DE OLYMPISCHE SPELEN. ITALIÖ—SPANJE 1—1. Gisteravond is de kwart-finale van bet Olympisch Voetbaltoumooi ingezet met een wedstrijd tus9chen de beide ilomaansehe landen Italië en Spanje. Het was een wedstrijd waaraan de spanning niet ontbrak. Na ongeveer een kwartier gespeeld te hebben, nam Spanje de leiding, maar ijf minuten later scoorde ook Italië een doelpunt en zoo is de stand tot het einde toe 1gebleven. Besloten is de wedstrijd a.s. Maan dag te 2 uur over te spelen. GEMENGD NIEUWS. Verstekelingen. In de haven te Rot terdam is uit Marseille het Engelsche s.s. „Antonio" met elf verstekelingen aan boord aangekomen. De verstekelingen hebben zich in Mar seille in de bunkers verborgen, gedurende de reis zijn zij ontdekt. Zij zijn allen van Malta afkomstig. De rivierpolitie heeft hen ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Aangehouden. Te Assen zijn in ar rest gesteld de arbeiders G. F. en K. S., wonende te Roswinkelerveen, verdacht van diefstal met braak in een paar sche pen, liggende in het kanaal te Nieuw- Weerdinge. Doodelijk auto-ongeluk. De zes-jarige A. B. werd gistermiddag circa 12 uur, door een auto aangereden in de Terpeik- wijkstraat te Zwolle. In bewusteloozen toestand werd de jon gen naar het Sophia-ziekenhuis overge bracht, waar hij inmiddels reeds is over leden. Te veel eer. Generaal-majoor Sir Fre derick Maurice heeft pas een biografie van generaal Rawlinson geschreven en in zijn boek vindt men onder andere het vol gende grappige voorval verhaald: „W., een gezien generaal, kwam onver hoeds een brigade inspecteeren. Op het laatste oogenblik ontdekte men dat een van de soldaten te dronken was om recht op te kunnen staan, dus werd hij haastig uit de gelederen weggesmokkeld, op een berrie gelegd en achter het laatste gelid in een deken gewikkeld. Toen W. bij zijn inspectie een lichaam (dat bij voor dood hield) op een berrie zag liggen, posteerde hij er zich voor. plaat ste zich in de houding en salueerde heel plechtig, terwijl hij zeide: „ik salueer den roemrijk gesneuvelde". Onder de deken vandaan antwoordde een dikke en gesmoorde stem: „Wat zeit de ouwe?" Helden der wetenschap. Te Londen is bericht ontvangen van het overlijden te Accra (West-Afrika) van dr. William Alexander Young, directeur van het In stituut voor geneeskundige onderzoekin gen van de Goedkust. Hij was daar eeni- ge jaren werkzaam geweest bij het zoeken naar een middel om gele korts te genezen. Een van zijn collega's daar, prof. No- goesji, is eenige dagen geleden aan de ziekte bezweken, en men acht het moge lijk, dat dr. Young zich besmet heeft bij de sectie op zijn lijk. Een ander onderzoeker, prof. Adrian Stokes, van de Londensche universiteit, is verleden jaar te Lagos aan gele koorts gestorven. Malaria op Corsica. Eenige dagen ge leden bevatte het Parijsche „Journal" een atiikel van mevrouw Jane Catulle Men- dès over het heerschen van de malaria in sommige deelen van Corsica. Zij had haar beschouwing opgedragen aan Poin- car, voorzitter van den ministerraad, en hem deze tevens toegezonden. In een briefje, dat het „Journal" thans afdrukt, bedankt Poincaré de schrijfster voor de toezending van haar artikel, dat hij trouwens reeds in de courant, waarin het verscheen, had gelezen. Hij deelt haar tevens mede, dat hij terstond de aandacht van de bevoegde takken van dienst op 't artikel had gevestigd en opdracht had ge geven een saneerings-program op te stel len of liever nog te beginnen uitvoering te geven aan reeds bestaande ontwerpen tot bestrijding van de malaria op Corsica. Uit een auto gevallen. Zekere S„ die van Heerlen naar Den Haag zou verhui zen, pakte zooals gebruikelijk is, het meu bilair in een verhuisauto en ook dit ge beurt meer, stopte zijn vrouw in den wa gen, bij de meubelen. Tot Delft ging alles goed, doch daar gekomen viel de vrouw, die oververmoeid was, uit den auto en bleef bewusteloos liggen op de Geer. Na dat zij bij een winkelier was binnengedra gen, heeft de politie haar per auto naar het gasthuis vervoerd. Daar bleek dat zij geen ernstig letsel had bekomen. De chauffeur van den vrachtauto, die het verdwijnen van de vrouw niet had be merkt, was doorgereden naar Den Haag. Doodelijke val. Te Bergen op Zoom is de wed. Andrea in de woning der fami lie W. van de trap gevallen. Zij bekwam een schedelbreuk en is aan de gevolgen overleden. Ernstige vechtpartij. In een café te Veghel is zekere J. v. d. V. bij een hevige vechtpartij zoo ernstig aan het hoofd ge wond, dat de geneesheeren zijn overbren ging naar het gasthuis noodzakelijk oor deelden. Zijn toestand is ernstig. Auto-ongeluk. Te Kerkdriel is een met vee geladen vrachtauto van J. van Galen uit Leeuwen, die van de Bossche markt kwam, omgeslagen en in een sloot terecht gekomen. De chauffeur en de heer van Galen kwamen er met eenige schram men af, B. van Echteld, die achter in den auto zat, bleef ongedeerd, doch P. van Bijnen uit Puiflijk bekwam eeai schouder fractuur en brak twee ribben. Scheepsramp. Het Anrerikaansche s.s. Kershan is op acht mijl van de kust van Massachusetts gezonken, na in aan varing te zijn geweest met de President Garfield. Er zijn twaalf menschen ver mist. Een later bericht uit Boston meldt: De 12 matrozen, die sinds het vergaan van het vrachtstoomschip Kershan ver mist werden, zijn gistermiddag door een reddingsboot in veiligheid gebracht. Dienstbodennood. Ofschoon Engeland tengevolge van de groote werkloosheid als geheel gesloten blijft voor werkzoe kenden, heeft, zooals uit een gister gepu bliceerde statistiek van het ministerie van binnenlandsche zaken blijkt, de minister aan 700 jonge vrouwen uit verschillende landen toestemming gegeven om in over leg met de Vereeniging voor Huisvrou wen, naar Engeland te komen, teneinde in den dienstbodennood te voorzien. De meisjes staan onder zekere controle en mogen, lenzij zij kunnen trouwen, geen ander beroep dan dienstbode of huishoud ster aanvaarden. Ontzettend onweer boven Parijs. Een ontzettend onweer beeft gisteren tusschen 2 en 5 uur boven Parijs gewoed. Een van de electrische centrales werd getroffen door den bliksem, zoodat in een deel der stad, gedurende een uur tijds, licht noch stroom kon worden geleverd. In de oude stad zijn tal van kelderwo ningen ondergeloopen en aan de vrucht- boomen in de omstreken is groote schade toegebracht. Auto-ongeluk. De auto van den te Parijs studeerenden zoon van den Koning van Afghanistan is in de omgeving van Parijs met een a dere auto in botsing ge komen. De prins bleef ongedeerd, maar de auto werd geheel vernield. Twee personen verdronken. Gisteren maakten bij Duseldorf een drietal jonge lui van 13 tot 20 jaar een boottocht op den Rijn. Tengevolge van den sterken golfslag kantelde de boot en zonk in de diepte. De jongste der drie knapen kon worden gered; de beide anderen verdronken. Oude Russische galei. In een der loodsen aan de haven te Petersburg lag een oude galei; met moeite is het gelukt den naam er van te ontcijferen. Het schip dat „Pernow" bleek te heeten, is een ga lei uit den tijd van Katharina II. De overheid besloot de galei naar Pe terhof te doen overbrengen en daar ten toon te stellen, aldus de „Krasnaja Ga- zeta". PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in Hersteld Verbandje- bouw „Prediker", Janvossensteeg, v.m. io en n.mf. 6 uur de heer Volger van Amsterdam. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. - 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. Ó.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Vlasblom. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lekkerkerker. Doopsbediening. Maandel. col ecte kerk. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur de heer Lyk- lema uit Waddinxveen. Geb. „Salvatori", v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de heer dé Jonge. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Eerw. heer Fortgens, Zendeling. Orgelfor.fte collecte. Nam. 5 uur Ds. P. Hofstede van Noordwijkerhout. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Wisse van Utrecht KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Dr. Locher te Leiden en 's avonds 6.30 uur Dr. Glas te Boskoop. Geref. Kerk: v.m. 10 en 'savonds 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en 6.30 uur Ds. Mondt. 's Morgens Bed. H. Doop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Drost, Em.-Pred. te Utrecht. LIS8E. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. vaa Dijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: n.m. 2 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen, NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. 's Morgens voorber. H. Avondmaal NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. jo uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. A. M. Donner, Em.-Pred. te Den Haag. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. 's Morgens Bed. H. Doop. NOORDEN. Nefd. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. Eringa van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen. 0EQSTQEE8T. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur Ds. Hennemann. „Irene": 's avonids $uurDs. Jansen Schoonhoven. Cat. Zondag 8. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. Schilder. OUDE WETERIN O. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré; n.m. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. SASSENHEIM. Geref. Kerk: v.m, 9.30 en n.m. 5 uur Ds. Boeijinga. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en njn. 5 uur de heer Aangeenbrug. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk; v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem.: n.m. 5 uur, in 't Am bachtshuis, Preeklezen. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur de heer Weenink van 's-Gravenhage en n.m. 5.30 uur Ds. Yeenema van Loos duinen. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Mole naar van 's-Gravenhage. Geref Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden, Em.-Pred. alhier. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: n.m. 1.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m.6.30 uur Dr. Ubbink. \f a Ons Babbelhoekje. &===S===4fc===3i=^===3i==«=^ Beste Jongens en Meisjes! 'k Begin maar dadelijk met het be antwoorden der briefjes. „Rie". 't Staat erg aardig voor die kleintjes, die g©dofte kleertjes. Gezel lig he, als er een logeetje 'is. Vooral' Henk zal het wel leuk gevonden heb ben, dat er een kameraadje voor hem was. Maar 't is net of zulke dagen gauwer om gaan, dan gewone, vinid je ook niet? Met Pinkster hebben we prachtig weer gehad. Ben je nog uit geweest? „Moeder's. Meisje", 'k Denk dat het je toch wel mee zal vallen als ie de oplossing van de raadsels ziet. Want heel erg lastig waren ze niet. Ja, zoo'n middagje uit is echt gezellig. Vooral als het mooi weer is. 'k Ben alleen 2de Pinksterdag 's middags uit geweest. Eerst naar Den Haag en 's avonds naar Scheveningen. 't Was er ook vreeseljjk vol, misschien nog wel voller als in Noordwjjk. 'k Houd veel meer van de zee als het rustig is aan het strand. En jij? „Hartedief". Best, vertel me volgen de week maar of je teen prettige middag hebt gehad. Maar ik denk het weL Zoo'n beetje winkelen in de stad en daarna op visite gaan is altijd ge zellig. Moest je Donderdag weer paar school? Je vond het zeker wel fijn, zoo'n paar daagjes vrij te hebben. „Batavier". Zoo is het altijd met raad sels. Als je de oplossing ziet zeg je, hé dat ik d&t nu niet vinden kon. Maar 't gebeurt iedereen wei eens dat men een raadsel' niet vinden kan. Leuk hé, om een jong hondje to hebben? Ja, 't was met Pinksteren heerlijk weer. Dus jij jiebt een prettige wandeling gemaakt? Waar ben je heen geweeest: „Doornroosje". Wat fijn, aat jij zoo prettig bent uit geweest, 't Was praoh tig weer voor een rijtoer, dus je hebt het wel getroffen. En moest ie toen den volgenden dag pioeder helpen, en vond je dat niet zoo prettig als uitgaan Maar je weet toch wel, dat men niet altijd uit kan gaan .Er moet ook ge werkt worden. Vraag het maar aan moeder. „Poliantha". 'k jind het heel vrien delijk van ie, 'dat je mij vraagt om te komen als ae aardbeien rijp zijn. Maar weet je, ik heb niet zoo erg veel tijd en ik heb ook nog een middag noodig om de babbelhoekers t «ontvangen, dus weet ik niet of het wel gaan zal. Zoo, ga jij graag naar school.' Welk vak doe je het liefst? Of is al'es je hetzelf- de? „Korenbloem en Vergeet mjj nietje", a, het is heerlijk weer geweest met e Pinksterdagen. Jullie hebben het dus wel getroffen, op ie uitstapje. Was dit de eerste maal aat je naar een Zendingsfeest ging Korenbloem? En Vergeet mij nietje heeft zeker ook wel een hee.ljjke dag gehad in Rot terdam? Heeft ze daar tam die wonen? „Geranium en Zon:.ebbemDat ge loof ik graag dat h:t heerlijk was in de bosscnen op tweeden Pinksterdag. Begin Juli hoop ik de babbe h:ekers te vragen. Maar ik zal wei zorgen dat je alles op tjjd weet. Jg bent wat van plan, Geranium, om met de vacantia in vier verschillende plaatsen te gaan logee- ren. Heb je aaar overal' familie wo nen? „Rozefine en Larjjne". DR is ook zoo'n rare week geweest, nu we een Zondag meer en een gewonen dag min der hadden. Maar je ziet dat je briefje toch nog op tijd is. Gezellig, dat jullie met de vaeantie logeetjes hadden. Heeft Rozefine een prettige middag ge had bij Reseda? Dat moeten jullie mij volgende week maar eens vertellen. „Sneeuwklokje'. Nu, we hebben pas weer wat mooie dagen gehad. Toen heb je zeker wel van het wandelen genoten, is 't niet? Ben je Pinkster- Maandag nog uit geweest met je vrien dinnen? „Klaproosje". Bedoel je met beide handen los fietsen of met één? Goed, vertel mij volgende week maar wat ie tweede Pinksterdag hebt uitgevoerd. Ja, dan is je opa ernstig ziek. Was moe der's verjaardag een prettigen dag? En heb je haar nog met iets verrast? Je mag het gerust weten en ik bon er niets boos om hoor. Dat is van Stra len. „Boschviooltje". Zoo, zijn jullie toch weer met z'n drietjes uit geweest? 'k Dacht dat Klaproosje met haar pa zou gaan fietsen? 't Was prachtig weer voor zoo'n uitstapje hé. ^k Dank dat het je heel aardig zal staan een baige jurk en hoed. De garneering lijkt me ook heel aardig. „Woudlelie". Heb je het prettig ge haa, toen Theeroosje bü je was? Ja zekér, 'k Zou jou ook graag weer eens zien. Nu, misschien mag je volgende maand ook wel mee als de babbel hoe kers naar mij toe komen. Zou Gentiaan mij zoo maar kunnen vergelen? 't Is wat moois. Heb je het prettig gehad in Oegstgeest? Vertel mij dat volgende week maar eens. Vondf ie het tweede raadsel moeilijk? 'k Dacht dat het nog al ging. 'k Zet immers altijd de op lossingen van de vorige week in de courant? Dan kan iedereen immers zien of zjjn of haar oplossingen goed waren. „Alpenroos en Gentiaan". Nog we) gefeliciteerd met je verjaardag, Al penroos, al is het wat laat. Je bent goed bedacht, dat moet ik zeggen. Nee, Za terdag is geen prettige dag om jarig te wezen. Maar hebben jullie het mis schien Zondag gevierd1? Waar is Gen tiaan heen? Ja, 't was tweede Pinkster dag heerlijk weer. Ik ben naar Den Haag en Scbeveningen geweest. Heb ben jullie nog een uitstapje gemaakt? Of ging dat niet, omdat je zoo ver kouden was? Prettig, dat Gentiaan's jurk zoo goed uitvalt. „Gouden Regen". Dat weet ik nog niet, of daar ook een boekje van komt. Maar al zou dat gebeuren, dan duurt dat toch nog heel lang. Prettig dat je zus je altijd met de raadsels helpt. Twee weten er meer dan een. Wat zeg jri er van? Aardig zijn die bonbon- schaalties van sigarenbandjes gemaakt Ik vind het ook heel' prettig als alle babbelhoekers mij in Juli eens komen opzoeken. „Boterbloem en Madeliefje". Wat heb ben jullie een heerlijke dag gehad, Pinkster-Maandag. Met hoevelen was je wel'? Fijn is dat rollebollen in de duinen. Je wordt er alleen maar moe van. Of hebben jullie daar geen last van? Je kunt met baden in zee nooit voorzichtig genoeg zijn, dat ben ik met moeder eens. Er gebeuren toch al zoo veel ongelukken mee. Vind je het niet prettig een eigen tuintje te hebben? En kunnen jullie er zelf heelemaal voor zorgen? Weet je ook hoe het komt dat Violier en Lelietje der dalen niet schrijven? 't Is nu al' de derde week dat ik ze mis. „Cornelis de Wit". Ja, 't was prachtig weer met Pinksteren om een uitstapje te maken. Je hebt er dan ook wel van genoten hé? In welk deel van Wasse naar ben je geweest? Aan het strand? Of in de bosschen? Vind je het er niet mooi? De oplossingen van de vorige week Zijn: 1. De tijd gaat srueJ; gebruikt hem wel. Onderdeelen: Waagha's, Bladeren, Kuit, Deeg, Taart, Imker. 2. Bloembak, Schilderijen, Wandver siering. 3. De slak, want die Idraagt zijn huis. 4. De klok. Paard, Hond Lam. hier volgen ae nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 19 letters. Een boiek bestaat uit 10 11 16 1 4 18. Men zegt wel eens Hn is olie 19 12 3. 7, 5 15 7, 12 10 was een zeer sterk richter. In vele tafels is een 11 16 8 9. De kip legt een 13 6. 14 7 3 17 2 11 was de zoon van Hagar. Ingez. door Rozefine en Larijne. 2. Een jongen bracht ganzen naar de markt. Hij Jiet ze loopen 2 voor 1 en 1 voor 2. Hoeveel ganzen waren er? Ingez. door Madeliefje en Boterbloem. 3. Men vindt mij aan ieder huis. Plaats een letter achter mij en ik word een gevaarlijk persoon. Ingezonden door Vergeet mij nietje. 4. In welk geval is tweemaal twee gelijk aan zes: Ingezonden door Gentiaan. 5. Verborgen meisjesnamen. Trek maar aan de oei, lief kind. De bloesem woei van de boom en. Kom dan niet, als je er zoo weinig zin i'n hebt. Ziezoo jongelui, de babbelhoek is ge reed. Maar voor ik nu ophoud, wil ik je dit nog <?ven zeggen: Let volgende week nu goed op de habbelhoek. want dan zal ik wat vertellen over het mid dagje in Juli, dat ik julio op bezoek zal vragen. Dus vergeet dan geen van allen om in d? courant te kijken. Afge sproken?' k Neem nu afsrheid van jul- li\ To; volg nde week, zoo we hopen. Vele groeien van je TANTE FRANCXEN. BERTHA. door TANTE FR ANCIEN. „0; zuster Clara", zei moeder, „wat ben ik u en dokter ook dankbaar, maar denkt u dat het zoo lang zal duren met Bertha?" „Ja, ziet u", zei zuster ontwijkend, „zoo precies kunnen we dat niet zeg gen. maar we moe.en op alles voorbe reid zijn, vindt u niet?" Nu spraken ae p,og 6amen ai dat moeder de kamer tegen den middag in orde zou maken en dat dan het le dikant met toebehooren zou komen en zuster zelf zou meekomen om alles in orde -tie brengen en Bertha er in te leggen. Toen ze weg was gegaan cn moeder de deur gesloten had, vroeg Bertha: „Moeder, mag ik hier niet olijven, ik moet toch niet naar het ziekenhuis?" Bertha had eerst wat gedoezeld, maar toen was ze bij het noemen van haar naam opmerkzaam geworden, en had zoodoende wel iets genoord, maar toch niet alles begrepen. Moeder stelde haar gauw gerust. „Nee hoor kind, je mag hier blij yen, maar er kpmt een ledikant voor jou alleen en dat zetten we voor het raam". „Moeder", vroeg Bertha zac- jes, terwjjl ze> moeder's hand' greep, „zou ik nooit weer beter worden?" Er kwam eien stuk in moeder's keel', ze moest even slikken om het weg te krijgen, toen zei ze: „Dat willen we niet hopen, lieveling, we zullen den Heere vragen je weer beter te maken, maar éls het nu eens zoo was, als het oogenblik nu eens» gauw kwam, dat dö Heere mijn Bertha tot Zich riep, zou mijn kind dan be reid zijn?" Bereid zqn? O, Bertha wist wat het beteekende. Juffrouw Rijsdam had op een Woensdagavond aan de naaimeis jes eens uitgelegd wat dat „bereid zijn" in hield. En nu durfde ze moeder geen antwoord te geven. Moeder drong ook niet op een antwoord aan. „Denk er nog maar eens over, mijn kina", zei ze, „bereid zijn moeten we altijd ook al zijn wij sterk en gezond, want wij weten nooit het oogenblik waarop de Heere ons roepen zal". 's Middags kwam zuster Clara alles voor Bertha in orde maken. Toen het ledikant klaar en het bed opgemaakt was, nam ze Bertha in haar sterke ar men en droeg .ze zoo uit de bedstede naar het ledikant. „Ik kan best loopen, zuster", zei Bertha. „Ja?" lachte zuster, „maar weet je, dit is veel' gemakkelijker, jonge dame". Wordt vervolgd). VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 1 Juni. Heden aanet'xo- men aan den rijksafslag 2 stoomtrei- lers, 2 kotters, 1 logg.r en 58 kust- v«>schers. De aanvoer en prijzen wa ren: 15 ki_ten tarbot f 21—57.50, 8 kn. griet f 18-48, beide per 50 Kg.; 118 stuks groote tong f 1.401.60, 3363 st. middel tong f 1.051.55, 8997 stuks kl. tong f 0.951.30, alles per Kg.; 27 kn. zi tschol f 1722, 667 kisten kleine f. l.ol f 1.50—11.50, 7 kisten bot f 3.20— 8, 67 kisten schar f 2.607, 27 kisten pieterman poontjes f 3.6013, 1 kist groote gullen f 19, alles per kist van 50 Kg. Van de Snurrevaadvisscherij kwamen hier heden binnen de Deen- sche motorkotters E 114 met f 509 en E 379 met f 693 besomming. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 2 aan de markt. De besommingen waren: IJM 75 m. f 1666 en IJM 151 met f 668. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. RIJNDAM, 1 v. Wight te Hoek van Holland BREF.DIJK, Rotterdam n. New York, 31 15 mijl N.W. v. Land's End. LOCHKATRINE, Vancouver n. Rott, 31 40 mijl N. v. Land's End. KINDERDIJK, Vancouver n. Rott., 30 te San Francisco. MAASDAM, 31 v. Rott. te Havana. EDAM, N. Orleans n. Rott., p. 1 Ouess. VOLENDAM, Rott. n. New. York, 1 V. Halifax. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK, thuisr., 30 te Algoabaal. GRIJPSKERK, uitr., 31 te Pt. Natal. STREEFKERK, uitr., p. 1 Gibraltar. SUMATRA, 1 v. Rott. n. Hamburg. RANDFONTEIN, uitr, 30 te Beira. NIJKERK. 31 V. Bremen n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HELDER, 1 v. Hamburg te Amst. DELFLAND, thuisr,, 31 v, Warri HERMES, uitr., 1 te Duala. ORION, uitr., 31 te Bordeaux. SCHELDESTROOM, uitr., p. 31 Las Palmas. IJSTROOM. 1 v. Duala te Amst., ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA INTEN, Batavia n. Rott., 1 van Belawan. MADIOEN, Batavia n. Rott., 1 van Be lawan. TOBA. 1 v. Batavia te Rott. SLAMAT, thuisr., 31 v. Marseille. KEDOE, thuisr., p. 31 Sagres. SOEKABOEMI, uitr., p. 31 Pantellaria. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". BATOE, uitr.. p. 1 Gibraltar. KANGEAN, uitr., 31 50 mijl W. van Niton. ENGGANO, uitr., 31 te Belawan. JOHAN DE WITT, thuisr., 1 v. South ampton. MADOERA, 31 v. Belawan n. Tand jong Priok. SIMALOER, 1 V. Hamburg te Kopen hagen. PRINS DER NED., uitr., 1 v. Genua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8