WAALS over het lichaam, en moest zich onder E- ne.akundige behandeling stel'en. Burgerlijke stand. Bevalien: E. Eikelenboom gcb. den Braven,z.; A.Boon gob. v. d. web, d. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Hazardspel? In de hedenmorgen gehouden zit ting van het Kantongerecht stond te recht J. M„ tapper te Leiden, terzake van het hebben in zijn café van een z.g.n. vruchtenautomaat, een instru ment, dat zou zijn verboden bij art. •4(3 van de drankwet, handelend© over hazardspel. Gehoord werd de verbalisant als ge tuige, die als zijn meening uitsprak, dat wel door de spelers op de auto maat invloed kan worden uitgeoefend, echter niet in die mate, dat in dit ge val niet van hazardspel zou kunnen werden gesproken. Een drietal andere getuigen, dege nen die op het tijdstip van de verba liseering in het café met de automaat aan %t spelen waren verklaarden, dat ze wel invloed konden uitoefenen op de uitkomst van het spel en vertelden verder hoe het precies was toegegaan. Verdachte wees er op, dat voordat hij de automaat heeft laten plaatsen, hij eerst inlichtingen heeft ingewon nen bij de politie, met name bij den heer Eskens, inspecteur van de drank wet, die gezegd heeft, dat er voorloo- pig geen bezwaar bestond om het ding neer te zetten. Een getuige a decharge, deskundige, demonstreerde de werking van de automaat. Men brengt het ding in werking na er een penning ingeworpen te hebben door een handle aan de zijkant, waar door een drietal rollen met ongelijk matige snelheid gaan draaien. Op deze rollen staan verschillende vruchten afgebeeld. Door een drietal knoppen boven op het toestel kan men de rol len in hun vaart stuiten. Wanneer nu bepaalde vruchten naast elkaar ko men heeft men een prijs, bestaande uit een aantal penningen, die men kan bezigen om verder te spelen én waarvoor men ook consumptie kan verkrijgen. De ambtenaar van het O. M. was van meening, dat men hier werkelijk te doen heeft met hazardspel. Ook wanneer er eenige handigheid bij te pas komt valt het onder het aange duide artikel van de drankwet. Eisch 4 of 2 dagen. De raadsman van verdachte, Mr. A. W. J. Vrijberghe de Coningh, begon met de vraag te behandelen wat onder hazardspelen moet worden verstaan. Zuiver hazardspelen zijn b.v. de rou lette en jeu de poule, maar daarbene- vens bestaan een groot aantal spelen, die niet alleen op het toeval berusten, maar waar ook behendigheid te pas komt, b.v. bij het kaartspel. Bij de bewuste vruchtenautomaat is hazar deeren natuurlijk heel goed mogelijk. Wanneer men de rollen uit laat draaien tot het eind dan is dit zuiver alles overlaten aan het toeval, maar was dit het geval met de menschen die bij de verbaliseering bezig waren te spelen? Hierop zou spr. beslist ont kennend willen antwoorden. Zeer veel spelen worden geïnfluenceerd door het toeval. Uitgezonderd bij schaken en dammen is er volgens het inzicht van pl. geen spel, waarbij het toeval niet oen rol speelt. Elk spel behoeft een zekere grondkennis, zoodat men niet kan zeggen van 'n pas-beginneling in het whist-spel b.v., dat hij gokt. Wan neer spreker cijfers zou gaar noemen zou hij v. hazardspelen volgen^ de op vatting van de wet eerst kunnen spre ken wanneer meer dan 50 pCt. aan toeval moet worden overgelaten en dat is bij deze automaat zeker niet het ge val. Men kan hier zeker niet spreken van meer dan 30 35 pCt. Maar ook wanneer gok aanwezig zou, zijn, wat spr. evenwel bestrijdt, dan zou men nog te doen hebben met een grensgeval. Pl. verwacht dan ook vrijspraak, maar wanneer toch het feit strafbaar zou worden verklaard, dan vraagt pl. geen oplegging van straf in verband met de voorgeschiedenis. De ambtenaar bleef bij zijn meening dat het feit strafbaar is, maar achtte ook de straf bijzaak. De kantonrechter zal over 8 dagen schriftelijk vonnis wijzen. H. B. te Oegstgeest stond terecht terzake van openbare dronkenschap, gepaard gaande met wederspanning- heid, gepleegd in een tram van Leiden naar Wassenaar. De verbalisant, als getuige gehoord, bevestigde het proces-verbaal. De ambtenaar vroeg 10 dagen hech tenis. Schriftelijk vonnis over 8 dagen. C. v. E. melkventer te Leiden, had melk aan de huizen afgeleverd door het scheppen met een maat in de melk bus, terwijl hij tevens geen roerder aanwezig had gehad op zijn kar. De verbalisant bevestigde het pro ces-verbaal, maar verdachte ontkende De zaak werd uitgesteld om een ande re getuige te hooren. J. W. te Noordwijkerhout, welke ver dachte niet was verschenen, stond te recht terzake dat hij kippen had laten loopen op bouwveld van anderen. Drie ooggetuigen bevestigden het proces verbaal, waarna de ambtenaar 6 of 3 dagen vroeg. De kantonrechter ver oordeelde conform den eisch. RADIO-NIEUWS. DE TOESTAND IN DEN OMROEP. Men schrijft ons: Op het terrein van den draadloozen omroep is nog steeds de vrede niet weergekeerd. Nog minder dan de wet van 1920 in alle deelen den onderwijs- RECLAME. LINOLEUM KROMMENIE 183 c./M. breed f 2.40 200 c/M. breed f 2.60 APARTE DESSINS Haarlemmerstr. 130/136 vrede heeft gebracht heeft de Radio- wet, door de Tweede Kamer aangeno men, den vrede in de Radiowereld kunnen brengen. De oorzaak daarvan is, dat nog steeds den zendtijd niet naar billijk heid onder de groepen van ons volk is verdeeld. De toestanden zijn nog on zeker en zij, di'e drijven naar de vor ming van een nationalen omroep, zien blijkbaar nog niet den eenigen juisten weg: zelfstandigheid der omroepver- eenigingen en samenwerking op en kele punten, die in hoofdzaak de tech niek betreffen. Wat de rechtsche groepen aangaat, die leven in onderlingen vrede, on danks de tegenovergestelde bewerin gen in de linksche pers, en hebben den zendtijd van het station Huizen in goede harmonie onderling verdeeld. Alleen de onbillijke toestand, dat Vrijdagsavonds de V. P. R. O., die bij links behoort, naar eigen verklaring van zijn presidente, in een onlangs ge houden vergadering van moderne the ologen, op Huizen zendt, blijft besten digd, dank zij de maatregelen van re- geeringswege. Het verleenen van zend tijd op den rechtschen zender aan de V. P. R. O. wordt door de N. C. R. V en den K. R. O. te meer als een onbil lijkheid gevoeld, nu die tijd maar al te zeer wordt gebruikt, om leeringen te verkondigen, die èn orthodoxen èn roomschen in hun heiligste gevoelens krenken. De rechtsche groepen mogen dan ook niet rusten, aleer de V. P. R. O. naar den linkschen zender te Hilversum is verwezen. De rechtsche groepen kunnen, wan neer het christenvolk meer en meer de beteekenis van den omroep voor het geheele volk gaan inzien, zichzelf financieel bedruipen. Zij komen meer en meer in het stadium van een ze kere stabiliteit. Vandaar, dat zij niet ijveren voor een nationalen omroep, een omroep, waarbij alle richtingen door één band omstrengeld worden. Als Huizen geheel aan rechts gela ten wordt, kan zeer zeker de N. C. R. V„ de organisatie voor onze lezers, zich in allen vrede ontwikkelen. Geheel anders is de toestand bij links Al oefent de nieuwe liberale om- roepvereeniging van Mr. Fock nog geen publieken invloed en al blijven de vrijzinnig democratische plannen nog vrijwel in het duister, toch is er heel wat rumor in casa. Daar is allereerst de strijd tusschen de V. A. R. A. (socialisten) en de A. V. R. O. (Vrijzinnigen). Klaarblijkelijk neemt de socialistische organisatie den laatsten tijd aanmerkelijk toe in ledental en kracht. Behalve enkele uren op Zondag, beschikt de V. A. R. A. alleen nog maar over den Zater dagavond op den Hilversumschen zen der. Zij wenscht daarmede allerminst genoegen te nemen. Verreweg het grootste gedeelte van den zendtijd is in handen van een kleine groep vrij zinnigen, die de A. V .R. O. leidt. Ver meerdering van de socialistische zend uren kan slechts gaan ten koste van de A. V. R. O. Overleg tusschen de V. A. R. A. en de A. V. R. O. daarover heeft niet tot resultaat geleid en daar op is een hevige strijd ontbrand, waar aan vermoedelijk slechts een eind zal komen, doordat de Minister van Wa terstaat ingrijpt. Het orgaan der socia listen schrijft de laatste weken felle artikelen tegen de A. V. R. O., die het „werkgeversomroep" noemt. Recht en billijkheid zullen wel vorderen, dat de socialisten ten koste van de vrijzinni gen hun zin krijgen. Ook in de A. V. R. O. zelf zijn de wapens tot den strijd gewed. Zooals men weet, is de A. V. R. O. tot stand gekomen op een wenk van den Minister van Waterstaat door sa mensmelting van den A. N. R. O. (de groep Tindal-Vogt) met de N. O. V. (Groep Posthuma-de Boer Cohen). Tot voorzitter der nieuwe organisa tie werd aangewezen de heer P. F) Westerveld, Oud-Minister van Marine De samensmelting is niet tot stand gekomen door samenroeping van een algemeene ledenvergadering van beide organisaties, zooals verwacht mocht worden, maar op de oude H. D. O.-ma- nier, doordat enkele leiders de zaak binnenskamers hebben klaar gemaakt De statuten van de A. 'V. R. O. werden door die enkelen gereed gemaakt en de Koninklijke goedkeuring werd er op verkregen, eer tot de duizenden vrijzinnige luisteraars goed en wel was doorgedrongen, wat er gebeurd was. Ook het huishoudelijk reglement werd in een onder-onsje vervaardigd. Op een vernuftige wijze, zou z.g. een bestuur per referendum gekozen wor den. Doch voor dit geschieden kon, be gonnen sommigen lont te ruiken. Mr. J. H. van Doorne te Soest deelde in de Telegraaf mede, dat hij den heer Wes terveld bij deurwaardersexploit ge wezen had op het rechtsongeldigc en met de statuten strijdige karakter dei- handelingen van het voorloopig be stuur der A. V. R. O. Dat bestuur had n.l. allen, die aan de N. O. V. of den A. N. R. O. sedert 1 Dec. 1927 een bij drage gezonden hadden, het recht van het lidmaatschap van de A. V. R. O. toegekend. Mr. van Doorne vestigt er de aandacht op, dat nooit een wettige algemeene vergadering is uitgeschre ven en sommeërt den heer Westerveld de gewraakte publicaties en handelin gen te herroepen, een algemeene ver gadering uit te schrijven en alleen hen als lid van de A. V. R. O. in te schrijven, die zich daarvoor '.vettig op geven. „Voor het geval gesommeerde aan deze sommatie niet voldoet,, is gesommeerde in verzuim gesteld met alle gevolgen van dien". Hiermede is de strijd natuurlijk ont brand. Gedeeltelijk koos de heer Wes terveld eieren voor zijn geld: de A. V. R. O. gaat a.s. Zaterdag een vergade ring houden. Maar uit niets blijkt, dat aan die vergadering beslissingsrecht zal worden toegekend. In omroepkringen wordt met belang stelling naar het verloop van dien strijd gezien. Het onverantwoordelij ke H. D. O.-avontuur 1927 heeft in vrij zinnige kringen blijkbaar niet veel leering nagelaten. In onze Christelijke kringen mogen wel de oogen open gaan voor de wijze, waarop de z.g. al gemeene Omroep met de rechten dei- luisteraars omspringt. Ondanks den strijd in eigen kring, laat men links de rechtsche organisa ties niet met rust. In de vrijzinnige pers worden de aanvallen in het bij zonder tegen de N. C. R. V. voortge zet. Men scheidt er geen beginsel, za ken en personen meer. Nog enkele da gen geleden werd b.v. in de Telegraaf, om de simpele reden, dat de N. C. R. V. uitzending van de Troonrede heeft aangevraagd, den voorzitter dier or ganisatie niet minder verweten dan: zelfingenomenheid, eigendunkelijk- lijkheid, weinig goede smaak, steken onder water, grondelooze zelfverzekerd lieid. Natuurlijk denkt niemand eraan, op dergelijk schandelijk Telegraafge- schrijf in te gaan. We noemen het slechts als een staaltje van de manier, waarop links strijd voert. Bij het geharrewar in het linksche kamp is rechts toeschouwer, meer niet Tegen aanvallen zal rechts zich zoo noodig verweren, maar overigens wen- schen wij niets liever dan in vrede te bouwen den eigen christelijken om roep en te werken om de oogen van onze menschen te openen voor de leu ze der valsche „neutraliteit" en „alge meenheid". Meer en meer moet worden ingezien, dat op radio-gebied organi satie onder eigen banier eisch is van het beginsel en noodzaak der praktijk. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd Doet. ex. Ind. Recht, de heer E. A. B. Schultz, Vl:ssingen. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis te Leiden, op Vrijdag 20 April 1928, ten overstaan van: 1. J. A. van Hamel, Notaris te Leiden; Middelweg 11, kooper J. Zitman q.q, voor f3.300,Van der Werfstr. 29, H. A. Couvee, voor f2.414,Gerrit Doustr. 14 is niet gegund. 2. Di. Vygh, Notaris te Leiden. Plantsoen 69, J. Zitman o.q. voor f16.300,"Witte Rozenstr. 64, J. Kui per q.q. voor f6.600, 3. H. stumpel, Notaris te Leiden. 37 huizen aan de Maret, Roodborst- en Leeuwerikstr., kooper J. Kardoes q.q. voor £223.000,-^. 4. J. D. F. van Halsema, waarnemend het vacante kantoor van Notaris tv. Versluys te Leiden. De Buitenplaats „Berkzicht"' c a. en 2 perc. bouwterrein aan den Zoeter- woudschen Singel, H. Walenkamp q.q., voor f28.135, Vier perc.eelen bouwterrein aldaar, J P. de Eruyn q.q., voor f 14.810, Zosterwoudschen Singel 2, D- Briejer q.q. voor f15.400,Lammermarkt47 C. L. van Dam q.^., voor f2.750, Vestestr. 126, H. Kamerling q.q. voor f 535,- FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) In de week van 1621 April 1928 zijn in Nederland uitgesproken 88 fail lissementen. STADSNIEUWS. ERNSTIGE BRAND. Hedenmiddag te ongeveer kwart over 1 bemerkte eerf van de bewoners van de Jan Vossensteeg, de rijwiel handelaar Neuteboom, dat er uit het perceel Jan Vossensteeg 2 rookwolken kwamen. Toen de deur van dit perceel gefor ceerd was sloegen de vlammen dade lijk breed uit, zoodat spoedig het ge heele perceel door de brand was aan getast. In het perceel was gevestigd een pakhuis van den heer J. Eradus, een voigelhandelaar, die met zijn vo gels naar de markt te Amsterdam was, zoodat geen der beesten zich meer in het pakhuis bevond. De bovenverdie ping werd tot voor kort bewoond door oen alleenwonende dame, de wed. VromensteynVerhoeve, die evenwel enkele dagen geleden is gestorven, zoodat thans dus het geheele perceel onbewoond was. Direct na het bemerken van de brand werd de politie gewaarschuwd, die met twee stralen op de water- ding het vuur bestreed. Spoedig daar op kwam echter de brandweer met de motorspuit, die werd opgesteld op de Oude Vest. Met twee stralen werd het vuur aangetast, waarbij de brandlad der goede diensten bewees, daar het nu gemakkelijk was hei vuur door het dak te bestrijden. Hei lot van het huis was echter reeds beslist. Er was geen redden meer aan. Evenwel werd voor komen, dat de belendend© perceelen vlam vatten, zoodat het vuur tot het perceel 2 bleef beperkt. Wol liepen de huizen rechts en links, respectievelijk een gesloten perceel van den heer H. C. Snel en een grossierderij van den heer de Haan, belangrijke waterscha de op. Reeds om even over tweeën was de brand zoo goed als geheel gebluscht, hoewel de branweer*nog actief bleef. In het pakhuis stonden een twintig tal hokken, terwijl de bovenverdieping plaats bood aan de bescheiden inboe del van de pas overleden weduwe. Al les is natuurlijk een prooi der vlam men geworden. In het pakhuis bevonden zich nog twee honden en twee katten. Het is niet zeker of deze ook in het vuur zijn omgekomen, 't Is te hopen, dat de bees ten bijtijds zijn gevlucht. Vele hulpvaardige handen hielpen de inboedels van de belendende per ceelen naar buiten brengen. Tragisch was het te zien, dat één zieke man uit het huis van den heer Snel moest worden gedragen". Op het terrein van den brand merk ten we o.a. ook onzen burgemeester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de wnd. commissaris van politie de heer Balfoort op. De schade van de brand wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. KON. NED .GROFSMEDERIJ. De heer D. Fennema te Laren heeft een voorstel ingediend, ter behandeling op de a.s. algein. vergadering d.d. 20 April deT Kon. Ned. Grofsmederij, strek kende tot uitkeering van een bonus-aan- deel aan aandeelhouders. HET KOUDE CONGRES. Prof. Keesom, Prof. W. J. de Haas en Dr. Crommelin, zijn gisteren uit Italia, waar zij te Rome als vertegenwoordigers der Nederlandsche Regeering het In ternationaal Koude-congres hebben bij gewoond, teruggekeerd. Hedenmorgen te 10 uur ongeveer, had op de Hoogewoerd ter hoogte van de Wielmakersteeg, een aanrijding plaats tusschen de groentenwagen van F. H. T. alhier, en de Electrisciie tram De groentenwagen werd door de ruit van de fa. y. d. K. geduwd en richtte in de etalage belangrijke schade aan. Ook de groentenwagen zelf en de tram werden b^chadigd. Laatste Berichten. LEVEND VERBRAND. Do ruim 70-jarige Wed. Peetsma. wonende aan dsn Dordtschedijk te Kla- zinaveen is, doordat een stoof vlam' vat te, in brand geraakt en. aan do gevolgen overleden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE OCEAANVLUCHT VAN DE BREMEN. Fitzmaurice heden naar Greenly-eiland. NEW YORK, 23 Apr. (V.D.) Het Ford- vliegtuig met Fitzmaurice, Schiller en Balchen zal zeer waarschijnlijk nog he den van het Seven-eiland naar Greenly- eiland vliegen. De Oceaanvlieger Chamberlin is in Nw. Engeland gestart om, wanneer de weers omstandigheden zulks toelaten, naar Greenly-eiland te vliegen. De vlieger Benett, die op de vlucht naar Greenly-eiland ernstig ziek geworden is, is te Quebec in het ziekenhuis opgenomen. Zijn vriend, commandant Byrd, is op weg naar Quebec. NEW YORK, 23 Apr. (V.D.) Het Ford- vliegtuig met Fitzmaurice, Schiller en Balchen, moest op de vlucht naar Green ly-eiland in verhand met den dichten mist op het Seven-eiland een noodlanding ma ken. EEN NIEUWE VLUCHT NAAR AUSTRALIë. LONDEN, 23 Apr. (V.D.) De vlieger Manning is hedenmorgen te halfzes van Lvmpne opgestegen voor een vlucht naar Australië. Hij maakt de vlucht alleen. HEVIG ONWEER BOVEN CHICAGO. NEW YORK, 23 Apr. (V.D.) Boven Chi cago heeft een hevig onweer, gepaard gaande met een wolkbreuk, gewoed. Door het onweer werden drie personen gedood. Er is belangrijke schade aangericht. DE NOORDPOOL-VLUCHT VAN WILKINS. NEW YORK, 23 Apr. (V.D.) Over de vlucht van Wilkins van Barrow in Alaska naar Green-Harbour over een afstand van 3400 Kilometer, seint kapitein George Wil kins de volgende bijzonderheden: Bij het vertrek hadden wij in verband met de zware belasting van het vliegtuig met moeilijkheden te kampen. Driemaal braken de metalen wielen van het lan dingsgestel, totdat het eindelijk gelukte op de 1300 Meter lange starthaan vlot te starten. Gedurende de eerste 750 kilome ter van de vlucht was het weer goed. Toen kwam de nevel opzetten en gedu rende 150 kilometer was er geen land meer te zien. Toen de nevel opgetrokken was, vlogen wij hoven open water met hier en daar kleinere of grootere stukken ijs, waaruit bleek, dat er nergens in de omgeving land was. Deze streken waren tot nu toe door geen menschenoogen aan schouwd. Tot ongeveer 350 kilometers van Svalbard bleek het zicht goed. Toen vlo gen wij weer door dichte wolken en wa ren wij geheel op onze instrumenten aan gewezen. De brandstof was intuschen be denkelijk verminderd, terwijl een hevige sneeuwstorm elk uitzicht belemmerde. Desondanks gelukte het een vlotte tus- schenlanding te maken. Vijf dagen later zijn wij weer vertrokken en ook bij dit vertrek waren de moeilijkheden groot. BANDJIR OP CELEBES. MAKASSAR, 23 Apr. (Aneta-V.D.) Een zeer zware bandjir heeft Enrekang in de afdeeling Pare Pare geteisterd Drie in landers zijn verdronken. De afdeeling voor besmettelijke ziekten in het militair kampement, de huisjes van de schild wachten en andere kazerneeringstukken zijn weggespoeld. Het archief werd gedeel telijk door het water meegenomen. Twee bruggen zijn weggeslagen. Aan particu liere eigendommen werd groote schade toegebracht. DE UITSLAG DER VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. Zeshonderd twee districten bekend. PARIJS, 23 Apr. (V.D.) De minister van binnenlandsche zaken heeft hedenmorgen aan de pers het volgende overzicht van den uitslag der verkiezingen gegeven: Van de zeshonderd en twaalf te kiezen afgevaardigden zijn thans de resultaten uit zeshonderd en twee districten bekend Er ontbreken nog de uitslagen van liet district Corsica en van negen koloniale districten. Bij de eerste stemming wer den 175 afgevaardigden gekozen; er moe ten 427 herstemmingen plaats vinden. Gekozen zijn: Dein. Republikeinsche Unie 72 zetels; Links-Republikeinen 41 zetels; Radicalen 15 zetels; Radicaal-socialisten 16 zetels; Republikeinsche socialisten 4 zetels; socia listen 14 zetels; Communisten 0 zetels. Minister Sarraut constateerde, dat meer dan de helft van de tot nu toe gekozen afgevaardigden aanhangers der regeenng zijn. Bekend zijn nog geworden de verkie zing van Maurice de Rotschild, Reynaldy Pierret, Etienne Flandin en den oud-mi nister Le Trocquer. AARDBEVINGEN EN STORMEN. LONDEN, 23 Apr. (V.D.) Behalve de ernstige aardbeving in Bulgarijé hebben Zondag in verschillende deelen van de wereld natuurrampen plaats gehad. In 't Noordwesten van Griekenland werd Zon dagmorgen een hevige aardbeving waar genomen, terwijl des avonds in Athene 4 nieuwe schokken werden gevoeld. De be volking vluchtte op de straten. Schade werd niet aangericht. Volgens telegrammen uit Buenos Ayres woedde boven de provincie voornamelijk boven de steden Rauch, Tandil en Azul een hevige storm. Vijftig personen werden gewond. Ook uit het Westelijk gedeelte van Ten nessee worden zware stormen gemeld, waarbij een persoon werd gedood en vele anderen werden gewond. Een telegram uit Dallas meldt, dat in geh^pl Texas door hevige stormen, gepaard gaande met re gen, groote schade is aangericht. Ook uit het Westelijk gedeelte van Louisiana en uit Zuid-Kansas komen dergelijke tele- grammen. Uit Australië worden overstroomingen tengevolge van een wolkbreuk gemeld. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 23 April. Veemarkt. 546 vette koeien, ie kw. fi1,12; 2e. kw. fo,8o1; 3e kw. f0,62o,8o; per K.G. slachtgewicht 120 melk- en kalfkoeien f3;4,25 p. st.; 140 vette kal veren ie kw. £0,800,90; 2e kw. f0,70 0,80; 3e kw. fo,6o0,70 per K.G. le vend gewicht. 201 nuchtere kalveren f814 per stuk. 88 schapen f3440 per stuk. 600 varkens, Holl. ie kw. f0,73 0,74; Holl. 2e kw. f0,720,73; per K.G. slachtgewicht. Overzeesche en Gel- (dersche, ie kw. f0,73°»74J 2e kw. f0,720,73; Vette varkens f0,700,72 77 paarden f 100225 per stuk. ROTTERDAM, 23 April. Veemarkt. Aangevoerd^ 502 vette runderen, 313 vette k^lvereii, 101 schapen of larnime- B£i, 1152 varkens. Koeien 51—53; 45—48; 32,50—37,5°- Ossen 50; 42,5046; 41. Kalveren 80 85; 62,5067,50; 42^5052,50. Schapen 2834; Temmeren 2040; Varkens 3L5o; 31 30- Stieren 43—45 4°4# 35. Overzicht: Koeien en Ossen redelij ke handel, prijzen weinig veranderd; vette Kalveren slechte handel, lagere prijzen; Schapen en Lammeren trage handel, zelfde prijzen; Varkens luie tan del, gedrukte prijzen; Stieren slechte handel, gedrukte prijzen. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.6 te Rennes. L. B. 746.3 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 24 April; Matige, tijdelijk wellicht toenemen de, Z. tot Z.W. wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk nog weinig of geen regen, warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 756. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 23 April: 7.42 nam. LUCK. "IPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 11.4 gr. C Wiaselno teeringen. (Amsterdam). Berlijn59.32V, Londen 12.1 New-York2.48 Parijs9.76% Brussel 34.64 Zürich 47.81 Praag7.35»/» Rome 13.08 Madrid Q 41.60 Oslo6636 Kopenhagen t 66.52V» Stockholm t 66.58 Vhom 34.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3