5anapir>" Lederhandel „DE CENTRIILE" DAG-AGENDA. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Muyzert, Boonacker, Janssens en Veldhuyzen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a,s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. aan deze omkoop-praktijken schuldig maakte, heeft het voor zijn lezers zorgvuldig verzwegen. Intusschen heeft de directie van „De Telegraaf" binnenskamers haar slechte manieren erkend en beter schap beloofd, naar „Het Volk" thans meldt. Op 16 Juni heeft de Minister van Financiën den volgenden brief aan de deurwaarders gezonden: „Ten vervolge op dezerzijdsche aan schrijving van 14 April 1928, no. 134, heb ik de eer u mede te deelen, dat de directie van het dagblad „De Tele graaf" heeft verklaard, voortaan geen kortingen meer te zullen verleenen op advertentiën, geplaatst door deur waarders der directe belastingen. In verband hiermede wordt het ab soluut verbod van adverteeren in be doeld dagblad opgeheven". „De Telegraaf" zal, veronderstelt Het Volk", ook dit wel verzwijgen. DE MIJNEN EN DE SPOORWEGEN. Tusschen de mijnen en de Ned. Spoorwegen is thans overeenstem ming bereikt inzake de vrachttarie ven. De nieuwe regeling houdt de vol gende bepaling in. Er wordt gegeven een reductie van 25 pCt. op afstanden boven de 50 K.M. en van 10 pCt. voor afstanden be neden de 50 K.M,, mits een zeker kwantum over die grootere afstanden wordt gehaald. Die hoeveelheid be draagt 4K millioen ton per jaar. Dit betreft alleen Limburgsche mijnen; zij krijgen de twee reducties eerst wanneer zij per jaar over een afstand van meer dan 50 K.M. 4 Yi millioen ton vervoerd hebben. Voorts is nog een bijzondere, even- tv.eele facultatieve regeling voor ex tra-treinen getroffen. De reductie voor deze gesloten treinen is meer dan f 1 per ton. Het contract zal voor den tijd van 2 jaar worden afgesloten. INTERN. TELEFOONDIENST. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de gelegenheid geopend om in het inter nationaal telefoonverkeer gesprekken aan te vragen, welke op eer daarbij cp te geven tijdstip afgewikkeld moe ten worden. Is op het gevraagde tijd stip juist een gesprek loopende, dan volgt, de aansluiting onmiddellijk daarna. Eveneens zal de totstandko ming van de aansluiting moeten wach ten indien een bliksem- of dringend- regeeringsgesprek over de verbinding moet worden afgewikkeld; overigens hebben de bedoelde gesprekken echter voorrang boven alle andere soorten van gesprekken. Indien meerdere ge sprekken, af te wikkelen langs dezelf- ae verbinding voor hetzelfde uur wor den aangevraagd, dan geschiedt de afwikkeling in volgorde van het tijd stip van aanvraag. De bedoelde ge sprekken behoorén ten minste één uur van te voren aangevraagd te worden. Het tarief bedraagt het drievoudige van de kosten van een gewoon ge sprek, vermeerdered met 1/3 van de takseenheid, welke vermeerdering ten minste 25 cent bedraagt. Tot deze regeling zijn toegetreden de telefoon-adrninistratiën van België, Danzig, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Noorwegen, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwit serland. TELEFOONGESPREKKEN MET INDIë. Het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie deelt mede, dat de onlangs in de couranten verschenen beschou wing over de telefoonverbinding met Indië, blijkens tal van ontvangen ver zoeken, den verkeerden indruk heeft gevestigd, dat thans iedereen, die fa milie in Indië heeft in de gelegenheid is telefonisch met deze te spreken. Dit is niet het geval. De nog steeds bh wijze van proef met Indië gevoerd wordende telefoongesprekken worden alieen toegelaten aan F.T.T.-ambtena- ren en hun verwanten en voorts aan hen, die daartoe speciaal worden uit- genoodigd, zooals dit bijv. het geval was met de leden van den Indischen Volksraad, die de vorige week in de gelegenheid werden gesteld met hun verwanten in Nederland te spreken. Hiermede zijn de gesprekdagen reeds zoo druk bezet, dat aan andere verzoeken niet kan worden voldaan en deze onbeantwoord terzijde moeten worden gelegd. ONDERWIJSWETGEVING EN DE GEM. FINANCIëN. Het Tweede Kamerlid, de heer Droogleever Fortuyn, heeft den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister kennis genomen van het door de Vereeniging van Ned. Gemeenten aan de Tweede Kamer gezonden adres van 3 Juni 1928 inzake het aanhangige ontwerp tot wijziging van de L. O.-wet 1929, betreffende de schoolgeldheffing, met name van dit deel van het adres, waarin gewezen RECLAME. Kleuren van Schoenen in alle tinten. Steunzolen etc. - Altijd voordeelig. - Haarlemmerstraat 74 o/d. Vrouwenslees wordt op de belangrijke vermindering van schoolgeldopbrengst voor gemeen ten, welke deze wijziging ten gevolge zal hebben? Heeft de Minister voorts kennis ge nomen van het door dezelfde vereeni ging aan de Tweede Kamer gezonden adres van 9 Mei 1928 inzake het ont werp van wet tot regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vormend middelbaar onderwijs, met name dit deel van het adres, waarin gewezen wordt op de aanzienlijke ver schuiving van lasten van het Rijk en de Gemeente, welke deze wijziging ten gevolge zal hebben? Heeft de Minister gevolg gegeven aan zijn voornemen, waarvan mede- deeling werd gedaan in de aanschrij ving van Gedep. Staten der onder scheidene provinciën d.d. 19 Juni 1926, om de medewerking te vragen van zijn ambtgenooten, dat zij zich zouden onthouden van het nemen of voorbereiden van maatregelen, leiden de tot het leggen van financieele las ten op de Gemeenten, zonder overleg met zijn Departement? Is de Minister bereid, mede te dee len, of het in de vorige vraag _>edoelde overleg inderdaad is gevoerd, zoowel t.a.v. het ontwerp van wet tot regeling van het voorbereidend hooger en alge meen vormend middelbaar onderwijs als ten aanzien van de voorgestelde wijzigingen in de wettelijke regeling van de schoolgeldheffing? Indien inderdaad bedoeld overleg is gehouden, is de Minister dan bereid alsnog te bevorderen, dat de Kamer mededeeling wordt gedaan van het re sultaat van het overleg? Indien meerbedoeld overleg niet heeft plaats gehad, is de Minister dan bereid den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen alsnog te verzoeken, zich met hem, t.a.v. in bei de wetsontwerpen besloten financiee le gevolgen voor Gemeenten te ver staan? BEZOEK VAN VERLOOFDEN AAN GEDETINEERDEN. Het antwoord van den Minister van Justitie op de vragen van den heer Van Zadelhoff in verband met de wei gering eener aanvraag tot bezoek van een gedetineerde in de bijzondere strafgevangenis te 's-Gravenhage door diéns verloofde, luidt als volgt: Uit de ter zake van het betrokken gestichtsbestuur verkregen Inlichtin gen blijkt, dat op de aanvraag van de moeder van den gedetineerde P. Ren, om diens verloofde afzonderlijk of in haar gezelschap tot bezoek toe te la ten afwijzend is beschikt. Voor alle gestraften geldt als regel, dat het vrij bezoek beperkt is tot fa miliebetrekkingen (zie artikel 71 van het Kon. besluit van 31 Augustus 1886, Staatsblad no. 159) Handhaving van dien regel is, mede uit het oogpunt van de moeilijkheid van de controle, of de aangegeven betrekking van „ver loofde" inderdaad bestaat, ook tegen over de dienstweigeraars noodig ge bleken. Dit neemt niet weg, dat afwij king van den regel mogelijk is, doch van een bepaalde aanleiding daartoe, die uit den aard van het te dezen ge pleegde misdrijf, naar het oordeel van den ondergeteekende, zeker niet zon der Yneer kan worden afgeleid, is hier niet gebleken, ook niet, nadat de mo gelijkheid van afwijking de- gedeti neerde was bekend gemaakt. NATUURMONUMENTEN BIJ DE STEEG. De Ministers van Buitenlandsche Zaken èn van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland en Mr. Kan, zullen heden met het bestuur van de Vereeniging tot Bescherming van Natuurmonu menten verschillende bestaande na tuurmonumenten in den omtrek van De Steeg in oogenschouw nemen. NATIONALE LANDSTORMDAG 1928. De navolgende sprekers hebben zich bereid verklaard, op den Natio- ralen Landstormdag op 27 September as. een rede te houden, n.l. de heeren II Colijn, oud-Minister van Financiën, Eere-Voorzitter der Nationale Land storm-Commissie; Mr. D. Fock, oud- Gouverneur-Generaal van Nederl. Oost-Indië; Dr. J. Th. de Visser, oud- Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; Mr. Dr. L. N. Deckers, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en Mr. P. Droogleever For tuin, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De openingsrede zal worden uitge sproken door den heer L. F. Duymaer van Twist, Voorzitter der Nationale Landstorm-Commissie. DISSERTATIE OVER „HET FASCISME". Donderdagmiddag is aan de Neder- Inndsche Handelshoogeschoo1 gepro moveerd tot doctor in de Handelswe- tenschap, de heer J. F. Otten, geboren te Rotterdam, op proefschrift,, Het Fascisme" op stellingen. Prof. C. W. de Vries trad als promo tor op. Nadat de promovendus zijn verdedi ging had gevoerd, werd hij het eerst aangevallen door den promotor, die hem bestreed, dat de theorie van het fascisme reeds ontstaan zou zijn. Prof. H. de Vries de «ukelingen. secretaris van de Centre international «i Etudes du Fascisme te Lausanne. was van oordeel, dat het fascisme de Volkssoevereiniteit wil afbreken en meende, dat de promovendus er niet voldoenden nadruk op had r.legd, dat e wel enthousiasme voor de theorie bestaat, doch dat men de practijk dik wijls niet durft aanvaarden» De profes sor achtte het een concrete fout van den promovendus, dat hij de fascisti sche syndicaten staatsorganisaties hoeft genoemd, dat zijn alleen de fas cistische confederaties. Prof. Goudriaan wees op enkele contradicties in het proefschrift. De promovendus weerlegde deze bezwa- sen, doch de tijd was reeds te ver verstreken om alles te beantwoorden. In de Senaatskamer had vervolgens de promotie plaats. Prof. C. W. de Vries sprak de ge bruikelijke woorden uit en hield een toespraak, waarin hij er den jongen doctor op wees, dat' hij thans voor goed aan de Hoogesehool is verbonden. De promotor bracht vervolgens nog de bezwaren en het inzicht naar vo ren, dat de Senaat omtrent het proef schrift en de stellingen heeft. Hierna volgde de doctorsbenoeming Als paranymphen fungeerden de da mes D. Osterkamp en N. Aalberse. De jonge doctor ontving van den Ita- liaanschen gezant te Den Haag reeds een schrijven, waarin namens de re geering waardeering en dank werd gebracht betreffende het proefschrift. Verscheidene Italianen, de Hongaar- sche consulaatssecretaris. K. von Buday en de dichter Mr. H. Marsman waren o.a. bij de promotie tegenwoor dig. NEDERL. VEREEN. VOOR AUTO SNELWEGEN. Onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Molen, burgemeester van Ren- kum, hield de Ned. Ver. voor Auto- Snelwegen (N.E.V.T.S.) gistermiddag een algemeene vergadering te 's-Gra- venhage. Als vertegenwoordigers van den Mi nister van Oorlog waren aanwezig de kapiteins Van Dooden en Polis, terwijl mede verschillende provinciale- en ge meentebesturen en Kamers van Koop handel afgevaardigden hadden gezon den. De voorzitter bracht in herinnering, dat de N.E.V.A.S. zich voornamelijk ten doel stelt, voor het snelverkeer met auto's eigen wegen te stichten. Een voorloopig tracé is opgemaakt de or ir. H. W. O. de Bruyn, die wegens dringende andere bezigheden verhin derd was het plan toe te lichten, doch in wiens plaats ir. W. Burger zich be reid had verklaard een toelichting te geven. De medewerking van Waterstaat is gevraagd, doch een beslissing is daar omtrent nog niet verkregen. De Minis ter wil. ook ten aanzien van den in te si ellen Wegenraad, zich niet aan een bepaalde vereeniging binden. Intus- S' hen vertrouwde spr., dat de beoogde samenwerking zal worden verkregen ter bereiking van het gestelde doel. Onder de ingekomen stukken be vonden zich sympathiebetuigingen van bestuursleden der Duitsche instel ling voor auto-snelwegen. Ir. Burger gaf een kort overzicht van den bestaanden toestand van het verkeer hier te lande. Spr. weës er op, dat het Rijkswegen plan wel in beginsel is berekend op L ngen-afstandverkeer, maar practisch Ltrust op het mede-toelaten van alle langzame verkeer. Het Rijkswegen plan kan daarom aan het snelverkeer geen bevrediging schenken, vooral niet in het westen des lands. Men moet zich rekenschap geven van het in de toekomst te verwachten verkeer en daarop moet het Rijkswe genplan berusten. In de eerste plaats zijn noodig rechte wegen ter snelverbinding van do groote centra, terwijl op het tweede en derde plan de wegen voor ge mengd en langzaam verkeer kunnen blijven. Noodig zijn allereerst autosnelwe gen ter onderlinge verbinding van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De ontworpen weg Amster damHaarlemmermeerSassenheim DenHaag—Rotterdam kan daartoe riet dienen, omdat er tusschen Sas senheim en Den Haag te veel plaatse lijk verkeer bestaat. Een veel logischer verbinding van Amsterdam met Rot terdam, met zijtak Den Haag is in rechte lijn mogelijk, hetgeen ook voor ae verbinding met Schiphol aanbeve ling verdient. De K.L.M.-directie zou zulk een weg zeer toejuichen, mits zij binnen enkele jaren gereed kome. De nieuwe weg van Amsterdam naar Utrecht kan uitsluitend voor snelverkeer worden aangewezen; het minder snelle verkeer kan dan ge bruik blijven maken van den bestaan- den weg langs Merwedekanaal en Vecht. Tenslotte is een tracé gedacht recht streeks van Den Haag naar Utrecht en Arnhem. De Voorzitter lichtte nader toe, dat een zoo goed als rechte weg van Am sterdam naar Rotterdam zoo dicht mogelijk langs Den Haag moet gaan, er. de weg van Den Haag naar Utrecht recht langs en ten noorden van Gou da, met vermijding van deze plaats zelve. Op het kruispunt dezer beide wegen zou dan een station voor het internationaal luchtverkeer moeten komen. Locale wegen kunnen ter ver binding met den centralen weg dienen Voorts moeten er ringbanen rondom ce groote steden komen, om degenen, die niet in de stad behoeven te zijn, in de gelegenheid te stéllen, de stad te passseere-ii. De verbin 'ing met het Zuiden zou over de Biesbosch kunnen worden gelegd: de vertraging bij den Moerdijk wordt dan vermeden. De weg RotterdamGoudaAm sterdam, die in het Rijkswegenplan is opgenomen, kan ter wille van den meer westwaarts bedoelden rechten weg vervallen. Hierop volgde eenige gedachten- wisseling. Ten slotte werd de minimum-con tributie op f 5 bepaald. Het voorloopig bestuur werd als de finitief bestuur aangewezen. Dit zal rog worden aangevuld met vertegen woordigers van den Bond van be drijfsautohouders, de K.N.A.C. en de IC.L.M. Tot secretaris werd benoemd mr. C. P. de Vries te 's-Gravenhage. RECLAME bij Verkoudheden en Rheumaüek Let "vooral op den njam Sanaplrio daar dcic tabletten BUITENLAND. HET ANTI-OORLOGVERDRAG De veertien nota's in zee. Het Amerikaansche departement van Staat deelt mede, dat Kellogg aan 14 sta ten een nota gezonden heeft met den tekst van 't voorgestelde multilateraal verdrag tot verbanning van den oorlog. Het departement heeft bericht gekre gen dat de nota's de Amerikaansche ge zanten te Londen en Parijs bereikt heb ben. De tekst zal echter niet gepubliceerd worden, voor al -de andere landen de ont vangst melden. DE DUITSCHE REGEERINGSVORBQNG. Hermann Müller bij President Von Hindenburg. De Duitsche rijkspresident heeft gister avond om zeven uur den rijksdagafge vaardigde Hermann Müller ontvangen, die hem uitvoerig rapport uitbracht over de onderhandelingen, welke hij de laatste dagen in zake de vorming van het kabi net heeft gevoerd, welke onderhandelin gen tot het resultaat hebben geleid, dat de vorming van een kabinet op den grond slag van de groote coalitie als mislukt moet worden beschouwd. In aansluiting daarop bracht de afge vaardigde Müller rapport uit over de be moeiingen, waarmede hij gisteren een aanvang heeft gemaakt om een kabinet op den grondslag van een kleinere coali tie te vormen. De positie van Stresemann. Voor het buitenland is vooral van be lang,. dat door de mislukking van de groote coalitie de vraag acuut wordt of Stresemann, die tot de volkspartij behoort als rijksminister van buitenlandsche za ken zal aanblijven. Mochten de bemoei ingen om de coalitie van Weimar tot stand te brengen slagen (wat overigens nog geenszins zeker is) dan zal de sociaal- democratie haar best doen Stresemann over te halen als vakminister deel uit te maken van het nieuwe kabinet. l ukt dit niet dan zou Breitscheid als opvolger van Stresemann in aanmerking komen. DE STAKING IN DE ANTWERPSCHE HAVENS. Vrees voor een langdurigen strijd. Niettegenstaande Donderdag in werk geverskringen de verwachting werd ge koesterd, dat gisterochtend een aanzien lijke, zooal niet algemeene hervatting van den arbeid zou geschieden, is zulks ach terwege gebleven en duurt de staking nog voort. De voorlieden hebben zich bij de stakers aangesloten en verlangen een op slag van 8 tot 12 franc per dag. Naar van bevoegde zijde wordt verno men, vreest men, dat het thans een lang durige strijd kan worden. Moskou in bet spel? De „Etoile Beige" meldt, dat Zondag avond, daags voor het proclameeren der havenarbeidersstaking, het sovjetstoom schip „Luitenant Smitt" plotseling Ant werpen verliet. Volgens het blad wordt van bevoegde zijde verklaard, dat het schip geld heeft meegebracht voor de communisten en dat gedelegeerden te Antwerpen zijn gebleven om de staking te leiden. Bemiddeling van den minister van Nijverheid. De Belgische minister van Nijverheid en Arbeid had een onderhoud met den president van de reedersvereeniging te Antwerpen eenerzijds en afgevaardigden van de socialistische en christelijke arbei ders anderzijds. Hij deed hun voorstellen tot het onmiddellijk beëindigen van de havenarbeidersstaking te Antwerpen. De afgevaardigden beloofden hun organisa ties aan te raden, deze voorstellen te aan vaarden. Op het departement van Nijverheid en Arbeid koestert men thans goede hoop, dat de staking spoedig eindigt. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Het einde in het zicht? Naar uit Nanking gemeldt wordt, on derhandelen de Chineesche Nationalisten met gedelegeerden van de regeering te Moekden ovér een compromis, dat het mogelijk zou maken dat in Mandsjoerije de nationalistische vlag zal worden aan vaard en dat het komt tot een algemee- nen vrede. De Japansche marine-strijdkrachten in China. Naar uit Tokio wordt gemeld, heeft de Japansche regeering besloten een groot deel van de zich bij Sjanghai bevindende Japansche marinestrijdkrachten terug te Radio-Programma. WAT EK VANAVOND TE HOOKEM Ik HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 nor njm. 1870 M.). K. E. O. 5.30 Diner-mnziék. 7.00 N.D.O. Cursus Nederlandsch. 7.30 Spreker: Prof. Dr. H. F. M. Huybers van de Keizer K'tie Univers. te Nijmegen. „De Sla t kundige Godsdienstoorlog t;t den vrede van Munster in 1648". 8.00 Concertavond met medewerk ng van kot K.K.O.-orkest o.I.v. den heer F. Boshart. Duo August e 1 Koos de Laat, humoristisch du .t André de Laat. piano. 10.00 Persberichten van Vaz Dias HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O-Klok 6.00 Vooravond-concert door het Om- roep-orkest o.I.v. Nico Treep. 7.45 Politieberichten. V. A. R. A. .8.00 Causerie van den heer Ale- Wins over „Het geslacht dar Jan Klaassens". Muzikale medewer king van mevr. Lotte Wins, zang; mevr. C. Steuerman-v. d. Kolck, piano; de heer Jan Overweg", ac cordeon. 9.00 Verplicht stoppen De Bildt. 10.15 V.A.R.A.-varia. 10.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 1145 Sluiting van het programma. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Concert. 10.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M- 6.20 Muziek. 8.35 Vroolijke avond. Daarna laatste beriohten. DAVENTRY, 1604 M. 5.05 Vaudeville. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 10.55. Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. .05 Koersen en inlichtingen. .50 Concert. Tijdens de pauzes: Peraber ZONDAG 24 JUNI. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. S.30 Morgenwijding geleid door Ds. J. L. Duyvendak, Ev. Luth'. red. te Bussum. Zang door het Luthersch Kerkkoor te Hilver sum, Dir. de heer J. H. Smit Duyzentkunst. 1. Gebed. 2. Koor: De Pag des Heeren. 3. Lezen 1 Cor. 13 vers 912. 4. Koor: Psalm 146. 5. Toespraak over 2 Cor. 5 :7. 6. Koor: Gez. 188:6. 7. Dankgebed. 8. Koor: Bemoediging. 9. Zegen. 10. Gezang 185. 15.50 Overzicht van den Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te 's- Gravenzande. Voorganger: Ds.G Elzenga, Ned. Herv. Pred aid. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Psalm 118:7. 3. Votum en Zegenbede. 4. Lezing v. d. H. S.Ps. 46. 5. Gebed. 6. Inleiding der prediking. 7. Zingen: Ps. 42 13 en 4. 8. Eerste ged. der preldiking. 9. Zingen: Gez. 58 :6 en 7. 10. Tweede ged. fier prediking 11Dankzegging. 12. Zingen: Ps. 145 :6. 13. Zegenbede. 14. Orgelspel. trekken. In het geheel zullen 27 oorlogs schepen, die zich sedert het voorjaar te Sjanghai bevinden, naar Japan terugkee- ren, omdat de Japansche regeering de Zui delijke Chineesche autoriteiten nu in staat acht om voor de veiligheid en orde op de Yangtse-rivier en langs de kust zorg te dragen. De kruiser Jintsu is reeds te Sa- sebo aangekomen, de kruiser Adokoema en vier flottilles torpedovernielers zullen Sjanghai zeer spoedig verlaten. HET SPOORWEGONGELUK IN ZWEDEN 20 dooden, 25 ernstig gewonden. De ramp van de Laplandexpress bij Bollnas vindt waarschijnlijk haar oorzaak in het feit, dat ter plaatse van het onge luk de sporen in beide richtingen worden bereden. De losse locomotief, welke de botsing heeft veroorzaakt moest van het traject in Noord-Zuidelijke richting gebruik ma ken doch heeft door oorzaken, welke nog niet opgehelderd zijn, te vroeg verlof tot vertrek gekregen, voordat de naar het Noorden gaande sneltrein voorbij was. Volgens de laatste berichten werden 20 personen gedood en 25 ernstig gewond. Men vreest, dat zich nog meer slachtoffers onder de puinhoopen bevinden. Onder de dooden bevindt zich o.a. ook de leider van de Zweedsche Boerenpartij. Johannson. De MOORD OP RASPOETIN. Een verklaring van Joessoepow. Joessoepow, tegen wien de dochter van Raspoetin een proces wegens schadever goeding heeft ingespannen, heeft aan een Parijsch journalist verklaard, dat hij in dertijd overtuigd was, dat Raspoetin <Jc booze geest van Rusland was, de vijarnl van de Tsaristische familie en een werk

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2