Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van de N.V. Nederlandsche Roto gravure Maatschappij om vergunning tot, het uitbreiden van de drukkerij van boekwerken, platen en tijdschrif ten in het perceel Galgewater No. 22, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie F. Nis. 1269, 20 en 24, is ver daagd. Leiden 30 Mei 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. ven, waarin de menschheid geplaatst wordt voor de keuze. Het ware leven ligt in de religieuze sfeer. Uit iedere levenssfeer is, om in een andere te komen, een sprong noodig. Daarbij neemt K. een onderscheid aan tusschen de algemeene en Chris telijke religie. Op het gebied van de algemeene wordt gevraagd, of God bestaat, en zoo dit waar is, kan de menschheid komen tot het ware geluk. Nu is God de Groote Onbekende. Zullen we nu Christen worden, dan moet door angst en Sturm und Drang de sprong gewaagd. Dat is het grijpen van het geloof. Christeri-zijn geeft lij den sprob le men, want de doorsnee- Christen gelooft wat zijn Kerk zegt en heeft daarom rust. Het geloof is ech ter onrustig. Nadat Spr. nog over an dere stukken uit zijn werk gesproken heeft, vraagt hij naar zijn beteekenis. Uit litterair oogpunt kunnen we zeggen, dat zijn werken schoone kunstscheppingen zijn, die een groo- ten invloed hebben uitgeoefend op de Scandinavische litteratuur. Toch is zijn beteekenis veel wijder geworden voor het religieus-wijsgee- rig denken. Door de weinige kennis van de Deensche taal bleven eerst zijn ge dachten bewaard in de schoone schrijn van Denemarkens geestesbezit. Ze vonden in onze tijden een voe dingsbodem. Onze aanvang van de 20ste eeuw gelijkt op den aanvang van de 19de eeuw. Na de dagen van het Schicksal is de menschheid gekomen onder bekoring van de levensfilosofie. Uit de wijsbegeerte is ze gekomen op religieus terrein. Men spreekt van het Absolute, on kenbare, het Numineuse. Is hierin aansluiting te vinden aan Scheierma- cher, veelmeer aan de wijsgeerig-reli- gieuse gedachten van Kierkegaard. Het irrationeele is 't Neo-Kierk^gaar- dianisme. Uit het tegen-redelijke moet de sprong gedaan worden naar het redelijke, dat is de Onkenbare God. Zelfs de theologie staat in dit tee- ken (Karl Barth), want zijn leer van paradox, eeuwigheid en tijd, enz. staat in verband met den Deenschen den ker. Zijn dialektiek heeft hij geaccep teerd als de ware methode om God te kennen en te beminnen. We kunnen hem op dit voetspoor niet volgen. Tegenover zijn subjectivi teit in de waarheid, stellen wij de Godsopenbaring: Zijn Woord is de Waarheid. Het geloof is voor ons geen sprong uit het tegenstrijdige in bet redelijke. Zooals het wonder, de Menschwording van Christus, de leer der Drieëenheid, enz. zijn geen tegen- redelijke, maar boven-redelijke dingen die het ware, oprechte geloof door de verlichting des Geestes volkomen aan vaardt. Toch leeren wij uit de reactie van K., dat we moeten waken tegen alle ratio (rede) zonder pistis (geloof). Vorm en wezen moeten, evenals ge loof en wetenschap, éen zijn door de ervaring des geloofs. Ds. P. J. de Bruin, van Veenendaal hield voorts een referaat over: „Belij denis en Avondmaal". Spr. bracht naar voren, dat voor het vatten van het juiste verband tus schen Belijdenis en Avondmaal het noodig is een rechte beschouwing te hebben van het genadeverbond. Aan het genadeverbond heeft God de sacramenten gehecht. Dit bewijst reeds de instelling van de besnijdenis. Daarbij heeft God met Abram Zijn Verbond opgericht en het verzegeld. - Een tweede bewijs is de instelling van het Pascha, waarbij God Israël tot Zijn volk aanneemt en de belofte van den Middelaar in het geslachte Paaschlam verzegeld. Maar ook het-N. T. geeft hiervan de bewijzen, dat de Sacramenten niet zijn gehecht aan de verkiezing of we dergeboorte, maar aan het Verbond. Hieruit volgt, dat, wie het Verbond omhelst, verplicht is aan het Avond maal te gaan, wat niet uitsluit, dat zelfonderzoek vóór het ten Avondmaal gaan geboden is. Wie het vorenstaande beaamt, zal tot de erkenning komen, dat een rech te onderscheiding omtrent belijdenis en Avondmaal noodzakelijk is. Om tot dat rechte inzicht te komen, zullen daarom schuchteren daaromtrent naar den eisch des Verbonds moeten onderwezen worden; terwijl onver schilligen zullen moeten vermaand worden, om tot schuldbelijdenis voor God te komen, omdat ze hun Doop en belijdenis verloochenen. Anderzijds moet er ernstig op gewezen worden, dat het afblijven van het Avondmaal nooit mag aangemerkt worden als een bewijs van godzaligheid. Tenslotte wees spr. er op, dat door vasthouden aan het Verbond tusschen belijdenis en Avondmaal in de nabe trachting een ruime weg geopend is, om te wijzen op den plicht van een •.vandel naar het Verbond. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Veiling Tuindersbolang. Aardb i- en 19zó ct. per doosje, JI 9 17 ct.; Postelein f15 15,20; Spinazie f9, 10 10,90 per 100 K.G.; Wortelen 1217 ct. per bos; Sla f47,to, II f2,90; Bloemkool I £25—48, II f15,28; S'avel- lien 31 ct. p. k." BOSKOOP. Omtrent onderstaande v rLren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: regenjas, manchester jas, 1 zilveren sigaren pijp, zadeldek je en portemon- naie met inhoud. Woensdag is de 13-jarig1© zoon van den landbouwer v._ Zuijlen aan den Otweg, al fietsende in de sloot ge raakt en jammerlijk verdronken. Tegen ©enige personen uit deze gemeente is procesverbaal opgemaakt, wegens het in staat van dronkenschap verstoren der openbare orde. Het gaat met den htm del' in afge sneden bloemen, niet naar wensch. Wa ren de prijzen de vorige week zeer loo- nend, thans is daar een aanmerkelijke daling in gekomen. Voor de beste soor ten rozen worden op de veilingen zeer lage prijzen besteed. Aan de firma Scheer en Karre- man te Bodegraven is opgedragen, als zijnde de laagste inschrijvers voer den bouw van een nieuw Raadhuis. KATWIJK. De haringvisscherij zal beginnen. Tegen de- afgaloop en feestdagen ar riveerde een groet aantal' Katwrjksche loggers van de trawlvisscherij in de haven van IJmuiden, ze beëindigen deze visscherij om te worden gereed ge maakt voor de komende haringvisscherij KOUDEKERK. Eieren veiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 4780 stuks. Kippeneieren van f5,806,50; Eendeneieren f4,805; Kippen fo,6o1,05; Eenden fo,6o—- 1,10. Bij de gemeentepolitie alhier zijn inlichtingen te' bekomen omtrent pen gevonden damesportemonnaie met inh SASSENHEIM. Naar wij vernemen zal1 er door de Nederl'. Vereen, van Pioenenkweekers ien Handelaren van 20tot 22 Juni een groote keuring van Pioenen georgani seerd worden in het gebouw „Bloem- lust" alhier. Burgerlijke stand. Geboren: Petro- nella Catharina Elisabeth Maria d.v. T. C. van Reisen on M. G. Vreeburg; Catharina Cornelia d.v. H. Remmers- waal en C. M. van der Meier; Eliza beth Catharina d.v. J. M. Berg en G. Grimbergen; Gijsbert Cornells z.v. J. C. Schrama en'M. J. de Groot; Corne lls Theodorus z.v. G. van Egmond en P. A. Kniest. Ondertrouwd: Cornelis Oudshoorn 25 j. en Hendrik Je Oo.msen 22 j.; Antonius 'Cornelis Spruit 36 j. en Anna Adriana van Dijk 31 j. Gehuwd: Elzo Geerhard Huising 33 j. wedn. van J. van Schuppen en Geer- truida Philippo 23 j. Overleden: Anna Elizabeth van der Schoot 78 j. eohtgen. van J. B. A. Nip per. Gevestigd: W. Landstra, Hoofdstr. 175 ,van Gaasterland; A. P. de Haas geb. van Dijk, Florisschoutenstr. 29 van Noord wijk; A. Schotman, Molënstr. 14 van Delft; mei. G. J. Vonk, Rijkssti: weg 153 van Leiden. Vertrokken: Th. F. A. de Linoel, van Hoofdstr. 209 naar Noordwijk; W. H. Steemvoorden van Menneweg 5 naar Anna Paulowna. UIT ONZE INDIEN. REIS VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL. De gouverneur-generaal heeft Maan dagmorgen de regentenconferentie bij gewoond met de betrokken residenten Jhr. de Graeff memoreerde, dat de regenten het blijvend element vormen van de Indische bestuurshervorming, en dat Z. Exc. er daarom grooten prijs op stelde, jaarlijks de stem van het Inlandsch bestuur te hooren. Spreker wees op de resultaten van de vorige conferentie (van 1927), aan de hand van de overwegingen tot vruchtdra gende maatregelen in het belang van een nauwer contact met opheffing van de hinderlijke bepalingen in de lokale verordeningen. Wat verder de Inlandsche beweging aangaat, en de huidige politiek, in het bijzonder die van de P. S. I., de P. N. I. en de P. K. I., werd geconclu deerd, dat het rustig is, maar dat het aannemen van een afwachtende hou ding toch geboden is in verband met mogelijke locale explosies. Beschouwingen werden gewijd aan het feit, dat de animo tot het zoeken van een werkkring bij het inlandsche binnenlandsch bestuur vermindert, waarbij speciaal werd gewezen op de mogelijkheid om via de rechts-hooge- school bij het binnenlandsch bestuur te komen. De wenschelijkheid werd betoogd, dat de regenten zelf in de kringen der Prijajis werk zullen maken van het verhoogen van de animo. Daarna werd de huwelijkssluiting besproken, waarbij kwesties rezen van de vele echtscheidingen. Bij de bespreking van de mogelijk heid van een burgerlijken stand wer den vele moeilijkheden naar voren ge bracht in verband met de adellijke titels, waarom wercl voorgesteld, ra den van advies te stichten in West-, Midden- en Oost-Java voor de regeling van de adellijke titels. Tenslotte sprak de landvoogd nog een woord van dank tot de aanwezi gen voor de bijzondere moeite, door hen besteed aan de bespreking van de verschillende onderwerpen en de vrij moedigheid, waarmede de verschillen de kwesties naar voren waren ge bracht. De regent van Madioen dankte als oudste aanwezige, zeer geroerd. Den volgenden dag vertrok het land voogdelijk gezelschap naar Djocjakar- ta, waar mevrouw De Graeff den ex- perss-trein naar Batavia nam. De gouverneur-generaal vertrok per extra-trein naar Kediri. Aan het station waren ten afscheid aanwezig de sultan, de Pakoe Alam en de residenten van Djocja en Kedoe. HET VOLKSRAADSLID STOKVIS. Naar de Voorwaarts verneemt, wordt de heer L E. 'Stokvis, thans nog lid van den lndischen Volksraad, in Ja nuari of Februari van het volgend jaar in Nederland terug verwacht en heeft hij niet de bedoeling om daarna weer naar Indië terug te keeren. NEDERLANDSCH-INDISCHE PERS-ASSOCIATIE. Gedurende de Pinksterdagen heeft te Djocjakarta een vergadering plaats gehad van de groote dagbladen van Java. In deze vergadering werd ovet. gegaan tot de stichting van die Ned-er- liandsch-Indische Pers-Associatie, wel ke de behartiging beoogt van de zake lijke belangen van hare leden. Aanwe zig waren: Jhr. Bareel, direcieiir, en de heer H. C. Zentgraaff, hoofdrad, van het Soerabajasch Handelsblad', de die van het Nieuws van den Dag van N.-I. de heer K. "Wiibrands, de dir. van d© Preangerbode, Mr. Wormssr, de hoofd- De Keizer, de. hoofd rel. van de Java Bode, de heer Van Meurs, en de heer redacteur van De Locomotief, de heer Ritman, hoofdred. van het Bat. Nieuws blad. De heer D. W. Berretty, dir. van Aneta, werd bij' aceluAiiatie tot voorz. benoemd. ONGELUK IN EEN MIJ.N. Zondagmorgen zijn in de mijn Ran- tau Pandjang van de Kon. Paketvaart Mij. op Berouw vijf arbeiders gedood en één zwaar gewond ten gevolge van het kantelen in de jemheliing van een op- zetwagen, waarmee, hoewel zulks niet veroorloofd wordt, gereden werd. STADSNIEUWS. NED. VEREEN. VAN PIOENEN KWEEKERS EN HANDELAREN. Gistermiddag vergaderde alhier in „In den Vergulden Turk" bovenge noemde vereeniging, onder leiding van haren voorzitter, de heer J. van Leeuwen Lz. van Sassenheim. De heeren J. van Leeuwen Lz. en J. P. de Borst, werden als bestuursle den gekozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer T. Boekee gekozen werd. de heer C. Captein Lz. van Leiderdorp. Na een uitgebreide bespreking kwam men tot de conclusie, dat de resulta ten van een groote tentoonstelling van Pioenen-bloemen in Holland, niet evenredig zijn aan -de daaraan ver bonden kosten. Zoowel het bestuur als de leden ble ken er meer voor te voelen te trachten in Londen of Berlijn eens flink voor den dag te komen, om daardoor meel de aandacht van de bloemenliefheb bers op de Pioen te vestigen. In verband hiermede werd besloten in 1929 geen tentoonstelling in Den Haag te organiseeren zooals oorspron kelijk de bedoeling was. Het bestuur en de tentoonstellingscommissie zul len onderzoeken, of het mogelijk zal zijn iri 1929 in Londen of Berlijn uit te komen. Verder werd besloten van 20 tot 22 Juni te Sassenheim in het gebouw „Bloemlust" een keuring te houden van Pioenenbloemen. DE LEIDSCHE DUINWATER MIJ. In de heden alhier gehouden Algemee ne Vergadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwater Maatschappij, onder voorzitterschap van den heer N. C. F. van Ginkel, waren vertegenwoordigd 21 aandeelen, uitbrengende 19 stemmen. Aan het door den directeur Ch. van Spall uitgebracht verslag over 1927 is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk aan den Rijn uit het duinreservoir opgepompt 2.214.394 M3 duinwater, tegen 2.228.880 M3 over het jaar 1926, zoodat er 14.486. M3 minder is opgepompt dan in 't vorige jaar. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 6067 M3, tegen 6106 M3 over 1926. De 2 Lancashire ketels, ieder met een verwarmingsoppervlak van 96 M2, gele verd in 1902 door de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmateriaal Werk spoor, te Amsterdam, kwamen dit jaar voor een in- en uitwendige ketelinspectie in aanmerking; gezien het feit, dat hier mede belangrijke kosten gepaard zouden gaan en zoowel elèctrische- als ruw-olie pompaggregaten aanwezig zijn, stelde zich de vraag deze ketels te behouden of ge deeltelijk op te ruimen. Tot dit laatste werd besloten, nadat de inspectie uitgewezen had, dat ketel no. 1 voor verderen dienst goedgekeurd werd. Deze ketel werkt nu alleen gedurende de wintermaanden voor de stoom-installatie en doet dan tevens dienst om de verschil lende gebouwen te verwarmen. Ketel no. 2 werd niet onderzocht, ter plaatse ontmanteld, gelicht, door de fir ma Kluivers te Leiden in stukken ge brand en verwijderd. Op de leeg gekomen plaats werd ketel No. 1 gesteld; door de firma K. Haasnoot Zoon te Katwijk aan den Rijn werd de bemetseling uitgevoerd en door de .firma J. Degens Scheeren te Leiden het iso latie-werk. Ter vervanging van de oude werd in de smederij geplaatst een nieuwe dynamo voor het vullen der accumulatoren. Door de N.V. „Fijnwerk" te Rotterdam werden geleverd en geplaatst in den wa tertoren te Katwijk aan den Rijn: een slijpmachine met 2 sneldraaiende amaril- steenen, en voor het schuren en slijpen van kleppen, een supportslijpsteentje met electro-motor, dat gemonteerd kan <vor- den op de draaibank. Behoudens het gewone onderhoud aan de diverse gebouwen werden o.a. de vol gende werken uitgevoerd: een nieuwe aardverbinding van 8 mM. rood-koperen draad werd aangebracht van den bliksem afleider van het pompgebouw naar het laag-'reservoir; het bleek n.L, dat de oude draad verschillende breuken, had, zoodat de weerstand opgelooper. was tot 7 Ohm; na de vervanging verminderde deze tot 1 Ohm. De bovenkant van dep schoorsteen bleek kromgetrokken en gescheurd te zijn; daarvoor moest 12 M. worden ver nieuwd. Orn den trek te verhoogen, werd besloten, tegelijk 3 M. hooger te bouwen, waardoor de bovenkant boven den toren uitsteekt. Ter versterking werd de schoor steen tevens voorzien van 25 stuks ijze ren trekbanden. Deze werkzaamheden werden uitgevoerd door de Eerste Hol- landsche Schoorsteen-Steenfabriek v.h. de Ridder Co. te Wassenaar. Tusschen de Mammouthpompen 4 en 5 zijn op afstanden van 50 M. haaks op de richting der draineerleiding in Oostelijke richting een serie van 8 peilputten ge plaatst, ter .waarneming van den water stand in het terrein. Toen de 32 putten in den watervang Groot-Berkheide in Z.O. richting geplaatst waren, moest de bestaande roteerende va- cuumpomp, welke diende om het vacuum te onderhouden, plaats maken voor een nieuwe verticale, langzaam loopende pomp; deze werd geleverd door de Machi nefabriek Pannevis Zoon te Utrecht; de daarbij hehoorende electromotor door de Electromotörenfabriek „Dordt" te Dor drecht. Om vlugger het vereischte vacuum te verkrijgen, werd eenigen tijd later een 2e pomp er bij geplaatst, geleverd door den zelfden fabrikant. De putten Nos. IA—21A, ten N.W. van Groot-Berkheide werden schoongepompt, de zuig- en filterbuizen gereinigd. De putten Nos. 122, met geperforeerd aarden buizen moesten buiten dienst ge steld worden, wegens geheele verstopping van de grindstortingen om de filters. De 225 mM. persleiding werd schoonge maakt met het buizenreinigingstoestel „Melch", met gevolg dat de persdruk van 14 x/2 tot 7% verminderde. De 150 mM. zuigleiding onderging een zelfde behan deling. De bliksemafleiders der pompgebouwen 1 en 2 werden voorzien van een 2e aard- verbinding, waardoor de weerstanden res pectievelijk verminderden van 9 tot 1 en 7 tot IY2 Ohm. Ten dienste van het opsporen van lek ken werd een toestel, genaamd „Geophon" van de „Oberschlesische Werkstatten für Prazisionsmechanik" te Ratibor (Ober- Schlesien) betrokken. Het is gebleken, dat dit toestel uitstekende diensten kan be wijzen, bij het opsporen van verborgen lekkage in hoofdbuizen en dienstleidin gen. Wegens het uitdiepen van den Nieuwen Rijn aan de zijde van het Utrechtsche Jaagp l alhier, moest de 50 mM. looden zinker bij de meelfabriek „De Rijn" v.h. firma T. J. Bots aldaar, dieper gelegd worden. Door demping der sloot in den Lagen Rijndijk bij de Driftstraat, gemeente Lei den, kwam de 100 mM. looden zinker te vervallen, waarvoor een 150 mM. gegoten ijzeren buis werd gelegd. Dank zij de belangrijke uitbreiding van het buizennet bedroeg de geheele lengte van het buizennet der Maatschappij op 31 December 1927: 97768 K M. Het buizennet in de omliggende gemeen ten, eigendom dier gemeenten, bedraagt: te Katwijk 20500 M., te Rijnsburg 4968 M., te Oegstgeest 12082 M., is 37550 M„ zoodat het totaal van het verzorgingsgebied be draagt 135.318 BS M. Het water werd het geheele jaar che misch en bacteriologisch onderzocht, resp. door ir. A. M. van Deventer en Dr. W. G. N. van der Sleen. Het oordeel was steeds gunstig. De 2454 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 896.995 Bi M3 zoodat, gerekend naar het totaal ver bruik van 2.214.394 M3, door de abonne menten moet gébruikt zijn 1.317.398>a M3, waaronder echter het water voor spuien, brandblussching en lekkage begrepen is. Voor brandblussching werd van een 13- tal brandkranen gebruik gemaakt. Het saldo der exploitatierekening in '27 bedraagt 309.702.54, zoodat onder bijvoe ging van de reserve van 1926 ad 16.000 en van het onverdeeld dividendsaldo 1926 na afschrijving op de rekening „Eigen dommen" en reserveering voor extra af schrijvingen, een bedrag van ƒ216.806.62 ter verdeeling overblijft, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15 en aan de gemeente Leiden 87.297.46 kan worden uitgekeerd. De balans werd, onder voorbehoud van goedkeuring door B. en W. dezer gemeen te, aangenomen. De afgetreden commissaris, de heer W. F. Verhey van Wijk, werd herkozen. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), Uitgesproken: 29 Mei. -P. van Zeil, caféhouder, Hil- llegoin, Hoofdstr. 58. R.Q. Jhr. Mr. Strick van Linschoten; Cur. Mr. L. G. van Dam, Haarlem. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BRIAND WEDER NAAR PARIJS. PARIJS, 31 Mei. V.D. Briand, die rich eenige. dagen tot herstel van znn gezondheid op zijn landgoed Gocherelle bevond, is te Parijs teruggekeerd). DE OPMARSCH DER ZUIDELIJKE TROEPEN. LONDEN, 31 Mei. V.D. De laatste telegrammen uit China melden, 'dat de opmarsch der Zuidelijke troepen naar Peking thans in vollen gang is. Volgens een telegram uit Tokio zou den bij jd'e gevechten tusschem de troe pen van Sjansi en de troepen van Tsjang Tso Lin langs den spoorweg Pe- king-Pukow reeds zes duizend man ge sneuveld zijn. De verjaardag van de groote incidenten to Shanghai, waar in J925 elf studenten werden gedood, is gisteren in deze stad rustig verloo- pen. De regiering had omvangrijke voorzorgsmaatregelen genomen. Voor de gevallenen werd' een gedenk- teeken onthuld. Toen de studenten trachtten te agiteer en, w erden acht van hen gearresteerd. Zij zijn later ech ter weer in vrijheid gest&ML DE AANGEHAALDE MORPHINE. TANDJONG PRIOK, 31 Mei. Aneta V.D'. Nader is gebleken, idat de door de- douane alhier aangehaalde 52 K.G. mor phine deel uitmaakten van -een par tij in transito, welke met het s.s. „Ron do" uit Amsterdam, verscheept was. De politie hield den Japanner uit For mosa, die eerst spoorloos verdwenen was „en de employe's van do firma te Batavia, welke belast was miet den vervoer van de go, deren naar China, aan en nam hun een verhoor af. De prijs van morphine in den clandestk'- nen handel' is f2500 per K.G., zo o dat op dien grondslag de waarde» in totaal der morphine f 130.000 bedraagt. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 30 Mei. De Eendracht. Bloemkool 1216, komkommers 12 19, andijvie 47, sla 37, peen 1822, rabarber 1.402, alles per 100 stuks. Doppers 8090, peulen 4060, poste lein 1015, spinazie 410, ailes per 100 Kg. GOUDA, 31 Mei. Veemarkt. Aange voerd in totaal 3157 stuks, w.o. 462 slachtvarkens, vette 0.330.33li, L011- densche 0.26—0.30, zouters 0.32—0.33, alle per pond, levend met 2 pCt. kor ting; 770 magere varkens, 2540; 1004 biggen, 1014; 12 runderen, 250350; 160 nuchtere kalveren, 1217; 3 gras- kalveren, 2035; 1 schaap; 125 lam meren, 1318; 20 bokken en geiten, 36, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen- sche, zouters, handel matig; magere varkens, biggen, runderen, nuchtere kalveren, graskalveren, schapen, lam meren, bokken en geiten, hard, matig GOUDA, 31 Mei. Kaasmarkt. Aan- oer 383 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 5054, 2e kw. 4549, zonder rijksm. le kw. 4548, zware 58. Han del matig. GOUDA, 31 Mei. Eierenveiling. Aan gevoerd 488 partijen. Prijzen: Kippen eieren 56, eendeneieren 5, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 31 Mei. Botermarkt. Aan voer 1357 ponden. Prijzen: Goeboter 0.901, weiboter 0.80Ö.90. Handel vl. HALFWEG, 31 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 12500 stuks. Prijzen: Kippen eieren 6.206.80, eendeneieren 5 5.35, per 100 stuks. Handel vlug. WOUBRUGGE, 30 Mei. Eieren. Aanvoer 3900 kippeneieren en 150 een deneieren. Prijs: Kippeneieren 5.50 6.05, eendeneieren 5.505.00, per 100 st. Boter. Prijs: 1.781.84 per Kg. Handel zeer vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 31 Mei 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 778.3 te Röst. L. B. 759.8 te Marseille. Verw. tot den avond van 1 Juni: Meest matige N. tot N.O. wind, be trokken of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 766. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 31 Mei: 9.39 nam. LUCH. PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 12.4 gr. C. ZWEMINRICHTING DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 16 gr. C. 's Middags 12 uur: 16.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: I6.0 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 1S.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam Berlijn 59.29Va Londen 12.093/. 'New-York 47 Parijs9.75'/,* Brussel 34.57l/2 Ztirich 47.75 Praa 7.34'/, Rome 13.05'-j Madrid41.40 Oslo66 39 Kopenhagen 66 49 Stockholm 66.49 Weenen 34.87

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3