tory Highway, die door de hooge Sierras loopt vele weken gedurende het jaar door sneeuw versperd. Men betoogt echter, dat, indien de oppervlakte van den weg op het hoogste gedeelte kunstmatig over een afstand van zestien tot twintig mijl wordt verhit, de sneeuw, zoodra zij viel, zou smelten, waardoor het verkeer door den pas het geheele jaar door mogelijk zou zijn. Ongeveer twintig mijl ten Z. var Reno ligt een gebied met vele heetwaterbron- nen en werkende geysers, en het voorstel is, om stoom van dit gebied langs pijpen naar ketels te leiden, op vier mijl af- stands van elkaar geplaatst. Boeken-paradijs. In Moskou wordt de Twer-Boulevard elke Meimaand herscha pen in een paradijs voor boekenvrienden, dat de snuffelaars langs de Seine-stal- letjes en de wandelaars langs Amsterdam- sche boeken-eldorado's jaloersch kan ma ken: de heele straat is dan één boekwin kel, één jachtterrein voor boekenwor men, dat drie weken geopend blijft. De Twer-boekenmarkt, aldus de „Tel." is ieder jaar een punt van samenkomst voor uitgevers, handelaars en koopers. Ze is echter nog meer dan een jaarmarkt: men gebruikt ze in alle kringen die tot dit doel arbeiden om grootere belangstel ling voor het boek wakker te riepen en de staats-uitgeverijen doen de grootste moeite om hier propaganda voor hun fonds te maken. Constructivistische architecten en futu ristische schilders ondernemen het hunne om den boekenboulevard tot een kleurige en eigenaardige „show" te maken; er worden prijzen beschikbaar gesteld voor de oorspronkelijkste en doeltreffendste uitstallingen. Rusland moet boeken koopen, belang stelling voor het boek krijgen, dat is het devies. De middelen tot dat doel zijn soms hoogst merkwaardig: men kan hier met® ringwerpen „Drie gooien voor vijf cent!" de werken van Gorki, Jack London of Lenin winnen. Met balgooien op minder beminde diplo maten is een klassiek te veroveren; uit allerlei automaten haalt men zich zijn populaire en andere uitgaven. De overvloed van technische literatuur is karakteristiek: het nieuwe Rusland leest ongemeen veel over electriciteit, ma chinebouw, enz. Daarnaast zijn de kinderboeken buiten gewoon talrijk: een literatuur die eerst na den oorlog haar vlucht heeft genomen, hoewel de stof in de meeste gevallen ont leend is aan de klassieken en de oude sprookjesschatten der folklore. De oorsprong der kauwgom. Waar schijnlijk maar weinigen dergenen, die zich overgeven aan het genot van kauw gom, weten noch wat zij kauwen, noch aan welk genie zij hun delicatesse dan ken. De substantie heet in haar ruwen vorm „chicle", een product van den Zuid- Amerikaanschen Zapoteboom, en de man, die de kaken der menschen in beweging bracht, was Thomas Adams, een Ameri kaan. Zestig jaar geleden ontmoette de jonge Adams een rondzwervend Mexi- caansch generaal, die een stok met een gomachtige stof bij zich had, waarop hij met smaak kauwde. Adams zag hierin mogelijkheden: hij maakte het goedje aro matisch en riep een markt in het leven door het kosteloos verspreiden van enor me hoeveelheden monsters. Toen Adams overleed, had de Amerikaansche kauw gomindustrie een omzet van bijna hon derd millioen gulden per jaar. UIT ONZE INDIEN. SALON-COMMUNIST. Het Soerabajasch Handelsblad heeft (dezer dagen bij wijze van onthulling, verteld dat de beer C. A. Lan»dfieer, boofd der Europ. l'ag. school te De- pok, co^mmunist is. Reeds 1'ang was deze politieke rich ting van den onderwijzer Landheer, lechter volgens de Java Bode, bekend. Hij heeft yroeger in Pontianak reeds de aandacht getrokken ein zijne overplaat sing .naar Depok stond) miet zijn commu nistische neigingen in verband. Daar kon hij geen kwaad volgens het depar tement. Doch een zendeling te Depok Iclacht er anders over en verzocht een onderzoek in te stellen. Dit geschiedde met de toestemming van den Procureur Generaal door den A. R. van Buiten zorg. Reeds meldde het genoemd© blad, 'dat den heer Landheer vragen wer<jen gesteld, zooals aan communisten ge bruikelijk, die hij vrijwel alle bevesti gend beantwoordde. De antwoorden zijn aan den Procureur-Generaal1 doorge*- zonden, die echter de zaak deponeerde, daar de heer Landheer als onderwijzer goed staat aangèschreven en dus fei telijk behoort tot de catagorie van z.g. „salon-communisten" SPOOR EN AUTOBUS. Eenige weken geleden arriveerde de heer Mr. Bi. H. A. van Kreel, dir. der Deli Spoorweg-Mij., te Amsterdam, in Indië, teneinde een inspectiereis Je on dernemen naar zijn eigen bedrijf, in verband met nieuwen aanleg enz. Na zes weken in Deli te hebben door gebracht, begaf de heer Van Kreel zich naar Java, waar hij een bezoek bracht aan de Staatsspoorwegen, aan de N.I.S. te Semarang en aan de zuster-maat- schappijen. Verschillende gouverne- ments-kantorem bezocht hij en begaf zich via Soerabaja en D jok ja naar Bandoeng, waar hij eenige besprekin gen had met Gouvernements-Bedrij ven en het hoofdkantoor der SB.- en tram wegen. Daarna heeft de heer Van Kreel1 zich over Zuid-Sumatra en Sumatra's Westkust naar Deli begeven, waarna hij, na een verblijf van drie wéken al daar, wederom repatrieert. De „Pr. B." had een onderhoud, „op de valreep", met den heer Van Kreel Hij liet zich buitengewoon gunstig uit over de spoorwegen op Java. en zijn aandacht was, zoowel wat het particu liere als het gouvernementsbedrijf be treft, vooral getrokken door de -zeer vlotte wijze, waarop de groote sneltrei nen geëxploiteerd worden. Z.i. is dit de eenige manier, om over groote af standen reizigersvei'voer te behouden. De heer Van Kreel kom, op een vraag inzake de auto-concurrenti egeen ver gelijking piaken tusschen Deli en Ja va. In Deli bestaan geheel andere toe standen en daar bestond de concurren tie reeds lang, toen zij pas op Java tot uiting kwam. Met succes zou men deze concurrentie kunnen bestrijden door het laten foopen van meer treinen. In Deli heeft men sedert lang de automotrices loopen, welke hij uitstek geschikt zijn voor de zijlijnen en voor het, vervoer van kleine 'hoeveelheden als aanvoer of) (die sneltreinen. Over het algemeen echter was zijn meening ge baseerd' op Nederlandsche ervaring. 1 De heer Van Kreel' legde er den na druk op, dat men in de eerste plaats moest zorgen voor eerlijke concur rentie tusschen de spoorwegen en tram wegen eenerzij'ds en de autobussen aan den anderen kant; ten slotte moet de practijk uitwijzen, wie het publiek op do meest gewilde wijzee bedient. De con currentie op bet oogenblik is niet eerlijk Dit blijkt hieruit,, dat de autobussen volkomen vrij zijn, om alles te doen, terwijl' de' spoor- en tramwegen aan groote hoeveelheden wettelijke bepalin gen gebonden zijn. Men moet een eerlijke concurrentie in de hand werken en ook beper kende bepalingen invoeren voor het autobus-verkeer. Behoorlijk verkeer is in een groote stad, zonder concessies, vrijwel ondoenlijk Het was den heer Van Kreel opge vallen, zooveel Europeanen alls op Ja va gebruik maken van het vervoer per 2de klasse. Op dé Deli-lijnen vindt men geen enkelen Europeaan in de 2de klasse, allen gaan met de iste klasse. De 2de is voor de meer gegoede in landers en de 3de klasse voor de min der bedeelden. - 9 UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zekere Ph. 8. deed bij cle politie aangifte, dat hij door zijn vroegeren patroon G. dé H., bij een woordenwis seling, welke tusschen beide ontstond, werd mishandeld. Sommige autobestuurders rijden maar raak. Woensdagmiddag moest mej. A. S. 'dit weer ondervinden, toen zij per fiets de Hof brug overreed en een auto, welker bestuurder bliikbaar geen (oogenblik kon wachten, de fiets in duigen reed. Zonder zich ergens om te bekommeren, reed de au£o door Het nummer der auto is evenwel' bekend. Burgerlijke stand. Geboren: Nelly Marie d.v. K. J. J. H. van 'der Burgh en A. C. Hogendoorn; Abraham z.v. K. de Jong en M. D. van Domburg; Leonar- dus Marinus z.v. J. J; Moorings en E. P. van Kersbergen; Hendrious z.v. J„ de Kok en M. Britting, won. te Zwam- merdam; Cornelia Geertruida d.v. H. D. J. Zirkzee' en E. van Capel1; Hujbert z.v. W. Bergshoeff en J. van Triest; Agatha Elizabeth d.v. J. Z. Lapaer en M. van Leeuwen. Ondertrouwd1: C. van der Bijl van Koudekerk en ,M. Idle Bruijn; C, C. de Jong en B. G. van Eijk. Gehuwd: N. Bloupot jm. 25 j. en E. Groen jd. 19 j.; WD van Leeuwen jm 23 j. en A. C. Hogenes jd. 19 j. "Overleden: Joh. Meijer echtgen. van F. Harting 75 j.; Elisabeth van Toren 18 j.; T. M. van Hof wed. van C. Verwei 75 j.; M. W. van Zuijlën jm. 14 jaar. Ingekomen van: Laagerak, H. Schone wille en gez., tegenbouder, Steekter- weg 53; Bodegraven, G. Bunnik, dienstb., Ridlderbuurt 51; Nieuwkoop, H. Boogaards, Emmalhan 51; Aalsmeer J, de Vries, echtgen. van L. H. de Groot, Goudscherijpad 1; Steenbergen, I. G. German, assistent afd. water- en lichtbedr., Stationsstr. 46; Utrecht, W. J. Kraamer, kelner, Raadhuisstr. ^244; Nieuwer-Amstel, L. J. Neus, Grijpen- steinstraat 53; Woubrugge, G. J. Schijf en gez., stoker, Oudsh.weg 160Lisse, A. C. Dissel'dorp, dienstb., Kr. Zien- deweg 4; Bodegraven, B. Kroon, Vin- kebuurt 38; Nieuwkoop, C. Herrewijn en gez., veeh., Zuideinde 81; Doorn, H. S. van Gelderen, wed1.. H. Philips, huishoudster, Raaidhuisstr. 247: Am sterdam, J. M. Hugbers, metaaldraaier, Wilhelminastr. 25b rood. Vertrokken naar: Stomp wtjk, J. van Wijk; Eindhoven, Lakerstr. 5, J. G. de Boer; Gouda, IJssellaan 62, L. J. Bax, kl'eerm.kn.Den Haag, Vosmaerstr. 82, G. A. Klein veld, arb.; Rotterdam, Spa straat 26, G. van Ree, timmermanskn. Nieuwkoop, J. H. J. van Engelen; Apel doorn, Kegzersdg'k 60, G. J. Stegeman en gez., spoorwegarb.Ter Aar, G. Groen; Rotterdam; Baan 129b. kinderen Pronk; Wijk bij Duurstede, Th. Ijsveld en gez., arb.; Boskoop, L. van 0wegen Hiillegersberg, M. v. d. Giessen kinder- juffr.; Soekabcemi, Java, J. G. Haze- ioop, adsp. Comm. van Politie; Gouda, Van Beverninglaan 22, M. Verboom; Zeist, Steiglaan 17, J. Baart, boekhan delaar; Zwammerdam, G. Hocgenboom, veehouderskn.Koudekerk, Th. de Vries, arb. BODEGRAVEN. Burgerlijk^ stand. Geboren: Jur- vezina, d.v. N. W. Domburg en M. B. Speis; Jan z.v. S. van Randeraad en G. Verboom; Johannes Jacobus z.v. T. Poot en A. E. Vuijk; Petroiiella d.v. P. van de Pol en M. Zwanenburg. Getrouwd: A. Ooms 26 j. en A. C. Os kamp, 26 j.; S. Roozeboom 28 j. en 0. Mook 24 Ingekomen van: Streefkerk, P. Pu- tuyt, arb.; Heemstede, M. Snaterse;Al- phen a. d. Rijn, J. Jeensma, boerenkn.; Voorburg., JM. II. Uithol; Kollumerland, T. Terpstra, dienstb Voorst, A. Schip pers. verpleegster; Amsterdam, J. O00 .terkerk; Ouder Amstel, J. van. dien Berg, metselaar: Gouda, M. Jongeneel, dienstb.; Nieuwkoop,-■ J. Baas en gez.,' Handarbeider. Ve&irokkon naar: Zöst, G. Lekkerker ker en gez., kaasapdhelaar; Rietveld, T. van Leeuwen en echtgen., veekoop man; Ouder Amstel: N. van den Berg, metselaar, Beverwijk, M. van Katwijk, kapper; 's-Gravenhage, J. Smaling; Rot terdam, A. van Ho^st; Alphen a. ld: Rijn B. Kroon,, dienstb.; B. D. Verboom, boerenkn. BOSKOOP. Woensdagavond had er alhier aan de Vo orkade een tragisch ongeluk plaats Twee meisjes, de 12-jarigen E. Fase en J. M. Vermeulen, vielen beiden al spelende in de Gouwe'. Laatstgenoemd e kon spoedig gered worden, doch de eerste zonk spoedig in de diepte weg. Na een uur te hebben gedregd, werd het kind' opgehaald. De heer W. G. de Jonge, Evange list te dezer plaatse,- is in gelijke be trekking benoemd te Abbenes, Nieuw- Vennep. Coöp. vereen. De Boskoopsche veiling. Veiling van 7 Juni. Rozen per bos: Golden Ophelia 43 60 ct.; Ophelia 2953 ct; Iladley 56 Q5 ct.;. Rosalandia 3765 ct,; Mac. Kei ler, 4895 ct.; Columbia 35—65 ct.; Butterfly 4063 ct.; Marcel Royer 55 80 ct.; Wilh. Kordes 66.90 ct.; Ge mengde Rozen 1535 ct.; Claudius Pernet 32—65 ct.; v. Rossum 4793 ct Jules Bouchë 36—48 ct.; Elle Poulsen 3055 ct. Diversen per bos: Pioenen 70120 ct.; Lathyrus 613 ct.: Campanula 8 11 ct.; Violieren 60-80 ct. HAARLEMMERMEER Burgerlijke satnd'. Geboren: Nieo- llaas Martinus z.v. N. Blokker en P. Vastenhout; Leonardus Wilhelmus z.v. W. Bouwman en H. J. Kielt; Aaltje An na, d.v. A. A. T. MilJenaar en A. Eilan der; Johanna d.v. W. J. Elënbaas en A. van Krimpen; Heoricus Petrus z.v. P. C. van den Raadt ein E. M. Duivenvoor den; Jan z:v. B. van Nieuwkoop en R. van der Boon; Matje d.v. A. W. de Vos en A. van Ziiverden; Cornel is d.v. H. Bakker en G. Miedema; Klaasje d.v. G. T. Donker ein J. Speelman; Johannes Hendrikus, z.v. N. v. Berk el1 en J. van der Horst; Maartjei d.v. C. L. van Meu ren en M. H. van Anidel; Levenl. d.v. H Bax en G. J. Jongkind. Ondertrouwd: Jozias de Wolf 34 i. en Dirkje Molenaar 45 j,; Dirk Paarl- beirg, 20 j. en Maria Aafje Sleggers 28 j.; Adriaan Aarsen 23 .i. en [antina Kerzaan 21 j. Getrouwd: Ambrosius Jan van der Pol, 23 j. en Poulina Cornelia ICreeft 22 j.; Antonius van Rooden 25 j. en Alida Maria Leiten 25 j.; Dirk Poort vliet 28 j. en Klasina de Ron 25 j.; Cornells Maria Ruijgvoorn 25 j. en Johanna Meirmans 24 j. Overleden: Antpnia Jongenelen 71 j. gelh. met H. van Dyk; Maria van Gellekom 54 j. geh. met J. Schönliage. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Bevallen: M. A. van Amsterdam geb. Bleyswijk, d'.; C. M. Zandvliet geb. Gijlswilk, d.; M. Qualm geb. Slappendel, z.; C. de Gel der, geb. van Veen, z. Ondertrouwd: C. I. Overgaauw 49 i. en N. Niemansverdriet 47 j.; P. van. Elswijk 23 j. en J. Hoogervorst 18]. Overleden: E. M. Janmaat wede. van J. Loomans. HAZERSWOUDE-Rijndijk. In een daartoe belegde vergade ring is alhier opgericht een Chr. Ver. van oud-leerlingen van Landbouwscho len en -cursussen. Zn strekt haar wer king ook in de omliggende plaatsen uit. Haar 'doel1 is de band tusschen <1© leden onderling aan te. houden en te versterken en de kennis harer leden bij kte houden en te vermeerderen, door hét doen houden van lezingen, cursus sen, en onderlinge bespreking .van on derwerpen enz. In die vergadering zijn statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld en een bestuur gekozen bestaande uit C. v. d. Vis, fiazerswoude (Rijndijk), J. reugdenhil, Hazerswoude, C. .Voets en G. de Kruyff te Alphen en H. "Roest te Leiderdorp. De heer J. H. Belg ra ver, hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool' te Alphen a. d. Rijn, is benoemd tot adv. lid- KATWIJK AAN DEN RIJN. Door personeel der Katwijksche Kal'k-Zandsteenfabriek is de Directeur de heer v. H. wonende te Oegstgeest, gisteren ernstig mishandeld. Arbeids geschillen en ontslag pioet de oorzaak zijn. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Pie- ter, z.v. P. do Vreugd; en P. Kraaije- noord; jacob z.v. C. Kuijt en P. Brou wer* Cornelis z.v. C. van der Plas en C. 'Schaap; Jaooba d.v. G. van Duij- venbode en J. Guijt. Levenl. aangegeven kind van A. L. de Jong en W. Meijvogel1. Getrouwd: L. Sëijpestein en J. G. van de Ven. Overleden: Jacob van Boelen 60 j. echtgen. van A, Dubbelaar; Jan de Jong 9 m.; Jacob van den Oever 75 j. echtgen. van 0. Paap; Arie van den Eijkel 79 j. echtgen. van P. de Hollan der. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk z.v. A. P. Leenheer en G. van Omme ring* Johanna Lena d.v. P. F. Geerlof en G. van Brussel. Overleden: Agnes Hendrika Cornelia Meijer 40 j. echtgen. van P. J. Schoon- der woerd. LEIMUIDEN. De Oranjefeesten zullen alhier ge houden worden op 29 en 30 Aug. a.s. Woensdagavond had alhier do be- proeving, plaats van de.motorbrandspuit Het geheele personeel nam aan de bc'- pro'eving de'd. Do spuit werkte uitste kend. Door B'. pn W,. is de heer B. Ver heugd benoe.'md tot spuitgast, in de vacature G. v. Leeuwen. Door stemgerechtigde ingelanden van den Griet- en Vriesekoopsdien Pol der, werd die heer A. van Poelgeest tot bestuurslid herkozen. Burgerlijke stand. Gpboren: Igna tius Hugo Johannes z.v. Adrianus van Egmond en Anna Geertruida Dobbe. Ondertrouwd: Johannes Cornelis van Velsen 23 j. en Cornelia Spek 21 j. Getrouwd: Jan de Rijk 3 ój. en Mar- tijntje die Raaldit 24 j. NIEUWKOOP. Alhier had een ernstig omgeval plaats. Toen mej. v. L. ten huize van de fam. v. 4. W- cp de lajdder de gla zen aan het zoemen was, viel zij van do ladder en vervolgens door herui ten der serre. In zo rgweikkeaden toe stand werd zij opgenomen. En daar zij niet vervoerd mocht worden, bleef zri 'ten huize van haar dienst. ZijJieeft éen rib gebroken en bloedde uit neus en ooren. Door een geestelijke is zij reeds badiend. Men vreest het ergste. Uit het fin. verslag van polder Nieuwkoop en Noorden bleek, dat de ontv. hebben bedragen f20.319,69; uitg. f20.998,49. Nadeelig slot f678,80. De postduivenvereen. liet dezer dagen 23 duiven vliegen van Compieg- ne in Frankrijk naar hier. De ie duif Kwam aan 12 uur, 1 m., 36 sec. De 10e duif om 4 uur, 27 ra., 39 sec. Op het voetbalterrein in den pol der verloor de Nieuwkoopsche club I met 72 tegen Alphen II. Het hoofd der L. S. heeft weer, evenals vorige jaren, aam zijn leerlin gen stekken uitgereikt, die de kinder ren moeten opkweeken. Met Konin ginnedag wordt van de ingelevor'Xe planten een bloemententoonstelling ge organiseerd. NOORDWIJK AAN ZEE. De in de Geref. Kerk gehouden collecte voor do Zending heeft f 86, opgebracht. Sinds eenigem tijd is men bezig met Ihiet plaatsen van een monument voor Burgemeester Pické, stichter van de badplaats Noordwijk. Het monument komt te staan op een terrein achter het eindstation der tram, aan den Ouden Zeeweg. NOORDWIJK BINNEN. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte voor de Zending, heeft f 136,opgebracht. OEGSTGEEST. Gisteren kwam C. v. R. uit Kat wijk in de Schoolstraat bij den gevaar lijken hoek al'daar in botsing met de tram. Zijn fiets werd totaal vernield, doch persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. RIJNSBURO. Burgerlijke stand. Geboren: Wil- l(om, z.v. W. Hogewoning en K. van den Eijkel; Elisabeth Johanna d.v. C. van Iterson en J. van den Eijkel; An na Elizabeth d.v. P. Heemskerk en M. van Tol; Antonius Johannes Franciscus z.v. A. P. V; van dei* Steen en S. J. Rombout; Bertus z.v., C. Hogewoning en C. W. Zandbergen; Hendrik z.v. J. van der Meij en G. A. van Rossum; Margaretha d.v. W. P. van 'dier Valk en C. J._ van der (Vijver; Alidia d.v. J. v. d. Eijkel en M. Koekebakker; Wille- mijntje d.v. J. van :dea* Mei} en A. Cor hjn. Ondertrouwd: H. van Egmond jm. 20 j. en M. C. C. van de Wetering'jd. 21 j. te Voorschoten; J. Langevelu jm. 27 j. te Brielle en B. Hogewoning; jd. 25 j.; J. H. Arink jm. 25 j. en A. ten Haken jd. 23 j. Getrouwd: A'. Rodenburg 53 j. en M. Schaar 45 j.; A. van Delft 22 j/ien J. J. de Leeuw; S. Glasbergen 24'j. en M. van den E^kel 23 j. Overleden: Cornelius Joannes 3 m. z.v. L. van der Wiedjiden en J. van Am sterdam. RIJNZATERWOUDE. Het 5-jarig zoontje van den héér Knelange alnier, is te water geraakt en verdronken. - VOORHOUT. Bij den veehouder G. Onderwater alhier is onidter het vee mond- en klauwzeer uitgebroken. VOORSCHOTEN. -Burgerlijke' stand. Geboren: Go'die- fridus Jouannes z.v. A. C. van dér Poel en G. H. M. Meyer. Ondertrouwd': G. H. B. Meyer 29 j. en J. M. van Aken 24 j.; C. vaniVlet 43 j. en C. Hooymans 31 j. Geti'ouwd: Wl J. Biegstraten en C. SchooneveMt. Overleden: C. J. van (Haaster 48 j. WARMOND. In de gemeenteraadsvergadering is een adres in behandeling gekomen, tot den raad gericht door dé Kon. Zeil- Roei- en Motorspc<rtvereen. ,De Kaag, vyaarin o.m. gewezen wordt op het fraaie natuurschoon dat de Kagerpl'as- sen, die voor een belangrijk gedeelte in de gemeente Warmond liggen, bie- den? welk natuurschoon dreigt te ver tdwiinen, doordat d© bedoelde plassen herhaaldelijk misbruikt worden als grondberging. Het adres wijst o.mi. op het groote belang dat de watersport en inzonderheid de Kaagweek voor War mond heeft en de adresseerend© veree- niging geeft daarom den raad in over weging een verordening in het leven te roepen, om het storten van baggerspe cie enz. in bedoelde plassen te kunnen verbieden. Volgens een desbetreffend door de vereen, ingewonnen advies van Prof. Dr. G. A. van Poelje hééft een fctesda,- nige in het leven te roepen verorde ning geen redelijken grond om aan ha^U" rechtsgeldigheid te twijfelen In een uitvoerige toelichting deel en B. en W. den raad mede, het met de steekking van het ingediend adres ge heel eens te zijn. Zij hebben direct alle mogelijke moeite gedaan vernieling van natuurschoon, zooals dit in het None- meer heeft plaats gehad, te voorkomen B. en W. stelden daarom voor eén des betreffende verordening vast te stel len, waarbij het verboden wordt, om in id'e bedoelde plassen en wateren grond', baggerspecie en andere vaste stoffen te storten o f [daarin of daaraan werken tot stand te brengen, welke het natuurlijk karakter daarvan verstoren of de oppervlakten en (of) diepten te verkleinen. Na eenige discussie werd het voor stel' van B. en W. aangenomen, Burgerlijke stand. Geboren: Cla- sina Gerarda Maria d.v. Matthias van Winsen en Cornelia Wassenaar; fohan z.v. A. Sieders en H. Rooij; Adrianus Filippus z.v. G. Beekman en G. van Dijk; Petrus Wilhelmus z.v. N. H. van Seggelen en C. W„ van Benton; Johan nes Petrus z.v, J. Warmerdam en S. M. Hooge veen; Cornelis Johannes z.v. G. J. Schijf ©n J- Nek; Johanna Wilhalmi- na, d.v. J. C. Heemskerk en C. P. Karan; Catharina d.v. K. van Leeuwen en T. Komen. Gehuwd: J. Th. Vensteegen 32 j. en A. A. van Rijn 25 j. Overleden: N. Komen 86 j. Gevestigd: W. J. M. Heemskerk van Alkemade; C. Gignis en gez.- van Be-m- ster; H. Hel'lenberg van Beraster; L. iSostmann van Duitschland; D. Ruiter van Den Ham* L. J. van dein Berg van Zoeterwoude; M. J. Meeuwissen van NoordwijkerhoutC. C. Iiardeman van 's-Gravenhage J. L. Leenen van Den Haag; A. van der Voet en gez. van iSassenheim. Vertrokken: Fra. Niederacker naar Den Haag; M. Duinieveld naar Lisse; D. Ramp en gez. naai* Bodegraven; H. Fischer naar Munehen; A. J. Khün en gez. naai* Noordwgkerhout; L. C. v. Egmond naar Wassenaar; H. C. E. Straus naar Apeldoorn; C. G. M. Heenis kerk naar Alkemade; J. G. Keijzer n. 'is-Gravenhage; P. J. van der Voort' en gez. naai* Leiderdorp; A. A. M. van Duijker naar Leiden; A. Hertogs naar Amsterdam; A. A. Tersteeg naai* Al kemade; E van Leeuwen naai' Koude kerk; J. Eijndhoven naar Ezinge. WASSENAAR Bui'gerlijke stand. Gt-boren: Eme- rentiana Johanna Maria d.v. Th. A'. Rooijakkers en A. M. Ruigrok; Chris- tiina, d.v. Fr. W. T. Hunger en E. 0, Kapteijn; Qurina Alida d.v. H. Knij- nenburg en M. v. d. Zijden; Ivonne Vio lette, d.v. C. Fr. A. Jonkers en JVI. A. Homan; Maria Theresia Cornelia |d.v. J. J. v. d. Holst en H,. L. G. v. Tod. Ondertrouwd: A. M. Beijersbergenen E. W,. v. (d'. Krogt A. Oosters-eer en Th. J. v. d. Spek; ïkgink en A. E. Cor- d'esj W. Eshuis en G. N. Eggink; J. W. v. Éeek en M. Th. Cl. v. Veen; C. v. Vliet en C. Hooijmans. Gehuwd: H. L. Ruggenberg en H. J. Veemnian; C. A. Doeswijk en W. C. KnijnenburgA. G. Raaphorst en J. M. v. Haastregt. Overleden: Pieternelia Maria van der Ilai*st 71 j. echtgen. van 'H. J. Gander- (heijden; klaria van 'der Meer 63 j., echtgen. van P. v. d'. Ham. woubrugge. De collecte voor not huldeblijk aan H.M. de Kon.-Moeder, heeft opge bracht f70,29. Eierenveiling van gisteren. Aan voer 40 partijen^ Prijs kippeneieren f5,506,05; eendeneieren f5,30—5,55 p. 100 st.Boter f1,761,94 p. K.G. Handel1 vlug. Ten behioeve.' van het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze is door B. en W. dezer gemeente toestem ming verleend' voor do te houden jaar- lijksche collecte. Die heer J. den Ouden zal met een inteekenlijst bij de ingezete nen aankloppen. Burgerlijke stand. Geboren: There»- sia Anna d.v. C. Hillenaar en Corne lia Wilhelmina Hoogenveen; Margtje Engehna d.v. Cornells van der Berg en Johanna Geertruida den Brave. Overleden: Adriana Francisca Kors- man, 44 j.; Dirlcje |d'e Jong 63 ,j. wed, van G. Boer, zwammerdam. Burgerlijke stand. Geboren: Hele na Francisca d.v. Cornelis van Duu? ren en Helena Fokker; Johanna Ja- coba d.v. Hille Jansen en Aantje Hoq- gendoorn; Cornehs z.v. Willem Roelof Versloot en Maria Teekens: Catharina Clasina d.v. Bernardus Pellekoen en Clasina Catharina Hoogenraad. Getrouwd: Arie Koster jm. 24 j. en Tetske van der Weide jd. 26 j.; Arie Hoosbeek jm. 22 j. en Aal'tje van "t Hoog id. 19 j. Ingekomen vanBodegraven, Hen drik" Marinus Hillebranidi van der Na gel' en gez., los werkm., Dammebuurt 51Sassenheim, H. Fr. van Vliet, smids knecht, Overtocht 55; Uden, R. Haver veld, dienstb.,' Overtocht 49; Loenen a. d. Vecht, W. Zijp, spoorweg arb, Dam mebuurt 2; Alpbein a. d. Rijn, G. Hoo- genboom, veeh.kn., Dammebuurt 52. Vertrokken naar: Alphen a. d. Rijn, Kortsteékterweg 36, H. Doornekanip, machinist; Bloemmdaal, Kloostei* St. Franciscus te Aaerdenhout, M. Peters Noordwijkerhout. Sclielpweg 9, A. BL Veelenturf, banketb.kn.; Alphen a. d. Rijn, Lindenhovénstr. 4, J. Uithol, dienstb.; Rotterdam, Tidenanstr, 21a, L. van Groningen, hooidoöfderw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7