Bij Examens KOUDEKERK. Tijdens do roeiwedstriiden Zater dagmiddag is op de grmssohei'ding van AlphenKoudekerk in de gevaarlijke bocht, een auto G 11388 met groote snelheid in de slootkant tegen een boom gebotst. De 5 inzittenden werden er allen uitgeslingerd en kwamen inde modderige sl'oot terecht. Drie personen hadden 'min of meer ernstige snij won den aan hoofd1 en handen opgeloopen. Met een politieauto werden de gewon den vervoerd naar Alphen a, d. Rijn en aldaar door Dr. W. verbonden. De auto die tegen den boom aan de slootkant is blijven hangen, is aan de voorkant ern stig beschadigd. Het bouwen van een boerenwo ning aan den Hondsdrjk alhier, voor rekening van den heer A. van dier Vis te Hazerswoude, is gegund aan den heer G. Sepers te Hazerswoude. NIEUWVEEN. Mej. v. D'. 'had het ongeluk haal been met een pan mot soep te branden. Zij moest door een Idoikter worden ver- bónden. OEGSTGEEST. Woningbouwvereeniging „Buitenlust", Deze vereen, hield Zaterdagavond een feestvergadering in de Graanbeurs te Leiden. Dat deze vergadering al daar plaats hald, moet worden toege schreven aan het feit dat ket_ meeren- deiel hun „eigen home" nog niet in de- ze gemeente hebben gevonden en daar naast gebrek aan ruimte. Want ondanks het mooie weer was de zaal goed bezet en toien de voorz., de heer Verkuylen omstreeks halfnegen all en een harte lijk welkom toeriep, kon hij met recht zijn blijdschap uitspreken over de groo te opkomst. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heeren ar chitecten, bestuur Woningbouwvereeni ging „Eensgezindheid" en de Pers. Het doel van 'dezen avond aldus spr. is, de onderlinge band te versterken. Hij sprak den wensch uit dat de leden goede leden en bewoners van „Buiten- lust" mogen zijn,en dat het niet alleen „lust naar biiiten", maar ook „lust naar binnen" moge zijn. De vrouwen [hebben ook in deze een taak te ver vullen, waartoe' hij aanspoorde. Ten slotte dankte' hij 'de feestcommissie voor haar arbeid, firma's en anderen die hebben medegewerkt om dezen avond te organiseer en. Na het zingen van het vereenigingslied werd de leiding overgedragen aan de feestcommissie. Deze oommissie, onder voorzitter schap van den heer van Wijngaard, heeft zich danig van haar teak ge kweten, zoodat haar alle lof toekomt Het zou ons te ver voeren het program in haar geheel te volgen; volstaan we' dus met te vermelden dat het trio v. d. Woerd'Beurze verdienstelijk werk leverde, waarbij hartelijk is gelachen, terwijl men geboeid werd door de vioolmuziekvan Nico Verhoeven met pianobegeleiding van mej. Jansen. Het hoogtepunt van den avond' was wel de spontane huldiging van het bestuur, bri monde van den heer v. d. Wijngaard en werd voorz. Verkuylen een rookfateuil, seer. v. d. Burgh een bureaustoel en penningm. Baars een inkstel aangeboden. Voorz. en seer. dankten, mede na mens den penningm., voor deze hulde. Het verdere van 'den avond was vol gezellige afwisseling, zoodat de stem ming er tot het laatst .toe in bleef. Gisteravond omstreeks 10 uur is in de Dorpsstr. J. G. H. aangereden door een auto, gemerkt G 32749. Zijn rechterarm werd gewond en door Dr. Timmermans verbonden. De auto werd bestuurd door A. T. de H. van Amster dam, die onder den invloed van ster ken drank meet verkeerd hebben. De politie stelt een onderzoek in. Gisteren is aan de Sandtlaain een auto H 1442 in het water gereden. Hij werd door de fa. Rooyakkers en Kamsteeg weer op het droge gebracht. Gistermiddag had een aanrijding- plaats tusschen een motorrijwiel ko mende uit het Wilhelminapark en een auto rijdende over den Rijksstraatweg langs het Wilhelmnaipark. De mtaeriee- le> schade door den motorrijder aan de auto veroorzaakt, was dat van de auto de treeplank werd afgereden en een der spatborden. De motorfiets liep een lekken band op. RIJNSBURG. Zaterdagmiddag reed tengevolge van het uitwijken voor een andere auto, een luxe auto, waarin twee personen gezeten waren in den Rijn. Nadat men tevergeefs getracht had, de auto uit den Ëijn te trekken, kantelde de auto De inzittenden kwamen er met een nat pak af. Do schade aan de auto was van dien aard, dat do beide "voorspat borden werden beschadigd en do voor voer en vooras braken. Door de fa. Nouwens uit Oegstgeest werd de auto por kraanwagen uit het water gehaald.. VOORSCHOTEN. De inzameling voor het huldeblijk aan H.M. de Kon.-Mceder heeft in de ze gemeente opgebracht f 273,521/2, ter wijl er 596 handteekeningen zgjn ge plaatst. Ds. Fortgens ontving teen beroep naar Oosterend (Fr.). RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den kantonrechter Mr. Ligten- berg stond hedenmorgen terecht G. D. te Zoeterwoude, welke verdachte niet was verschenen, terzake dat hij van zijn boerderij, waar mond- en klauw zeer heerschte, vee naarde markt heeft vervoerd en bovendien geen aan gifte heeft gedaan van de ziekte ter l evoegder plaats. De getuige, Dr. Swarts, van 'den Vee- RECLAME blijft men kalm en helder indien men te voren gebruikt een paar MIJNHARDT's ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten artsenijkundigen dienst legde een uit voerige deskundige verklaring af. Met nog een andere getuige had Dr. Swarts de ziekte onder het vee van verdach te geconstateerd. Een knecht van verdachte verklaar de, dat hij de koeien, die hij naar de markt had gebracht, uit de stal had gehaald, terwijl onder de koeien in het veld het mond- en klauwzeer heerschte. De beesten waren volgens deze getuige niet uit. de stal geweest. Het O. M. achtte het ten laste geleg de bewezen en vroeg 2 maal f 100 boe te subs. 2 maal 60 dagen. Mr. Koning uit Den Haag, die als ge machtigde van verdachte optrad, be streed de uitdrukking in de dagvaar ding als zou het vee, dat vervoerd is in onmiddellijke aanraking zijn geweest met het besmette vee en ook als zou verdachte geen aangifte hebben willen doen. Hij heeft getracht dit te doen, maar door omstandigheden, welke pi. nader toelichtte is dit hem niet wel mogelijk geweest. PI. legde verder eenige geneeskundige verklaringen over, waaruit bleek, dat de vervoerde dieren niet besmet waren. De kantonrechter bepaalde het von nis over 14 dagen. F. H. T. te Leiden had met zijn handwagen met groenten beladen bij het uitkomen van de Wielmakersteeg niet goed gelet op het verkeer op de Roogewoerd, waardoor een aanrijding met een tram van de N.Z.H.T.M. was veroorzaakt. Een aantal getuigen, die bij het on geval waren tegenwoordig geweest verklaarden de toedracht van de zaak. Het O. M. achtte het feit bewezen en vroeg f 6 of 3 dagen. De raadsman van verdachte Mr. van Ewyck wees er op dat er geen ande re mogelijkheid is om de steeg uit te komen als verdachte het deed of men zou een aparte man in dienst moeten nemen om te kijken of er iets aan kwam. PI. meende, dat verdachte ge handeld heeft zooals hij moet hande len. Om dergelijke dingen te voorko men zal een stopsignaal moeten wor den aangebracht. De schuld ligt ge heel bij den trambestuurder. Vonnis over 8 dagen. J. C. A. D., bioscoophouder te Lei den stond terecht terzake dat hij zich niet heeft laten inschrijven in het han delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland. De getuige, Mr. Knibbe, bevestigde het procesverbaal en gaf verder een deskundige verklaring. J. v. M. te Leiden stond terecht voor eenzelfde overtreding. In beide zaken vroeg de ambtenaar f 25 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. E. F. A. v. d. V. te Leiden had op de Steenstraat de veiligheid van het ver keer in gevaar gebracht door met zijn motorrijwiel door te rijden, terwijl voor hem een auto wilde uitwijken naar een zijweg, waardoor een aanrij ding was veroorzaakt. Uit de getuigenverklaringen kwam de schuld van verdachte vast te staan. Eisch f 5 subs. 3 dagen. Veroordeeling conform. Land- en Tuinbouw. MELKCONTROLE. Op verzoek zal hedenavond; 8 uur voor de Haarlemsche Melkhanldel to Haarlem een lezing worden gehouden door den heer G. A. van Swieten uit Den Haag met als onderwerp „Heit nut van melkcontrole". STADSNIEUWS. DE NIEUWE KLINIEK VOOR VERLOS KUNDE IN GEBRUIK GENOMEN, ne directeur, Prof. P. C. T. v. d. Hoeven 25 jaar hoogleeraar. De nieuwe kliniek voor verloskunde op het-terrein van het nieuwe academisch ziekenhuis, is heden officieel in gebruik genomen. De ingebruikneming had, inge volge den uitdrukkelijken wensch van den directeur, prof. dr. P. C. T. van der Hoeven, zonder eenige plechtigheid plaats. De ingebruikneming viel vrijwel samen met het zilveren jubileum van prof. van der Hoeven, die gisteren het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden aan de Leidsche Universiteit het hoogleeraarsambt aan vaardde. Prof. van der Hoeven wenschte dit jubileum onopgemerkt te laten voor bijgaan, en hierbij kwam hem te stade, dat enkele bladen, als gevolg van een fout in het Jaarboek der Leidsche Universiteit als datum van dit jubileum hadden ver meld 3 Juli, wat moest zijn 3 Juni. Zoo doende waren velen van den juisten da tum onkundig. Toch is de dag van giste ren voor den hoogleeraar niet onopge merkt voorbijgegaan. Van de zijden van tal zijner oud-leerlingen, leerlingen en patiënten en oud-patiënten, die van den juisten datum toevallig op de hoogte wa ren, mocht hij schriftelijke en telegrafi sche gelukwenschen ontvangen; ook werden hem tal van bloemstukken toege zonden. Gedurende zijn 25-jarig professoraat heeft prof. van der Hoeven, naar wij van bevoegde zijde vernamen, ongeveer 15.U0U operaties verricht. Ter gelegenheid van dit jubileum en in verband met de ingebruikneming van de nieuwe kliniek beeft prof. van der Hoe ven een werk het licht doen zien, getiteld: 25 jaar verloskundige arbeid. Het is uit gegeven bij G. Naeff in den Haag en op gedragen aan zijn leerlingen. Het geheel is met tal van foto's, waaronder ook en kele Röntgen-opnamen, verlucht. „Nu" aldus schrijft prof. van der Hoeven in zijn voorwoord „door toeval lige omstandigheden de dag, waarop ik 25 jaren het hoogleeraarsambt aan de Leid sche universiteit bekleed heb, samenvalt met dien, waarop mijn werkzaamheden in het oude academisch ziekenhuis wor den afgesloten en mijn kliniek naar het nieuwe complex wordt overgebracht, geeft deze mijlpaal met haar opschriften mij een dubbele aanleiding om terug te zien op de afgelegde baan en in een geschrift voor mijn leerlingen te vereenigen, het geen mijn medewerkers en ik in de afge- loopen jaren aan ons abstetrisch kennen en kunnen gearbeid hebben. Ik vervul hiermede een plicht van dank baarheid jegens degenen, die met mij ge werkt hebben en mede de Leidsche school gemaakt hebben tot wat zij is. Aan critiek heeft het ons niet ontbroken, maar dan troosten wij ons met de gedachte dat, wat de moeite waard is om bereikt te worden, nooit zonder moeite bereikt Wordt; en met het woord van Tendeloo, dat. een nieuwe opvatting, die niet bestreden wórdt, de moeite niet waard is. Wij hebben steeds gearbeid met den eerlijken wil onbevoor oordeeld te waarheid te zoeken en met de oprechte bedoeling de aan onze zorgen toevertrouwde zieken te helpen, en de Maatschappij, waar het kon, door het wegnemen van die nadeelen te dienen. Mijn leerlingen van vroeger geef ik met deze bladzijden een overzicht van hetgeen van de opvattingen, die zij hebben zien ontstaan, geworden is en wat ermede is bereikt; mijn leerlingen van nu mogen er in vinden een basis, waarop zij, naar ik hoop, verder zullen arbeiden". In zijn werk beschrijft prof. van der Hoeven de ontwikkeling vanaf het oogen- blik, dat ovulum en sperma elkaar vin den, tot dat, waarop het kind geboren is, daarbij den nadruk leggende op de pun ten, waar hij een eigen meening heeft, om tenslotte aan te geven, wat hij met de Leidsche verloskunde heeft bereikt en dit te vergelijken met de resultaten van vroe ger. PROF. DR. J. W. MULLER. Donderdag 14 dezer hoopt Prof. Dr. J. W. Muller, oud-hoogleeraar in de Neder- landsche taal - en letterkunde en oud- leermeester van Prinses Juliana, zijn 70- sten verjaardag te vieren. HET NATUURKUNDIG CONGRES OP DE WOLGA. Naar wij vernemen, zal prof. de Haas van de tot hem gerichte uitnoodiging om aan het natuurkundig congres, dat in Augustus op de Wolga in Rusland wordt gehouden, deel te nemen, door omstaïidig- heden geen gebruik kunnen maken. Prof. Ehrenfest heeft de uitnoodiging aangeno men. BELOONING. De agent van politie Rosemeijer, aan wiens energiek optreden het Vrijdag te danken is geweest, dat de dader van de autodiefstal op de Veemarkt alhier kon worden gearresteerd, is vanmiddag door den burgemeester ten stadhuize ontboden. Deze uitte zijn groote tevredenheid over het optreden van den agent en schonk hem als blijk van weerdeering een grati ficatie. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken faillissementen: Noord-Holland 20 (exclusief Am sterdam), Amsterdam 61; Zuid-Hol land 32 (exclusief Den Haag en Rotter dam, Den Haag 20, Rotterdam 34; Utrecht 11, Gelderland 17, Noord-Bra bant 18, Limburg 6. Zeeland 6, Fries land 6, Groningen 9, Drente 4, Over- ijsel 14. Totaal uitgesproken 258 faillisse menten. Totaal vanaf 1 Jan. 1484 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorig ajar 1628 faillissementen. U itgesproken: 31'Mei. H. Geerlings, bloembollen- ltweeker te Noordwijkerhout. R.c. Mr. Mr. G. Scholten. Cur. Mr P E. Briët, Leiden. 31 Mei. W. M. de Vos, koopman te Boskoop, Bootstraat 13. R.c. Mr. F. J. A. Hyink. Cur. Mr. W. CAM. van der Kamp te Leiden. 31 Mei. H. L. Kietselaar, koopman te Stompwijk. R.c. Mr. A. S. Ëueb. Cur. Mr. J. P. Chardon te Delft In de week van 29 Mei tot 2 Juni 1928 zijn in Nederland uitgesproken 44 faillissementen VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 1 Juni 1928, ten overstaan van: B H. Stumpel, Notaris te Leiden, Hoefstraat 9. Kooper T. Beeuwkes q.q. voor 5725. Hoefstraat 11, A. J. van der Poel, q.q. voor 59C0. Laaiste Berichten. JUBILEUM Ds. E. H. BROEKSTRA. Morgen herdenkt Ds. E. H. Broek stra, Geref. predikant te Rijnsburg, zijn 30-jarige ambtsbediening. Ds. Broekstra, wiens vader in leven hoofd der Chr. school te Delfzijl was. werd 11 October 1874 geboren en stu deerde aan de Theol. School te Kam pen. De jubilaris aanvaardde het predik ambt te Houwerzijl en diende de Ker ken van Waddinxveen en Axel en sedert 27 Sept. 1908 die van Rijns- hu rg. Ds Broekstra is bestuurslid vai: de Chr. H. B. S. te Leiden en redacteur van de Leidsche Kerkbode. ROTTERDAMSCHE LANDHAAIEN. Te Rotterdam is weer eens een be- rooving gepleegd, De Noorsche zeeman J. H. A. H., 41 jaar oud, van het Engelsche stoom schip „Janeta", liggende in de Maas haven, ontmoette Zaterdagavond op den Coolsingel een 25-jarige vrouw, in wier woning op den Schiedamschen Dijk hij den nacht passeerde. Den volgenden ochtend bij het ont waken bleek de vrouw verdwenen te zijn en met haar een bedrag van 37 p. st. De zeeman deed hiervan aangifte bij de politie, die de bewuste vrouw aanhield. Het is een goede bekende van de politie, de 25-jarige Truus de G. Tevens werden gearresteerd haar echtgenoot, de 28-jarige timmerman N. B., de 30-jarige Mej. Maria G. en de 29-jarige artistekoopman H. v. E.. die allen in hetzelfde perceel verblijf houden. Het geld is echter niet terug gevon den. ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL. Hedenochtend is 'n schildersknecht die bezig was met het verven van bruggen bij de N. V. Stuwadoorsmaat schappij Kruwal aan de Waalhaven te Rotterdam, door het breken van 'n stelling te water gevallen en verdron ken. EEN GOEDE VANGST. In den nacht van Zaterdag op Zon dag te ongeveer half 3 bemerkte de portier van de gemeentebedrijven te Delft bij het doen van de gebruikelij ke ronde, dat er wanorde in de kan toorgebouwen heerschte. Toen hij in de localiteiten zelf nie mand bemerkte, ging hij naar buiten en zag een man wegloopen. De portier sommeerde hem te blij ven staan, doch de man voldeed hier aan niet, waarop de portier een schot ter schrikaanjaging loste. Toen de man daarna over een hek klom, loste hij een tweede schot, dat den onge- nooden gast in het been trof. De ko gel bleek hem dwars door de rechter knie te zijn gegaan. De portier maakte alarm, waarna de politie den inbreker naai- het' zie kenhuis vervoerde. Op hem werden gevonden een stel inbrekerswerktuigen, eenige sleutels en een bedrag aan geld en plakzegels, uit het kantoor afkomstig. De man bleek een Duitscher te zijn, die nog slechts vier dagen in ons land was. Hij gaf voor zekere J., en 28 jaar oud te zijn. Zijn toestand is niet zorgwekkend. VERDRONKEN. De 7-jarige F. C. te Dordrecht is Za terdagavond hij het spelen op de Baankade te water geraakt en ver dronken. Zijn lijkje werd eenige uren latei- door de politie opgedregd. AUTO-BOTSING. In de Zwanenburgerstraat op den hoek van de Korte Houtstraat te Am sterdam is hedenmorgen een taxi met een particuliere auto in botsing ge komen, waardoor laatstgenoemden auto tegen den huizenkant is 'gedrukt De beide inzittenden, een dame en een heer, hebben lichte kwetsuren aan de beenen bekomen, doch zij heb ben, loopende, hun weg kunnen ver volgen. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE VOLKENBONDSRAAD. GENèVE, 4 Juni. (V.D.) De 50ste zit ting van den Raad van den Volken bond is hedenmorgen even na 11 uur bijeengekomen. Behalve de Ned. Mi nister van buitenl. zaken, jhr. Bee- laerts van Blokland zijn er de Britsche min. van buitenl. zaken Sir Austen Chamberlain en de Poolsche minister van buitenl. zaken Zaleski, terwijl Briand is vertegenwoordigd door Paul Boncour en Dr. Stresemann door den Duitschen staatssecretaris Von Schu bert. Verder wordt de zitting bijge woond door den Japanschen gezant te Parijs Adstchy, den Chineeschen ge zant te Parijs Tsjem Lo en den Roe- meenschen permanenten vertegen woordiger bij den Volkenbond. Zooals gewoonlijk is de zitting be gonnen met een geheime vergadering tot het doen van benoemingen. De ge heime vergadering zal gevolgd worden door een openbare zitting in welke evenwel alleen minder belangrijke züken besproken worden. In de gangen vaii het Volkenbonds paleis vertoeven vele diplomaten en journalisten. De Litausche minister president Woldemaras is te Genève aangekomen. EEN MISLUKTE OCEAANVLUCHT. LONDEN, 4 Juni. (V.D.). Een drie- motorig Fokkerwatervliegtuig ver trok Zondag uit Boston, bestuurd cioor den piloot Wilmur Stultz. Volgens een later ontvangen bericht is het vliegtuig na vier uur vliegen to Halifax op Nieuw-Schotland ge land. De vlieger Stnltz erkende voor nemens te zijn geweest naar Londen te vliegen. TSJANG TSO LIN TE MOEKDEN. PEKING, 4 Juni. (V.D.). Uit Moek- den wordt gemeld, dat maarschalk Tsjang Tso Lin daar hedenmorgen is aangekomen. Tot nu toe zijn de zuidelijke troe pen nog niet te Peking gearriveerd. DE GOUVERNEUR-GENERAAL TERUG TE BATAVIA. TAND J ON G-PRIOK, 4 J mi. (Aneta- V.D.). Bij zijn terugkeer te Tandjong- Priok per s.c „Op ten Noort" werd de Gouverneur-Generaal begroet door de leden van den Raad van Neclerlandsch- Indië en door verscheidene andere autoriteiten. Op de kade stond de mi litaire muziek opgesteld. Het gezel schap begaf zich na de begroeting per auto naar Weltevreden. EEN LEVENSTEEKEN VAN NOBILE? BERLIJN, 4 Juni. (V.D.) Naar de „Montag" nit Londen meldt heeft het draadloos station Sappora in Japan een moeilijk te ontcijferen draadloos telegram ontvangen. Het S.O.S. was duidelijk evenals de onderteekening: Noordpool-expeditie. De teekens wa ren zeer zwak. Men acht het mogelijk dat Nobile met zijn reserve-toestel tracht met de wereld in verbinding te komen. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 4 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 476 vette runderen. 281 vette kalveren, 189 schapen of lamme ren, 1108 varkens. Prijzen: koeien 5357, 4750, 35 39; ossen 5153, 4649, 43; kalveren 67^—72^, 5559, 40—45; schapen 28—34, 2224; varkens 34^, 33^, 32^; stieren 4748, 43, 38. Overzicht: Koeien en ossen gewone handel, prijzen iets vaster; vette kal veren zeer slechte handel, prijzen te rugloopend; schapen en lammeren s.echte handel, prijzen lager; varkens achteruitgaande handel, prijzen terug loopend; stieren redelijke handel, prij zen- dezelfde. ROTTERDAM, 4 Juni. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen 1010.50, idem bonten 1010.50, Belgische eigenli. 66.50, Industrie 8, Bravo's 1212.50, Red Star 1111.50, Malta spring 20 24 cent per Kg. ROTTERDAM, 4 Juni. Vlasbeurs. Aangevoerd 4050 Kg. blauw 11.15, 9200 Kg. Holl. Geel 1.15—1.55, 3000 Kg. Gron. 1.15—1.40, 1000 Kg. Wit 1.15— 155, 500 Kg. Dauwrood 11.10. AMSTERDAM, 4 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 535 vette koeien, le kw. 1.04—1.12, 2e kw. 0.90—1.04, 3e kw. 0.80 0.90, per Kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalf koeien, 300400 per stuk; 130 vette kalveren, lc kw. 0.800.90, 2e kw. 0.70—0.80, 3e kw. 0.64—0.70, per lig. levend gewicht; 80 nuchtere kal veren, 917, 70 schapen, 3340, 150 lammeren, 1623, per stuk; 880 var kens, Holl. le kw. 0.79—0.80, 2e kw. 0.78 0.79, Overz. en Geld. le kw. 0.790.80, 2e kw. 0.780.79, vette varkens, 0.77 0.79, per Kg. slachtge wicht; 83 paar den, 100240 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juni 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.4 te Vestmanoer. L. B. 747.7 te Stockholm. Verw. tot den avond van 5 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke, later toenemende W. tot N. wind, meest zwaar bewolkt, ..waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, voor al in het Zuiden, koeler in het Noor den. in het Zuiden veel koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 776. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 4 Juni: 9.43 nam. LUChtePERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 18 gr. G. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur 17.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 18.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur; 19 gr. G. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 12 uur: 20 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.27 Londen12.097* New-York a 2.47 Parijs 9.747a Brussel 34.577* Zürich ...90. 47.75 Praag7.347* Rome13.057* Madrid41.37 Oslo 66.39 Kopenhagen 6649 Stockholm 66.49 Weenen 34.87

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3