DAG-AGENDA. Vrijdag 15 Juni, 's av. acht uur. Stadsgehoo-zaal: Zweedsche Studen tenkoor „O. D." Zondag 17 Juni, 's morg. tien en 's av. zeven uur. Vrije Evang. Gem., Mid delstegracht 3: Samenk. Spr. de heer en Mevr. Trostianetzky. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juni a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313. Noordeinde alhier slaagden de dames D. Antonissen en L. Hanenkamp, bei den te Groningen; B. de Best alhier; M. Boot, te Leiderdorp en J. Koning te Alphon aan den Rijn. ERNSTIG TREINONGELUK VOORKOMEN. De reizigers, die gisteren met den eer sten trein van Leiden naar Utrecht zijn vertrokken, zijn door de oplettendheid van den machinist aan een groot gevaar ontsnapt. De spoorbrug over de Nieuwe Vaart aan de grens onzer gemeente is 's nachts voor de scheepvaart geopend. Gistermorgen had de spoorwegbeambte, die aldaar ge- stationneerd is, zich verslapen, met het gevolg, dat de brug niet neergelaten werd. Gelukkig werd dit nog tijdig door den machinist opgemerkt en kon deze op 15 M. afstand van de vaart den trein tot stilstand brengen. CHR. KWEEKSCHOOL. Geëxamineerd 4 vrouwelijke en 2 mannel. candidaten. Geslaagd de da mes; A. Siderius, Katwijk; J. van Si rat en, Wassenaar; H. A. van Wave- li n, Lisse en de heeren A. v. d. Berg, Zevenhoven en L. Dompeling, Wasse naar. CHR. KORFBAL. Zaterdag 16 Juni des namiddags te 4 uur zal op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Nieuwe Vaart, vlak na- bi' het eindpunt van de stadstram aan den H. Rijndijk, een wedstrijd gespeeld worden tussclien „Pernix" uit Leiden en „V.E.S." uit Den Haag. Beide clubs zijn aangesloten bij de Chr. Korfbalbond in Nederland. Wij verwijzen onze lezers in ver band hiermede naar het in dit num mer opgenomen ingezonden stuk. Gistermorgen is op den Rijns- burgersingel een boom omgewaaid. Aan de Wouterenbrug (Rijn- en Schiekarie) is een zeilbootje aan ko men drijven. Hedenmorgen te kwart over 8 brak brand uit in het perceel Hooi gracht 58, ten huize van J. B. De oor zaak was, dat het 5-jarig zoontje in <}>-■ achterkamer met lucifers gespeeld had. Door een tweetal toegeschoten bur gers, W. J. v. d. L. en J. K. werd de brand met een paar emmers water ge- biuscht. BINNENLAND. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin heeft gisteren ten Paleize Het Loo in afscheidsaudi- entie ontvangen den aftredenden ge zant van Engeland, Graaf Granville, en den aftredenden gezant van Italië, Graaf Barbaro. Daarna hebben Graaf Granville en Lady Granville en Graaf en Gravin Barbaro deelgenomen aan den maal tijd der Koningin. Zij bleven ten Koninklijken Paleize overnachten. Het ligt in liet voornemen van H. M. de Koningin-Moeder om a.s. Zaterdagochtend een bezoek te bren gen aan het Koloniaal instituut te Amsterdam. RECEPTIE TE HOUDEN DOOR MR. D. FOCK. Dinsdag zal er gelegenheid zijn den oud-gouverneur-generaal, Mr. D. Fock met zijn 7Csten verjaardag geluk te wenschen in het restaurant De Twee Steden te 's Gravenhage, des namid dags om half vijf. LUIT.-GEN. POP 7t» JAAR. De luitenant-generaal b. d. W. F. Pop, oud-minister van oorlog en voor zitter van de Bezuinigingscommissie, vierde gisteren zijn 70sten verjaardag. Van zeer vele zijden mocht de heer Pop schriftelijke en telegrafische ge- lukwensclieü ontvangen, terwijl een groot aantal vrienden en bekenden van den jubilaris persoonlijk hun fe licitaties overbrachten of door het zenden van bloemstukken van hun sympathie met den 70-jarige blijk ga ven. Onder deze bloemstukken was er een van de leden van de bezmnigings- com missie. Van de schriftelijke gelukwenschen kunnen worden genoemd die van Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, minister president van het Kabinet, waarin de heer Pop zitting heeft gehad, van on derscheidene andere ministers uit dat Kabinet, waaronder een hartelijk schrijven vaai Jhr. Van Karnebeek, den toenmaligen minister van buiten- landsche Zaken, voorts van de geza menlijke officieren van den Generalen staf en van de officieren der artillerie. In den loop van den middag zijn gisteren de commandant van het veldleger, luitenant-generaal Muller Massis, de inspecteur der artillerie en gouverneur der residentie, generaal- majoor Insinger, en ..onderscheidene andere Officieren, die ,in de buurt op manoeuvre waren, hun opwachting komen maken ten huize van den ju bilaris. DE RETOURCOMMISSIES IN HET GASBEDRIJF. De Zutphensche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak van H. J. de Groot, directeur der lichtbedrij- ven te Beverwijk, als eisclier tegen R. van der Stel te Apeldoorn, als gedaag de. De rechtbank verklaarde de door gedaagde gepleegde daad voor eischer beleedigènd en veroordeelde gedaag de tot betaling van een schadevergoe ding van 10 en in de kosten van het geding. Door van der Stel was eveneens re- conventioneel een verdering tegen De Groot ingesteld, ook strekkende tot be tering in eer en goeden naam en scha devergoeding. De rechtbank veroordeelde de Groot eveneens tot betaling van een schade vergoeding van 10 en in de proces kosten. RAPPORTEURS TWEEDE KAMER. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 7, 9, 55, en 72 der Indische Staatsregeling, de heeren Zijlstra, Lo- vink, Cramer, van Rappard en Van Vuren. ROTTERDAMSCHE LLOYD RAPIDE. Ten dienste van de passagiers van de Stoomvaart-Mij. Rotterdamsche Loyd, die te Marseille aan boord gaan en van familieleden en bekenden, die de passagiers uitgeleide doen zal des Donderdags om de veertien dagen voor de eerste maal 21 Juni, een speciale trein Rott. Lloyd Rapide loopen van Den Haag H.S. naar Marseille over Antwerpen, Feignies, Parijs. HET EERSTE VUURWERK. Op Donderdagavond 21 Juni zal op het strand te Scheveningen het eerste vuurwerk worden ontstoken. ALGEMEENE VERGADERING NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Gistermorgen is in het „Hof van Holland'' te Hilversum de algemeene vergadering gehouden van de Vereen. „Het Nederlandsche Roode Kruis". De vergadering, die zeer druk be zocht was, werd gepresideerd door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Deze herdacht i'n zijn openingsrede twee gebeurtenissen in het afgeloo- pen jaar, die ongetwijfeld op alle le den een diepen indruk zal hebben ge maakt. In de eerste plaats hét overlijden van Gustave Ador, den voorzitter van het Internationaal Comité van het Roode Kruis, die tot op lioogen ouder dom zijn post bleef vervullen. Spr. be schouwde het als een voorrecht bij de begrafenis van wijlen Gustave A- dor tegenwoordig geweest te mogen zijn. Voorts memoreerde de Prins het onverwachte overlijden van het eere lid van het Nederlandsche Roode Kruis, luitenant-Generaal Collette, die gedurende een reeks van jaren zijn beste krachten aan het Ned. Roo de Kruis heeft gegeven. Spr. vroeg aan de vergaderingzich van haar zetels te willen verheffen en een eerbiedige stilzwijgende hulde te willen brengen aan de nagedachtenis dezer beide mannen. In het vervolg van zijn rede, bracht de Prins daarop dank aan de afdee lingen en de leden van de Transport colonnes, de leiders, de verpleegsters en de helpsters, die voort zijn gegaan in hun arbeid van dienende liefde en zoodoende hebben bijgedragen de schoone Roode Kruis-gedachte in ons vaderland verder ingang te doen vin den. Het jaarverslag werd zonder dis cussie goedgekeurd. Door den voorzitter werden de af deelingen te Bussum, Leerdam en Breda aangewezen voor het nazien der rekening en verantwoording over 1928. De rekening en verantwoording over 1927 werd zonder discussie goed gekeurd. De begrooting voor 1928 werd vast gesteld. Daarna werd een voordracht opge maakt tot benoeming van een lid van het Dagelijksch Bestuur ter vervul ling der vacature, ontstaan doordat 't lid van het dagelijksch bestuur, Dr. N. M. Josephus Jitta in den loop des jaars den 70-jarigen leeftijd bereikt heeft. Op deze voordracht, welke aan H.M. de Koningin zal worden aangeboden, werd door de vergadering geplaatst Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid van deii Raad van State te 's Gravenhage. Besloten werd de Algemeene verga dering in 1929 in Middelburg te hou den. ...Na afloop van de algemeene verga dering werden het bestuur en de af gevaardigden officieel ten Raadhuize door het Gemeentebestuur van Ililver-' sum ontvangen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op de vragen van den heer Van Rappard in verband met een auto.-on- geval op den onbewaakten overweg' onder de gemeenten Etten en Leur, nabij het Liesbosch op 3 Mei j.l., heeft de heer van der Vegte, minister van Waterstaat, liet volgende geantwoord: Op 3 Mei j.l. is omstreeks 10 uur in den voormiddag op den openbaren overweg hij Iv.M. 17.035 van den spoor weg Roosendaal-Breda een van liet Liesbosch komenden auto door een goederentrein aangereden en zwaar beschadigd, terwijl de' bestuurder aan een vinger licht werd verwond. Zooals uit. het ingestelde onderzoek is gebleken, was deze aanrijding te wijten aan groote onoplettendheid van dezen bestuurder, die een zeer goed uitzicht op den spoorweg had. Ten aanzien van de overige vragen moge, onder verwijzing naar het ant woord van 18 Mei j.l. op vragen van het lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, Jhr. de Muralt, inzake het ongeval op 27 April j.l. op een on bewaakten overweg in den spoorweg Leiden-Woerden, worden opgemerkt, dat het minder juist is, als zou een commissie uit den spoorwegraad in een rapport er zich op beroepen heb ben, dat onbewaakte overwegen vol strekt niet meer ongevallen veroorza ken dan bewaakte. Deze gevolgtrek king is waarschijnlijk gemaakt uit een beschouwing van de statistiek van ongevallen in bedoeld verslag, waar uit blijkt, dat zich op de bewaakte overwegen in de jaren 1923 tot en met 1926 meer ongevallen en onregel matigheden hebben voorgedaan dan op de onbewaakte overwegen. Hierbij moet echter in aanmerking worden genomen, zooals ook in bedoeld verslag wordt betoogd, dat onder de vermelde aantallen op bewaakte over wegen ook die voorvallen zijn opgeno men, die slechts tot een onregelmatig heid zonder nadeelige gevolgen aan leiding gaven. BUITENLAND. HET NIEUWE PRAYERBOOK. Door het Lagerhuis verworpen. Het Lagerhuis en de tribunes waren gisteren stampvol voor den tweeden en laatsten dag der geanimeerde debatten over den maatregel tot invoering van het nieuwe gebedenboek. Johnson Hicks, de minister van binnen- landsche zaken, kwam met kracht op voor de verwerping van het voorste], ter wijl Churchill, de Kanselier van de Schat kist. ofschoon hij eenige punten in het ontwerp niet goedkeurt, aan het Huis vroeg dit goed te keuren. Baldwin, die voorstander is, sprak het laatst en er werd om 23 uur gestemd. De uitslag was, dat het Lagerhuis het nieuwe ontwerp voor het gebedenboek verworpen heeft met 266 tegen 220 stem men. DE ZEELIEDENSTAKING IN AUSTRALIë GEëINDIGD. De reeders willigen de eischen in. De staking op de Australische stoom vaartlijnen is gisteren plotseling geëindigd doordat de reeders de eischen van den zee- liedenbond hebben ingewilligd. De staking heeft precies 14 weken ge duurd en is veroorzaakt doordat een ree- derij een schip naar Sydney wilde zenden met één kok minder dan het gebruikelijk aantal. Alle koks hebben toen het werk neergelegd, omdat zij vreesden, dat op alle booten één kok ontslagen zou worden waarna de zeelfedenbond voor hun belan gen opkwam en de staking van het ove rige personeel gelastte. DE DUITSCHE REGEERINGSVORMING. De onderhandelingen vastgeloopen. De ontwikkeling van de regeeringsvor- ming schijnt, volgens den algemeenen in druk in de kringen van den Rijksdag, gis teravond weer volkomen vastgeloopen te zijn. De Duitsche Volkspartij heeft n.l. be sloten, in epn fractievergadering, die van 's middags tot 's avonds laat duurde, om definitief te blijven staan op haar eisch, om de regeeringsvorming m het Rijk met die in Pruisen te verbinden. Daardoor verloochende de fractie haren voorzitter, die gistermiddag voor Pruisen een compromis mogelijk achtte, dat aan de Volkspartij een zekerheid met een be paalden termijn geboden zou hebben. Men neemt aan, dat Hermann Müller vooreerst nogmaals trachten zal het plan van een groote coalitie ten uitvoer te bren gen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De dood van Tsjang Tso Lin? De correspondent te Moekden van de Tokio Asahi heeft het gerucht bevestigd dat Tsjang Tso Lin, omtrent wiens toe stand allerlei geruchten in omloop waren, is overleden. Hij zou al gestorven zijn op 4 Juni. In Tokio daarentegen is nog geen be vestiging van de geruchten nopens den dood van maarschalk Tsjang Tso Lin ont vangen. Het paleis te Moekden wordt zeer streng bewaakt en de dokters, dïe den pa tiënt behandelen, blijven in het paleis wo nen. Toegegeven wordt, dat de maarschalk ernstig ziek is, maar verder niet. Aan het gerucht als zou hij reeds den 7den Juni gestorven zijn, wordt weinig geloof gehecht, aangezien zich dan bin nen 8 dagen wel al liefhebbers voor zijn rang en opvolging zouden hebben aange meld. Niettemin blijft het mogelijk, dat in hel paleis dooi- de onder-bevelhebbers reeds een rtille strijd gestreden wordt. De Japansche consul, die alle dagen laat in- l'ormeeren, krijgt steeds hetzelfde stereo tiepe antwoord, maar is niet binnengela ten. De toestand te Moekden is kalm. De toestand in Peking. Woensdag heeft generaal Jen I-Isi Sjan te Peking een bezoek gebracht aan de ge zanten van Engeland, Ver. Staten, Japan, Duitschland en Frankrijk. Hij herhaalt daarbij zijn toezpgging, dat leven en eigen dommen van de buitenlanders te Peking veilig zullen zijn. De Nationalistische vlag te Washington. De ving van de Nationalistische regee ring van Nanking is geheschcn op het C.hincesche gezantschap te Washington. De situatie in Tientsin. Volgens berichten uit Tientsin is de be volking daar zeer ongerust tengevolge van de voorkomende onlusten. In alle deelon der stad wordt geschoten. De ver dedigingsmaatregelen der buitlenandsche settlements blijken evenwel toereikend. In de Chineezenstad worden echter de mannen, vrouwen en kinderen zonder vorm van proces neergeschoten. De stra len en de rivier zijn met dooden bezaaid. De vrees onder de bevolking is groot. UIT DEN PRUISISCHEN LANDDAG. De motie van wantrouwen verworpen. De communistische motie van wantrou wen tegen de regeering Braun is verwor pen met 222 tegen 168 stemmen bij 33 ont houdingen der Duitsche Volkspartij. De Duitsch-nationale motie van wantrouwen is hiermee vervallen. Voor de motie van wantrouwen stem den de communisten, de Duitsch-natio- nalen, de economische partij, de Duitsche fractie en de nationaal-socialisten. Er waren 54 onthoudingen. De Duitsche Volkspartij o.a. stemde blanco. Dr. STRESEMANN. Hij blijft voorloopig te Berlijn. De Duitsche rijksminister van buiten- landsche zaken Dr. Stresemann blijft voor loopig nog te Berlijn. Een bepaalde datum voor zijn vertrek is nog niet vastgesteld, zoodat de minis ter wel tot het einde van de onderhande lingen in zake de regeeringsvorming te Berlijn zal blijven. EMMELINE PANKHURST. f Gisterochtend vroeg is te Londen over leden mevrouw Emmeline Pankhurst, de bekende voorvechtster van de rechten der vrouw en de moeder van twee, door strijd bare. methoden, niet minder bekend ge worden dochters Christabel en Sylvia Pankhurst. Zij had haar opleiding in Engeland en te Parijs gehad, was in 1879 getrouwd met den .advocaat dr. Richard Marsden Pankhurst en hielp met hem samen in 1889 den Bond voor Vrouwenkiesrecht op richten. In 1903 stichtte zij de Sociale en Politieke Vrouwenvereeniging. Toen de strijdbare methoden de plaats van vreedzame propaganda begonnen in te nemen, werd mevrouw Pankhurst daar voor aansprakelijk gesteld en kwam zij evenals Christabel en Sylvia herhaaldelijk in de gevangenis. Sylvia derailleerde ten slotte geheel en al en sloot zich aan bij de extremistische socialistische richting en in 1921 liep zij wegens het schrijven van opruiende artikelen zelfs een gevan genisstraf van zes maanden op. Nadat mevrouw Pankhurst reeds de zaak van het vrouwenkiesrecht had zien zegevieren, heeft zij nog aan haar levens avond de voldoening gesmaakt de uitbrei1 ding ervan tot 21-jarige vrouwen wet te zien worden. In het Hoogerhuis is de wet weliswaar nog niet afgedaan, maar toch reeds in veilige haven. KORTE BERICHTEN. Löbe, (soc.-dem.) is opnieuw tot voorzitter van den Duitschen Rijksdag ge kozen. President Coolidge heeft zich, bij een val van de trap, zijn rechtervoet verstuikt. Hij loopt met behulp van een stok. De Spaansche-Amerikaansche afdee- ling van de „Pressa" is Donderdagmorgen geopend door den Spaanschen minister van arbeid, Eduardo Aunos. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft de Britscbe premier medege deeld, dat de regeering geen subsidies be taalt voor den aanmaak van gifgassen en bacteria. De „Liberté" weet te melden, dat de stabilisatie van den franc op 23 Juni zal geschieden. Na een heftig debat in de Fransche Kamer over de invrijheidstelling der El- zassische en communistische veroordeel den, is de motie-Walter ingetrokken, ter wijl de motie-Uhry met een flinke meer derheid werd verworpen. Te Kansas City hebben bandieten, na een bank te zijn binnengedrongen, zich meester gemaakt van 60.000 dollars. In verschillende richtingen schoten lossend, vluchtten zij door de drukke straten weg. Volgens de „Oeuvre" zou de Fransche regeering geneigd zijn, allen politieken veroordeelden op 14 Juli gratie te ver- leenen. INGEZONDEN. (Bullen verantwoordelijkheid der Redaotle.) Geachte Redactie. Onze Chr. Korfbalclub „Pernix", welke in 1921 is opgericht en dus reeds 7 jaar bestaat mag zich bij haar wedstrijden nog steeds niet verheugen in eenige belangstelling van de zijde van ons christelijk publiek. Wanneer zij Zaterdagsmiddags op haar terrein aan het Rijn- en Schie- kanaal een wedstrijd speelde, was de belangstelling, o.a. van de zijde der ouders, zeer gering. Slechts enkele ouders betoonden regelmatig hun sympathie voor „Per nix" en volgden met genoegen dit ge zonde spel. Gedeeltelijk zal deze geringe be langstelling wel een gevolg zijn ge weest van Let feit, dat het Pernix- speelterrein zoo ver van het ceptrum der stad verwijderd lag, en een wei nig acrobatiek noodig was om langs smalle afloopende paadjes en het pas- seeren van een eng bruggetje, het ter rein der spelers te bereiken. Het één Radio-Programma. WAT CR VANAVOND TE HOOREN I> HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur n.m. 1870 M.). N. C. R. V. 5.00 Vooravondconcert. Mevr. JLi- rie. Hoving-van Uriel, sopraan. Tan Hoving, declamatie. Ilon': 1 Ritschel, piano. K. R. O. 7.00 Cursus Gregoriaansch. V. P. R. O. 7.35 Mededeelingen van het Vii,]a. Protestantsch Persbureau. 7-4° Trio van Beethov en. 8.00 Lezing. Spreker: Dr. K. H. Boersema, Leiden. On'.uwe.p: ,,A. Pierson". Daarna muziek. 9.00 V.P.R.O.-Cursus. Spr ker: Froi. Di'. H. de Graaf, Lei-en. 11- derwerp: „Zelfopvoé .iing" II. HILVERSUM, 10G0 il. A. V. ii. O. 6.00 Tijdsein vim de A.V.R.O. Kak 6.00 Diiier-muzick door h, t Trio, be slaande uit: W. Ko-iLn.c.-ter, vi ool, D. van der Horst, cel o tri H. Swart, piano. 7.15 Dr. L. J. van Bolk. Weke- lijksche boekbespreking. 7.45 t olitieberichtcn. 8.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.00 Kamermuziek door Lucile D 1- couxt, harp; Joh. Feitkamp, fluit' Gcdefroid Devreez:.1, a.t- viool. 9.15 Populair Concert door hetOm> roep-orkest o.i.v. Nico Treep 10.00 Persberichten van Vaz JJiaa. 10.10 Voortzetting Concert. KüNIGS WUSTERH., 1250 M. 5.20 Concert. 7.50 Muzie'k en zang. Daarna laatste berichten LAN GENU ERG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.40 Concert. Daarna laatste berichten. DAVENTltY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich/ Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber, 7.05 Muziek. 7-35 De grondslagen der muziek. 0.05 Concert. 8.50 Concert. 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 10.10 Concert. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 8.50 Muziek. Tijdens de pauzes: Persber. met bet ander was wel wat primitief. Tbans is dit echter anders gewor den. Pernix heeft haar speelterrein kunnen verplaatsen naar het gemeen telijk sportterrein, vooraan aan de Nieuwe Vaart, nabij het eindpunt van de stadstram aan den Hoogen Rijndijk Een prachtig rustig gelegen terrein, waar voor honderden toeschouwers plaats is en waar men de vaardigheid der Korfbalspelers in- het heerlijke grasland kan gadeslaan. De afstand of moeilijk-bereikbaar heid van het speelterrein zijn thans vervallen. Zal de belangstelling van ons chris telijk publiek nu grooter werden? De gelegenheid is er nu, is er ook de genegenheid? Wij ouders zijn voortgekomen uit een tijd waarin men aan sportbeoefe ning niet deed. Onze kinderen, zijn kinderen van hun tijd, waarin de sport in allerlei vorm beoefend wordt. Is "het niet gelukkig dat onze jon gens en meisjes zich organiseeren in Christelijke clubs en onder goede lei ding op hun wijze hun lie. earn oefe nen en daardoor ontspanning geven aan den geest? En moeten wij als ouders niet wat meer belangstelling tconen voor deze sport? Toen wij in onze jeugdjaren ons een rijwiel aanschaften en „fiets leerden rijden" hebben velen onzer ouders bedenkelijk het hoofd geschud en ge zegd, waar moet het heen met de zucht naar wereldgelijkvormigheid onzer kinderen? En wat is van deze ziekelijke vrees terecht gekomen? We zouden de vraag willen stellen wie kan er in onze dagen „geen fiets rijden"? Niemand denkt er zelfs meer aan van het fietsrijden een beginsel zaak te maken. Men zij toch in de beoordeeling der Öingen gezond en nuchter. Zeker, de sportvergoding en de menschvergoding, zooals de wereld dit doet, verwerpen wij met alle kracht. Maar moet dit ons beletten de lichaamsoefening, zooals wij christe nen dit hebben te zien, te verwaarloo- zen? Neen, niet in negeering of min achting der lichaamsoefening moeten wij als ouders onze kracht zoeken, maar in belangstelling te loonen en leiding te geven. Laten wij beginnen met eens ken nis te nemen van het Hollandsohe Korf balspel. Begint eens ouders, met enkele wedstrijden bij te wonen. Komt morgenmiddag 4 uur eens naar het mooie speelterrein van Per nix aan de N. Vaart en vc! d den wedstrijd eens, welke tusschen Pernix en V.E.S. uit Den Haag gespeeld wordt. Men zal er U vriendelijk en welwil lend ontvangen en Uw aanwezigheid op hoogen prijs stellen. Met dank voor de plaatsing EEN BELANGSTELLEND OUDER.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2