CHRISTELIJK DAC BLAD voor LEIDEN en OMSTREKEN Dit nummer bestaal uit TWEE Bladen. EERSTE BLAD. Belangrijkste nieuws in dit Nummer. JAARGANG MAANDAG 7 ME! 1928 NUMMER 2429 ABONNEMENTSPRIJS Ia Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaali 2.50 Per weekI 0.19 Franco per post per kwartaal i 2.90 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden Telefoonnummer 2778 Postbox 20 Postgiro 58936 Aangesloten op het Streeknet Lisse Y Ga je gang maar jongens. De S.D.A.P. deinst terug voor prac- tische revolutiedaden. Dat bewijst o.a. het uittreden uit de Liga tegen Kolo niale onderdrukking. Naar aanleiding van deze uittreding merkt de Kroniek-schrijver van het Koloniaal Tijdschrift echter op en het is goed om daarop de aandacht te vestigen dat hieruit niet mag wor den afgeleid, dat de S.D.A.P. tegen alle Indische revoluticnarisme is Voor Nederland, brengt schr. in herin nering, behoudt de S.D.A P. zich het recht van revolutie voor....: „Wat Indië aangaat zoo zegt hij verder een recht dat men zich zel ve voorbehoudt, kan men den Inlan der moeilijk ontzeggen, en de S.D.A.P. zal ook in theorie, dat recht gaarne aan hem laten. Maar nu wij het geval, dat het den Inlandschen revolutionairen ernst is en geen theorie. Ziet men dat bij de S.D.A.P. in? Het lijkt wel van niet. Mr. Duys heeft bij gelegenheid van het proces tegen de Indische studenten, den officier verweten „Weltfremd" te zijn, maar hij had dit adjectief beter op zich zelf kunnen toepassen. Wat voor den Nederlandschen socialist een aangenaam onderwerp van gesprek is, bij een kopje thee en een sigaar, dat is voor den Indischen revolutionair bit tere ernst. Laat mr. Duys eens de ge schiedenis van de Britsch-Indische re volutionaire beweging bestudeeren. met haar moordaanslagen op regee- ringsambtenaren. in Engeland zoowel als in de kolonie, met haar wijdvertak te samenzweringen, partijfondsen ver kregen niet uit contributie, maar uit loof-, brand- en afpersingscampagnes, enz., en hij zal ontdekken, dat daarin juist zulke „jongens" als hij zoo va derlijk verdedigd heeft, de hoofdrol gespeeld hebben en dat een groot deel van de schuld valt op de Engelsche Duyzen, die hen aangemoedigd en op gezet hebben toen de zaak in staat van wording was, niet vermoedende dat zij te maken hadden met nien- schen die van de phrase werkelijkheid zouden maken". Precies onze meening. Duys kent liet gevaar in Indië niet en daarom zou het hem te vergeven zijn. Maar zijn partijgenooten, de Sociaal- Democratische gemeentesecretaris van Batavia D. van der Zee- en de Sociaal- Democratische J. L. Vleming, oud- lioofd van den Indischen belasting accountantsdienst kennen het gevaar wel. Deze gaan ook door met tot de Inlanders te zeggen: Ga je gang maar jongens, een beetje revolutionaire stemming is nuttig en noodig. Dat de S.D.A.P. in dat opzicht hoog spel speelt en onverantwoordelijk handelt belicht genoemde kroniek schrijver als volgt: „Ziet verder de S.D.A.P. in wat voor den Nederlandschen arbeider, het ver lies van Indië zou beteekenen, n.l. groote werkloosheid, loonsverlaging, langere werkduur en wat niet al? Diens bevoorrechte positie, vrijwel uniek in heel Europa, is voor een goed deel aan Indië to danken. Om het po pulair uit te drukken, van iederen gulden dien hij aan loon ontvangt is misschien een kwartje uit Indië af komstig. Is hij bereid dat kwartje op te offeren? Pijnlijke vraag, die de S.D.A.P. zorgvuldig vermijdt! Voorloopig kan zij dat doen; van deelneming aan de regeering is de S.D.A.P. op het oogenblik weer zeer ver verwijderd; van het dragen van verantwoordelijkheid, het aanvaarden van consequenties,-is voor haar dus r.og geen sprake. Tot zoolang kan zij voort blijven leven in de sfeer der ro mantiek. met de communisten wed ijveren in gespierde taal, op vaderlijke ijze voor Indische revolutionairen in de bres springen enz. Maar vroeg of iaat zal zij zich toch wat ernstiger van deze (en andere) zaken rekenschap moeten geven, wanneer zij althans niet in haar tegenwoordige positie van buitengeslotene wil blijven totdat de kalveren op het ijs dansen. En hoe meer zij zich nu compromitteert door haar coquetteeren met revoluties, hoe moeilijker zij het zich voor later maakt, als zij dit alles weer zal moe- ton désavoureeren en togen de Indi sche revolutionairen zal moeten zeg gen zooals Ramsay Mac Donald inder tijd: „Weest gewaarschuwd!", iripjaats van: „Gaat nu je gang maar. jongens". Zou de Indische en de Nederland- sche regeering bezig zijn .aan dat on verantwoordelijk gedoe op officieel terrein een einde te maken? Te oor- deelen naar wat we lazen omtrent de mogelijke ontheffing van den heer Vle ming van zijn functie, schijnt daar voor kans te bestaan. STADSNIEUWS. HULDEBLIJK H. M. DE KONINGIN MOEDER. Ter gelegenheid van haar zeventig sten verjaardag zal aan Koningin Em ma, zooals zij Heette als echtgenoote van wijlen ivoning Willem III, een iiuldeblijR van blijvende waarde wor den aangeboden, omdat zij voor ons land buitengewoon veel ten goede ge daan heen, waarvoor haar niet tel kenmale dank kon worden gebracht, .maar waarvoor het wel past, nu zij tiaar zevenugsten verjaardag gaai vieren, onze groote erkentelijkheid te neiuigen. De nieuwste geschiedenis van het land is meestal niet net terrein, dat de geschiedschrijvers uitzoeken voor hun studies, loituitiugen oi veroordee- iingen. Zoo komt het, uat de tijdgenoo- len, in beslag genomen door bet dage- iijkscb leven, veelal zich geen reken schap geven van de zware zorgen, die regeerders kwellen, van mogelijke rampen, die zij voorkomen en van niet dadeiijk zichtnare weldaden, die zij veroorzaken. Under elke regeering gaat net sommigen beter clan anderen en zoodoende komt men niet tot een algemeen oordeel over diegenen, aan wier zorg tijdelijk de hooge Staats macht is opgedragen, aan wier veelal onzichtbaar neleid meer wel en wee is toevertrouwd dan aan anderen, die een duidelijk, omvangrijk commando voeren. T oen voelt ons volk, al lang, dat Ko ningin Emma een persoonlijkheid is, waarvan geen evenneeld in Europa te vinden is, een goede, staatkundige schutsengel, die met veel vriendelijk heid en op kennis berustende belang stelling steeds daar aanwezig was, waar iets ingrijpends plaats had en die nooit iets heelt voorgestaan of be schermd, wat niet voor ons volk als geheel van blijvende waarde was. Kortom een wijze moeder voor het gelieele volk, gelijk zij dat was voor naar gezin. Ret is duidelijk, dat juist de vrou wen van Nederland zich gedrongen voelen om te getuigen, dat de verhe ven sleer, waarin door de hooge Lands vrouwe niet alleen tijdens haar Re gentschap, maar ook daarna, de staats zaken met al het persoonlijke en on persoonlijke, dat daarbij behoort, door naar werden waargenomen, behartigd en vervolmaakt, ten volle is begrepen en gewaardeerd. De getuigenis van zooveel mogelijk vrouwen van Nederland moge dan ook worden afgelegd op den zeventig sten jaardag van haar, zonder wie het zeer de vraag geweest zou zijn, of ons land een zoo rustige en harmonische ontwikkeling zou hebben doorge maakt als in de laatste halve eeuw het geval geweest is. Ten einde aan II. M. de Koningin- Moeder een passend geschenk te kun nen aanbieden, zal te dezer stede tus- schen 14 en 21 Mei e.k. een collecte langs de huizen worden gehouden, persoonlijk door Mevr. van de Sande Bakhuyzen en de dames van het Plaatselijk Comité, dat daartoe is ge vormd. Er zal aanteekening worden gehou Jen van de namen van haar, die bij dragen opdat aan H. M. duidelijk biijke in de harten van hoevelen zij een plaats had veroverd. Om de omvangrijke collecte vlot te doen slagen, is het van belang, dat in huizen, kantoren of gebouwen, waar vele vrouwen hijeen zijn, van te voren een lijstje met namen benevens de gift .gereed ligt. Waar slechts één vrouw aanwezig is, zal die naam door de collecteerenden worden genoteerd. Er wordt gehoopt op zeer vele giften opdat een waarlijk algemeen natio naal huldeblijk tot stand kome. Het spreekt vanzelf, dat niet ieder een evenveel te missen heeft, de bij dragen zullen op de lijsten dan ook niet aangeteekend worden. Aan allen, die derl goeden gang van de collecte in de hand werken, op die vele wijzen, waarop men behulpzaam kan zijn, wanneer men voor een goede zaak voelt, zij hij deze reeds van te voren de dank van het Comité ge bracht. WIJLEN DE HEER A. MULDER. No. 4 van de Mededeelingen van de Kamer van Koophandel wijdt de vol gende waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer A. Mul der, oud-Wethouder die tevens lid was van de Kamer van Koophandel: „In het korte bestaan der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland moet ten tweeden male mel ding gemaakt worden van het overlij den van een harer leden. Na den heer Dekker, die op de middaghoogte van zijn leven werd geveld, is thans over leden de nestor onzer Kamer, ons trouwe medelid, de heer A. Mulder, in den gezegenden leeftijd van 72 jaren. Do heer Mulder was reeds lid van de vroegere Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Leiden en werd als zoodanig in 1914 gekozen. Bij de reor ganisatie der Kamer in 1922 nam hij zitting als afgevaardigde voor de af- deeling Klein Bedrijf. De heer Mulder zal in onze Kamer een ledige plaats achterlaten. Zijn ad viezen gaven steeds blijk afkomstig to zijn van een wonderlijk nuchteren geest. Als anderen gevaar liepen door allerlei leuzen of vastgegroeide prin cipes de zuivere lijn uit het oog te ver liezen, dan was zijn woord vaak het middel om de volle realiteit van het leven weer tot haar recht te laten ko men. Ook als medemensch was de heer Mulder iemand, waar men op aan kon, die door een enkel woord en een en kelen blik een dankbaar gevoel in iemands gemoed kon doen ontstaan. Het zwaarst wordt echter getroffen de familie en in het bijzonder zijn even eens hoogbejaarde echtgenoote. Het is ons dan ook een behoefte om hun van deze plaats een woord van troost toe te spreken en er van te ge tuigen, dat de wijze, waarop deze eenigszins patriarchale figuur zijn taak op aarde vervulde, door ons allen zoo van ganseher harte werd gewaar deerd". MAATSCHAPPIJ DER NEDERL. LETTERKUNDE. De jaarlijksche vergadering van de Mij. der Ned. Letterkunde, zal Woens dag 13 Juni in het Nutsgebouw alhier worden gehouden. Aan den vooravond der vergadering zal in Huize Bruyns de commissie voor de geschiedenis en Oudheidkun de bijeenkomen. MUSIS SACRUM. Naar wij vernemen zijn er bij B. en W. plannen in overweging om binnen kort aan „Musis Sacrum" de erfpacht op te zeggen, teneinde de tuinen, ge heel of gedeeltelijk, bij het Plantsoen te trekken. In dit verband zij opgemerkt, dat in 1874 aan het bestuur van Musis Sa crum de betreffende grond in erfpacht werd afgestaan en dat voor enkele ja ren door den heer Fi Eikerbout in den ïaad een motie werd ingediend, be- oogende het trekken van dezen grond Lij bet plantsoen. Deze motie werd naar B. en W. gezonden om prae-ad- vies. Door B. en W. zijn met he' bestuur van .„Musis Sacrum" besprekingen gevoerd, en naar verluidt zal binnen kort een voorstel van B. en W. van bo vengenoemde strekking aan den raad worden voorgelegd. R. K .STUDENTEN-VEREENIGING. Heden, Maandag, zijn de lustrum feesten der R. K. Stud. Vereen. „Sint Augustinus" voortgezet met een „ma- tinée pastorale" te Meyendel bij Was senaar In eenige luxe sight seeing cars werd hedenmiddag" omstreeks 2 uur, van Eigen Huis naar Den Haag gere den tot aan het Plein. Hier wachtte een harmonie-gezel schap de lustrumgangers op, waarna men zich onder muzikale hegeleiding naar Meyendel begaf, waar tijdens het matinée een opgewekte stemming heerschte. Hedenavond wordt, tot besluit van de lustrumviering een gala-soiróe in Hotel Wittebrug te 's Gravenhage ge geven, welke zal worden gevolgd door een souper. R. K. KAMERCENTRALE LEIDEN. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer P. Warmerdam te Lisse bedankt als bestuurslid van de R. K. Kamer-Centrale, Leiden. Aan de beurt van opvolging is de heer H. G. de Boer, te Noordwijk. JUBILEUM. De heer J. Ober, chef-grafmaker op de algemeene begraafplaats Rhijnhof, is heden 25 jaar in dienst. Vanmorgen om half elf had in zijn woning een eenvoudige huldiging plaats. Het personeel was daar verte genwoordigd. Bij monde van den heer II. de Pree werd de jublilaris geluk gewenscht en lieiu een vulpen en sigarenkoker over handigd. I)e jubilaris dankte allen voor de betoonde vriendelijkheid. P. V. „Hel OOSTEN". (N. B. V. Z.) Wedvlucht vanaf Mons; afstand 107 K.M. Los 12 uur met N.O. wind. De vogels bereikten de hokken als volgt: 1. A. Faber 3 uur, 13 min. 4 sec.. 2. J. Marijt 3.15.14. 3. P. J. van Klaveren 3.20.52. 4. A. Faber 3.21.25. 5. J. Marijt 3.22.13. 6. A Faber 3.22.28. 7. F. Waard huizen 3.23,47, 8. F. v. Waardhuizen 3.24 41. 9 J Kooreman 3.25.35. 10. J. Wesselius 3.26.0. 11. J. W. Wolters 3.27.3. 12. J. W. Wolters 3.27 14. 13. J. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de eerste helft van April 1923. Brieven Binnenland. P. de Boer, Leiden, Doelenkazerne. A. v. d. Bijl, Koudekerk. Jacob van Campen, Amsterdam. W. Delmé, Lei den. Hoogheemraadschap Rijnland, Leiden. Mad. W. Grooteboer, Den Haag. J. C. v. Leeuwen, Wadinxveen. Leidsche Courant, alhier. Leen Les- geest, Goerdijp. Oppelaar, Koudekerk J. Roelofs, Amsterdam. Mej. G. Snijder Wijk aan Duin. J. H. Snijder, Wijk a. Duin. Strafgevangenis, Den Haag. H. v. d. Velde, Noordwijk Binnen. Mevr. Verschooff, H. Wijsman, Lisser- broek. Briefkaarten Binnenland. W. Delmé, Leiden. Wed. Huiskens, Amsterdam. Kammel, Dordrecht. Het Kousenhuis, Den Haag. Mad. M. Slo tenmaker, Velp. De heer en Mevr. Fis- ser, Amsterdam. J. Vervaart, Rotter dam. O. A. Verweij, Limmen. A. J. d§ Void, Rotterdam. Mej. A. de Waal, Amsterdam. Briefkaarten Buitenland. Mr. D. Bosscher, Grenoble. Marie Radb, Wien. Frans Banstij, Lintfort. 3 briefkaarten zonder adres. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petronella Emerentia, dv. A. G. Masurel en J. W. P. Heidoorn Ma ria Johanna, dv. H. Jansen en M. E. Luk Laurentius Mars. Anton, zv. M. M. Krol en J. C. Schambergen Petrus, zv. B. J. van Ovost en G. A. Groenendijk Maria Susanna, dv. W. Bink en S. E. van Bemmel Bartho- lomeus Willebrs., zv. P. Gijsman en P. de Roo Wilhelmus Gers. There., zv. W. M. van Wel en M. van Galen Wilhelmina, dv. C. Hoogendoorn en L. de Knegt Maria Alida, dv. J. C. H. Witte en A. Boer Bartholomeus, zv. H. Honders en D. Hoogkamer Jo hanna Louisa, dv. P. J. Boekwijt en M. J. Rueck Petrus Johannes, zv. P. J. de Water en A. M. P. v. d. Berg Susanna, dv. H. Bij en J. M. van d. Ouweelen Tlendrikus Johannes, zv. C. J. Hulsebosch en T. Blokdijk Johannes, zv. W. Arnoldus en J. v. d. Bogaard Johanna Maria, dv. A. Crama en J. M. de Romijn Doenar dus, zv. C. H. Klein en C .J. Doove Nicolaas, zv. C. L. Beukenholdt en H. Planje Elsje, dv. G. J. Uiterdijk en G. Boontjes Isabella, dv. P. Schop- huizen en I. A .M. Blekkink Johan nes Adrianus, zv. R. G. van der Zwet en M. van der Ploeg Johanna, dv. H. de Vos en T. Geleynse Anna, dv. A. Zirkzee en J. Florijn Petronella Susa., dv. W. W. Lagerberg en M. C. Bekkering Louwrentia Elizth., dv. A. Lagendijk en E. Dreef Dirk, zv. J. v. d. Weijden en C. M. de Vos. Ondertrouwd: W. J. Holverda, wedr., 57 j. en A. Stuart, wed., 55 j. J. Roefstra gesch., 48 j. en E. Broomans, gesch., 31 j. N. Hannaart, jm., 22 j. en J. den Oude, jd., 21 j. J. J. Philippo, jm,. 22 j. en J. Colpa, jd., 21 j. W. J. Visser, jm., 23 j. en J. T. van Steijn, jd., 24 j. J. Swets, jm., 24 j. en M. C. Keijzer, jd., 22 j. H. Vroom, jm., 28 j. en D. H. J. van d. Wijngaard, jd„ 27 j. W. B. Uitenhout, jm., 28 j. en J. van Dissel, jd., 26 j. J. Kanbier, jm„ 22 j. en G. H. C. de Keuning, jd„ 22 j. J. II. Prevoo, jm., 29 j. en E. M. L. Wilshaus, jd., 29 j. M. Bouman, jm„ 28 j. en M. C. Horree, jd., 2G j. A. Segijn, jm., 26 j. en E. Huter, jd., 26 j. Gehuwd: N. Jasperse, jm., en W .F. de Wek ker, jd. L. S. van Leeuwen, wedr. en L. A. E. Spaanderman, wed. II. J. van d. Plas, jm. en W. M. van velzen, jd. B. W. A. Goddijn, jm. en C. A. van Egmond, jd. G. van Polanen, jm. en L. C. Hopman, jd. A. J. Meijs, jm. en J. J. Sehoonwater, jd. H. J. de Heiden, jm. en J. M. Heemskerk, jd. P. van Groningen, jm. en L. v. d. hlugt, jd. J. C. Martens, jm. en M. Staffleu, jd. J. J. de Wolf, jm. en E. E. van Kooperen, jd. W. de Vrind, jm. en M. van Rooy, jd. W. van Zon neveld, jm. en J. E. C. Ja.ist jd. S de la Rie, jm. en E. Gressie, jd. A. A. Mark, jm. en J. de Bolster, gesch. G. Olderiks, jm. en M. Ileiinans, jd. A. Favier, jm. en W. Beekhuizen, jd. Overleden; J. C. Vink, z„ 7 w. A. de Winger, in., 77 j. A. Westerhuis, wedr., 80 j. G. J. van Goozen, z„ 19 mnd. A. Delfos, m., 73 j. Th. Voest. m„ 85 j. J. C. Beukers. z„ 6 j. P. II. Smit- leuaar, wedr., 75 j. M. H Bokern. ADVERTENTIE-PRIJS Gewone Advertentiën per regel 22'/, cent Ingezonden Mededeelingen dubbel tarief Bij contract belangrijke reductie Kleine Advertentiën bij vooruitbetaling - ▼an ten hoogste 30 woorden, worden da gelijks geplaatst ad. 40 cents Marijt 3,31,17, 14. P. J. van Klaveren 3.32.17. 15. J. W. Wolters 3.32.26. 16. J. Wesselius 3,33,30. 17. J. Wesselius 3.35.20. 18. J. Warmond 3.36.3. Binnenland. De veenbranden in Drente vermin deren in hevigheid. Groote brand te BerkeL Te IJmniden zijn wegens staking de hoogovens gedoofd. Bezoek van Z.Exc. Minister Kan aan Lisse. De 60C0ste inwoner van Oegstgeest. Buitenland. Stresemann te Heidelberg tot eere doctor gepromoveerd. Afbreking der betrekkingen tus- schen Japan en de regeering van Nan king. Italië verklaart zich voor een juris ten-conferentie over het Anti-oorlogs- verdrag. Poincaré's rede te Metz. De Roemeensche boerenpartij eischt het aftrede^ der regeering. De „Italia" is op Spitsbergen geland. z.t 17 j. W. H. M. Sierhuis, d., 16 j. C. A. de jong, z., 2 w. M. G. van Wieken—Nuyens, wed., 65 j. J. F. II. van Rooyen, m., 54 j. A. Kuijven- hoven, z., 4 mnd. C. Pet, d., 20 mnd. A. Beerenfengervan Ankum, wed., 70 j. H. Zandvlietde Jong, vr., 65 j. F. Offerman, z., 20 mnd. J. Pe tiet, m., 84 j. A. Berk, d„ 36 j. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 30 April tot en met Zaterdag 5 Mei opgenomen 212 volwassen personen, 6 kinderen, to taal 218 personen. Gistermiddag brak in het perceel Borneostraat 26a een binnenbrandje uit ten huize van R .W. A. De schade bleef beperkt tot het behangsel en de brand kon met eigen middelen worden gebluscht. Zaterdagmiddag te kwart over 4 zat op het station de 11-jarige A. O. op den achterklep van een vrachtauto. De klep sloeg naar beneden en de jon gen kwam op de straat terecht. Hij be zeerde zijn rechterbeen, dat ernstig gekneusd was. De jongen werd per auto naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. BINNENLAND. PRINS HENDRIK TE ROTTERDAM. Zaterdag heeft Z. K. H. Prins Hen drik, beschermheer der tentoonstel ling, een langdurig bezoek aan de ter reinen, hallen enz. der Nenijto Rotter dam 1928 gebracht. Hij werd in de mo numentale ingang ontvangen door het gedelegeerd lid van den raad van be heer, den heer F. F. H. van Gheel Gil- demeester, die daarna het voltallig da- gelijksch bestuur aan den Prins voor stelde. Z. K. H., die vergezeld was van zijn adjudant majoor jbr. W. Laman Trip, nam met veel belangstelling kennis van den voortgang der werkzaamhe den. Na afloop van den rondgang over het terrein en het lunapark, vereenig- den zich allen aan een lunch in bet hoofdrestaurant. Om 2 uur 55 vertrok Z. K. H. weder naar Het Loo. GESCHENK AAN PRINSES JULIANA Naar wij vernemen, zal van het werk over de Nederlandsche Oudhe den in de Molukken door den auteur, den heer V. L. van de Wall. Ned.-Inu. ambtenaar met verlof, een pracht exemplaar worden aangeboden aan H. K. H. ^rinses Juliana ter gelegen heid van haren jongsten verjaardag. Het is gebonden in geel perkament, versierd met goud op plat cn rug in den vorm van een gekroonde J en een vignet, voorstellende een Compagnie fortje. De kop is verguld, terwijl het geheel gedrukt is op speciaal met de hand vervaardigd Van Gelder-papier en voorzien van talrijke platen. De binnenzijde van den band is met moiré-zijde gevoerd, waarbij zich een oranje satijnen lint als leeswijzer aansluit, terwijl het hoek zelf gesto- kenis in een expresselijk daartoe vervaardigden koker van brokaatzijde met leder gevoerd. Dit eerste exemplaar van het werk, dat eerstdags verschijnen zal en waar mede de firma Nijhoff eer inlegt, is eenige dagen geëxposeerd bij de firma oucher. Noordeinde te 's-Gravenhage EERSTE KAMER. In de Zaterdag gehouden zitting van het Centraal Stembureau is in de va-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1