LUCHTVAART. HET VERTREK VAN MR. VAN LEAR BLACK NOG NIET VASTGESTELD. Mr. Van Lear Black zou aanvankelijk den eersten Mei met de H. N. A. D. P. van de K. L. M., bestuurd dooi* Geys- sendorffer en Scholte, naar Kaapstad vertrekken. Op verzoek van Mr. van Lear Black is het vertrek ncr even uitgesteld. Den 7den Mei komt zijn 'dochter met haar baby uit Baltimore in Europa aan, op haar wil de lucht reiziger wachten. Het onontlioud komt de K. L. M. goed gelegen, want de Amerikaansche fabriek heeft getraineerd met het af zenden van de stalen schroeven. Het vliegtuig staat klaar met houten schroeven, voor 't geval mr. Van Lear Black tegen Geyssendorffer zegt: Wel, ik zou inorgen willen vertrekken. Maar als men de gelegenheid krijgt, zullen de stalen schroeven nog ge monteerd en geprobeerd worden. Het vertrek zal wel niet voor den 12<!en Mei plaats hebben. In Afrika is alles gereed. De terug tocht over Siberië r nat niet door. De benzine en olievoorziening in het land van de Sovjet is niet betrouwbaar. Vermoedelijk zal van Tokio over de bcliende Indische route worden terug gevlogen. DE HOLLANDS ClVLUCHT NAAR TOKIO. Terwijl reeds de voorbereiding van de vlucht naar Tokio van de officieren vliegers Schott en jhr. Sandberg in een gevorderd stadium verkeerde, is uit Amerika bericht ontvangen, dat mr. Johan Henry Mears, die de vlucht zou financieren, van de vlucht afziet zulks grootendeels omdat het re cord West-EuropaTokio na de recen te vlucht van Costes en Le Brix, die den afstond in zes dagen aflegden, op een militair toestel, met het door hem aangekochte verkecrstoestel voor het oogenblik niet te verbeteren is. Welk bericht zoowel een gerecht vaardigde hulde aan de Fransche, als een teleurstelling voor de Hollandsche vliegers beduidt. 1 NOBILE'S NOORDPOOLTOCHT. Uit Berlijn wordt d.d. gisteren ge meld: Het luchtschip „Italia" van gene raal Nobile zal vermoedelijk vanavond of vannacht opstijgen. De manschappen van het vijfde ca valerieregiment, dat te Stolp in garni zoen ligt, hebben opdracht ontvangen tegen 11 uur gereed te zijn, om even tueel hulp bij het vertrek van het luchtschip te kunnen verleenen. De bemanning van het luchtschip heeft de hotelkamers, waar zij logeer de, opgezegd. De weerberichten uit het Noorden luiden gunstig. Uit het Sociale Leven. CHR. KANTOOR- EN HANDELS- BEDIELTEN. Dl* Ned. Ver. van Chr. Kantoor- ea Handelsbedienden hield Vrijdagavond en Zaterdag te Utrecht haar algetmi. ver gadering. In da vergadering van Vrhdagavond kwam na h'et openingswoord aan de prde J>et jaarverslag van den secr. en bet beleid van het Hoofdbestuur. In het jaarverslag van den secr., den beer F. ~P. Fuykschot, van Amsterdam, wordt dank gebracht aan de hoofdbe stuurders. die heengingen, he eren J [Deern te JJroningen; W. v. Dijk te Zwol le; N. de Visser Jr. te D-ordxeoht; G. Baas Kzn. te Amsterdam en L. Bosma te Leeuwarden. Het aantal afdeelingen blei-f 53. Het ücldental daalde van 3.292 tot 3.194, ©ca teruggang met 98 leden. Toch is er ver betering, want in do eerste' drie kwarta len was het verlira reeds 152. Het 4e kwartaal bracht dus 5-4 leden winst. Het aantal Kantoorbed. daalde van 2.627 op 2.550, bet aantal Winkelbedienden bleef 247, bet aantal Handelsreizigers daalde van 418 tot 397. Na oenige bespreking werden zoowel (jaarverslag als beleid' van het Hoofdbe stuur goedgekeurd. Dr. E. J. Beunier, lid van de Tweede Kamler, die deze zitting bijwoonde, richt te een korte toespraak tot de vergade- iring. Hij wenschte het nieuwe bestum toe, dat bet met kracht voor de Chris telijke beginselen zou mogen opkomen. Die Voorz. wees er op, dat Dr. Beu- mcr behoort tot een Kamerfractie, waar mee de Chr. Vakbeweging relatie onder houdt, een relatie die het laatste jaar •nauwer is geworden door de benoeming van een contactcommissie uit de Kamer fractie. De Chr. Vakbeweging waardeert (dat. De vergadering van Zatehdag werd ceopehd met bet zingen van een „strij'd- hield", waarna de heer Van der Laain voor ging in gebeid Hierna was aan de orde een voorstel- iLeiden, om: a. het Hoofdbestuur op te jdragen een onderzoek in le stellen naar ide voorwaarden, waarop de vereenigiag tot bet Fonds voor staking en uitkeering h*an het C. N. V. kan toetreden, en k hangende dit onderzoek f200,inde kas van idit Fonds te storten. Hot perste gedeelte van dit voorstel werd door fcet Hoofdbestuur overgeno men, waarop het tweede geideelte werd ingetrokken. Die voorz. verwelkomde den heer W. J. Bossenbroek, Idem voorlaatsten ver- Menigingsvoorz. (appl.). Hierop werd behandeld het jaarver slag van Idem penningm., den beer J. G. Hendriks Ph. Jzn. Bljjkens dit verslag sloot 1927 met een batig saldo van f2.048, waardoor het kapitaal steeg tot f3:392- Dp werklèoebe i'dskas keerde uit JE16.Q19,. tttf gepn. per hdi f130,24. Het aantal werkloozen beliep 124. Het voor- dieelig saldo beliep f 270.90, waardoor bot kapitaal der kas st eg tot f39 545. HetOndersteuningsfonds verleende hulp aan 107 leden tot een bedrag van f3.105, terwijl f740 aan voorschot werd Wrleend. De kas heeft een bezit vaii f 1.572, ide Weerstandskas van £6.889. Afd. Utrecht becritiseetrde het ver slag uitvoerig. Rotterdam bracht lof aan den samensteller van het verslag. Den Haag, Delft en Amsterdam maakten ver- schifl'ende opmerkingen, die alle door den pennitigm. en den voorz. beant woord werden. Bjj de replieken nam Utrecht zijn critiek voor een belangrijk deel terug •en sprak haai* vertrouwen in het finan cieel beheer uit. Ten slotte werd het jaarverslag van |den penningm. met algem. st. goed gekeurd. (Applaus). Do aftr. bestuursleden, dé hoeren Z. Bras Jr., van Rotterdam; J. C. Hendriks Ph. Jzn., van Santpoort en H. J. Ver meulen van Rotterdam, weiden herko zen. De begrooting voor 1928, beloopend een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f45.^21, werd na eenige discussie vastgesteld, met aanteekening, dat de aid. Rotterdam om verschil over een klein onderdeel tegen de begrooting stemde. Bü de begrooting van het Ondersteu ningsfonds werd meegedeeld, dat de organisatie binnenkort bedanken zal voor „Zonnestraal", nu het C. N. V. en 3omievanck samen op het terrein van Sonnevanck de eigen nazorg ter hand zullen nemen. (Applaus). Die jaarverslagen van de Nat. Vak groep 'van Handelsreizigers, het Onder steuningsfonds en de redactie van „Ons Beginsel" werden vastgesteld. Bij het laatste punt drong Zaandam en Deventer aan in uitbreiding van het orgaan. Toezegging in dezen zin werd gedaan Te Tlalf twee werd de vergadering, geschorst tot half drie. Eenige forme el e wijzigingen van de statuten werden vastgesteld. Ten aanzien van de Werkloosheids- kas werd o.a. aangenomen een voor- stel-Utrecht, dat als ten lid contribu tie betaalt in een lagere klasse, dan hij volgens zijn inkomen verplicht is, bij werkloosheid Ide uitkeering zich tot de reglementaire uitkeeringsbodragen zal verhouden als de betaalde contributie tot het werkelijk verschuldigd bedrag De maximale uitkeering aan onge huwde werkloozen niet-kostwinners, werd teruggebracht van fx— <>P f2,50 per dag. Aangenomen werd een voorstel 's-G-ra- venhage om een onderzoek in te stel len naar de practische resultaten van- de Openbare Arbeidsbemiddeling, spe ciaal wat betreft de eigen leden. Besloten werd de uitkeering uit het Ondersteuningsfonds al.een te verstrek ken in gevallen, waarin afdoende hulp kan worden verleend. De heer K. Kruithof sprak namens het C. N. V. een woord van begroeting. Men heeft speciaal sprekers aan wezigheid gewenscht. Vorig jaar moest spr. 'vaststellenhet is hier niet in orde ï)e goede geest was er niet. Het komt spr. voor, dat het Hoofdbestuur ook die overtuiging had. Want blijkbaar wil de men het bewijs leveren, dat de ver keerde geest, als die er was, dank zij ide gunst Gods was uitgedreven. Dat sprak reeds uit 'de uitnoodiging. En spr .wil met blijdschap vaststellen, dat het Hoofdbestuur zich niet vergist he^ft Spr. wijst er op, dat de lust om voor de organisatie te werken, moet worden gekweekt in de algemeene vergadering 't Is nu al beter. Maar 't moe; fin 6de al gemeene vergadering der oudste Chi. vakorganisatie best zijn. Spr. hoopt •een volgend jaar dit te kunn-en con- istateeren. Onze oudste vereeniging moet nog ïeeren, vakorganisatie te- zijn. Spr. las uit het verslag, dat het daarop nu be gint te ljjken. Als zij zich bemoeit met de individueele en collectieve arbeids verhoudingen, is zij op den goeden weg Na 35-jarig bestaan is het in dit bedrijf •nog zoo, dat vele patroons de organi satie op den stoep laten staan. Dat moet anders. Spr. hoopt, dat het in versneld tempo mag gaan. Spr. gelooft, dat het pinider dit bestuur kan, als de lediein, ge lijk thans, achter het bestuur staan en God Zijn zegen geeft. (Applaus). De voorz. dankte geroerd voor deze woorden. De kritiek van den voorz van jh'et C. N. V. vorig jaar heeft er toe geleid, Idat er een afspraak gemaakt is: |dat moet beter. Nu moet de afspraak gemaakt, om het nóg beter te doen. Bjj Ide rondvraag Dracht de heer W- E. van der Laan van Groningen, aan (den voorz. een woord van dank voor zijn leiding yaa deze vergadering en jaar, waaraan yoor een niet gering deel van 'de vereenigiing in hot afgeloopen ide vooruitgang te danken is. (Appl.). Na een kort slotwoord, het zingen van Ps .72:11, en dankgebed door H. J. "Vermeulen werd de vergadering ge sloten. DE ACTIE IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Op het congres der Federatie van Sigarenmakers en Tabaksbewerkers, gehouden te Amsterdam op 29 en 30 April* j.l., maakte de actie der samen werkende werkliedenorganisaties tot wijziging der collectieve arbeidsover eenkomst een punt van bespreking uit. Na een inleiding van den voorzit ter werd een motie aangenomen, waar in het Federatiebestuur opgedragen werd met de zusterorganisaties over leg te plegen over maatregelen, welke cr toe kunnen leiden, dat de eischen binnen den kortst mogelijken tijd in gewilligd worden. staking van metaal- bewerkers. De leden van de afdeeling Culem- boiv? van den Algemeenen, den R. K. en den Chr. metaalbewerkersbond, hebben hun werk op de metaalfabriek Fax te Culemborg niet hervat. De staking omvat ongeveer 130 per sonen. GEMENGD NIEUWS. Goed afgeloopen. De treinen, die resp. van Amsterdam om 19.29 en van Utrecht om 10.06 vertrekken passeeren elkaar ongeveer aan den overweg aan de Wees- perzijde te Amsterdam. Gisteravond was de trein uit Utrecht naar Amsterdam daar gepasseerd toen de overwegwachter de boomen opendeed. Hij is wellicht in de veronderstelling ge weest, dat de trein Amsterdam—Utrcht reeds voorbij was. Deze vergissing had bijna noodlottige gevolgen gehad. Twee kinderen waren juist de rails gepasseerd en een auto bij na, toen de trein kwam aansnorren. De auto werd nog even geraakt, maar kreeg geen ernstige schade. Een spaarkas gestolen. Gisternacht is te Nijmegen ingebroken in het café Raafs aan de Bloemerstraat. Vermist wordt een spaarkas van de klanten, waar in 500 a 1000, welke in een biljartla ken is meegenomen. Inbreker op heeterdaad betrapt, Gis ternacht werd door de Nijmeegsche poli tie aangehouden de arbeider H. uit Hen gelo, toen hij probeerde inbraak te plegen in de Prins Hendrikkazerne. Hij had reeds een ruit uitgesneden toen men hem betrapte. Van je vriendenTe Zwolle is aangehouden de 22-jarige L. J. B., die kans had gezien een vriend, met wien hij een avondje uit was geweest, een porte feuille met geld te ontfutselen. Het geld, een bedrag van 122.50, bleek bij B. thuis in een sigarettendoosje in den schoor steen te zijn verstopt. Doodelijk ongeval aan boord. Aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Iris", dat van Hamburg te Amsterdam is aangekomen, viel een hofmeester in een openstaand luik, met het gevolg, dat hij aan de bekomen verwondingen overleed. Overreden en gedood, Te Boekei is het 5-jarig meisje V. door een vrachtauto van H. v. d. H. uit Volkel overreden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Het kind sprong al spelende eensklaps voor den auto. Brand. Gistermorgen is te Eindhoven de stroohulzenfabriek van de fa. J. B. Caron door onbekende oorzaak afgebrand. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt op beurspolis. Verdronken. Te Veghel is de land bouwer V. B. in een plukselkuil verdron ken. Ernstig beschadigd. Op den weg 's- HertogenboschNijmegen is gisterenmid dag onder Hees bij Oss de motorrijder S. uit Den Haag aangereden door 'n vracht auto uit Uden. De motorrijder kreeg ern stige kwetsuren en werd levensgevaarlijk gewond naar 's-Hertogenbosch overge bracht. Motor en auto werden ernstig bescha digd. Veenbrand. Gistermiddag omstreeks half twee ontstond er een groote veen brand in het turfveld van de Maatschap pij Terwindt en Arntzveen. turfstrooisel- fabrikante te Vriezenveen. Er is ongeveer 15.000 kubieke meter droge bolsterturf verbrand. De schade aan verloren turf en droogveld is groot. De brand is vermoedelijk ontstaan door onvoorzichtigheid bij het aansteken van heide. Om ongeveer 9 uur des avonds was men den brand in zooverre meester, dat er voor uitbreiding geen gevaar meer be stond. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Voor de functie van koster bij die Geref. Kerk hebben zich 101 sollicitan ten aangemeld. Uit dit aantal is be noemd ide heer A. van Mourik alhier. HAZERSWOUDE. Aan den avond van den Juliana dag hadden velen gevolg^ gegeven aan ide vriendelijke uitnoodiging van bet bestuur der Chr. Oranjevereen. alhier» tot een samenkomst in de Ned1. Hen? Kerk. Om 7 uur opende de^voorz., die heer B. Offringa, het samenzijn, liet zin gen Ps. 138 1 en 3, en ging voor in gebed. Daarop las hij Ps. 138, sprak een kort openingswoord en riep een woord van welkom tot de aanwezigen, meer in 't bijzonder tot Ds. H. Janssen van Den Haag, Leger- en VTootpred. in algem idienst, dien hij daarop het woord ver leende om te spreken over het onder werp: „Een drievoudig snoer". Spr. gaf op treffende wijze een blik op de lei ding .Golds in onze historie; wees op de gróote en zegenrijke beteekenis van het Huis van Oranje voor land en volk, en 'de weldaad door God ons geschon ken in de jongste telg van het geliefd 'Oranjehuis, onze Prinses Juliana, en stond stil Dij de hechte en onverbreek bare band die gelegd is tussctoen Neder land en Oranje .De invloed die uitgaat van onze Chr. Oranjevereenigingen, tot versterking van dien band aan ons ge leefd Oranjehuis, werd helder aange toond, alsmede hoe de kennis van onze rijke historie, die zoo welsprekend! ge tuigt van Gods idaden, er door wordt be vorderd. Naidat gezongen was Ps. 105 24, ging spr. voor in dankgebed, waarop gemeen schappelijk werd gezongen een tweetal coupletten van het Wilhelmus. noordwijk. Heden viert de oudste ingezetene (dezer gemeente, de heer C. Schot te Noordwijk aan Zee, zijn 92e geboortedag Hoewe'l de kracht in armen em be enen wat verzwakt, is het geheugen, gezicht en gehoor vari den heer Schot nog zeer godd. Wij wenschen den haer S., die nog steeds op liefdevolle wijze door zijn dochter verpleegd wordt, een gelukkige levensavond toe. noordwijk aan zee. Zondagmiddag werd de brandweer gealarmt era voorbeen schoorsteenbrand je in een villa aan dien, Rembrandtweg Het brandje scheen nogal niet van /eimstigen aard te zijn, zoodlat de brand? weer spoedig kon inrukken. In ide Neld'. Herv. Kerk werd Zon- {dagavond de jaarlijksche bidstond ge houden voor vïsscherij en gewas. Ds. Iiospers sprak naar aanleiding van Pred 4 veis 12. Land- en Tuinbouw. UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR BELGIë. De beperkende bepalingen inzake den invoer van aardappelen in België zijn herzien bij ministerieel besluit van 28 Maart j.l. De belangrijkste voor schriften houden volgens een mede- deeling van de directie van den land bouw in, dat invoer van aardappelen in België slechts is toegestaan, indien hij de zendingen een verklaring wordt overgelegd van den plantenziekten- kundigen dienst van het land van her komst, waaruit blijkt, dat de aardap pelen afkomstig zijn uit een 9treek welke vrij is van aai'dappelwratziek- te. Om als zoodanig te worden be schouwd, moeten de aardappelen ge teeld zijn op en verzonden uit een plaats welke op tenminste 20 ILM.af- stand is gelegen van een door wrat ziekte besmet perceel. De aardappelen welke geoogst wor den in en verzonden uit -en plaats, die niet gelegen is in een streek welke vrij is van aardappel wratziekte, maar toch op meer dan 500 M. afstand van een door ziekte besmet perceel Vunnen nochtans worden toe Haten indien de zending vergezeld is van verklarin gen, waaruit ten genoege van het Bel gische departement van landbouw blijkt, dat de plantenziektenkundige dienst in het land van herkomst de producten heeft onderzocht en vrij bevonden van aardappelziekte De zendingen welke niet vergezeld zijn van de voorgeschreven verklarin gen, zullen worden teruggezonden, tenzij uit de resultaten van een ten koste der betrokken importeurs plaats hebbend onderzoek door den Belgi schen plantenziektenkundigen dienst mocht blijken, dat de aardappelen vrij zijn van wratziekte. BLOEMBOLLENHANDEL. Uit betrouwbare bron verneemt het Weekblad voor Bloembollencultuur, dat de helft van de partij Narcissus Li berty, de vioegbloeiende trompet-Nar cis van de firma J. A. Vandervoort en Cie., die twee weken geleden op de keuring stond, verkocht is aan de fir ma C. J. Speelman en Zonen te Sassen- heim voor de respectabele som van G0.000- Deze koop geeft het bewijs, aldus het Weekblad, dat er ondanks de invoerbepalingen van Amerika nog wel flinke -;aken in Narcissen gedaan worden. De kans i9 natuurlijk groot, dat deze forsche Narcis str onder, „special permit" naar Amerika kan worden uitgevoerd, nu de mogelijk heid bestaat dat verscheidene hrndeïs- soorten niet meer toegelaten worden. RADIO-NIEUWS. BESTRIJDING .AN RADIO STORINGEN TENGEVOLGE VAN TRAMSTORINGEN. De commissie, welke maatregelen ter bestrijding van tram-radiostorin gen in Den Haag in onderzoek heeft, heeft aan B. eii W. haar eerste rapport doen toekomen, waarin zij na een uit voerige uiteenzetting, resumeer-nd het volgende mededeelt: a. dat. zij zoowel op goeden als op slechten rijdraad een aantal proeven heeft genomen, zoowel met de gebrui kelijke sleepstukken der H. T. M. als met sleepstukken, welke ter bestrij ding van tram-radiostoringen in den handel zijn; b. dat het resultaat van dez** proefne mingen zeer teleurstellend is geweest; c. dat het der commissie vooralsnog niet duidelijk is, waardoor men elders met kool- en andere speciale sleep stukken volgens berichten in de pers goede resultaten heeft verkregen. d. dat blijkens verkregen inlichtin gen de proefnemingen in andere plaat sen hier te lande nog geenszins afge sloten rijn; e. dat met de persberichten omtrent zeer gunstige ervaring elders met koolsleepstukken ongedaan geheel in strijd schijnt de practijk hier ter stede ten aanzien van 11; f. dat de hinder van radio-storingen, waaronder b-grepen tram-radiostorin gen, bepaaldelijk minder gevoeld zal worden, wanneer de radio-Uitzending- gen plaats vinden door omroepstations, welke krachtiger zijn dan de bestaan de. 1 TELEPONEEREN MET NED.-INDIë. Vrijdagmiddag had te Den Haag een groot aantal particuliere kruis- gesprekken plaats met Weltevreden, waartoe door 't Hoofdbestuur der Te legrafie welwillend de gelegenheid werd geboden. De verbinding bleef van twee tot omstreeks vijf uur onaf gebroken schitterend. Het gebouw aan de Kortenaerkade bood een eigenaardigen aanblik. Twee vertrekken waren ingericht tot wacht kamers voor de talrijke gasten tot kruisgesprekken met te Weltevreden verzamelde familieleden, vrienden en zakenrelaties. Buiten stond een aantal auto's te wachten, en men zou zich een oogen blik gewaand kunnen hebben in het huis van een zeer druk bezochten arts. In de wachtkamer zag men, ontroerd en in nerveuze spanning, kinderen, die m-et hunne ouders zouden spreken, ouden van dagen wachtten óp een ge sprek met hun verre kinderen. Wij zagen zelfs onder de wachtenden een meisje van misschien vier jaar. Telkens bij toerbeurt elk gesprek mocht zes minuten duren en er was een lange lijst af te werken! zag men groepjes, die opgeroepen werden, verdwijnen achter de geheimzinnige deur van de studio, waarboven een rood lampje brandt. En dan zag men ze terugkeeren, sommigen stralend en opgetogen, anderen met betraande oogen en van emotie trillende lippen. Het. was een uitstekend geslaagde middag, en het Hoofdbestuur heeft er veel goed mee gedaan voor het popula- riseeren der telefoon-verbinding met Indië. In deze serie gesprekken was er ook een tusschen de vertegenwoordigers der General Motors hier te lande en in Nederlanusch-Indië. In cle studio te 's Gravenhage was een vijftal heerên van de General Mo tors aanwezie-. terwijl in het telefoon kantoor te Weltevreden aan.vezig wa ren de heeren V. A. Davison, directeur der N. V. General Motors Java en de heer G. Harrington, Regional Sales Manager van de General Motors in het Verre Oosten. Te 's-Gravt-ihage werd het woord gevoerd door den heer N. G. Dresser, advertising manager. Het gesprek, dat bijzonder duidelijk was er werd, 111 een rad tempo en zonder eenige herhaling gesproken liep over c!en algemeenen gang van zaken en over de productie te Antwer pen. Van beide zijden werd een groote vraag naar Chevrolets gemeld en men kon mededeelen, dat de fabrieken op volle capaciteit werken on. aan de aan vragen te kunnen voldoen. Door middel van koptelefonen kon nog een ..antal aanwezigen het ge sprek volgen, o.a. de heeren J. van Maasdijk en A. C. Meijer, Buick-verte>- genwoordigers te 's-Gravenhage en de heer A.F. Wiwell verbonden aan de General Motors Continental S. A. te Antwerpen. Al deze heeren waren uiterst vol daan over de telefoonverbinding en het deed het Nederlandsche hart goed de verzekering daaromtrent uit Indië en uit Nederland, in onvervalscht Amerikaansch, over de wereld te hoo- ren schallen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 1 Mei. Heden aangekomen aan den rijksafslag 11 stoomtrawlers, 2 loggers en 14 kustvis- schers. De aanvoer en prijzen waren voor trawlvisch: 38 kn. tarbot ƒ2372.50, 7 kn. griet 3270, per 50 k.g.; 456 st. groote tqng 1.70—1.80, 2851 middel do. 1.80—2.20, 9395 kleine do. 1.65—1.75 per k.g.; 5 kn. middel schol 30, 215 kn. zet do. 34—42, 554 kn. kleine do. 3.40—22.50, 2 kn. bot 9—16. 79 kn. schar 2.90—6.50, 9 kn. tongschar 20— 40, per kist van 50 k.g.; 12 kn. rog 1427 per 20 stuks; 19 st. vleet 3—3.22 per stuk; 72 kn. pieterman poontjes 3.40—7, 5 kn. groote schelvisch 27.5034, 14 kn. middel do. 16—22.50, 41 kn. kleinmiddel do. 9— 13.50, 167 kn. kleine do. 3—11.50, per kist van 50 k.g.; 163 kn. kabeljauw 9.50—19 p. kist van 125 k.g., 383 kn. groote gullen 3.40—7.50, 106 kn. kleine do. 3.20—7.50, per 50 k.g 106 st. leng 0.42—1.60, 40 st. heil bot 3.40—26.40, per st.; 103 kn. wijting 2.90 —4.70 per kist van 50 k.g.; 580 st. kool- visch 0.04—0.74 per stuk; 125 kn. makreel 4.40—7 per kist van 50 k.g. IJslandsche visch: 149H kn. groote schelvisch 4—8.50, 41 kn. middel do. 6.50— 12.50, 16 kn. kl. middel do. 8—11, 7kn. tongschar 1620, 6 kn. wijting 4.90, 22 kn. gr. gullen 3—3.50, 18 kn. baars 7.50— 8.50 per kist van 50 k.g.; 160 st. leng 0.45 per stuk; 73^ kn. kabeljauw 8.50—11 per kist van 50 k.g.; 10 st. heilbot 2.558.70, 2560 st. koolvisch O.100.48 per stuk. Van de IJmüider stoomtreilers kwa men er heden 9 aan de markt. De besom mingen waren: IJM 503 met 1632, IJM 94 met 3916, IJM 184 met 2246, IJM 60 met 1751, IJM 58 met 3005, IJM 42 met 1839, IJM 62 met 1915, IJM 72 met 2339, en IJM 92 met 1456. Heden kwamen hier binnen de Duit- sche stoomtreilers P. C. 20 met 2490 en van IJsland de B 131 met 3273 besom- fihng. Van de treilloggers kwamen heden aan den afslag de VL 145 met 802, en KW 121 met ƒ343 besomming. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. KICTHEROY Vancr. 11. Rott. 29 ta Seattle LOCHKATRINE Vanc. n. Rott. 28 vatt Los Angeles. LEERDAM 1 v. Rott. n. N.-Orleans. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 1 v. HamK RADNORSHIRE 27 v. Rott. te Vancr. NIEUW-AMSTERDAM 1 v. New-lorS te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK uitr. 1 v. Zanzibar. SPRINGFONTEIN thr. 1 te Rott. HEEMSKERK thr. 1 te Rott. NIAS thr. 29 te Durban. (GIEKERK thr. 30 te Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM uitr. 1 v. Amst. PKECHTERLAND 1 V. Rott. n, Hamh. HELDER thr. 29 v. Freetown. TEXEL uitr. 29 v. Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA uitr. 30 v. Lissabon. EEML'AND, uitr. 30 te Montevideo. WATERLAND tbr. 1 te London. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA uitr. p. 1 Perim. JACATRA uitr. p. 1 n.m. Suez. tGORONTALO thr. 1 v. Padang. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KARIMATA thr. 30 v. Mars. SALAWATI uitr. 1 te Genua. iSINGKEP 1 v. Pt. Said te Amst. ENGGANO uitr. 29 5.36n.m. 3°m. Z.W. van Niton. MADOERA uitr. 29 4.6 n.m. 20 m. Z.U van Niton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6