DAG AGENDA. Woensdag 2 Mei, 's av. acht uur. PieterskerkIvcrkconcert (Bach-koor). Donderdag 3 Mei, 's av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur: Ds. G. van Dijk Azn., te Lisse, over „De geestelij ke zijde van het Diakenambt". Maandag 7 Mei. 's avonds kwart over acht uur. Kleine Stadsgehoor zaal Aalmarkt, Piano-avond Rie Ba tenburg. Wcensdag 9 Mei, 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: Kerkconcert door de Chr. Oratorium-Vereen. „Con Amore". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s waargenomen dooi de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg, 9, Telef. 807. RECLAME SPLINTER HET SPECIALE HUISKAMER-KARPET „WILTON" 2 Mtr. x 3 Mtr. f 79.50. RADIO-N ACHT VORSTBERICHTEN Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat van 30 April 1928 af tot nadere aankondiging nachtvorst-ver wachtingen radio-telegrafisch zullen worden geseind door het station van het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut te De Bilt (P.I.M.R.). De berichten worden uitgezonden op de golflengte 1100 M. te 3.45 uur na middags en 8 uur namiddags Amster- damsclie tijd (in het laatste geva-i na het gewone avondweerbericht). Van ,10 Mei af geschiedt de uitzen ding te 3A3 uur namiddags en 9 uur namiddags Amsterdamsehen zomer tijd. BUITENLAND. DE 1-MEI-VIERING. Botsingen te W -uchau. Bij de 1 Mei-viering te Warschau kwam het ook dit jaar-tot botsingen tusschen socialisten en communisten. Op het theaterplein ontmoetten de optochten der beide partijen elkaar: er werd gevochten en er vielen schoten. Volgens voorloopige berichten zijn twee personen gedood en vijftig ge wond. De politie slaagde er ten slotte in de vechtenden te scheiden. Arrestaties te Parijs. Het stadsbeeld van Parijs toonde gisteren niets bijzondetrs. De krachti ge politie- en militaire ordedienst kwam gisterochtend dan ook zoo goed als niet in actie. Van de verkeersmiddelen staakten slechts de taxi's. De autobussen, trams en metro reden als gewoonlijk. Het zakenleven ging zijn gewonen gang. Ook in de voorsteden met haar ster ke arbeidersbevolking was weinig van den 1 Mei te bespeuren, voorna melijk wijl slechts een klein gedeelte der bedrijven hun poorten gesloten hadden. Tot 's middags waren tien auto's en motorfietsen, die voor het verspreiden van propaganda-brochures bestemd waren, in beslag genomen, o.a. een auto met communistische gemeente raadsleden. Gearresteerd werden twee secreta rissen van den bond van transportar beiders, die met propagandadoelein den in een auto door de straten reden, voorts 84 personen wegens het lastig vallen van werkwilligen. Een ordelijk verloop te Berlijn. In de Berlijnsche industrie was het gisteren rustdag. De 1 Mei-viering bad een ordelijk verloop. In de binnenstad was van bet stop zetten van den arbeid niet - ooveel te merken, daar alle publieke verkeers middelen functionneerden. Reeds vroea in den morgen verza melden zich de deelnemers aan de feestelijkheden op de daarvoor be stemde plaatsen en trokken, veelal door muziekcorpsen begeleid, naar de weide te Treptow, waar door de socia listen en communisten groote massa demonstraties werden gehouden. In oen groot -.antal redevoeringen werd gewezen op de beteekenis van den 1 Mei-dag. In den loor» van den middag en den avond werden in besloten ruimten vele feestelijkheden georganiseerd. Al le café's en restaurants in de omge ving van Berlijn mochten zich in een druk bezoek verheugen. Het was zomersch weer met een helderen hemel, hoewel er af en toe onweersbuien dreigden. Bijzondere in cidenten zijn tot 's avonds toe niet ge meld. Tengevolge van het besluit van den typografenbond en van den drukkers- bond zijn gisteren na de ochtendbla den geen couranten meer te Berlijn verschenen. HET BRITSCH-EGYPTISCH CONFLICT. Een rede van Minister Hicks. De Britsche minister van binnen- landsche zaken, Sir Joynson Hicks, heeft gisteravond te Holborn een rede gehouden, waar" de Britsch-Egypti- sche betrekkingen werden besproken. ,De Egyptische regeering heeft al dus de minister een gevaarlijk spel gedreven met Groot-Brittanië. Men dient te. beseffen, dat wanneer de re geering van Groot-Brittannië een ulti- stelt, .dit- beteekent, dat Groot- Brittannië weet, wat .het doet en cl.it ook het Britsclió volk'Tiet met zijn re geering. eens is. Eet Egyptisch antwoord overhandigd. Blijkens berichten uit Kairo is den Brjtschen Hoogen Commissaris, Lord Lloyd, gisterenavond de Evvutische antwóord-nok. op het Britsch ultima tum overhandigd. Deze nota zegt, dat, ter wille van de goede verstandhouding tusschen de beide landen, Egypte alles gedaan heeft wat constitutioneel mogelijk is om de Britsche eischen in te willigen door de bespreking der wet op de ver gaderingen uit te stellen tot de vol gende parlementaire zitting. NA DE FRANSCHE VERKIEZINGEN. De samenstelling van het kabinet. In regeeringskringen te Parijs ver zekert men, dat de wijzigingen in het Fransche kabinet waarschijnlijk wel niet voor het bijeenkomen van de nieuwe Kamer zullen worden aange bracht. Waarschijnlijk zullen de rechtsche partijen ,in verband met hun stem menwinst, een eigen candidaat stellen voor het presidentschap van de Ka mer; tot dusverre was Bouisson presi dent, die tot de linkerpartijen behoort. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsinanfce door de zuüdelij! en bezet. Naar het Amerikaansche missie station te Tsinanfoe meldt, hebben de zuidelijke troepen Tsinanfoe bezet. In de stad is alles rustig. BULGARIJE OPNIEUW GETEISTERD Thans door een cycloon. Men meldt uit Stara Zagore, dat een buitengewoon hevige cycloon bisteren op 4 uur boven de stad en de omstre ken gewoed heeft, verschillende ge bouwen beschadigend. Een geweldige wind, gepaard met ha gel, lichtte de daken van de huizen en gooide een r antal barakken om. Een voerman werü uit Lijn wagen tegen den grond geslingerd en zwaar ge wond. Men kent nog het bedrag van de schade en het aantal slachtoffers niet. De cycloon nam zijn weg van het Noorden naai het Zuiden over Bul garije; alle telegrafische verbindingen met Roemenië zijn afgesneden. AARDBEVING IN CHILI. Te Santiago cle Chili, en in andere steden van Chili is groote schade aan gericht door een hevige aardbeving. Het aantal slachtoffers is nog onbe kend, doordc.. de meeste verbindingen verbroken zijn. HET PROCES TE KOLMAR. Elzasser autonomisten voor de rechtbank. Gisteren begon voor de gezworenen te Ivolmar het proces tegen de Elzas ser autonomisten. Er zijn vijftien beklaagden. Zij wor den vervolgd wegens samenzwering tegen de veiligheid van den staat, waaronder dan te verstaan is het propageeren van autonomie. Voor vele Franschen staat deze ac tie voor autonoom bestuur gelijk met het ageeren voör afscheiding van Frankrijk. Tot nog toe zijn er geen be wijzen geleverd, dat er zulk een stre ven bestaat. Evenmin is nóg bewezen, dat de autonomisten gesteund werden met Duitsch geld. Over deze dingen moet het proces helderheid brengen. DE EXPLOITATIE VAN DE BELGISCHE SPOORWEGEN. Een netto wnist van 592 millioen frs. Terwijl de exploitatie der Belgische Spoorwegen door het rijk, vóór de overdracht aan de Nationale Maat schappij van Belgische Spoorwegen, elk jaar met een nadeelig saldo sloot, blijkt nu, over het bedrijfsjaar Augus tus 1926December 1927 een netto winst van 593 millioen fran^i te zijn gemaakt. Hiervan zijn 540 millioen francs be stemd voor de uitkeering van een superdividend van 2.70 aan de aan deelhouders. 28.400.000 francs zal ver deeld worden over het personeel, ter wijl 25 millioen naar de winst- en ver liesrekening van het thans loopende boekjaar zullen worden overgebracht. Men houde in verband met deze cij fers rekening met het feit, dat de ta rieven der Belgische spoorwegen de helft lager zijn dan hier te lande. BELGISCHE STATISTIEK. Bevolking en belangrijkste steden. Dezer cfagen is het 55ste statistisch jaar boek van het Belgische Departement van Binnenlandsche Zaken, dat interessante gegevens bevat over het jaar 19251926, in druk verschenen. Daaruit blijkt, dat, vóór een totale oppervlakte van 3.044.401 hectaren, de bevolking van het Konink rijk op 31 December 1926, de geannexeer de kantons Eupen-Malmedy-St. Vitb en 't vroegere onzijdige Moresnet (Bleyberg) in begrepen 7.874.601 inwoners of 259 per K.M..2 bedroeg.. Er waren 3.981.898 vrou wen en 3.892.703 mannen of 102 vrouwen voor- 100 mannen. "Van 1920 tot 1925 nam de bevolking toe met 346.094 inwoners of 4.64 pet., een aan winst, welke lager was dan die der voor- o'orlogsclie jaren. Het koninkrijk telde op 31 December 1926 vijf gemeenten met een bevolking van meei" dan 100.000 inwoners, 26 van 25.000 tot 100.000 inwoners, 2i' "van 5000 tot 25.000; 497 van 2000 tot 5000 en 1864 van minder dan 2000 inwo- ners. De dichtst bevolkte provincie was Brabant met 1:611.952 inwoners, waarvan 1.147.694 in het arrondissement Brussel alleen; daarop volgden Henegouwen met 1.258.359 Oost-Vlaanderen met 1.119.951, Antwerpen met 1.101.454, Luik met 949.301 West-Vlaanderen met 756.0UG. Namen .met 353.363. Limburg met 330.656 en Luxem burg met 222.195 De belangrijkste stad is nog .steeds Apt,--, werpen: 300.175 inwoners.Brussel stad (zonder de vodrsfed^n'/. bekleedt de twee de plaats met 212.789, Luik het derde met 168.058, Gent de vierde met 162.582 en Schaerbeek (een der Brusselsche voorste den') de vijfde met 112.070. De statistiek der talen. I-Iet aantal analphabeten (boven de 5 jaar) bedraagt nog 7.9 pet. Het jaarboek bevat ook de officieel-3 talen§tatistiek der volkstelling van 1920. Deze geeft op als enkel Nederlandsch (Ylaamsch) spreken den 3.185.100, als enkel Fransch (Waalsch) sprekenden (Epen-Malmedy-St. Vith niet inbegrepen) 16.865, Nederlandsch- en Fransch-sprekenden 967.813, Fransch- en Duitsch-sprekentien 2336, de drie talen kennenden 33.862. Kinderen onder de twee jaar en vreem delingen, die geen enkel dezer drie talen spraken, waren er toen 330.893. KORTE BERICHTEN. Na afloop van de officieele lunch werd te Warschau aan den koning en koningin van Afganistan een in Po len gebouwa vliegtuig aan boden. In Augustus wordt te Praag een oecumenisch congres gehouden van den Wereldbond der Kerken, waar G.m. aartsbisschop Söderblom en Al- hert Thomas zullen sprek:n. Plet is niet gemakkelijk uit te ma ken hoe het met de gezondheid van Pilsoedski nu werkelijk staat. Thans wordt gemeld, dat hij op weg naar be terschap is van zenuwpijnen in de hand van den aard van gewrichts ontsteking. De paus heeft een bedrag van tienduizend dollar ter beschikking ge steld als steun voor de slachtoffers van de jongste aardbeving op den Balkan. Vierduizend dollar zijn be stemd voor Bulgarije, drieduizend voor Griekenland en drieduizend voor Smyrna. Het Britsche Lagerhuis heeft gis teravond laat het voorstel goedge keurd om d. geraffineerde petroleum van de nieuv -y benzine-belasdng- uit te schakelen. In verband hiermee zal de petro- leumprijs met 20 cent pér gallon ver laagd worden. De Commissie uit den Volken bond inzake de wapensmokkelarij van Szent Gotthard komt 4 Mei te 's-Gravenhage bijeen. Te Frankfort a. d. Main is het trampersoneel gisterochtend wegens een loongeschil plotseling <?ann staken. Plet heele verkeer op de gemeentetram stond stil. Prins Carol van Roemenië is Za terdag plotseling in het geheim in En geland aangekomen. GEMENGD NIEUWS. Onder een electrischen trein. Gister avond omstreeks halftien is op het em placement van de HollandLche Spoor bij den Rijswijkschen weg te 't-Gravenhage een leerling-machinist, toen hij, om zich naar huis te begeven, van zijn locomo tief stapte, onder den electrischen trein uit Rotterdam gekomen en gedood. Toer de man, een zekere v. di Toorn uit Sche- veningen, van onder den trein werd te voorschijn gehaald, bleek zijn schedel te zijn verbrijzeld. De Eerste Hulpdienst heeft het lijk naar het Gem. Ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Het slachtoffer was ongehuwd. Van de tram gevalian. Gisteravond omstreeks half lien is, op de Laan van Meerdervoort in Den Haag een dame, die een halte te ver meegereden was, van een bijwagen van lijn 3 gevallen. Zij viel voor over op den grond en bleef bewusteloos liggen. Hoewel één der omstanders aan ried de dame rustig te laten liggen tot de Eerste Hulpdienst gekomen zou zijn in verband met een mogelijke hersenschud ding vonden eenige tramconducteurs 't geraden, ondanks waarschuwingen van 't publiek, de dame binnen te dragen in 'n sigarenwinkel. Hier werd zij door den E. H. D. weggehaald. Het bleek, dat zij een hersenschudding gekregen bad. In ver band hiermede zij er nogmaals op gewe zen, hoe gevaarlijk het kan zijn in der gelijke gevallen gewonden zonder medisch toezicht te vervoeren. Ongelukken. Op den Amsterdam- schen straatweg nabij de buitenplaats Vechtlust te Breukeleri, heeft gisteravond een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorfiets. Beiden kwamen uit de richting Amsterdam, de auto wil de den motorfiets passeeren, met het ge volg, dat hij deze aanreed, zoodat de mo torfiets tegen een boom opreed. De berij der kreeg een hoofdwonde, terwijl zijn zoontje, die op de duo zat, er erger aan toe was. Deze brak zijn rechter been, ter wijl hij bovendien nog enkele hoofdwon den opliep. De auto reed in volle vaart door. Een passeerende vrachtauto nam het tweetal op en bracht hen naar een dokter, die de wonden verbond. Gistermiddag had te Ruurlo, tenge volge van het slippen van zijn motor, ze kere M. uit Terborg, het ongeluk met zijn motor te vallen. Hij brak een been op ernstige wijze en werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Branden. Tijdens het hevig onweer, dat Zondagavond in den Oostelijken hoek van Zuid-Limburg woedde, is te IJzeren, gemeente Oud-Valkenburg, de bliksem geslagen in de stallingen bij de groote boerderij van den heer Jos. Dresen. Deze stallingen stonden direct in lichte laaie, terwijl ook spoedig op het woonhuis de vlammen oversloegen. Niets kon worden gered en o.a. kwamen 5 koeien, 5 kalveren, 1 stier en 2 paarden in de vlammen om. Vrachtauto te water. Waarschij nlijk tengevolge v^n een defect aan de stuur inrichting schoot gisteren de vischauto van den heer Scherpenhuyzen van Gro ningen, waarop drie personen en volle kisten met visch, te Hoogezand in het Winschoterdiep. Allen werden gered, doch de chauffeur en een der kooplieden, die door de voor- rrit schoten, werden daarbij vrij ernstig aan het hoofd gewond. Een gedeelte der visch kwam weer i zijn element terecht. Ernstige val. Maandagmiddag is de landbouwer L. J. ce Graaff te Sommels- dijk van een schuur gevallen en in een koestal terecht gekomen. De man werd met een zware hersen schudding opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. 1 Mei te Haarlem. Na de" ontbinding van dc 1 Mei-ontocht te Haarlem hebben eenige opgeschoten jongens onrust ver wekt in de omgeving van de Grocte Markt. De politie heeft de menigte uiteengedre ven met de blanke sabel. Een 13-jarig meisje, dat op de glaz n kap van de vischhal was geklauterd met het doel de optocht heter te kunnen zien. is er doorheen gezakt en van 4 meter hoogte op een betonnen vloer terecht gekomen, waarbij zij verwondingen opliep. Per auto moest ze naar het groote gasthuis worden overgebracht. UIT DE OMGEVING. ALKEMADR. In dien loop der maand April zijn ter secretarie aangegeven de volgen de slachtingen. Pe:lri_]fsslachtingen21 runderen, 21 varkens, 8 kalveren. Huis- slachtingen: 5 varkens, 1 nuchter kalf en 2 biggen. Noodslachtingen: runde ren, 1 graskal'f, 68 nuchtere kalveren, 1 paaid, 4 varkens, 2 biggen, 6 schapen, 2 lammeren en 1 geit. Ingevoerd werd 558 K.G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is groot f306,25. Bevolking. Gevestigd: A. E. Smits van Haarlemmermeer; P. Pynacber en gez. van Leiden; P. W. M. van dien Broek van Woubrugge; C. M. Leendiertse geh. met H. Reyngoud van Bennebroek; H. J. de Jeu van Voorhout; P. Klein en gez. van Muiden; A. C. Dceswijk van Aalsmeer; J. W. M. Hogenboom van Haarlem: T. van Wyk van Den Haag. Vertrokken: W. J. M. Heemskerk n. Warmond; J. H. van der Pl'oeg naar Alphen a. d. Rijn; A. E. van Baaien en gez. naar Broek op Langendijk; J. J. Bontje naar Den Haag; S. P. van Kins naar Noordwijk; A. Roeloffs naar Haar lem; A. Korporaal naar Heemstede; G A. Schakenbos naar Voorburg; W. J.' Oostrom naar Bodegraven; J. N. J. van Ruiten naar Leiden; C. A. van Keek naar RijnzaterwoudeP. Bakker en g* zim naar Heemstede; C. L. van der Salm naar Naaldwijk. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Johan na Christina d.v. J. J. Bothof en D. A Hoogerbeets; Bartholomeus, z.v. J. Kroes en J. W. Koenen; Nelly d.v. H. van Zan ten en N. Schellingerhout; Jan Sebens z.v .E. S. Janssen en M. A. van der Kwast; Martje d.v. S. de Hoop en L de Koter; Huiberdina d.v. M. die Rijk en L. van Bfem. Overleden: Kuintje van der Meide8o j., wed. v*n J. Meijer •Johannes Combee 71 j. wedr. van A. M. Wijnbelt: Antie Hocgenbrug 66 j. geh. met W. Blok; Ma ria Cornelia Jansen 12 mnd. d.v. G Jansen en J. M. Nijs. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Theo dora Johanna Theresia d.v. Th. P. Rot teveel' en Th. v. Velzen. 0 vei leden: Gerard us van Klaveren 47 jaar. Ingekomen van: Alpben a. d. Rijn, W„ iSc-h ellingerho ut. VertroKken naar: Oegstgeest, Gerrit van Kuik en gez.; Wassenaar, J. Zwart jes; Leiden, «f. M. Rikken. LEIMUIDEN. Gedurende de maand April1 wer den ter Secretarie dezer gemeente in gevolge de vleeschkeuringswet aange geven: Bedrijfsslachting: 2 varkens t.m. 50 K.G., 2 koeien. Noodslachtingen: 21 nuchtere kalve ren. 4 varkens t.m. 50 K.G., 2 biggen, 2 varkens, 1 pink, 4 koeien, 1 veuiien en 1 geit. Hiervan weiden goedgekeurd 3 koeien, 1 pink en 1 nuchter kalf. Van buiten den keuringskring werd in gevoeld 240 K.G. vleesch. In totaal werd aan keurloon £*,6,ontvangen. Loop der bevolking pver April '28» Vertrokken naar: Haarlemmermeer, wed. Iciest en gez., K. dei Haan en gez.", 's-Gravenhage, wed. C. van Heijningei\ en gez.; Middelburg, Ds. D. Ringnalda en gez.; Alphen a. d. Rijn, W. Broker; Amsterdam, C. v. d. Hengst en gez.; P. v. d. Hengst en gez.; 's-Gravenhage, Trijntje Klomp, Aalsmeer, G. H. Feen- stra; 'Woubrugge, Joh. Schrama en ge zin; Oisterwijk, F. Liebeton en gez. Gevestigd uit: Haarlemmermeer, L J. van den Berg, Maria Heemskerk; Am sterdam, Alida A. den Haan; Berkel en Rodenrijs, G. Rietdijk' Rajnzater- woude, Th. J. van Iperen; Haarlemmer meer, Adriana dé Jong. Rrjrizaterwou- de, P. J. Jansen en gez.; Hiilegom, Th. van Egmond; 's-Gravenhage, Margare- tlia de Hollander; Amsterdam, Adri- aantje van Splunter. t De Emmabloera-collecte bracht in deze gemeente f 76,67V2 op. Burgerlijke stand1. Geboren: Johan nes Martïnus z.v. ïheodorus Straathof en Margaretha Johanna Hoogeveen; Jo hannes Martinus z.v. Henrikus Johannes Klein én Adnana Turk. Gehuwd: Matthijs Mohlen 24 j. en Hio- ke Zemel 24 j.; Lucas Johannes van den Berg 40 j. en Maria Heemskerk 25 j. Overleden: Adrianus Nieuweveen 52 j. echtgen. van Jacob Massop; Johanna Boerlage 61 j. wed. van Hubertus do Ka ning. ROELOFARENDSVEEN. De heer A. J. van Raay, onderwij zer aan de R.K.^ Parochiale Jongens school alhier, is in gelijke betrekking benoemd t% Hoogerheide. VOORSCHOTEN. De Raad dezer gemeente zal ver gaderen op Vrijdag a.s., des n.m. 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling. 3. Voorstel inzake subsidie Ambachts- teekenscbool. Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergade ring van den 30sten April 1928, is vast gesteld de volgende verordening: Verordening, tot wijziging van de verordening van 10 Juli 1913 (Gein.ld 110. 21) op de Winkelsluiting, laatst- lijk gewijzigd bij verordening van 20 September 1927 (Gem.bl. no. 16). Artikel 1. De titel van bovengenoem de verordening wordt gelezen als volgt: „Verordening op de Winkel- en be drijfssluiting en het bezorgen van wa ren". Art. 2. I11 artikel 1 wordt inplaats van „en le" gelezen: „le. en 1 f". Art. 3. Achter artikel 1 e wordt in gevoegd: „Art. 1 f. Het is verboden aan een bier- en limonadehandelaar en mine raalwaterfabrikant, des Zondags, op Hemelvaartsdag, zoomede op den eer sten Kerstdag en Nieuwjaarsdag, voor zoover deze dagen niet op Zondag val len, zijn bedrijfslocaliteiten voor het publiek geopend- te hebben op andere, uren, dan van des voormiddags 7 tot 10 uur. De bepaling van het eerste lid is niet van toepassing voor zoover den verkoop van ijs en koolzuur betreft. Burgemeester en Wethouders kun nen in bijzondere gevallen van het in liet eerste lid vermelde verbod alge- meene of bijzondere ontheffing verlee- nen". 1 Art. 4. In artikel 4 wordt inplaats van „en 1 e" gelezen: „1 e en 1 f", en wordt achter „winkels" ingevoegd: „of bedrijfslokaliteiten". Art. 5. Achter artikel 7a wordt inge voegd: „Art. 7b. Het is verboden aan een bier- en limonadehandelaar en mine raalwaterfabrikant, des Zondags, op Hemelvaartsdag, zoomede op den eer sten Kerstdag en Nieuwjaarsdag, voor zoover deze dagen niet op Zondag val len, zijn handelswaar aan de wonin gen of inrichtingen der verbruikers te bezorgen of te doen bezorgen. De bepaling van het eerste lid is niet van toepassing voor zoover het betreft bezorging aan ziekenhuizen en gestichten. Burgemeester en Wethouders kun nen in bijzondere gevallen van het in het eerste lid vermelde verbod alge- meene of bijzondere ontheffing ver- leenen". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijne openbare vergade ring van den 30sten April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Ged. Staten van Zuid Holland in afschrift medegedeeld. En is hiervan, krachtens het Raads besluit van 30 April 1928 tot het doen afkondigen van deze verordening, on middellijk nadat zij is vastgesteld, af kondiging geschied, waar het behoort, den 2den Mei 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: J. T. M. Winkelman, om vergunning tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij, in het perceel Nieuwe Rijn No. 25, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie I No. 2570. Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 12den Mei ei., des voormiddags te half 11 uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor bet gemeentebestuur of een zij ner ieden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 2 Mei 1928. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. 4. Idem inzake ziekenhuis verpleging 5. Mem tot verlenging ontruimings- (termijn onbewoonbaar verklaarde wc» ningein. 6. Idiem tot het toestaan van geld; n ingevolge art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de R-K. Meisjesschool 7. Idem inzake voorschot woningbouw en uitgeven van grond in erfpacht. 8. Idem t-ofci; t aangaan van een geld» leening. 9. Mem tot overdracht van gronJ aan Leidschen weg. 10. Idem tot overdracht van gron-.l aan de Wijngaardenlaan aan cle Go meente. 11. Vaststelling van het ve.menLvu- digingscijfer Gem. Inkomstenbelasting. 12. Verordening inzake het aanr.em m van retour-commissies, enz. door ge meenteambtenaren. 13. Vaststelling instructies voor cleu. Chef en den Boekhouder-Kassier van het Waterleidingbedrijf. 14. Voorstel van den heer Duynis\cl i inzake keurloon. 15. Voortzetting behandeling Algeiu Politieverordening met voorstellen van de he eren Verboom en Bakker-Limburg. 16. Besluiten Comptabiliteit. 17. Reclames Schoolgeld. Burgerlijke stand. Geboren: El su- beth, d.v. T. van den Hoek en A. W. Tennissen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2