ming, verklaart de regeering, ddt, aange zien de ervaring In West-Java opgedaan niet uitgewezen heeft, dat de wijze, waar op de bestuurshervorming voltrokken is, onbevredigende resultaten gehad heeft, en aangezien de regeering bij de verdere doorvoering van de bestuurshervorming op Java eji Madoera het niet raadzaam acht, van andere beginselen uit te gaan dan die, welke golden voor West-Java, de regeering in de uitlating van den minis ter geen voldoende aanleiding kan vin den, het in West-Java gevolgde stelsel 't onderwerp van hernieuwde besprekingen te doen uitmaken, en de verdere uitVne- ring van de betreffende ordonnanties op te schorten. In het regeertngsantwoord wordt overigens verwezen naar de rede voering van den gouverneur-generaal. Het antwoord op de vragen van het Volkraadslid C. M. M. H. Kies, of door de regeering plannen tot uitstel van do ver dere doorvoering van do bestuurshervor ming overwogen zijn, luidt, onder verwij zing naar de redevoering van den gou verneur-generaal, dat de regeering, het ge wicht van de bezwaren ten volle erken nende, niettemin geen dwingende aanlei ding heeft, de met 1 Juli bepaalde instel ling van de gewesten Oost- en Midden- Java, Soerakara en Djocjakarta nader te overwegen. EEN PATROUILLE OPGEGETEN. De toestand van den Zuid-Vogelkop op Nieuw-Guinea is thans rustig. De Resi dent van Ternate en de assistent-resident alsmede de Divisie-commandant zijn te ruggekeerd. Een gezaghebber is achterge bleven met drie brigades gewapende po litie. De door de opstandige bevolking vermoorde patrouille is waarschijnlijk door haar opgegeten. Gedurende de politioneele actie in de onrustige streek stuitte men slechts een maal op gewapend verzet, waarbij eenige deelnemers aan een bevolkingspatrouille onbeduidend gewond werden. Enkele ver zetslieden werden gedood. UIT DE OMGEVING. AARLANDEHVEEN. Alhier wil men een tweede Fan farecorps oprichten. Een vergadering werd reeds belegd. De collect© voor het huldeblpk aan H.M. de Koningin-Moeder, bracht f 123,op. De Gemeenteklok \vrjst den nieu wen tijd «inn. d? klok der R.K. kerk zonnetijd. De Gemeenteschool volgt den ctffilcieelen tijd. De R.K. school den ouden. De Chr. school volgt den gul den middenweg. De kerkdiensten zijn geregeld alsof er geen officieele tijd bekend is. Niettegenstaande het minder gun stige weer hebben vele luisteraars ge noten van hot concert. Zoterdagavond gegeven door ons Fanfarecorps „Door samenwerking .sterk''. Er viel te consta- teeren dat men is vooruitgegaan. TER AAR. Een 18-tal cursisten van denL.T.B, maakte oen excurs'e naar het Westland per autobus, teneinde een bezoek te brengen aan de kweekerij .van don heer v. Hout, en do fruit-kweekerij .yan den heer Verheul te Naaldwijk. Bij de gemeentepolitie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven 3 rij- wüelmerken, waarvan een kosteloos was afgegeven. Burgerlijk^ s'and. Bevaren: A. H. den Jong .g-b. Kenn er, d.; H. M. Bar- delmcrjer geb. Ereev ld, d.; G. Hooger- vorst 'geb. den Haan, z.: P, W. Turk geb. Zoetemelk, d,; P. G, Touw geb. f>na.- bel, d. Overleden: J. B. Cats j. echtgen. van N. M. G. de Wit *0 «Leiden; W. G. Hoogewout, 2 m. ALKEMADE. De van kracht geworden kiezers lijst voor dez gemeente tolt 2412 pers. boven den leeftijd van 25 jaar. Hier van zijn kiesgerechtigd voor de Twee de Kamer der Staten Generaal 2410, voor de Prov. Staten 2385 en voor den Gemeenteraad 2360. Het aantal uitge sloten kiezers bedraagt 2. ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdagavond is langs don Steekterweg de auto van den heerH. te Boskoop, doordat da bestuurder door het schelle licht van een passeerende auto te ver uitweek, aldaar in een sloot gereden. De inzittenden werden met moeite gered. De auto, die Vrijdagmor gen uit het water is gehaald, bleek Kan- tiienlrjk beschadigd. Gevonden voorwerpen: drie paar kousen, een zwarte dames portemon- inaie met inhoud, twee paar sportkou sen met bijbehoorende wol, een bril in doos, een duiJmstok, een kinder porte- monnaie met inhoud, een belastingplaat je 1928 in étui. Inlichtingen te bekomen aan het politiebureau. BODEGRAVEN. Vrijdagmiddag Rad op dcn Goud- ischen straatweg oven over de «spoor lijn, een hevige vechtpartij plaats. Eenige Waddinxveenders kregen het met ingezetenen uit onze gemeente te kwaad. Zij kwamen uit het café en sloe gen er niet k'erflesclijes op. Verschil lende vechtersbazen liepen daarbij lee- llrjke snij wonden op De op 1 5Mei j.L van kracht ge worden kiezerslijst 1918/T9 telt 2974 kiezers voor de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, 2925 kiezers voor de Pro vinciale Staten en 2827 kiezers voor den gemeenteraad BOSKOOP. Op de gehouden verkooping, ten overstaan van notaris Houtzagers, is het kantoorgebouw, met bovenwoning, fa brieksgebouw en woonhuis gelegen aan de Barendstraat en Bootst raat, toegewe zen aan den heer G. Bonter alhier voor f 16.020, De Muziek vereen. „Excelsior" al hier, hoopt 2en Pniksterdag deel tc nemen aan hot concours te Gouda. De yereeniging komt d: n voor het leejsfc uit in (cfe aid, „Uitmuntendheid". Vrijdagmiddag heeft men een aan vang gemaakt met do amoveering van de bekende schuur van den heer T. f. d. Brink. Een hcele verbetering voor het ver keer in de, Burg. Colrjnstraat. Woensdag a.s. zal de bad- on ziweminriehting to dozer plaatse ge opend worden. Coop. vereen, „De Roskoopsohe Veiling". Veiling van 18 Mei. Rozen per bos: Hadlev fi 1,60; Butterfly f081 1,12; Ophelia f0,70f10; Claudius Pernet f0,761,20; Golden Ophelia fo,8i1/32; Columbia f0,781,35;Ge mengde Rozen 2230 ct.; Pauls Scar- llet, f0,501; Marcel Royer f0,90 1,50; Jules Bochü f o,7i 1; Mac. Kei ler f0,481 02; Pink Pearl 45 ct.; Kei zerin Aug. Victoria 49 et.; With. Kordes fi,oi1,33; Lathyrus per bos 2030 ct.; Pyrethrum 1633 ct. Burgerlek© stand. Geboren: Gerar- dus Cornelis z v. G. J. Stolwijk ten E. M Straver; Christina Helena d.v. M. Vunk en H. J. KooiiMaria Tbaresia <Lv. IA. Brand en A. M. Vermeulen. Getrouwd: A. v. d'. Willik 35 'j. jen C. A. M. Grootendorst 28 j.; A. Anker 22 j. en K. v. d. Toioran: 20 J. Bakker 32 j. en M. J. Rodenburg 2öq. LEIDERDORP. Zaterdagmiddag werd onder groote belangstelling ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer J. J. Koning, oud-raadslid en wethouder de zer gemeente. Aan het graf hield Ds. Berends uit Veenendaal een rede. Als tweede spreker trad naar voren de hoer v. d. Zwet, namens den Kerkeraad der Geref. Kerk. De laatste spreker was Ds. Troost uit Naaldwijk, schoonzoon van den overledene, die ook namens do familie allo aanwezigen dankte voor hun belangstelling en in 't bijzonder do bei de sprekers voor hun hartelijke woordten bij dit graf gesproken. Onder de aanwezigen merkten wjj op o.a. B. en W. dozer gemeente, een bau- tal leden van den gemeenteraad, den Ge- meente-Seeretaris, den heer Corts, en den heer v. d. Valk Bouwman, Burge meester van Linschoten, zoon van wij len den heer G. v. d. Valk (Bouwman. NIEUWVEEN. Alhoewel nog zeer vroeg in den tijd, vergaderde de Wilhelminavereen. ter bespreking van de te houden feeste lijkheden ter gelegenheid van de a.s. verjaardag van H.M. de Ko-ningin. In de commissie tot Wering .van Schoolverzuim, is in de plaats van dien heer F. M. Baud gekozen de heer J. IW. Geesiïnk. NOORDWIJS AAN ZEE. Zaterdagavond g.'voel de de op den Ouden Ze-ewég wandelende v. d. W., be grafenis-ondernemer te Noordwijk-Biu- nen, zich plotseling onwel en zakte in een. Bjj v. K. binnengedragen, kon slechte de dood worden geconstateerd- NOORDEN. De gehouden verkoop van de Env .mabloem bracht tf 40,60 op. OEGSTGEEST. Bij het comité tor Huldiging van H.M. de Koningin-Moeder, in verband met haar 50-jarig verblijf hier te lande, is een becfrag van f326.182 ingekomen. De ljjst bevat 753 handteekeningeu. SASSENHEIM. GevestigdJ. L. Geuskens, Hoofdstr. 175 van Voorst; F. H. de Keuniing, Hoofdstr. 30a van Leiden; mej. N. Tol Florisschoutenstr. 33 .van Woubrugge; J. J. van den Bosch en gez., Char bonlaan 19 van Amsterdam. Vertrokken: mej, C. van Waveren van Hoofdstr. 197 naar Hillegom; A. de Gier van Ter Leede 3 naar Barendrecht. VOORHOUT. Vrijdagavond reed een automobilist door het achterom kijken in een in die Engelsche laan staande heg en daarna mej, v. D. aan, die eenige schaafwonden bekwam. Van een en ander is door |dc politie procesverbaal opgemaakt, aange zien het nummer bekend was. Naar wij .vernemen, is door de ge meente aangekocht een vijftal' huizen, staande nabij de spoorwegoverweg aan de Hoofdstraat. GEMENGD NIEUWS. Overreden en gedood. Te Berghem bij Oss is de vrachtrijder Brux uit Herpen door het op hol slaan van zijn paard on der zijn kar geraakt en aan de gevolgen overleden. Dood gevonden in een schakelkast, Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur werd de 18-jarige F. Kerckhofs, arbeider bij bet electriciteitsbedrijf te Brunssum, in een schakelkast van dat bedrijf dood aange troffen. Naar de doodsoorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Doodelijke val. Toen de machinist T. aan bet Waterschap De Deelen te 01de- boorn, Vrijdagmiddag in een lantaarn ge klommen was, ten einde eenige herstel lingen aan de lamp uit te voeren, viel hij plotseling van een hoogte van vier a vijf meter. Ernstig aan het hoofd gewond, werd hij opgenomen en overleed korten tijd later. De overledene, die ongeveer 30 jaar oud was, laat een vrouw en twee nog jonge kinderen achter. Verdronken. Zaterdagmorgen om half acht is te Vlaardingen uit een sloot aan den Hofsingel opgehaald het lijk van de 67-jarige weduwe J, Lijk aangespoeld. Op de kust van Terschelling is Zaterdag het lijk aange spoeld van R. de Jong, van Urk, een der opvarenden van den op 13 Februari ver- ganen botter U 69. Het lijk is naar Urk vervoerd. De oude IJsel droog geloopen. Tenge volge van een defect aan de sluis te Laag- keppel is de oude IJsel grootendeels droog geloopen en is de scheepvaart onmogelijk geworden. De beste klanten van de post. Vol gens Italiaansche couranten ontvangt de Paus dagelijks do omvangrijkste post ter wereld. Dagelijks komen niet minder dan gemiddeld 27.000 brieven en couranten in het Vaticaan binnen. In aantal volgt hierop de post voor den president der Vereepigde Staton van Amerika, op de derde plaats die voor den Koning- van Engeland. T Om de verzekeringssom? Bij Mar seille is een stoomschip onder verdachte omstandigheden gezonken. De duiker, die een onderzoek instelde, bevond, naar ge meld wordt, dat in het voorste gedeelte van het schip een groot gat ter lengte van 1 meter was, dat klaarblijkelijk van binnen uit veroorzaakt moet zijn. Men vermoedt, dat het schip met opzet tot zinken is gebracht, om op deze wijze het bedrag der verzekering te ontvangen. Reeds eenigen tijd geleden heeft de Fransche politie in de haven van Mar seille een dergelijk geval ontdekt. Toen werd een Italiaansch stoomschip, dat van Marseille naar Genua zou vertrek ken, eveneens met opeet tot zinken ge bracht. De roofmoord te Blauwkapel. Tijdens het onderzoek inzake den roofmoord te Blauwkapel is gebleken, dat er een testa ment in het spel wa9, waarbij het slacht offer Floor zijn geheele bezit naliet aan de verloofde van den verdachte de B., al thans een vrouw waarmee de B. op eeni- gerlei wijze in relatie stond. Thans staat, naar het „Hbd." meldt, vast, dat dit ge heele testament valsch is geweest, omdat het niet door Floor, maar door de B., die zich voor Floor uitgaf, werd gedicteerd. In Maart j.l. vervoegde zich op het no tariskantoor van baron van Wijnbergen te Utrecht een boer die zeide Wulfert Floor te heeten en die kwam spreken over het maken van een testament. Hij hjeid zich alsof hij aan den rand van het graf stond, kreunde af en toe van pijn en noemde als referentie J. van M., die ten kantore van genoemden notaris geen on bekende was. Later is uitgekomen, dat deze van M. de stiefvader was van het meisje, aan wie de z.g. Floor al zijn geld zou nalaten. Wellicht wetende, dat hij aan den notaris bekend moest zijn, alvo rens deze tot het opmaken van het testa ment zou overgaan, is de B. eenige malen bij notaris van Wijnbergen teruggekomen en heeft ten slotte het testament laten passeeren ten name van W. Floor. Door zijn vriendschap met Floor was hij van al diens omstandigheden op de hoogte, zoodat het hem geen moeite kostte de bei de candidaat-notarissen en het overige administratieve personeel om den tuin te leiden. Bij het nader onderzoek is alles uitge komen, zoodat het testament nietig en waardeloos is. Tevens bleek, dat zoowel de B. en van M. als diens stiefdochter hadden afge sproken zich nooit meer op het kantoor van notaris van Wijnbergen te vertoonen. Als een staaltje van de brutaliteit van de B. kan nog vermeld worden, dat hij, nadat het testament was geredigeerd, nog eens bij notaris van Wijnbergen is opge- loopen, om het te doen wijzigen. De rol, die van M. en zijn stiefdochter, die beiden nog in voorarrest zitten, hierbij hebben gespeeld, is nog niet volkomen duidelijk. Wel heeft van M. van het valsche testa ment geweten, maar of hij ook bij het complot van den moord en de brandstich ting betrokken is geweest, moet nog wor den nagegaan. Tegenover den candidaat-notaris, die het testament heeft gepaseerd, kon hij niet meer ontkennen op het kantoor te zijn geweest en zich daar voor Floor te hebben uitgegeven. Ook heeft hij bekend het bewuste jacht geweer in Februari te hebben gekocht. Brutale diefstal'op een schip. Hemel vaartsdag heeft in de Amsterdamsche ha ven een brutale diefstal plaats gehad. Met een vlot hebben twee personen zich bege ven naar het stoomschip „Irene" van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Mij. dat aan de kade van deze maatschappij gemeerd lag. Een van hei} is op het schip geklom men en is toen binnengedrongen in de hut van dep tweeden stuurmrn. Daar heeft hij diens uniform aangetrokken en in dit tenue heeft hij nagenoeg alle hutten van den kapitein en de officieren van 't schip bezocht. Allerlei voorwerpen, ook uniformpetten e.d. waren van zijn gading. De vrij belangrijke buit werd in de vlet geladen en weggevoerd. De inbreker is zoo brutaal geweest, dat hi: in zijn uni form als tweede stuurman zelfs gespro ken heeft met den wachtsman op de kade, dien hij vertelde dat hij aan boord wacht had. Toen Vrijdag de inbraak ontdekt werd, is de politie op onderzoek uitgetogen en zij is er in geslaagd eerst de vlet en daar na de beide personen, die haar bemanden op te sporen. De vlet was gehuurd bij een verhuurinrichting op de Mauritskade. De mannen hadden echter, toen zij de vlet terugbrachten, niet genoeg geld bij zich om den huurprijs te betalen. Een van hen heeft toen als onderpand zijn bewijs van Nederlanderschap afgegeven. Hierdoor was de politie in staat een der beide man nen, die een vroegere wachtsman van de K. N. S. M. bleek te zijn, op te sporen. Ook zijn medeplichtige werd daarna spoe dig aangehouden en bij de Zaterdag ge houden huiszoekingen werd het grootste gedeelte der gestolen voorwerpen terug gevonden. Land- en Tuinbouw. LANDARBEIDERSGEZINNEN NAAR ZUID-FRANKRIJK. Onlangs zijn door bemoeiing van de re- geeringscommissie voor emigratie van landarbeiders 7 Nederlandsche landarbei dersgezinnen naar Zuid-West-Frankrijk vertrokken. Fransche landbouwgroepen hebben verzocht om immigratie van nog een 25 gezinnen, en wel in den loop van dezen zomer, welke dan dadelijk op deel- bouwboerderijen geplaatst konden wor den. De regeeringscommissie heeft echter besloten, de resultaten met de geèmigreer- de gezinnen eerst af te wachten. Wel zul len denkelijk in Juli nog 4 gezinnen ver trekken. INVOER VAN KERSEN IN GROOT-BRITTANNIë. Naar de Nederl. rijkslandbouwcon- sulent te Londen meldt, is de invoer van kersen afkomstig uit Italië, met ingang van 16 Juni a.s. verboden, De invoer van kersen uit Frankrijk wordt cp bepaalde voorwaarden toegestaan tusschen 6 en 21 Juni. De invoer van kersen afkomstig uit andere Europee- sche lartden wordt na 5 Juni a.s. slechts toegestaan, Indien de zendin gen vergezeld gaan van een certificaat van oorsprong, afgegeven door een plaatselijke autoriteit van 't land van herkomst, aangevende het land en de plaats waar de kersen werden ge kweekt. Momenteel vertoeft in ons land de heer Henry Bancroft Smith, assistent commercial attaché to the American Embassy, gevestigd te Londen. Het doel van zijn verblijf is studie te ma ken van den landbouw-veestapel en de varkenshouderij in Europa. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De jaarvergadering van voorzitters en secretaries© der Koninkl. Nederl. Maatschappij van Tuinbouw- en Plant kunde zal 5 Juni te Apeldoorn worden gehouden en niet, zooals eerst was vastgesteld, te Dordrecht. VOLVETTE KAASBEREIDING OP DE BOERDERIJ. Prof. ir. B. van den Burg, ir. C. A. Kop- pejan en K. G. Staal hebben hunne onder zoekingen inzake de bereiding van vol vette kaas op de boerderij voortgelzet en deelen hun bevindingen mede in de Mei aflevering van het Landbouwkundig Tijd schrift. Uit de proefnemingen der laatste jaren meenen zij de conclusie te mogen trekken dat het voor de bereiding van uitsteken de volvette kaas op de boerderij in het geheel niet noodig is, dat er 's morgens en 's avonds kaas gemaakt wordt. Als men de melk zindelijk wint en behandelt, de avondmelk na het melken zorgvuldig afkoelt en tot den volgenden morgen koel bewaart, kan ze gerust met de morgen- melk samen verwerkt worden. Door dezen maatregel in te voeren, zou men zich een massa onnoodig werk op de boerderij kunnen besparen. RADIO-NIEUWS. HET OPSPOREN VAN STORINGEN. Het vinden van eenvoudige storingen wordt zeer vergemakkelijkt, indien men de beschikking heeft over een betrouw baar meetinstrument. Met behulp van een goeden voltmeter en wel bt» voor keur van het draaispoeltype, kunnen allerlei metingen worden verricht, die voor de controle op de goede werking van het toestel van waarde zijn. Niet alleen kan men met een dergelij- ken voltmeter nagaan of de vereischto gloeispanning voor de lampen aanwezig is en of de anodebatterii of de batterij tjes voor de negatieve ro03terspanning nog in goeden staat verkeeren, doch men kan dit instrumentje ook gebruiken als miDi-ampèremeter om den plaat- stroom der lampen te controleeren resp. om eventueele fouten in het toestel op te sporen. Voor het verrichten van dergelijke eenvoudige metingen, waarvoor geener- l|ei hulpmiddelen vereischt zijn, is het echter noodig dat de gebruikte volt meter inderdiaad van het draaispoel type is, d.w.z. de verplaatsing van den whzer moet verkregen worden door de draaiing van ©en draadlampje in een magnetisch veld. Gewoonlijk wordt dit draadraampje rechthoekig uitgevoerd en direct op het asje van don wijzer aangebracht, zoodat men bh beschouwing van het instrument veelal zonder moeite dit onderdeel kan herkennen. Bovendien is een ander ken merk hiervan, dat de sshaalverdeeling van het nulpunt af tot de maximale waar de geheel gelijkmatig is, d.w.z. tusschen alle opvolgende schaalwaarden bevinden zich gelijke afstanden. Uit den laard der constructie van •een voltmeter van het draaispoeltype vloeit de eigenschap voort, dat dit in strument in het algemeen een hoogeren weerstand heeft dan de electromagneti- sche, weekijzer- of hittedraad-voltmeters hetgeen voor radio-doeleinden een gun stige eigenschap is. Zelfs de kleine zak- voltmeters hebben als draai spoel-instru ment nog een zeer voldoenden weer stand voor de bovenomschreven metin gen, terwijl daartegenover de weerstand van het instrument bh gebruik ab milli- ampèremeter voor het meten van den plaatstroom toch geen nad-eeligen in vloed heeft op de meting. Men vervaardigt grootere draaispoel- rvoltoeters tot een weerstand van 100 ohm. per volt. Dit beteekent, dat voor i©en maximale schaalwaarde van 30x3 volt het instrument een weerstand krijgt van 30.000 ohm. De kleinere zakvoltme- ters van het draaispoeltype bezitten ge woonlijk een weerstand van omstreeks 50 ohm per volt d.w.z. bh ben meet- bereik van 10 volt heeft het instrument een weerstand van 500 ohm. Om den voltmeter als milli-ampère- meter te gebruiken, moet men dezen weerstand kennen; deze staat gewoon lijk op de schaal gedrukt. Om dan de schaalverdeeling in milli-ampères te verkrijgen, behoeft men slechts de maxi male schaalwaarde in volts te vermer niigvuldigen met 100 en daarna te doelen door den weerstand in ohms. Het aldus verkregen gelal geeft dan de maxi male schaalwaarde in milli-ampères aan en. daar de schaalverdeeling .geheel re gelmatig is, kan men alle andere schaal waarden in verhouding omrekenen. Neemt men als voorbeeld een voltme»- ter met een schaal tot 12 volt en ben weerstand van 600 ohm, dan loopt de schaal in milüampères tot 12 X 100 600 20 milliampère. Geeft de wgzer van het instrument dus 12 volt aan, dan beteekent dit bij gebruik als milli-ampèremeter 20 milli-ampère; bh 6 volt is dit 10 milli-ampère, bnz. De prijs van een dergelijk en draai- spoel-voltmcter is gewoonlijk iets hoo- ger dan van voRm-ters van het electro- magnetischc type, voor metingen aan radic-toestellen verdient het eerstge noemde instrument echter verre de .voorkeur. RADIO-ZWEMLES. Gist renavond heb ik zwemles Door de radio gehad, Met mijn gansche bloedverwantschap Kroop ik in het koele bad. Ja, natuurlijk niet te zamen Telkens ééntje tegelijk, Want ons huis is nog geen badkuip Voor vijf, zes, personen rijk. Het begon eerst op het droge. Hangend tusschen twee erapauds Gaf de loudspreker het teeken: Armen voorwaarts: jetzt geht's los! Weliswaar ging er een vaasje Met pendule naar de maan Maar dat prul van tante Fientje Had er al te lang gestaan. Later werd het pas gezellig Toen het in natu ra ging, En de wrakke, oude geyser d' Echte springplank goed verving. Eerst natuurlijk in 't ondiepe Dus de kuip maar één kwart vol. Daarna vulden we de badkuip Héélemaal. Toen kwam de lol. Eén momentje kwam er ruzie, Een een kleine woordenstrijd, Wie het laatst erin mocht duiken, (U begrijpt, de frlsschigheid). Zéér bijzonder was het oef'nen Aan den hengel. Die hing strak, Tot de hanglamp, waar hij vastzat, Naar beneden kwam en brak. Werkelijk, die Radio-zwemles Is de eerste stap naar meer, Strakjes vliegles via Schiphol, Onafhank'lijk van het weer. Daarna hockey, voetbal, tennis, Ping-pong, athletiek en zoo. Al d' Olympische geneugten Krijgen we in huis cadeau, Polsstokspringen over tafel, Honderd meter hordenloop, Dwars door gobelin-fauteuiltjes. 't Is gezellig en goedkoop. Ieder huisje wordt een stadion, Elke kamer een terrein, En het kleinste kabinetje Zal nog een tribune zijn. Hilversum, ik dank u hevig. Hulde voor die zwemidee, Krijgen we in Juni draadloos Zonnebad met koets aan zee? Dan heeft elk zijn eigen badplaats, 't Zij als huis-zee of bassin, Mijn étage, golvend-klotsend, Heet dan Wouter Loeb-les-bains. (Het Vaderland). VISSCEERÏJBERICHTEN. IJMUIDEN, 19 Mei. Heden aangeko men aan den Rijksvischafslag 2 kotters, 3 loggers en 33 kustvisschvers. De prij zen en aanvoeren van trawlvisch waren als volgt: 50 kn. .tarbot f6,508o, 3 Jen. gr. schol f3540, 7 kn. kl. f34—45*. 22 kn. zetschol f2744, 580 kn. kl. schol f3 20, 21 kn. bot f5,5011, 63 kn. schar f3.4012, 9 kn. tongschar fu38, 5 kn. kl'. roode poon f36, 15 kn. pieter man poontjes fi,io16, 2 kn. middel schelvisch f24, 11 kn. kleinmiddel f12 14, 127 kn. kl. f7,5012, 15 kn. gr. gullen f7,508,50, 11 kn. kl. f59,50 03 kn. wijting f2,405,50, 8 kn. ma kreel f510, al es per kist van 50 K G, 3 kn. rog .f12,5027 per 20 st., 35 kn. kabeljauw f24—35 p. k. van 125 ,K.G. gr. tong 1065 st. a f1,501,65, 6715 st. middel tong f1,301,60, 18321 st. kl. tong f 1,201,30 per K.G. vleet f2,202,75, 90 st. leng fo,65—1,10, 65 st. heilbot f3,1225,65, 510 st. kool- visch f0,25°,47 alles per stuk. Heden kwam hier aan de markt de Duitsche. stoomtreiler HH. 44 m, f 18 7 7 tb esomming Van de IJmuider stoomtredlera kwa men or heden 8 aan de markt. De be sommingen waren: JJM, 29 m. f2.365, IJM. 23 m. f 1.090, IJM. 192 m. f3.150, LJM. 60 m. f3.205, I/M. 195 m. f 1.975, IJM. 159 ju. f1.864, IJM. 325 m. f2.410 en IJM. 40 m. f 1.872. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMDP IK A-LIJN. VEENDAM, 19 v. New-York n. R'dam. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam, 19 (12 midd.) v. Liverpool. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans, 18 (n.m.) v. Tampico. ROTTERDAM, R'dam n. New-York 18 (4.53 v.m.) 230 mijl Z.W. v. Valentia. RIJNDAM, 19 v. A'dam n. Wight. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. MELISKERK (thuisr.) 18 te Delagoa- baai. ALKAID (uitr.) 19 v. Algoabaai. RANDFONTEIN (uitr.) 17 te Kilidini. GIEKERK (thuisr.) 18 v. Pt. Sudan. NIJKERK (thuisr.) 18 v. Duinkerken. RIJPERKERK, 18 v. R'dam te Hamb. SUMATRA (thuisr.) 18 v. Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND (uitr.) 18 (8.50 v.m.) 37 mijl O. van Niton. ALCHIBA, 18 v. A'dam te Hamburg. DRECHTSTROOM (uitr.) 18 v. Dakar. EEMSTROOM (thuisr.) 18 v. Discove. HERMES (uitr.) 18 v. Lome. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAPANOELI (thuisr.) p. 19 Gibraltar. KERTOSONO (uittr.) p. 19 Port de Galle. TOBA (thuisr.) 19 v. Marseille. SITOEBONDO (uitr.) 19 v. Bremen. MODJOKERTO, 19 v. R'dam n. Hamb. 1NDRAPOERA (uitr.) 19 te Batavia. SIBAJAK (uitr.) p. 19 (8 v.m.) Ouessant PALEMBANG (thuisr.) p. 19 (2 v.m.) Gibraltar. VARDULIA (thuisr.) 21 (6 v.m.) te Rotterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MOENA (thui9r.) 18 v. Singapore. PRINSES JULIANA (thuisr.) *18 v. Singapore. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 19 v. Colombo. MAHSUD (gech.) (thuisr.) p. 18 Perim

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6