0m\%Uyto^' Gemeentelijke Aankondigingen HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden er aan, dat de herijk van maten en gewichten in deze gemeente den 26sten Juni a.s. eindigt. Zij, die nog geen oproepingsbriefje ontvingen, kunnen dat alsnog beko men aan het bureau van Politie, Zon nevel dstraat 10/14. Leiden, 21 Juni 1928. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, VAN STRYEN, Secretaris. ten zich echter niet afschepen en zij wendden zich tot de keizerin, die op haar beurt den vorst trachtte te be- keeren, door hem vele andere spellet jes voor te stellen. Maar ook haar pogingen leden schipbreuk Een andere oude kroniek vertelt, dat er ter eere van 's keizers verjaar dag speciale voetbalwedstrijden wer den gehouden. De overwinnaars werden na afloop van den wedstrijd luidkeels gehuldigd men reikte hun bloemen, vruchten, wijn en soms zelfs zilveren vaatwerk en kostbare brokaten. De aanvoerder van de verliezende partij werd daarentegen met zweep slagen van het veld gejaagd. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Tegen den wielrijder G. K. is door de politie procesverbaal opge maakt wegens zien zonder noodzaak laten mede trekken met do autobus N.A.L. langs het Aarkanaal. Een voorstel1 van een der in gelanden van den poUJier Nieuwkoop —Noorden, om een nieuwe sluis te stichten a. d. Ziende, waarvoor >die kosten geraamd worden op f17.000 vond geen bijval1. Door een varken bij den land bouwer P. K. werd een" koe zooda nig gebeten, dat biet rund moest worden afgemaakt. De Zisndesluis zal gerepareerd worden. Een bedrag .van f62,50 is uitgetrokken door het polderbestuur. TER AAR. Voor de akte lager onderwijs is ge slaagd de leerling van de Rijkskweek school te Haarlem J. Visser, alhier Tot bestuursleden der woningbouw- vereeniging werden benoemd de heeren J. v. Vliet en C. Kroon. Een geld'leening voor den bouw van een Cbr. Nat. school groot ƒ33.000, af te lossen in 30 jaren, werd door den Raad goedgekeurd. Burg. Stand. Bevallen: A. v. Eik, geb. Huigsloot, D. en Z.; H. Heemskerk, geb. Hofstede, Z.; C. v. Leeuwen, geb. Turken burg, Z. Overleden: W. Passee, 62 j.; K. van Leeuwen, wed. van N. Looi, 84 j.; A. C. Kempers, echtg. van H. Egberts, 35 j. HAZERSWOUDE. Alhier is een comité gevormd met het doel om ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s. een gemeenschappelijk kinderfeest te organiseeren voor alle schoolgaande kin deren van het dorp. Comitéleden zullen de ingezetenen bezoeken en een lijst aan bieden om giften in te zamelen voor ge noemd doel. De heeren J. B. van Wieringen, W. van Pijlen en C. van Pijlen alhier, en M. J. Kaashoek te Benthuizen, zijn geslaagd voor het examen aan de Chr. Kweekschool te Leiden. Maandag 2 Juli a.s. zal door het be stuur van de Hazerswoudscbe Droogma kerij schouw worden gehouden volgens art. 5 en 21 der verordening. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1929, met het daaruit opgemaak te alphabetische register zal gedurende 10 dagen voor ieder ter inzage liggen aan de Secretarie. Naar wie vernemen, zal Ds. W. H. Gispen W.H.zn., Geref. Pred. alhier, geboren 7 Aug. 1900 teBaarn en zoon van Ds. W. H. Gispen van Sobeveningen, morgenmiddag om half vier, aan de Vrije Universiteit pro mo veer en tot doctor in de theolo gie, waarbij hij een proefschrift ver- oeidigen zal getitelD: „Indirecte ge gevens over den pentateuch in de Psalmen?" Burgerlijke Stand. Overleden: M. L. de Lange, 37 jaar, echtgenoote van W. Tom; J. J. Sikma, 73 jaar, echtgenoot van A. Bekkema. Ondertrouwd: H. M. Akerboom, 26 j. en A. van Niekerk, 25 jaar. Getrouwd: C. J. Overgaauw, 49 jaar en N. Niemansverdriet, 47 jaar. LEIDERDORP. Openluchtmeeting. Op Woensdag 11 Juli a.s. zal op bet landgoed „Doeshof" alhier, eigenaar de heer C. v. Egmond, des namiddags te half drie uur, een openluchtmeeting worden gehouden, uitgaande van de Geref. Jon- gelings- en Meisjesvereenigingen te Lei derdorp, Koudekerk en Hazerswoude. Een drietal sprekers zullen het woord voeren: Prof. Dr. J. Waterink, Hooglee raar aan de V. U. te Amsterdam zal spre ken over „Liefde en Critiek", het Tweede Kamerlid, de heer J. Schouten, te Rotter dam, .koos tot onderwerp „Kennis en Lief de", terwijl Ds. W. H. Gispen te Hazel's wou de het openings- en slotwoord zal spreken. Medewerking verleent de Chr. Harmo- nievereeniging „Devote" te Leiderdorp. Op een druk bezoek mag zeker wel ge rekend worden. NIEUWKOOP. B. en W. hebben aan den heer G. H. D. Schuurman verlof verleend tot den ver koop van alcoholhoudende drank, anderen dan sterken drank in het voorvertrek aan de Oostzijde van het perceel. Aan den cursus in Electr. praedago- gie, die door den heer Zierfutz, Hoofdin specteur der Lichtfabrieken te Leiden al hier gegeven wordt, nemen aan 17-tal on derwijzers deel. De cursus zal 4 avonden duren. Sn de openstelling van het post- en telegraafkantoor is wederom wijziging gebracht. De openstelling is thans als volgt: van 912.30 uur, van 1415.30 uur en van 1819.30 uur NIEUWVEEN. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een Chr. Oranje vereeniging. Tot directeur der Mondharmonica- vereeniging is aangezocht de heer J. Zwart te Nieuwkoop. Alhier had een brandbluschdemon- stratie plaats, die begrijpelijkerwijze veel belangstelling trok. Het meisje van de fam. V. werd door een fiets aangereden, met het gevolg, wat haar rechterbeentje gebroken of gekneusd was. Zij is overgebracht naar het Zieken huis te Leiden. OEGSTGEEST. Hedenavond heeft Iele twe-de ver gadering plaats voer plannen win kelweek 1928. Het enthousiasme, tij dens de eerste vergadering voor 14 dagen, aanvankelijk beneden nul, toon de reeds bij het eiril eenige kente ring 4n gunstigem zin. Het anthousi asme is inmïiddels weer geheel tot ontplooiing gekomen, getuige het feit daf een winkelier f25,toezegde. Eigenlijk is het geen winkelweek-ver gadering, daar mien vrijwel unaniem van meening was, dat het voorjaar hiertoe meer geschikt is. Toch wil men èn in 't behang van den middenstand èn ter op luistering van de Oranjefeesten, iets doen. En, zooals gewoonlijk wordt dan dat „iets" wat grootsch. Som migen hebben de id20 Kuipers uit gewerkt tot een algemeen plan en dat heeft onze sympathie. Als _we dat doen, moet het zoo mogelijk alge meen zijn, want onze gemeente zieQ we steeds als een geheel; we hou den er jn dit opzicht geen „blirite darmen" enz. op na, zooals wel eens ten onrechte wordt beweerd. Daar om, aldus de reÜeneering van enke len, een algemeene optocht, waar naast de winkelstand 'die zich per soonlijk of door Jiun firma laten ver tegenwoordigen. Zoowel de Zangver- teeniging „Debora" aan den Morsch als de Zwenwereen. „Poelmeer", zoo wel „Flora" aan de Bazar alS de aanleggers van het _Pr. Hendrik-, Julia na- Emma- en Oranjepark moeten verte genwoordigd zijn en ook niet te ver geten de wijkverpleging, ziekenhuisver- pleging enz. Hierin me enen zij, zit perspectief en reclame. Daarnaast pro- pageeren weer anderen uitsluitend of gecombineerd verschillende stanjds in een gebouw onder te brengen. Som» migen vestigen de aandacht op het Patronaatsgeb 0 uw, anderen op het pand van Rooyakkers. Het eerste lijktwat afgelegen, hoewel bij uitstek geschikt Men wel dan in deze stands pok een plaatsje „Oud Oegstgeest" inruimen. Verder heeft men het nog over winkeletalagewedstrijd met beooxklee- ling door vooraanstaande dames in de gemeente en ten slotte hoorden we ook nog als tussohenprogram „windhondenrennea". Men ziet, een uitgebreid program ma zal naar voren komen en daar om niet alleen winkeliers, doch alle middenstanders en andere zakenlui, en verdere belangstellenden, lidden naar 't Wapen van Oegstge.st on 8 uur: wam wil er weer met succes gewerkt worden dan is het „aLe zei len bijzetten". In verband met dat telkens weer „overhaast plannen maken", gaan er ook nog stemmen pp die een veree niging ter bevordering vreemdeling- verkeer of Oegstgeest vooruit willen, welke vereeniging .zelfstandig èn in samenwerking of overleg met andere vereeniging en, steeds zich op elk ter rein de Oegstge ester belangen kan aantrekken en propageeren en dan rustiger kan arbeiden. De collecte voor den .Gewa- penden Dienst in deze gemeente, heeft f76.32172. RECLAME SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: An- tonia, d.v. W. K. A. Muckel' en C. Pel; Jacoba d.v. M. C. Duijm enG. van Tol; Bastiaantje Cornelia d.v. N. van der Kwaak en B. C. Bette. Ondertrouwd: Willem Verschoor 31 j. en Maria Vis 24 j.; Gehuwd: Antonius Comelis Spruit 36 j. en Anna Ad nana van D'ijk 31 j. Martinus Thecdorus van der Hoorn 25 j. en Martha Hubsrtha Langelaan 20 jaar. Ovei leden: Floreintius Gerardus Schieuder 27 i. ongeh. Gevestigd: C. den Hartog, Char- bonlaan 13 van r-issej A. J. Borst, Hoofdstr. 141b van Hillegom. Vertrokken: mej. J. Th. van der Meii van Hoofdstr. 115 naar Venrayr H. M. Keuning, van Hoofdstr. 96 naar 's-Gravenhage. Land- en Tuinbouw. DE TULPENTEELTREGELING. De bloembollen veilingsvereeniging West-Friesland heeft met groote meer derheid Van stemmen een motie aan genomen, waarin zij haar veromwaar- S IAAT U>V MAM -T GERIKT ROOKEM K. MAAn GEEF HEM r TABLETTEN inging uitspreekt over de bij de ver eeniging De Tulp aanhangige plannen inzake een teeltregeling, welke plan- nep h.i. onvermijdelijk zullen leiden tot groote schade voor het bloembol len vak en de telers zullen brengen op wegen, waarop zij niet behooren te gaan. UITVOER VAN BLOEMEN. In het Weekblad voer Bloembollen cultuur vei,tolt E(rnst) K(ie'ago) het een 'en ander over lile indrukken van den heer F. L. Drayton, phytopatho- loog van den A'dvisory Board voor Plantenziekten in Canada, die, naar aanleiding van een daartoe strekkend verzoek van onze regeering, door ide Canadeosche regeering naar ons lanld is gezonden om zich hier lie lanVleof) de hoogte te stellen van tien toestand der bloembollencultuien_ en de voor zorgen, welke tegen ziektegevaar ge nomen worden. Uit de nirlilëdeelingen van den her Drayton blijkt dat de drie voor naamste ziekten, welke in Canada de gladiolen' aantasten, van veel ern stiger karakter zijn dan bij ons. Met name het .„hord rot", (dat hier een tamelijk onschuldig karakter heeft, richt in Canada tie grootste verwoes tingen aan. Tuinen waarin 10 jaren geleden gladiolen welke met deze ziek te besmet waren, gestaan hebben, blijken nog zooveel ziektekiemen in den bcriiean te bevatten, dat gezonde gladiolen, daar geplant, onmiddellijk worden aangetast. Het star) Ipunt der Canadeesche regeering om zeer streng toezicht ta houden op 'dien invoer van gladiolenbollen is idus zeer begrijpe lijk. De( beer Drayton deejle uit zijn practrjk vele staaltjes miede, waaruit zijn zerg bleek om zoowel den bui ten- llandschen leverancier als tien Cana- deoschen kooper zooveel mogelijk ter wille te zijn." Geen enkele protectio nistische' of andore bijgedachte be zielt hem; zijn eanig oogmerk is, Ca nada en Zijn bewonerste vrijwaren voor de zoo .hardnekkige cultuurziek ten, waaraan daar Ue gladiolen, die er een algemeen© volksbloem zijn, zijn blootgesteld. Het tijdstip om zich een 'denkbeeld te vormen van den toestand der gl'a- diolus-cultuur in ons lan/l, is in de zen tijd van het jaar niet gunstig, maar de hoer Drayton hoopt in v.:o gelegenheid te zijn, over een paar maanden Llaartoe opnieuw de bollen streek te bezoeken. Het contact dat idoor het bezoek van den heer Drayton met 'de Ne- derlanidsche gladioluskweekers moge lijk is, acht de heer Krelage voor hen van groote waarde. Zij zullen daardoor zich een denkbeeld kunnen vormen van de eischen welke- Canajla stelt, en waarom dit geschiefdt. Ander zijds zal de heer Drayton zich kun nen overtuigen, welke eischein aan den hamdel redelijkerwijze kunnen worden gesteld en welke praktisch niet Voor toepassing vatbaar zijn. De heer Drayton heeft zich bereid verklaard, te zijnertijd voor de gla dioluskweekers een voordracht te houden, hen op den aard en het her kennen der - ziektegevallen opmerk zaam te maken en hun de nooidige wenken te geven, die voor het1 be houd van het afzetgebied in Canada van belang zpn. UIT ONZE INDIEN. ACTIE TEGEN HET GEZAG. De Landraad te Soekaboemi behan delde een tweede spreekdelict tegen Mohamed Joessoefs Amah, voorzitter van de Partij Sarekat Islam, wegens het in het openbaar aanprijzen van omverwerping van het gezag in een* op 7 Juli 1927 gehouden vergadering. Van Inlandsche zijde bestond enorme belangstelling voor deze zaak. Be klaagde werd bijgestaan door Tjokroa- minoto als verdediger. Getuige Hadji Achmad Sapeih, die telkens tegenstrijdige verklaringen aflegde, werd oorzaak, dat de voorzit ter, die ongeduldig werd, de zitting gedurende 5 minuten schorste, waar na Sapeih onmiddellijk in hechtenis werd gesteld wegens meineed. De verdere getuigen verklaarden, dat de bewuste vergadering door 1500 personen bezocht was. Tjokroaminoto achtte veroordeeling uitgesloten en haalde teksten van den Koran aan, die bewijzen, dat er noch opzettelijk, noch bewust sprake was van een actie tegen het gezag. Hij vroeg daarom vrijspraak. De Landraad veroordeelde beklaag de daarna tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf. Veroordeelde teekende revisie aan. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men geneeskunde: K. A. N. Verveen, Scheveningen; J. J. Jungerhaus, Lei den; P. Ongkiehong, Leiden; I. P. Leenhouts, Leiden; J. P. Dom (cum laude), Leiden; A. Pull ter Gunne, leiden; J. van Aardenne, Leiden; C. Heek, Den Haag; F. van Iterson, Lei den; M-ej. A. Elias, Leiden; D. de Lief de, Zwammerdam; J. M. P. de Winds, Rotterdam; Mej. A. M. C. Noordhoek Hegt, Leiden; C. Borgraeyer, Den Haag; J. Mac Daniël, Boskoop; F. G. Eeftens, Leiden; A. Schults, Leiden; B B. Jungerius, Leiden; J. Ph. van Leent, Leiden; L. Visser, Leiden; M. W. Jongsma, Boskoop. Geslaagd doctoraal examen rechten de heer A. A. L. Gründemann, Leiden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Opgeheven wegens gebrek aan actief. 18 Juni. J. van der Bogerd, Boskoop. STADSNIEUWS. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het theoretisch gedeelte van het examen N 'VIII (koken en voe dingsleer) slaagden alle candidaten, n.l. de dames; M. Hanrath, Hillegom; F. van Reij, Roermond; G. Stapel en M. Welling, beiden uit Leiden; CL S trater, Hilversum; L. Westerman, Winterswijk. Laatste Berichten. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Heden werd in de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam de jaarvergadering gehou den van het Ned. Bijbelgenootschap. De voorzitter Jhr. H. L. Quarles van Ufford, herinnerde in zijn openingswoord aan het jubileum van den secretaris, den heer L. J. van Wijk en hoopte, dat hij nog vele jaren dit ambt mag blijven vervullen. Voorts herdacht spr. het overlijden van Ds. Ch. Ilunningher, die vele jaren heeft deel uitgemaakt van het hoofdbestuur. Hierna deed spr. eenige mededeelingen over de nieuwe Bijbelvertaling. De moei lijkheden betreffende de vertaling van 't Oude Testament zijn sedert het vorig jaar nog niet opgelost, toch heeft het hoofd bestuur besloten met de vertaling van het Nieuwe Testament te beginnen. Daartoe is opdracht gegeven aan de heeren Prof. Grosheide te Amsterdam, Prof. van Leeu wen te Utrecht, Prof. Plooy te Amster dam, Prof. van Veldhuizen te Groningen, Prof. Windisch, te Leiden, Prof. de Zwaan te Groningen. Spr. wees er op, dat bij het geven van de opdracht rekening :s gehou den met de richting der belangrijke kerk genootschappen. Het jaarverslag, dat ver volgens aan de orde kwam, was wederom gesplitst in binnenland en buitenland en koloniën. Het binnenlandsche gedeelte vermeldt o.m., dat het totale afleverings- cijfer steeg tot 173.897 (vorig jaar 141.444). De financieele toestand was iets gun stiger dan het vorig jaar. Het nadeelig saldo bedraagt thans ƒ19987. Het aantal afdeelingen steeg van 179 tot 197; het aan tal contribuanten -an 13889 tot 16247. In het gedeelte handelend over het bui tenland wordt vermeld, dat de kring van samenwerking in het zendings-consulaat is uitgebreid, door de toelating van de zending der Methodist-Episcopals. In het afgeloopen jaai werden naar Ned. Indië verzonden 23552 bijbels ter waarde van 20.180 -n naar West-Indië 507 exemplaren ter waarde van 558. Deze verslagen werden zonder discus sie goedgekeurd. Vervolgens hield de ver gadering zich bezig met bet wijzigen van De vergadering wordt vanmiddag voort gezet. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Een 17-jarig jongmensch,- wonende in de Meeuwenlaan te Amsterdam, die gister avond onder Landsmeer was gaan zwem men, is daar verdronken. Zijn lijk werd later opgehaald. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst,) HET LOT VAN DB „ITALIA". OSLO, 21 Juni. V. D. Met groote on gerustheid wacht men hier op berich ten van Amundsen. Men begrijpt niet, waarom men tot nu toe geen enkel bericht van het Fransche vliegtuig, waarmede hij is opgestegen om No- bile te zoeken, heeft ontvangen. Het gerucht, dat hij ten Noorden van Spitsbergen gezien is, schijnt van al len grond ontbloot te zijn. Majoor Maddelena heeft opdracht ontvangen een vlucht te ondernemen om Amundsen op te sporen. STERKERE RADIO-BERICHTEN VAN NOBILE. OSLO, 21 Juni. V. D. De radio-tele grammen van Nobile hebben de oude sterkte terug gekregen, zoodat men kan aannemen, dat hij thans de nieu we, door Maddelena naar benéden ge worpen accu's gebruikt. Het naai* beneden werpen der uit rustingsstukken met behulp van pa rachutes geschiedde van een hoogte van ongeveer 50 M. boven het ijs. Maddelena kon niet landen, zoodat hij naar Kingsbay moest terug keeren- zonder met Nobile in directe verbin ding te zijn geweest. Behalve geweren en ammunitie zijn ook levensmiddelen, sigaretten en brieven met instructies naar beneden geworpen. Het weer is zeer goed. DANSWAANZIN. NEW YORK, 21 Juni. V. D. Zeven tien dansparen zijn nu gedurende 230 uur onafgebroken op den dansvloer geweest, om te trachten het wereld record, dat op 262 uur staat, te breken. Dit dansgevecht wordt gekenmerkt door vreemde hallucinaties en ruzies der. deelnemers. Een van de dames dacht Dinsdag nacht, dat de danszaal een weide was met bloemen, die zij plukte, terwijl ze ronddraaide in de armen van haar partner. Toen er voor de rust gefloten werd, vergat zij te antwoorden en werd ge diskwalificeerd. Een der mannelijke maniakken raak te onder het idee fixe, dat hij vervolgd werd door een bende zakkenrollers. Eindelijk geraakte hij geheel in de war en rende de zaal uit. om een van zijn belagers te vervolgen. Ook hij werd gediskwalificeerd, om dat hij de „arena1 'verlaten had. 1 MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 20 Juni. De Eendracht. Bloemkool 1928, komkommers 10 15, andijvie 46, sla 1.903, peen 14 19. rabarber 1.40—2.90, selderij 1.40 2. pieterselie 1.802, radijs 1.902, al les per 100 stuks. Doppers 25—30, peu len 2540, snijboonen 6270, heeren- bconen 100120, postelein 79, spina zie 1418, tuinboonen 12—18, alles per 100 Kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Juni. Veiling. Aangevoerd 190 maal 25 Kg. gr. aardappelen, 40 maal 25 Kg. drie lingen, 3500 hos peen. Prijzen: Due of York 33.40, idem drielingen 1.90 2.30, per kist van 25 Kg.; peen 11.70 14.50 per 100 bos. GOUDA, 21 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd in totaal 2288 stuks, waarvan 390 varkens, vette 0.310.33, Londen- sche varkens, 0.260.28, zouters 0.30 0.32, per pond, levend met 2 pCt. korting; 650 magere varkens, 2535; 1111 biggen, 814; 11 runderen, 275 400; 84 nuchtere kalveren, 1013; 26 lammeren, 1620; 11 bokken en gei ten, 35; 5 paarden, 150300, per st. Overzicht: vette varkens, Londen- sche, zouters, nuchtere kalveren, lam meren, handel vlug; magere varkens, biggen, runderen, bokken en geiten, paarden, handel matig. GOUDA, 21 Juni. Kaasmarkt. Aan gevoerd 470 partijen. Prijzen le kw. met rijksmerk 5155, 2e kw. 4450; le kw. zonder rijksmerk 4450, zware 58, extra zware 59. Handel matig. GOUDA, 21 Juni. Eieren veiling. Aanvoer 452 partijen. Prijzen: Kippen eieren 55.50, eendeneieren 5—5.50, per 100 stuks Handel matig. GOUDA, 21 Juni. Botermarkt. Aan voer 1484 ponden. Prijzen: Goeboter 0.901, weiboter 0.80—0.90, per pond. Handel matig. AMSTERDAM, 21 Juni. Oliën. Raap olie: vliegend 50. Lijnolie: vliegend 36, Juli 32K», 32; Juli/Aug. 32%; Aug. 32%, 32%; Sept./Dec. 33%, 32%, 33; Jan./ April 33%, 33, 3% per 100 Kg. Stem ming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juni 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.3 te Rochefört. L. B. 750.1 te Wisby. Verw. tot den avond van 2*2 Juni: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, gedeeltelijk bewolkt, later toenemen de bewolking, aanvankelijk droog weer, later wellicht eenige regen, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 759. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Donderdag 21 Juni: 954 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 17.1 gr. C. ZWEMINRICHTING JOE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 16.5 gr. C 's Middags 12 uur: 17 gr. C. 's Nam. 3 uur: 18 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 18 gr. G. 's Middags 12 uur: 1&5 gr. C 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. Wisselnote erin gen. (Amsterdam). Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zürich Pr**g Rome Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen 59.251/, 12.09* 7, 2.47 9.747* 34.63 47.797, 7.347, 13.027, 41.37 66.39 66.45 662>2 34*37*

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3