LUCHTVAART. OP ZOEK NAAR DE „ITALIA". Naar uit Oslo gemeld wordt, is de „Hobby" Maandagmorgen om zes uur te Kingsbay aangekomen en zal hij zoo spoedig mogelijk zijn tocht naar het Noorden voortzetten. Lützow-Holm zal voor zijn eerste verkennningsvlucht starten van Vir- go-bocht, Hij is van plan naar Vyde- Bay te vliegen om daar het kustge bied af te zoeken. Men denkt, dat het mogelijk zal zijn de ligplaats van de „Italia" vanuit 'n vliegtuig te zien, daar het in lang niet meer gesneeuwd heeft. De Noorsche vlieger koestert het voornemen verscheidene vluchten liaar het binnenland te maken ,en hij hoopt spoedig te kunnen vaststellen, of het luchtschip boven Spitsbergen schipbreuk heeft geleden. Uit een later bericht blijkt, dat Lüt zow-Holm reeds Maandagmiddag een verkenningsvlucht heeft gemaakt. De persdienst van de „Citta di Mi- lano" deelt mede, dat het schip elk half uur een draadloozen oproep uit zendt om Nobile in te lichten over alle hulpmaatregelen, voor het geval, dat zijn ontvangapparaat nog werkt. De stemming onder de Italianen is zeer gedrukt, maar toch wordt de hoop op redding van de bemanning van de „Italia nog geenszins opge geven. De vier ltaliaansche Alpenjagers, die Zondag onder leiding van Kremer zijn opgebro.ken -hebben Mosselbaai nog niet bereikt. De vliegers zijn voornemens bij hun verkenningsvlucht ook te onderzoe ken, waar deze Italianen zijn gebleven en hun, indien noocÏÏg, hulp te bieden. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Besloten wordt Vrijdag 8 Juni de eindstemming te houden over het ont werp betreffende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. De VOORZITTER deelt mede, dat het amendement-Bijleveld is ingetrok- Mevr. DE VRIES-BRUINS (S. D) zegt dan te zullen voorstellen de be raadslagingen te heropenen, tenein de ajsnog een amendement van spr. te behandelen. SBe* loten wordt \noriSs Dinsdag avond 12 Juni het klompenwetje en oe motie Van den Bergh inzake de woningbouwverenigingen te behan delen. Op 14 Juni zal in de afdeelingen on derzocht worden het wetsontwerp tot wijziging van de Indische staatsrege ling. Wijziging Pensioenwet. Aan de orde is de wijziging van de pensioenwet 1922. De heer GERHARD (S. D.) acht den aandrang tot verbetering van de Pen sioenwet zeer begrijpelijk, doch wijst er op, dat het hier slechts een zeer partieele herziening betreft, ofschoon de wet niet aan de gestelde eischen voldoet. Spr. dient een motie in, ten einde te komen tot een meer grondige herziening. Mevr. BAKKER-NORT (V. D.) be treurt het, dat in 1925 de gelegenheid is vervallen, 'n vervroegd ouderdoms pensioen aan te vragen. In de wet dient ook het zusterpensioen te wor den opgenomen. De heer TILANUS (C. H.) bestrijdt o m. de motie Gerhard, die verwach tingen opwekt en nieuwe lasten mee brengt. De heer L. DE VISSER (C. P.) acht de voorgestelde wijzigingen zeer on dergeschikt en wenscht de oude rech ten van het personeel hersteld te zien. De motie-Gerhard acht spr. te on- gepreciseerd. Hij geeft den voorsteller in overweging in te lasschen den wensch, dat de herziening moet wor den voorgesteld voor de begrooting van 1929. Mevr. WESTERMAN (Lib.) sluit zich aan. bij Mevr. Bakker-Nort ten aanzien vaji het zusterpensioen. De heer BRAAT (P. B.) zegt, dat de werkelijk arme menschen, voor wie geen geld is bij gemeenten en armbe sturen. niet geholpen worden. Deze pensioenwet is overbodig. Al is een ambtenaar nog zoo rijk, dan kan het nog voorkomen, dat hij vier a vijfmaal pensioen krijgt. Gelukkig, dat in verschillende steden van Europa een klimmend verzet is te constateeren te gen een wetgeving als hier aan de or de is. Het is in-treurig, dat de een meer dan dubbel krijgt, terwijl de an der aan zijn lot wordt overgelaten. De heer J. TER LAAN (S. D.) gaat uitvoerig de totstandkoming der Pen sioenwet 1922 na en wijst op het hoo- ge beginsel, dat ieder, die in Rijks dienst is, recht op pensioen heeft. Dit hooge beginsel beeft men losgelaten. Alle tijdelijke ambtenaren en zij, die op arbeidscontract werken, vallen bui ten de Pensioenwet. Deze toestand mag niet langer voort duren. De heer J. B. VAN DIJK (R. K.) zegt dat het op dit oogenblik niet mogelijk is te oordeelen over de zaken, in de motie aan de orde gesteld. Zelfs al werd deze motie aangenomen, dan zou men niet overtuigd zijn, dat de regeering er gevolg aan zal géven. De minister van Financiën, de keer DE GEER. zegt, dat er eenig misver stand heerscht ten aanzien van dit ontwerp. Er zijn spr. eenige concrete onjuistheden onder de aandacht ge bracht, die tegen de bedoeling der wet ingaan. Bij den Pensioenraad is nog te veel achterstand bij de uitvoe ring der verschillende novellen, zoo dat rust in de pensioenwetgeving noodzakelijk is. Er zijn nu verschil lende punten aangestipt, die volkomen vallen buiten die onjuistheden. Na tuurlijk zijn verschillende amendemen ten disputabel. De Kamer kan dus veranderingen aanbrengen. Doch de regeering kan niet alles, wat wordt voorgesteld door de Kamer, voor haar verantwoording nemen. De heeren Gerhard, L. dé Visser, Braat en J. ter Laan repliceeren. De MINISTER dupliceert. De algemeene beschouwingen wor den gesloten, nadat de motie-Gerhard is verworpen niet 44 tegen 24 stem men. Voor: S. D., V. D., L. de Visser en de R.K. Kuiper, Veraart, Moller en Bulten. Na eenige discussie over amende menten van de commissie van rap porteurs en van de heren Suring en Van Gijn, die alle weer ingetrokken worden, wordt de vergadering ver daagd tot heden. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 8 Juni a.s., des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van ,B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van A. Houtman en A. Stigter om het woonwagenterrein ach teruit te brengen. 2. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van Th. Cocx en ande ren. houdende verzoek om alsnog een bij drage in de kosten van den bouw eener brug over de ringvaart van den polder Nieuwkoop te verleenen. 3. Voorstel van B. en W. tot het op nieuw vaststellen van verordeningen in gevolge de Motor- en Rijwielwet, naar aanleiding van door de Gedeputeerde Sta ten gemaakte opmerkingen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van eene verordening op de heffing en invordering van een belasting op de tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden. 5. Voorstel van B. en W om aan de Pro vincie een jaarlijksche bijdrage van 600 per K.M. te verleenen in de onderhouds kosten van den nieuw aan te leggen weg langs de Oostzijde van de Gouwe, van Gouda naar Gouwsluis. G. Voorstel van B. én W. naar aanlei ding van het adres van het Bestuur der Vereeniging „Alphéns Zwembad", alhier, houdende verzoek" om verhooging van het renteloos voorschot en wijziging der oor spronkelijke voorwaarden. 7. Voorstel .van B. en.W. tot verhuur van de woning Hoofdstraat no. 258 aan M. Burger. 8. Voorstel van B. en W. om aan de dienaren van politie A. Berger en II. de Groot te verhuren de thans door hen be woonde woningen. 9. Voorstel van B. en W. om aan den gemeentewerkman H. Simmerman te ver huren de woning P-rins Hendrikstraat no. 74. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Aar kade—Bloemhofs'traat aan G. de Jeu qq. alhier. 11. Voorstel van B. en W. tot net aan gaan van een geldleening. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen dienst 1927 en 1928. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting van de water «»n iicht- bedrijven, dienst 1927. 14. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de wijziging van de begrootingen van het Algemeen Armbestuur dienst 1927 en 1928. 15. Voorstel van B. en W. om Mej. N. Paats te Leiden voor den loerpenden cur sus te benoemen als onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan de school voor U.L.O. aan den Oudshoornscheweg. nieuwveen. Ds W. v. Etoorn hoopt Zondag 24 Juni' afecheid te nemen van de Ned Herv. Gem. alhier, en Zondag i Tuli intrede te doen te Oostzaan, na bevestigd te zijn door Ü3. C. Met van Oost-Zaanuam. Aan de fa. v. Dnk en v. d. Breg- gen is opgedragen het bouwen van oen Chr. School te Ter Aar. Aan de hoeren Janmaat en kwak- kenbos is opgedragen het bouwen van een woonhui3 met autogarage in deze fitniLeDo'collecte voor het huldeblijk van H.M. de I;on.-Moeder bracht op ^^Burgerlijke stand. Bevallen: M. Habermehl geb. v. Beem, z. Overleden: C. Wetter te Noordwij- kerhout 75 j. NIEUWKOOP. Onze vroegere plaatsgenoot, do heer M Lablans, -is benoemd tot hoold der Chr. School te Alphen a. d. Rijn. De Eierenveiling mag zich ra steeds grooteren bloei verheugen. Aangesloten onder telefoonnum mer 26, J. Biersma, groentenhandelaar. noordwijk aan zee. De heer H. de Vries te Warmond )is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Nod. Herv. School (hoofd de heer P. D. Bardebnejjer) alhier. LMSS. Buitengewone vergadering der Woningbouw vereeniging Volksbelang. Deze vergadering was b.-legd op ver zoek van een aantal leden, naar aan leiding van een door den Minister op gelegde huurverhooging. Na een kort openingswoord worden de notulen vastgesteld. De kwestie wordt door U de ko ning, een der verzoekers, ingeleid. De heer van Kestaren vraagt wat er op deze jnanier overblijft van die lage huren, die bij de oprichting der véree niging zijn voorgespiegeld. De heer v. d. Lans spreekt de vrees uit, dat de huurverhooging nog ver der zal doorgaan. De voorz. geef; aan de hand van de- geveerde correspondentie tusschen Den Haag en het Gemeentebestuur een over zicht der g heel geschiedenis, waar uit blijkt, dat het bestuur zijn uiterste best gedaan heelt 0111 te redden wat te redden viel; zjj zijn er in geslaagd om de huurverhocging' in kwestie over ja ren te verdeden. Na nog conigc besprekingen, waarbij tevens het onderhoud t r sprake komt wordt besloten de zaak te laten zooals zij is. Eenige nieuwe l.den worden" aan de vergadering voorgesteld. De rondvraag lévert eenig kleingoed op, dat door den voorz. wordt afgehan deld, di? daarna de vergadering sluit. Op verzoek van den heer Graaf van Lijnden werd door de Lisser brand weer op de buitenplaats „Keukenhof' de Nortonput geprobeerd met de motor spuit. Ruim 3 kwartier werd full speed gepompt en met 2 stralen werden de hoogste punten van de torens bereikt. Daarna werden de particuliere brand- bluschmiddelen van den Graaf gepro beerd, die ook best func-tionneerden met voldoende capaciteiten voor het begin van brand. OEGSTGEEST. Gaan we weer winkelweken? Morgenavond om 8 uur is er een* openbare vergadering van winkeliers en andere belangstel.enden ter bespre king van plannen tot het houden emer winkelweek. Th het belang van de goede zaak geven we in overweging allen zoo mogelijk, naar Centraalte gaan; daar is gelegenheid om van go- dachten te wisselen en besprekingen te voeren over hot al of niet houden van een winkelweek. VOORHOUT. Aan den heer P. van Reisen al hier, is, ter gelegenheid van het 50- ja ib s aan van den bloembol e ihan- tlel en kweek-crij P. van Reisen en Zn. door den Paus het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice verleend. WARMOND. Op de jachthaven Cieco. overkwam den heer F', uit Leiden het ongeluk, bij het uitstappen van een boot, zoo danig te vallen dat een voet bij den en kel gebroken is. Dr. Walenkamp ver kende de eerste hulp, waarna hij naar het St. Elisabéthgesticht te Leiden is vervoerd. De heer B. uit Hillego-m kwam op de tennisbaan van jachthaven Cieco dusdanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Dr. Walenkamp consta teerde een lichte hersenschudding. Daar hij niet vervoerd mag .worden, wordt hij J>rj den heer Oudshoom ver pleegd. UIT ONZE INDIEN. DE VERGADERZAAL VAN DEN VOLKSRAAD. De telegraaf-maatschappij Radio-ITol- land heeft de vergaderzaal van den Volksraad voorzien van luidsprekers. De practische ervaring van de laat ste zittingsdagen van het college be wijst, dat deze inrichting een belang rijke verbetering heeft gebracht. De accoustiek, die voorheen uiterst gebrekkig was, is nu uitstekend. De redenaars, die vroeger dikwijls on duidelijk te verstaan waren, zijn nu uitstekend te volgen. de krakatau. Het „Nieuws v. d. Dag v. N.-I." had, toen de Krakatau weer verhoogde werking vertoonde, een kort onder houd met den vulcanoloog dr. Stehn. Het blad vroeg den vulcanoloog, of de virhoogde werking aanleiding tot on gerustheid kon geven. De heer Stehi. meende van niet, of schoon, zoo zeide hij, men wist nooit wat de natuur den volgenden dag zou c*oen Dr. Stehn is met andere buitenland- sche vulcanologen over de verschijn selen van den Krakatau in correspon dentie getreden, en deze zijn ook van zijn opinie: mocht een groote eruptie losbreken, dan zou deze toch niet den omvang hebben, zooals die van 1883. De bevingen en beroeringen van de aardkost, welke in andere deelen van de wereld plaats hebben, b.v. Grieken land, Bulgarije en Mexico, konden vrijwel geen verband houden met de Krakatau-verschijnselen, zoo meende de vulcanoloog. Daarvoor was de af stand te ver; echter kon wel een voort- p'anting van eruptie-verschijnselen cptreden. Over het aWmeen hecht het publiek te veel waarde aan kleine e, upties, aldus dr. Stehn, en men deed het beste door zich zoo min mogelijk ongerust te maken. Bij eventueele grootere uitbarstingen was alles gere peld, om zoo spoedig mogelijk een ieder te waarschuwen. En zoolan? dit niet het geval is, dient men de fantasie sluimerend te hten. Sensatfoneele Leschriivingen, zooals van de werki"- van den Kra katau eenige maanden geleden gege ven zijn, hadden een minder goeden invloed op het publiek, ook al omdat de bewerkers ervan zich niet bepaald hadden tot de hun verstrekte inlich tingen. De film, welke door de Hispano film fabriek genomen is, achtte dr. Sehn van groote documentaire waarde. Het blad vroeg den zogsman nog een verklaring van de uitdrukking: bol- eruptie. Een bol-eruptie, aldus dr. Stehn, is een verschijnsel, waarbij een gïoote uitgestrektheid van de zee in beroering komt en op het normale oropperv'.k zie' c°n cirkel-seg ment vormt, soms tot 60 M. hoogte. Uit den enormen „water-bol" spuit dan de eigenlijke uitwerping van stee- nen en water omhoog. BERUCHTE RAMPOKKER ONTSNAPT. Aneta verneemt, dat uit de gevange nis te Buitenzorg de beruchte rampok- hoofdman Maat, met nog twee andere beruchte rampokkers, Satra en Djaki, zijn ontsnapt. Men zal zich herinneren, dat ecni- gen tijd geleden de buitenwijken van Meester Cornells, Tjibinong en Buiten zorg, onveilig werden gemaakt door oen ramp.ökbende, die niets ontzag, en cp de meest brutale wijze, steeds met succes, haren slag wist te slaan, met of zonder geweld. Met de arrestatie der bendeleden, na maandenlang rusteloos patrouilleeren cicor de veldpolitie, bij. nacht en ontij, tr. de uitgezonden bevolkingspatrouil les in de nabijheid der kampongs, trad voor het van ouds zoo beruchte gebied hoven Meester Cornelis een toestand van rust in. Het spelletje kan thans, nu de boe ven ontsnapt zijn, opnieuw beginnen. De ontvluchting geschiedde op een moment dat de sujetten buiten de ge- vangenislokalen met eenige werk zaamheden bezig waren. De achtervolging door het personeel, een renpartij, waarbij het er vooral om ging, Maat weer in handen te krijgen, had geen succes. GEMENGD NIEUWS. Lepel ingeslikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1. is onder de ge meente Waddinxveen aangehouden en in samenwerking met de Goudsche politie in arrest gestéld, zekere A. B., wonende te Reeuwijk, die nog 4 maanden gevangenis straf moest ondergaan wegens diefstal. Toen hij den eersten keer onder Reeu wijk werd aangetroffen wist de man te ontsnappen. Nu weer trachtte hij op an dere wijze zijn straf te ontkomen. Tijdens het middagmaal brak B. zijn lepel door midden en slikte daarvan den steel in. Een geneeskundig onderzoek, waaraan de man zich moest onderwerpen, wees uit, dat de lepelsteel zonder hinderlijke gevolgen, den natuurlijken voor het voed sel bestemden -weg zou volgen en dat niet de minste vrees voor stoornissen behoef de te bestaan. B. is inmiddels overgebracht naar bet Huis van Bewaring te Rotterdam. Bosch- en Heidebrand. Gisterenmid dag heeft een groote bosch- en heidebrand gewoed op de Regte beide tusscben Riel en Goirle. Het vuur werd ontdekt in de omgeving van het Rielsche Hoefje en plantte zich met groote snelheid voort tot aan het boschrijke landgoed de Golf op Nieuwkerk onder de gemeente Goirle. Dank zij vooral het krachtdadig optre den van den heer Eduard van Püyenbroek die met 50 fabrieksarbeiders het vuur kwam bestrijden en de hulp ook van den burgemeester van Goirle, kon men er na hardnekkigen arbeid in slagen, om de kostbare bosschen in die streek te behou den. Van de Regte heide, goeddeels eigendom van de gemeenten Tilburg en Goirle gin gen circa 250 H.A. verloren. Men begint zich in deze omgeving ernstig ongerust te maken over de roekeloosheid, waarmede het publiek blijkbaar op de bosch- en hei degronden optreedt. Een leeuw ontsnapt. Maandag is te Southampton groote consternatieveroor zaakt, doordat een leeuw uit zijn kooi wist te ontsnappen. Het stoomschip „Ussa Kuma" lag aan de landingsplaats, komende van Kaap stad. Bij de bagage was ook een leeuw in een kooi. Toen deze in de goederenloods was gebracht, wist het dier te ontsnappen. Het sprong woest in de loods rond, de passagiers en de douane-beambten ver schrikt op de vlucht drijvend en smeet de bagage dooreen. De loods werd onmid dellijk gesloten en de gevluchte passa giers, die op den trein stonden te wach ten, stonden door de vensters het schouw spel gade te slaan. Twee inlandsche op passers wisten het dier na een jacht van een kwartier in een hoek te drijven bij de telefooncel, en het wederom te over meesteren. Groote brand. Gistermiddag tegen 5 uur brak brand uit in een der drie riet- mattenfahrieken van F. Demmenie Jr., voorheen gebr. van Walsum te Krimpen aan den IJssel. Drie hoog opgestapelde rietschelven en twee schuren zijn een prooi der vlammen geworden, alsmede twee der aangrenzen de arbeiderswoningen. De vierde rietschelf kon nog in allerijl worden weggehaald. Dank zij de zeer spoe dige aanwezigheid van de twee brand spuiten en de slangenwagen dézer ge meente, alsmede de motorspuit uit Ouder kerk aan den IJssel kon de woning van den fabrikant, alsmede de in de nabijheid gelegen boerderijen behouden blijven. Door het steeds aanhouden van de riet branden is de hulp ingeroepen van de Rotterdamsche brandweer, welk met veel stralen water is gaan geven. Men vermoedde, dat het blusschings- we'rk wel eën groot deel van den nacht zou voortduren; Alles was verzekerd. Naar de oorzaak van den brand wordt een onderzoek in- Uit Rotterdam kwamen de motorspuit IV en de drijvende stoomspuit -Haven dienst IV ter plaatse. In totaal werd met 22 stralen het vuur bestreden. Uit Krim pen werkten twee handspuiten, elk met 2 stralen, twee brandkranen op het terrein gaven water elk aan 2 stralen. De mo torspuit uit Ouderkerk werkte met 6 stra len, twee booten van de firma v. d. Graaff elk met 2 stralen de Havendienst II en de stoombrandspuit IV tenslotte werkten met 4 groote stralen. Een leelijke val. Naar het Tessel- schade Ziekenhuis te Amsterdam is ver voerd een 44-jarige man. die in de Rom- bout Ilogerbeetsstraat op een trap staan de om ruiten te lappen, het evenwicht hed verloren, was gevallen en een gecom pliceerde beenbreuk had gekregsn.- Om een zaak te beginnen. Een 28-ja- rig man wilde in de omgeving van de Ceintuurbaan te Amsterdam een zaak beginnen 111 boter, koffie en thee. Bedrijfs kapitaal had hij echter niet. Ilij plaatste nu een advertentie voor loopers, die tevens klanten zouden moeten werven. De men schen, die op die advertentie afkwamen, moesten, als zij wilden worden aangeno men, een borgstelling \an 251) storten; met minder nam de man trouwens ook genoegen. Vijf loopers nam hij op die wijze in dienst. De zaak ging echter niet, moest worden geliquideerd. Toen bleek, dat van de borgstellingen niets meer over was. De man had het geld eenvoudig als bedrijfs kapitaal gebruikt en dat kapitaal was ge heel op. De loopers hebben een aanklacht tegen hem ingediend wegens verduiste ring. Hij is gearresteerd en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Be heidebrand bij Kröller. Door den heer Kröller te Harskamp is een beloo ning van ƒ300 ui'geloctd \oor dengene die inlichtingen kan verschaffen betref fende de daders va:, de brandstichting, op zijn landgoed gepleegd op 2 Juni j.l. Rijwielongelak. Te Heusden is zekere van W„ die tot de ontdekking kwam, dat hij zijn rijwielplaatje vergeten had en naar huis wilde terugkeeren om het te halen, met zijn rijwiel tegen een boom gereden. Hij bekwam een hersenschud ding en is in zorgelijken toes and naar 't Antonius-gasthuis vervoerd. Verdronken. Te Halsteren is de 14- jarige H. G. bij het spelt 1 in de vaart ge raakt en verdronken. Vechtpartij. Te Veghel is zekere J. d. V., hij een vechtpartij in een café le vensgevaarlijk aan het hoofd verwond. Branden. Te Zijpe is de bakkerij met woonhuis van den heer Konijn tot den grond aigebrand. ok de geheele inboe del en bakkerij-inventaris werden een prooi der vlammen. Le woning van IKoops te Smilde is een prooi der vlammen geworden. De inboedel kon gedeeltelij" worden gered. Er is niets verassureerd. Te Jubbega is de woning van H. de Jager een prooi der vlammen geworden. Te Dussen is Maandag het woonhuis van A. v. d. PI. afgebrand. visscherijberichten. IJMUIDEN, 5 Juni. Heden aangek<> men aan dear RijksafsTag: n stoomtrei Iers, 3 ketters, 7 loggers en 32 kustvis- Aanvoer en prijzen waren: TreiTvisch: tarbot i2o52,50, griet f22—40 0. 50 K.G.; gr. to'ng f i,35 1,60, middel tong fi,io1,50. kl. tong fi1,20 p. K.G.; zetschoï f2639, kl. .schol f4,2020. bot f7, schar f2,90 8,50, tongschar f2629 p. k. van 50 K.G.; rog f1629 p. 20 st.gr. roode poon f49, middel roode poon f51, kl roede poon f46, nieterman poontjes f2,1016. gr. schelvisch f33—37.- middel schelvi?ch f1523, kleinmid- del schelvisch f915,50, kl. schelvisch f6,70710,50 p. k. van 50 K.G.; kabel jauw f2536 p. k. van 125 K.G.; gr. gullen f 1214, kl. guFon f912 p. k. van 50 K.G.; leng £0,42—1,11, heilbot f1,678.16 p. st.; wijting f510 p. k. van 50 K.G.; koolvisch 3060 ct. p. st.; horsmakreel f1,552,50 p. k. van 5° st- Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag de VL. 145 m. f555 £>CH. 405 m. f282, KW. 56 m. f7M, KW. >75 m. f583, KW. 137 m. f3°4, KW. 62 m. f241 en KW. 173 m. f35° besomming. Heden kwamen hier binnen de Belg. motortreïlers O. 220 m. f593, O. 25 m. f 337 en de Deensche motortrei- ler E. 542 m. f 1.223 hes. De omziet in de rijksvischhallen te IJmuiden bedroeg in Mei van dit jaar f936.747, tegen in Mei van het vo rige jaar f745.970, wat een vermeer dering aanwijst van ruim f 190.000. Van deTJm. stoomtreilers kwamen er heden 11 aan de markt. D© besom mingenwaren: IJM. 190 m. f 2.061, IJM. 417 m. f3.590, IJM. 189 m. f3.271, IJM. 418 m. f4.310, IJM. 47 m. f 1.653, IJM. 290 m. f 1.833, IJM. 54 m. f 1.759 IJM. 158 m. f2.129, IJM. 244 m. f 1.423 IJM. 40 m. f2.033 en IJM. 193 met f2.017. Scheepstijdingen. HOLLAND—A frika-lijn. J.AGERSFOTEIN thr. 5 v. Pt. Said. ALKAID- thr. 4 V. Beira. GRIJPSKERK uitr. 4 v. Durban. RIJPERKERK 5 v. Antw. .te Amst. holland—amepika-lijn. LOCHGOIL 2 v. Vanc. n. Rott KINDERDIJK Vanc. n. Rott. 3 te Loe Angeles. kon. hollandscee lloyd. SALLAND thr. 4 v. Las Patoas. rotterdamsche lloyd. KEDOE thr. 4 te Londeui. TJERIMAI uitr. p. 5 1.45 n.m. Gibr. BUITENZORG thr. 5 v. Gibraltar. MODJOKERTO uitr. 5 v. Rett. stoomvaart mij. „nederland". CHR. HUYGENS uitr. 5 v. Amst. GROTIUS thr. 4 V- Padang. ENGGANO uitr. 3 v. .Belawan. JAN PIETERSZ. COEN uitr. 5 te Sa- uitr. 3 y. Sa hang

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6