Inzake het onderwijs der Friesche taal is spr. voornemens in overleg te treden met Gedep. Staten van Fries land, nu dit college heeft ingesteld 'n provincialen onderwijsraad. Voorloo- pig worden nog geen dwingende voor schriften gegeven inzake vier half jaar- lijksche cursussen voor ambachtsscho len, welke de minister intusschen mo gelijk acht. Een nieuw ontwerp-monu- mentwet berust bij de Monument-com missie. De begrooting wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Begrooting van marine. Aan de orde is de begrooting van marine. De heer SLINGENBERG (V. D.) legt een verklaring af omtrent veranderin gen, welke in het stenogram van den minister zouden zijn gemaakt. Mevr. POSTHUIS-SMIT (S. D.) pleit voor verbetering van de oude pensioe nen, acht vlagvertoon overbodig, en verklaart zich tegen sluiting van de marinewerf te Hellevoëtsluis, hetgeen in de richting zou wijzen van particu liere fabricage. Voorts protesteert spr tegen aanmaak van nieuwe duikboo- ten. De heer LINDEYER (S. D.) waar schuwt tegen het nemen van gevaar lijke proeven van het loodswezen in zake motoren en verlichting. De heer STEGER (R. K.) komt terug op de mededeeling van den minister bij het defensieontwerp, dat hij het marinepersoneel met 600 man vermin derd had, terwijl de grafieken thans aanwijzen, dat de vermindering maar 63 inan bedraagt. De heer VAN WASSENAAR VAN CATWIJCK. (C. H.) bepleit kostenver- deeling tusschen Nederland en Indië. De heer POLAK (S. D.j betoogt, dat sluiting van de marinewerf te Helle- voetsluis een noodlijdende gemeente zou scheppen. De minister van Marine a.i., de heer LAMBOOY, dankt den heer Slingen- beg voor het onderzoek inzake het ste nogram. De kostenverdeeling maakt nog een punt uit van overleg tusschen Neder- lond en Indië. Vlagvertoon acht spr. "noodzakelijk voor het hoog houden van den Nederlandschen naam in het buitenland. Over de Marinewerf te Hellevoet- sluis kan spr. zich niet uitlaten, daar deze zaak niet voldoende is voorbereid" Het is niet de bedoeling het norma le reparatiewerk aan particulieren op te dragen, maar het werk, dat twee werven thans hebben, aan één werf te doen geschieden. De duikbooten acht spr. als andere wapenen van leger en vloot, als preventieve middelen ter voorkoming van oorlog. De begrooting wordt aangenomen met 25 tegen 12 stemmen. Begrooting van oorlog. Aan de orde is de begrooting van Oorlog. Mevr. POTHUIS-SMIT (S. D.) zegt, dat deze begrooting niet getuigt van den geest, waarin minister Beelaerts sprak te Genève, n.l. dien van moreele ontwapening. De minister ziet er geen geyaar in, dat samenwerking wordt gezocht met de particuliere industrie voor de vervaardiging van oorlogstuig Hetzelfde geldt met betrekking tot de wet op den burgerlijken dienstplicht, "dien de minister wil.. De minister krimpt het Staatsbedrijf in om steeds meer particulieren belang bij te bren gen bij oorlogvoering. Is dat nu „dé- sarmement moral"? De heer MOLTMAIvER (S. D.) wijst erop, dat de fortificatiën te Utrecht "gevaren opleveren voor het verkeer. Is het juist, dat Oorlog nog prijs stelt op deze forten? Minister LAMBOOY zegt, dat, wil men in geval van oorlog de particulie re industrie in de gelegenheid stellen aan de behoeften van het leger te vol doen, er een zekere voorbereiding zijn moet Van de zijde van het Departement is able medewerking verleend om in de verkeersbehoefte te Utrecht te voor zien. Alleen zijn er eenige eischen ge steld in verband met de verdedigings- belangen. De begrooting wordt aangenomen met 22 tegen 10 stemmen. Begrooting van Waterstaat. Aan de orde is de waterstaatsbe- grooting. De heer DE MURALT (V.B.) wenscht te spreken over de misère der onbe waakte overwegen. Hij betoogt, dat niet alleen de veiligheid van het pu bliek, maar ook die der spoorwegen groot gevaar loopt, gezien de vele ont sporingen, die bij ongelukken op on bewaakte overwegen plaats hebben. Spr. heeft pas een reis gemaakt van Bazel over Frankfort naar Emmerik, doch hij heeft niet één onbewaakten overweg gezien. De minister acht de bewaking te duur, maar dan zou men hetzelfde kunnen zeggen van het toe zicht óp het stoomwezen. Het kan waar zijn, dat de meeste on gelukken te wijten zijn aan onvoor zichtigheid. Doch dit zegt spr. niets, het spreekt vanzelf. Maar als de mi nister eens automobilist was en hij zou na vijf uur aan. het stuur gezeten te hebben op een overweg komen, zou hij, vermoeid, niet eens weten dat hij op een overweg was. Toen onlangs bij de Vink een 3-tal dooden viel bij een spoorwegongeluk, werd een commissie ingesteld. Waar blijft de commissie voor de verder plaats gehad hebbende ongelukken? Want wekelijks sneuvelen er vele men schen op de spoorwegen Aan het slot van zijn rede dient spreker een motie in, waarin de Ka mer als haar meening uitspreekt, dat voor alle overwegen, die naar het oor deel van het Rijkstoezicht bewaakt dienen te worden, een bewaking wordt ingesteld en dat, in afwachting van de resultaten van het onderzoek der te benoemen veiligheidscommissie, niet verder tot opheffing der bewaking van overwegen mag worden overge gaan. De vergadering wordt verdaagd tot Donderdag 11 uur. LUCHTVAART. EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT IN VOORBEREIDING. Uit een mededeeling van de directie van de Junkerswerke te Dessau blijkt, dat met deze onderneming onderhan delingen worden gevoerd over het or- ganiseeren van een nieuwen vliegtocht over den oceaan. Het initiatief tot de zen tocht zou zijn genomen door de Weensche tooneelspeelster Lilly Dil- lenz, die reeds verLden jaar van de Azoren een tocht over den oceaan met een Junkersvliegtuig met drie moto ren wilde medemaken. Net als verle den jaar zou de onderneming ook dit maal worden gefinancierd van Oosten- rijksche zijde. De tocht zal worden on dernomen met een toestel van het ty pe 133, waartoe de eerste Bremen be hoorde. Het toestel zal worden be stuurd door Ricticz, die verleden jaar het wereldrecord voor een non-stop- vlucht op zijn naam bracht. Het vlieg tuig zal vertrekken van het vliegveld LeipzigSchkeuditz. De firma Jun kers zou he^ vliegtuig verkoopen aan de groep, die de onderneming finan ciert, maar heeft verder niets met den tocht uitstaande. Van Leipzig zou men eerst naar Balldonnel vliegen en ver volgens trachten Noord-Amerika te be reiken. FLOYD BENNETT OVERLEDEN. De bekende vlieger Bennett, die zoo als bekend te Quebec ernstig ziek lag, is gistermorgen te 11 uur overleden. Met Balchen had hij zich per vlieg tuig naar Greenly Island begeven, om de Bremen" te hulp te komen; on derweg werd hij evenwel ernstig on gesteld en moest hij naar het zieken huis te Quebec worden vervoerd. Lind bergh heeft zich nog met medicijnen en een serum per vliegtuig naar Que bec begeven, om hém te redden, maar deze hulp heeft niet meer mogen ba ten. Floyd Bennett behoorde tot de be kwaamste vliegers. Hij heeft het drie- motorige Fokkervliègtuig bestuurd waarmee Byrd den Gen Mei 192G in 15uur tijds van Koningsbaai naar de Noordpool is gevlogen en terug, via Ver.egen Hoek, een afstand van on geveer 2900 K.M., waarbij de vliegers nog eenige malen rond de Pool gecir keld hebben, óm de waarnemingen van Peary te verifieeren. Minder gelukkig was Bennett het volgend jaar. Hij behoorde aanvanke lijk tot de bemanning van Byrd's toe stel voor diens Oceaanvlucht, doch liep bij een mislukte proefvlucht zulke ernstige kwetsuren op, dat hij gerui- men tijd bedlegerig bleef en aan geen der vluchten over den Oceaan kon deelnemen. Dit was de eerste groote vliegtocht van Byrd, waaraan Bennett niet heeft deelgenomen. Ook dit na jaar, bij Byrd's Zuidpoolexpeditie zou hij weer van de partij zijn geweest. Lindbergh had verleden jaar, voor zijn vertrek naar Parijs van Bennett verschalende inlichtingen ontvangen, die hem van veel nut ~eweest zijn. De beiden waren sindsdien dikke vrien den. DE OCEAANVLIEGERS STARTEN HEDEN VAN GREENLY-EILAND. Blijkens te Berlijn binnengekomen berichten zullen de Oceaanvliegers heden het Ford-vliegtuig starten van Greenly-eiland naar New-York, ten einde de ontvangstplechtigheden niet langer uitstel te doei. lijden. Gisteren heeft Senator Reed in den Senaat een wetsontwerp ingediend, waarin wordt voorgesteld, dat het Congres den Oceaanvliegers de Ame- rikaansche „Pour le Mérite" zal ver- leenen. GEMENGD NIEUWS. De aanslag op inspecteur Paul. De koopman H. P. R. in Den Haag, die door het Gerechtshof te 's-Gravenhage, wegens de inbra .k in de woning van kapitein Gerlach aan de Houtrustlaan, gevolgd door poging tot doodslag op den Inspec teur van Politie Paul, :s veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, heeft van dat ar rest geen cassatie aangeteekend. De straf wordt op het oogenblik reeds geëxecuteerd. De schoenmaker M. H., die wegens me deplichtigheid aan de inbraak, gevolgd door geweldpleging, door het Hof, met be vestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank, is veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf, heeft daarentegen wel cas satie aangeteekend. Noodlanding. Een Duitsche vliegma chine, die twee passagiers vervoerde van Amsterdam naar Aken, heeft bijt Voeren- daal een noodlanding moeten maken we gens defect aan den motor. De landing geschiedde vlot. Doodelijk ongeluk. Eergisteravond om 8 uur is bij de Sluis te. Leidschendarn een droevig ongeluk gebeurd. Eenige kin deren waren daar aan het verstoppertje spelen, de elf-jarige J. Oudshoorn had zich verborgen achter den pilaar van de brug, toen de brüg werd opgehaald voor het uitlaten van schepen. Het knaaoje werd toen door de windstir» van de brug tegen den pilaar als het ware te pletter gedrukt. Het ventje overleed binnen eenige mi nuten. Wethouder-brievenbesteller. De Raad van Posterholt heeft benoemd tot rechts kundig adviseur inzake de electriciteits- kwestie den door wethouder Jansen voor gestelden mr. H. J. W. M. Keuls te Am-> s' -dam. Toen deed de heer Claessen een voor stel om de correspondentie met mr. Keuls heelemaal aan wethouder Janssen over te laten. De voorzitter zei, dat dit niet gaat, dat moeten B. en W. doen, waarop in kwam een verzoek van den heer Claessen om alle brieven en besluiten van den Raad te laten inzien en te laten posten door wethouder Janssen. De voorzitter antwoordde: „Wij hebben geen aparten brievenbesteller noodig" en het voorstel werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Gestrand. Zondagmorgen is het Ne- derlandschè stoer ischip Waal tengevolge van den mist op ee zandbi ik bij Ska- gen gestrand. Twee schepen van den ber- gingsdienst zijn ter hulp gesneld. Maan dagavond zijn de reddingbooten van Ska- gen bij hooge zee uitgezet om hulp te bie den. Verdere berichten ontbreken nog. Inbraak. Te Genooi bij Venlo werd gisternacht ingebroken bij den landbou wer P. De inbreker heeft zich door het raam toegang tot de woning verschaft. Ontvreemd werden een zilveren horloge en 80 aan geld. Ongeluk bij het zeilen. Gistermiddag is op de Eem te Baarn een ernstig onge luk gebeurd. Drie leerlingen van het ly ceum hadden een zeilbootje gehuurd om op de rivier te zeilen. Ter hoogte van de uitspanning van Kuyer sloeg, vermoede lijk door een rukwind, het bootje om. Twee der knapen wisten zich zwemmen de te redden, doch.de derde, de ongeveer 15-jarige zoon van Jhr. de Beaufort uit Amersfoort, zonk in de diepte. Spoedig werd hij door een visscher uit Bunscho ten uit het water opgehaald, doch de po gingen van de politie om hem met zuur stofapparaten en toepassing van de kunst matige ademhaling bij te brengen, moch ten niet meer baten. Dr. Doyer, die spoe dig ter plaatse was, kon sfechts den dood constateeren. Het lijk van den jongen is naar het zie kenhuis te Baarn vervoerd. Roodvonk. Te Heer Hugowaard heersebt in het gezii^ van het hoofd van school 3, roodvonk, waardoor de school gesloten moest worden. De onregelmatigheden te Stoppelsdijk. Men meldt uit Sas van Gent aan V. D.: Bij het Maandag j.l. door een commis sie van Géd. Staten ingesteld onderzoek waarbij o.a. de leden van den ouden raad van Stoppelsdijk werden gehoord, is ko men vast te staan, dat door den ex-ge meente-secretaris een vergadering van den raad was genotuleerd, dienooit gehouden is. In bedoelde vergadering zou besloten zijn het salaris van den secreta ris, als administrateur van het electrisch bedrijf, te verhoogen. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. D'Q collecte voor liet Groene Kruis heeft £53,70 opgebracht. Door don hear M. Keijzer is nog maals, een adres aan den Raad dezer gemeente gericht om een bijdrage in de verbreeding van zijn brug. TER AAR. Mishandeling van een ambtenaar in functie. Toen de keurmeester van vee en vleesch voor controle der ,lej.:ch keuring zich al hier in. een perceel begaf en daar eenige ongekeurde stukken vleesch in beslag wilde nemen, rechtte men hem dit eerct te verhinderen, waarna men hem be dreigde tn ten slotte mishandelde. De ambtenaar liep daarbij enkele min O' meer ernstige verwondingen op. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. Nabij het gemeentehuis is gevonden een riiwielbelastingrtaatje. Inlichting aan het politiebureau. Voor het examen costum-'è^e zijn ge slaagd de dames M rout, B. Akerboom C. v. d. Berg, C. v. d. Vlugt °n T. Haak. Burg Stand. Bevallen: J. Nank, geb. Verleun, Z. Ondertrouwd: A. Bouwmeester, 21 j. en K. J. Droog, 19 j. Gehuwd: L. S. Slingerland en A. Hen driks; G. H. v. d. Hoorn en E. C. Valeritijn; J. J. Castelijn en C. Pieterse; A. E. J. Vlasman en M. C. v. d. Berg; C. Fransen en J. Zevenhoven. Overleden: C. Helling, 3 mnd.: W. Klijn, 68 j., echtg. van J. van Schag^n (te 's-Gravenhage); G. Vis, 71 j., wedr. van J. Nieuwenhuijzen. HAZERSWOUDE. E'jn koe van den veehouder V. aan den Rijndijk, die op do spoorbaan liep, werd door den trein die om 2 uur uit Leiden was vertrokken, o-verredcn en gedood, waardoor de trein 10 min. vertraging had. De overl 'r- selen van het beest werden naar het noodslach- tingsgebouw op het dorp gebracht ter veiling. Door het bestuur van de Ha- zerswoudsche Droogmakerij zal op a s. Maandag' 7 Mei schouw worden gehou den volgens art. 5 en 21 der vero-rde- ning. Door de Harmonie van Hazers- woude zal op Zaterdag 28 April des avonds 8 uur een concert worden ge geven in de muziektent in de Torenstr. onder leiding van den directeur, den heer M. Bolderdijk van Leiden. HILLEGOM. Gistermiddag half vier ontstond er brand aan het eind der llaven. 5 Hooi schelven stonden in lichte laaie, eigendom van den heer Rijnbeek. De brandweer was direct aanwezig. Er werd met veel ma teriaal gewerkt; met 8 slangen werd het vuur bestreden. Het geheel werd spoedig één rookende massa. Het duurde tot on geveer 6 uur, voordat het vuur geheel ge- bluscht was. De vermoedelijke oorzaak van den brand is het spelen van kinderen met lucifers. NIEUWKOOP. Alhier speelde N.V.V. I in die serie te Nessersluis tegen de R.K. Voet balver een. V.I.O.S. II van Uithoorn. N.V.V. I wist met 4o te winnen, en komt daardoor in aanmerking voor min stens een 2e prijs. De leer vlucht van de Postduiven vereniging kon niet doorgaan. Door het ongunstige weer konden de duiven in Lier niet worden losgelaten. De bloempjesdag ten bate van hel £anatariumfonds bracht f 57,86 op. Bij de gehouden keuring voor de lichting 1929 werden 21 personen ge schikt verklaard. Een tijdelijk onge schikt en 17 voor goed ongeschikt. Van die 21 geschikt verklaarden hebben er recht op broederdienst. Het door B. en W. aan dan Raad aangeboden verslag over den toestand dar gemeente over 1927, is tegen beta ling dier kosten verkrijgbaar gesteld. Tot wijkverpleegster van het Groe ne Kruis is benoemd mej. Bink te Hee- ze, (N.-B.J. Bij de gehouden aanbesteding voor het bestraten van een gedeelte Dorps straat, was laagste inschrijver Gebr. Kwakkenbos voor f3 899. Gegund. Burgerlijke stand. Bevalen: M. C. Verhage igjeb. Slootweg, d.; A. v. dl. Laan gcb. Janmaat, d.; H. Verdiegaal eb. Steenbeek, d.; J. M. v. Koert geb. [assing, d. Ondertrouwd!: C. de Koning 24 i. en M. Blom 24 j.; J. Zaal 23 j. en G. v .d .Neut 28 j. Overleden: P. Leeuwenburg, 82 jaar. NOORDWIJKERHOUT De verkoop der speldjes voor het Ned. Roode Kruis heeft alhier opgebracht ƒ80.30. Jammer, dat deze verkoop op Zondag was gesteld. Het schoone werk van het Ned. Roodc Kruis brenge de Zon dagsrust en Zondagsheiliging niet in 't gedrang. OEGSTGEEST. Jubileum Gemeenteontvanger. Vrijdag a.s. zal de heer G. Lubbe in alle stilte den dag herdenken, dat hij voor 45 jaar tot het ambt van Gemeenteontvanger geroepen werd. Deze dag gaat in alle stil te voorbij waar hij voor 5 jtfar op groot- sche wijze werd gehuldigd en we zouden in herhaling treden wanneer we gingen schetsen zijn groote nauwkeurigheid, naast toewijding en hulpvaardigheid en volstaan dus met hem van harte geluk te wenschen. daarbij de hoop uitsprekend, dat het hem gegeven zii, nog vele jaren zijn krachten aan de gemeente te kunnen geven. Agenda der raadsvergadering op a.s. Vrijdag namiddags 7 uur: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Voorstel aanvulling Bouwverordening. 3. Benoeming onderwijzeres O.L.S. Leid- sche Buurt. 4. Aanvrage assistente school Morsch. 5. Benoeming lid commissie Werkloos heidsverzekering. 6. Aanvraag subsidie Nijverheidsonder wijs Duinzicht. 7. Vaststelling heffingspercentage gem. Inkomstenbelasting. 8. Comptabiliteit. 9. Reclames schoolgeld. RIJNSBURG. Wel wat laat in het seizoen, waar- ond' r echter de. belongs" ellim niet had te lijden, gaf Dinsdagavond hot Chr. Gem." Koor „Sursum Corda". onder 1 ri ding van haar Directeur, don heer G. de Wolf, en mot medewerking van het Strijkorkest „B bette", u t Leiden, een uitvoering in de Grief. Kerk alhier. Nadat aangevangen was m:t'het zin- rn van Ps. 150:1 en gebed "van Ds. H. Broekstra, richtte deze een wel komstwoord tot dia aanwezigen. Met vreugde constat.e de spr. de groote op komst, welke hij m ende te moeten toe schrijven aan den goeden naam, die „Sursum Corda" zich had yrelen te verwerven, en hij hoopte en vertrouwde dat het zich dien ook dezen avond zou weten te handhaven of te versterken. Uit naam van flo aanwezigen heette spr. ook het koor welkom. Het is alweer ©enigen tjjd geleden, dat dit zich hoeft laten hooi en, omdat de ve. een ging niet anders dan goed beslagen ten ijs wil komen. Van harte wenscht spr. de ver eniging toe, dat deze na afloop met blijdschap op deze uitvoering zal mogen terugzien. Het koor ving hierna aan, met de uit voering van „Psalm 103" van E. Mobach Viel' in dit nummer de uitvoering door het koor in zijn gelisel en de zeer góede samenwerking met „Bobette" te prijz n niet minder is dit het geval met de zang van id s solisten m-ej. W. v. Voor- horgen en den heer G. van Egmond. Boi- der zang voldeod uitstekend, terwijl in mej. A. v. Iterson het koor aantoonde over nog meer uitsiekende krachten te beschikken. In het volgend nummer, „Psalm 42" van Mcndelssohn-kartholdy verzorgde oen andere soliste, mej. G. Heemskerk, de sonraan-solo partij. Het ontreden van mej. Heemskerk, voor de eerste maal in het publiek, was een groot succes, en be looft nog veel voor de toekomst. Niet het minst zal genoten zijn van het laatste nummer van he; programma, „Jeftka en zijne dochter', van J. Z. J. Haasbroek. De soliste in dit nummer, mej. A. C. Heemskerk, sopraan, was uit stekend', en werd met zeeir veel geilde-" gen aangehoord. Ook de samenhang met den heer G. van Egmond, die reeds meerdere malen van zijn bijzondere ta lenten blijk gaf, was een groot succes. Bij alle nummers gaf „Bobette" zeer goede muziek te genieten, waarbij aan de samenwerking niets ontbrak en een uitnemend geheel werd verkregen, waaraan mede voor een groot deel het welslagen van den avond is te danken. Ongetwijfeld hebben de aanwezigen zeer genoten, niet alleen van den zang maar ook van dje muziek, en zal deze avond bij hen nog lang in dankbare her innering blijven voortleven. Zeer zeker met aller instemming dank te Ds. Broekstra hen die aan het welsla gen van dezen avond hadden medege werkt, maar niet in het minst den ijveri- gen directeur, aan wiens kunde deze avond van kunstgenot was te danken, waarna spr. de bijeenkomst met gebed sloot. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Her- manus Johannes Jozef z.v. VV. Kerkho ven en M. C. Witteman; Adriana d.v. A. Stigter en E. E. Jansen; Leendert z.v. C. Luijk en L. M. Bette; Adriana Corne- lia, d.v. B. van der Lans en M. Hoogka mer; Johanna Koba d.v. W. Buijn en M. M. Troost. Ondertrouwd: Jacobus JohannesChris- PÜn> 25 j- en Klazina Hendrika van Dorsten 23 j. Gehuwd: Louis CorneÜs Mondriaan 5r j. en Theresia Maria IJsselmuiden 29 j. Age Postma 25 j. en Josina Margaretha IJsselmuiden 20 j. Overleden: Klasma van Moorsel 74 j. weid. v. Th. van der Voort. Gevestigd: mej. J. M. Wiering, War» monderdam 27 van Noordwjjk; C. van der Voet en gez., Zandslootkad^ 27 van Bedum. Vertrokken: Th. H. Homan van Bij dorpstraat '9 naar Voorhout; J. M. Post ma, geb. IJsselmuiden van Hoofdstr. 141b naar Doniawerstal. WASSENAAR Vacature Ds. Dönszelmann. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is in de vacature die is ontstaan door het vertrek van Ds. A. A. Dönszelmann naar Amster dam een zestal gevormd, bestaande uit de predikanten Ds. H. W. Lovink te Schar- negoutum; Ds. F. G. Hospers te Noordwijk aan Zee; Ds. H. W. te Winkel te Sneek; Ds. J. P. Buiskool, te IJsselmonde; Ds. F. M. Muller te Gorinchem, en Dr. J. J. Wol- dendorp, te Warmond. Over enkele weken zal een drietal wor den gevormd en tegelijkertijd een beroep worden uitgebracht. Nabij Den Deyl bad een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de fa. J. uit Oegstgeest en een splinternieuwe luxe auto. welke door den importeur per soonlijk werd weggebracht. De vrachtauto werd ernstig beschadigd, waardoor het voorste gedeelte en de vooras gebroken werden, en eveneens liep de nieuwe auto beschadigingen op. De schuld lag aan den bestuurder der luxe auto, die, zoo als bleek, onder den invloed van sterken drank verkeerde. De firma v. d. Ameele heeft de defecte vrachtauto per kraanwa gen ter reparatie naar haar werkplaats vervoerd. wouBRuaaE. Op de gisteren gehouden Eierea- veiling waren aangeveerd 4.000 Kip pen- en 200 Eendeneieren. Be eersten waren f5,255,70 en dó laatele £5,^ 100 stuks. Boter f 1,641,80 per ZEVENHOVEN. Het torenuurwerk, 't welk zo-oveel van d- vlag geleden heeft, weigerde cok te slaan. Wij waren hierdoor geheel gedupeerd. Nu gaat de klók weer, doch wijst nog niet. Bjj het schoolbestuur dier Christ. School vereen., is een vacature ontstaan als voorz. wegens vertr ek van den heer J. Veerman. Alhier had de -eindles plaats van de knip- en naaicursus. Aan een drietal dames werd een diploma u'tgereikt. Peroeri 1 van levering grint voor den Nieuwkoops.hen Polder was laag ste inschrijver Fa. Samsom te Leiden voor f4,21 per M.3 Aan deze firma ge- gund. Mej. M. Vonk was dezer dagen de gelukkige winnares van. een plech tige huisklok van de Paxpo-ets midde len. De heer C. A. Galesloot, geen on bekende bjj heeren veehouders alhier, is als no. 1 geplaatst op" de voordracht van kcuringsveearts- te Amersfoort. Het mond- en klauwzeer bij T. da Jong is reeds geheel verdwenen. Nieuwe f ovalen deden zich niet voor aan den mstel. Belanghebbenden wordt medege deeld dat de Dor* straat te NieuwL&jp is afgesloten van 30 April tot 19 Mei. Het verkeer wordt geleid achter het dorp. De arbeider G. Cornelissen had het ongeluk bij het voederen der kal veren zoodanig te vallen, dat hij een zijner ribben kneusde. Wegens vertrek heeft de heer F. J. A. Veltman, zich genoodzaakt gezien te bedanken als secr.-penningm. van den Buitendijkschen Oo trrpol'der te Nieuw» veen. Voor deze functie hebben zich reeds 210 soll:r|tart n aan enódi. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHKATRINE Vancr. n. Rett. 21 v. Portland (0.). NICTHEROY Rott. 11. Vancr. 21 v. SaA Francisco. NOORDhRDIJK Vancr. n. Rott. 22 v. Los Angoles. BEEMSYKkDIJK Baltimore n. Rott. 24 12.11 n.m. 395 m. Z.W. v- Valentia. RADNORSHIRE Rolt. n. Vancr. 23 tS San Francisco. VOLENDAM Rott. n. N.-York p. 25 Kaap Race. CARDIGANSHIRE Vancr. n. Rott. 25 8.15 n.m. van Londen. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 25 7.40 a.m. van Londen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK 25 v. Amst. n. Rott. RANDF0N1EIN, uir., p. 24 Gibraltar. RIJPERKERK thr. 25 te Suez. JAGERSF0N1EIN uitr. *5 v. Algabaai SUMATRA thr. 22 t» Mcnibassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DRECHTSTROOM 24 v. Hamb. n. Am sterdam. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. ORANIA uitr. 24 v. Santos. AMSTELLAND tbr. 24 v. Montevideo. .GELRIA tbr. 24 v. Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA uitr. 25 te Sabang. KOTA INTEN uitr. 25 te Singapore. MERAUKE uitr. 25 v. Londen en pass. Gravesend. TABANAN 25 v. Batavia n. Rott. PATRLA tbr. p. 25 Perim. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KON. DER NEDERL. uitr. 25 to Sthpt. MOENA, uitr., 24 te Batavia. ROTTTI tbr. 24 v. Padang. P. C. HOOFT uitr. 25 v. Su°z. KARIMOEN Amst. n. N.-York 24 7.36 van. 55 m. W. v. Land's End KON. PAKETVAART MIJ. SIBEROET 23 v. Newcastle (N.Z.W) n. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6