der Eerste Kamer niet worden geho noreerd en waarom alleen voor de Eerste Kamer moet gelden, dat het lid maatschap geen financieele aantrek kelijkheid mag bezitten. De Minister van Financiën, de heer DE GEER, wil zich niet uitlaten over de wenschelijkhedd, omdat hij niet wil vooruitloopen op een a.s. Grondwets herziening. Wat de grondwettelijkheid betreft, handhaaft spr. het standpunt in de Memorie van Antwoord verde digd ,dat een vaste vergoeding niet in overmen stemming is met de Grondwet Het hoofdstuk wordt z. h. s. aange nomen. Hoofdstuk VII B (Financiën). Aan de orde is hoofdstuk VII B (Fi nanciën). De heer BLOMJOUS (R.-K.) bepleit verlaging van den accijns op gedistil leerd van 300 op 200 p. H.L., omdat de hooge accijns de smokkelarij en de clandestiene distilleerderijen bevor dert De heer POLAK (S.ü.) vraagt een regeling van de inning van belasting van belastingplichtige arbeiders, waar- Dij rekening wordt gehouden met de wisselvalligheid hunner inkomsten. De Minister heeft zoodanige regeling afgewezen, omdat zij niet mogelijk zou /ijn om administratieve redenen. Spr. vraagt zich af, waarom zij in andere landen dan wel mogelijk is, bijv. zoo- als in België, door het betalen door den werkgever van de belasting in een som ineens. Honderdtallen Nederland- sche diamantbewerker^ zijn naar Ant werpen getrokken, omdat zij hun be lastingschuld moesten voldoen met \vekelijks9he bedragen tot 50 pCt. van hun loon, waartoe zij niet in staat wa ren. Spr. zou daarom willen, dat de betaling gemakkelijker gemaakt werd en dat niet tot het uiterste gegaan werd. De hr. MICHIELS VAN KESSENICH (R.-K.) becritiseert de publicatie van het latere aanvangen der controle op het hebben van rijwielmerken. Vervolgens bepleit spr. een beter herkenningsteeken voor de douane ambtenaren .die automobielen moeten aanhouden bij de grens. De douane- vlag is in den regel voldoende, maar niet altijd en wie haar niet ziet, loopt gevaar, dat hem revolverschoten wor den nagezonden. De Minister van Financiën, de beer DE GEER, deelt den heer Polak mee, dat hij uit het Voorloopig Verslag niet heeft afgeleid, dat uitbreiding werd gevraagd van de betaling bij de werk gevers. Dit wil Spr. zeer gaarne over wegen. Overigens klagen de gemeen ten, dat het Rijk vaak te vlot en te coulant optreedt tegenover belasting plichtigen. Uit wat de heer Polak zeide heeft spr. Voorts geconcludeerd, dat ook hij den belastingdruk te hoog vindt. Aangaande de opmerkingen van den heer Blomjous zegt spr., dat het rapport der commissie van onderzoek inzake verlaging van den accijns wordt afgewacht. De opmerking van den heer Michiels van Kessenich over herkenningstee kenen der douane za] spr. overwegen. Hoofdstuk VII B wordt z. h. s. aan genomen. Eveneens werden aangenomen eenige Kleinere wetsontwerpen. Hoofdstuk III. (BuP.enl. Zaken). Aan de orde is hoofdstuk III (Bui- tenlandsche Zaken) dei staatsbegroo- ting. De heer VAN EMBDEN (V.D.) brengt den Minister hulde voor zijn opireden in het belang van veiligheid en arbitrage op de Se Volkenbondsver gadering en spreekt voorts de hoop uit, dat Brazilië spoedig weer tot den Volkenbond zal toetreden. Spr. dringt aan op een subsidie voor de bibliotheek van het Vredespaleis cn op afschaffing der paspoorten. Komende tot de positieve maatrege len ter bevordering van den vrede wijst spr. erop, dat Nederland niet vol doende arbitrageverdragen sluit. En wat de uitbanning van den oorlog be treft, herinnert spr. aan het voorstel van Kellogg, geseund door een motie van senator Borah. Mocht deze po ging niet slagen, dan zou Nederland kunnen trachten met zijn naburen uitbanningsverdragen te sluiten zon der voorbehoud voor verdedigings oorlogen. De vergadering wordt te 5 uur 10 min. verdaagd tot vandaag 11 uur, wanneer aan de orde is de begrooting van Justitie. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gedurende he. eerste kwartaal' van 1928, zijn vanwege den Keuringsdiens van Waren in deze gemeente geinspec teerd 3 2winkels. Gekeurd werden in totaai 1.625 monsters, waarvan 68 ir het laboratorium en 1.557 ter plaatse. TER AAR. De thans door B. en W. vastgestel de kiezerslijst, die voor een ieder ter in zage ligt, bevat de namen van 1.587 kie zers Bij $e gehouden aanbesteding vao den bouw van een veilinglokaal met kof fiekamer voor rekening van de R. K Tuinbouwbond St. Phocas, was laagste inschrijver ide h:er Pieterse te Noorden voor f12.272. In de gehouden vergadering van de R. K. Vei een. Zie^nhu is verpleging bleek uit het financie el verslag, dat o? ontvangsten bedroegen f 1.344,71, ren te f32,62, totaal f1.377,33. uitgaven f 1.168,87, saldo over het laatste ver- teenigingsjaar f208,46. Saldo op April 1927 f 1.002,52. Saldo op 5 April 1928 f 1.210,98. Bij de verkooping van kerks: hip en brachten deze f42,per stuk op. De aanvoer was 35 stuks. Gedurenid? het ie kwartaal werden voor de vleeschkeuring aangegeven 16 koeien, 49 varkens, 138 kalveren, 3 paarden, 10 schapen en 10 geiten. BOSKOOP. Coöp. vereen. „Be Bo6koopsche vei ling. Veiling van 18 April. Rozen per bos: Hadïev f1,492,41* Butterfly f 0,791.61Golden-Ophe la f o,80—1,30; Ophelia f0,89*>35; Ge mengde rozen f 0.39—0.91; Columbia 10,851.31; Claumus Peniet fi.31— 1,96: Rosalandia f 1,061.30; Marcel Royer fi.201.3a; Mac Keiler f 1.31 1,40: Wilh. Korde? f t,io1,40; Violie ren, dubb. per bos f0.780,94; id. en kele per bos 11 ct.; Lathyrus per bos 1625 ct.; Tulpen per bos 41 ct.; Spi rea, pér bos 33 ct., Rhododendrons per tak 1522 ct.; Primula in pot per stuk 23 ct. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door onbeknd oorzaak af gebrand de tuinloods va-n dein heerW Mesman aan het Jaagpad. De heer M., die in de loods zijn nacht verblijf hield, bekwam bïi die gele genheid brandwonden aan lials en han den. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gewone jaarlüksrhe beproeving der brandbluschmiddeien zal in af wij king met vorige jaren, thans niet in Juni, doch reeds de volgende week Woensdag 25 April des avonds t» half zeven plaats hebben. De®'* wijziging zal niet worden toegejuicht door de lieve jeugd, die van dergelijke gelegenhe den een feestje maakten en zich mee-t al doornat lieten spuiten. Hiervoor zal het nu vermoedelijk nog wel wat friscb zijn. LEIDERDORP. Gisteravond werd alhier een bui tengewone ledenvergadering gehouden van het Algemeen Ziekenfonds voor I eiderdorp en Zoeterworude (Hooge Rijndijk) in verband met de achteruit gang der kas. De voorzitter, de heer G. v d. Beek, oper.de de vergadering met een harte lijk welkom aan alle aanwezigen en sprak den wensch uit. dat alle beslui ten, die dezen avond zouden worden genomen in het belang van het Zie kenfonds zouden zijn. Nadat vervolgens de notulen waren gelezen en goedgekeurd, bracht de penningmeester verslag uit van de laatste vijftien weken. Op 1 Jan. 1928 was het saldo 2775,69 Thans is nog in kas 2090,68. Dat be teek ent dus een achteruitgang van 685.01 De geïnde premie bedraagt 1156,75. De voorzitter licht deze cijfers nader toe en roept de medewerking der leden in om het bestuur te steunen om verdere achteruitgang te voorkomen. Met het oog op de komende ziektewet moet een goede reservekas gehouden worden. Het bestuur meent, dat de reden van de achteruitgang is, dat de premie niet tegen de uitkeering is op gewassen en stelt daarom vóór, artt. 13 en 14 van het Huishoudelijk Regle ment aldus te wijzigen, dat niet meer 26 weken volle uitkeering zal worden gegeven, maar 13 weken vol en 13 we ken half. Tevens stelt het bestuur voor niet meer te spreken van een kalen derjaar en ziektejaar. Over een en ander ontstond een uit gebreide bespreking Verschillende middelen werden genoemd, b.v. de hoogste klas te schrappen, de premie verhoogen, ineens een hoofdelijke om slag. Het bestuur handhaaft echter zijn voorstel, dat tenslotte in stemming ge bracht met bijna algemeene stemmen werd aangenomen. De rondvraag leverde weinig be langrijks op. Daarna volgde sluiting. NIEUWKOOP. Dezer dagen werd het 7-jarig zoon tje van H. W. aangereden door een voor bijgaanden fietssr. Het kind liep een vrij ernstige hoofdwonde- op en moest dooi Dr. Vogelenzang worden verbonden. Van 30 April tot 19 Mei is de Dorpsstr. wegens reparatie gesloten. Hei verkeer kan geleid worden via den Aar landerveenscnenweg, achter het dorp ge Uegen. Het bestuur van don Pollder Nieuw koop had verzocht aan den Raad diazei gemeente de oude aschophal'ing weder in He voeren. Hierop werd afwijzend beschikt. Door het Gemeentebestuur is ad- haesie betuigd op het verzoek van het Gemeentebestuur van Nieuwveen om een later en trein in de richting Alp hen a. d. Rijn ingelast te krijgen. De Postduivenvereniging „Voor uitgang alhier, hield haar ie leer vlucht vanaf Lage Zwaluwe. De dorpstoren, thans gerestau reerd, wordt geverfd, en menigeen houdt zich het hart vast, als hij de ambachts lieden, die geen duizeligheid schijnen te kennen, daar hoog in de lucht aan het werk ziet. De collecte voor het Sanatorium fonds van „Helpt Elkander'', de werk- lileden ver een. die bij ziekte aan hare leden geldeljjkeïi steun verleend, brachf f57,80 op. Bij gehouden aanbesteding van het onderhoudswerk van den Polder Nieuw koop voor 1 jaar, was laagste** inschrij ver P. Pieterse, te Noorden, met f2.222 Het werk is hem voor dezen prijs ge gund. NIEUWVEEN. Ds. D. van Doorn alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te OGstzaan aangenomen. In café Schreuder werd een film avond gegeven door de Landstormafd Luitenant v .Pelt uit Schiedam opende (ten avond met eenige t<K*p:sseljjke woor Hen, waarna een film werd vmoond, be trekking hebbende op de afstamming van het Konenklijk Huis. Daarna werd de Landstormfilm afgedraaid. Prijzen werden uitgereikt van de schietwechtrij den. De avond werd opgeluisterd dóór het bekende muziekduo Couvee en Snel uit Alphen a. d. Rijn. 1 Alhier worden pogingen aangewend ioui tot de oprichting van een Algem Begrafenisvereen-'ging t? komen. Bjj dei veehouder V. geraakte bh het vee in die weide doen een der b°-es ten te water. Met moeit» werd het dior op het droge gebracht, maar het had zoo veel geleden, dat hef afgemaakt moest woraen. SASSRNHEÏM. Bloemententoonstelling. Zooals wij gisteren aankondigden, ge ven wij hieronder een beschrijving van het. tentoongestelde. Bij den ingang staat een mooie collectie narcissen welke keurig zijn opgesteld, en waarin zich bevinden een mooie vaas met Poetas Medusa, Inc. Oranje Barri en Mrs. Barkley. Z,er opvallend is de Inc. Mer- hara, met haar mooie kroon engesloten bloemdek. Dan komt de stand van den heer H. v. d. Wilden, die nog met een mooie vaas Helios -pronkt en met de Gol den Haverst, doch deze raakt overbloeid. Zeer uitloopend ié de Poeticus Correct. Daarna volgt G. Zandbergen met een stand welke zeer smaakvol is opgesteld, waarin zich bevindt een mooie vaas met Stormbolie en John Evelyn. Verder noe men we Dianne Menners, Minister H. Co- lijn, Red Cross. Dan komt C. G. v. Turbegen met zijn mooie Trompet gele Dawson, City „Con cordia" en de citroengele Seraphin en Vission, en ten slotte een mooie vaas Silver Rose. Vervolgens A. Frijlinck en Zn. met een stand, waarin de groote trom pet Lord Wellington en' de groote zaailin gen zeer mooi uitkomen en tevens een mooie vaas met Hermania zaailingen en eenige zelfstandige vaasjes, die tezamen een mooi geheel vormen. Hierna volgt de heer R. A. v. d. Schoot, met eenige meer bekende soorten, doch opvallend is zaailing No. 3584. Dan komt de heer N. Zandbergen met een aantal groote zaailingen. De heer K. Oudshoorn volgt met een stand, waarin naar voren komt Minister Colijn, een mooie goud-gele Trompet. Ook vallen op Bic. Locarno en eenige mooie zaailingen. Naast deze een stand van G. Haven, waar in naar voren komen Lady Curson, Croe sus Dorine, Princess Astrid, John Evelyn en eenige mooie zaailingen. Daarna staat men voor den stand van de N.V. v. h. Warnaar en Co. met een keur van soor ten, waarin zeer uitblinken Forkune's Queen, Tenedos, Poetaz Gloriosus, The- rapia, Galopin, zaailing No. 104, Golden Giant en Teacher. De Gebr. van Zonneveld en Philippo komen uit met een mooien stand, welke zeer opvallend is door de smaakvolle opstelling. In dezen stand be vinden zich een mooie mand met Barrii Firetail, een mand met Mrs. E. H. Kre- lage en d3 fijne Bic. Mary Sunset Glow. Ook vallen op Brightling, Gold Nut en Scarlet Queen. Vervolgens komt de N.V. Vereenigde Cultuur S. A. v. Konijnenburg en Co. met een keurcoliecUe, waarin de rood-kleurige Incomp. zeer naai* voren komen. Wij noe men slechts Orange King, Phoebe Car- menita, Pymmalion, Moulin Rouge, Comp. Gen. Pershing, Gesti Millar. C. O. Bach- housse. Dan volgt de heer P. v. Deursen met zijn mooie imperator en White Ex celsior. Ook vallen op Mr. v. d. Bilt, Con cordia, Sunbeam, Decency en Apricot Phoenix. Hierna volgt de stand van den heer L. van Leeuwen en Zn., waarin zich meest eigen aanwinsten bevinden, waar van we noemen Yarenty, Hunning Bird, Galliard, Lustic, ftetiance, Golden Frilled, Oranje Beauty, Plato, zaailing No. 1347. VOORHOUT. Gemeen leiaadi Dinsdagavond vexga«dei<le de Raad dezer gemeente onder voorzittarsoaap van een uurgemeesUr. Aanwezig wareo alle ieuen. JJe Voorz. opende de vergadering mee gebed. Naar aanleiding van de gestelde vra oen in de vorige vergadering, deelde de Voorz. mede, dat B. en vV. beskoten hebben om de vuilnis bedt te omringen mei; een haag, zulks als tijdelijke maatre gel, omdat uitgezien wondt naar een an dere plaats, voorts hebben B. etn W. besloten om evenals bij de R. K. Scholen ook bij de Chr. School waarschuwing? borden te plaatsen om langzaam te rij den. Hierna kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging van de heffingsver ordening op de Wegenbelasting. De Voorz. deeüde mede, dat B. en W. redenen aanwezig acht jen om gien wijziging in de verordening te brengen, •oimdat de gemeente in het ongelijk is gesteld bij dien Centrale-n Raad van Be röep inzake de reclames van eenige belastingplichtigen buiten de gemeente tegen de heffing van oen hooge-re hef- fingsparcentage dan de gemeentenaren De Voorz. deelde mede, dat B. on W. het wenschelnk achten, dit voorstel in comité-generaal te behandelen, waar toe besloten werd. Na heropening van de vergaering werd besloten art. 6 van de hefiingsverorde- ningr op de wegenbelasting zoodanig te wijzigen, dat zoowel van belastingplich. tigen ingezetenen als van belastingplich tig en buiten de gemeente 6 pet. geheven zal worden van de belastbare opbrengst van de gebouwde en ongebouwde eigen demmen. Tegen dit voorstel, hetwelk uitging van ae meerderheid van B. ea W stemde de heer Van Reisen, wethouder, tegen. De heer Van Reisen gevoelde meer voor de uniforme heffing van 3 pet Bij de Rondvraag vroeg de heer N ij s s e n, hoe het komt, dat bfj de verbreeding van den Engrischen weg op 2 plaatsen niet verbreed wordt. De Voorz. zegt dat dit komt om dat de eigenaar, de hoer D. van Rijn. niet medewerken wil tot deze weg ver breeding, terwijl de overige eigenaren allen medegewerkt hebben. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Bij de Kerkeraad de. GorefKerk is een vacature ontstaan als ouderling door het vertrok van J. Veerman. Alhier had in het Bondsgebouw een welgeslaagde filmavond plaats, uitgaan de van de Brjz. Vrijw. Landstorm. Ook had er ee«i prijsuitdeeling vanwege het schieten plaats. De gewone 3-maandel'ijksche inen ting vervalt dezen keer, en zV dus nu niet plaats hebben. Daar de koude wederom is ingetre den, komt onder bet vee, wat in de weide gi&daan is, kopziekte voor met doodeliike afloop. Een groote verhuisauto komende van Utrecht, en op weg naar hier, ver zakte zoodanig in den weg te Korter aar, dat deze gelicht moest worden. Woensdag a s., v.m. 11 uur, hoopt men het nieuwe Raadhuis te openen. De Commissaris der Koningin is uit Igenoodigd. Bij een jongensruzie wierp een dei miziemakers zekere G. M., een ander zoodanig met een steen, dkt een bloe dende hoofdwond veroorzaakt werd Benoemd is tot onderwijzer aan de R.K. School a. d. Hoef, mej. G. Fro deriks van Nieuwveen. Een zoontje van W., aan den Hoef, viel in een naald. Dein ontboden dokter gelukte het nog niet, het voor werp te verwijderen. Aan den Hoef geraakte een veuleo van den veehouder VS. in een diepe sloot. Aan ijlings toegeschoten hulp mocht het echter gelukken, het dier weer op het droge te brengen. Aan de Uhr. School a. di. Hoef hebben 5 leerlingen de school veria ten en zijn 6 nieuwe leerlingen inge schreven. Burgeilijke stand. Ondertrouwd- A. de Koning J.J.zn. vaa Langieruige weide en M. N. Veerman. GEMENGD NIEUWS. Ernstige mishandeling, Op 11 Fe bruari j.l. had te Daarlerveen een zeer ernstigè vechtpurtij plaats. De 55-jarige vervener J. Bakhuis, werd des avonds achter een hek opgewacht door twee jon gemannen van 20 en 19 jaar, die hem ern stig mishandelden met een z.g. touwknup- pel, een zwaar van ijzeren beslag voor zien stuk hout. Beide verdachten hebben voor de recht bank te Almelo terecht gestaan. Vroeger zijn zij al eens voor een derge lijk feit door den kinderrechter tot 4 maanden tuchtschool veroordeeld. Gelet op de reputatie van verdachten eischte het O. M. tegen elk hunner een gevange nisstraf van 3 jaar. De rechtbank veoordeelde hen Dinsdag tot e.en gevangenisstraf van een jaar en 6 maanden. Stakende werkloozen. De Deventer werkloozen, werkzaam bij de werkver schaffing te Diepehheim, zijn gistermor gen in staking gegaan. De mannen waren al eenige malen te laat op het werk ver schenen. Toen dit nu gistermorgen weer gebeurde en daarover aanmerkingen ge maakt werden, verlieten zij het werk en keerden naar, Devënter terug. Een stomme bedelaar. Bij een be woonster van het Noorden te Rotterdam vervoegde ich onlangs een man, die een papier liet zien, waarop stond dat hij niet kan spreken maar wel kon hooren en om een ondersteuning vroeg. Het papier was voorzien van een stempel van den Com missaris van Politie en van een handtee- kening, welke beiden vervalscht moeten zijn. Op een ander papier stond, dat hij toonkunstenaar was en om een onder steuning verzocht, hoewel hij niet gewoon was zijn medemenschen lastig te vallen, maar: „nood breekt wet" luidde het schoone slot van dit geschrift. Aanrijding. Gisteravond is de chauf feur A. T. H. uit het Westland, met zijn vrachtauto op de Leuvehaven W.Z., te Rotterdam, doordat hij onbesuisd reed, tegen een met twee paarden bespannen vrachtwagen aangereden, zoodat een der paarden aan de linkerzijde een ernstige verwonding van 65 c.M. lengte bekwam, waardoor het dier veel bloed verloor. Op advies van een veearts is het direct ge stald. Tegen den chauffeur werd proces verbaal opgemaakt. Jongen in brand geraakt. De 20-jarige A. C. heeft gisteren te 's-Gravenhage bij het verrichten van werkzaamheden eeni ge brandwonden opgeloopen. Hij was bezig in een fabriek van hout bewerking krullen te stoken. Vermoedelijk hebben toen zijn kleeren vlam gevat, ten gevolge waarvan hij zoodanige verwon dingen opliep, dat hij naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Visschersschuit gezonken. Dinsdag namiddag is do motoraak van den mos- selvisscher A. van Hurck van Enkhuizen tusschen Enkhuizen en Stavoren gezon ken. De bemanning, uit 3 personen be staande, wist zich in den mast en de „bpk- kepootep" tegen verdrinking te behoeden. Na ongeveer een uur in hun gevaarlijken toestand verkeerd te hebben, werden ze opgemerkt door den visscher van de Sta voren I, die ze redde en naar Enkhuizen bracht. De E. H. 26 zal men pogen te lichten. Vermist. De polderwerker S., werk zaam aan het Julianakanaal is sedert en kele dagen spoorloos verdwenen. Vermoed wordt, dat hem een ongeluk is overko men. Inbraak. Door het uitsnijden van een ruit verscha' en dieven zich Maandag nacht toegang tot den confectiewinkel van den heer S. te Vaals. Een flinke partij goederen werd ontvreemd. Een dreigbrief. Maandagavond is op zijn buitengoed Doorn te Haerst bij Zwol le, door de marechaussee gearresteerd en naar het huis van bewaring te Zwolle overgebracht C. A. baron van H. t. d. D., wegens het schrijven van een dreigbrief aan zijn broer. Branden. Tengevolge van een lek in den schoorsteen is het huis, bewoond door den sluiswachter-caféhouder L., aan de Pook, in de buurtschap Albergen (gem. Tubbergen), geheel afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Te Hoormierveen (gemeente Wedde) is gisteravond de boerderij van J. Moedt geheel afgebrand. De levende have werd gered. Alles was verzekerd. Te Nieuw Vennep is gistermorgen door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de timmermanswerkplaats van den heer C. Laan. De brandweer was al spoedig ter plaatse doch kon niet verhoe den. dat binnen twee uren de geheele werkplaats een prooi der vlammen werd. Het woonhuis is gespaard gebleven. Ver zekering dekt de schade. Twee vrienden. Een Veluwsch boer tje had zijti boerderij voor een buitenge woon hoogen prijs verkocht aan een hem onbekend persoon, die als voorwaarde had gesteld, dat de hofstede op een be paalden datum ontruimd moest zijn, waarna dan weldra betaling zou volgen. Spoedig daarna bracht epn ander persoon een bezoek aan den zelfden boer, om hem aan te raden de plaats niet te ontruimen vóór de betaling was geschied. De boer volgde dezen raad op, wat ten gevolge had, dat de kooper tegen de land- bpuwer een eisch tot schadevergoeding van 1000 indiende, welk bedrag de recht bank hem toewees. Later bleek, dat de beide personen vrienden zijn, die dus genoemde som wel samen zullen hebben gedeeld. Opsporing verzocht. Gisteren Is het eerste S.O.S.-sein radiptelefonisch naar Indiü uitgezonden. De N.V. Philips radio had n.l. het ver zoek ontvangen van mej. Rackwitsz te 's- Gravenliage om met behulp van de radio het verblijf van haar broeder, die vijf jaar geleden naar Indië is vertrokken en van wien de familie sedert niets meer ver nomen heeft, op te sporen. De N.V. Philips, die in verband met haar zendvergunning een dergelijk S.O.S. niet kan uitzenden, bracht het verzoek over aan het Rijksstation te Kootwijk, dat het volgende S.O.S. uitzond: „Wil if mand, die bekend mocht zijn met het adres van den heer Willem Frederik Rackwitz, 2e of le stuurman, aan dezen de volgende boodschap van zijn 71-jarige moeder overbrengen: Reeds in 5 jaar tijd niets meer van hem vernomen. Alle pogingen om hem per brief te bereiken hebben gefaald. Zijn vader is inmiddels overleden. Zijn moe der, die zich zeer ongerust maakt, ver zoekt hem dringend zoo spoedig mogelijk iets van zich te laten weten." Aan de gevolgen overleden. De 18-ja- rige dienstbode van den kantoorhouder der posterijen te Rijen, die dezer dagen bij het stoken van een waschfornuis in brand geraakte, is in het ziekenhuis te Breda aan de bekomen brandwonden overleden. Vermist. Sedert de vorige week Dins dag wordt vermist de 24-jarige kleerma kersleerling H. W., uit Den Bosch, werk zaam bij den heer H. v. Rooy te St. Mi chiels Gestel. Hij was per rijwiel uitgere den en sedert dien heeft men niets meer van hem vernomen Men vreest een ongeluk. Brandstichting. De 28-jarige arbeider E. Smit te Nieuwe Pekela is ter zake van brandstichting gearresteerd en te Win schoten in voorarrest gesteld. Oplichter aangehouden. Aan de wo ning van den visscher A. K. te Kampen vervoegde zich een manspersoon, die voorgaf een vertegenwoordiger te zijn van een maatschappij te 's-Gravenhage. Hij wilde de. schuit van K. Koopen om die om te bouwen tot een jacht. K. kon dan schip per op dat jacht worden tegen een beloo ning van 38 per week. Daar K. zelf op zee was, werden de onderhandelingen ge voerd met mej. K. Een contract werd op gemaakt, dat geteekend moest worden te 's-Gravenhage. Voor de kosten van net contract vroeg de man van mej. K. een bedrag van 80, hetwelk hem werd ter hand gesteld. Toen de man weg was, kreeg mej. K. achterdocht. Zij liep hem na en wist hem te bewegen het geld terug te geven. Thans is gebleken, dat alles zwendel is. De man, die blijkt te zijn de varensgezel J. D., uit Den Haag. is thans aangehou den en als verdacht van oplichting opge sloten. Men gelooft, dat hij in meerdere plaat sen van ons land dergelijke praktijken heeft uitgevoerd. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM. R'dam n. New-York 18 (1 n.m.) van Bologne. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans 18 (v.m.) v. Coruna. EDAM R'dam n. New-Orleans 17 te Vera Cruz. LEERDAM, New-Orleans n. R'dam 17 v.' Santander. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam 15 van Los Angeles. LOCHKATRINE, Vancouver n. R'dam 16 te Portland (O.) NICTHEROY, R'dam n. Vanc. 16 te Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. ALKAID (uitr.) p. 17 Ouessant. HEEMSKERK (thuisr.) 17 te Genua. RANDFONTE1N (uitr.) 18 v. Antw. NIJKERK (tliuisr.) 17 v. East-London. MELISKERK (uitr.) p. 18 Perim. JAGERSFONTEIN (uitr.) 18 te Kaapst. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. ZAANLAND, 18 v. A'dam te Hamburg SALLAND (uitr,) 18 te Buenos-Ayies. EEMLAND (uitr.) p. 15 St. Vincent. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO, 18 v. Batavia te R'dam TAMBORA (uitr.) 18 v. Port Said. DJEMBER, 19 (2 n.m.) v. Hamb. te R'dam verwacht. GAROET (thuisr.) p. 17 Perim. SLAMAT (uitr.) 18 '8 v.m.) te Sabang SIBAJAK (thuisr.) 18 (1 n.m.) v. Mar- INDRAPOERA. 18 v. R'dam n. Batavia STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". VONDEL uitr.) 17 v. Sabang. CHR. HUYGENS (thuisr.) 18 v. Batavia P C HOOFT (uitr.) 17 v. Algiers. SALIER (thuisr.) p. 18 Gibraltar. MAP IA (uitr.) 18 v. Suez. J. P. COEN (thuisr.) p. 16 Gibraltar. BORNEO (thuisr.) 17 te Belawan. SIMALOER (thuisr.) 16 te Si ïgapore. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN, 71 v. Singapore n. Batavia. NIEUW-ZEELAND, 18 v. R'dam naar Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6