rJTT DE OMGEVING. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 deren riem, 4 leerboeken, porto monnaie me'; inhoud,, heipaal en bloed koralen rozenkrans. Achter de loods van de firma v. Gemerende .Bruin, aan het Rijneveld, brak Dinsdagmorgen brand uit, die zich zi-er erns ig li:t aanzien. De loods, die reeds begon te branden werd behouden door een viertal per sonen, die in de nabijheid werkzaam waren. De oorzaak is onbekend, Coöp. vereen. „De Boskoopschie VeilingVeiling van 9 Mei. Rozen per bos: Gem. Rozen 3459ct. Golden Ophelia 5077 ct.; HadleyyS 1.32; BuLterf.y 6784 ct.; Columbia fo,8o1,30; Jonkh. Mack 5365 ct.: Keizerin Aug. Victoria 52—60 ct.: Mac. Kcl.er fi1,50; Ophe.ia 5088 ct.; Claudius Pemet f0,401,19; Marce. •Royer f0,541,10: Wilh. Kordes fo,6o 1,30; Pauls-Scanet fii,6o; Joh. C. Mensing^i40 ct.; Rosalandia f0,71 1,08; juies Bochë 8i:98 ct.; Klelnrozen 2429 ct* Lathyrus per bos 1025 ct. Violieren dubb. per bos f 11,30; Serin gen per tak 2025 ct. Burgerlijke s.and. Ondertrouwd A. v. d. Willik en C. A. M. Grootendorst; J. Bakker en M. J. Radenburg. Overleden: N. v. Meerveld echtgene van H. J. Kersbergen 43 j.; Jan Leen dert v. d. Gjer 7 mnd.; J. E. Öosterwijk wed. van H. v. Kleef 79 j. KOUDEKERK. Jubileum Ds. H. Haspers. Ds. H. Haspers, predikant bij de Geref. Kerk alhier, hoopt op Donderdag 5 Juli as., den dag zijner vijf en twintig-jarige evangeliebediening te herdenken. Ds. Haspers werd 12 Februari 1877 ge boren en ontving zijn opleiding tot Die naar des Woords aan de Theol. school te Kampen. Na in 1903 candidaatsexamen te hebben afgelegd, deed hij in datzelfde jaar, den Den Juli, zijn intrede als predikant bij de Geref. Kerk te Hardinxveld. Den 14en Maart 1909 vertrok Ds. Has pers naar Garrelsweer, waar hij na een verblijf van 4 jaar van deze gemeente af scheid nam en den 8sten Juni 1913 zijn intrede deed te Nieuw-Weerdinge. Den 12en November 1916 verbond hij zich aan de gemeente te P.oden, waarna hij in 1921 het beroep opvolgde van zijn tegenwoordige gemeente Koudekerk en den 19en Juni, na bevestigd te zijn door den consulent Ds. T. H. Woudstra van Leiderdorp, zijn intrede deed als Dienaar des Woords, predikende naar aanleiding van 1 Cor. 2 2: .,Want ik heb niet voor genomen iets te weten onder U dan Jezus Christus en dien gekruisigd". Wij twijfelen er niet aan of de 5e Juii, zal voor den a.s. jubilaris niet onopge merkt voorbijgaan. LISS1. Nadat eerst een paar dagen te voren was ingebroken in het huis van iden heer W., Hoofd der Ned. Herv. School, waar men een buit van f 300,— schijnt meegenomen te hebban, is_ gis terennacht r-gebroken in de nood winkel van den heer J. M. bn de Zandzeen- fabriek. Deze noodwinkel van ashest- platen gezet, heeft men gewoon onder graven en is er zoo ingekomen. Niets wordt vermist. De politie stelt een on derzoek in. OUDE WETERING. De gehouden verhoop van deEm- mabloem'heeft opgebrachtte Nieuwe- Wete ing f9,09. langs den Hu'gsloter- dijk f20,21 en te Oude-Wetering f37,35 tezamen een bedrag .van f66,65. Wegens vertrek van Zuster A. P. Prins, is door het bestuur van de Grce ne Krris-Afd. „Oudewe'ering en Omstr." met ingang van 15 Mei a.s. tot wgkvet ple egser benoemd Zuster D. Bol thans particulier verpleegster te Den Haag. RIJNSBURG. De Chr. J.V. „Onze Hulp is in der» Naam des iieeren" vierde gisteravond haar 50ste jaarfeest in de> zaal achter het W eethuis alhier. De ruime zaal was geheel met belang stel" enden gevu'd, en er heerschte al bij den aanvang een echt feestelijke stem ming, waartoe de keurige blem en versie ring, in de zaal aangebracht, het hare bijaroeg. Op verzoek van ld'en eere-voorz., Ds Altena, werd aangevangen met het zin- gen van Ps. 75 1, waarna deze de enkomst met gebed opende. Hierna heette spr. op dezen jubileums avond de aanwezigen, in het bijzonde. de afgevaard'gden van andere veree- nigirgen hartelijk welkom, en wenschte spr .allen een goeden avond toe, waar toe al.er medewerking, ook door be trachting van kortheid vanwege het lange programma, werd ingeroepen. lot de vereeniglng richtle spr. een tc-cpassé ijk woerd, aan de hana van hetgeen te lezen is in Gen. 23 1—3. Hierna waren eerst de vereenigingsza- ken aan de orde, allereerst het jaarver slag van den secretaris, den heer P. Vos. Na ui.ing .te hebben gegeven vaL d dankbaarheid aan God, voor het ...ft.g-jarig b -staan de: vereeniging, ge- d uien de welken tijd zij velen tot zegen mocln zijn, mem.reerde spr. de werk zaamheden van het a "geloop en vereeni- gingsjaar. Met genoegen constateerde G. r. de vriendschappelijke wijze waar op de vergaderingen, gewijd aan bijbel- b.s_; eking en onderwerpen van meer aigrmeenen aard, werden g -houden. Het hk.len.al ne:mt langzaam toe, en spr. Vvt de leden op lid te b. ij ven en nieu we .eden te werven. Spr. bracht dank aan de Kerkvoogdij, die het kerkgebouw aistond v.or lezingen door predikaaten do.or de ve.een. uitgenoodigd. Het verslag van den penningm., iden heer G. Sozef, bepaalde zich tot het g.\ en van de cijfers van ontvangst en uitgaaf. De ontvangsten bedroegen f738,44. de uitgaven f394,6612, zoodit er een batig saldo b van f 343.771/-', to gen f347,671/2 een jaar tevo.cn. Ten slotte "bracht ook de bibliotheca ris, de heer W. Passé hier, zijn jaarver slag uit. Dit was niet in al'e doe-'e gun stig. Niettegenstaande de u tgebr ijheid van de bibliotheek en cle verscheiden heid van boeken, op gebied van kerkge schiedenis, historie, boeken ter behan deling yan onderwerpen op maatschap pelijk 'gebied en- ontspanningslectuur, werd van de bibliotheek nog niet het gewenschte gebruik gemaakt. Dit, ge paard met een belangrijke uitgaaf voor nieuwe boeken, maakte de financieel:- uitkomsten niet zoo schitterend. Dei aanwezigen werd daarom verzocht, ook door het lezen van de boeken der bi bliotheek. de vereen, te steunen. De eere-voorz. wekte daartoe oven eens op in een kort woord van dank dat hij achtereenvolgens t-t de verschil lende functionarissen richtte. Afgevaardigden van vele \e-eenigin- gen waren aanwezig om de feestvier end 3 vereeniging hun gelukweeschen aan te bieden. Ge'egtnheid hiertoe werd gege ven aan den heer D. v. Biezen, dia sprak namens den Chr. Werkmansbond, den heer Kralt, namens de Knap-eivereen., aan afgevaardigden van het Chr. Man nenkoor, de Geref. J.V., de Chr. Ger f. J.V., en vertegenwoord^ers van ver schillende zuster ver eenigingen uit an dere gemeenten. Veel belangstelling ,en bijval onder vond ook de rede van den heer P. Brussee alhier, die sprak als een der vier oprichters der ve ecniging. De gelukwenschen van de afgevaar tdigderi werden afgewisseld met proza en poëzie. Samenspraken, voordrach ten, opstellen en gedichten werden door de leden ten beste gegevea en zoodoen de vloog de tfjd ongemerkt om. Ernst en luim wisselden elkaar daarbij af en meermalen b er harlerijk gelachen niet alleen, maar ook diepere gedachten zijn er opgedaan en veel leerzame en na volgenswaardige dingen zijn er verte.d Als gulle gastvrouw^ werd daarbij door de vereeniging de inwendige mensch niet vergeten en zorgden rappe handen voor versnaperingen. Het was daardoor middernacht teen het feest ten einde was, en velen zal een aangename herin nering daaraan lang bij blijven. Geëin- idigd werd met een woord van dank door den eere-voorz. en met gebed. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Adria- nus Floris z.v. A. van Duijn en P. C. M. Dannijs; Catharina Anna Maria d.v. J. H. Res en L. Meester. Ondertrouwd: Ge.ardus Boekei 24_j. en Elisabeth Petronella Werjers 21 j.: Gehuwd: Jacobus Johannes Chrisprjn 25 j. en Klazina Hendrika van Dorsten 23 'j. Gevestigd: P. Duinmeier en gez., Bij- dorpstraat 5 van Lissa: mei. J. J. Sta ring, Zuilhofstr. 7 van 's-Gravenhage; J. L. Geuskens, Hoofd.tr. 175 v. Voorst Vertrokken: W. Kerkhoven en gez van Charbonlaan 9 naar Zevenhoven; H. F. van Vliet, van Hoofdstr. 167 naar Zwammerdam; mej. J. Oudriioorn van Hoofdstr. 49 naar Heemstede; M. J. Moerkens, van Zandslootkade 51 naar Maasland; K. H. Chrisprjn geb. van Dor sten van Hoofdstr. 246 naar Leiden. Het jaanrj^eh onde.z.ek van d«e dienstplichtigen, lichtingen 1916 en'19, zal voor deze gemeente plaats hobben te Noordwgk, op Vrijdag 22 Juni 1928, des v.m. 11.30 uur. De kiezerslijst ckzer gemeente voor het jaar 1928^29 ve.me.dt 1981 namen, waarvan 1981 ki.sge.ech.igd zijn voor de Tweede Kamer, 1936 voor de Prov. Staten en 1871 voor den Gemeenteraad. UIT ONZE INDIEN. DE BESlUuRSxifcRVORMING OP JAVA. De Regeering heeft thans definitief besloten de bestuurshervorming op Java op de daarvoor vroeger reeds aangekondigde tijdstippen voort te zetten, zoodat met 1 Juli ingesteld zul len worden de Gouvernementen Mid den-Java en Oost-Java alsmede de beide Gouvernementen van de Vor stenlanden Djocja en Solo. Deze Gouvernementen dienen als voorbereiding voor de instelling van de provincies Middeq-Java en Oost- Java, respectievelijk met 1 Januari 1929 en 1 Januari 1930. REIS VAN DEN G.-G. OVER JAVA. Het voorloopig program van de reis, die de Gouverneur-Generaal overl Java gaat maken, io als volgt: 21 Mei naar Solo. 22 Mei de Gouverneur-Generaal ont vangt bezoek van den Soesoehoenan en den Rijksbestuurder, waarna aan dezen een tegenbezoek wordt ge bracht. De thee wordt gebruikt tijdens een wajangwongvoorstel'ling op het feest in den Kraton. Na afloop waar van een diner plaats heeft. 23 Mei bezichtiging van den kraton, waarna de Gouverneur-Generaal een tentoonstelling bezoekt op het gebied van voorlichting van den landbouw en hygiëne in de kampongs. Mc. bezoek aan de suikeronderne ming Tasik-madoe van het Mangkoe Nagorosche Rijk. 's Middags wordt naar Djocja vertrokken. 25 Mei. De Gouverneur-Generaal ont vangt bezoek van de beide zelfbestuur- ders en brengt een tegenbezoek bij den sultan en bij den Pakoe Alam. 's Avonds zijn er in den kraton bedojo- dansen en wordt een galadiner gege ven, waarbij ook dansen zullen wor den uitgevoerd. De volgende dagen worden verschillende bezoeken in de omgeving gebracht en tenslotte naar Magelang vertrokken. 28 Mei. Conferentie met de regenten in d-e kaboepaten en een diner ten hui ze van den resident, waar ook recep tie gehouden wordt. 29 Mei. Vertrek naar Malang, waar op 31 Mei met de regenten geconfe reerd wordt. Dan volgt een bezoek aan Soerabaja en do terugkeer naar Batavia. PENSIOENFONDSEN AMBTENAREN Aan den beheerder van de Pensioen cn Weduwen- en Weezenfondsen van de Indische Burgerlijke en Locale Ambtenaren te Weltevreden, den heer J. Berendsen, is opgedragen, zich met 16 Mei naar Nederland te begeven, teneinde overleg te plegen met de in Den Haag gevestigde directie van de fondsen. 1nheemsche burgemesters. Mr. A. B. Cohen Stuart, adviseur voor de decentralisatie is op zijn door reis te Malang geintervieuwd naar aanleiding van de schriftelijke vraag van den heer Koesoemo Oetoyo, of de regeering bereid is inheemsche burge meesters te plaatsen in kleine gemeen ten, waar speciaal de inheemsche be langen op den voorgrond staan. Mr. Cohen Stuart gaf als zijn mee ning te kennen, dat hij de benoeming van Inlandsche burgemeesters voor alsnog onwaarschijnlijk acht, aange zien de regeering zich juist onlangs principieel heeft uitgesproken voor 'n Europeesche meerderheid in de ge meenteraden. POMPELMOEZEN. Nadat met de Sawo-manilla een proef werd genomen, waarvan het re sultaat voorloopig reeds een succes bleek te zijn. zoodat deze Indische vruchtensoort thans regelmatig hier te lande afzet vindt, wordt thans met de Pompelmoezen een gelijksoortige proef genomen. In samenwerking met de afdeeling Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut, heeft de directie van het Marktwezen te Amsterdam aan enke le ingezetenen een vrucht ter kennis making toegezonden. Zij vraagt het. oordeel. De Pompelmoes is een Indische vrucht, die o.a. veel op Java geteeld wordt, van welk eiland zeer smake lijke soorten afkomstig zijn. De vrucht kan hier te lande onge veer van Mei tot Augustus-September, dus den geheelen zomer, van Java worden aangevoerd. Zij behoort tot de citrus-vruchten evenals de sinaasappel en de manda rijn. De rijpe vrucht heeft een licht geel gekleurden schil. Voor het ge bruik wordt de dikke schil volledig verwijderd. De kern van de parten vruchtvleesch wordt daarna gesple ten. De met sap gevulde korrels wor den gegeten, de tusschen liggende vliezen laat men onaangeroerd. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa men rechtsgeleerdheid de heeren F. v. d. Minne, te Dordrecht en A. F. Kamp, te Leiden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Opgeheven wegens gebrek aan actief: 7 Mei. H. Link, Leiden. STADSNIEUWS. classis leiden der geref. kerken, Hedenmorgen kwam de Classis Lei den der Gereformeerde Kerken in de Kerkeraadskamer aan de Hooigracht alhier bijeen. Namens de roepende Kerk, Oegst- geest, opent Ds. K. Schilder de verga dering met te doen dingen Ps. 2 vs. 7, het lezen van Col. 1 vs. 920 en ge bed. Tot moderamen worden aangewe zen Ds. van Herksen van Hillegom als praeses, Ds. Haspers van Koudekerk als scriba en Ds. Ingwersen van Kat wijk aan Zee als assessor. Dr. Wielenga van Voorschoten vraagt toegang tot deze vergadering voor Prof. Kroller uit Duitschland. Dit verzoek wordt toegestaan. Prof. Kroller wordt daarna door den Praeses welkom geheeten. De acta van de vorige vergadering worden ha een aanvulling goedge- keerd. De predikanten Gispen van Hazers- woude en Schilder van Oegstgeest, worden toegesproken in verband met hun vertrek naar elders. Onder de ingekomen stukken be vinden zich die betreffende de akte van ontslag aan vorengenoemde twee predikanten. Zij worden in handen van de desbetreffende commissie ge steld voor advies. De rapporten betreffende de Kerk visitatie worden uitgebracht voor wat betreft de Kerken ten Oosten van Leiden, door Ds. Broekstra en voor die ten Westen van' Leiden door Ds. Gispen. Zij getuigen van een gezond, opgewekt kerkelijk leven. De begrootingen naar art. 11 Ker kenorde (Hulpbehoevende Kerken) en art. 13 (Emeriti predikanten) worden vastgesteld. Verschillende voorstellen worden verschoven tot de middagvergadering, waarin Dr. van Andel, Missionair pre dikant te Solo, aanwezig hoopt te zijn. Gekozen worden tot predikanten af gevaardigden naar de Provinciale Sy node na verschillende stemmingen: Primi: Ds. Meijering van Katwijk aan Zee, Ds. Broekstra van Rijnsburg en Dr. Ruvs van Lisse; Secundi: Ds. Bouwman van Leiden, Ds. Koers van Noordwijk aan Zee en Ds. van Herk sen van Hillegom. Daarna wordt gepauzeerd. Laatste Berichten. DE ROOFMOORD TE MAARTENSDIJK. Omtrent cle arrestatie van den verrnoe- delijken dader kunnen wij nog het vol gende mededeelen: De verdachte heeft tijdens het verhoor, dat tot laat in den nacht heeft geduurd, pertinent ontkend, iets met den moord uit staande te hebben; maar tal van bezwa rende omstandigheden zijn er, die tegen hem pleiten. Ilij beweert b.v. dat het ge weer vroeger zijn eigendom is geweest, maar dat hij het een tijd geleden op een strooptocht heeft verloren. Overigens is gebleken, dat het geweer autogeen is ge last. De man .die deze bewerking heeft verricht, heeft het geweer herkend als 't eigendom van den gearresteerden ver dachte. Het is bekend geworden, dat uit het geldkistje een bedrag van ongeveer 70 is ontvreemd. Ook is gebleken, dat een nog onbekende man twee maal bij Floor is geweest, om van dezen geld te leenen, maar of deze onbekende medeplichtige is van den ver dachte is nog niet duidelijk. Hoewel de verdachte pertinent is blijven ontkennén, sprak hij zich op verschillende punten tegen. Er zijn dan ook termen om hem in verzekerde bewaring te houden. Verdach te zal vandaag opnieuw aan een verhoor worden onderworpen. Nader vernemen wij. dat er inderdaad van medeplichtig heid hier sprake is. De politie heeft een tweede verdachte aangehouden, die af komstig is uit Utrecht. NOODLANDING. Gistermiddag heeft Jiet postvliegtuig D 927 dat van Schiphol naar Duitschland was opgestegen, wegens een defect aan den motor een noodlanding moeten ma ken bij Echteld. Na dat onderdeelen uit Amsterdam naar Echteld waren vervoerd ter reparatie is het vliegtuig hedenmor gen weer opgestegen met bestemming Amsterdam, vanwaar het vandaag weer naar Berlijn zal opstijgen. ERNSTIG ONGEVAL BIJ DEN SLUIS BOUW TE IJMUIDEN. Gisteravond ongeveer 11 uur is te IJ- muiden door het breken van den hoofd kabel van de transportbaan op het ter rein van den sluisbouw een zware ijzeren bak, waarmede de betonspecie naar de stortplaatsen wordt vervoerd, naar bene den gevallen. Twee arbeiders werden door den bak getroffen. Een van hen, de 28-jarige ongehuwde W. K., afkomstig uit Fijnaart (N.B.) werd op slag gedood. De ander, de eveneens ongehuwde C. M. K., afkomstig uit dezelfde gemeente, is met een zeer ernstige schedelfractuur naar 't St. Anthoniusziekenhuis te IJmuiden ver voerd. De materieele schade is aanzienlijk. DE INBREKENDE POLITIEAGENTEN. De rechtbank te Groningen heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van de drie Groningsche politieagenten, die veertien dagen geleden terecht stonden wegens diefstal met braak in vereeniging gepleegd in de sigarenmakerswerkplaats van den heer Slijver te Helpman en in het café „de Passage" aldaar. De Rechtbank acht te het ten laste gelegde bewezen en ver oordeelde W. t. B. en P. T. tot één jaar en negen maanden en J. H. Jot één jaar en zes maanden gevangenisstraf, alle drie met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch luidde voor t. B. en T. ieder twee jaar en voor H. én jaar en zes maande n. VERGIFTIGING MET RATTENKRUID. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft de 29-jarige Antje B. wegens poging tot moord op haar echtgenoot J. Jongsma, door middel van vergiftiging met ratten- kruid, veroordeeld tot 10 jaar gevange nisstraf, terwijl haar minnaar R. de Kleine wegens medeplichtigheid te* aebt, 'aar ge vangenisstraf werd veroordeeld. De recht bank te Leeuwarden had verdachten een zelfde straf opgelegd. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BRIAND THANS GEHEEL GENEZEN PARIJS, 10 Mei. (V.D.) In den ge zondheidstoestand van den Franschen Minister van Buitenlandsche Zaken Briand is een zoo belangrijke verbe tering ingetreden, dat var. nu af aan geen bulletins meer zullen worden uitgegeven. EEN KOUDEGOLF OVER HEEL EUROPA. BERLIJN, 10 Mei. (V.D.) Hedenmor gen was de temperatuur te Berlijn slechts 2 graden. Regen- en sneeuw buien wisselden elkaar in den afgeloo- pen nacht af, zoodat van tijd tot tijd zelfs sneeuw op de daken van Berlijn was te zien. ZWARE SNEEUWVAL TE DRESDEN DRESDEN, 10 Mei. (V.D.) Nadat Woensdagavond alhier een hevige storm gewoed had is hedenochtend vroeg het weer plotseling omgeslagen er. begon het zwaar te sneeuwen. Men vreest het ergste voor de te velde staande gewassen. LAGE TEMPERATUUR. PARIJS, 10 Mei. (V.D.) Ook te Parijs is de temperatuur in de laatste dagen aanmerkelijk gedaald. In Midden- Frankrijk en in Lotharingen zijn zelfs dichte sneeuwbuien gevallen. Hagel buien hebben ernstige schade toege bracht aan den landbouw in de omge ving van Toulon. ROOFOVERVAL IN EEN TREIN. PARIJS, 10 Mei. (V.D.) In den snel trein Lyon-Naiites is gisteren, toen de trein door den tunnel St. Irene reed, een aanslag gepleegd op den beambte van den postwagen. Deze beambte, die zich toevallig alleen in den wagen bevond is door verscheidene onbekend gebleven personen overvallen en ern stig mishandeld, totdat hij bewuste loos op den vloer bleef liggen. Van dit oogenblik maakten de misdadigers gebruik om epn postzak met aangetee- kende stekken te ontvreemden. Het gelukte hun to ontkomen, nog voordat de trein den tunnel had verlaten. De postbeambte, (lie na korten tijd weer bijkwam, kon ten slotte den overval tot in alle details beschrijven. De le dige postzak is in den tunnel terug gevonden. Van de misdadigers ont breekt tot nog toe elk spoor. SPOORWEGONGEVAL. BATAVIA, Aneta V.D. 10 Mei. De laatste \yagens van den eersten pass:* gierstrein die iiaar Buitenzorg vertrok, frijn op het station te Bataria defect geraakt, fcHoordat een wissel te vroeg werd omgelegd, waardoor de wagens ontspoorden. l'ersconlrjke ongelukken kwamen niet voor, inaar de eerste drie sneltreinen naar Weltevreden kwamen met vertraging binnen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 9 Mei. De Eendracht. Bloemkool 1528, komkommers 15 19, sla 47, peen 2328, rabarber 2,40 4, selderij 24, pieterselie 47, ra dijs 25, prei 2—5, alles per 100 stuks. Peulen 8082, postelein 2230, spina zie 5—10, alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 9 Mei. Eieren en Plufmvee. Aanvoer 6390 stuks eieren. Prijzen: kippeneieren 66,50, eenden eieren 55,30, per 100 stuks. Duiven 25 cent per stuk. GOUDA, 10 Mei. Veemarkt. Aange voerd in totaal 4225 stuks, waarvan 380 slachtvarkens, vette 0.300.35^, Londensche 0,220,24, zouters 0,27 0,28^, alle per pond, levend met 2 pet. korting; 952 magere varkens, 25 40; 1886 biggen, 814; 18 runderen. 275 375; 172 nuchtere kalveren, 1015; 1 graskalf; 4 schapen, 2233; 799 lam meren, 1217; 12 bokken en geiten, 2 7; 1 paard, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, han del vlug; magere varkens, biggen, run deren, schapen, lammeren, bokken en geiten, matige handel. GOUDA, 10 Mei. Kaasmarkt. Aan voer 419 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 4548, 2e kw. 40—44, zon der rijksmerk le kw. 4052, zware 52. Handel matig. GOUDA, 10 Mei. Eierenveiling. Aan voer 104 partijen. Prijzen: kippeneie ren 56, eendeneieren 56.50, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 10 Mei. Botermarkt. Aan voer 1847 ponden. Prijzen: goeboter 0.901, weiboter 0.700.80, per pond. Handel vlug. HALFWEG, 10 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 180Ó0 stuks. Prijzen: kip peneieren 5,206,05, eendeneieren 4,50 4,60, per 100 stuks. Handel kalm. AMSTERDAM, 10 Mei. Oliën. Raap olie: vliegend 53K>. Lijnolie: vliegend 38X; Juni 35 Y\, 345'», 35; Juli/Aug. 3535%; Sept,/Dec. 36 K, per 100 Kg. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgen9 waarnemingen verricht in den mogen van 10 Mei 1928, medege deeld door bet Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 766.6 te Blacksod. L. B. 742.7 te Riga. Verw. tot den avond A-a 11 11 Mei: Matige tot zwakke N. tot N.W. of W. wind, zwaar bewolkt, waarschijn lijk nog enkele regen- of hagelbuien, weinig verandering in temperatuur en kans op nachtvorst. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 10 Mei: 8.07 nam. luchri PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8.6 gr. C. zweminrichting „de zijl", 's Morgens 7 uur: 13.5-gr. C. "s Middags 12 uur: 13.5 gr. C. s Nam. 3 uur: 13.5 gr. C. leidsche zweminrichting hooge rijndijk, 's Morgens 7 uur: 13.5 gr. C. *s Middags 12 uur: 13.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 13.5 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam1. Berlijn 59.30'/» Londen New-York2.47 Parijs9.75»/, Brussel 34.64 /iirich 47.78'/» raa' 7.35 13.06'.', Madrid 41.58 Oslo66 391/» Kopenhagen -. 68 50 Stockholm 66.501/» Weenen 34.911/»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3