deeld door het Kon. NMeteorolo gisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.7.to Maagdenburg en Frankfort. Laagste barometerstand 749.5 te Röst. Verwachting: zwakke ot matige, tijdelijke toenemende zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind half bewolkt tot betrokken, later waarschijnlijk re gen of onweer en daling van tempe ratuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterd.middag 12 uur: 763. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Maandag 25 Juni: 9.53 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 21.6 gr. C. ZWEMINRICHTING ,.DE ZIJL". Ts Morgens 7 uur: 19 K» gr. C 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 22 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. \s Middags 12 uur: 21 gr. C. '3 Nam. 3 uur: 22 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.29% Londen 12.10Vi» New-York 2-48 Parijs9.751/* Brussel 34.657» Züricb 47.33 Praa7.347» Rome13.057» Madrid 1.13 Oslo66.407» Kopenhagen 66.47% Stockholm 66.54 Weenen 34.88%

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3