PUROL OversegglLffl, DAG-AGENDA. Noordwijk-Blnnen, Zeeweg, Don derdag 17 Mei: Zangconcours door Chr. Gem. Zangvereen. Aanv. kwart vóór elf. i Donderdag 17 Mei, 's middags twee uur. Oud-Poelgeest: Zen dings f> -st. Vrijdag 18 Mei, 's av. half negen. Catechisatielokaal Hooigracht: Samen komst van het Comité v. h. Uitbrei dingsfonds der Vrije Universiteit. Vrijdag 18 Mei, *s midd. half vijf, Breestraat 119: Ledenverg. van de Ver. „De Leidsche Buitenschool". Maandag 21 Mei. "s av. kwart over acht. Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat: Mei-vergadering der 3-Oc- tober-V ereeniging. Woensdag 23 Mei, 's av. acht uur. Pieterskerk: A Q.pella Uitvoering door „Sursum Corda". Woensdag 30 Mei, 's midd. vier uur. „In den Vergulden Turk" (bovenzaal), Breestraat: Jaarl. Alg. Verg. van Aan- cieelh. der N.V. L. Expl. Mij. v. Onr. Goederen De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal morgen (Hemelvaarts dag) worden waargenomen door Dr. 1 immermans, Telef. 390. De Zondagsdienst voor de Huisart sen te Leiden zal morgen (Hemel vaartsdag) worden waargenomen door de doctoren de Graaff, Jaspers©, Kist, Poortman en Timmermans. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt vaD Maandag 14 Mei tot en inet Donderdag 17 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. i Ijst. St^mtraat 35, r eie;. 136 en A. J Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313; van Vrijdag 18 tot en met Zondag 20 Mei neemt waar de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. RECLAME SPLINTER HET SPECIALE HUISKAMER-KARPET „WILTON" 2 Mtr. x 3 M»r. f 79.50. hun verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 20.362 personen een invaliditeitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenóemden datum 110.445 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gul den per week. VOORUITZICHTEN OMTRENT DE WEERSGESTELDHEID. Met ingang van gisteren zal aan de avondweerverwachting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, die te 9 uur n.m. Amsterdam- schen zomertijd wordt uitgezonden, een verwachting worden toegevoegd omtrent de verdere vooruitzichten be treffende de weersgesteldheid, die dus betrekking heeft op het tijdperk na den volgend enavond in het algemeen liet eerste etmaal daarna. Deze verwachtingen zullen vooral veranderingen in temperatuur en deerslag en belangrijke windverande- ringen omvatten. DE GODSDIENSTVRIJHEID IN NED.-INDIë. Het Tweede Kamerlid de heer Mol- ler heeft aan den Minister van Kolo niën de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat al sedert 1922 door verschillende groepen inlanders uit de Bataklanden bij de kerkelijke overheid en bij de regeering in Indië dringend wordt gevraagd om toelating en vestiging van katholieke geestelijken onder de Bataks? Dat on danks alle pogingen ook van de ker kelijke overheid de Indische regeering volstrekt weigert aan deze dringende verzoeken te voldoen, ja zelfs weigert meer dienstreizen dan twee in een jaar toe te staan? 2. Is het den Minister eveneens be kend, dat in Sibolga (gewest Tapa- noeli) meer dan 60 katholieke Euro peanen wonen en dat sedert 1925 door de geestelijke overheid verlof is ge vraagd aan de Indische regeering, al daar een katholiek geestelijke te mo gen vestigen voor de zielszorg van de katholieke Europeanen in Sibolga en ir. het geheele gewest Tapanoeli, en dat ook dit geweigerd wordt door de Indische regeering? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat door deze weigeringen ernstig in breuk wordt gemaakt op de gods dienstvrijheid, aan allen gewaarborgd bij art. 173 van de Indische staatsrege ling? 4. Wil de Minister onverwijld alle maatregelen nemen om de gevraagde vestigingen èn dienstreizen toe te staan? DE VERBINDING VAN SCHIER MONNIKOOG MET DEN VASTE WAL Tet Tweede Kamerlid de heer Hiem- stra heeft aan den Minister van Wa terstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat de bewoners van Schiermonnikoog zeer zijn teleurgesteld door de dienstrege ling met den vasten wal, waaruit blijkt, dat de postboot gedurende de zomermaanden aan den dienst op RECLAME Doorzitten Stukloopen j Schiermonnikoog zal worden onttrok ken, waardoor de overvaart zonder overstappen, waarnaar de bevolking jaren heeft verlangd en welke thans door den aanleg aan den dam uitvoer baar was, onmogelijk wordt gemaakt? 2. Is do Minister niet van oordeel, dat hierdoor het vreemdelingenver keer naar Schiermonnikoog zal worden bemoeilijkt? 3. Is de Minister bereid, te bevorde ren, dat voor de verbinding tusschen Schiermonnikoog, met den vasten wal een zoodanige boot wordt ingelegd, dat deze bij hoog water kan aanleggen aan den dam op Schiermonnikoog? LUCHTVAART. DE TOCHT VAN VAN LEAR BLACK MET DE K.L.M. Geysendorffer seinde aan de Directie der K.L.M. uit Venetië, dat de H—NADP aldaar Maandag om 16 uur 25 is aange komen. In Genève heeft het toestel een uur noodig gehad om te tanken. De Simplonpas en de Alpen waren vol komen dichtgetrokken door zware bewol king, zoodat de vliegtuigbestuurders hun weg boven de wolken moesten kiezen. Deze vlucht is wel een bewijs voor de goede eigenschappen van de driemotorige HNADP, daar het, na het vertrek van Genève, met vollast op minstens 40Ü0 M. hoogte heeft moeten vliegen. De gemiddelde snelheid, welke gemaakt is. bedraagt 160 K.M. per uur. Het plan was om gisteren naar Brin- disi door te gaan en indien mogelijk naar Athene. Geysendorffer seinde gisteren uit Brindisi aan de directie" der K.L.M. dat men op 7.15 uur uit Venetië was vertrok ken en om 10.30 te Brindisi arriveerde. Wegens den sterken wind is het ge zelschap niet doorgevlogen naar Athene. Woensdagochtend zal men daarheen ver trekken. Alles is wel aan boord. DE „ITALIA" BOVEN DE POOLZEE. Een telegram uit Rome meldt d.d. gis teren: Naar Stefani gisteren van Kings Bay vernam, waren de matrozen bezig leef tocht aan boord van de „Italia" te bren gen, die tot vertrek gereed was. Een deel van de epuipage, geholpen door mijnwer kers, is nog steeds bezig om het ijs rond de „Citto di Milano" in de lucht te laten vliegen, teneinde het schip naar den lan dingssteiger te brengen. Generaal Nobile, die gistermiddag om 13 uur 20 min. weder opgestegen is, heeft gisteravond i8 uur 45 min draadloos ge seind van de Italia: Sedert 1uur vliegen wij boven een ijsvlakte. Wij zijn gedurende 1 Yz uur in den mist gebleven. Wij zijn er eindelijk boven uit gekomen. Wij vliegen op 150 M. boven de oppervlakte van een bevro ren zee. De zichtbaarheid wisselt af tus schen 2 en 15 K.M. Alles wel aan boord. BUITENLAND. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsjang Tso Lin's vertrek uit Peking. Vergezeld door zijn zoon en een on derbevelhebber, heeft Tsjang Tso Lin Maandag Peking verlaten. Zijn troe pen zetten de ontruiming van de stad voort. De handhaving van de orde te Pe king is opgedragen aar de internatio nale politie, onder bevel van den Zweedschen generaal Kunturs. De zetel van het Japansche gezant schap is van Peking naar Tientsin overgebracht. Nieuwe successen van Feng. Volgens te Peking ontvangen be richten hebben de troepen van gene raal Feng de stad Paotingfoe bezet. In de nabijheid van Peking hebben vliegtuigen van generaal Feng bom men geworpen op troepen en trein- kolonnes van de Noordelijken. Hierbij werden 20 Chineezen gedood. Een incident. Maandag is de Japansche journalis tenclub te Peking door Chineezen overvallen, die daarbij twee Japanners afranselden. Het Chineesche ministe rie van buitenlandsche zaken heeft on middellijk bij den Japaanschen gezant de verontschuldiging der Chineesche regeering over dit voorval aangeboden Japansche ministerraad. In een kabinetszitting heeft de Ja pansche minister-president Tanaka mededeeling gedaan omtrent den toe stand in China. Het kabinet nam daar op het voorstel aan om 10 millioen yen beschikbaar te stellen voor het onderhoud van de troepen in China. Tot nu toe zijn 29 millioen yen voor de Japansche troepen beschikbaar ge steld. In ieder geval zullen de Japan sche troepen tot September van dit jaar in China blijven. Voorts is den gezant van Japan te Peking er van in kennis gesteld, zich met generaal Feng telegrafisch in ver binding te stellen, teneinde zooveel mogelijk te bereiken, dat de bezetting van de stad zonder bloedvergieten zal verlootten. AARDBEVINGEN. Te Hamburg geregistreerd. In den nacht van Maandag op Dins dag werd door het te Hamburg geves tigde hoofdstation voor aardbeving- onderzoek een zeer hevige aardbeving geregistreerd, die vermoedelijk op 9700 K.M. afstand heeft plaats gehad. De eerste schokken werden te 11.36 uur waargenomen. Ongeveer 4 54 uur later volgde nog een tweede schok, die \eel zwakker was en waarvan de Paard op nagenoeg denzelfden afstand is gelegen. In Japan. Naar de Berlijnschc Mittag ver neemt, zou in Japan, in de omgeving van Mishifutamo, een zware aardbe ving hebben plaats gehad, waarbij on geveer honderd personen om het leven zijn gekomen. In Zuid-Amerika. Chachapoyas, de hoofdstad van het Amazone-departement in Peru, is ge deeltelijk door een aardbeving ver woest, die door een stortregen werd gevolgd. Er zijn 3 dooden. De torens van de kerk zijn ingestort. De inwoners vluchtten naar huiten. DE ZIEKTE VAN STRESEMANN. De toestand iets beter, maar toch nog ernstig. Hoewel de toestand van den Duitschen rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann nog ernstig is, kan toch worden, dat eeniga verbetering is ingetreden. Dr. Stresemann was reeds enkele jaren lijdende aan de nieren; de huidige infectie is daarom des te erger. Het feit, dat dr. Stresemann, ondanks de waarschuwingen van de artsen gedu rende de laatste jaren zoo intensief heeft deel genomen aan de politiek, doet zich thans gelden. Gisteravond werd te Berlijn het volgen de telegram gepubliceerd: In den toestand van minister Strese mann is in zooverre verbetering ingetre den, als de maag- en darmverschijnselen een gunstig aspect vertoonen. Intusschen houdt de nieraandoening aan. Hedenavond was de temperatuur 37.6, de pols 80. De aard der ziekte moet heden nog als ernstig worden beschouwd. Nog meer zieke politici. De Londensche bladen toonen groote belangstelling voor de ziekte van dr. Stre semann en publiceeren alle berichten, die daarover uit Berlijn ontvangen worden. De „Evening Standard" wijst erop, dat door een merkwaardig toeval op het oogenblik de toestand van de meeste mi nisters van buitenlandsche zaken en de voorname politici te wenschen overlaat. Van de toonaangevende staatslieden zijn op het oogenblik Stresemann, Briand, Benesj, Titulescu, Ivemal Pasja, Pilsoedski en Marinkowitsj, de minister van buiten landsche zaken van Joego-Slavië, onder behandeling van doktoren. Slechts Mussolini en Tsjitsjerin schij nen zich, naar 't blad eenigszins sarcas tisch opmerkt, in het bezit van een ijze ren gezondheid te verheugen. EX-KROONPRINS CAROL. Naar België? Naar uit Brussel gemeld wordt, is er omtrent een mogelijk verblijf van prins Carol van Roemenië in België, waarvan thans sprake is, nog geen verzoek bij de Belgische regeering ingekomen. Men is er in regeeringskringen van oordeel, dat als een officieel verzoek door den ex-kroonprins gedaan zou worden, de ministerraad ter zake zal te beslissen heb ben. In een nader telegram heet het, dat de ministerraad in jJijn zitting van giste ren de kwestie van een eventueel verblijf van Carol in België besproken heeft en dat de beslissing der regeering inzake het toestaan van verblijf in België van de houding van den prins zelf zal afhangen. KORTE, BERICHTEN. Het Japa'nsche antwoord op KeV loggs anti-oo dogspact-voorstel is gereed en zal dezer diagen aan den Amerikaan- schen gezant te Tokio worden overhan digd. Te Buenos Ayres zijn vijf matro zen van het s.s. „Prïm,pont', door pest aangetast en aan deze ziekte overleden. Het JSngelscke Hoogeihuis heeft met algemeene stemmen een motie-Rea- ding aangenomen ten gunste van de Amerikaansche voorstelfen inzake een multilateraal verdrag tegen den oorlog. Te Washington is een nota van Nanking zake ^inanfoe. de regeering .te king .ontvangen in- De petroloumbranden in Roemenië breiden zich uit. Verschillende dorpen lb open ernstig gevaar. Engeland zou bereid zijn de Zuid- Chineescbe regeering te erkennen, zoo dra de burgeroorlog geëindigd is. Bij een wervelstorm te Rangoon (Britsch-Indië), zijn zeven personen om het leven gekomen. De Duitsche Rijkskanselier Dr. Marx, is heden van zijn verlof te Ber lijn teruggekeerd. Een foto van het poststempel dat tij dens de Olympische spelen 1928 ten postkantore in het Stadion zal worden gebruikt. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren; Theo* doros Johannes z.v. L. G. Kempers en W. J. Vermeulen; Jacobus Dirk z.v. H. J. Barth en A. .Vermeulen; Adrianus z.v. C. Vermeer en J. Hoogemdiajra, Cornelia Maria Adriana d.v. L. Ammer liaan en C. E. M. v. (J. Burg; Aafjjc d.v. J. Blouw en .G- Noorlander; Geer tje, d.v. W. van der Stoel en ,G. Ver bum; Johanna Huberta d.v. G. F. 'J. d. Steeg en H. H. Langeveldj. Ondertrouwd: W. de Jong en M. R. Bakker; P. L. Pqnacker van Stomp wijk en Johanna van Wijk* W. van 't Wout en A. Lagerwefj; A. .Verhagen en J. Blanken. Gehuwd: J. Went jm. 20 j. len A. El A. van der Vring jd. 24 ij. Overleden: I. Bekkering echtgen. van F. Brouwer 50 j. won. te Groningen; J. H. Wegman wedn. van M. van der Stok 62 j. overl. te Noord wijk; Margaretha Hendrika van Straten 66 j.; H. die Wijk wed. van J. Scherpbier 60 j. overl'. te Leeuwarden; Dirk Streefl'and, 70 j. wo nende te Harmeien. Ingekomen van: Maasland, N. Doel man en gez., veehouder, Kortsteekteas weg 6; Maasland, W. van Berkel, vee* houdersknecht, Kortsteekterweg 6; Mui den, M. Burger en gez., scheepmakers- knecht, Hooftstraat 258; Uitgeest, W. Moerman en gez., v. Boetselaerstr. 38; Dordrecht, M. van der Giessen, kinder juffrouw, Raadhuisstr. 44; Ze ven aar. J. Smit, ontv. reg. en dom. Rijnkadu 5. Weesp, J. Stehouwer, pred., julianasti 34; Weesp, A. de JJoop, dienstb., Julia nastraat 34; Reeuwijk, N. Bloupot, vee houderskn., Verl. Aarkadie 24; Heem stede, J. van 't Hoff, Oudsh.weg 51; Koudekerk, J. Blouw en gez., fabr.arb. Grijpensteinstr. 37; Nijmegen, Chr. M. Kooijman, Pr. Hendrikstr. 75; Bussum, P. Sneeuw, bloemistkn., Hooftstr. 166; Oegstgeest, PI. Kersbergen, Hortensiastr 19; Woubrugge, J. van der Lee ien gez. veehouderskn., Steekterweg .94; Den Haag, J. van Stijn wed. van J. die Greef, Pr. Hendrikstr. 69; Westervoort, G .J. Lether echtgen. van J. P. Hutjes, Wil'helminastraat 251'ood; Barwouts- waarder, C. van Doesburg en gez., faba. arb. Hoorn 53; Alkemade, J. van Kam- Êen en gez., veehouderskn., Hoorn 344: [aarl.meer, W. J. de Groot, veehouders- knecht, Otweg .15; Leiderdorp, G. Scha kel, Oudsh.weg 178; Barwoutswaarder, IJ. Hoogendoorn en gez., arb., Jul'iana- straat 5; Hazerswouae, R. C. Schelliiv gerhout, veehouderskn., Gnephoek 68; Koudekerk, H. J. Hoogeveen, dienstb. Oudsh.weg 54; Stompwijk, J. W. Olie man, echtgen. van P. Rodenburg, kap persbediende, Julianastr. 64; Woerden A. G. Kemp en gez., Raadhuisstr. 236; Buren, G. F. van Santen en gez., arb. Hoorn 112; Haarlem, J. M. van Veen, monteur, Raadhuisstr. 44; H. en L. Zwaluwe-, C. J._C. Kraan. Gnephoek 55: Zevenin Hazerswoude, C. J. hoven, veehou dersknecht, Nesse 5Linschoten, H. de Wit, Hoofdagent Spaarkas-Mij., Willem straat 43; Vertrokken naar: Amstelveen, Van Dam, van Isselweg 44, G. Ki «Dam, van Isselweg 44, G. Kruger en gez., autobusondern.Woerden, J. Ver kalk en gez., reiziger: .Oisterwjjk. J. Ro denburg en gez., veeih..; Vlisti A. G. v„ Eijk, veeh.; Hilversum, Beethovenlaan 24, M. H. Grobbe; Kamerik, R. Hunink en gezin, veehoudersknecht; Amstes dam, Eekstr. *54, L. W. Rodenburg jen gez., veehouder; Udlen, A. J. A. Hoo geveen; Boskoop, P. de Groot en gez., veehouder; Apeldoorn, Asselschestr. 54 G. Roep, kleeimkn.Oegstgeest, Dui- venoorcfscheweg 62, A. S. Bunt wedL H Prins; Middelburg, Lange Noordstr. L 133, M .J. Hansen; Wassenaar, B. G L. J. de Bleker; Ned. Oost-Indië, Borneo C .v. d. Bijl; Amsterdam, Amstelveen scheweg 168, J. C. Vo;wijk, winkel juffu Rotterdam, Catharinastr. 47b, J. H. Boot; Ned. Oost-Indië, Semarang, A. Op Dinsdag en Woensdag wordt te Amsterdam een collecte gehouden voor het huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder, dat bestaan zal uit een tapijt en de aankleeding van de Witte zaal in het paleis te Soestdijk. De collecte geschiedt niet op straat, maar er zijn bussen in 70 gebouwen geplaatst. Ve len hebben zich beschikbaar gesteld, in deze gebouwen zitting te nemen. Bij de firma Gerzon te Amsterdam waren verschillende dames voor dit doel aanwezig. E. A. van der Vring; Hazerswoud'. Kraan en gez., veehouderskn.; Utr".-M Nicolaasweg 115, M. Verhoeven, di 11 u bode: Oegstgeest, M. C. van der SI v. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Add ana, d.v. C. M3. d© Jongh en N. Tovar: Oornelis Johannes Gerardus Mari 1 z v. J. C. Merkics en A. M. van Lil: fa" )b Gornélis z.v. <3. Bax en A. R. Kntybe: Wilhelmus z.v. G. van Lammeren en M. Bakker. Ondertrouwd: Hendrikus Jolink 24 j. en Margaretha Maria Karstens 21 j.; Oornelis Jacobus Lievaart 26 j. en Jan netje Hartman 27 j.; Johannes Ggsher. tus Blonk 28 j. en Cornelia Breuiv 22 j.; Antonie Bax 23 j. en Jannetje Fieman 20 j.; Arie van der Maarl 25 4 en Grietje Godefrorj 23 j.; Jacob Anto nie Hendrikus Ulricht 31 j. en Christina Cornelia Wilhelmina Frank 26 j.; En- gelbrecht van Klaveren 27 j. en Martij n- tje de Haan 35 j. G:huwd: Gerardus Stephanus Sc 'reuri 24 j. on Johanna Geertruida Hartjes 24 j.; Jan Duinkerken wedr. 48 j. on m mm 'MUMtf'wiid j- Aal tjè Schutte 36 j.; Grjsbrecht Wilderom 24 i. en Femmigje Knol1 19 j.; Hendrik Bakkker 28 j. en Met je Roest 20 j.; Ja cob van der Leden 25 j. en Berendina Krijgsman 22 j.; Adriaan Dinge-man Dol 22 en Margaretha Hommerina den 25 4; Maria Cornelia van 't Hof 22 i. Overleden: Romke Ronkema 03 j. go huwd met J>. J. EToris. LEIDERDORP. Alhier is op 88-jarigen leeftijd «(verleden de heer J. J. Koning, die vele jaren lid van dien Gemeenteraad is geweest en ook tal van jaren de belan den onzer gemeente als wethouder be Sinds 1919 ipaakte hij geen deel meer den F uit van dén Raad. NIEUWKOOP. Hedenmorgen geraakte een vol beladen vrachtauto van die firma v. d. W. van hier, met kisten tomaten in den Nieuwkoopschen polder in een langs den weg gelegen uithaalplaats tot aan de assen toe in dien grond. Nadat een ïadingged)eelte van de anto was verwij derd, mocht het na lang tobben, einde lijk gelukken de auto uit haar benarde positie te verlossen. Het verkeer*in ■den polder ondervond hierdoor veed ver traging. ROELOFARENDSVEEN. Tot tijdelijk onderwijzeres aan dei RJL Jongensschool alhier is benoemd mej. A. I. M. Bergers van Leiden. Gistermorgen is de vrachtauto van de groentienveiling nabij de Frauscbe brug te water gereden. Het ongeluk is geschied doordat de chauffeur do wa gen had verlaten, terwijl de motor liep en de remmen niet waren aangezet. Op een gegeven moment schakelde de mo tor in met het hierboven aangegeven gevolg. Later op dein dag is de wagen, 'door de fa. G. N. van den Arnceie uit Oegstgeest, weer op het droge gebracht ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Wil- hehnina Maria d.v. J. L. van Velsen en' H. Goemans; Maria Clarina d.v. A. J, Elderhorst en K. A. van der Meer; Els- ter Elisabeth jMaria d.v. J. M. Rode- ven en J. M. C. van ©enten. Ondertrouwd: Petrus BernardusPalm boom, 27 j. -en Petronella Anna van Bemmelen 25 j.; Getrouwd: Gerardus Adrianus Fanie»- man en Maria Helena Turk. Hendrik Bujjs en Maria Wilhelmina Verbuig. Overleden: Hendrik Willem Fredêrik van der Steen 81 j. Tot 20 ambtenaar ter gem.-secre tarie alhier is benoemd de heer Th. J. Overmars, thans ambtenaar ter secreta rie der gemeente Heumen bij Nijmegen vrijstellingen wegens broeder- dienst, geestel. ambt enz. van dienstplicht tigen der lichting 1928 kunnen aange vraagd worden ter gemeente-secretarie tusschen 16 en 3 iMei, maar meer in het bijzonder op Dinsdag 22 Mei a.s. RECLAME RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Inhoud van ©en getuigschrift. De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de procedure tusschen dan ontslagen arbeider bij de H.T.M., J- v. Oosten te Leiden, on de Haagsche Tramweg Maatschappij. De directie van de H.T.M. had aan van Oosten een getuigschrift verstrekt, waarin ook een minder gunstige quali- ficatie was opgenomen. Van Oosten was echter van ïueening, dat alleen gun stige verklaringen in een getuigschrift mogen worden opgenomen, on wendde zilch tot clen kantonrechter te Leiden, met verzoek om te bevelen, dat het min der gunstige gedeelte moest worden ge schrapt. De H.T.M. voerde daarentegen aan, dat volgens haar alle verklaringen om trent den werknemer in het te ver strekken getuigschrift moeten worden opgenomen, en dat weglating yam even tueel minder gunstige verklaringen zou beteek enen misleading van latere werk gevers. De kantonrechter was het hiermee niet eens en gelastte de gevraagde schrapping.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2