geamendeerd Gebedenboek zou een groot aantal loyale en geloovige leeken uit hun plaatselijke gemeenten wegdrijven. Het zou de deur sluiten voor alle hoop, om met onze broederen van de vrije Kerken tot hereeniging te komen", enz. Aan de andere zijde rust men evenmin. Het centrale lichaam der Katholieke bon den" (bedoeld zijn niet de Roomsch-, doch de Anglo-Katholieke) publiceerde, met als onderteekenaars: graaf Shaftes bury, dr. Darvvell Stone, bisschop -Arthur Chandler en den heer C. P. Shaw, dezer dagen een „geloofsdeelaratie". Dit merk waardig stuk merkwaardig èn om het verschijnen ervan op dit moment èn om den theologischen inhoud, luidt aldus: „Met het oog op de ernstige verontrus ting der gemoederen door de jongste dis cussies over de leer der eucharistie, ver klaren wij, priesters der provincies van Canterbury en York, dat ons geloof aldus is: 1. Wij gelooven, dat in de H. Eucharis tie het brood en de wijn het lichaam en het bloed van onzen Heere Jezus Christus worden door de kracht van het consecra tiegebed en dat Hij zelf dientengevolge werkelijk onder deze uitwendige vormen aanwezig is. 2. Wij gelooven, dat het lichaam en bloed van onzen Heere, aldus werkelijk aanwezig, aan den Vader als een offer geofferd worden; dat dit offèr één is met het offer aan het kruis; en dat het is de voortdurende gedachtenis aan den dood en de verrijzenis onzes Heeren en de voortdurende aanroeping Zijner verdien sten. 3. Wij gelooven dat onze Heere Jezus Christus, aldus werkelijk en persoonlijk in het geconsacreerde element aanwezig, daar ir is om te worden aangebeden; en dat binnen en buiten het sacrement da den van aanbieding Hem gewijd behooren te worden in de liturgie en de consecratie. 4. Wij gelooven ook, dat onze Heere niet minder in het sacrament aanwezig is als het gereserveerd is; en dat Hij daarom daarin altoos moet worden aanbeden met gelijke daden van aanbidding. JAVAANSCHE PREDIKANTEN. De Javaansche Gemeenten Keboemen en Pamrian, bearbeid door de Zending van de Geref. Kerken in Friesland, hebben een beroep uitgebracht op den Javaan- schen leeraar Soeséna. VEREEN. VOOR CHR. VOORBER. H. O. De vereeniging voor Chr. Voorbereidend Universitair onderwijs te Utrecht zal haar 32e algemeene vergadering op Zaterdag 30 Juni a.s. 's nam. 2J4 uur in het Chr. Mil. Tehuis te Utrecht houden onder pre sidium van Mr. H. T. H. Baron van Boet- zelaer aldaar. HET ONDERWIJS AAN SCHIPPERS KINDEREN. Zaterdag werd te Utrecht in een aldaar gehouden vergadering van vertegenwoor digers van schoolfondsen voor schippers kinderen opgericht de „Federatie van Ver- eenigingen voor huisvesting van Schip- pers- en Kramerskinderen". Bij deze federatie zijn alle schoolfond sen in den lande aangesloten. Tot leden van het bestuur werden gekozen: Mej. Mr. Frida Katz, voorzitster, de heer G. de Jong, Directeur van het Onderwijsfonds voor de binnenvaart te Amsterdam, secre taris, de heer F. H. van Kempen, secreta ris van het- Nationaal Comité voor onder wijs aan Schipperskinderen door Christel, scholen met Internaat te Hillegersberg, penningmeester en Mr. H. S neenge te Amsterdam en D. Rollema te Wilvervank, leden. De statuten en het huishoudelijk regle ment der Federatie werden goedgekeurd. Het bestuur werd gemachtigd de Konink lijke goedkeuring aan te vragen. DAGON GEVALLEN. Men schrijft aan De Standaard: 't Was in den jare 1928, dat een meisje uit het verlichte Gooi schriftelijk examen zou doen voor het MULO-diploma. Zij vond het echter raadzaam niet alleen te gaan, maar haar beschermengel mee te nemen. Zij plaatste hem voor zich op haar tafeltje, teneinde gedurig een blik op hem te kunnen werpen. Daar nadert een exa minator, die toezicht moet oefenen bij het schriftelijk werk, haar tafeltje. Het beeld trekt onwillekeurig zijn aandacht, hij neemt het eens in zijn handen, maar het ontglipt zijn handendagon viel op den grond met het noodlottig gevolg, dathet hoofd er afviel. De stukken werden opgeraapt, maar men vreest' het ergste voor het examen van het lieve kind. GIFTEN EN LEGATEN. Het totaal der ontvangen giften voor de Willem de Zwijgerkerk der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam heeft de 100.000 overschreden. Men heeft nu 100.285.24. Hiertoe droegen de „Jubileumsgiften" bij het 350-jarig bestaan der Amsterdamsche Herv. Gemeente krachtig bij. Totaal be droegen deze jubileum-giften en -toezeg gingen de som van 3687. Daaronder zijn twee giften van duizend gulden, beide van niet-Amsterdammers. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Tot predikant bij d© Geref. Kerk alhier is door de gemeente groepen d© WelEerw. heer Ds. H. W- H. van Andel van Sint-Pancras. Burgerlijke stand. Bevallen: R. A. Straver geb. van Velzen, z.; H. J. Pont geb. Voskuil, z.M. Staal geb. Staring, <1.; G. van Tol' geb. van Tol, d-5 G. M. Droogh geb. van Winden, Ondertrouwd: P. van der Steen 28 j. en I. M. J. Overbeeke 23 j. KOUDEKERK. Woensdag 13 Juni a.s., des voor middags te 10.30 uur, hoopt de heer Kuisman, Rijkszuivelconsulent to Gouda, voor de leden der Holl. Vereen. van Landbouw L. T. B. en de Chr. Land- en Tuinbouwhonden, op de boerderij van den heer C. A. van Dam aan de Rijndijk, ter bestrijding van het los in de kaas, voor kaasmakers- asters) in het maken van kaas een de monstratie te geven. Een opwekking tot bijwonen van deze demonstratie, is zeker voor belanghebbenden over bodig. Het fanfareco" - „Kunst na Ar beid", zal Donderdagavond a.s. te om streeks te 8.30 uur, een muzikale wan deling houden door de gemeente, waarbij dan tevens langs de buizen en op straat gecollecteerd zal worden ter bestrijding van het tekort, ontstaan dror de vele noodige uitgaven gedu rende den laatsten tijd gedaan. LISSE. Gisteravond raakte het jongste dochtertje van iden heer v. d. Z. met haar fiets onder de .tram, ongeveer te genover Dr. de Graaf. De fiets was to taal vernield, doch het meisje had won der boven wonder hoegenaamd geen letsel. Terzelfder tijd had op den hoek Mo lenstraatKanaalstraat een botsing plaats tusschen een Ford en een mo tor. Beide voertuigen kregen belang rijke schade, doch oe personen kwamen ook hier-er oogénschijnlijk best af. NIEUWVEEN. Door een gebrék aan het stuur reed_ een auto brj den korenmolen in de ringsloot. De bestuurder wist zich felukkig te redden. De auto werd (door ulp vaardige handen op het droge ge bracht. Het postkantoor zal geopend zijn des n.m. tot 12.30 uur. Voorts zal de avondbestelling regelmatiger plaats hebben. Alhier is een Mondharmonica-ver- eieniging opgericht. Het ledental be draagt ongeveer 20. Het bestuur be staat uit P. Vlug, W» v. d. Ledien, en A. v. Heusden. Het is de Oudieroommissie ook voor dit jaar weer mogen gelukken, dank zij de zeer gewaaideeuï-'e mede- werking van velen;, de noodige gelden bijeen te brengen, waardoor d® draf ie leerkracht aan de O.L.S. alhier behou den blijft. Voor de Haagsche Rechtbank heeft terecht gestaan de winkelier J. V, alhier, 'terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel docr schuld Het O.M. eischte f60,— boete subs. 30 d. Pleiter vroeg, y rij spraak. Uitspraak 19 dezer. NOORDWIJKERHOUT De luxe auto I. IJ. 5517, bestuurd dcor een Duitscher, reed gistermorgen half twaalf op de bitumenweg bij de Guldemondschebrug de 13-iarige v. E uit Den Haag, die te ver naar links i' ed door het weder oprijden van den weg, aangereden. Van E. werd gelukkig niet ernstig gewond. Een lid van den E.H.D„ wel- k: juist passeerde vond hem. De fiets werd erg beschadigd, de verk en bet voorwiel zaten elkaar. De Duitscher wilde eerst v. E. nog strafbaar stellen, doch op aandringen van een inwoner onzer gemeente nam hij v. E. mee naar Noordwijk en gaf hem f 2 om per tram naar Den Haag terug te keeren. Op het terrein van het R.-K. Krankzinnigengesticht St. Bavo werd gisteren de ie processie gehouden on der leiding van rector J. J. M. Tpnssen Schmidt, bijgestaan door twee kape laans. Begeleid door het R.-K. muziek korps „Jeanne d'Arc" werd een rond gang gemaakt door de schitterend versierde lanen om bet gesticht, waar na de rector met een korte predikatie besloot. Burgerlijke stand. Geboren: Hu' bertha Johanna d.v, A. Duivenvoor den en M. Schrama; Hendrika Marga- retha Helena d.v. J. H. H. ter Veen en H. H. Steenvoorden* Johannes Al- bertus Petrus g.v. A. M. Warmerdam en A.] G. Waaijer. Ondertrouwd: Cornelis Gerard us Hul- sebosch 26 j. en Geertruida Johanna Beelen 25 j. Gehuwd: Theodorus den Elzen 33 j. en Duwertje Spigt 21 j. Overleden: Wifiem Rogaar 78 j., zon der vaste woonplaats; Theodorus Nieo- laas de Jong 12 dj.; Quirinus van der Pedjl 92 j. NOORDWIJK AAN ZEE. Voorloopig zullen de Godsdienst oefeningen der Ned. Herv. Gem. niet meer in het garagegebouw aan de Maar ten Kruytstr., maar in het Geref. Kerk gebouw worden gehouden. De Gods dienstoefeningen der Nod. Herv. Kerk zullen dan 's ïgorgens om 8.30 uur en 's middiags om 2.30 uur aanvangen* die d©r Geref. Kerk 's morgens om half elf en 's avonds om 5 uur, NOORDWIJK BINNEN. Het diploma gteno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen behaalde mej. J. VerhieuL Voor Machineschrrj- ven slaagde mej. ïL J. M. Jansen, bei den alhier. 8ASSENHEIM. De heer 0. Verdegaal Jr. alhier, .behaalde het diploma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen. VOORSCHOTEN. Geslaagd is voor het diploma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen: mej. C. P. M. v. d. Meer alhier. WOUBRUOaB. Onder groote belangstelling had g;steren de begrafenis plaats van Mej. A. F. Korsman, in leven kantoor houdster der Posterijen en Telegrafie alhier. Dat zij door hare eigenschap pen zich de genegenheid van velen verworven had. bleek wel uit ver scheidene kransen welke de baar dek ten, als waren deze de vertolKing der weemoedige gedachten over haar langdurig lijden en vroegtijdig heen gaan. Behalve de vel© kransen en bloem stukken van vrienden en bekenden, merkten wij er een op van het Ge meentebestuur van Woubrugge, als Kijk van waardeering voor de overle den ambtenares, die vroeger voor den telefoondienst in gemeentedienst is geweest, benevens een krans met het lint „Burgerij van Woubrugge". Aan de groeve waren aanwezig de Burgemeester der gemeente en Wet houder Boot. terwijl in de begrafenis stoet medeliepen de heeren Buntsma en Math, van Zaal, met wie zij zoo vele jaren heeft samengewerkt. Aan de groeve werd de overledene herdacht door haar jongsten broeder, waarbij hij in gevoelige woorden dit verlies voor de moeder en de overige familieleden schetste. De oudste broeder bedankte namens zijn moeder en de familie aan het slot der plechtigheid voor de hulde aan de nagedachtenis van Mej. Kors man gebracht. ZEVENHOVEN. Dezer dagen was er tan huize van wed. .Groen aan den Hoef gelegenheid om de bleeding's tukken te bezichtigen welke dezen winter op d® knip-en naaicursus Vervaardigd zijn, terwijl te vens een demonstratie gegeven werd van de gevolgde methode. Aan Den Hoef kwam op de smalle kade weer een auto te ver in dien berm en_ zakte weg. Met behulp van takels wist men de auto weer op Eas tern bodem te brengen. Door de leerlingen der Chr. school a. d. Hoef is weer f 12,50 voor de Zen ding bijeengebracht, welk bedrag on der de verschillende Zenf ungsvereeni- gingen verdeeld is. GEMENGD NIEUWS. Diamanten huwelijksfeest. Gisteren vierde het echtpaar B. Reijnders en E. J. Wilkens te Delft zijn diamanten huwe lijksfeest. Gasverstikking. De 67-jarige W. W., die geheel alleen woonde in het perceel Driehuizerweg 36, is in den nacht van Za terdag op Zondag door gasverstikking om het leven gekomen. In zijn slaapka mer bevindt zich een kraantje voor een gaskachel. W. moet dit per ongeluk met zijn voet hebben opengestooten toen hij zich Zaterdagavond ter ruste begaf. De stoel, waarop zijn kleeren hingen bevond zich n.l. vlak bij het kraantje. Aanrijding. Door den auto van een kermisreiziger is te Chèvremont-Kerkrade het 6-jarig zoontje der familie B. aangere den. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het ziekenhuis gebracht. Aan de gevolgen overleden. De vrouw van J. van Lijssel te Nuland, die Dinsdag van een zoldertrap viel, is aan de beko men verwondingen overleden. Lijk opgehaald. Te Vl.issingen is bij het Leugenaarshoofd uit het water opge haald het in verregaanden 'staat van ont binding veïkeerende lijk van een onbe kend manspersoon, vermoedelijk een zee man. Hij is naar het lijkenhuisje op de algémèene begraafplaats overgebracht. Door den stroom gedood. Te Tegelen werd gisteren op de kermis een paard, dat de kindercaroussel voortbeweegt, door den electrischen stroom gedood. De electrische leiding, die onder den grond was aangebracht, diende om de in richting van licht te voorzien. Bij het rondloopen heeft het paard den bodem losgewerkt en kwam zoo met een hoef in aanraking met den draad. Persoonlijke ongelukken werden door 't geval niet veroorzaakt. Radio-liefde. Een roman, die ver scheidene maanden- geleden begon op een ijsachtige plek van een berg in Groen land, is geëindigd met een der dagen te Kopenhagen gesloten huwelijk. Daar za gen de bruid en bruidegom elkaar voor het eerst, slechts een paar uren voordat zij aan het altaar in den echt werden ver bonden. De bruidegom is een jong Amerikaansch radiotelegrafist van de meteorologische expeditie van professor Hobbs in het hoo- ge Noorden, een zekere Paul Oscanyan, de bruid de eenige radiotelegrafiste, die De nemarken bezat, mej. Sunder, die dienst deed op een Groenlandsch handelsvaar tuig. Oscanyan zond van uit zijn eenza me sneeuwhut nieuws van de expeditie naar Amerika en kwam daarbij op zeke ren dag in verbinding met mej. Sunder, van wier bestaan hij tevoren nooit had gehoord. Hun zakelijk gesprek ontwikkelde zich tot een vriendschappelijk en persoonlijk babbeltje en in een oogenblik van een zaamheid „vroeg" Oscanyan haar, waar op zij door den aether het „ja" gaf. Os canyan maakte het nieuws draadloos be kend, met het gevolg, dat destijds Ameri- kaansche en Engelsche bladen aandacht aan de merkwaardige verloving besteed den. Spoedig daarop verkreeg Oscanyan vergunning om zijn bruid te gaan halen, wat hem na een moeizame reis, waarop zijn schip verscheidene weken in het ijs beklemd zat, gelukte. Haar man met kokend water overgoten. Zondagochtend heeft een bewoonster van een perceel in de Vliegerstraat te 's- Gravenhage in een plotselinge vlaag van krankzinnigheid een ketel met kokend water over haar echtgenoot uitgeschon ken. De man bekwam vrij ernstige brand wonden en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De vrouw is ter observatie in het zie kenhuis opgenomen. Auto verbrand. Op den Theesdijk bij Nijmegen is een auto bestuurd door zeke ren H. in brand geraakt. De chauffeur probeerde de lading nog te lossen, maar slaagde er niet in; de auto brandde to taal uit. Ernstig ongeval. Men meldt uit Roer mond: Gistermorgen omstreeks acht uur had te Baxem tusschen de kom van de ge meente en het station een ernstig onge luk plaats. Toen daar n.l. de tram naar Roermond passeerde schrok plótseling "t paard van den heer L. Snijders uit Le- veroy, waardoor het op hol sloeg. De man werd van den wagen geslingerd en kwam vermoedelijk met de treeplank van de tram in aanraking. Met ernstige wonden aan hoofd en rug werd de man in bewus- teloozen toestand opgenomen en in een naburig huis binnengedragen. Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse. Men vreest voor zijn leven. Branden. Te Kost vlies (Dr.) is de wo ning van G. Geerts een prooi der vlam men geworden. Er is niets gered kunnen worden. Assurantie dekt de aanzienlijke schade. Te Zaandijk brak gistermiddag, circa twee uur, door onbekende oorzaak, brand uit in de glas-, porcelein- en aardewerk- pakhuizen der firma J. Schipper en Zn. In een ommezien stond het groote steenen gebouw in dichten rook gehuld. De brand werd aangewakkerd door het pakstroo, dat in groote hoeveelheid" in het pand aanwezig was. De Kooger- en Zaandijker grandspuiten waren spoedig ter plaatse, en trachtten het vuur binnenshuis te hou den, wat grootendeels gelukte. Het per ceel brandde echter inwendig geheel uit. De schade is aanzienlijk, maar wordt door verzekering gedekt. Men meldt uit Eindhoven: Gistermiddag om half één brak een felle brand uit in de meubelfabriek en timmerwerkplaats van den heer Neuray. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer kon de brand, die zich aan vankelijk zeer ernstig liet aanzien, tot 't gebouw beperkt blijven. Dit gebouw is echter totaal uitgebrand, evenals de aan grenzende schuur. Op het laatste nipper tje kon de rietopslagplaats van de firma Booms nog gespaard blijven. Mede door de gunstige windrichting bestond er geen gevaar voor de belendende perceelen. De inboedel was zeer laag verzekerd, terwijl de heer Neuray niet verzekerd bleek te zijn tegen bedrijfsschade. Dé oorzaak van den brand is niet be kend. Een treinroover. Vermoedelijk in den trein van 's-Gravenhage naar Amsterdam is ten nadeele van een inwoner van 's-Gra- venhage ontvreemd een portefeuille, in houdende eenige zakenpapieren en drie wissels, door middel van opensnijding van de voering van zijn jas. Boordendoos, spelden en potlood. Wanneer we, schier automatisch, zelf een telefoonverbinding tot stand brengen door den vinger of een potlood in de ge nummerde openingen te steken van de schijf op ons telefoontoestel, bedenken we niet (of we weien het mogelijk niet), dat het oertype van dezen nieuwen triomf der techniek gevormd werd door.... een kartonnen boordendoos, een pak spelden en een potlood. Dit toch waren de primi tieve ingrediënten van den man, die Strowger heette en begrafenisondernemer was, en die veertig jaren geleden te Kan sas City met dit „materiaal" aan het pie keren was over dat, wat we nu als een groot gemak hebben leeren waardeeren. Het waren intusschen egoistische over wegingen, die Strowger aan het uitvin den deden slaan, want het werd hem in gegeven door het, ongegrond gebleken, vermoeden, dat een telefoonbeambte met een zijner concurrenten samenspande om' zijn (des begrafenisondernemers) nummer als „in gesprek" zijnde te melden. Ande ren voerden het denkbeeld uit, dat voor het eerst te La Porie in Indiana werd toe gepast. De Eifeltoren. Geruimen tijd geleden liep het gerucht, dat de fundamenten van den Eifeltoren te Parijs in dusdanigen verganen toestand verkeerden, dat de to ren ernstig gevaar liep. Er werd een commissie van onderzoek ingesteld, die thans he:ft gerapporteerd, dat de beweringen volkomen onjuist zijn en dat de fundamenten aan alle eischen voldoen. Zoodat niet slechts de bewoners van het Camps de Mars, die vreesden op een goed oogenblik den toren in hun slaap- or huis kamer te zien neerploffen, zijn gerustge steld, maar ook de Parijzenaars, die het een onherstelbaar verlies hadden gevon den, als de toren eens voor goed was ko men te vallen. RADIO-NIEUWS. PROTEST. RADIOPREEKEN. In Frankrijk. Uit vie? radiostations worden naar de „Chrétien Beige" meldt, Fransche Protestantsche preeken uitgezonden. Toulouse zendt ze iederen Zondag middag om twee uur uit, spreker is gewoonlijk de predikant Lenereau van Toulouse; Lausanne en Genève zenden eveneens iederen Zondag uit, des 's morgens om tien uur. Behalve prof. Frank Thomas zijn de predikan ten van Lausanne bij toerbeurt met doze preeken belast. De „Radio-Paris" geeft iederen Zondag om 12 uur een protestantsche „causerie", welke ver zorgd wordt door „La Cause". In Duitschland. De Beiersche radio-zender had on langs geweigerd gelegenheid te geven voor het uitzenden van protestantsche preeken. Na een actie van een daartoe gesticht comité en de landelijke ver eeniging voor inwendige zending is echter uitgemaakt, dat nu ook in Beieren de protestantsche morgen godsdienstoefeningen geregeld zullen worden uitgezonden met ingang van October. RADIO-FOTOTELEGRAFIE VAN ENGELAND UIT. De Sunday Express verneemt, dat liet in de bedoeling van de British Broadcasting Corp. ligt, in den herfst van dit jaar een aanvang te maken met geregelde uitzendingen van radio- fototelegrafie volgens het Fulton- systeem door de stations Londen en Daventry. Naar liet blad meldt, zullen de kin- el eruurtjes geïllustreerd worden. Ook actuéele foto's op sportgebied en de dagelijksche weerkaart komen op het programma voor. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 11 Juni. Van de IJsland- visscherfj kwam hier heden na eun vier- weeksche reis binnen de strf>omtreiler Wilhelmina IJM." 35 met een vangst van 800 manden versche visch eii 230 kantjes aoutevisch. AlS eerste motor logger is van hier ter haringvisscherii vertrokken de Mar ren Bernard us II," IJM. 406. Van de beugvisscnerij kwamen hier heden binnen de stnorabeugers: VL. 207 m. f613 en VL. 208 m. 1403 besomming. Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag de KW. 36 m. f 477 KW. 110 m. f727, KW. 38 m. f430, KW. 141 m. f502, KW. 144 m. f268,. KW. 18 to. f250 en KW. 121 m. f178 besomming. Van de IJm. stoomtreilers kwa men er beden 32 aan de markt. De be sommingen waren: IJM. 35 m. f2.941, IJM. 42 to. f2.698, IJM. 157 m. f2.455, IJM. 15 to. f3.176, IJM. 126 m. f3-446, IJM. 124 m. f2.989, IJM. 330 m. f2.475 IJM. 34 m. f3.115, IJM. 491 m. f3.251, IJM. 365 to. f 1.947, IJM. 191 m. f2.787 IJM. 405 in. f2.259, IJM. 125 m. f2.868 IJM. 27 m. f2.194, IJM. 159 m. f2.278, IJM. 501 m. f2.041, IJM. 324 m. f2.157, IJM. 129 m. f3.173, IJM. 77 m. f2.850, IJM. 80 ito. f2.869, IJM. 175 m. f2.636, IJM. 195 to. f2.369, IJM. 165 ra. f3.257 IJM. 118 m. f i.921, IJM. 71 m. f2.051, IJM. 59 ,m. f3.184, IJM. 192 m. f2.066, IJM. 103 m. f2.124, IJM. 503 m. f 1.610 IJM. 325 to. f2.100, IJM. 38 m. f2.620 en IJM. 7 m. f2.826. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEFIKA-LIJN. LOCHGOIL Vanc. n. Rott. 8 van Port land (O.). MAASDAM N.-Orl. n. Rott. p. 10 Azo rem. GROOTENDIJK Vanc. n. Rott. 9 to Seattle. BINNENDIJK Rott. n. Baltimore 10 10.34 v.m. 55 m. O. v. Niton. DINTELDIJK Rott. n. Vanc. S 10.40 220 m. Z.W. van Valcntia. EEMDIJK Rott. n. Vanc. 9 .10.26n.rn. 20 m. Z.W. van Niton. NICTHEROY Vanc. n. Rott. via Liver pool 10 12.54n.nr. 120m. N. W. van Land's End. NIEUW AMSTERDAM Rott. n. New- York 10 6.14 v.m. 70 m. O. v. Land's End. ROTTERDAM N.-York n. Rott. 11 v.m. van Boulogne. Wordt middernacht voor Waterweg verw. BREEDIJK 11 v. Rott. te N.-York. LEERDAM Rott. n. New-Orleans 9. van Tampico. HOLLANDAFRIKA-LIJN. ALKAID thr. 8 te Dar-es-Salaam. GIEKERK 10 v. Rott. te Hamburg. GRIJPSKERK uitr. 9 v. Lorenzo Mar ques. JAGERSFONTEIN tlir. 10 te Genua. RANDFONTEIN thr. 10 v. Lorenzo Mar aues. RIETFONTEIN uitr. 9 v. Mombassa, HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SIRRAH thr. p. 9n.m. Ouessant r2te Rotterdam verwacht. ALBIREO ro v. Amst. te Hamburg. CERES thr. ro v. Lagos. DRECHÏSTROOM tbr. 8 v. Kotonou. EEMSTROOM thr. ro te Amst. REGGESTROOM thr. 9 v. Warri. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. SALLAND tbr. ro te Londen. MAASLAND1 rr v. Hamb. te Amst. FLAND'RIA thr. ro v. Las Patoas. ORANIA uitr. ro v. L-eixoes. AMSTELLAND thr. r r te Antw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. ETAMBI thr. 9 8n.m. v. Marseille. BUITENZORG ro v. Batavia te Rott. TJERIMAI uitr. p. ro Kaap del Arrrri. GORONTALO thr. p. r r Ouessant. TAMBORA thr. p. rr 8v.m. Suea. SITOEBONDU uitr. p. ro Perim. MOBJOKERTO uitr. p. ro Dover. D-JEMBER uitr. p. 8 Pt. de Galle. iSOEKABOEMI uitr. p. rr Perim. INDRAPOERA Bat. n. Rott. r r v. Sa- SIBAJAK Rott. n. Bat. rr te Sabang. TABANAN RoSt. n. Bat p. rr 4n.n1. Ouessant. TERN ATE Rott. n. Bat. p. r r Pantella- ria, STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MAPLA. thr. 9 v. Batavia. KAMBANGAN thr. rr te Amst. SEMBILAN tihr. p. 9 Gibraltar. KARIMOEN uitr. p. 9 Perim. PRINS DER NEDERL. uitr. p. 9 Perrm. MANOERAN thr. rr te Suez. KANGEAN uitr. rr te Port Said. MOENA thr. 10 v. Pt. Said. CHR. HUYGENS uitr. p. ro Gihr. MAHSUD ro v. 'Amst. te Hamburg. RIOUW thr. rr v. Pt. Said. JP. COEN uitr. 9 te Batavia. KON. PAKETVAART MIJ. SAWAHLDENIÖ te Relawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6