DAG-AGENDA. Noordwijk-Binnen, 57 Juni. Groote garage. Voorstraat: Bazaar. Woensdag 6 Juni, 's av. kwart over „In den Vergulden Turk", Bree- **«tat: Jaarvers, v. d. L. Kunstkring „*>or Allen". De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Horst. Meijboom en Seret. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 29 Mei tot en met Zondag 3 Juni a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. DE DERDE SLUISDEUR VOOR IJMUIDEN. Dinsdag 5 Juni wordt de derde deur voor de sluis te IJmuiden, welke bij de N.V. Burgerhout's Machinefabriek en «Scheepswerf te Rotterdam is gebouwd, te water gelaten. Na de tewaterlating gaat de deur in het dok. Na ongeveer tien dagen zal de deur naar haar plaats van bestemming worden ge sleept. HOMOEOPATHISCr ZIEKENHUIS. Donderdag heeft te Utrecht de alge meene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Homoeopathisch zie kenhuis te Ouderijn bij Utrecht plaats gehad. Het exploitatietekort over 1927 be draagt f 7500, welk bedrag men hoopt te dekken door verhooging van den pest jaarlijksche bijdragen en giften. In de plaats van het aftredende lid van den raad van beheer, mr. J. F. van Bccck Calkoen te Leeuwarden werd o': kozen de heer Van vliet, consul van Japan, te Rotterdam. De heer F. J. Arnoldt te Ouderijn werd als lid van den raad van beheer herkozen ENCEPHALITIS NA INENTING. In de week van 20 tot en met 26 Mei is bij het Staatstoezicht op de volks gezondheid een onder hooge koorts verloopend ziektegeval aangegeven, voorgekomen bij een kind, dat kort te voren ingeënt was met koepokstof. In hoeverre oenig verband tusschen de inenting en het ontstaan der ziektever schijnselen kan worden aangenomen wordt nader onderzocht. /r r'entstof. In de week van 20 tot en met 26 Mei is afgeleverd: door de entstofi rich ting te Amsterdam koepokstof voor 2585 person u. te Rotterdam voor 66 personen, te 'Groningen voor 7 perso- nen. totaal voor 2658 personen. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN MEI. Mededeeling v. h. Kon. Ned. Met. Inst. Gemiddeld over de vijf hoofdstations v/as de ochtendtemperatuur 1.5 gr. C. tc laag. Het was tot den 7en alle dagen te warm. gemiddeld 2.5 gr., van deri Sen tot den 27en alle dagen te koud, gemiddeld 3.5 gr. De grootste afwij kingen kwamen voor op den 3en en den 11 en. resp. 5 gr. boven en 5.5 gr. beneden nor: I De eir—d. maxi mum-temperatuur was 2 gr., de ge middelde minimum-temperatuur 1 gr. beneden normaal, in den nacht van 10 op 11 kwam sterke nachtvorst voor. li. het Noorden van het land lag op sommise plaatsen ijs op het water. De roerslag was over het grootste deel van het land 40 tot 70 pet., in het mid den van het land 30 pCt. boven nor- p't.al. In den Achterhc t\ en in Zuid limburg ongeveer 10 pCt. beneden normaal. Sneeuwval kwam voor op den 9en en den lOen, hagel vooral op 9 10 en 11. Te De werden 181 uren zonne schijn waargenomen tegen 203 nor maal. NEDERLAND EN ORANJE. Officieel Orgaan van het Verband van Antirevolutionaire Propaganda- clubs. Uitgave van het Bureau Centraal Comité van A.R. Kiesvereenigingen, Dr. Kuyperstraat 3, Den Haag. Telef. 17396, Postrekening No. 134589. No. 2 van den 9en ihargang, Mei 1928 bevat: Verplichte verzekering I door Mr. P. S, Gerbrandy. De Antirevolutionaire Partij en het kiesrecht II door R. A. d. O. Onze Deputatenvergaderingen door J W. v. F. Berichten. BUITENLAND. \»E VOLKENBOND. De a.s. zitting van den Volkenbondsraad. De volkenbondsraad opent Maandag a.s. zijn 50ste zitting. Briand en Stresemann zullen niet bij de besprekingen tegenwoordig zijn; het ver luidt echter, dat Chamberlain de raads zitting wel zal bijwonen. Frankrijk zal ter raadszitting vertegen- wjordigd zijn door Paul Boncour. De Duitsche delegatie, die onder leiding staat van staatssecretaris ven Schi bert. vertrok gisteravond te acht uur uit Ber lijn naar Genève. Volkenbondswerkzaamheden in Juni. In den loop van de thans begonnen maand zullen ongeveer vetien vergade ringen plaats vinden, meerendeels te Ge nève, ter b.-spreking v: n kwesties, tot hei arbeidsgebied van den Volkenbond behoo renden politieke kwesties, de ~,eheidsge rechts-.rbeid, de veiligheid, de codificaiie van hel inteniaVSonaje ro<vi, do manda ten, economische o:. financieelë orgauisa- De voornaamste dier vergaderingen zijn de vijftigste zitting van den raad en de derde vergadering van het veiligheidsco mité. Op deze derde bijeenkomst van liet veiligheidscomité zal behandeld worden da tweede lezing van de in de Maart-zit ting opgestelde verdragsontwerpen en de kwestie der bilaterale verdragen; tevens zal beraadslaagd worden over de Duit sche voorstellen tot het versterken van de middelen ter voorkoming van oorlog. Voornaam zijn ook de zitting der man- datencommissie en van de commissie voor de verdere codificatie van het inter nationaal recht. De economische commissie zal op 25 Juni te Genève bijeenkomen, ter bespre king van een aantal problemen, de han delspolitiek betreffende. De tweede conferentie voor de opheffing van de invoerverboden en douane-belem meringen voor huiden en beenderen, zal den 29sten Juni te Genève gehouden wor den. De internationale arbeidsconierentie. De internationale arbeidsconferentie liéeft de beraadslagingen over de ongeval lenverzekering geëindigd en het door het internationale arbeidsbureau voorgelegde ontwerp voor de vaststelling van mini- mumloonen ter behandeling in tweede le zing naar de commissie verwezen, die de zer dagen met de deskundigen over de technische bijzonderheden zal beraadsla gen. DE NIEUWE FRANSCHE KAMER. Haar eerste zitting. Gisteren is de nieuwe Fransche Kamer in eerste zitting bijeengekomen. Het oudste lid in jaren de links-republi- keinsche afgevaardigde Sibille, hield een rede, waarin hij de noodzakelijkheid be toogde om regeeringscrisissen te vermij den, daar het door Poincaré aangevangen werk van reorganisatie nog niet is geëin digd. Het is noodig, dat er een gezonde Ka mermeerderheid komt, opdat het land weer de rol. die het toekomt, in Europa kan spelen, in eeri Europa waarin vrede wordt gewaarb^-gd doör verdragen, die niemand meer zal durven schenden. Daarop werden hij loting de commissies tot onderzoek van de geloofsbrieven be noemd. Deze commissies beginnen heden met haar -werkzaamheden, zoodat de Ka mer Maandagmiddag over de resultaten een beslissing kan nemen. De eerste -zitting werd door bijna alle ministers, ook door Briand, bijgewoond. Dz oppositie. De honderd leden tellende socialistische Kamerfractie heeft zich gisteren definitief geconstitueerd en besloten, onmiddellijk een interpellatie in te dienen over de al- gemeene politiek der regeering en twee wetsvoorstellen in te dienen, 't eene ten gunste van een volledige amnestie, het andere voor de afschaffing van de ver- volgingswet tegen de monarchisten. Loucheur opvolger van Fallières. Naar te Parijs verluidt, zal Louclieur opvolger worden van den afgetreden mi nister van arbeid, 5allières. HET RAPPORT OVEP DE RAMP TE HAMBURG. Geen schending van de wet op het oorlogsmateriaal. Het Duits-he rijkskabinet h« ei' het rap port van den beambte, die door den mi nister van Economische Zaken voor een onderzoek naar de ramp van het phos- geengas naar Hamburg was gezonden, in ontvangst- genomen. Volgens dit rapport behoorde het in de gesprongen ketel aanwezige phosgeengas tot de voorraden van het Jegemobiliseer- de oude leger, die op het fabrieksterrein waren opgeslagen. Die voorraden moesten niet allemaal vernietigd worden; voor een groot gedeelte zelfs had het bureau voor de liquidatie van liet oorlogsmateriaal vergunning gegeven om een bepaalde hoe veelheid in de industrie te gebruiken.' Of dit betrekkelijk geringe overschot vroe ger uitdrukkelijk is vrijgegeven, kan tot nu toe nog niet wordéh vastgesteld. Het rapport komt tot het besluit, dat een schending van de wet op het oorlogs materiaal niet heeft plaats gehad, daar het hier noch om „voor oorlogsdoeleinden bestemde, giftige, verstikkende of derge lijke producten" gaat, noch om een fabri cage daarvan zonder de vereischte toe stemming. Er heeft heelemaal geen vervaardiging van het phosgeengas door dr. Stolzenberg plaats gehad. Ook van een overtreding van andere desbetreffende wettelijke be palingen is geen sprake. Het hoogst be treurenswaardige ongeluk kan men niet anders beschouwen als andere gebeurte nissen van dien aard, die zich door een samenloop van niet te overziene omstan-' digheden voordoen. Desniettegenstaande heeft evenwel toch de Ilamburgsche se naat de vernietiging van het resteerende phosgeengas bevolen. De vernietiging van het phosgeengas. De politie te Hamburg deelt over het onschadelijk maken van den voorraad phosgeengas, welke nog in de Slotzenberg- sche fabriek aanwezig is, het volgende mede: Twee derde deel van de phosgeenfles- schen zijn reeds op een lichter geladen. De rest wordt thans aan boord gebracht. Het vaartuig wordt dan verhaald naar een plaats aan de Beneden Elbe, waar geen menschen in de buurt wonen. Daar wordt de voorraad op een stoomschip overgeladen. Op een zelfde voorzichtige wijze ge schiedt dan het vervoer vqp het gas. dat nog in de cylinders aanwezig is. Het phosgeen zal in den Atlantische Oceaan worden geworpen en wel op een plaats, welke daarvoor in elk opzicht geschikt is te achten, en vooral voor het verkeer en voor de visscherij geen gevaar of nadeel oplevert. In strijd met andersluidende geruchten wordt uitdrukkelijk verklaard, dal solda ten van de rijkswoor uitsluitend voor liet verleencn van hulp bij het overladen op den lichter zijn aangewezen, terwijl op het vervoer en het onschadelijk maken van het gas wordt toegezien door Ilam burgsche beambten. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De ontruiming van Peking. Maarschalk Tsjang Tso Lin heeft den Japanschen gezant te Peking mededeeling gëflaan, dat hij van plan is heden uit Pe king te vertrekken. Reeds is zijn zoon, in gezelschap van den minister van buiten- landsche zaken van de Peking-regeering, in de richting van Moekden vertrokken. De laatste Noordelijke troepen vertrek ken hedenavond uit Peking. Volgens officieele Japansche berichten zal de voorhoede van het Sjansi-leger a.s. Dinsdagmorgen Peking binnenmarchee- ren. In de stad is de staat van beleg af gekondigd. Het corps diplomatique bij Tsjang Tso Lin. Het diplomatieke corps heeft gistermid dag een bezoek gebracht aan Tsjang Tso Lin in zijn paleis te Peking. Het corps dankte hem voor de handha ving van de goede orde en voor de be scherming der buitenlanders tijdens zijn bestuur te Peking. Tsjang Tso Lin verzekerde, dat de be scherming der buitenlanders ook in de toekomst zal voortduren; men gelooft, dat de datum van zijn vertrek nog niet is vastgesteld. Naar verluidt, zou hij een telegrafisch manifest voorbereiden, bevattende een or der tot staking der vijandelijkheden. Er worden toebereidselen getroffen voor de instelling van een comité van openbare veiligheid tijdens de ontruiming van de hoofdstad. GROOTE BENZINEBRAND TE BOMBAY. Een groot benzine-reservoir vatte gis teren te Bombay vlam. Het bevat, naar men zegt, 500.000 gallons benzine. De spuitgasten waren niet bij machte, het vuur te bemeesteren, doch poogden te verhinderen, dat de vlammen de nabu rige reservoirs van andere maatschap pijen aantastten. DE WERKLOOSHEID IN RUSLAND. Werkloozen protesteeren tegen de behandeling. Naar uit Moskou naar Kowno wordt ge meld, hebben groepen werkloozen gisteren voor het bureau der arbeidsbemiddeling samenscholingen gevormd, teneinde te protesteeren tegen de slechte behandeling door de autoriteiten. Getracht werd, de menigte zonder ge weld van wapenen uiteen te drijven. De werkloozen richtten evenwel een aanval tegen de ambtenaren onder het zingen van de Internationale. Tal van rui ten werden daarbij ingeworpen. Eerst na dat de voorzitter van den gemeenteraad van Moskou een rede had gehouden, kon de rust weer eenigszins worden hersteld. In den loop van den dag werd den aan voerder de: werkloozendoor de Gepeoe een verhoor afgenomen. Er worden in verband met deze gebeurtenissen arresta ties verwacht. Een speciale commissie uit vertegen woordigers van de Gepeoe en van de com missariaten van binnenlandsche zaken en arbeid, wordt gevortnd. om een onderzoek in te stellen naar het vraagstuk der werk loosheid. DE STAKING IN DE DUITSCHE RIJKVAART. De besprekingen mislukt. Naar het „Hbld." uit werkgeverskrin gen verneemt, hebben de besprekingen, die Donderdag te Keulen onder leiding van den rijksminister van Arbeid, Brauns zijn gehouden, tusschen werkgevers en werknemers in de Duitsche Rijnvaart, niet tot een resultaat geleid, zoodat de reeds een maand durende staking onver anderd blijft voortduren. De werknemers hebben niet willen tre den in het voorstel der werkgevers, om, alvorens nieuwe onderhandelingen aan te vangen over de loonen, een onderzoek in te stellen naar de toestanden in de bui- tenlandsche Rijnvaart, waar de loonen aanmerkelijk lager zijn dan in de Duit sche Rijnscheepvaart. Van den verderen loop dér dingen valt thans weinig te zeg gen. Bij het uitbreken der staking is me degedeeld, dat zij hoogstens zes weken zou kunnen duren, omdat de strijdkas der werknemers geen langere staking zou gedoogen. Deze mededeeling is echter van werknemerszijde weersproken. Beide par tijen schijnen het erop gezet té hebben, tot het uiterste toe vol te houden. De kansen der werkenemers zijn er de laatste weken niet op verbeterd. Bij de meeste stakingen doet zich het verschijn sel voor, dat de star natie grooter wordt naarmate het conflict langer duurt. Dat is hier niet het geval. Zooals hekend is, handhaven de Rijnvaartondernemingen van andere dan Duitsche nationaliteit het bedrijf. Duitsche schippers varen ook wel gaarne, als ze maar plaatsvervangers kunnen krijgen voor het stakende perso neel. In sommige gevallen lukt dat en heel vaak slagen zij erin met behulp van familieleden te blijven varen. De Duitscne sleepvaart ligt natuurlijk geheel stil, maar sleepkracht van andere nationaliteit is er genoeg in de vaart en de buitenlandsche sleepdiensten sleepen ook Duitsche sche pen. Wel is de stijging van de sleeploonen waartoe de vrachten in de juiste verhou ding staan, een belemmering voor het bedrijf. De heele kracht van de staking ligt in de weigering van lossings- en ladings werkzaamheden aan den wal. Werd daar normaal gewerkt, dan zou zij in het ge heel geen invloed oefenen. liet vervoer van erts, dat aan de hoogovens zelf ge lost wordt, ondervindt thans zoo goed als geen stagnatie meer en bet transport nam de laatste week dan nok weer toe. De ko lt n verschepingen blijven beperkt tot de verschepingen van het Rijn—Hernekanaal. Het Kolensyndicaat is erin geslaagd, den omvang van deze verschepingen uit te breiden. In het Roergebied blijven de arbeiders aan den wal weigeren kolen in Rijnsche pen te laden. Van deze weigering zullen de mijnwerkers eerstdaags de gevolgen moeten ondervinden, als er geen verande ring in den toestand komt, omdat tenge volge van de ophooping van kolenvoor- raden vele mijnen eerlang de productie en dientengevolge ook het aantal arbeiders zullen moeten beperken. KERK EN SCHOOL. i ROT. GODSDIENSTONDERWIJZERS Ter 74ste jaarvergadering van de Vereen, van Prot. Godsdienstonder wijzers te Utrecht gehouden, herdacht oe voorzitter, de heer F. B. Visser van s-Gravenhage, in zijn openingsrede het heengaan van br. J. Bouman van Rotterdam, te Voorburg overleden. In het jaarverslag van den secreta ris, den heer G. Kervel van Vorden, werd met blijdschap medegedeeld, dat in alle afdeelingen met groote meer ei erheid van stemmen besloten was, een der broeders, die predikant bij de Vrije Evang. Gemeente geworden was, maar als zoodanig geen pensioen ge niet, als lid, ook van het weduwen- fonds te handhaven. Tevens werd het 25-jarig jubileum van den heer M. L. Frankema te Tiel herdacht. Het aantal leden was in het afgeloo- pen jaar vrijwel gelijk gebleven, blechts in een enkele afdeeling was oenige stijging merkbaar. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Kamp, die door ziekte niet ter verga dering kon zijn, waren door twee commissies nagezien en goedgekeurd. Op voorstel van het hoofdbestuur kon besloten worden, de uitkeering aan de weduwen van f 250 op f 275 per jaar te brengen. Ook bleek, dat aan de Vereeniging een legaat van f 1000 was vermaakt waarvan eerst f 100 en daarna nog eens f 180 successierechten betaald moest worden, daar de vereeniging niet viel onder de bepalingen van art. 65 der successiewet. Als bestuurslid werd herkozen de beer G. Kervel te Vorden, en als lid van de commissie van toezicht de beer J. A. Fey te Utrecht. Er werd tot een belangrijke regle mentswijziging besloten. In art. 5 is n.l. ingelascht, dat hij die lid van het weduwenfonds wenscht te worden, be halve een gezondheidsverklaring van een geneesheer, ook moet overleggen een schriftelijk bewijs van een kerke rs ad of het bestuur een-er Christelijke V ereeniging, waaruit blijkt, dat hij als Godsdienstonderwijzer in den dienst van het Evangelie zijn hoofdbestaan heeft. In twijfelachtige gevallen zal het hoofdbestuur beslissen; van deze beslissing kan een afgewezen candi- üaat zich evenwel beroepen op de al- gemeene vergadering. De nieuwe re glementswijziging treedt terstond in werking, doch is niet van terugwer kende kracht. Besloten werd de inleggelden voor het weduwenfonds met 50 pCt. te ver- li o ogen. Reglementair werd vastgelegd, dat ob algemeene vergaderingen voortaan steeds zullen gehouden worden op den Dinsdag na Pinksteren. Als plaats voor de volgende jaarver gadering werd Utrecht aangewezen. In beginsel werd besloten, een steun fonds te vormen, waaruit godsdienst onderwijzers, leden der vereeniging, die door ziekte van hem of bun huis- genooten tijdelijk in moeilijkheden zijn gekomen, geholpen kunnen wor den. De afdeeling Zuid-Holland, die c'it voorstel had ingediend, werd uit- genoodigd in de volgende algemeene vergadering met een uitgewerkt plan te komen. Besloten werd, pogingen aan te wen den tot de oprichting van een afdee ling voor de Noordelijke provinciën. Tenslotte hield de heer F. P. de Haan, van Joure, een referaat over het onderwerp: „Contact of contract", waarop een geanimeerde discussie volgde. MEER MEISJES. „Hoe langer hoe meer" aldus Ds. J. Brouwer in de „Rijnlandsche Kerk bode" „gaat het de aandacht trek ken, dat er meer meisjes belijdenis des geloofs afleggen dan jongelingen in de- Geref. Kerken. Tegenover 1 jongeling, die toegang tot het II. Avonmaal vraagt, staan dik wijls 2, 3, 4 of 5 jongedochters. Niet overal is dit het geval. De Leid- sche Kerkbode bevatte onlangs b.v. de namen van een paar plaatsen, waar kortelings openbare belijdenis werd afgelegd, met opgave dergenen, die toegelaten waren tot deze plechtige handeling en daaruit bleek, dat in één dier kerken de jongelingen in de meer derheid waren en in de andere er en kel en alleen jongelingen waren. Of hiervoor een bepaalde reden was, valt niet te beoordeelen. Het trok de aan- óackt, omdat het in den regel juist andersom is. Hoe zou dat komen? Er zijn meer meisjes dan jongens op tie catechisatie, doch dit verschil is lang zoo groot niet als bij de belijde nis. Sommige onzer jongens worden ver hinderd door hun beroep. Er zijn er, Vie steeds op zee zijn. Er zijn er ook, die 's avonds altijd bezet zijn. Maar al houden wij met deze gevallen reke ning. percentsgewijze genomen is het getal jongelingen, die belijdenis doen, vooral in de steden, doch ook in klei- Radio-Programma. WAT EK VAKAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 nor jun. 1870 M.). K. B. O. - 5.00 Diner-muziek. 7.00 Instituut Scfhoevers. Hollandses 7.30 Spreker: Prof. H. P. M. Huy- bera. van de Keizer Karei Uni versiteit te Nijmegen. Onderw.: „De plakkaten". 8.00 Concertavond 10.00 Persberichten. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 3.00 Reascauserie door den heer A. E. N. Bakker. Onderwerp: „Me- ran en het Dolomietengebied" 5.30 Zwemles. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-Klok 6.00 Voor-avondconcert door het Om roeporkest o.l.v. Nico Troep. 7.45 Politieberichten. V. A. R. A. 8.05 Concert en lezing. Medewerken den: mej. Grethe Hogenbirk, so; praam; Lion Contran, piano; Eli Bomli, viool. Spreker: de heer Zwertbroek, secretaris-penningm. van d© V.A.R.A. 10.30 Orkest. 1145. Sluiting V.A.R.A.-programina. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Concert. 8.50 Muziek. Daama laatste berichten. 10.5; Muziek. LANGENBERG, 469 M. 6.20 Muzielc. 8.30 Muziek (en zang. 11.10 Laatste berichten, sportnieuws. Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kindernurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Concert 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 10.55 Muziek. - PARIJS, (Radio), 1750 M. 8.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. ZONDAG 3 JUNI. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 10.30 Uitzending van den Dienst uit de Geref. Kerk (H.V.) te A'dam- Zuid. Voorganger: Dr. J. G. GEELKERKEN. Onderwerp: „Ge meensbhap van goederen' 1. Orgelspel. 2. Zingen; Ps. 138 1. 3. Votum. 4. Zegengroet. 5. Lezen van de hoofdsom der Wiet Matth. 22 3740. 6. Schuldbelijdenis. 7. Zingen: Lied 47 :i, 2 en 3. 8. Schuldvergevend Schriftwoord: I y. uwpu. 10. Collecte. 11. Zingen: Lied 29:1, 2 -en 3. 12. Schriftlezing: Handel. 4:3237, 13. Tekst: Handel. 2:44. 14. Eerste ged. der predikatie. 15. Zingen: Ps. 133 1 en 3- 16. Tweede ged. der predikatie. 17. Gebed. 18. Zingen Ps. 119:18. 19. Slotzegen. 20. Orgelspel. 5.00 Kerkdienst vanuit de Geref.Kerk te Den Haag, West. N. Zuiderk, Voorgang r: Dr. J. HOEK. Pred. aldaar. 1. Votum en zegen. 2. Zingen: Ps. 106:3. 3. Apost. Geloofskei., waarna gezon gen wordt Ps. 128 :4b. 4. Lezen: Philipp. 3H321. 5Gebed. 6. Tekst: Philipp. 3 20. 7. Thema: Het Hemelburgerschap der geloovigen. 8. Verdeeling. a. Wat onder dit bur gerschap te verstaan is. b. Welke verwachting het met zich brengt. 9. Zingen: Ps. 87 :25. 10. Eerste ged. der preek. 11. Tusschenzang: Ps. 17 .*7 en 8. 12. Tweede ged. der preek. 13. Dankgebed. 14. Zingen: Ps. 72:2. 15Zegen. HILVElteuM, ic6o M. V. P. R. O. 6.30 Uitzending uit het Gebouw v. d. Ned. Prot. Bond te Hilversum Spreker: Ds. S. J. P. VAN DER CHIJS, Rotterdam. ne plaatsen, veel te klein, ik zon haast zeggen, onrustbarend klein. De vraag is wel eens bij mij opge komen, of dit verschijnsel samen kan hangen met den geest des tijds. De vrouw treedt meer naar voren dan voorbeen. Zij is bevoegd allerlei be trekkingen te bekleeden en oefent werkzaamheden uit, welke voorheen allen door mannen werden verricht Trekt de man zich terug? Laat hij zich verdringen? Geeft hij aan de vrouw vrij spel om zich te laten gel den? Acht bij zich verslagen? Of gaan we den tijd tegemoet van bet matro- naat? De vrouw is godsdienstiger aange legd dan de man. In alles is dat te merken: in het catecbisatiebezoek, in de viering van het Avondmaal, in dt volgzaamheid. Dit verklaard echt. r ml niet alles.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2