De interpellatie zal op 'n nader te be palen dag behandeld worden. Begrooting wegenfonds. Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van het Wegenfonds. De heer KETELAAR (V. D.) bepleit spoedige tot stand koming van den weg 's Gravenhage-Schiphol, in het belang van deze belangrijke luchtha ven, die ook in het buitenland een goeden naam heeft. De heer BAKKER (G. H.) houdt een, pleidooi ten gunste der wegenverbete ring in Friesland en noemt o.a. den weg Leeuwarden-Harlingen. De heer v. d. TEMPEL (S. D.) vraagt of de belangen der voetgangers, deze achterlijke soort menschen, niet te veel verwaarloosd worden. Binnen niet te langen tijd komen er mooie we gen, die verboden zullen zijn voor voetgangers. De heer v. d. Tempel bespreekt ver der den bruggenbouw en de kansen, die daarvoor geopend worden voor de Nederlandsche nijverheid Zal die bouw zooveel mogelijk voor onze nij- verneid bestemd worden? Dit is zeer te hopen. De heer BIEREMA (V. B.) merkt op, dat de wegenverbetering nog sneller zou kunnen plaats hebben, als aan de provincies meer geld werd toegestaan. De heer HERMAKS (R. K.) meent, dat in het rijkswegenplan niet vol doende rekening is gehouden met de belangen van Limburg. De heer v. d. HEUVEL (A. R.) dringt ook aan op spoed, ook bij het tot stand brengen van vaste rivierovergangen en vestigt speciaal de aandacht op West Noord Brabant. Wat het verkeer door de steden betreft, wijst spr. spe ciaal op Haarlem, een stad, die totaal ongescnikt is voor doorgaand verkeer. Een weg bewesien of beoosten Haar lem is dringend noodig. Tot nog toe voelt spr. weinig voor 11 Wegenraad. De minister heeft reeds met zooveel raden te maken. Bespoediging ver wacht spr. van een Wegenraad niet. De heer v. AALTEN (V. D.) bespreekt de gemeentelijke traversen en wil die in onderhoud bij het Rijk brengen, om niet den gemeenten nieuwe, lasten op te leggen. De neer KRIJGER (C. H.) acht het tempo van uitvoering van het wegen- plan niet snel genoeg. Wat de minister met betrekking tot de overbrugging gezegd heeft, aciit spr teleurstellend. Hoe staat het met de plannen tot overbrugging bij Moerdijk Keizersveer, Gorinchem? Kunnen de ze twee laatste nog in het 5-jarig plan worden opgenomen'/ Spr. steunt de motie v. d. Waerden en hoopt, dat de minister in de Wegen wet een Wegen raad wil opnemen. De heer SCHAPER (S. D.) pleit voor het gebruik van Nederlandsche klin kers en bevordering van vakonderwijs voor straatmakers. De heer v.-KlJCKEVORSEL (R. K.) acht een wegenraad noodzakelijk. Daarin behooren ook eenige deskun digen te worden opgenomen inzake benoud van natuurschoon. De heer v. RAPPARD (V. B.) vraagt wat de regeering zal doen bij de rivier overgangen waar geen brug wordt ge bouwd. Hij wijst o.a. op den onhoud- baren toestand bij Tiel, waar men wel eens drie kwartier moet wachten, al vorens te kunnen worden overgezet. Op zulke plaatsen heeft men aan een gewone veerpont niet genoeg. Kan het Rijk deze veerdiensten niet overne men? De heer HIEMSTRA (S. D.) bepleit wegenverbetering in het Noorden des lands en overneming der sociale be palingen uit de collectieve contrac ten in de bestekken. De heer BRAAT (P. B.) wijst erop, dat vele boeren tegenwoordig een autotje hebben en dat die allen be hoefte hebben aan goede wegen. Het is niet noodig renbanen te maken, Voor het platteland wordt te wei nig geld uitgetrokken. De andere we gen zijn niet zoo slecht. Een wegenraad acht spr. niet* noo dig en tenslote gelooft hij, dat klin kerwegen uitstekend zullen voldoen en dat buitenlandsche firma's, die het werk goedkooper doen, dan Nederland sche, niet voorbijgegaan mogen wor den. De heer BEUMER (A. R.) bestrijdt de motie v. d. Waerden, Hij gelooft, dat de meeningen in den Wegenraad zeer uiteen zullen loopen en dat de minister aan de adviezen niets zal hebben, gelijk die van den Hoogen Raad van Arbeid, waaraan geen touw vast te knoopen is. Spr. wijst voorts op het provincialisme, dat zich in den Wegenraad zal openbaren. De motie beschouwt hij als een fascistisch voor stel, dat de Kamer op zij wil zetten. Van fascisme moet spr. niets hebben. De Minister van Waterstaat zal he den antwoorden. De vergadering wordt verdaagd. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorz. de Burgem. Af wezig de heer Wou da. De Y o o r z. 01 ent de vergadering met gebed, waarna de notulen van eey vo rige vergadering wo.den gearresteerd. De Voorz. doet mededeeling van een opdracht hem verstrekt door de Pilgrim Fathers om ter gelegenheid van de herdenking van h:t 300-jarig bestaaD van de eerste Ned. Iierv. Gem. te New- Amsterdam een reis naar Amerika te maken, waardoor hij van 15 Mei tot 1 Juli buiten de gemeente zal vertoeven. De Voorz. doet verder mededeeling van de uitslag van de aanbesteding var. de exploitatie van het kabinet en de rjjwieibergplaats te Katwijk a. Zee. De hoogste inschrijver is H. P. Gregoir, aan wie de exploitatie is gegund1. Ingekomen is een verslag van den Keuringsdienst van Waren over het eer ste kwartaal 1-928 en verder een adr s van Ged. St., waarbij de bijdrage voo'. den keuringsdienst voor deze gemeen de wordt bepaald op f 1.955,69. Mededeeling wordt gedaan van een correspondentie over een bezwaar te gen de schoolgeldheffing door J. v. Egmond Een adres van den lieer Guyt inzake -een artikel van de Bouwverordening, wordt in handen gesteld van B. en VV. om praeadvies. De heer Guyt wil liet thans reeds behandelen en maakt daar een voorst A van, dat verworpen wordt met 11 te gen 3 stemmen. Betreffende een adres van den heer C. A. de Klerk, waarin verzocht wordt een aansluiting op het telefoonnet voo. zijn echtgcnoöte als concierge van de gem een bezaai, stellen B. en W. voor den heer de Klerk te berichten clat do ge- meénte bereid is de helft van de kosten van het abonnement te betalen. Do aan sluiting zou echter door den oongiorge zelf moeten worden betaald'. Aldus wordt besloten. Mededeeling wordt gedaan van en kele antwoorden op vragen van raads lieden in een vorige raadsvergadering. Daarna heeft plaats de benoeming van een tijdelijk weth.. in verband met hvt a.s. vertrek van den Burgemeester. Be noemd wordt de heer Meerburg, die zijn benoeming .aanvaardt. Als lid van de Schattingscommissfè -voor de Rijksinkomstenbelasting in do -vacature ontstaan door het overlijden van clen heer Jac. Wassenaar, wordt benoemd de hoer Grimbergen. Als lid van de commissie van Plaat selijk Schooltoezicht op het Lager On derwijs, eveneens in de vacature ont staan door het overlijden van den heer Jac. Wassenaar, wordt benoemd de heer Nic. Bos. Daarna wordt overgedaan tot cle vast stelling. van het ermenigvuldigingscij- fer voor de Plaatselijke Inkomstenbel. igzS/'eg. B. en W. steilen voor dit cijfer ■evenals het vorige jaar vast te stellen op 2. De heer Hueti ng zegt dat het zoo moeilijk is om over deze zaak te praten oimdat de cijfers niet vast staan. Het is ech'er zoo, dat verschillende bedrij ven goed gaan, waardoor het belastbaar inkomen misschien zal worden verhoogd. Het wil spr. voorkomen, dat het ver- menigingsvuldigingscijfer wel eenigszins kan verlaagd worden tot i3/± b.v. De Voorz. zegt dat hij zelf niet over meerdere gegevens beschikt dan de Raad. Spn wil met Dr. Hueting hopen dat het belastbaar inkomen hooger zai •zijn, maar het college van B. en W. heeft na nauwkeurige overweging niet de vrijmoedigheid gehad een voorstel te doen tot verlaging van het belasting- cijfer. Eerder nog zou er iels voor te zeg gen zrjn om het cijfer te verhoogen. Hot zal nog .zeer moeilijk zijn met deze bo- liastingopbrengst toe te komen. Er is zeer weinig speling en daarom kan spr. niet advlseeren dit cijfer te verlagen. De heer 0 u w e h a n d wil een oogen- blik aannemen, dat het betestoaar inko men hooge r zal zijn dan de raming, maar dan kan nog gee.i sprake zijn van belas tingverlaging, omdat reeds op vorige saldi ingekrompen is moeten worden. De heer Van Tongeren zou graag willen dat de leden van den Raad bri een volgenden keer een duidelijke om schrijving van de cijfers die er bij te pas komen, wordt tliuis gestuurd, bpc gelooft overigens ook dat het niet raad zaam js om ld e belastingfactor te veria- Ren. Daarna wordt besloten volgens het voorstel van B. en W. Het kohier voor de Straatbel, over het dienstjaar 1928, wordt op voorstel van B. en W. vastgesteld op f33.807,25. De heer Van Duyvenbode vroeg in verband hiermede pf nog aandacht was geschonken- aan zijn opmerking bij de begrooting betreffende ae Straatbel De Voorz. antwoordt dat men er op de Secretarie door verschillende omstan digheden nog niet tcc gekomen is dit omvangrijke werk ter hand te nemen. De opmerking heeft echter nog steeds de aandacht van B. en W. B. en W. doen verder verschillende voorstellen tot verkcop van grond. Daarbij behoort ook de verkoop van grond aan de Secr. Varkevisserstr. aan de Katwijksche Bouwvereen. voor den bouw van 86 wonihgen. De heer Dubbel!daim is er niet voor om de arbeiidershuizen door die Katwijksche Bouwvereen. aan de Secr. Varkevisserstr. te bouwen. Het is het kleinste type huizen dat mogelijk is en dat tuan een straat van 16 "M., vindt spr. niet goed. Bovendien worden d'e huizen vlak bjrj de begraafplaats ge bouwd en daar he, waarschijnlijk een kinderrijke buurt wordt, vindt spr. dit niet bevorderlijk voor de rust die bij een begraafplaats toch meet heerschea Spr. had het beter gevonden hier alleen huizen te zetten met een hooge borst wering, maar het grootste gedeelte zal met een lage borstwering worden ge bouwd. De heer Meerburg Rad aanvanke lijk ook wel bezwaren tegen het plan, niaar kan zich er thans wel mee ver eenigen. De heer Hueting gelooft dat het bezwaar van den heer Dubbeldam, be treffende de begraafplaats niet zoo zwaar behoeft te wagen. De achteruit gang van de huizen zijn naar de begraaf plaats toe en de Katwijksche kinderen spelen altijd op straat. Spr. gelooft dat het plaateen van de huizen juist de rust zal bevorderen. De heer Ouwehand vindt het be zwaar van den heer Dubbeldam zeer eigenaardig. Wanneer geen arbeiders woningen megen worden gebouwd aan een straat van 16 M., dan kunnen de straten niet bebouwd worden, want er is alleen gebrek aan arbeiderswoningen Het is daar een arbeidersbuurt. Dat is niet te ontken-on cn hc.t plan znoa s het door cle Bouw vei een. is inge diend, volde e: aan alle cis?hen. Slechts een klein godesite van de huizen za! ven lage beis.vv ring hebben. II t grj d ste gedoe te een hooge, en clat drukt op het geheel een fraai cachet. De Voorz. wijst e- op dat het van groote beteekenis is, hoc or wordt ge bouwd. Een straat ah de Secr. Varkev.s- iserstraat is z.i. een voorname straat, en het plan zooals het daar ligt, heeft dan ook niet spr's. volle sympathie. Zonde: haar tegen te spieken kan spr. toch nic. onvoorwaardelijk meegaan met cle uit drukking van den heer Ouwohand, dat de betref ten de, wijk c n arbeiderswijk is Er is echter groot gelr.ck aan arbeiders woningen ea daarom kan spr. zich wel aan het voors'.erconformoeren. De heer Ouwohand wijst er nog maals met nadruk op, dit er in Kat wijk grond moet zijn voor de arbeiders woningen. Er waren het vorige jaar slechts 300 aanslagen boven do f 2.000, en Idlaarom kan men toch moeilijk cte straat volbouwen met villa's. Spr. vindt het vieemd dat de huizen van net z.g rf. „roede dorp" wel goed zijn, maar deze niet. Ze zijn minstens «even hoog. Na nog 'eenige discussie, worden de voorstellen van B. en W. tot verkoop van grond aangenomen. Z.h'.st. werd op voorstel van B. en W. besloten over te gaan tot aansluiting op een telef onische nachtverbLiding di de gemeente f 1.008,70 zal kosten. Het was noodzakelijk dat cle gemeente zich garant stelde de kosten verbonden aan de totstandkoming van deze verbinding, Degenen, dia er van gebruik wens oh ten te maken, zelf te laten betalen, bleek fiiet mogelijk. Eveneens werd z.h.st. besloten over te gaan tot bestrating van de dwars straat in de Mierenweicle, wat f 5.400, zal kosten, welk bedrag komt ten laste van. het grondbedrijf. Daarna kwam in bchandeing een voorstel om als terrein voor het woon wagenkamp aan ;e wijzen hot gedeelte grond ten Vesten van „Callao" in het tauin. De heer Hueting vraagt of het niet noodig is de woonwagenbewoner* ook een aansluiting op de waterleiding te geven. Spr. vindt het ook niet de juiste plaats zoo dicht bij het bebouw de deel van cle gemeente. De heer Ouwehand zegt clat „Cal- lao" een gemeente woning is. Daar kan wel water gehaaid worden. Overigens zou spr. geen meer geschikte plaats kun nen aanwijzen. Het vooistei van B. en W. wordt z.h stemming aangenomen. Op voorstel van B. ea W. wordt be sloten tot bet verleen en van dispensatie van het bepaalde bij art. 22 der Veror dening".op het bouwen" ea sloopen, aan Joh. Korpelsheek, voor het bouwen van een houten latlenschuur op perc. ka dastraal bekend- -Sectie B. No. 2.876, langs den Rijn; aan K. Haasnoot ea Zn. voor het bouwen van een houten kisten- foeds op het terrein van de Veiling- vereeniging „K. en O.", aan P. Hou- waard voor -het.-bouwen van een houten schuur langs de Kerksteeg. De instructie van het personeel van Gemeentewerken werd gewijzigd in dien zin, dat een uniformpet met opschrift zal moeten worden gedragen. Aan ds Vereen, voor Vreemdelingen verkeer werd besloten de gewone toe lage van f250,te geven voor de ex ploitatie van het .Inlichtingenbureau. Enkele wijzigingen van do Gemeente- begreoting 1927 en 1928 werden vastge steld. Eveneens word vastgesteld een veror dening houdende regelen met betrek king.tot het bouwea lang3 den weg, loo- pende ten Noorden van cle trambaan vanaf de Mr. C. Fockstr. tot aan den Tol. Daarna kwam in b&liande'ing de wij ziging .van de verordening op do zeeba den en het strand. Twee vo ore tellen kwamen ter tafel. Allereerst een voorstel van den heer Van D uy n, overgenomen door do meer derheid van B. en W., waarbij do ver ordening aldus zal luiden, dat het ver beiden is zich te ontkleoden of in bad- ccstuum op te houden op liet strand of in de duinen tot 150 M. te.i Z. van eten vuurtoren. Bij dit voorstel wordt afwij zend beschikt op het verzoek van V. V."V. om des morgens tot negen uur vanuit het woonhuis met een behoorlijke man- tielbedekking to mogen baden. De minderheid van B. en W. wilde dit wel toestaan, omdat vete menschen voor ze naar hun werk gaan, nog graag even een bad willen nemen. Daarente gen wilde deze minderheid overigens de oude verordening gehandhaafd zien dat men zich niet mag ontkleoden of in biadcostuum in dë duinen of op het etrand ophouden, tot 500 M. tea W. van den vuurtoren. Bii het in stemming brengen van het voorstel van den heer Van Duyn, staakten de stemmen. Tegen stemden de heeren Dubbeldam, Parlevliet, v. d. Bent, Hueting,. v. Riessen, v. Duyven bode en Lodder. De stemming moest alzoo uitgesteld worden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag wen3elite de heer Van To nieren den Voorzitter een voorspoedige reis naar Amerika en een terugkomst in welstand. Spr. noemde het een groote eer die cle gemeente door deze opdracht aan den Burgem. te beurt is gevaLen. (Applaus). De V 0 0 r z. dankte voor dezo woorden De heer Van Duyn vroeg of nog niet overgegaan kon worden tot verschil lende werken waarvoor bij de begroo ting het initiatief was genomen. De heer 0 u w e hand antwoordde dat aan den opzichter daartoe reeds opdracht is verstrekt. Daarna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. -Tot tijdelijk agent van politie te Noord wijk is benoemd de heer Ephr. Rous, thans in gelijke betrekking te de zer plaatse werkzaam GEMENGD NIEUWS. Auto-ongeluk. Gisteren had te Weert door z.g. scheren tusschen de auto's van den heer Poelman uit Amsterdam en den heerfc D. C. Nouwens uit Breda, een auto- ongeluk plaats. De auto van den heer Nouwens botste daardoor tegen een boom en werd geheel vernield. De heer N. be kwam een diepe wonde aan zijn rechter arm en een wonde boven zijn rechteroor, de laatste veroorzaakt door glas, terwijl hij klaagde over pijn aan zijn borst. De heer P. beweert te hebben gehandeld uit voorzichtigheid ten opzichte van een steigerend paard links van den weg. Twee mijnongelukken met doodelijken afloop. Dinsdagavond geraakte de 27 jarige mijnwerker Th. Otlens in de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide be kneld tusschen twee kolen wagentjes. De ongelukkige was op slag dood. Hij laat een vrouw met 5 kinderen achter Dinsdagavond geraakte de 25-jarige mijnwerker B. M. Vink uit Sittard op Staatsmijn Hendrik bekneld tusschen een brok steenkool en oen paal. De rechter- borstkas werd hem ingedrukt. Hij over leed nog in cle mijn. Hij laat een vrouw met 4 kinderen achter. Branden. Gistermorgen is te Budel de boerderij van Ch. Nouwen tot den grond toe afgebrand. Te Veghel is de boerderij van den landbouwer Smits afgebrand. De land bouwer was niet thuis en de vrouw kon slechts met moeite hare S kinderen red den. De inboedel ging geheel verloren. Verzekering dekt de schade. Te Heiloo is gisteren de boerderij van den heer J. Bijl afgebrand. De oor zaak is onbekend. Te Weesp is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het café „Het Hert" aan de Hoogstraat. Het pand is geheel uitgebrand. Het misdrijf te Maartensdijk. Nader wordt omtrent den moord op W. Floor tc Maartensdijk nog het volgende ge meld: Het lijkt waarschijnlijk, dat de man in den voornacht is vermoord door een slag op het hoofd, dat de dader of daders daarna het geheele huis hebben doorzocht, en ten slotte het huis in brand hebben gestoken om hun misdrijf te verbergen. Dit is echter niet gelukt. Het was in de omgeving bekend, dat Floor geld in huis had. Gistermiddag heeft de politie van Maar tensdijk een bewoner van Blauwkapel gearresteerd, die verdacht wordt den aan slag op Floor te hebben gepleegd. De arrestant woont in de directe omge ving van de plek, waar het misdrijf is gepleegd, en wordt als de vermoedelijke eigenaar van het geweer beschouwd, dat naast het slachtoffer is aangetroffen. Aanvaring. Gisteravond om 10 uur is in de buitenhaven van IJmuiden de uitgaande kolenboot Willy aangevaren door het binnenkomende s.s. Salawatti van de Mij. Nederland. De Wjlly kreeg ernstige averij aan bakboordszijde en werd in zinkenden toestand naar de steiger ge sleept. Door te pompen wordt getracïit, het schip drijvende te houden. Ook de Salawatti beliep schade, doch heeft de reis naar Amsterdam vervolgd. Voor zoover bekend, zijn er geen per soonlijke ongelukken geschied. Felle brand te Wijhe. Gistermiddag te een uur brak een felle brand uit in de harmonicagaasfabriek van R. Greeve, ge legen aan den Dijk te Wijhe. Twee spui ten zijn bezig het vuur te blusschen, dat door den hevigen wind geregeld wordt aangewakkerd. De omringende gebouwen liepen tot nu toe geen gevaar. Door den trein gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de kruier J. van Wijk te Rotterdam, op het D. P. station aldaar gegrepen door een binnenkomenden trein, toen hij van het le naar het 2e perron ovei-stak en tege lijkertijd moest letten op die trein en den Pullmantrein, die ook juist binnenkwam. Hij was bijna onmiddellijk dood en laat een vrouw en zes kinderen na. Auto in een sloot. Gistermiddag ge raakte te Aalsmeer een auto in de sloot, die langs den Oosteinder rijweg loopt, doordat de chauffeur te veel wilde uitwij ken voor een hond. De wagen sloeg over den kop in het water. Toegeschoten hulp wist de beide inzittenden uit hun benarde positie te redden door het openmaken van een por tier. De chauffeur kon van den wagen springen. Weer een slachtoffer van X-stralen. Dr. Edmund C. Kells uit New Orleans (V. S.), een ook in het buitenland bekend tandarts, die een der eersten in dit beroep was om gebruik te maken van Röntgen stralen, heeft zich te New Orleans in zijn studeerkamer doodgeschoten. In de laatste jaren had hij 27 operaties en amputaties ondergaan en nu was zijn linkerarm aangetast door een nieuwe in fectie. Vliegongeluk. Wolff seint uit Berlijn: Op het vliegterrein DortmundBracket is een vliegtuig van de firma Günther Wagner uit Hannover, bestuurd door den vlieger Gristedde, die vergezeld was door een dame uit Dortmund, kort na de op stijging van 40 meter hoogte gevallen. De vlieger en zijn gezellin werden zeer zwaar gewond. Het vliegtuig werd volkomen vernield. De luchtvaart-politie had, naar de Voss. Ztg. meldt, den vlieger wegens zijn vlie gen pas den dag tevoren gewaarschuwd. Granaat ontploft. Gistermiddag wil den 2 mijnwerkers in een huis aan de Mainstrasse te Essen een waschmachine repareeren en gebruikten daarbij als werktuig een gedeelte van een Fransche granaat, zonder te weten, welk gevaar lijk tuig zij gebruikten. Nadat zij daarme de enkele klappen hadden gegeven, ont plofte de granaat en door de scherven werden 6 personen ernstig gewond. En kele personen verkeeren in levensgevaar. Negen personen te water geraakt en verdronken. De New Orleansche poli tie heeft de lijken gevonden van negen personen, leden van twee gezinnen, die Zondagmiddag een uitstapje per auto wa ren gaan maken. Zij werden gevonden, beklemd onder den omgeslagen auto in het kanaal. Het zonnebad in de vensterbank. Een agent in Westbourne zag een jonge vrouw in „een enkel kort kleedingstuk" voor 'n raam op de bovenste verdieping van een huis in de vensterbank liggen. Haar eene been bengelde over den rand en ze was zich blijkbaar niet bewust. dat ze het doelpunt vormde van de blikken van 'n massa kijkers beneden. Aangezien hij het huis niet 111 kon cn er niet in slaacde de aandacht der vrouw te trekken, belde hij de brandweer op. Deze zette een reddings ladder tegen het raam. wat blijkbaar de vrouw wekte. Ze verdween Ion minsie haastig naar binnen en schoot een pels aan. Later deelde ze mede. dat ze „een zonnebad had genomen en zeker in Slaap was gevallen". Eén beweging en ze was in haar slaap een verdieping of wat lager op de straaf terecht gekomen. Een nieuwe loopbaan. Een Fransch blad had dezer dagen een prentje van een ouden heer, die aan een klein meisje vraagt wat ze worden boet. Ik wil het mooiste meisje van Frank rijk worden, antwoordt de peuter. Het antwoord lijkt dwazer dan het is cn trouwens, uit den mond der kinderen... Want de Amerikaansche stad Atlantic City heeft al besloten geen schoonheids wedstrijden meer te houden om reden, dat die wedstrijden door de er aan deel nemende schoonen slechts worden be schouwd als een middel om reclame voor zichzelf te maken en als een beroeps- sport. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de gistermiddag gehouden zitting van het kantongerecht stond voor den kantonrechter Mr. Ligtenberg allereerst terecht Tr. v. d. K. te B u s s u m, terzake dat hij te Noordwijk rijdende met zijn auto het verkeer in gevaar zou hebben ge bracht. Op den bewusten dag had hij tus schen enkele auto's en file gereden eh was plotseling daar tusschen uitgekomen, terwijl een andere auto, van tegenover gestelde richting kwam. Om daarvoor uit te wijken, moest hij voor de voor hem rij dende auto heenschieten en zich weer tusschen de rij voegen. Een tweetal getuigen, w.o. de verbali sant, bevestigde het proces-verbaal. Ze hadden gereden in een andere auto dicht achter verdachte, hoewel nog een andere auto tusschen hen was. Daardoor kon den ze hem niet direct volgen maar la ter hadden ze hem ingehaald en de auto herkend aan een reclameteekening op de reserveband. De ambtenaar van het O. M. vroeg 10 subs. 5 dagen. Verdachte kon zich het geval niet meer herinneren en was zich niet bewust in overtreding te zijn geweest. De kantonrechter veroordeelde tot 5 subs. 3 dagen. Daarna stond terecht C. v. d. P. uit Sassenheim, die op 14 April tusschen de perceelen 10 en 11 in de Floris Schou tenvrouwenpolder te Sassenheim in een sloot een dam zou geworpen hebben, zon der daartoe vergunning te hebbeif van het polderbestuur. Get. Speelman, de voorzitter van het polderbestuur legde de geschiedenis van deze zaak uit. Vroeger heeft in de betref fende sloot altijd een dam gelegen, maar omdat deze daar lag in strijd met de keur en een belemmering is voor de machinale bemaling, die dezer dagen in zal gaan, heeft het polderbestuur hem er uit laten halen. Verdachte heeft hem er echter weer in geworpen en dit spel is tot twee maal toe herhaald. Nadat nog een andere getuige was ge hoord, werd de zaak twee weken uitge steld om nog eenige getuigen te hooren. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft gisteren o.m. uitspraak gedaan in de volgende zaken: P. A. de G., bloemistknecht te Noordwij- kerhout, is door de Haagsche Rechtbank wegens poging tot doodslag veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde verdachte, wegens mishan deling, tot 3 maanden gevangenisstraf en tot betaling van 100 schadevergoeding aan de beleedigde partij. Verder heeft het Hof bevestigd: Het vonnis, waarhij D. P. J. V., kellner te Leiden, wegens heling, is veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. SPAARNDAM, N. Orleans n. Rott. 9 (7.30 n.m.) v. Boulogne. NEBRASKA, Vane. n. Rott. 9 (5 n.m.) v. Londen. NIEUW AMSTERDAM. 9 v. Rott. n. New York. EDAM vertr. 12 v. N. Orleans n. R'dam. RADNORSHIRE, Vancr. n. Rott. 8 v. Seattle BLIJDENDIJK, Rott. n. Boston 8 (230 mijl Z.W.) van Valentia. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, 8 v. Bremen te Ham burg. NIAS, thuisr., 8 v. E.-London. NIJKERK, thuisr., p. 7 Dakar. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SCHELDESTROOM, uitr., 9 te Antwerpen. VLIELAND, uitr., 4 v. Sapele. REGGESTROOM, uitr., 9 v. Teneriffe. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. GELRIA, thuisr., 8 (6 n.m.) v. Lissabon. ORANIA, thuisr., 8 v. Rio Janeiro. ZEELANDIA, uitr., 9 v. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT, 9 v. Batavia n. Rott. TABANAN, thuisr., p. 9 Perim. GAROET, 9 v. Rott. n. Batavia via Lissa bon. PATRIA, thuisr., p. 9 (4 v.m.) Ouessant 10 n.m. te Rott. vèrwacht. BANDOENG, uitr., 9 te Antwerpen. BUITENZORG, thuisr., 8 v. Padang. SIANTAR, uitr., 8 te Belawan. MEDAN, thuisr., p. 9 Kaap del Armi. KERTOSONO, uitr., p. 8 (2 n.m.) Suez. GORONTALO, thuisr., 8 te Pondicherry. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN, thuisr., 7 v. Singapore. MAPIA, uitr., 7 v. Belawan. SAPAROEA, uitr., 8 v. Belawan. SALAWATI, thuisr., p. 8 Ouessant. P. C. HOOFT, uitr., 8 v. Sabang. J. P. COEN, uitr., 9 te Southampton. KON. DER NED., uitr., 9 v. Suez. MANOERAN, 9 v. Padang te Vizagapatarn. SIMALOER, thuisr., 9 v. Port Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6