verdeeld, tenzij aan een dienstplichti ge op zijn verzoek wordt toegestaan de 40 dagen over meer tijdperken te vfcrdeelen. De behandeling van het artikel wordt aangehouden. De inspectie na groot verlof. Bij art. 42 komt de heer VAN ZA- DELHOFF (S.D.) op tegen de ver zwaring van de straffen voor dienst plichtigen met groot verlof zijnde, die tij de inspectie hun zaken niet in or de hebben, met name tegen de schade vergoeding. De MINISTER antwoordt, dat op zeer slordige manier met de goederen geleefd wordt, en algemeen is ver zwaring der straffen noodzakelijk ge bleken. De heer SCHAPER (S.D.) wijst er op, dat het is voorgekomen, dat iemand uit zijn uniform is gegroeid. Dan kan men niet in unform voor de inspectie verschijnen. De MINISTER zegt, dat. als iemand uit zijn broek is gegroeid het niet de bedoeling is hem te straffen. Na repliek van den heer VAN* ZA- DELHOFF wordt het artikel op diens verzoek in stemming gebracht en aangenomen met 50 tegen 19 stemmen Het aangehouden artikel 33 wordt hierna opnieuw .behandeld. Het amendement-Ter Laan over de ziekendragers wordt bij zitten en op staan verworpen. Vóór de eindstemming legt de heer K. TER LAAN (S.D.) de verklaring af, dat verschillende belangrijke bezwa ren van zijn fractie zijn weggenomen, zoodat zij zich thans niet tegen het ontwerp zal verzetten en geen hoof delijke stemming zal vragen. Het wetsontwerp, op verzoek van enkele Katholieke leden in stemming gebracht, warrdt aangenomen met al- gemeene stemmen. De vergadering wordt te 6 uur 10 verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Naamlooze Vennootschappen. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot regeling der naam looze vennootschappen. De heer VAN DEN BERGH (lib.) zet zijn gisteren afgebroken rede voort en betoogt dat de handel niets wil weten van open baarmaking der jaarstukken voor geslo ten vennootschappen, aangezien de con- currentiemoeilijkheden daardoor zeer ver groot worden. Spr. ontwikkelt voorts be zwaren tegen 't gevaarlijke enquêterecht, dat meer macht geeft aan de aandeelhou ders die weinig belang stellen in de be drijven. Ter illustratie deelt hij mede, dat bij de onderneming, waarvan spr. direc teur is, nimmer een buitenstaand aandeel houder ter vergadering is geweest. De heer SLINGENBERG (V.D.) acht een verdergaande wettelijke regeling urgent, ten einde de rechtszekerheid te verhoogen. Spr. betoogt, dat ook het tegenwoor dige recht alle macht aan de aandeelhou ders geeft en het ontwerp de bevoegdheid der directie nog uitbreidt. Ook bezwaren tegen de beperking der oligarchische clau sule zijn zteer overdreven, waartegenover echter verechillende voordeelen staan. Spr. zal voor stemmen als de minister toezegt bij nouvelle in alles openbaarheid voor te zullen schrijven voor vennoot schappen, die vertrouwen van derden vra gen. De heer MICHIELS VAN KESSENICH (R.K.) sluit zich aan bij de onderscheidene bezwaren. Spr. betoogt, dat het enquête recht financieele schandalen lang niet al tijd zal voorkomen. Hij gelooft bijv. niet, dat de Veei^ammer Hypotheekbank, wier balansen nota bene onverplicht werden gepubliceerd, betere leiders zou hebben gekozen, als het enquêterecht wel bestaan had. Wat willen de voorstanders feitelijk met deze wet bereiken? Er heerscht im mers geen noodtoestand, die zulke bepa lingen noodig maakt. De heer VERKOUTEREN (C.H.) heeft tal van bezwaren tegen dit wetsontwerp. Hij mist o.a. een regeling voor de obligatie houders. Verder schijnt de razernij van codificatie ook dezen minister niet los te laten. Wij moeten juist de-codificeeren. Een volgend bezwaar is dat deze wet veel te uitvoerig is. Cicero heeft reeds ge zegd, dat de slechtste staat die is, welke de meeste wetten heeft. Hoe meer de staat van het volksleven afblijft, hoe beter. De minister wil slechte zeden verbete ren door goede wetten. Dat heeft geen re sultaat. Dit ontwerp dient zich aan als democra tisch, maar is bet tegendeel, het maakt de democratische N.V. kapot. Deze wet is een geneesmiddel, erger dan de kwaal. Spr. kan haar niet aanvaarden. De heer MENDELS (S.D.AP.) verdedigt het ontwerp, dat z.i. zulke groote verbete ringen brengt, dat de nadeelen op den koop toe moeten worden genomen. De critiek is onjuist en zelfs bier en daar on waardig. Spr. doet een beroep op de Kamer, aan de lijdensgeschiedenis der vennootschap pen een einde te maken en dit ontwerp aan te nemen. De heer JANSSEN (R.K.) is verwonderd over de stemmen, die zeiden de urgentie van deze regeling niet in te zien. Reeds in 19Ü5 werd door minister Loeff op die urgentie gewezen. Spr. kan begrijpen, clat men bezwaren heeft tegen onderscheidene punten, maar ontkennen, dat het ontwerp verbetering brengt, gaat hem te ver. Wanneer men alle bezwaren zoo gaat uitmeten, is iedere regeling der vennootschappen onmogelijk. De eenzijdige bestrijding maakt op spr. dan ook niet veel indruk. De heer DE JONG (R.K.) zegt, dat het beter zou geweest zijn, als de minister zich beperkt had tot de regeling van de hoofdzaken van deze materie. De verdere ontwikkeling had dan aan de practijk kunnen worden overgelaten. Ook meent hij, dat de mannen uit de practijk te wei nig invloed hebben gehad op de samen stelling yan het ontwerp» Het ontwerp is te weinig soepel en het, js .piet duidelijk, welk publiek belang gfcijSend ':V b'ij open baarheid van gesloten- nf -familie-ven nootschappen. Ook het enquêterecht'4s voor spr. een' groot bezwaar. Beter ware .liet, dit recht te vervangen door een infetituüt van des kundigen. Int.usschen bevat het ontwerp verschil lende verbeteringen, o.a. de aansprakelijk heid van het prospectus. Spr. vraagt of de minister kan toezeggen, dat nog in deze wetgevende periode eenige bezwaren kun nen worden opgeheven. De vergadering wordt verdaagd tol he den (Vrijdag) 11 uur. Uit het Sociale Leven. CHR. MIDDENSTAND. Zooals gisteren reeds vermeld, bracht de heer K. Meima op het congres van den Chr. Middenstand prae-advies uit over: „Het euvel der uitverkoopen". Spr. begon met te zeggen, dat hij zal spreken over het euvel der uitverkoopen. Volgens van Dale's groot woordenboek beteekent het woord „euvel": kwaad, kwaal, ziekte, ongesteldheid, gebrek. Kan van de tegenwoordige uitverkoopen als zoodanig gesproken worden? Spr. heeft de moeite genomen, om gedurende vijf maanden, van Sept. 1927 tot Febr. "28 de advertenties, die in cle groote en kleine bladen in een deel vair ons land Versche nen, na te gaan en al wat betrekking had op uitverkoopen te verzamelen en is daar door tot de stellige overtuiging gekomen, dat wij in ons land kunnen spreken van een euvel der uitverkoopen in den zin als bovengenoemd. Spr. deed een greqp uit de advertentie- verzameling, die in zijn bezit is. Spr. had daartoe de yerschillende branches apart genomen, verreweg de meeste betreffen Dames- en Heeren Modeartikelen, confec tie, stoffen en manufacturen. Spr. toonde met de aangehaalde voor beelden aan, dat er gesproken kan wor den van een euvel der uitverkoopen. Uitverkoopen op zichzelf is goed, is noodig en vooral van seizoen-artikelen noodzakelijk, maar uitverkoopen zooals ze thans worden gehouden, zijn een be derf voor den gebeelen Middenstand. Immers juist de goede tijd, dat er ver diend moet worden, wordt verknoeid met uitverkoopen. Het publiek, dat dit langzamerhand be gint te begrijpen, wacht op den uitver koop.. de geregelde verkoop wordt daar door steeds minder, de winkelier steeds meer nerveus, en de uitverkoop steeds vervroegd. Zoo ontstaat een toestand, die onhoud baar is. Een groot gedeelte van het jaar leven we in ons land in „uitverkoopen", worden de winkels ontsiert door schreeuwerige plakkaten en de goede reëele handel ont wricht. Kan nu tegen dit euvel niets gedaan worden? Spr. meent van wel. Het particulier ini tiatief is machteloos gebleken. Nog niet lang geleden is in Friesland geprobeerd de uitverkoopen te bepalen op 1 Januari voor den winteruitverkoop, en op 1 Juli voor den zomeruitverkoop. Daar een groote firma niet wensebte mee te werken, is alle moete vergeefs ge weest. Het komt spr. dan ook voor, dat alleen de overheid hierin regelend kan optre den; dit is niet een aantasten van de per soonlijke vrijheid, maar een regeling van het maatschappelijk leven. Als blijkt, dat een bepaalde categorie van menschen niet zonder leiding kun nen, zonder schade voor zichzelf, dan is de tijd gekomen, dat de overheid in grijpt. Spr. heeft de moeite genomen, eens na te gaan hoe in verschillende landen de uitverkoop is geregeld. In ons land is helaas voor het euvel der uitverkoopen nog niets van Regeerings- wege gedaan; wat.in andere landen reeds lang is geregeld, is hier nog aan ieder zelf overgelaten. Vandaar dan ook, dat wij in een voort durende roes van uitverkoopen leven. Immers sommige zaken hebben acht maanden van het jaar uitverkoop en dan nog liefst vier maanden bijzondere aan biedingen. Het moet voor den vreemdeling, die door onze steden wandelt wel een vreem de gewaarwording zijn, dat hier maar straffeloos een ongebreidelde uitverkoop- koorts heerscht. Kan hiertegen iets worden gedaan? De wet Aalberse van 2 Aug. 1915 tot aanvulling van het Wetboek van Straf recht met een nieuw artikel, Art. 328 bis, ter bestrijding van de oneerlijke mededin ging, voorziet niet in het hier genoemde euvel. Deze wet regelt alleen de oneerlijke me dedinging. Het komt Spr. dan ook voor, dat de tijd gekomen is, dat de Midden stand pogingen in het werk stelt, om een wet, regelende de uitverkoopen, Inventa ris- en seizoenuitverkoopen, zoowel als andere uitverkoopen, in het leven te roe pen. Om hiertoe te komen, is de beste weg, dat den Middenstandsraad wordt verzocht het onderwerp in studie te nemen, om in overleg met de Middenstandsbonden zoo mogelijk te.komen met een voorstel aan de regeering om een wetsontwerp rege lende de uitverkoopen in te dienen. Spr. komt tot de volgende conclusie: 1. Er kan in ons land gesproken worden van een „euvel" van .uitverkoopen. 2. Particulier initiatief kan hierin geen afdoende verandering brengen. 3. De overheid is daarom verplicht de helpende hand te bieden. 4. Overheidshulp moet bestaan in den vorm van een wet regelende de uitver koopen. 5. Vast moet worden gesteld, bet" begin en den duur van seizoen- en invenlans- uityerkoopen. (i. Voor elke gelegenheids-uitverkoop Tuöol «'.en uuiinciiiêlijlvcii 'grond' 'aanwezig zijn. Vooraf moet 'Vergt!ra'rïitxg worden ge vraagd en de duur worden bepaald, ter wijl een lijst dei; uil te verkoópen goede ren overgelegd móet "worden, of voor daar toe aan te wijzen vertrouwensmannen ter 'inzage moet worden vérstrekt. 7. De uitvoering dei- wet wordt zoo mogelijk opgedragen aan de. Kamers van -Koophandel en Fabrieken. Spr*. hoopt dat zijn beschouwing leiden mag tot de totstandkoming van een der gelijke wet, die een einde maakt aan het 'euvel van uitverkoopen, dan zal daardoor een misverstand Worden Weggeruimd, die thans den goeden handel belemmert, den bloei van vele zaken in den weg staat, en een Stand ontsiert, die een der grond slagen vormt voor ons maatschappelijk leven. NED. CHR. BOND IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. Voorloopige Agenda en voorstellen voor de zevende Algemeene Vergade ring, te houden op Maandag 30 Juli 1928. 1. Opening door den Voorzitter met gebed. 2. Openingswoord van den voorzit ter. 3. Notulen van de zesde Algemeene Vergadering. 4. Bespreking van: a. Verslag van dén secretaris over de jaren 1926 en 1927 en van het be leid van het hoofdbestuur. b. Verslag van den penningmeester, over de jaren 1926 en 1927. c. Redactie van het bondsorgaan. 5. Verslag van de commissie, bedoeld in art. 9 der Statuten. (Commissie van controle). 6. Aanwijzing van den zetel van het hoofdbestuur. 7. Aanwijzing van de plaats, waar de volgende Algenv me Vergadering zal worden gehouden. 8. Aanwijzing van de (vijf) afdeelin- gen, die elk één hoofdbestuurder moe ten benoemen. 9. Verkiezing van een commissie als bedoeld in art. 10 der Statuten (ar bitrage-commissie). 10. Verkiezing van een commissie, als bedoeld in art. 9 der Statuten (con trole-commissie). 11. Behandeling van de dooi het Hoofdbestuur en de afdeelingen inge diende voorstellen. 12. Rondvraag. 13. Sluiting met dankgebed. HET CONFLICT AFGEWEND. Naar men verneemt, beeft de di rectie van Van Gend en Loos aan de personeels-organisaties medegedeeld, dat zij de gevraagde 130.0CO voor het Pensioenfonds van het personeel zal storten. Aan de directie van de Ned. Spoor wegen beeft zij hiervan bereids schrif telijk mededeeling gedaan. Het drei gend conflict is dus afgewend. DE STAKING TE EENERVELD. Men meldt uit Schiedam, dat alle te Eenerveld te werk gestelde en Maan dagavond van daar terug keerende Schiedamsche arbeiders zich gister morgen weer aan de Arbeidsbeurs hebben aangemeld, om naar de werk verschaffing van Eenerveld te mogen terugkeeren. Aan de Arbeidsbeurs zijn hun na men genoteerd; de beslissing berust bij minister Kan. STAKING. Men meldt uit Delft: Op de fabriek der Vereenigde Blik- fabrieken aan het Zuideinde te Delft, is gistermiddag half twee een staking uitgebroken, omvattende het gebeele vrouwelijke personeel en een aantal jongens. In totaal zijn 107 personen bij dit conflict betrokken. Naar we vernemen, moet de oor zaak van het conflict gezocht worden in het niet uitbetalen der door de hoofddirectie toegezegde verhoogde uurloonen. zblod UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. De fabrikantenvereniging in de textielindustrie hebben thans aan de arbeidersorganisaties medegedeeld, dat zij bereid zijn mede te werken tot het geven van vacantie, mits de door deze vacantie verloren gegane uren tegen bet gewone loon worden inge haald. De vroegere eisch van 48 uren extra overwerk bij het geven van 6 dagen vacantie hebben de fabrikantenvere nigingen hiermede dus blijkbaar in getrokken. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Hele- ina, d.v. O. Snaterse en IC. M. van Loenen; Jacoba d.v. S. Schellingerhout en B. van Holten; Pieter z.v. H. Bru- né en A. Burggraaf; Maria d.v. Corne lis Schuller en M. van den Berg; An- tje> d.v. H. Vianen en T. Smeding. Ondertrouwd: J. Vierbergen en M. in 't Veld; J. van der Wijk en B. de Leeuw; W. Hoogendoorn van Zwam- merdam en H. A. ICok; J. de Lange en M. Harskamp; L. Tuinènburg en M. van Wilgen. Gehuwd: H. Batelaan 24 j. en A. M. G. van den Berg 27 j.; B. van den Hel der 29 j. en C. P. de iïeij 30 j.; J. C. idelenburg 2 ij. cn M. C. van Velde 25 j.; W. A. Ro'drliJis- 25 j. en H. G. de Elanden 20 j vente 25 j. en C. Ei'tcdijk 24 j.; al. van G .alen 25 j. en A. i-Liiuev-U 25 j IC. érge 1 21 j. en B. j. van der u 21 j. Overleden: Genu J. den Hertog wedn. van Pietje Overvliet 76 j.Mar- rigjë Oosterom 97 j. wed. van Jacob Uossemeijer; 'Elisabeth D. van den Boom 60 j. och (gen. van Jan de Voogd. Ingekomen van: Ter Aar, S. W. Flui ter, dienstb., Niéuwe Sloot 3; Hazers- woude, F. W. van Klaveren, Hortensia straat 42; Oldenburg, Duitschland, M. Janssen, dienstbode, Nieuwe Sloot 9; Zwammerdam, N, van Leeuwen, dienst bode, Steekterweg 19; Nieuwkoop, M. C Mol, Noordeinde 11; Ter Aar, W. Bek en gez., veehouderskn., Zuidefndsche- weg 3; Amsterdam, kinderen Ebregt, Raadhuisstr. 44; IlazerswoudA M. van 't Wout, dienstb., Gnephoek 3; Nieuw- veen, A. Visser en gez., fabriek sar b. en kruidenier, Raadwijkstr. 32; Wou- brugge, A. van Zwieten, schipper, aan boord; Leiden, J. j. van Wilgen, Wou- brugscheweg 22; Leimuiden, G. Lunen burg, dienstb.,Diorpstr. 4; HazersWou- de, P. van (der £auw Kraan, dienstb., Steekterweg 57. Vertrokken naar: Den Haag, Cele- besstraat14, A. Kamper; 's-Hertogen- bosch, Pieter Vriedestr. 2, W. J. A. Van Leeuwen, boekdrukker; Winters wijk, Markt 25, Th. A. Kappers, hulp in de huishouding; Muiden, Weespen straat 224, H. van Leeuwen, scheep makersknecht; Muiden, Weesperstraat 229, E. ICok en gez., ijzerwerker; Was senaar, C. W. Yellekoop; Rijssen, A. M. ,G. van den Berg. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Ever- tje Gerrie d.v. S. Schouten en H. Bur ger: Cornelia d.v. P. N. Snel en. J. Teekens; Hendrika d.v. A. Rensinken J. van Schaik Ondertrouwd: L. J. van 4en Berg 27 j. en T. Huurman 32 'j.. Getrouwd: H. F. de'Jong .29 j. en J. C. Steenbergen 20 j.; W. van' Dam 25 j. en M. C. van Dam 22 j. Ingekomen van: Zegveld, P'. Zij er veld en echtgen.; Snelrewaard, A. Budding Woubrugge, C. A. van der Meer* Bus- sum, J. Th. Krijnen boerenkn.; Nieuw koop, L. de Bruin; Snelrewaard, L. J. van den Berg, landarb. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, M. J. Groeneveld, dienstb.; Capelle a. d. ÏJssel, P. Hoogendoorn; Rijswijk, A. van Maurik, slagerskn.; Utrecht, E. Blok, dienstb.: Ilpendam, J. den Her tog en gez., koopman; Oud-Beijerlmd J. G. Le Noble en gez., onderwijzer; Zwammerdam, F. van Tol, boterhan- delaar; Batenburg, L. B. Kbrse; Kat wijk, C. Bakker en echtgen.; Zwammer dam, F. Bakker; Zwammerdam, G. Schouten; Gouda, J. C. Steenbergen; Kamerik, C. Mook; Rotterdam, K. L. Weber en gez., zeepzieder; Zwammer dam, W. D'. van der Vis en gez., veeh. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes Petrus z.v. G. Loogman én E. Schoonderwoerd: Cornelis Jan z.v. J. Peters en T. Vaalburg; Jan Cornelis z.v. J. O. Bax en C. Guldemeester; Johanna d.v. N. W. Roubos en E. van Andel; Neeltje d.v. D. Hol en J. G. yan der Meer; Petrus Gerar* dus, z.v. A- W. van Dongen en II. A. Stokman; Lena d.v. O., Spaargaren en L. C. van der Werve; Nico laas z.v. T. Boon en E. Speelman; Leendert z.v. P. J. van Drièl1 en S. B. Vaal- burg; Josef Johannes z.v. J. Verstra ten en M. Simeone. Overleden: Arie Steenwijk 50 j. geh. met A. Hoogerbrugge; Guurtje Roos 76 j. geh. met P. Balder. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Aart z,v. A. den Dikken en KI. Blonk; Ever- hardus Johannes Theodorus z.v. H. H. Wouters en M. A. Dofferhoff; Maartje d.v. J. Teunissen en J. van der Plas; Alijda d.v. D. de Tong en J. C. )de Best; tBastiaan z.v. G. Vooijs en J. de jong; Jacob z.v. W. Varkevisser én E. Heems kerk. Ondertrouwd: Th. van Koes veld en A. J. M. Paling; G. Zuiderdluin en G. Kramer; H. Th. van Bourgondiën enM. J. M. Alkemade. Getrouwd: M. van der Plas en 'A. van Beelën. Overleden: Sijtje Paap 16 m. d-v. A. D. Paap en A. Meij vogel. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Elisa beth Maria d.v. G. Klever en G. M. van der Meer: Gerard Marie z.v. J. de Wit en H. Meerloo. Overleden: Margje van Vaiik 78 j. wed. van A. van der Voort. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem, z.v. H. de Vos en C. Stolk; Jaco bus Gijsbertus z.v.. Gerrit Brusscn en J. Katsburg. LISSS. Gisteren, teg n den avond, ge beurden er weer een tweetal ongeluk ken met auto's. De heer J. C. van W. kwam met zijn nieuwe Ford vap. den Ruigen Hoek in de richting Lei den, toen een fietsende jongen eeni ge malen kort achter elkaar den weg in volle bi eedte overstak; die heer v. W. had te kiezen tusschen ^aanrijding en een slootje langs den weg. Tot het laaste b -sloten reed hij hierin, nadat hij natuurlijk eerst zijn vier wielremman besc had laten wer ken, waardoor hij meer in de sloot gleed aan ree'd, De wagen had wei nig schade; hijzelf in 't geheel geen letsel gekregen. Erger was een aanrijding nabij de Tuinbouwschool. De heer W. v. Z. k\Vam van Sassenheim, toen een jon gen per iiets van een erf afkwam dm zonder voluoen ae -uitkijken dwars d^n weg over stak. Hoewel de .heer v. rU uii alle macht remde en z^n wagen, zooveel als de wigoreeate hét toe-iet, zwenkte, bleek een botsing onver- nijjae.ijk. Le jongen schoot ovcrclea zijkant van den radiateur,. met ..zijn hoofd door (je voorruit. Ilij bloedde [hevig, en werd doo-r Di\ B. verbon den, die gelukkig kon verklaren, 'da. gean levensgevaar aanwezig \vaa. NIEIU OOP. In [dien toestand van mej. v. L.. (die dezer dagen een ernstig ongeavi kwam, is nog niet veel verbeben'ing te constateer en. De medicus heeft het haar doen afknippen, om zoodoende ide scherven glas uit haar hoofd te doen verwijderen. Ook is tot heden het be wustzijn nog niet teruggekeerd. Het Fanfarecorps bood zijn Dir. een bloemenmand aan naar aanleiding idat de .vereen, eein ie prijs in de eere- afd. te Gouda behaalde NOORDEN. De sluisrechten' aan cle Slikken idam ;hebben in het afgeloopen boek jaar bedragen f900,371,2 met 2704 schuttingen. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemid delingsbureau, zijn deze week 11 per sonen als werkzoekenden ingeschreven t.w. 2 landarbeiders, 8 vissciiers en 1 timmerman. Burgerlijke stand. Geboren: Jan z.v. W. Lindhout en T. Ammeraal; Jan netje Leent je d.v. C. v. Vliet en P. M. v. d'. Steen; Adriana Johanna d.v. ld© Haas en A. H. van Oosten\Jacó- us Antonius z.v. G. Ammeraal en J. G. v. d. P.oóg;Cornelis Johannes, z.v, Q. A. Sluys en J. J. Koelewjn. Ónder trouwa: E. F. Knop pert 28 .j te Noordwijkerhout en M. riOogeveen 26 j. Getrouwd: J. Voge.aar 25 j. en M. J. v. Schie 23 j.; J. J. Heemsxerk 2 6j. v. Schie 23 j.; J. J. Heemskerk zo j. en J. Vliet Vlieland 20 j. Overleden: Johannes van Lchie 80 j. wedn. van M. Zuiderduin; Arie v. tl- Zwan 54 ,j. echtgen. van N. v. riuyn. OEGSTGEESl. Gemeenteraad. Gisteravond 7 uur vergaderde vlo Raad dezer geme.nte onder voorzit terschap van den hee- van Griot- huijsen, Burgöme.stor. Aanwezig alle leden, behalve de heer Le Graaf (met kennisgeving). De V 0 0 r z. opent de Vergadering cin leest daarna de notulen der Vorige vergadering, die cnveranLr 1 worden vastgesteld. Daarna doet de Voorz. medei lee- ling van de ingekomen stukken, w.o. ieen schrijven van God. St., dat de gemeente Oegstgcest moet bijdragen aan de gemeente Leiden f i .971,75 voor 11 leerlingen H.B.S. 5-j.c., voor 18 leerlingen Gymnasium f3.086,82; voor 5 leerlingen H.B.S. voor msis- jes, f 1.388,aan de gemeente Gou da f312,93 voor 1 leerling op het Gymnasium aldaar. Deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzeek om in 1929 subsidie te mogen ontvangen voor d1 Politie- vakschcol te 's Hcrtogenbojch wordt, tevenals vorige jar 11, toeg estaan tot een bedrag van f 10, Door een aantal bewoners der Duinzichtstraat werdt gevraagd om doortrekking der straat en demping van de sloot aldaar; in handen ge steld van B. en W. om prae-advies'. Een adres van den heer van den Tijl over den gevaarlijken hoek van de Schoolstraat naar de Duinstraat, wordt eveneens naar B. en W. g - jrenvoyeerd. De heer Var ©kamp acht een afzonderlijke^ verordening betreffen'lö cleze zaak zeer urgent. Le Voorz. zegt overweging toe. Door den heer C. Rones is om gezcndheidsieLcnen ontslag gevraagd als hoofd der O.L.S. L.-Buurt. Dit ontslag wordt verleend tegen 1 Sept. a.s. Le heer Bakker stelt voor, om dit ontslag eervol te geven. De Voorz. zegt, dat en W. daar geen bezwaar tegen hebben. Le rekening 1927^ van het Burgerl. Armbestuur, sluit met een batig sal do van f33,49, de inkomsten bedra gen f6479,011/2, de. uitg. f6.445,S2Va. Le heer Uittenbo g aard vindt deze cjjfers hoog en vraagt, aan wel ke menschen dit geld gegeven wormt. Aan wie ziek en arm zfjn, ant woordt de Voorz. De rekening wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1929 .sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 0.033,49, waarin een gemeente- subsidie van fó.ooo, Ook de begrooting wordt door den Raad goedgekeurd. De rekening 1927. van het H. G, Armbestuur geeft aan ©en batig sal do van f 613^91. De begrooting sluit op een bedrag van f 1.016,41. Goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten bij de Bank van Ned. Gem. /een laening aan te gaan van 37 duizend gullden a pan, tegen een rente van 43/i (pet., af te lossen in 16 jaar f15 jaar f2.400 en het laatste jaar ti.ooo, Door het .hoofd der O.L.S. aan 'de Leidsche Buurt is gevraagd om toe lating .van een assistent aan deze school, goed te keuren. De Inspec teur L. O. en de Commissie van Toezicht op het L.O., steunen dit verzoek. Op advies van B. en W. wordt door den RaUd besloten, op dit adres gunstig te beschikken; als sa laris wordt door B. en W. f 500, voorgesteld. De heer .Varerkara p vindt I1.1t salaris te laag; in andere gome n-e 1 bedraagt het f700f900. De 'Voor z. merkt op clat er o A gemeenten zijn* die minder beiak.i. i8pr. acht f590,voor een assise.d schap voldoende. De heer R..u b.on k a m p, weth merkt eg, dat aaa R.L. Schooi

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6