LUCHTVAART. het wereld-duurrecord opnieuw gebroken. Zaterdagochtend G uur 40 min. 18 sec. zijn de beide' Begische vliegers ad judant Crooy en sergeant Groenen van het vliegveld te Tienen opgestegen voor een pdging om het wereld-duur- record te verbeteren. Zij vlogen in kringen boven het vliegveld: vier malen per dag werden zij in de lucht van versche benzine voorzien, door een ander vliegtuig, dat op geringe hoogte boven hen kwam vliegen en ravitailleerde door middel van een 200 M. lai^ge slang. De vliegers zijn gisteren om 6 uur 47 min. 50 sec. weer op het vliegveld te Tienen geland. Zij bleven 60 uur 7 min. 32 sec. in 'de lucht en brachten daarmede derhalve het wereld-duurrecord op hun naam. een levensteeken van de „italia". Naar uit Moskou gemeld wor "t, nam zekere Schmidt, een radio-amateur te Wosnessenk, een plaatsje ten N.O. van bet Baikalmeer. aan de Witim, een zij rivier van de Lena op een golflengte van 33 tot 35 meter, welke met die van de „Italia" overeenkomt, het volgende radiogram op: Italia met Nobile op Frans Jozefsland geland S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. Het hulpcomité voor Nobile te Mos kou is van meening, dat de „Italia" er gens op Frans Jozefsland is gedaald. De „Corriere della Sera" te Milaan beeft een speciale editie doen verschij nen, waarin meegedeeld wordt, dat er etn geheimzinnig draadloos telegram is opgevangen, dat aldus begint: „Ita lia" S.O.S. Frans Jozefsland. J Dit telegram werd Zondagnacht op gevangen door een Noord-Russisch draadloos station: door het Sovjet-mi nisterie voor de luchtvaar^ werd het overgebracht aan de „Citta di Milano". Naar de SoViet-mihister voor de luchtvaart meedeelt, was de rest van het bericht onverstaanbaar. de noordpool vliegers op schiphol aangekomen. Gistermiddag te 3.20 uur zijn de be kende Pool vliegers Wilkins cn Eyel- son. die "s morgens aan boord van een Junkersvliegtuig van de Lufthansa te Berlijn, met bestemming naar Amster dam waren opeestegen op het vlieg veld gearriveerd. Ter ontvangst waren aanwezig de beeren Thomson. Chef van den vlieg- dienst der K.L.M., de heer Werner, vertegenwoordiger op Schiphol van de Lufthansa, de heer Voüte namens het Koninklijk Nederlands ch Aard rijkskundig Genootschap: de heer Bol, namens de Koninklijke Vereeni- ging voor de Luchtvaart; kolonel Schenck de Jon, commandant van de Marine te Amsterdam; de kapiteins Yersteegh, Steub en Koppen namens Soesterberg; ingenieur van der Maas, namens den Rijksstudiedienst voor de T uchtvaart; de heer Smits namens de ^'♦kkerfabriekén en ten slotte de heer van der Beek als waarnemend haven meester van Schiphol. een fransch oordeel over de f viii. In het bekende Fransche luchtvaart blad „Les AiJes" komt een verslag' voor over een demonstratie, welke de K. L. M. op het vliegveld Le Bour- get (Parijs) met de F VIII voor ver schillende luchtvaartautoriteiten gaf, naar aanleiding van het in dienst stel len van dit type op de lijnen van ge noemde maatschappij. Wij ontleenen aan dit verslag het volgende: „Wat mij betreft, ik vind liet een prachtige machine. De béide jupiter- motoren worden aangezet, draaien even proef en het toestel gaat de lucht in met 17 personen aan boord. Een volmaakte start, twee groote cirkelvluchten, een soepele landing, en de genoodigden verdringen zich al weer voor een volgende vlucht. Onder de passagiers, die zoo juist uitstappen, merkten wij den heer A. Lefranc, secretaris-generaal van de C. I. D. N. A. op. Wij haasten ons naar hem toe. Wat dunkt u ervan, mijnheer? Uitmuntend. Dat zijn de vlieg tuigen, die we noodig hebben! Een weinig verder ontmoeten wij kapitein Cathal, van de Inspection Technique Aérienne eri stellen hem dezelfde vraag. Ik zat naast den piloot, ant woordt Kapt. Cathal, en had het ge noegen gedurende enkele minuten de machine zelf te vliegen. De besturing van het toestel is werkelijk zeer aan genaam. Ik begrijp nu, dat het moge lijk is, zulk een machine uren achter een te besturen zonder de minste ver moeienis. Wij maakten bochten met een enkele motor, waarbij het toestel uitstekend bestuurbaar was. Inmiddels is het vliegtuig weer ge land. Nu is het onze beurt. De cabine is zeer ruim en keurig ingericht, ge heel als een luxueuse eerste klasse spoorwegcoupé. Wij starten snel, zonder schokken. Na een korte en zeer aangename vlucht, waarbij de overheerschende indruk die van volledige veiligheid is, landen wij, zooals wij vertrokken, glad en zonder stooten". UIT ONZE INDIEN. de karper-teelt en de malaria. De malaria-bestrijding door middel van een zeker soort vischje is een on- uerwerp van zeer recenten datum, dat blijkbaar ook in Indië enthousiaste aanhangers heeft gevonden, zegt de Locomotief. Zoo heeft de heer Van Endert, geëmployeerde van de suiker fabriek Redjo-agoeng, onlangs een viertal visehjes uit Soerabaja meege bracht, en met stijgende verbazing heeft, genoemde heer kunnen consta- teeren, dat de visehjes, tandkarpertjes, zich met verbazingwekkende snelheid vermenigvuldigen kunnen. In een spanne tijds toch heeft de heer Van Endert reeds eenige honder den visehjes kunnen telen, waarbij als bijzonderheid vermeld moge wor den, dat de tandkarpertjes levende visehjes ter wereld brengen, dus geen kuit schieten. Natuurlijk zijn wij nog niet zoo ver, dat van resultaten betreffende de deugdelijkheid als bestrijdingsmiddel der malaria gesproken kan worden. Voorloopig heeft de heer Van Endert in de grootste plassen en meren uit den omtrek een paar visehjes losgela ten, die zich in hun nieuwe heimat aanstonds een nieuwe school hebben gevormd. Zoo werden de meren van Sarangan en Ngebel, de badplaats Sindangka- mal, eenige moerassen zonder naam, enz. reeds van de anopheles-larven- vcrslindende diertjes voorzien. Het is te hopen, besluit het blad, dat het nut der visehjes binnen afzienbaren tijd moge bewezen zijn! verduistering van 30.000? Men meldt uit. Batavia: Raden Haroen al Rasjid, Wedana aan het kantoor van den adviseur voor Inlandsche zaken, is gearresteerd in verband met een verduistering van ruim f 30.000. De gearresteerde was reeds sinds jeren belast met de regeling van de geldzaken tusschen bedevaartgangers en hun op Java achtergebleven fami lieleden. Deze transaeties gingen vaak over geldvermakingen en geldont vangsten tot belangrijke bedragen. De leiding van den dienst koesterde sinds lang reeds verdenking tegen de gearresteerde. Bij een onderzoek van de kantoorkas constateerde men een tekort van f 300, waarop de betroffen ambtenaar onmiddellijk in zijn functie geschorst werd en aan de politie over- geleverd.- Daarna werd van verschillende kan ten bewijsmateriaal aangevoerd be treffende door hem ontvangen, maar niet verantwoorde particuliere bedra gen van Mekkagangers. Voorloopig blijft hij drie dagen in arrest, waarna de Raad van Justitie of de Landraad zullen uitmaken, of het arrest gehand haafd blijft. Haroen al Rasjid had reeds 25 dienstjaren. Vroeger was hij ambte naar bij het binnenlandsch bestuur, eerst te Bandoeng en daarna te Tasik- malaja. Later was hij als secretaris toegevoegd aan den Nederlandschen consul te Djeddah. Elf jaar geleden kwam hij in dienst bij het kantoor van de Inlandsche zaken. Hij is vrij gefortuneerd en bezit hui zen en een auto, waarop thans beslag gelegd is. Reeds bekende hij zijn schuld in verband met het geconstateerde te kort in de kantoorkas. GEMENGD NIEUWS. Botsing tusschen een tram en een kar. Zondagavond heeft te Hummelo een zeer ernstig ongeval plaats gehad. Toen de tram ZiitphenEmmerik even buiten Hummelo was, kwam uit een zijweg van de boerderij Priesterinkhof een Geldersch karretje rijden. Een botsing was niet meer te vermijden. De tram greep het karretje juist in de as en wierp den wagen op zij. De drie inzittenden, de 36-jarige land bouwer H. W. Lubbers, uit Eldrik, met zijn echtgenoote en hun vierjarig zoontje, werden zeer ernstig gewond. De man en het kind hadden beiden een ernstige schedelbreuk bekomen. Hun toestand is hopeloos. De vrouw, die eveneens een schedelbreuk bekwam, hoopt men in het leven te houden. Het karretje werd totaal vernield. Het paard bleef ongedeerd. Ernstig motorongeval. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is de 24-jarige ongehuw de motorrijder J. van der Ban, afkomstig uit Nieuw-Helvoet in volle va^rt op den Brielschen straatweg tegen een ijskar ge reden. De motorrijder sloeg over den kop en werd op slag gedood. Het paard van de ijskar sloeg op hol doch kon even later gegrepen worden. Als tragische bijzonder heid kan worden medegedeeld, dat de va der van het slachtoffer, die van 'een ver gadering te Brielle huiswaarts keerde, en kele oogenblikken na het ongeval passeer de en zijn zoon badende in zijn bloed op den weg vond. Koninginneharing. Uit Vlaardingen meldt men d.d. gisteren: Van den vanmorgen alhier binnengeko men stoombeuger Oranje Nassau VL 29, schipper S. Breek, reederij Doggermaat schappij, welke 110 kantjes kolharing meebracht, heeft de rijksopperkeurmeester de heer H. Droppers een kantje uitgekeurd als Koninginneharing. Van het Handels gebouw wappert de Koninginnevlag. De schipper en de opperkeurmeester hebben de oranje geschilderde haringvaatjes in een met vlaggen versierden auto naar Den Haag gebracht. Branden. Zondagavond is brand uit gebroken in de mafeazijnen van houtma terialen langs den rijksstraatweg bij de werken der Lisserbrug te Halfweg. De brandspuit van Haaylemmerliede was al spoedig ter plaatse, doch men kon niet voorkomen, dat alles afbrandde, uitgezon derd de directiekeet. Een benzinevat ont plofte met een hevigen knal, doc'i dit had geen ernstige gevolgen. De oorzaak van den brand is onbsken RECLAME Stuk-oopen PUROL1 Gisternacht is brand uitgebroken in het pakhuis, gelegen achter den winkel van de firma Ebben, aan de Akkerstraat, te Spekholzerhcide. liet pakhuis was geheel gevuld met ko loniale waren. Daar Spekholz u-heide nog geen nachtelijke telefoonverbinding met Kerkrade heeft, kwam de politie-brand- weer pas drie kwartier later bij het per ceel. Het pakhuis was toen geheel uitge brand. Verzekering dekt de schade. Vrouw doodgereden. Zaterdagavond is op weg naar de Axplsche Sassing door een handelsreiziger uit Terneuzen met een motorrijwiel aangereden de 59-jarige vrouw DielemanJarsen. Met een her senschudding werd zij binnengedragen bij haar juist ter plaatst wonende doch ter. Daar is zij Zondagavond overleden. Het ongeval is te wij ten aan het ver keerd uitwijken der vrouw. Het geheugen verloren. Zaterdag avond kwam de heer M., wonende aan de Hobbemastraat to 's-Gravenha^e thuis. Het bleek, dat hij een klein wondje aan het hoofd had bekomen. Op de vragen zij ner huisgenooten gaf hij zulke zonderlin ge antwoorden, dat men een dokter liet komen. Deze constateerde, dat de man het geheugen verloren had. Door een auto overreden. Gisteren is een drie-jarig dochtertje van den heer v. d. K. in de onmiddellijke nabijheid van de ouderlijke woning aan den Velserduin- weg te IJmuiden (Oost) door een luxe auto overreden. Ernstig verwond werd de kleine opgenomen en naar het St. Anto- nius Ziekenhuis aldaar overgebracht. Auto door het venster gereden. Te Zevenbergen is een vrachtauto van den dienst van den Wegenbouw, tengevolge van een defect, waardoor de chauffeur het stuur niet meer meester was, door 't raam van het café van den heer v. d. Noort gereden. Zoowel het gebouw als het voertuig, bekwamen veel schade. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Tusschen de machine. De arbeider Pool, van de stroocartonfabriek „Hollan- dia" te Coevorden, raakte gisterenmorgen met zijn been beklemd tusschen de kam raderen van een machine. Hij is in zorg- wekkenden toestand naar het Sofia-zie- kenhuis te Zwolle vervoerd. Vermoedelijk zal het been moeten worden afgezet. {djk aangespoeld. Op het strand te Huisduinen is het lijk aangespoeld van den 20-jarigen zee-milicien J. Kolk, die twee weken geleden, bij het zeilongeluk in het Malzwin, bij Nieuwediep, verdronk. Verdronken. Te Avenhorn is gisteren het 2-jarig kind van den heer R., te water geraakt en verdronken. Relletje te Scheveningen. Zaterdag avond is het de politie weer danig lastig gemaakt in de Keizerstraat door een vijf tigtal Scheveningers, die o.a. de agenten met steenen wierpen. In verband hiermede moest de politie een café ontruimen, wat eerst gelukte, na dat harde klappen met den gummistok waren uitgedeeld. Een lastige juffrouw. Zaterdagavond laat werd op den Leidschen weg in Den Haag door twee politie-agenten een juf frouw, die daar fietste aangehouden, om dat zij zonder licht reed. De juffrouw weigerde van haar fiets te stappen en wilde eveneens geen naam en adres opgeven. Ten slotte wilden de agenten^ haar mee nemen naar het politie-bureau. Maar de juffrouw weigerde halsstarrig te loopen. De agenten maakten korte metten en pak ten haar op om haar op die wijze naar het bureau aan de Louise Henriëttestraat te dragen. Maar de juffrouw wist zich zoo goed te verweren, dat zij deze pogingen moesten staken. De juffrouw werd weer op den grond gezet en toen ging een der agenten naar het bureau om den arrestanten-auto 'e requireeren. Toen deze ter plaatse was aangekomen, werd de juffrouw in den auto geladen en zoo naar het bureau overgebracht. De politie was echter nog niet aan het einde van de avonturen met de juffrouw. Want nauwelijks op het btireau gekomen, kreeg zij een toeval, welke zoo lang duur de, dat zij pel* auto van den Geneeskundi gen Dienst naar het Ziekenhuis gebracht moest worden. De inbraak op de Houtrastlaan. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van den schoenmaker M. Houtman, die wegens diefstal door het Hof té 's-Gravenhage was veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. H. was betrokken bij den inbraak :n de Houtrustlaan in September van het vo rige jaar, waarbij de Haagsche inspecteur Paul door Rijntjea levensgevaarlijk met revolverschoten werd gewond. Aanrijding. Op den hoek van de Laan van Meerdervoort en Rozenstraat in Den Haag is Zaterdagmiddag de heer D., die op een motorrijwiel reed, door een tram aangereden. De heer D. werd tegen de straat geslingerd en bekwam een linker- sleutelbeenbreuk. Kwaadwilligheid In het spel? Het schijnt, dat bij den heidebrand onder Ede op j.l. Zaterdagmiddag kwaadwilligheid in het spel is geweest. De Ct. het N. v. d. D. deelt toch mede, dat het ijzeren hek werk waarmede het grondbezit van de fa milie Kröller is afgerasterd, op twee plaat sen was verbroken en vlak daarbij werd een brandglas gevonden op een paar paal tjes. Zoodra de zon in de gewenschte rich ting op het brandglas viel, heeft de heide daardoor vuur gevat'. Vermoedelijk is ook de tweede plek op dergelijke wijze aange stoken. liet brandglas is door de Edensche po litie, die een onderzoek instelde, in beslag genomen. Er zijn reeds enkele aanwijzin gen, in welke richting de dader gezocht moet worden. Waarschijnlijk moet deze gezocht worden onder het onlangs ontsla pen personeel van de familie Kröller. Men zou hier dus met een scor. wraakneming te doen hebben. Omwonenden verklaren- nog, dat kort na het uitbreken van den brand een motor rijder snel is weggereden. De vevu-ande heidegrond zou volgens mededeeling van deskundige zijde een op pervlakte beslaan van ongeveer 300 HA. RECLAME. Land- en Tuinbouw. stand van kersen en bessen. Het onderstaand overzicht betreffen de den stand der kersen en bessen op 29 Mei is, onder medewerking der Rijkstuinbouwconsulenten, samenge steld naar gegevens,- verstrekt door de correspondenten der directie-van den Landbouw. Tijdens en na den bloei der kersen en bessen was de weersgesteldheid bijna voortdurend ongunstig, boven dien hebben nachtvorsten op tal van plaatsen veel schade veroorzaakt. De stand van de Meikersen in Züidèlijk Gelderland is nochtans vrij goed te noemen, evenals die in Noo:rd-Bra- bant en Limburg; in Zuid-Holland en Zeeland is de stand goed, in Utrecht staan de vroege kersen echter matig tot vrij slecht en in de Lijmers matig tot vrij goed. De late kersen vertoonen éen mati gen stand in Zuidelijk Gelderland, evenals in Limburg en Utrecht; vrij goed is de stand in de Lijmers en in Noord-Brabant; de stand in Zeeland is goed. Kruisbessen staan vrij goed in Zuid- Holland, Utrecht en Zeeland; in N.- Holland is de stand vrij goed tot ma tig. Een goede stand wordt aangetrof fen in Westelijk Noord-Brabant en in Friesland; in Zuidelijk Gelderland en in Limburg moet de stand echter ma tig worden genoemd. Roode en witte bessen. Deze vertoo nen een vrij goeden stand in Zuide lijk Gelderland, in Utrecht en in Noord-Holland; als goed kan de stand worden aangegeven in Noord-Brabant, de Lijmers en Friesland; die in Zee land is matig. Van de zwarte bessen is de stand zeer uiteenloopend tengevolge van nacbtvorstschade, die vooral plaatse lijk optreedt. De stand in Zuidelijk Gelderland, Limburg en Friesland is vrij slecht; in Noord-Brabant slecht tot vrij slecht; alleen in Noord-Holland kan de stand goed genoemd worden. In Zuid-Holland vertoonen deze bes sen een matigen stand, evenals in Zuid-oostelijk Utrecht; in Zeeland is de stand slecht; in de Lijmers slecht tot mislukt, terwijl het gewas in West cd Zuid-west Utrecht als geheel mis lukt wordt beschouwd. hollandsche tulpen te weenen. Wij lezen in een Weensch blad: Bloemenvrienden zullen dezer da gen met bijzonder genoegen voor hun wandeling den tuin van het Belvedère kiezen, waar zij een zeldzaam beeld van bloemenpracht en schoonheid ge nieten kunnen. Voor het slot staan een groot aantal Hollandsche tulpen in een ongekende kleurenweelde te bioeien. De tulpen zijn een geschenk van de Nederlandsche bloemkweekers- vereenigingen, dat door den vorigen gezant, jhr. van Nispen tot Sevenaer, cie, zooals men weet, een der ijverig ste bevorderaars van de Hollandsch- Oostenrijksche betrekkingen is, aan het bestuur van den Burggarten werd aangeboden. zwartbont nederlandsch vee in frankrijk. Het Fransche landbouwblad 1'Agri culture Nouvelle publiceert de uit komsten van den wedstrijd ter aan wijzing van de beste melkkoe in Frankrijk over 1926. Den kampioens- prijs behaalde opnieuw een koe van het zwartbonte Nederlandsche ras, toebehoorend aan den bekenden fok ker Ch. Darthenay, te Le Quesnay (Nord), welke in 300 dagen 10.830 Kg. melk en 370 Kg. boter gal en met 80*& punten bovenaan stond. No. 2 werd ren Normandische koe. die in hetzelf- co aantal dagen 7875 Kg. melk en 437 Kg. boter gaf en 75.20 punten verwierf. De beste Vlaamsrhe koe behaalde in •dezen wedstrijd 62.86' punten. De speciale tentoonstelling' van zwartbont Hollandsch vee wor It ge houden te St. Quentin (Aisnc) van 7 10 dezer. visscherijberichten. IJMUIDEN, 4 Juni. Heden aangeko men aan den Rijl.safshg alhier de vang sten van 11 stoomtrawlers, 21 loggers en 3 kuktvissctoers. De prijzen waren: voor trawlvisch: tarbot f iS67, griet f2035 p. 50 K.G.; gr. tong fi,3°- 1,50, middel tong f1,051,45. kl- tong fi 1,15, p. K.G.; zetschcl f2434 kl. schol f i,Qö20, bot f4,80, schar f3,6010, tongschar f23 p. k. van 50 K.G.; rog f 1628 p. 20 at.; vleet f 2 p. st.; kl. roode poo i f 43,pieterman poontjes f2,4016, gr. sche.vi-ch f35 39,'middel schelvisch f926, klein- middel schielvisch f1417, kl. schel- visch f7,5016, p. k. van 50 K.G.; kabeljauw f2642 p. k. van 125 K.G gr. gullen f8,5015, kl. gullen f6,50 12, p. k. van 50 K.G.; leng f0,70, heilbot f6,60—11,27, P- st.; wijting f5 7,5° p. k. van 50 K.G.; koolviscn 47 53 ct.; kreeft f 1,252,40, p. st.; ma kreel f 5,507 p. k. van 50 K.G., zalm f5>7° P- st.; voor beugvisoh: 186 st. lev. kapeljauw f1,404,50 p. st.* 10 k. gr. gullen f916 p. k. van 50K.G.; 110 st. lev. gullen f0,25°»7°» 45 sh l&v. leng f1,153»3°» st doode leng f0,503,30, 12 st. lev. heilbot f3,8536,25, 2 st. docde heilbot f3>5° alles p. st.; "550 st. vleet fo,6o2,70 p. st.; voor IJsl. visch: 137 k. gr. scnel- visch, f4,5011,50, 29 k. middel scheJ- visch, f 4,609, 11V2 k. kl. middel schelvisch f57,50, 1 k. schar f5, 9 k. tongschar f1214, 10V2 k. wijting f6, 12V2 k. gr. gullen f3,404,40, 18Va k. kl. gullen f3,503,90, 4 kn. kl. heilbot f30, 4 k. wolf f810 alles p. k. van 50 K.G.; 270 st. leng 2048 ct. 15 st. heilbot f2,7785, 1071 st. kool- visch, 2450 ct., alles p. st. Van de IJm. stoomtreilers kwa men er heden 11 aan de markt. De be sommingen waren: IJM. 121 m. f2.367, IJM. 99'm. f2.733, IJM. 374 m. f2.465, IJM. 45 m. f 1.918, IJM. 127 m. f 2.777, IJM. 149 m.' f 2.770, IJM. 23 m. f2.010, IJM. 253 m. f2.102, IJM. 196 m. f4.620 IJM. 6j m. f 3.359 en IJM. 49 m. f2.079 (van IJsland). Van de treilloggers kwamen he den aan dien afslag: de KW. 147 m. f365, KW. 67 m.'f435, KW. 25 m. f634, KW. 112 m. f563, KW. 57 m. f561, KW. 110 m. f855, KW. 116 m. f265, KW. 2 m. f303, KW. 19 m f584, KW. 132 m. f282, KW. 5 m. f348, KW. 121 m. f400, KW. 178 m. f217, KW. 74 m. f219, KW. 59 ra f325, KW. 144 m. f274, KW. 166 ra. f266, KW. 45 m. f197, KW. 18 m. f233, KW. 28 ip. f243, KW. 49 m. f279 besomming. Van de beugvisscherij kwamen hier heden binnen de stoombeugers VL. 195 m. f 1.675 en VL. 196 m. f614 besomming. Heden kwam hier aan die markt de Engelsche stoomdrifter L.T. 331 m. f240 besomming aan makreel. Scheepstijdingen. hollandame pik a-lijn. EDAM 4 v. N.-Orl. te Rott. BURGERDIJK 4 v. Philadelphia te Rott RIJNDAM' 4 v. Dover te Rott. NOORDERDIJK Vanc. n. Rott. 2 te Hamb. VOLENDAM 3 .v. Rott. te N.-York. MAASDAM N.-Orl. n. Rott. 2 v. Havana SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. p. 3 Azoren. BUJDENDIJK Philadelphia n.Rott 3 te Norfolk EEMDIJK Rott. n. Vanc. 3 v. Antw. en pass. Vlissingen. SAMBRE Vanc. n. Rott. 1 v. Porti. CO.t DINTELDIJK Rott. n. Vanc. 4 te Swan sea. LEERDAM 3 v. Rott. te Tampico. holland—a frik a-lijn. MELISKERK thr. 31 v. Mosselbaai. SUMATRA 2 v. Rott. te Hamb. GIEKERK thr. p. 2 Gibraltar. KLIPFONTEIN thr. 3 te Kilindini. holland—west-afbika-lijn. ALBIREO thr. 4 te Havre verw. SIRRAH tbr. p. 2 Las Palmas 10 te Rott. verw. HELDER uitr. 3 v. Amst. ORION uitr. 2 v. Bordeaux. VLIELAND thr. 1 v. Freetown.. kon. hollandsche lloïd. AMSTELLAND thr. p. 31 Ouessant 6 te Londen verw. FLANDRIA thr. p. 3 Fern: Nor. ZEELANDIA 2 v. Amst. te- B.-Ayrea. rottehdamsche llotd. TAPANOELI 3 v. Rott. te Hamb. PALEMBANG 3 v. Bat te Rott. GORONTALO thr. 3 te Mara. MADIOEN t.hr. 2 v. Sabang. SLAMAT thr. 3 4n.nL v. Tanger. KEDOE tbr. p. 3 uv.m. Ouessant, TERNATE uitr. 3 v. Antw. en p. Vliss. S1TOEBON DO uitr. p. 3 Suea. SOEKABOEMI Rott. n. Bat. 4 ,v. Said. DJAMBI Bat. n. Rott. 4 v. Pt. Said. KERTOSONO uitr. 4 te Soerabaja. stoomvaart mij. „nederland". SALEIER uitr. 2 v. Sabang. SOEMBA uitr. 4 te Pt. Said. BATOE uitr. 4 te (Jemua. MADOERA 3 v. Amst. te Batavia. P. C. HOOFT thr. 4 v. Sabang. KAMBANGAN thr. 4 v. Mars. GROTIUS thr. 2 v. Batavia. J P COEN uitr. 2 v. Colombo. PRINSES JULIANA thr. 4 v. Pt Said ROEPAT 3 v. Bremen te Amst 2TM a t PER 2 v. Kopenhagen n. Amst

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6