Vrouwenhanden Radio-Programma* WAT CR VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 8 uur n.ra. 1870 M.). N. C. R. V. 6.00 Gramc.foonmuziek. 7.00 Cursus Boekhouden. 8.00 Concert en lez.ngen. Sprekers: de heer B. Reeder, Rotterdam. Voorz. v. d. Bond v. Chr. Politie ambtenaren in Niderland. On- drwerp: Iets over het Nederl. kol.ti. wezen en de positie v. d Bond van Chr. Politieambtenaren. Be ke_r W. de Jong, Amsterdam, Seer. v. d. Bond van Chr. Pol. A mote naren in Nederland. On- d rwerp: De taak v. d. Bond van Chr. Pol. Ambt., lieden en in de to komst. Muzikale medewerking vcrle non: moj. Soph e Bijlevela, piano, dj he.ren: P. C. Bredero de, bariton; wiliem Brederode, viool. Al.en te Den Haag. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 10O0 M. A. V. R. O. 5.30 Vooravond-Concert door hetOm- roep-orkest o.l.v. Nico ïreep. Soaste: Annie van B e.,dist- jouw, sopiaan. Begel idmg: Hen drik van Leek, piano. 6.00 tijdsein van de A.V.R.O.-Ktok 7.15 Engelsche les. 7.45 Polniebt-richten. 8.05 Aansluiting van het Conpertgeb te Amotertfam. U.tzending van het Abonncments-C.nc rt. li i^et. Dr. Wilkm Aier.g3.be1g. Solisten: Jo van IJzer- vincent, so praan. ilona Durigo, alt. Het koor van die Mij. tot Bevordering der toonkunst-Afd. Amsterdam, In de pauze: Causerie door Her man Rutters. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSW uSiERH., 1250 M. 7.50 „Die gelbe Nacht-'gall". Daarna laatste berichten. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.25 Conoort. Daarna laatste berichten. DAVENiRY, 1604 M. 540 Muziek. 5.30 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. 6.35 De grondslagen der muziek.' 7.05 Muziek. .20 Muz.eK en zang. .20 Weerber.cht. Tweede algeme .i nieuwsbericht. 9.55 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 6.20 Landbouwberichten. 7.20 Koersen en mudedeelingen. 7.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. -Dmtrent de onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen. 2 kinderportemonnaie's, inh. eenig geld, een bruine heerenpantoffel en n gratis rij wielbela stingmerk Zondag 29 April, v.m. 9.30 en 6 uur ho:p. v 01 te co f ssion.ele \e emiging in {het gebouw Salvatori op te treden Ds. W. Boogaards uit Klaaswaal. Coop, vereeniging „De Boskoop- sche VeiHng", veiling van 25 April. Rozen per bos: Ophelia 7188, Gol den Ophelia 7681, H *lley S3120, Gemengde rozen 2740, Claudius Pe- ruet 7887, Columbia 79120, Wilh. Kordes 73109, Marcel Roy er 41744. Mac. Keiler 110, Rosalandia 4276, Butterfly 72100, Hortensia in pot, p. stuk 1,381,50, Lathyrus, per bos 10 24, Rhodondendrons, per tak 57 cent. Dinsdag werd onze gemo*nte be zocht door een Engrisch re sgeaelschap ter bezichtiging van die Boskoopsche kweekerijen. Na in een hotel de lunch te hebben gebruikt vertrok het gezelschap per boot naar Gouda. Mej. R. alhier, had het ongeluk om aan die Zuidkade ter plaatse van die uitgraving voor die gasbuizen, waar de passage zeer nauw is, in de watering te vallen.. Nadat zij gered was, moest zij zich ondier behandeling van den dok tér stellen voor een beenwond, die zij daar had opgeloopen. De Hortensia-iichtproeftentoonstel- ling, die in hotel Klaassen gehouden wordt, is een mooi succes geworden voor die vereen, van Boskoopsche Culturen. Het is overweldigend zoo mooi de Itroeven geslaagd zijn. De temtoonstel- inf£is geopend tot en met 27 April. Op die Gentsehe tentoonstelling zrjn de volgende bekroningen toegekend: Voor de mooiste groep Rhodonden drons 30 stuks, ie pr. gouden medaille, C. Boek es en 7^ °e pr., gouden meel., AI. Koster en Zoon, Voor de groep 12 nieuwe Rhodondea- drons in den handel gebracht 11a 1923: ie pr., gouden mod., C. B. v. Nes en Zor.en, 2e pr., gouden medi., M. Kos ter en Zonen. Voor de mooiste groep; 25 Rhodon dendrons, ie pr., gouden med., tè. B. v. Nes en Zonen, Voor de mooiste groep van 25 Rho- tdendencirons Pink Paan, ie pr., gou den Med., J. v. Gelderen. E reprqzen voor de mooiste groepen d r tentoonstelling wei-den toegekend aan: L J. Endtz en Co., J. v. Gelderen en M. Koster en Zonen. In het EvangeLsatielokaal aan de IDwars Nieuwstraat, hoopt Zondag 29 April, voorm. 9.30 en nam. 6 uur, op treden Ds. Kluzener uit Nieuwpoort. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond had oc gcmcente'ij- k© beproeving der brandbluschmi de len plaats. le materiaal was in uit stekende conditie en de jeugd had, als naar gewoonte, veel vermaak. Bij de door den bouwkundige -Jac. Haasnoot Kzn. gehouden aanbesteding, voor den bouw van een woonhuis voor rekening van de dames de Vletter te Rijnsburg werd ingeschreven door: G. v. d. Vijver te Rijnsburg voor 8380, M. v. Egmond, id. 8295, P. Kort, id. 7975 J. Bekker te Katwijk aan den Rijn 4795, en Fa. Ende en Verheul, te Wacl- (dinxveen 2772 gulden. NIEUWVEEN. Dezer dagen hoopt de Chr. Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" een uit voering te geven in de Geief. Kerk. Met medewerking van den heer P. Poelgeest en mevr. D. Geesinkv. Bemmel. Aan P. Egberts, metselaar alhier, is opgedragen het maken van een bol lenschuur, voor A. van Zwieten, aan Pulmot. Tot bode van „Het Groene Kruis'' is aangesteld de heer B. den Bleker. Burgerlijke stand. Beval.en: W. v. Eik, geb. Dompeling. d. Overleden: G. Oorthuizen, 81 jaar. J. Balkhoven, 88 jaar. P. Oversluizen, 81 jaar. J. M. v. Vreeswijk, 64 jaar. SASSENHEIM. Zooals gisteren reeds per adverten tie aangekondigd, wordt tot zaterdag a.s. in Lloomlusc en t&ntoonste.ling van afgesneden narcissen, en. tulpenbloemen gehouden. 't Is ten heel mooie collectie, zoodat wij een bezoex aan deze tentoonstelling wel kunnen aanraden. VOORSCHOTEN. Dat ons uhr. Onderwijs uog al tijd in het centrum van de belangstel ling staat, daarvan was de ouderavond van Dinsdag weer getuige, 't Liep zuo vol, "dat, hoewel de vergadering te 7% uur zou aanvangen, Ds. Fortgens eerst te 81"/15 uur de avond op gsbruikelijke wijze opende en de aanwezigen een har telijk wegkom toeriep. Spr. zette de groo- te beteekenis van het Chr. onderwijs uiteen, en wees op de noodzakeiijkheiu van contact tussehen ouders en onder wijzers, bij de opvoeding van bet kinJ, waarvoor een avond als deze zich bij zonder leent. Spreker ge.ooit dat er nog veel te weinig contact is; School en Huisgezin moeten nauw aaneen sluiten, •daarom is het van zoo groot belang wie onze kinderen opvoeden op de school, da onderwijzers kunnen een geweldigen invloed hebben op het kind, daarom kunnen wij nooit genoeg bidden voor beiden. In warme bewoordingen her dacht die voorz. den naar Vorden ver trokken onderwijzer, den heer A. de Vos, die met liefde, trouw en eerlijkheid op de school is werkzaam geweest. Spr. hoopt dat de heer de Vos in Vorden even zegenrijk zal werkzaam zijin. (Ap plaus). Onder leiding van het Hoofd der School, zongen de kinderen met zuivere stemmen eenige twêestemm'ge liederen waar de aanwezig an zeer van genoten, vooral van zoo'n oude bekende als „Scheepken onder Jezus' hoede". Uit het verslag van het Hoofd, den heer S. S. Leppink, stippen wij aan: dat de nieuwe taalmethode goed vol doet; de nieuwe Rijksinspecteur heeft bij z'n bezoek z'n tevredenheid1 over het onderwijs uitgasproken en verzocht, eenige van de beste teekenlngen op te zenden voor de tentoonstelling. Eenige nieuwe platen voor de Bijbeische ge schiedenis werden aangeschaft. 1 Mei wordt een nieuwe rekenmethode inge voerd, die de laatste jaren veel opgang maakt. Collega de Vos zagen wij noode vertrekken, aldus- spr.; hartelijke woor den van waardeering zijn hem toege sproken, terwijl ook het cadeau van die kinderen getuigde van de groote liefde. Het aantal leerlingen bedroeg 293. Nieuwe leerlingen kunnen worden inge schreven a.s. Zaterdag te half aöhtn.m. Alle Leerlingen (5), die zich hadden opgegeven voor het toelatingsexamen Ambachtsschool, slaagden. Cns leerplan Handwerken werd door een andere school ter inzage gevraagd. De Fransche cursus beveelt spr. ten zeerste aan. De samenwerking met de collega's liet niets te wenschen over. Met eein biddend op zien tot God gaan wij het nieuwe leer jaar weer in. -Hierna werd het werk der leerlingen bezichtigd en koffie gereserveerd1. Na de pauze hield de heer A. Willcmse van Dien Haag een lezing, verduidelijkt door fraaie lichtbeelden over „Het ontstaan van een boek". Deze interessante voor dracht bevatte zeer veel 1© drzaams. Ds. Fortgens dankte dan ook de spr. hartelgk en sloot met dank aan medewerkenden de avond met dankzeg ging. GEMENGD NIEUWS. Een stomme kunstenaar. De politie te Bilthoven heeft een stommen kunste naar, die er zijn beroep van maakte de menschen door het opwekken van mede lijden tot afgifte van geld te wegen, ge arresteerd. Deze „artist" woonde te Rot terdam, doch hield den laatsten tijd ver blijf in een Utrechtsch volkslogement. Op een kaart achter mica. die hij het publiek voorhield, stond te lezen: „Geen spraak vermogen, maar wel gehoor". Een nage maakt stempel van een gulden en daar naast „Commissaris van Politie", hand- teekening onleesbaar, completeerden (!•■- ze persoonsbeschrijving. Op het politiebureau viel hij door de mand en bleek naast gehoor ook de be schikking over het spraakvermogen aan wezig te zijn. Overreden en gedood. Gistermiddag te ongeveer 5 uurwerd het vier-jarig zoontje van den heer van Leeuwen, wo nende Spoorstraat te Vlaardingen. over reden door een vrachtauto met het nood- lotting gevolg, dat het ventje onmiddel- RECLAME blijven ondanksalle huishoudelijke arbeid lijk dood was. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. Antobotsing. Op den Driehuizerkerk- weg te Driehuis is gisteren een goederen auto met een luxe auto, welke door den handelaar te Bergen aan zijn cliënt afge leverd moest worden, in botsing gekomen, waarbij de luxe wagen zeer ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwa men bij deze botsing gelukkig niet voor. Ongeval met een rolschaatsenrijder. Gisteravond is de 18-jarige loodgieter Ke telaar, wonende op de Heerengracht te Amsterdam, een ongeval overkomen, toen hij op rolschaatsen over den Dam voor het gebouw van Peek en Cloppenburg reed. De jongen wilde in een tamelijk groote vaart voor een auto langs gaan, doch viel plotseling met het hoofd tegen het linker spatbord van het voorwiel van den auto. De bestuurder wist den auto spoedig tot stilstand te brengen, waardoor nog ernstiger ongeluk kon worden voorkomen. De jongen bekwam een' hersenschudding en werd per auto-brancard naar het Bin- nen-gasthuis vervoerd, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Branden. Gistermiddag brak brand uit in de woning van den wegwerker J. W. te Lithoyen. Het huis brandde totaal uit. Terzekering dekt de schade. Te Beilen is naar de „Asser Crt." mede deelt, een door vier gezinnen bewoond huis van den heer J. M. in de Asserstraat door onbekende oorzaak afgebrand. Be halve een hond en een geit, werd ook vrijwel de geheele inboedel der families D. en T. een prooi der vlammen. Verzeke ring dekt voor een deel de schade. Te Etten is een schuur van A. v. O. afgebrand. De geheele inhoud ging verlo ren o.a. 2 rijwielen en 2 motorrijwielen. Paard op hol. De zaak in lederwaren van de firma Bonnier, gevestigd in de Haarlemmerstraat te Amsterdam, heeft gistermiddag een zeer onwelkom bezoek gehad. Omstreeks vijf uur, sloeg op de Heeren- markt het paard van een sleeperswagen der Handelsvennootschap van VlietDit- meyer Co. op hol en het dier liep in groote vaart dwars door de etalageruit van genoemde zaak en kwam geheel in den winkel terecht. Koffers, tasschen en lederwaren, werden door het paard, dat uit verschillerde wonden, vooral aan den kop, hevig bloedde, verrield. Het winkelpersoneel was nauwelijks van den schrik bekomen, toen het dier zich in de etalage omdraaide en met ^en sprong de straat weer opholde, nu in de richting van de Heerengracht. Wonder boven wonder zijn er in de op dit uur zeer Jrukke Haarlemmerstraat, geen per soonlijke ongelukken gebeurd. Op de Heerengracht rende het dier te gen een auto in. Door den schok maakte het paard een zijsprong en toen stortte het dier in den kelder van perceel Hee rengracht 24. Daar bleef het paard met gebroken pooten liggen. De reddin^swagen van de brandweer werd tehulp geroepen om het beest weer op den beganen grond te hijschen, maar terwijl de brandwachts met de voorberei dingen daartoe bezig waren, oordeelde de eigenaar van het paard het wenschelijk, dat de viervoeter zei .vorden afgemaakt. Een agent van politic gaf het beest het genadeschot, waarna het cadaver naar 't gemeentelijk slachthuis werd overgebracht. UIT ONZE INDIEN. LONDEN SPREEKT MET INDIë. Ir. S. G. C. Langendam, de bouwer van den zender te Malabar, die in Ho tel Metropole te Londen vertoefde, werd daar, naar het Haagsche Aneta- kantoor verneemt, de vorige week op gebeld uit Amsterdam met de mede- deeling ,dat hij dadelijk met Indië verbonden zou worden. Dit was moge lijk door inschakeling van zoodanig instrument, dat een gewoon gesprek kon worden gevoerd. Het gesprek slaagde uitmuntend en het was mo gelijk geruimen tijd een goed ver staanbaar onderhoud te hebben met medewerkers en collega's aan dei over zijde van den Oceaan. Ir. Langendam sprak met zijn ver vanger, den heer Hasenstab, en vervol gens sprak zijn eveneens in Metropo le vertoevende collega Waasdorp met den heer Roelofs Valk, waarna ir. Lie- bert van Radio-Holland gelegenheid bal om groeten naar Indië te zenden. Het experiment werd gedirigeerd door ir. J. Visser van de Rijkstelegraaf, die met voldoening op den uitsiag van deze proef kan terugzien. Het gesprek moest worden afgebro ken omdat velen te Amsterdam wacht ten op bet oogenblik om met Indië te kunnen spreken. DE BEGROOTING VOOR 1929 SLUITEND. In bet paleis te Batavia is een ver gadering gehouden tot vaststelling van do begrooting voor 1929 en het resul taat was, dat het geheele tekort weg gewerkt werd, waardoor een sluiten de begrooting verkregen kon worden, met eenige speling voor eventueele suppletoire posten. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) U itgesp roken; 23 April. L. H. W. Janssens, arts te Leiden, Rapenburg 49. Rechter-com- missaris: Jhr. Mr. H. O. Feith. Cura tor: Mr. E. A. Cosman te Leiden. D. Paauw, bloemhandelaar te Rijnsburg, SmitsteegT. Recbter-com- missaris: Mr. A. N. Kuhn. Curator: Air. F. D. L. Gunning te Leiden. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de lieeren; R. M. Brouwer, Den Haag; C. F. de Vries Robbé, Gorin- cliem; en G. A. van Houweninge, Alkmaar. Geslaagd voor bet doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid de heeren R. J. Brunner, Den Haag; J. W. A. de Goey, Den Haag en F. H. C. Losecaat Vermeer, Den Haag. STADSNIEUWS. PROF. DR. G. A. J. HAZEU. Naai* wij vernemen, heeft Prof. Dr. G. A. J. Hazeu, sedert 1920 hoogleer- aar in de Javaansche taal- en letter kunde aan de Universiteit alhier, het voornemen te kennen gegeven, tegen het eind van den tegenwoordigen aca- demischen cursus, om gezondheids redenen, eervol ontslag te vragen. Laatste Berichten. INAUGRAÏIE PROF. DR. C. G. WAGENAAR. Hedenmiddag' te 4 uur had in de aula van de Rijksuniversiteit te Groningsen de inauguratie plaaté van den vanwege de Ned. Evangelische Vereeniging aan- gcste'din bnzonderen hoogLeaar, Prof Dr. G. C. Wagenaar, Hérv. pred. te Leeuwarden. Het onderwerp van ^ijn rede luidde „Oude 2Ün in nieuwe zakken". Aan het slot van deze rede hield d«e nieuwbenoemde hoogleeraar de ge bruikelijke toespraken, waaruit bleek, dat tegen zijn benoeming als ho gleeraa* bezwaar heeft bestaan bij de Academi- schen Senaat en de theologische facul teit. Deze waren geen van beide offi cieel tegenwoordig en spr. merkte Qaar aanleiding daarvan op, dat, nu het voor loopig onmogelijk is met de theo'ogische faculteit samen te werken, hp het naast haar zal moeten doen maar in geen ge val tegenover haar. Hij sprak zijn waardeering uit voor de faculteit en hoopte ook in zijn be trekking tot haar de irenische traditie van zijn groep voort te zetten. Zich' tot de- studenten richtend, zeide spr. nog, dat hij hoopte-, dat hem van hun zijde belangstelling en vertrouwen in die niajie zouden worden geschonken dat een vruchtbare samenwerking mo gelijk zou blijken. STEEK NIETS BUITEN DE TRAM! Gisteravond kwam te Oosterbeek de 20jarige v. 't Hof, wonende te Heel- isum, terwijl hij in de tram voor een opon deur stond, door tot dusverre on bekende oorzaak met zijn hoofd' ia aanraking met een lanos de trambaan staande lantaarnpaal. Hij werd uit de tram geslingerd en hevig aan het hoofd bloedende door voorbijgangers opgeno men, waarna hij op advies van eenige geneesheeren naar een z'ekeninriohting te Arnhem werd overgebracht. DOODGEREDEN. Door het op hol slaan van een paard kreeg de 58-jarige arbeider J. Osinga te Sneek, gister eneen mestwagen over zich heen. De man werd zoo ernstig ge wond, dat hij hedenmorgen in het zie kenhuis te Sneek aan de bekomen ver wondingen is overleden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DOOIWEER OP GREENLY-ISLAND. NEW YORK, 26 April (V.D.) Volgens de laatste berichten van Greenly Island schijnt tengevolge van de geleidelijk stij gende temperatuur aldaar dooiweer te zijn ingetreden, met het gevolg, dat de „Bremen" niet meer zal kunnen opstijgen. Andere berichten melden, dat de motor van het vliegtuig niet in orde is. hetgeen eerst thans zou zijn gebleken. De vliegers zouden in verband hiermede met het der waarts gezonden Ford-vliegtuig naar New York vliegen. Zij worden in dit ge val reeds Vrijdag te New York verwacht. De Oceaanvliegers hebben het voornemen deel te nemen aan de teraardebestelling van hun overleden kameraad Bennett, welke Zondag op het Heldenkerkhof te Arlington zal plaats hebben. De ontvangstceremonie op Mitchell Field zal volgens het vastgestelde pro gramma verloopen, doch de groote intocht te New York wordt tot Maandag of Dins dag uitgesteld. De „Dresden" met de echtgenooten van de Oceaanvliegers Koehl en Fitzmaurice, wordt Zondag a.s. te New York verwacht. NIEUWE AARDBEVINGEN. LONDEN, 26 April (V.D.) Het Seismo- grafisch instituut te Athene heeft gisteren te 11.27 uuy een nieuwe aardbeving gere gistreerd, waarvan de haard in Adriano- pel en in oostelijk Thracië moet liggen. Ook in Constantinopel werden schokken gevoeld, die ongeveer 13 seconden duur den en die zich naar het Zuiden en Noor den voortplantten. Berichten over schade zijn nog niet ontvangen. DE HOUDING VAN JAPAN. TOKIO, 26 April (V. D.) De nieuwe ontwikkeling in den Chineeschen burgeroorlog wordt door de Japansche autoriteiten met groote opmerkzaam heid gadegeslagen. Tot nu toe heeft het ministerie van oorlog geen verdere troepenzendingen gelast. De militaire autoriteiten hebben evenwel alle voor bereidingen getroffen, om zoo noodig onmiddellijk troepen naar China te zenden. HET CONFLICT IN DE HAVEN VAN HAMBURG. HAMBURG, 20 April. V. D. Op de vergadering van de georganiseerde ha venarbeiders te Hamburg, werd hun door hun vertegenwoordigers bij de loononderhandelingen geadviseerd de nieuwe arbitrale uitspraak aan te ne men, waardoor de foonen eenigszins verhoogd worden. DE BEGRAFENIS VAN BENNETT. NEW YORK, 26 April. V. D. Het stof felijk overschot van den Amerikaan- schen vlieger Eennett wordt heden naar New York overgebracht en zal op het Heldenkerkhof te Arlington bij Was hington worden ter aarden besteld. De oommissie voor de ontvangst van do Oceaanvliegers deelt mee, dat de ontvangst!jestdijkheden in veband met het verlijden van den vlieger Bennett uitgesteld worden tot Dinsdag a.s., ook wanneer de vliegers nog in den loop van deze weèk te New York zouden aan komen. In dit verband is het mogelijk, dat de vliegers hun aankomst te New York zullen uitstellen. DE KRAKATAU. BATAVIA, 2b April. AnotaV. D. De Rrakatau heeft in het afgeioopen et maal een dertigtal erupties te zien ge geten. Vier maal werd er vuur in ge constateerd. Een eruptie bereikte er. a hoogte van 240 M. Er werden 21 opwel lingen waargenomen; 402 knallen, en 41 maal gerommel gehoord, terwijl 01 locale bevingen geregistreerd werden. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 25 April. De Eendracht. Sla 611, peen 1217, rabarber 1,40 3, selderij 47, pieterselie 1115, ra dijs 68, prei 3—7, alles per 100 stuks. Postelein 5557, spinazie 1014, wit lof 2733, waspeen 2124, kroten (gek.) 2124, alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 24 April. Eieren. Aanvoer 5950 stuks. Prijzen: Kippen eieren 56,50, eendeneieren 4,80—5,20, per 010 stuks. GOUDA, 26 April. Veemarkt. Aan gevoerd 3528 stuks, waarvan 227 slachtvarkens, vette 0,300,31, Lon- densche 0,220,24, zouters 0.260.27, per pond, levend met 2 pCt. korting; 1318 magere varkens, 40; 1374 biggen, 8—13; 23 runderen, 275350 327 nuch tere kalveren, 813; 140 lammeren, 12 20; 19 bokken en geiten, 38, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen- sche, zouters, runderen, lammeren, handel vlug; magere varkens, biggen, bokken en geiten, handel maitig. GOUDA, 26 April. Kaasmarkt. Aan voer 228 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 46—49, 2e kw. 4145; zon der rijksmerk le kw. 3844, zware 51. Handel vug. GOUDA, 26 April. Eieren^veiling. Aanvoer 533 partijen. Prijzen: Kippen eieren 56, eendeneieren 55,50, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 26 April. Botermarkt. Aan voer 2151 ponden. Prijzen: Goeboter 0;95—1,05, Weiboter 0,70—0,80. Handel vlug. HALFWEG, 26 April. Eierenvefling. Aanvoer 15000 stuks. Prijzen: Kippen eieren 5,306,30, eendeneieren 4,80 5,15, p. 100 st. Handel zeer vlug. AMSTERDAM, 26 Apr. QUën. Raap olie: vliegend 5354. Lijnolie: vliegend 38; Mei 34K, 34H, 34K; Juni 35, 34K; Juni/Aug. 35 K 35; Juli/Aug. 35; SepW Dec. 35Vk. Stemming kalm. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 26 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand 772.1 te Wisby. Laagste Barometerstand 743.2 te Vestmanoeur. Verw. tot den avond van 27 April: Meest matige O. tot Z. wind, helder tot licht of half bewolkt, nog droog, warm weer; in het Z.W. mogelijk verder toenemende bewolking en ge ringe kans op onweer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 unr is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 769. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Donderdag 26 April: 7.46 nam. LUCK- -'PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 21 gr. C Wisselnoteermgen. (Amsterdam). Berlijn 59.36V, Londen 12.1 IV* New-York 2.48 Parijs 9.76*/. Brussel 34,66'/. Zürich 47.81'/» Praag7.35»/, Rome 13.08 Madrid 41.60 Oslo66 36 Kopenhagen 66 52»/, Stockholm 66.58 Ween en 39.40

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3