tm W&g&kjmd Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. B. en W. van Leiden brengen ter alg< nieene kennis, dat door hen vergunning; is verleend aan de firma J. C. 'van Ider Steen en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de banketbakkerij in het perceel Langebrug Nis. 33b, 35, 37 eP 37 a, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie G. Nis. 177 L 1773 *01184" Leiden, 21 Mei 1928. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Zuid-oostelijk gedeelte van Turkestan tè ondernemen. De ontdekkingsreiziger is echter van plan, eerst nog een korte reis naar Europa te ondernemen, teneinde zijn uitrusting nog te completeeren. HET NIEUWE ITALIë. Een nieuwe trein voor den koning. Het nieuwe Italië moet zich ook in uiterlijkheden manifesteeren, schrijft de N. R. C., en zoo krijgt dan ook de koninklijke familie een nieuwen trein, voor eigen gebruik en om ter beschik king van vreemde staatshoofden te stellen," als die Italië komen bezoeken. De trein telt vijf rijtuigen, die voor het verblijf der vorstelijke personen ingericht zijn, een eetrijtnigen vier rijtuigen voor den koning, de 'koningin de kroonprins en de verdere prinsen. De groote salon (eetwagen) en de rij tuigen voor den koning en de konin gin zijn vervaardigd te Turijn en ver sierd door Prof. Guilio Casanova. Deze heeft de muur- en zolderschil deringen uit de kerken en kapellen van de vierde eeuw ten voorbeeld ge nomen, in zooverre, dat hij de beschil deringen op. een gouden of zilveren fond heeft uitgevoerd.; de figuren zijn echter modern. De rijtuigen maken van binnen den indruk van kleine paleisjes. Zij be staan elk uit een vestibule, een groote zaal, een klein salonnetje en een slaapkamer. De betimmering is uitgevoerd in ge beeldhouwd, veelkleurig hout, de stoe len zijn bekleed met kostbaar brocaat, versierd met heraldieke motieven, ont leend aan de wapens van Savoie en den Italiaanschen staat en'den roeden- bundel der lictoren. De gouden en zilveren beschilderin gen vangen het licht op en weerkaat sen de zorgvuldig gekozen veelkleurig heid van de houtsoorten en van de bekleedsels. Alle onderdeelen, de fraai gebeeldhouwde deuren, de bedrukte lederen behangsels van de gangen, de tapijten, het kristal en het brons van de kronen, zijn met even groote zorg en kunstzinnigheid behandeld. Alles, voorzoover mogelijk, is van eigen bo dem, tapijten van Bari, stoffen van Ve netië, houtsoorten uit Turijn, enz. Het kristal van de lampen moest uit Noorwegen aangevoerd worden, doch het is geheel in Italië bewerkt. De wagens zijn electrisch verlicht en hebben behalve accumulatoren ook een dynamo voor het opwekken van stroom. Voorts zijn zij voorzien van 'n warm waterleiding en onderling telefonisch verbonden. Aan de veering en de koppeling is de uiterste zorg besteed om de schok ken bij het rijden zoo min mogelijk te maken. De rijtuigen zijn van buiten blauw van kleur. KORTE BERICHTEN. Te Warschau is aangekomen deLi- thausche delegatie voor de Poolsch-Li- thausche commissie ter behandeling der leconomische-, transito- 'en verkeersmid- Ideitenkwesties. Naar uit Angora gemielld wordt-, zijn sedert Zaterdag in een plaatsje na bij Kutaia vijf aardbevingen gevoéld. In de omgeving van Bronswijk zijn Zaterdag door den bliksem in een wei land twee mannen en twee paarden ge dood. Vier personen werden licht ge wond. Roemienië heeft de opiumconven tie geratificeerd. De zitting van het Economisch Co mité is gesloten, na goedkeuring van het rapport aan den Raad. Frankrijk heeft Kellogg's voorstel betreffende een anti-oorl'ogsverdrag voor waardelijk aangenomen. De toestand van den Duitsohen minister van buiten!, zaken, Stresemann, blijft vooruitgaande. De Bremen-vliegers kwamen Za terdag te Boston aan. Zij werden storm achtig 'toegejuicht: hiermede is hun rondvlucht door de' Vereenigde Staten geëindigd. De Roemeensche plaatsvervangen de min. van buiten!. zaken heeft een onderhoud gehad met .den Belgischen gezant te Boekarest,waarschijnlijk over de vestiging yan prins Carol1 in België. GEMENGD NIEUWS. Branden. Te I-Ieyen bij Gennep is de boerderij van J. Cuypers afgebrand. Een gedeelte van den inboedel werd nog ge red. Verzekering dekt de schade. Ernstig auto-ongeluk. Naar uit Am sterdam gemeld wordt, is gistermorgen te ongeveer kwart over 12 een motor met zij span, welke van de richting Omval kwam ter hoogte van Schollenbrug in botsing gekomen met een tot nu toe onbekenden auto. De motor, welke bestuurd werd door een 51-jarigen man, die in de hoofdstad woonachtig is, sloeg over den kop, met 't gevolg, dat de berijder en zijn echtgenoote die in den zijspan zat tegen de straat ge- smakt werden. Wonder boven wonder liep le vrouw nagenoeg geen letsel op. De man werd echter zeer ernstig aan bet loofd verwond en moest per auto van len G. G. en G. D. naar het O.L.V. Gast huis vervoerd worden. RECLAME. Moeders nemen voor c!e roode, Jj^§^gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30en 60 cL Tube 60 cl. Bij Apofh. en Drogisten Ofschoon de chauffeur van den auto in snellen vaart was doorgereden, heeft een jongen, die van het ongeval getuige is ge weest, het nummer kunnen opnemen, zoodat de politie, die de zaak onderzoekt, een belangrijk wapen in handen heeft. Aangehouden. In verband met het vinden van een kinderlijkje te Hengelo, is Zaterdagmorgen de verdachte moeder aangehouden. Wij vernemen, dat Dr. Hulst van Arnhem de sectie zal verrichten. De koude. De landbouwer D. D. J. te Hallum (Friesland) liet een 30-tal scha pen scheren. Den volgenden morgen kwam hij tot de onaangename ontdek king, dat er 27 door de nachtkoude waren bezweken. De dieren werden voor de con sumptie afgekeurd. Kind verbrand. Te Erfscheiderveen bij Stadskanaal viel een 1 K-jarig kind van den heer p. in een teil met heet wasehwater. Het is aan de gevolgen over leden. „De Opstandigen". De roman „De Op- standigen" van Jo van Ammers—Kuiler, zal in het aanstaande najaar in Engeland bij J. Dent Sons, in Amerika bij E. P. Dutton en in Denemarken bij Steen Has- selbalch, verschijnen. De Engelsche ver taling is van Miss W. Hoper, de Deensche van mevr. Prof. Hammericht. Groote nalatenschappen. James Deu- char, een brouwer, die, naar het verhaal luidt, zestig jaar geleden van Gultrie naar Newcastle ging met slechts twee shillings op zak, is thans gestorven en heeft een' vermogen van 1.207.726 pond sterling na gelaten. Een andere meevaller aan successie rechten voor de Engelsche schatkist is de nalatenschap van 1.218.286 pond ster ling van Rex David Cohen, van Condover Hall bij Shrewsbury, een zakenman. Een Afrika-expeditie teruggekeerd. Na een tocht van ongeveer een half jaar is thans de Afrika-expeditie van den Ber- lijnschen dierentuin weer te Berlijn te ruggekeerd. De expeditie stond onder lei ding van Dr. Lutz Heek. De expeditie heeft o.a. medegebracht een neushoorndier, vijf giraffen, drie Nijlpaarden, negen zebra's, drie antilopen, een groot aantal apen, vier struisvogels en een groot aantal exor tische vogels. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. -- Gistermiddag omstreeks 2 uur ïs de bliksem geslagen in het dale van de Ned. Herv. kerk alhier. Gelukkig jverdl geen noemenswaardige schade aange richt; alleen zijn de stoppen van liet electrisch licht doorgebrand. VOORSCHOTEN. Zaterdagmiddag is den heer G. v. E. aan* den Rijndijk onder tleze ge meente een ernstig .ongeluk overkomen. Hij stond te wachten voor de spoorweg- weg aan de Vink met een handj-,vagen, toen een luxe auto van richting Haag edie Schouw aan kwam rijden *met groote vaart, te laat remde en dfoor schoot tegen v. E. en deze bekneld kaak te tusschen de handwagen en een lux© auto, welke alreeds voor den overweg wachtte. $let een ernstige bloeduitstor ting en kneuzingen is van E. naar huis gebracht. Tegen den bestuurder van de auto is procesverbaal opgemaakt. De heer Verkerk alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Zegwaard. 'Door de Ned. Herv. Zendingsver- •eenijging zal 2 en Pinksterdag op het lanagoed Racphorst het jaarlijksch Zen- dingsfeest worden gehouden. Sprekers zijn Ds. Fortgens van hier, Ds. L. D: Poot van Haarlem,oud-Zendeling J. H. Blinde te Rotterdam, Dr. 3. Riemens van Leiden en Ds. H. v. Dijken te Leid- echendam. Het Harm.gezelschap „Beu- venuto" verleent medewerking. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In tweede instantie kwam de zaak .voor tegen IT. M. S. te Zoeterwoude, die verschillende voorgeschreven ver beteringen niet aan eenige huizen zou hebben aangebracht. Wederom werd gehoord de gemeen te-opzichter van Mil, die zich aan zijn rapport hield en verklaarde, dat ver schillende verbeteringen niet waren aangebacht. Ook de gemeente-veldwachter Brojc- terman hield zich aan liet rapport en logde dezelfde verklaringen af. Daarna werden eenige getuigen décharge gehoord, waarna A. Mors verklaarde, dat hij alle gaten had ge repareerd. Nog werden verschillende getuigen a décharge gehoord, die allen verklaarden de een of andere repara tie te hebben verricht. De ambt. van het O.M. meende dat niet alles in orde was gemaakt en oischte 36 maal f 2.50. De kantonrechter bepaalde het schriftelijk vonnis op heden over 14 dagen. A. J. O. te Katwijk aan Zee zou last hebben gegeven tot het afgraven van zand in dat gedeelte der duinen te Katwijk, dat afgesloten is. Verd. was niet verschenen. Overste Rozemond, die daar toezicht heeft, verklaarde, dat het zand was afgegraven, terwijl getuige v. d. Bent verklaarde, de af graving op last van verd. te hebben ge daan. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen verd. een geldboete van f 40 subs. 20 dagen hechtenis, wat cle kanton rechter tot f 25 subs. 10 dagen vermin derde. Gemeenteraad Leiden. Hedenmiddag te 2 uur kwam de ge meenteraad van Leiden in vergadering hijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester Mr. A. van de Sande Bakhuy- zen. 'De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat met kennisgeving af wezig is de heer van Stralen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken merke» we op: Een schrijven van den heer Burgerjon, waarin hij wegens vertrek uit de ge meente als raadslid bedankt. Een schriftelijke dankbetuiging van TI. K. II. Prinses Juliana voor liet telegram van gel ulcwensch ter gelegenheid van haar 19e verjaardag. Verschillende missives van Ged. Staten, houdende disposities op raadsbesluiten. Worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de Oudercommissie van de O.L.-school aan de Duivenbodestraat A. en B., waarin adhaesie betuigd wordt aan een adres van den heer Eikerbout e.a. om een O.L. Bewaarschool in het Zui derkwartier te bouwen, zal worden be handeld als deze zaak aan de orde komt. Een verslag van de commissie van Plaatselijk Toezicht op het O. L. O. wordt voor kennisgeving aangenomen. Een adres betreffende ruiling van duin- grond met den heer baron van Wassenaar van Catwijck wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Eveneens een adres van de winkeliers aan de Haarlemmerstraat en Donkersteeg tegen straatverkoop. Idem een adres van de bewoners van de Aloëlaan waarin verzocht wordt dem ping van een langs die laan gelegen sloot. Een adres van Dr. J. Roos, waarin deze eervol ontslag als leeraar van het gym nasium aanvraagt, wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Een adres van den neutralen Bestuur- dersbond inzake punt 14 van de agenda, zal bij dat punt behandeld worden. 1. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage. De heer V a 11 Eek beveelt aan den heer Scliuller, de heer Rom ij n be veelt aan den heer Bosman. Benoemd worden dc heeren Scliul ler en Bosman, die hun benoeming aanvaarden. 2. Benoeming van een lid van het Be stuur der vereeniging „de Ambachts school". Benoemd wordt de heer Korswagen. 3. Prae-advies op het verzoek van S, de Boer Azn, om ontslag als lid van de Schattingscommissie, bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914. Het Verslag wordt eervol verleend. 4. Rekening dienst 1927, van de Plaat selijke Schoolcommissie. Conform besloten. 5. Voorstel: a. tot wijziging van het Raadsbesluit van 5 Maart 1928, in zake de verhuring van de bovenverdieping van perceel N. Mare 15, aan den Armenraad; b. tot verlaging van het bedrag der be schikbaar gestelde gelden ten behoeve van de inrichting van de sub a. bedoelde bo venverdieping tot kantoorlokalen voor den Armenraad. Conform besloten. 6. Voorstel tot verkoop aan J. W. Rey- neveld q.q. van het perceel bouwgrond op het Raamland, gelegen aan de Kern straat, Sectie M No. 4207 ged. Conform besloten. 7. Prae-advies op het verzoek van - de Leidsche Duinwater Maatschappij, om goedkeuring van de verbreeding van den weg langs het bestaande duinkanaal on der de gemeenten Katwijk en Wassenaar. Conform besloten. 8. Voorstel: a, tot overneming in eigendom en on derhoud bij de gemeente van een gedeelte van de Rijnkade en van het niet reeds in eigendom aan de gemeente toebehooren- de gedeelte van de Munnikenbrug; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbetering van de Rijnkade. Conform besloten. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitvoering van eenige wer ken, ter verbetering van den toestand na bij den ingang van de Stadshulpwerf aan de Oude Heerengracht. De heer Groene veld heeft ge zien, dat het de bedoeling is daar we der een urinoir te plaatsen. Daaraan zijn nog al bezwaren verbonden en spr. geeft in overweging het ding van boven te bedekken. De heer Manders vinclt, dat het beter is, om alles te gelijk te laten uit voeren. Dat zal kosten sparen. De beer Splinter zegt, dat het de bedoeling is, dat het volgend jaar te doen. Dat verschil in kosten zal betrekkelijk gering zijn. Het noodza kelijke is eerst genomen. Het heeft weinig zin om het werk geheel uit te voeren. De heer Manders denkt, dat het op het bedrag van 3000 10 pet. bespa ring zal geven en dat vindt spr. nog wel van belang. Spr. stelt voor om de werken gelijktijdig uit te voeren. (De zitting duurt voort). STADSNIEUWS. RAADSLID J. BURGERJON. Door het lid van den gemeenteraad, de heer J. Burgerjon, behoorende tot de S D. A. P., is als zoodanig wegens vertrek uit de gemeente ontslag ge nomen. De heer Burgerjon werd vorig jaar als 110. 10 op de S. D. A. P.-lijst tot Raadslid gekozen. Zijn opvolger naar rangorde is de hoer G. Koole. Laatste Berichten, HET S.S. „VEENDAM". Bij de Directie van de Holland Amerika-lijn is een telegram binnen gekomen, blijkens hetwelk de „Veen- dam" gisterochtend te zes uur te New York is aangekomen. Het schip zal ge lost en gerepareerd worden. De passa giers worden zooveel mogelijk naar de „Nieuw Amsterdam" overgebracht. ONGEVAL BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN. Een der werklieden brj de Zuiderzei werken, zekere Ippel, wonende -te> .Wer kendam. had bet ongeluk tusschen staal draden bekneld te geraken. Hem werd oen been afgekneld. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis te Hoorn ver voerd en aldaar opgenomen.. De man was pas een dag bij 'de werken ,van fde Zuiderzee werkzaam. INBRAAK. In den vroegen Zondagmorgen is te Hoorn, bij Hen heer C. Lange, terwijl de bewoners lagen .te slapen, een brutale inbraak gepleegd..Een uit melken gaan de boer zag jemand in de woonkamer staan, doch hij vermoedde dat hei een der bewoners was. Tc en de bewoners ten slotte wakker werden, bleken alle siera den ter waarde van ongeveer f800, 'gestolen, benevens eenig geld. - EEN KERKTOREN IN BRAND. Hedenmorgen te ongeveer zes uur is de bliksem geslagen in den toren van de Ned. Herv. Kerk te Farmsum. gemeen te Delfzijl, waardoor de toren in brand geraakte. Om- zeven uur hedenmorgen stond de toireh in volle vlam. De spits is leeds naar beneden gestort en ook de kerk, een der fraaiste bouwwerken der pro vincie Groningen, loopt groot gevaar. De brandweer tracht met drie spuiten het vuur moester te worden. De aangren zende woningen zijn ontruimd. DE THEEVEILINGEN. De Vereeniging van thee-importeurs heeft besloten met ingang ,van 1929 de Amsterdamse he thee veiling en t'e deen houden om de twee weken, inplaats van om de drie weken, zooals thans het geval is. De zomervacantie blijft, evenals de Kerstvac-antie, in beginsel ge handhaafd. Dé data der veilingen in '29 zullen nader vasigeste'.d worden. Ook de afrekening der verkoopen niet d.e onder nemingen zal eveneens bespoedigd wor den. STATIONSINBRAAK TE AMERSFOORT. Hedennacht hebben inbrekers zich door het openschuiven van een raam toegang verschaft tot de goederenloods en daarbij .behoorende bureaux aan het stations-emplacement te Amersfoort. De lloods was hedenochtend een complete ruïne. Alle pakketten waren geopend en docreengeworpen. Ook de schrijfta fels waren geopend, doch deze bevatten geen geldwaarden. De brandkast had men ongemoeid gelaten. Het bedrag, dat ontvreemd is, kon nog niet worden vast gesteld. DOOR DEN TREIN OPZIJ GEWORPEN. Zondagavond is de 53-jarige J. B., drukker te Apeldoorn, door den locaal trein, die te 18.49 van Apeldoorn in lie richting Hattem vertrekt, op den onbe- waakten overweg aan de Waterloosclie weg, aangereden. B. was per rijwiel en is vermoedelijk door den trein opzij geworpen. Hij werd zwaar aan het hoofd verwond, en is ter plaatse door Dr. Bouman verbonden, waarna hij in be- denkelijken toestand per poli'tie-auto naar het ziekenhuis vervoerd werd. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE UITSLAG DER VERKIEZINGEN. BERLIJN, 21 MEI (V.D.) Verwacht wordt, dat de regeering- van Marx morgen in verband met het resultaat oer verkiezingen zal aftreden. Het wordt algemeen waarschijnlijk geacht, dat een nieuwe coalitie met de sociaal democraten zonder de Duitséh-natio- nalen zal worden tot stand gebracht. Voor Pruisen verwacht men een nieuwe benoeming van Braun tot mi nister-president. BERLIJN, 2 iMei. V.D. Tegelijk met de verkiezingen voor den rijksdag, wer den gisteren de verkiezingen voor den Pruisisch en landdag gehouden. De uit slag daarvan luidt als volgt: Sociaal-Democraten 4.257.198 st., 106 zetels; Duitsch-Nationalen-2.534,540 st, 63 zetels; Centrum ,6221.938 st., 65 ze tels; Duitsche Volkspartij 1.383.956 öt- 34 zetels; Communisten 1.541.608 st. 38 zetels; Democraten 608.457 st., 15 zetels Linksche Communisten 40.837 st., o ze tels: Economische Partij 708.272 st., 17 zetels; Nationaal Socialisten 295.310 st, 4 zetels; Duitsche Boerenpartij 66.054 st., o zetels; Voelk. Nat. Block 225.80S st., 2 zetels; Dt Hann. Part. .115.712 st., 3 zetels; Chr. N. B. P. 1263.826 st, 4 ze tels; Volksrechtpartii 206.724 st, o ze tels. DE BESLISSENDE SLAG? TOKIO, 21 Mei. V.D. Uit Moekdein wordt gemeld, dat vele families van offi cieren van het leger van Chang-Tso-Lin daar terugkceren, hetg%en er op wijst, dat de troepen van Chang-Tso-Lin in den strijd, die thans ten Zuiden van Peking en Tientsin wordt gestreden, zul len worden verslagen. Verwacht wordt dat de beslissende slag aan het einde van deze v#eek zal vallen. Chang-Tso-Lin zet thans alles op het spel. De Jap arische' troepen worden gecon centreerd tusschen Moekden en de ha ven van Shanhaikwan op 150 myl af stand van Tientsin. ENGELSCHE VLIEGBOOTEN AANGEKOMEN. BATAVIA, 21 Mei. (Aneta-V.D.). De vier metalen vliegbooten van de Royal Air Force, die op 17 October U» van Plymouth vertrokken waren voor oen kruistocht naar het Oosten en Austra- Tië, zijn in de Klabat-Baai bij Bangka aangekomen. De reis had tot dusverre een goed verloop. Woensdagochtend met daglicht wordt de reis naar Bata via. voortgezet. DE COMMUNISTEN TE POELOE BABI. BATAVIA, 21 Mei. (Aneta-V.D.). De Regent van Batavia is met de „Mirel" naar Poeloe Babi vertrokken om een onderzoek in te stellen naar de gedra gingen van de communisten, die op dit eiland den lichtwachter lastig vielen en het licht trachten te vernielen. AUSTRALISCHE VOETBALLERS OP TOURNéE. SOERABAJA, 21 Mei. (Aneta-V.D.). Een vertegenwoordigend Australisch voetbal-elftal, wordt op 4 Juli alhier verwacht voor het maken van een tournée over Java. MARKTBERICHTE N. ROTTERDAM, 21 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 590 vette runderen, 395 vette kalveren. 218 schapen of lam meren, 740 varkens. Prijzen: koeien 5156, 4649, 34— 38; ossen 5052, 4647K, 42; kalveren 72 K77 K, 57K—62K. 421/,—47l/2; schapen 2834; lammeren 2023; -var kens 35, 34, 33; stieren 48, 44, 38. Overzicht: koeien en ossen handel traag, prijzen gedrukt; vette kalveren handel slecht, lagere prijzen; schapen en lammeren handel flauw prijzen ge woon; varkens handel vlug, hoogere prijzen; stieren tamelijk vlugge han del, prijzen ongeveer van vorige week. ROTTERDAM, 21 Mei. Aardappelen Brielsche eigenh. 9, idem blauwen 8.25 9, Zeeuwsche bonten 8.259, Bravo's 99.50; Red Star 88.50, Belgische eigenh. 44.75 Industrie 66,40, Malta Winter 1316 cent per Kg., Spring 18 ROTTERDAM, 21 Mei. Vlasbeurs. Aangevoerd 3700 Kg. Blauw, 1,201.60; 2800 Kg. Groningsch, 1.201.50; 610 Kg. D.R. 0,90—1,05; 7100 Kg. Holl. Geel, 1.20—1.60; 4670 Kg. Wit, 1—1.20. ROELOFARENDSVEEN, 19 Mei. Veiling. Aardbeien 1528 cept per doosje; peulen 5.505.90 per 10 pond; capucijners 3.20 per 10 pond; snijboo- nen 1.75 per 100 stuks; sla 5.30i0.70, idem no. 2. 3.505.40 per 100 krop; bloemkool 830 cent per stuk. AMSTERDAM. 21 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 501 vette koeien, le kw. 1.04—1.16, 2e kw. 0.90—1.04, 3e kw. 0.76 0.90, per Kg. slachtgewicht; 130 melk en kalf koeien le kw. 0.800.90, 2e kw. 0.700.80, 3e kw. 0.60—0.70, per Kg. le vend gewicht; 139 nuchtere kalveren, 1118; 86 schapen, 3242, 233 lamme ren, 1422 per stuk; 730 varkens, Holl. le kw. 0.800.81 K2e kw. 0.79—0.80, Overz. en Geld, le kw. 0.800.81, 2e kw. 0.790.80, vette varkens, 0.770.79 per Kg. slachtgewicht; 100 paarden, 150—-250 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Mei 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 769.0 te Thorshavn. L. B. 748.6 te Vardö. Verw. tot den avond van 22 Mei: Zwakke tot matige N.O. tot O wind, meest zwaarbewolkt, nog kans op re gen of onweer, vooral in het Zuiden, zachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 755. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 21 Mei: 9.27 nam. LUCK- "PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 11.6 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 14 gr. C. 's Middags 12 uur: 14.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 15 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 15.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 16 gr. G. 's Nam. 3 uur: 16 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59. 31V» Londen12. 101/,, New-York2.47 Parijs9.75V. Brussel 34.59*/, Zurich r 47.77»/, Praat»7.34»/, Rome13.057* Madrid41.47»/, Oslo66.39»/, Kopenhagen 66.49 Stockholm 66.4 9»/, Ween en 3440

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3