de gemeente van Katwijk. Wat heeft een leeraar daarvoor noodig? Dat leert de tekst: opdat het Woord gelegd worde in de opening zijns monds. Het Woord van God is een schat, waaruit spr. moet uit- deelen in het midden der gemeente. Die schat zal nooit uitgeput Worden. God geve dat het Woord, dat spr. zal brengen, Gods Woord zal zijn en dat du gemeente het als zoodanig zal aanvaarden. De toekomst vervult spr. eenerzijds met vreugde en hope, maar ook anderzijds met vreeze en beving. En daarom moet ook de band des gebeds gemeente en lee raar samenbinden. Het gaat om geeste lijke dingen, over de redding van de on sterfelijke ziel, om de hoogste goederen. Spr. moet planten, maar God moet den wasdom geven. Het Woord in de opening des monds van den leeraar moge niet te vergeefs zijn. God beware er de zielen voor, dat geen zaad gestrooid wordt in onvruchtbaren bodem, dat het Woord geen vloek worde voor de gemeente. Wat is de behoefte voor de gemeente?' Dat leert ons ook het tekstwoord. Het is was God a^r eeft als de taak van den lee raar: om de verborgenheid des Evange lies bekend te maken met vrijmoedigheid. Er kan een vrijmoedigheid zijn in het aannemen van het Woord, een vrijmoe digheid in het gebed. Hier echter is er sprake van vrijmoedigheid in het uitdee- len. Door te spreken van dat heilgeheim, door het bekendmaken van de werken Gods. Die moet de gemeente kennen. En al die wegen Gods loopen samen op dien eenen hoofdweg: de Christus, die op aar de gekomen is om den zondaar te zaligen. Aan Hem heeft de gemeente behoefte. En het is de taak van den leeraar Hem te brengen. Er wordt in de gemeente des Heeren tegenwoordig zooveel op kleinig heden pelet, terwijl de wereld rondom ons in brand staat. Laat men zich dan be naarstigen om zich voor te bereiden op de komst van.Jezus. Maranatha! Nadat vervolgens gezongen was Psalm 138 3, kwam spr. tot het derde gedeelte van zijn tekst: Wat is de steun voor de gemeente en voor den leeraar? De taak van den leeraar is dikwerf moeilijk. Zijn geestelijk leven is niet altijd even hoog gestemd. Er zijn hoogten en diepten. Het predikambt is een t: jffelijk ambt, maar ook moeilijk. Daarom heeft de prediker noodig het gebed der gemeente. Er moet zijn, zoo als het tekstwoord zegt: „sme<>- king voor al de heiligen en voor mij". Dat is het woord van Paulus en het woord van iederen goeden leeraar. Er moet zijn gemeenschap der heiligen. Daarin ligt een zee van zaligheid. Bidden voor el kander en bidden voor den leeraar. krach tens de gemeenschap der heiligen. Het is een zware tijd, die wij beleven. Er is groote vijandschap tegen het kruis van Christus, en daarom moet de gemeen schap der heiligen steeds meer beoefend worden. Moge zoo het Woord des Heeren in de opening des monds van den leeraar wor den tot zegening, en het gebed worde voorbede, voorbede worde aanbidding van Hem uit Wien, door Wien en tot Wien alle dingen zijn. Daarna wercl gezongen Gez. 3 G, waar na Ds. Pras een enkel persoonlijk woord sprak allereerst tot den bevestiger Ds. Kalkman, dien hij dankte voor zijn woor den in de morgenuren gesproken, tot Ds. Rutgers, hem dankende voor zijn gulle ontvangst en hulo bij alles, tot de kerke- raadsfeden, ouderlingen en diakenen, hen dankende voor het vertrouwen in hem gesteld, tot kerkvoogden en notabelen, tot de kosters en al degenen die geroepen zijn om te zorgen voor den eeredienst, tot organisten, tot ringbroeder van Dijk, tot den burgemeester van Katwijk, den heer Mr. Schokking, tot regenten van gast- en weeshuis en al degenen werkzaam in het werk der barmhartigheid, tot de wijkzus ters, tot zijn ouders en tenslotte tot de gemeente, haar toewenschende, dat Gods liefde haar deel mag zijn. Speciaal richt te spr. zich tot Hoofden, onderwijzers en onderwijzeressen van dag- en Zondags scholen, leiders van jeugdvereenigingen, bestuur en leden van de confessioneele vereeniging. Ernstig sprak Z.Eervv. de jeugdigen toe, hen er op wijzende, dat de catechisatie behoort tot den heiligen dienst en hopende, dat zij trouw in hun bezoek daarvan zullen zijn. Spr. hoopt dat hij spoedig met de gemeente één Zal zijn. Zijn huis staat open voor allen en hij beveelt ook zijn vrouw en kind in de liefde van de gemeente aan. Na het dankgebed werd vervolgens ge zongen Ps. 72 11, waarna Ds. Pras werd toegesproken door Ds. Kalkman. Spr. is dankbaar, dat aan de vacature thans een einde is gekomen en heet namens kerke- raad en gemeente den nieuwen leeraar recht hartelijk welkom. Er moesten ban den gebroken worden om zoover te ko men, maar spr. is er van overtuigd, dat de komst van den nieuwen leeraar met biddende belangstelling is tegemoet ge zien. Spr. bidt hem toe dat God hem en zijn huis moge zegenen en dat hij het middel mag zijn dat nog velen den Hei land leeren ken. en. De gemeente zong haar nieuwen leeraar toe Gez. SI3. BOSKOOP. Op kle kiezerslijst 1928fzg komen 3.304 kiezers voor de Tweede' Kamer, 3.261 voor de Prov. St. en 3.142 voor den Gemeenteraad voor. Het jaarlrjkscli onderzoek van ver lofgangers 'van de lichtingen 1916 en 1919, voor Ideze gemeente, zal worden gehóuden op Maandag 25 Juni n.m. van 23 uur in het gymnastieklokaal der Openb. School te Waddinxvoen. Voor het examen tuinbouw-vak- oinlderwijzer «slaagde dezer dagen te .Utrecht onze plaatsgenoot, de hcerM. v. Gooswilligen. Voor !het bouwen van een werk plaats met garage voor den heer \V. G. Verbakei, was laagste inschrijver de heer J. v. Geel en voor f8.300,aan wien het werk is gegund. Op "de gehouden veiling, ten over staan 'van notaris Houtzagers, is het kantoorgebouw met bovenwoning, bene vens achter gedegen fabrieksgebouw en woonhuis aan Gc üootstraat en Barend- straat ingezet op totaal f 13.500, Voor het bouwen van een pakhuis voor rekening van de fa. Gebr. v. cl Berg, waren laagste inschrijvers de hee ren Gebr. Bodegraven te Reouwgk voor f 3-875,aan wien het werk is gegund Ds. P. de Smit, Ghr. Geref. Ére.L alhier, heeft een beroep ontvangen naar Leerdam. B. en W. zijn voornemens om op Vrijdag p5 Mei e.k. aan te besteden het bouwen van een Raadhuis op het raad huis terrein aan den Zijdeweg. Coöp. vereen. „De Boskoopsche Veiling". Veiling van 12 Mei. Rozon per bos: Columbia f0,891,25; Butter fly» 5379 ct.; Ophelia 5075 ct.; Jules Bochü 5069 ct.; Gem. Rozen 19 37 ct.Iiadley f 1 1,25; Golden Ophelia 4690 ct.; Marcel Roy er 30 74 ct.; Rosalandia 4464 ct.; Clau dius Pernet f 0,60—1,32; Keizerin Aug Victoria 3040 ct.; Jonkh. Mack 30 cl Mac. Keiler 4080 ct.; Sunhurst 20 ct.; Lathyrus per bos 1018 ct. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Pie- ter, z.v. G. Buijs en B. Gelf.lerbLom, Willem z.v. J. Kortleve en 'A. S. van Andel; Andreas z.v. J. J. Noop en M. C. Blonk; Cornelis Theodorus z.v N. J. Zwager en A. M. Zoetelief; Trijn tje, d.v. P. Pannekoek en B. Jongkind: Gerrit Teunis Gijsbertus z.v. T. Oskam en A. Bruiin; Hêndrfka Maria d.v. J Groene woud en H. G. van Duren; Janke Geertje d.v. J J. Oppelaar en H. M. Griekspoor; Cornelia Jo- bina d.v. A. Nuijten en B. Knopjes. Overleden: Cornelis Bos 87 j. wedr. van C. Biemond; Gerard us Joannes We- terings 62 j. geh. met J. P. Aj. Vis. NOORDWIJKERHOUT Heden (herdenkt de heer P. (Ie Haas, Blokwachter aan het station al hier, den dag waarop hjj voor 25 jaar in dienst dier Ned. Spoorwegen trad. Namens de Directie werd hij in de 3e klasse wachtkamer toegesproken en werd hem een enveloppe 'met inhoud aangeboden. Van het stationspersoneel ontving hti een eikenhouten salon- en raachinetaiel, en ontving verder vele blijken van belangstelling. RIJNSBURG. Vrijdagavond vergaderde alhier b\i den. heer J. J. Verbree de vereen. Tuin- bouw-producten „Rrjnsburg en Omstr.k, Bij Je opening der vergadering heette de voorz., de heer S. Schoneveld, de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. noemde de groote opkomst verblijdend, en gaarne wilde hij aannemen, dat deze te danken was aan groote belangstelling voor de veiling. Het bestuur vertrouwt, dat de leden met het bestuur samen wil medewerken, ter verkrijging van een veiling ^ooals deze behoort te zijn. De secr., de heer J. Kromhout, las hierna de notulen van de vorige verga dering, die onder dankzegging van den voorzitter, onveranderd werden goed gekeurd. Het jaarverslag van den seci. gewaagde van een vooruitgang bp het vorige jaar. Wel was de kwaliteit van de producten niet altijd even best, met name de bloemkool vvas slecht, en ook al waren de aanvoeren niet zoo groot, de prijzen daarentegen waren beten, zoodat trots -die geringere aanvoer voor een bedrag van ongeveer f19.000,— meer was omgezet. Met de Tuinbouwcursus .ging het minder goed, de animo hiervoor was niet groot, zoodat besloten was tot opheffing van oen cursus. Voor de alom ondervonden medewer king, inzonderheid van de heeren S (Schoneveld en K. v. Delft Dzn., bracht spr. in zijn verslag hartelijk dank. Spr. •eindigde zijn verslag mee den leden toe te wènschen, dat God, Die alleen was dom kan schenken ook dit jaar wede: hun moeite en arbeid met Zijn zegen zou willen bekronen. De voorz. bracht wederkeerig den se cretaris da|ik voor zijn werkzaamheden, niet alleen als secr., welke functie hii belangeloos waarneemt, maar ook als Veilingmeester verricht, en hij hoopte, dat het hem gegeven mocht zpn, de ver eeniging nog vele jaren op dezelfde wijze tè dienen. Het jaarlijkscli rapport omitrent de kascontrole, waarvan de voorz. hierna medeieeling deed, vermeldde, dat a.les in volkomen orde was bevonden. Het be stuur stelde daarom voor, rekening en verantwoording van den penmngm. en den veilingm. goed te keuren, waartoe z.h.st. werd besloten. Beide functiona rissen bracht de voorz. dank voor hun accuraat beheer. Bij de thans volgende bestuursverkie zing werd op voors.ei van ©enige leden, het aftredend© lid, de heer J. Kromhout, bil acclamatie herkozen. Deze nam de herbenoeming aan. Bp rondvraag vpoeg de heer J. Zandbergen Wzn., tijdig uit te zien naar een betere losplaats. Jn dit verband wees spr. op de aanstaand© landverpach ting van Rpnland en besprak hij die mo gelijkheid om in samenwerking met do gemeente, die ly.t gezondheids oogpunt ook wel eenige offers mocht brengen, tot een afdoende oplossing te komen. De voorz. deelde mede, dat het bar stuur reeds plannen in die richting heeft en dat samenwerking met de gemeente niet geheel uitgesloten is. Het bestuur is er echter voor, zooveel1 mogelijk de zelfstandigheid te bewaren. Wanneer dc leden zich echter eenige onvermijdelij ke kosten wilden gedoogen, was er wel hoop, gezien ook de steeds ondervonden medewerking van Rpnland, tot een af doende oplossing te komen. Een eenigszins scherpe discussie ont stond vervolgens tusschen den voorz. en den heer C. Kromhout^ omtrent d© levering van pootaardappelen, met de regeling .waarvan laatsgenoemde niet was ingenomen, terwijl hij liet niet ten volle afleveren van het bestelde aan den voorz. wijt. Uit de door den voorz. medegedeel de correspondentie blijkt echter, dat de leverancier in gebrek© is gebleven. De heer J. Zandbergen brengt de em ballagekwestie weer ter sprake. De te genwoordige regeling, alhoewel niet ide aal, kan naar aanleiding van de bespre kingen, niet dooi een betere vervangen worden, zoodat deze gehandhaafd blijft De voorz. deelt mede, dat de afreke ning ,voor de zakken volgende week te gemoet kan worden gezien. Hierna sluit de voorz. de vergadering RECLAME Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. en uit den wensch dat 1928 in het alge meen en voor de veiling in het bijzon der gunstig mag zijn en Gods zegen hierop rijkelijk moge rusten. Ten slotte werd ©en verloting .ge, houden van vele fraaie prijzen. UIT ONZE INDIEN. IETS OVER BALI. De heer v. D(uinen) te B(andoeng) vertelt in Pro Rege (No. 12, 1928) het volgende: Dezer dagen kreeg ik een oud werk in handen, getiteld: „Vies des Gouver- neurs-Generaux, avec l'abregé de 1 Histoire des Établissements Hollan- dois aux Indes Orientales, par J. P. I. Dubois", uitgegeven in 1763 in Den Haag. Daarin vond ik een uitvoerig verslag van een Hollandsch gezant schap naar Bali in 1633 tijdens Gou verneur-Generaal Brouwer, 't Geeft een interessanten blik op de Balische toestanden in dien ouden tijd, waarom ik er een en ander uit overnemen wil: „Dienzelfden dag werd het lijk van de Vorstin buiten de stad verbrand, tegelijk met 22 slavinnen. Wij willen een nauwkeurig verslag geven van de barbaarsche plechtigheden, die daar mee gepaard gaan en waarvan wij ooggetuigen zijn geweest. Het lijk wordt uit 't huis gedragen door een gat in den muur, opzettelijk voor die gelegenheid gemaakt. Niet door de deur, want daar zitten de boo ze geesten op den loer. De slavinnen die bestemd zijn om de doode te ver gezellen, gaan vooruit. Ze worden ge dragen in een bade, die van bamboe gemaakt is en rijkelijk met bloemen versierd. Vruchten en eetwaren wor den voor de vrouwen neergezet en on der 't geluid van verschillende mu ziekinstrumenten worden deze arme slachtoffers naar de plaats gebracht, waar ze gekrist en verbrand zullen worden. Voor elk van haar staat een soort van bak gereed op vier korte pooten. De vrouwen worden uit de b a d e ge haald en in die bakken gezet. Dan na deren eenige mannen, die de bloemen wegnemen, waarmee ze versierd zijn, en een deel van haar kleeding. Som migen der slachtoffers laten dan een duif vliegen als een teeken, dat dj ziel weldra het lichaam ontvlieden zal. Daarna worden de ongelukkigen een voor een doorstoken, er wordt hout op de lichamen gestapeld en in brand gestoken, zoodat alles in asch verteert. De slavinnen zijn reeds gedood en soms ook reeds verbrand, voordat in een prachtige bade het lijk van de overledene aangebracht wordt. Twee priesters gaan in een bijzonder soort van rijtuig de bade vooraf; elk heeft een touw in de hand, dat aan de ba il e bevestigd is. Daarme^ willen zij te kennen geven dat zij de ziel naar den hemel geleiden Intusschen wordt er op verschillen de instrumenten' een oorverdoovende muziek gemaakt, zoodat het geheel meer op een vroolijk dorpsfeest dan op oen begrafenisstoet g.lijkt. De doode wordt op een brandstapel gelegd, die voor haar bestemd is, en welke dade lijk in brand gestoken wordt. Ook en kele meubelen, die de doode tijdens haar leven gebruikte, worden ver brand. Al de aanwezigen zetten zich dan aan den ?ereedstaanden maaltijd, ter wijl de muziek zonder ophouden speelt Aan den avond keeren allen naar huis terup'. terwijl r op de verbran- dinfsplaats een wacht achterblijft. Den volgenden morden orden de beenderen met veel pracht en praal in liet sterfhuis teruggebracht. E. n dag worden ze dan met veel plechtigheid gewasschen en ten slotte geheel ver brand. Daarna wordt de asch ou eeni- gen afstand van de kust in zee ge worpen en dit is het einde van de plechtigheid. Wanneer een Prins van koninklijke bloede sterft, verzoeker» al zijn vrou wen en slavinnen om de gunst, haar meester te mogen volgen. De vorst zelf wijst echter aan, wie tot die eer verwaardigd zullen worden. Van dat oogenblik af mogen de ten doode gewijden de aarde niet meer aanraken, hun voeten worden met schoon linnen omwikkeld. Een vrouw, wier man gestorven is biedt hem eiken dag nog spijzen aan en barst telkens in jammerklachten los, als het eten onaangeroerd blijft. Geen vrouw wordt gedwongen haai man in den dood te volgen, maar wie er zich aan onttrekt, wordt voor haar geheel© verdere leven opgesloten, en mag nooit meer een man zien. En wee haar, zoo zij aan die gevangenschap ontvlucht. Dan wordt zij onverbidde lijk gedood en haar lichaam aan de honden te eten gegeven. Kortgeleden stierven er twee zonen van den Vorst: 42 vrouwen van den een en 34 van den ander volgden haar echtgenooten in den dood. De prin sessen van koninklijken bloed© sprin gen zelf in het vuur. Daarvoor wordt boven den brand stapel een soort van brug gebouwd; de slachtoffers beklimmen die en werpen zich dan in den vuurgloed. Als er een bij is, die op 't laatste oogenblik aar zelt, dan is er wel een bloedverwant in Je buurt, die haar een duwtje geeft. Men vertelde ons, dat de voornaam ste vrouw van den jongsten prins haar vader gevraagd had, of zij haar man moest volgen. Zij was pas drie maan den met hem getrouwd en nog jong, twee redenen, waarom zij het leven verkoos hoven den dood. Maar haar vader overtuigde haar, dat zij aan de eer van haar familie verschuldigd was, den dood te kiezen. Zij gehoorzaamde en sprong onverschrokken in de vlam men, die het lichaam van haar echt genoot verteerden. Als de Vorst zelf sterft, volgen hem gewoonlijk al zijn vrouwen en bijwij ven, soms ten getal© van 100 tot 150. Naar men ons vertelde, was het eens gebeurd, dat een vrouw van den over leden Vorst, hij 't gezicht der vreeselij- ke toebereidselen, den moed om te sterven verloor. Ze vroeg verlof, om zich even te verwijderen wat haar toe gestaan werd. Ze maakte echter van de gelegenheid gebruik er van door te gaan, ten einde haar leven te redden. Men vond dit geval zoo bijzonder, dat men de vrouw haar vrijheid liet behouden. En men verzekerde ons, dat ze nog dagelijks op den pasar kwam om eetwaren te koopen. Ze werd echter met de grootste min achting behandeld en geheel als een afvallige beschouwd". Tot zoover het verslag van het Hol landsch© gezantschap. Vel© van de door hen beschreven gewoonten zijn op Bali blijven bestaan tot nu toe. De vreeselijke barbaarschheden, waarvan ze melding maken, behooren gelukkig tot het verleden. We zien op Bali de vruchten van Nederlands arbeid als koloniale Mogendheid. Bali is genoemd het Griekenland van Indië. Griekenland was in de da gen van Paulus nog een brandpunt van beschaving. En toch kwam tot den apostel de roepstem: „Kom over en help ons". Er was bij de Grieken een gevoel van onvoldaanheid; een gevoel, dat kunst en beschaving niet het ware geluk kunnen schenken. We zouden zoo graag willen, dat dit op Bali ook zoo was. Hoe heerlijk zou het zijn, als zoo'n flink volk voor het Evangelie gewonnen kon worden. Als Bali een Christen-eiland kon worden, wat een invloed zou daarvan kunnen uitgaan. Helaas, 't Heeft tot nog toe niet zoo mogen zijn. De zendingsge schiedenis is kort en treurig. In 1654 werd in den kerkeraad van Batavia besproken de mededeeling van de Regeering, dat zich bij de Ba- liërs de genegenheid openbaarde het Christendom aan te nemen. Besloten werd een nader onderzoek in te stel len. Van de resultaten van dat onder zoek is nooit iets vernomen, zoodat men waarschijnlijk de zaak heeft la ten rusten. Dat was wel jammer, want de ver houding tucschen Bali en de Compag nie was in die dagen zeer vriendschap pelijk. Of die mededeeling van d© Regee ring juist was, is niet uit te maken. Zeker is het echter, dat, toen ruim 200 jaar later de zending op Bali begon nen werd, van die genegenheid om het Christendom aan te nemen, niets te bespeuren viel. GEMENGD NIEUWS. Ongeluk met doodelijken afloop. Ze kere O., knecht bij den houthandelaar C. te Zutphen, was Donderdagmiddag op den Houtwal aldaar bezig met een z.g. mallejan eikeboomen te vervoeren. De disselboom was omgehaald en met een ketting aan den te vervoeren eikeboom vastgemaakt, zoodat het vrachtje zweef de. O. zat op dezen disselboom, plotse ling trok het paard aan, de ketting raak te los en het gewicht van den hangenden boom deed den disselboom van den wa gen terugslaan, waardoor O. werd weg geworpen en met den rug aan den ande ren kant van den boom terecht kwam. Bovendien drong de haak, die aan den disselboom zit, hem in de borst. In be- wusteloozen toestand werd de ongeluk kige per auto naar het ziekenhuis ver voerd, waar bij nog denzelfden avond is overleden. Aanrijding. Zaterdagmorgen stond een groentewagen in de Zwaanstraat te Strijp (Schoot) links van den weg op het fietspad en werd van achteren aangere den door een vrachtauto. De groentevrouw die naast dan wagen stond aardappelen te wegen, werd geraakt en brak een been. Het naard moest echter worden afge maakt. Stoutmoedige vaderliefde. Door het springen van een fietsband reed de 17-ja- rige slagerszoon M. v. G. te Haarlem ter hoogte van het bisschoppelijk paleis in het water van de Nieuwe Gracht. Door burgers werd hij door middel van een reddingsbaak op den aldaar hoogen wal kant getrokken. Een portefeuille met 40 was te water geraakt en daarvoor bleef men nog wat dreggen. Intusschen was dè vader van den dren keling, de slager G., gewaarschuwd, dat zijn zoon te water was gereden en kwam haastig op de fiets naar de plek des on- heils. Voordat men den tijd had hem op de hoogte te brengen van de situatie, sprong hij, zonder dralen, in het water om zijn zoon te vinden. Deze was inmid dels naar huis gegaan. Ook de vader werd met een haak op den walkant gebracht. Brandstichting. Als verdacht van brandstichting in zijn eigen woning te Vlagtwedde is gearresteerd de 60-jarige J. Z. aldaar. Hij is naar Winschoten over gebracht en opgesloten. Branden. Te Woudenberg (Utr.) is de boerderij „De Tent" bewoond door den heer T. Maesbergen geheel een prooi der vlammen geworden. De felle wind wak kerde het vuur aan en binnen een half uur was van de boerderij niet veel meer over dan een rookende puinhoop. Brand spuiten zijn niet aanwezig geweest. De bewoner was juist ter markt. De geheele huis- en deel-inventaris verbrandde. De knecht slaagde er in nog een stier te red den. Slechts enkele kippen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. De woning van den winkelier C. van der Veen te Kuikhorne is een prooi der vlammen geworden. Er kon zoo goed als niets worden gered. Assurantie dekt de schade. Vri'dagavond is totaal afgebrand te Slochteren aan de grens der gemeente Sappemeer de boerderij van de wed. Bou- man, pas bewoond door W. van Timme ren. liet gezin vluchtte in nachtgewaad. Een paard is in het vuur omgekomen. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Pand en inboedel waren laag verzekerd. Te Bergharen bij Wychen is afge brand de woning van A. v. d. D. De be woners moesten in nachtgewaad een vei lig heenkomen zoeken. De geheele inboe del ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Inbreker opgespoord. Door de mare chaussee te Maeseijck is aangehouden de 31-jarige arbeider J. N., uit Hunsel. Na langdurig onderzoek is gebleken, dat de ze de dader is van de in het begin dezes jaars te Hunsel en Ell gepleegde diefstal len met inbraak in de boterfabrieken al daar. In het ruim gevallen. Zaterdagmor gen had de 78-jarige stuwadoor F. Nes- ling te Harlingen het ongeluk op de la ding balken in het ruim van het Duit- sche stoomschip „Lotte Holm" te vallen. De ongelukkige werd ernstig inwendig gewond en heeft eenige ribben gebroken. Hij is naar het Katholiek Ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is zorgelijk. Auto te water. Op den Rotterdam- schen weg onder Overschie is Vrijdag avond een vrachtauto van den heer Van der Lely uit Hazerswoude, door het bre ken van het stuur over den hoogen berm van den weg in volle vaart in de Schie gereden. De chauffeur en een 8-jarig knaapje, dat naast hem zat, verdwenen onder water. Met veel moeite werden bei den gered. De auto is later met behulp van een kraanwagen op het droge gebracht. Nachtvorst. In Midden-Limburg zijn de vroege aardappelen bevroren. Ook de fruitboomen hebben ernstig geleden. Urnen opgegraven. Bij graafwerk in de Maas bij Oeffeit werd op 1 y? M. diep te een aantal Romeinsche urnen opgedol ven. Ontronw politieagent ontslagen. De burgemeester van Groenlo heeft den po- litie-agent S., aldaar, ontslagen uit den gemeentedienst, wegens diefstal met in braak in het gebouw der R.K. arbeiders vereniging. Wilde hij haar verdrinken? Op het Jaagpad bij den Omval te Amsterdam, heeft Vrijdagavond een 47-jarig man, na een twist, een 45-jarige vrouw te water gegooid. De vrouw slaagde er in, zich aan een ducdalf vast te grijpen. Op haar hulp geroep schoten burgers toe, die haar red den. De politie heeft den man gearres teerd. De vrouw mist een bankbiljet van 1000, dat zij aan den man heeft gege ven. Een handtaschje dat mede te water was geraakt, is door de politie opgevischt. Rotterdamsche dame ernstig gewond te Parijs Uit Parijs is een telegram ont vangen, dat mej. Verney, lid van de Rot terdamsche zangvereeniging „Excelsior" toen zij op weg was naar de concertzaal waar een uitvoering gegeven zou worden, door een auto is overreden en ernstig ge wond. In bedenkelijken toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor haar leven. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK Vane. m Bott. "-5» n.m. uoom. W.. v. Valentin. MAASDAM Rott. n. N.-Orl. n v. Vera Cruz. GROO'i'ENDIJK Rott. n. Vaner. II van Cristobal. EEMUijK Vancr. n. Rott. p. II Deal NOQRDERDIJK Vancr. n. Rott. n v. St. Thomas. LOCHGOlL Rott. n. Vancr. 11 v. Colon. VOLENDAM N.-York n. Rott 10 11.3? n.m. 1020 m. W. v. Valentia. MEUW-AMSxERDAM Rolt. n. N.-York n 12.29 v.m. 130 m. Z. v. Valentia. NICTHEKOY Vancr. n. Rott. 10 v. San Francisco RADNORSHIRE Rott. n. Vancr. 11 l Portland (0.). WESiLRDIJK 12 v. N.-Y'ork n. Rott. VEENDAM 12 y. Rott. te N.-York. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. RIETFONTEIN uitr. p. n 7,15 y.m. Ni- ton. ALKAID uitr, 12 te Kaapstad. RIJPERKERK thr. 12 te Antw. EiLLlTON 12 v. Amat. te Rott NIJKERK tbr. 10 y. Las Palm.'ia. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALB1REO tbr. 10 v. Assinië. ALCH1BA tbr. 13 te Amst. verw. CERES uitr. 11 v. Winnebab. HELDER tbr. 13 te Amst. verw. HERMES uitr. 10 y. Monrovia. TEXEL uitr. 11 v. Lagos. LJSTROOM thr. 11 v. Lagos. HON. HOLLANDSCEE LLOYD. AMSTELLAND tbr. p, 11 Fern. Nor. KENNEMERLAND uitr. 11 v. Leixoes. GELRIA thr. 12 te Amsterdam. MONTFERLANDui.tr. p. 11 Fern. Not. WATERLAND 12 v. Amst. n. Hamb. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER uitr. 12 v. Rotterdam. MED AN tbr. 12 y. Marseille. S1TOEBODO 11 V. Rott. te Hamb. KERTOSONO uitr. p. 12 Perim. GORONTALO tbr. 12 v. Madras. INDRAPOERA uitr. 11 n v.m. van Co lombo. SAMARINDA uitr. 12 9 y.m. te Sabang EJAMBI 12 v. Batavia n. Perim. MODJOKERTO 12 v. Bat. te Rott. PALEMBANG tbr. 12 y. Pt. Said. TOBA tbr. 11 9 n.m. v. Pt. Said. SLAMAT thr. 11 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MADOERA uitr. 1? y. Pt. Said. ROITI tbr. 12 v. Pt. Said. GROTIUS uitr. p. 11 Perim. SAPAROEA uitr. 10 v. Pt. Swettenham RONDO uitr. 11 y. Sabang. TRITONI A gech. tbr. 12 te Amst. RADJA uitr. 12 v. Amst. GHR. HUYGENS tbr. 12 v. Algiers. KON. FAKETVAART MIJ. NIEUW, HOLLAND ;I2. y. Amst. n. Bav

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6