Deze dienst zal geleid worden door Dr. F. van Gheel Gildemeester uit Den Haag. NIEUWE WETEBINO. Gistermiddag geraakte een der kin deren van den veehouder L. alhier te wa ter. De commies der Directe belastingen S. Smit, mocht het genoegen smaken de kleine weer op het droge te brengen. OEGSTGEEST. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. Voor de Bredasche rechtbank werd te gen H. E. alhier wegens onbevoegd uit oefenen der geneeskunst hij had een ernstigen patiënt een drankje verschaft, dat vrijwel geheel uit petroleum en le vertraan bleek te bestaan twee maan den hechtenis geëischt. De Winkelweek 1928. Donderdagavond had de tweede verga dering plaats thans in 't Wapen van Oegstgeest om meer definitief te bepa len wat dit jaar zou worden gedaan om de winkelstand bij vernieuwing in het teeken der algemeene belangstelling te plaatsen. De heeren Averdieck en Dui verman hadden achter de bestuurstafel plaats genomen en de vergadering werd gepresideerd door den heer Averdieck. Het zou ons te ver voeren, al de bespre kingen. welke gehouden werden, te vol gen en we zullen volstaan met een resumé der gemaakte plannen te geven. Allereerst spreken we onze blijdschap uit over de goede opkomst en hadden we dus juist gezien, toen we melding maakten van het groot enthousiasme. In de vorige vergadering was men zooals bekend unaniem van meening, dat het voorjaar de meest geschikte tijd was om te „winkelweken"'. Desondanks is men hierop tenslotte weer teruggekomen, me de ook met het oog hierop, dat dan dit jaar zonder de traditioneel geworden win kelweekperiode zou voorbijgaan. Er kwamen na het openingswoord van den voorzitter en na diverse besprekingen drie denkbeelden naar voren, welke de heer Averdieck e.a. wilden combineeren. Doch de heer Caspari met zijn bijvallers beschouwden dit als „een te grootsche op zet". zoodat van „te veel hooi op de vork" kon worden gesproken. Daar hadden we voorstel I van den heer Kuipers te weten een reclameoptocht, uit voerig door hem toegelicht en nog bree der opgezet door den heer Averdieck, n.l. hieraan alle corporaties te laten deelne men. waarin dan ..Oegstgeest in al zijn lagen" tot uiting kwam. Zeker een sym pathiek plan, dat overdenking waard is. Allen, die hier iets voor voelen, melden zich bij den heer Kuipers Plan II van de heeren Woestenburg en Uittenbogaard om een winkelbeurs te houden, gecombineerd met een dhaliaten- toonstelling, onder te brengen "in een pand waarbij het Patronaatsgebouw, 't Witte Huis, of Irene werden genoemd. Bij dit plan had de heer Averdieck zich ook nog een bescheiden stand van „Oud-Poelgeest" voorgesteld. Wie hier iets voor gevoelt, melde zich hij de heeren voorstellers. De heeren bloemisten, kweekers, tuinders ko men eens uit hun tent, terwijl winkeliers zonder etalage hierin zeker iets zullen zien. Stands van b.v. architectenbureau- Kraan, de Woningbureaus, Spaarbanken zullen zeker effect geven. Plan III der heeren Kranenburg. de Bruin en Caspari, t.w. een etalagewed strijd met beoordeeling door en prijzen aan het publiek. Dit laatste voorstel is als definitief te beschouwen, terwijl het andere toekomst muziek is, tenzij allerwege medewerking zou komen. En onze opvatting is: als we iets doen, moet het iets grootsch zijn. zoo dot anderen ons benijden. Het oude be stuur werd in "t belang van de goede zaak geheel verwisseld. Gekozen werden de heeren J. Kamsteeg, J. G. Schrijvers en J. Hienkens, die zich tot verloopig bestuur onder voorzitterschap van den heer Kamsceeg proclameerden en anderen naast zich zullen assumeeren, om dan zoo spoedig mogelijk weer te vergaderen om „gedetailleerd" voor den dag te komen. Nog werd besloten zich los te maken van 31 Augustus, zoodat men niet bepaald gebonden is aan den datum van het Oran jefeest, waar men meende dat dit feest, wanneer het blijft gehandhaafd op 31 Aug. met het oog op de Leidsche plannen zal verwateren. Ziehier een kort resumé der feesten. Laat nu ieder zijn medewerking verleenen en zich met een der hiervoor genoemde heeren in verbinding stellen en nu eens niet enn uitneodiging afwachten. Door den heer de Bruin werd nog voor gesteld, den ouden van dagen tijdens de winkelweek een rondrit per ^uto door de gemeente aan te bieden. Hedenmorgen had op den Rijngees- ter Straatweg een ernstig motorongeluk plaats. De motorrijder H. uit Amsterdam had het ongeluk bij de bocht bij Nouwens te slippen, waardoor hij over den kop sloeg, wel een bewijs, hoe hard hij reed. Hij had zijn rechterbeen gebroken en een schaafwond aan het hoofd. Per poli- tiebrancard werf hij naar liet Acad. Zio- kenhuis te Leiden vervoerd. OUDE WETERING. Tot hoofd van de Bijzondere school voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs al hier is benoemd de heer'Oostlander, thans onderwijzer te Apeldoorn. Door de gemeente-politie zijn een 5- tal fuiken in beslag genomen, toebehoo- rer-de aan de Gebrs. Kraan te Rijnzater- woude, welke waren geplaatst in water, waarvan het vischrecht ia gepacht door P. M. Bergman, alhier. WOUBRUdOK. Door het bestuur van de eierenvei- ling is een schouwtoestel aangeschaft, waardoor het mogelijk is elk vuil ei uit de goede te lichten, zulks ter voorkoming van klachten, die reeds waren ingeko men. Ter tegemoetkoming en bevordering van den bouw van Warenhuizen voor groententeelt enz. in deze gemeente zal voortaan geen legesgeld daarvoor worden geheven. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisa beth, dochter van J. J. Anker en W. J. van der Broek; Sebastianus Bernardus, zoon van B. van Leeuwen en M. H. Baak; Jacob, zoon van G. van der Laan en A. D. Kooiman. Overleden: Jacob van der Laan, 1 dag. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in n-rs-.ld Verband: Ge bouw „Pieaiuor Janvossenste-eg, v.m. io en 's avonds 6 uur Ds. E. L. Smelik van Tienhoven. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enant 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 1.30 uur Ds. Mooihuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 0.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Vlasblom. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Dr. J. G. Uboink van Zevenho ven. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Geb. ,,Salvatori", v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. A. Groenenberg uit Utrecht. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en n.m. uur Ds. den Ouidóten uit Elburg. HAZERSWOCDK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur de heer Gcdthelp van Alphen a. d- Rijn en 's avonds 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savondr 7.30 uur Ds. F. H. van der Heyldien, Em.-Pred. te Wassenaar. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Altena van Rjjnsburg en n.m. 5 uur de heer Baas. Woensdagmiddag half drie Ds. _F. U Hospers van Noord wijk aan Zee. Huwel. inzegening. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds van Herksen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Oosthoek van Dokkum. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Boilee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meyering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: v.m. 10 en 'savonds 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en6.30 uur Ds. Mondt. V.m. Rev. van een Kerkeraadslid. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. H. Thomas van Leiden. 's Morgens H. A. en 's avonds H. A. en Dankzegging. LISSE. Ned. Herv .Kerk: v.m. 10 uur de heer Brusse en n.m. 5 uur Ds. v. Dijk. V.m. 10 uur IQinderkerk. Geref. Kerk: van. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Da Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. T. D. Spoelman van Nieuwveen, Bed. H.A. en 's avond 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Preekle zen en 's avonds 6 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: (in 'tGeref. Kerk gebouw) v.m. 8.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 5 uur Ds. Koers. Maandel. collecte kerk. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerb: v.m. 10 en n.m 2.30 uur Ds. v. Haaften. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Ingwera&n van Katwijk aan Zee. WOORUWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Nefd. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen. OEOSTOEEST. Ncd. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur, Ds. Jansen Schoonhoven Jeugddienst „Irene": v.m. 10 uur Ds. Hennemann. N.m. 5 uur: geen Dienst. Geref. Kerkv.m. 10 en 's avonds 5.30 uur Ds. F, do Vries van Raams aonkveer. 's Morgens en 's avonds H.A 's avonds Dankzegging. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré; n.m. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. SASSENHEIM. Geref. Kerk: v.m. 9,30 en n.m. 5 uur De. Boeijinga. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Aangeenbrug. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem.: n.m. 5 uur, in 't Am bachtshuis, Preeklezen. WASSENAAR. "Ned. Herv. Kerk: v.m.. 10 uur De. Ysbrands van Ter Hoyden. N.m. geen Dienst. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ps. Dünszet mann van Amsterdam. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. e uur Ds. M. Schuurman, Em.-Pred. te Den Haag. WOUBRUGSE. Ncd. Herv. Kerk: v.m. 10 en nam. 7 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk;: v.m. 10 en 's avonds 7.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Néd. Herv. Kerk: n.m. 1.30 uur Da Wolfensberger. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen van Ter Aar. Beste Jongens en Meisjes! Door het aanhouden van het ongujr stige weer. heb ik zoo nu en dan bij mezelf gedacht: Wat zal ik toch met mijn neefjes en nichtjes beginnen als het slecht weer is op' ons middagje? En gelukkig heb ik 'er wat op gevonden. Mocht het op dien middag pegenen, dan brengen wij den tijd door in een zaaltje waar we spelletjes kunnen doen en ik i'uil ie een verhaal kan vertellen. Mocht et wel droog, maar toch te koud zijn om huiten te zitten, dan gaan wij eerst een bezoek aan de Hortus brengen, en daarna nog een poosje in een zaaltje om te spelen en te vertellen. Dus zeg- §en jullie nu allemaal aan jo ouders at het plannetje ook bij slecht weer, toch door kan gaan. Volgende week zal ik in den Babbelhoek zetten of het 4 of 11 Juli is. Waarschijnlijk echter zal het 4 Juli zijn. En nu de briefjes. „Reseda en Rozeknopje". Ja, een ver jaardag vieren met oen clubje vrien dinnetjes is altijd gezollig. Hebben jullie leuke spelletjes gedaan? Ont houdt ze maar goed, dan kunnen wjj ze misschien op o-ns middagje ook wel spelen. Ik hoop dat het mooi weer zal zrjn, maar heb voor alle zekerheid toch maar iets bedacht, - dat ook bij slecht weer door kan gaan. Dat kun je in het begin van dbabbelhoek lezen. De Lei- derdorpsche kinderen moeten zorgen om half vjjf op de Papengracht te zijn. Dat is een zijstraat van ae Breestraat, dus die weet jo zeker wel. 'k Heb je tweede briefje ook gelezen hoor. Nu begrijp ik hoe het komt dat ik een Eaar weken niets van je hoorde. Als et eenigszins kan, is het middagje op 4 Juli. „Gustaaf Adolf". Je zult wel blij ge weest zijn toen moeder weer thuis kwam G. A. Zonder moeder is 't huis veel te stil hé? Als_ het kon, zou ik graag willen dat jullie met do autobus „Trio", die 3.20 uit Boekoop vertrekt en 4.25 aan het station in Leiden is, kwa men. Er komen twea Boskoopsohe kin deren ook, en als, jullie UU allemaal met die bus komen, zou ik zorgen dat e.r een juffrouw aan het station was om je af te halen. En je kunt met diezei fdje bus 's avonds om kwart voor negen uit Leiden, 'k Zou je er dan natuurlijk weer heen brengen. Wil je dit vader en moeder laten lezen ,en -vragen of het zo,o mag? „Logeetje". Dat heb ik in de courant gelezen van dien nieuwen Dominee. Jo vindt het zeker wel jammer als Crocus naai' een andere school gaat? In het briefje van G. A. heb ik geschreven hoe is graag wil dat jull'io komien. Lees ook het begin van dé babbelhoek. „Rie". Wat een pracht cadeaux heeft moeder gekregen, 't Is te begrijpen, dat moeder er blri .mee was hé. Hoe denk jij te komen Rie? Per fiets? Ik heb de autobussen nagekeken maar er geen gezien die langs Valkenburg gaat. Als ie per fiets komt, moet je zorgen om half vjjf op de Papengracht te zijn. Dat is een zijstraat van de Breeestraat. Hoor ik dat volgende week dan? „Gouden Regen". Zie je nu wel meisje, dat je een beetje meer te gen mij moet praten? Want als jo hadt gezegd dat ik je. shawl mocht komen zieri, was ik vast eVen met je mee ge gaan. Nu dacht ik dat het misschien niet gelegen kwam. Breng iealbuni maar mee als je naar mjj toekomt, dan zal ik er wel een .versje in schrijven, 'k Zou graag willen dat alle Voorscho- tensohe kinderen met de tram van kwart over vier uit Voorschoten gingen, dan zijn jullie precies half vijf hier. Lees je ook hot begin van de Babbel hoek? „Rozefine en Larijna". Leuk, dat jul lie ook komen moogt. Nee, dat mid dagje valt niet in de. vacantie. Dat heb ik met opzet gedaan omdat.er dan tel kens kinderen uit zijn. Lees maar eens wat ik in het begin van dé babbelhoek en aan Reseda en Rozeknopje gesehr:- ven heb. Wat zal dat leuk zijn als jul lie saampjes naar de Vakschool gaan. „Seringentak en Pioenroos", 'k Bett nog nooit in Arnhem geweest, maar het lijkt me toch oen hoeerlijk uitstapje dat S. gemaakt heeft. Was zo niet moe? Ja, vader s en moed'Fs verjaardagen zijn altijd echte feestdagen hé? S. va der heeft een mooi cadeau gehad hoor. Willen jullie het begin van de babbe- hoek en het briofje aan Reseda en Ro zeknopje lezen? „Boterbloem en Madeliefje". Ja, 't is altijd aardig iets uit jo eigon tuintje te eten. Wat is dit jarnmr van dm duiveneitjes hé? Een volgenden keur maar oppassen dat de kippen er niet bij kunnen. Zijn jullie nog naar het strand geweest? 't Was w I droog Woensdag, maar nogal koud- A it ten jullie het begin van d: babbelhoek ei het briofje \an Goud-n Regen lezen? Dank voor de raadsels. „Batavier", 'k Vind je broer nog niek të groot ömi mee te doen, hóór. Als hü er zelf pleizier in heeft, is hij mji hartelijk welkom. Wil jij zorgen met ons middagje era half vijf op de Papen gracht, bil de Breestraat te Zijn? En wil jo ook het begin van de babbelhoek eens lezen? „Doornroosje". Wat leuk, dat de juf frouw dat geeft als je jarig bont. Zoo, dus de aardbeien beginnen rjip te wor den bn jullie? Houd je er veel van? „Poliantha". Gelukkig dat het nog zoo goed afliep met den dokter. Er had wel eens re>en groot ongeluk kunnen ge beuren hé. 'k Zou graag willen dat jul lie met de autobus van Trio, die 3.20 uit Boskoop vertrekt, kwamen. Aan de Koudekerksche brug komen er dan nog drie kinderen bij. Do bus is om vjjf min. voor half vijf te Leiden aan het station. Dan zal ik zorgen dat daar een juffrouw is om jullie af te halen, en bii mij te brengen. Wil je vragen of va der en moeder het zoo goed vinden? 't Is met het oog op afhalen van andere kinderen voor rnn het gemakkelijkst. „Woudlelie". Nee, mijn hondje was daar niet bang van. Dat koeien er bang voor zijn wist ik, maar van honden weet ik het niet. Ik vind Radio ook heel mooi, maar ik heb het nieit thuis, 'k Feliciteer je hartelijk met moeders verjaardag, Woudlelie, 't Zal Maandag wel een gezellig dagje voor je zijn, denk ik. Vertel je er mij volgende week wat van? „Alpenroos en Gentiaan". Ja, 't is gezellig om een logeetje te hebben, maar met je. verjaareiag' moet je thuis zijn, dat vind ik ook. Dus A. heeft het goed getroffen op haar uitstapje. Ren je nu weer opgeknapt? Gelukkig maar. 'k Zou graag willen Gentiaan, dat je op ons middagje met de tram mee gaat die 3.50 uit Katwijk aan Zee vertrekt Je bent dan kwart over vieren aan het r.tation, waar ik zal zorgen dat een juffrouw is om jou en de nichtjes uit Noordwijk af to halen. „Boschviooltje", Iedereen verlangt naar mooi weer, hé? Laten wo maar geduld hebben, misschien komt het nu wel'gauw. Ja, ik denk ook dat blauw bij beige heel goed zal staan. Gelukkig maar dat jo nu weer beter bent, meis jelief. 'k Zou graag willen dat jullie drietjes op ons middagje met de auto bus „De Sleutelstad" naar Leiden kwa men. Ik bedoel die bus die 3.55 uit Lisse gaat. Die is precies half vjjf op do Papengraoht. Dan zorg ik dat daar een juffrouw is om je af to halen. Zou het zoo kunnen? „Sneeuwklokje". Waar had je het 200 druk moe, meisje, dat tante Francien het niet zoo'n klein briefje moest doen? Ja, 't is erg leuk, dat jullie zoo dj&ht bij elkander komt wonen. „Klaproosje". Ik heb eens op een middag door Lisse heen gewandeld en ben toen zoo naar het bosch gegaan. Lees maar eens het briefje dat ik' aan Boschviooltje schreef. Met de tram kan ook wel, maar met het oog op het afha len, lijkt de autobus mij makkelijker Er is wel om kwart over vier een juf frouw aan het station om andere kinde ren'af té halen.' Maar de tram uit Lisse komt op een ajider punt aan. Over de spoorlijnen heen. Dus als jullie met de tram komen, moet je alleen naar het Stationsplein komen. „Juniora". Ja zeker, vind ik het jam mer. Bjjna al mijn nichtjes en neefjes komen op vier of vjjf na. Dus had ik met jou ook eens graag kennis gemaakt Nu wie weet, misschien gebeurt het nog wel eens. Op 't ©ogenblik schikt het wel met het weer. •„Zonnebloem en Geranium". Ja, hoe kwam het toch Zonnebloem, dat je toen niet wen kwam? Dat heb ik eigenlijk niet gehoord, 'k Weet van jou ook boe niet of je op ons middagje in Juli mee komt. Wil je mij dat vooral vol fende week schrijven? Lezen jullie ook et briefje aan Gouden Regen en het begin van de babbelhoek eens? 'k Dank je narteljjk voor jullie raadsels. „Korenbloem en Vergeet mij nietje" Voortaan maar beter op de krant pa« sen hoor. 'k Wil graag raadsels van jullie hebben en dank je ook voor de bijdrage van deze \teek. Lezen jullie het begin van de babbelhoek en het briefje aan Gouden Regen eens? „Comelis de Wit", Dat hoop ik ook dat jullie het mjj niet te lastig zulten maken, vriendje. Wie dat doet, mag nooit meer terug komen, dat begrijp je. Wil je met ons middagje zorgen om half vjjf op de Papengracht bij de Breestraat te zijn? „Moeder's Meisje". Nou, nou, je hebt aardig wat van de bazaar nvee gebracht dat moet ik zeggen. Die souvenirs uit Noordwjjk zijn altijd erg aardig hé. Willen jullie op ons middpgje met de tram komen die kwart véor vier uit Noordwijk a. Zee gaat? Je bent dan kwart over vier aan het station, waar ik zal zorgen dat een juffrouw is om jullie af te haten. Wil je vragen of moeder het zoo góéd vindt? „Ilartodief". Jullie hadden het stille tjes zoo met z'n tweetjes thuis hé? Maar later heb je gezellig met moeder gewandeld- 't Kan ook niet ie- tere week een lange brief zijn, dat begrijp ik best. Als het goed wear is, mag je zeker buiten speten hé? De oplossingen van de vorige week zjjn: 1. Do Meimaand is een dei' mooiste maanden van het jaar. Onderdeden: Rotterdam, Historic Midden, Maas, Ai, Veen, Namen, Jet. 2. In be-schuit. 3. In volle vaten. 4. De sneeuw. 5. Aagje, Anna, Emma. Én hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 21 letters, die tezamen een spreekwoord vormen. 15 8 11 16 19 4 koekjes wou den niet gebakken. Zondags gaan wij naar de 21 3 20 21 Aan ieder huis is een voor en achter 7 17 2 6 5. De schapen zorgen voor de 1S 1 5. Een ezel is een 15 14 9. 12 dler 10 en 13 zijn de letter h. Ingezonden door Hartedièf. 1. In welke la kan men niets bergen? 3. Ingoz. door Moeder's Meisje. Ik ken een kleine beker 't Lijkt ook op 's negers haar, Gij raadt het reeds, welzeker, Kom, zeg het dan ook maar. Ingezonden door Klaproosje. 4. Hoeveel nagels zijn er nooaig aan de hoefijzers van een goed beslagen paard? Ingezonden Uoor Rie. 5. Verborgen meisjesnamen. Wist ge dat dan niet? Cor ned mij af er heem tie gaan. Heb je hem niet eens goeden dag ge zegd? Ziezoo jongelui, dat is een lange bab belhoek deze week. Lezen jullie alle maal goed wat ik in het begin geschre ven heb? En vraag dan ook allemaal of jullie ouders het goed vinden als je komt op de manier zooals ik in je briefjes gezet heb. Want dan kan ik zorgen voor afhalen. Kinderen die op oen andere manier komen, moeten zop gen precies half vnf op de Papengracht dat is een zijstraat van de Breestraat, te zijn. Want van dat punt af vertrek ken we. Dus dan hoor ik volgende week wel, of alles gebeurt, zooals ik het ge vraagd heb. Nu jongelui, vete groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. HOOFDSTUK XH. Bereid zijn. Al bjjna drie maanden waren er om gegaan, en nog altijd was Bertha de Gunst ziek. Voor moeder waren i[üe maanden omgevlogen, want o, wat had ze het druk gehad. Gelukkig wertj, ze in do verpleging van Bertha ook bijge staan door anderen, anders had het bjj jiaar groot gezin teveel geweest voor haar toch al niet groote kracht. Drie maal daags kwam zuster Clara bij Ber tha temperatuur opnemen, 't Meisje was veel van haar verpleegster gaan houden en deze had zich weUerkeerig ook aan Bertha gehecht. Ook wanneer Bertha schoon goed aan moest hebban, of haar bed opgemaakt moest worden kwam de zuster er voor zorgen. Ze bleef ook wel eens langer dan noodig was. Dan ging ze voor Bertha's bed zitten en ves telde haar wat over andore kinderen die ze verpleegd had. En vast en ze- ker vroeg Bertha haar als ze uitvei» teld was: „En is dat kind beter go worden, zuster?" Meestal luidde het antwoord bevestigend en dan zuchtte Bertha. Dat hoome zuster Clara dan wel, maar ze deed of ze het niet op merkte. Ze kon immers niet zeggen, „Bertha, daar behoef jjj niet om te zuchten, want je wordt neusch ook wel beter Neen dokter had het haar ge zegd, hjj geloofde niet, Idat dit kind herstellen zou. Maar ook voor Bertha's omgeving werd het hoe langer hoe dui delijker. dat Bertha hai d achteruit ging Zelfe vader had het gezien en soms was hij ongewoon ernstig en stil. Ieders week bracht juffr. Rijsdam haar leer ling een bezoek. Dan zat ze voer 't bed en praatte roet het meisje. Moeder dectd, dan dikwijls of ze veel werk in het klleine keukentje had, want ze wist dat Bertha graag met juffrouw Rijsdam sprak en ook dat ze dan minder verle gen was als er niemand andere bjj was. Dikwijls vertelde juffrouw Rijsdam haar hetzelfde verhaal uit den Bijbel dat ze niet de meisjes van ide naailes had behandeld. Dat vond Bertha pret tig en ongemerkt bracht da juffrouwen haar dan too om ook over haarzelf wat te vertellen. Zoo leerde juffrouw Rij* dam haar leerling goed begrijpen, 't is vandaag Dondendag, de dag waarop juffrouw Rjjsdam gewoonlijk komt. Zoo juist is zuster Clara vertrokken, die haar middagvisita heeft gemaakt en nu ligt Bertha op „haar juffrouw", zooals zo juffrouw Rijsdam nog altjjd noemt, te wachten. (Wordt vervolgd). Scheepstijdingen* HOLLAND—AHERIKA-LIJN. KINDERDIJK Vanc. n. Rott. 22 v. St Thomas. SPAARNDAM Rott. n. N.-OrL 21 v. Vera Cruz. RADNORSHIRE Vane. n. Rott. via Loin den 21 8.5 v.m. 440m. Z.W. v. Val. GROOTENDIJK Vano. n. Rott. 20 te San Francisco. MAASDAM 22 v. N.-Orl. te Rott. HOLLANDA.FRIEA-LIJN. SUMATRA 22 v. Axngt. te Rott. RIJPERKERK uitr. p. 21 Dakar. SPRINGFONTEIN uitr. 21 v. Aden. ALKAID thr. 20 v. Mombassa. HEEMSKERK uitr. 21 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO uitr-. 22 v. Arnst. DRECHTSTROOM thr. 21 te Warn. TEXEL thr. 20 v. Pt. Gentil. KON. HOLLANDSOEE LLOTD. GELRIA uitr. 22 v. Montevideo. DRECHTERLAND 22 v. Hamb. te Rott. ORANIA uitr. 21 n.mi. v. Pernambuc» ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAMBORA thr. 22 8 v.m. v. Cowes. MODJOKERTO uitr. 21 v. Pt. Said. TERN ATE uitr. p. 21 Perim. TAPANOELI uitr. p. 22 Gibraltar. MED AN uitr. p. 21 Tarifa. INSULINDE thr. 22 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. „NEDERI.AN MAPIA, thuisr., 22 v. Colombo. MOENA thr. 22 to Amsterdam. KARIMATA uitr. 22 v. Suez. SALAWATI uitr. 22 te Vlissingcn. JOHAN DE WITT uitr. 21 v. Soutiij i HOUTMAN 20 y_. Sydney n. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8