BEEKMAN! nieuwe leiosche courant Het dagboek van een Leerares HEERENKLEEDIHG COSTUMES - DEMI-SAISONS REGENJASSEN van DONDERDAG 5 APRIL '28 TWEEDE BLAD. UIT DE SCHRIFTEN bij bet kruis. (Goede Vrijdag). En hij zeide tot Jezus: Heerel ge denk mijner, als Gij in uw Ko ninkrijk zult gekomen zijn. Luc. 23:42. Niet waar? Verplaatsen we ons op Goeden Vrijdag in gedachten bij het Kruis, dan is dat Kruis onze roem: Het middelpunt van het Evangelie. Konden we niet getuigen van de groote zondaarsliefde van onzen Za ligmaker, die op Golgotha het heer lijkst zich openbaart, wie van ons zou de vrijmoedigheid hebben, om in een wereld van zondaien te spreken over blijdschap en troost? Een Evangelie zonder Kruis is geen blijde boodschap voor schuldige schep selen. Jzus zou dan een voortreffelijk Pro feet zijn geweest. Maar een Borg voor mijn schuld? Ik kwam dan van mijn schuld nooit af en zou er eeuwig zelf voor moeten boeten. Ons, omstraald door het Evangelie van Golgotha, is daarom uit het hart gegrepen, wat Paulus schrijft (1 Cor. 2 2) ,,Ik heb niet voorgenomen onder u iets te weten, dan Jezus Christus en dien gekruisigd" Echter op het oogenblik, dat Jezus daar te sterven hing, wie had toen inzicht in de aanwijzing der Heilige Schrift, dat het met den Christus door lijden tot heerlijkheid zou gaan? Toen was dat Kruis juist het groote struikel blok voor het geloof. Petrus heeft zijn Heiland tijdens Zijn lijden verloochend. Thomas wringt zijn handen in wanhoop. En Johannes? Zie hem daar van verre staan met de vrouwen, weenend over wat zij zijn lieven Meester aandoen. En de ande re discipelen? VerdwenenI En de Em maüsgangers kunnen het zelfs op den Paaschmiddag niet verder brengen .dan: We hoopten dat deze ons verlos sen zou, maar.... Alsof ze zeggen wilden: Met dat Kruis is het met Je zus van Nazareth voorgoed uit. Eerst toen het volle opstandingslichi was opgegaan, werd Jat kwellende Kruis-probleem voor de discipelen tot een won:.er van genade. Maar nu hoort ge dien mooi denaar bidden: „Heerel Gedenk mijner als Gij in uw Koninkrijk zult gekomen zijn." Wat een geloof 1 Wat een onbegrijpe lijk wonder Godsl Nooit stonden voor het geloof de dingen ongunstiger, dan toen de beloof de Messias ging sterven aan dat vloek hout. Waar ziet ge het zóó klaar, dat de verlossing van den zondaar louter genade is? Geen vergeving ook om zijn gebed. Dan zou de zegepraal niet voor Jezus alleen zijn. Dan zou de mensch deelen in den roem. Neen, moordenaar, niet uit u. Niet uit de werken' Opdat niemand roeme is het Jezus' genade alleen, dat ge smeekend de oogen wendt tot den Man van Smarten. Dat ge zucht: Hee- re, gedenk mijner. In den man zonder gedaante her kent hij ten minste den Koning Israëls. Door den sluier der schande heen ont dekt zijn oog de heerlijkheid. Vast ver zekerd is hij, dat Jezus langs den weg des lijdens tot de kroon komt: Heere, gedenk mijner, als Gij in uw konink rijk zult gekomen zijn. In uw Koninkrijk? FEUILLETON. 31) o Maar zoo verbitterde mij haar optre den en versterkte alleen nog mijn trots. Toen zij dan ook vroeg, wat ik daar op te zeggen had, antwoordde ik kort en bits: „Ik zeg daar op, tante, dat dit alles slechts afschuwelijke lasterpraatjes zijn, welke men u verteld heeft, en dat ik er geen woord van geloof". Wederom verscheen de reeds vroe ger door mij bemerkte spottende trek op haar gelaat en zij voer voort: „Ik had dat antwoord verwacht; want een verliefd meisje verstand te willen inpreeken, is vergeefsche moei te. Ik ben echter nog niet klaar. Woensdag was ik in Maagdenburg bij den heer geheimraad Herbold; hij is een man van bijna zestig jaar en zijn uiterlijk boezemt het volste vertrou wen in. Met groote voorkomendheid vroeg hij naar mijn verlangen, waar op ik hem mededeelde, dat zijn zoon, zooals ik vernomen had, liefdesbetrek kingen met je onderhield en ik deswe ge ten zeerste bezorgd was". „Hij hoorde mij hoofdschuddend en met zichtbaren kommer aan en zeile, toen ik uitgesproken was: „Van al, wat u mij daar zegt, juf- Waar is dan zijn troon? Ge ziet maar een kruis. En het purper? Het bloed leekt langs zijn lichaam. En zijn kroon? Niets dan doornen dekken zijn slapen. En zijn scepter? Maar nagelen heb ben die handen doorboord. En zijn lijfwacht? Daar staan slechts spottende soldaten. O, gij, moordenaar, is dat een Ko ning? Wat een geloof! Kan dat door iets anders dan door de macht van Jezus' stervende liefde? Geen indrukken, geen betoogen van wat Christus gedaan heeft om zonda ren zalig te maken kunnen dat tot stand brengen. Indrukken en betoogen kunnen medewerken. Maar zulk een geloof vloeit voorj uit de bron der genade. Bij dezen kruiseling. En bij elk zondaar. Niemand zoekt verlossing en eeu wige heerlijkheid bij den Gekruiste uit zichzelf. Verwacht het dan niet van ufcelf. Verwacht het ook niet van een pre diker. Verwacht het /an den Heere alleen. Als vrucht van zijn borgtochtelijk lij den en sterven. Wordt het niet een echte Goede Vrijdag, o schuldige ziel, indien ge zeggen en zingen moogt: Het zij verre van mij, dat ik zou roemen anders dan in het Kruis van onzen Heere Jezus Christus. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Werkendam c.a., J. J. Kloots te Zwammerdam. Bedankt: voor Ridderkerk, G. J. Koolhaas te Oud Beijerland. geref. kerken. Beroepen: te Wanswerd, P. v. d. Sluis te Onstwedde. chr. geref. kerk. Tweetal: te Delft, J. de Bruin, te Vlaardingen en J. Tolsma te Zaam- slag. Bedankt: voor Dordrecht, Joh. Jan sen te Leiden. geref. gemeenten. Tweetal: te Ridderkerk, J. D. Barth te Bodegraven en A. de Blois te Dirks- land. Bevestiging, afscheid, intrede. A.s. Zondag 8 April, op den Eersten Paaschdag, hoopt de heer F. C. Bos boom, cand. tot den Heiligen Dienst te Utrecht, zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk te Gelselaar, na des morgens bevestigd te zijn door Jhr. Ds. J. L. A. Martens van Sevenhoven uit Utrecht. Zondag j.l. deed Cand. A. Adema in de Geref. Kerk te Opende (Gr.) in trede, na bevestigd te zijn door Ds. C. J. Hakman van Drachten met een pre dikatie over Joh. 3 vs. 29 en 30. Ds. Adema had tot tekst gekozen Efeze 6 vs. 20. Hij werd toegesproken door ouderling Talsma namens de Kerk van Opende, door Ds. W. H. v. d. Vegt namens de Classis Drachten en als consulent, door ouderling Tjoelker na mens de kerk van Surhuisterveen en door ouderling Ubels namens de Kerk van Dr. Compagnie. Ds. P. Bras hoopt 29 April af scheid te nemen van de Ned. Herv. Kerk te Klundert, om 23 Mei intrede te doen te Katwijk aan Zee. Bevestiger is Ds. W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee. Ds. J. L. van der Wolf heeft Dins dagavond in de Jeruzalemkerk, na zes en een half jaar aan de Geref. Kerk van Kralingen te zijn verbon den geweest, wegens vertrek naar Bussum, afscheid genomen van zijn gemeente. Tot tekst was gekozen Lucas 14 22. Aan het slot der predicatie richt te Ds. van der Wolf zich tot zijn col lega's, den kerkeraad, de jeugdver- e'enigingen en de gerpeente. frouw Wantolf, is me tot nog toe niet het minste bekend geweest, want mijn zoon heeft me er iets van gezegd. Ik twijfel echter niet in het minst aan de waarheid der zaak; want dat is juist iets vopr hem; het is nu reeds de vier de verkeering, welke hij aanknoopt, hoewel hij bij de drie andere zooveel onheil aangericht heeft en de gevolgen voor hem van de ergste soort geweest zijn. Ik ben volkomen radeloos; zijne lichtzinnigheid kent geen grenzen". „Ik zeide hem daarop, dat wij geloo- vige protestanten waren en ik onder geen omstandigheden wilde toegeven dat gij een gemengd huwelijk aan- gingt. In dat geval zou ik je onterven; je ouderlijk vermogen echter was on beduidend. Hij hoorde mij met de grootste kalm te aan en antwoordde toen: „Ik sta geheel op uw standpunt en houd ook mijnerzijds het gemengde huwelrk voor een groote ramp. Nooit zal ik toegeven, dat mijn zoon een pro- testantscli meisje huwt. Ik respecteer elke eerlijke, godsdienstige overtui ging, wijl ieder zich daaromtrent met God alleen en met zich zelf verstaan moet. Doch het huwelijk brengt de eehtgenooten in eene zoo innige le vensgemeenschap, en het godsdiensti ge geloof is voor een gelukkig huwe lijk iets zoo gewichtigs, een zoo nood zakelijk element tot den grondslag van het huwelijksleven, dat een twee- Namens kerkeraad en gemeente bracht Ds. J. D. v. d. Velden dank aan Ds. v. d. Wolf voor wat deze voor de gemeente gedaan had. Hij sprak den wensch uit namens allen, oud en jong, dat Gods zegen hem zou vergezellen naar Bussum. De gemeente zong daarna Ps. 134 3. Namens de classis Rotterdam sprak Ds. R. Zijlstra een hartelijk woord van dank en afscheid. Ds. v. d. Wolf dankte nog met een enkel woord, waarna hij liet zingen Ps. 72 11. Na den dienst namen velen per soonlijk van hem en zijn gezin af scheid. Dr. J. E. B. Blase hoopt 17 Juni afscheid te nemen van de Evang. Luth. gemeente te Helder, om 1 Juli intrede te doen te 'MiddelburgVlis- singen. Bevestiger is Prpf. Dr. J. W. Pont. Ds. K. de Bel hoopt 15 April af scheid .te nemen van de Ned. Herv. Kerk te Steehwijk, om 22 April d.a.v. intrede té doen te Schiedam. Bevestiger is Ds.. G. J. G. de Bel, te Schiedam. DS. H. BROUWER. Ds, H. Brouwer, Geref. predikant, te Züilichem, die reeds eenigen tijd ongesteld was, is opgenomen in de Boerhaave-kliniek te Amsterdam, waar hij Vrijdag een ernstige operatie heeft ondergaan. Hoewel hij zeer zwak is, is hoop op herstel echter niet uit gesloten. Zijn toestand isthans iets vooruitgaande. DS. L. C. r. VAN SCHELVEN. Ds. L. C. F. van Schelven, pred der Geref. Kerk te Wageningen, viert he den zijn zeventigsten verjaardag. Hij is, naar de Stand, weet mede te deelen met Ds. Fernhout van Vreeland, de laatste dienstdoende predikant in de Geref. Kerken, die voorheen in de Ned. Herv. Kerk stond en met de doleantie mede ging. Op 3 Jan. 1886 aanvaardde hij de bediening des Woords bij de Ned. Herv. Gemeente te Oude- en Nieu we Wetering, waar hij in 1887 met de minderheid van den Kerkeraad het verband met de Synode verbrak. Sinds 1 Jan. 1893 is hij aan de gemeente van Wageningen verbonden. DS. J. P. A. LE ROY. Ds. J. P. A. Ie Roy,'predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Almelo viert heden zijn zilveren ambtsjubileum. In 1903 te Vlagwedde (Gron.) in het ambt bevestigd, verbond hij zich 1 Mei 1920 als voorganger aan de Ned. Herv. Evangelisatie te Almelo, in welke plaats hij 1/5 Maart 1925 als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente bevestigd werd. DS. C. E. CORREVON f Ds. C. E. Correvon, die tijdens de oorlogsjaren belast was met de gees telijke verzorging der krijgsgevange nen, en vroeger predikant was te Frankfort, en nu sedert eenige jaren emeritus, is Maandag te Velp overle den. Hij was liet, die in de gevangen kampen bij afwisseling in het Fransch Duitsch en Engelsch predikte en als zoodanig naam verwierf. De Stand, meldt verder, dat tijdens een langdurige ongesteldheid van Pastor Herbst, predikant bij de Duit- sche gemeente te 's Gravenhage, Ds. Correvon gedurende eenigen tijd met groote opgewektheid diens ambtswerk waarnam. Het werk der Action Chétienne Ori ent, zijnde het liefdewerk onder de Arnieensche christenen, had in bijzon dere mate zijn belangstelling. Ook te Arnhem heeft hij voor de ve le Duitschers die indertijd in. de ge meente vertoefden, eenige spreekbeur ten vervuld, welke in de Luthersche kerk werden gehouden. Ongeveer drie jaar geleden vestigde Ds. Correvon zich te Velp. De teraardebestelling heeft Vrijdag middag a.s. te half twee op „Heide- rust" te Worth-Rheden plaats. DE KERKELIJKE GOEDEREN TE TIENHOVEN. De Utrechtsche Rechtbank heeft gis teren in de zaak van de Geref. Kerk van Tienhoven tegen. Ds. E. L. Smelik van Tienhoven, voor de laatste maal uitstel verleend en de uitspraak be paald op heden over 14 dagen. spalt in dit punt de ware, door God gewilde eenheid en eensgezindheid onmogelijk maakt Ik zou dus dan al leen tot het huwelijk van mijn zoon met uwe nicht mijne toestemming kunnen geven, als zij zich uit overtui ging bij de katholieke kerk, want ik ben katholiek, en mijn zoon is het, on danks zijn lichtzinnige handelingen, voor zoover ik weet ook, aansloot". Bij deze woorden welke mijne tante met grooten nadruk te berde bracht, moest ik onwillekeurig lachen; zij be merkte 't en voegde mij vertoornd toe: „Zoo, je lacl t ook nog, terwijl ik zoo •liep-ernstige dingen met je bespreek. Nu goed; ik zie reeds, dat mijne be moeiingen bij je vergeefsch zijn. Je moet echter niet gelooven, dat ik daar cm toegeven zal. Ik wil je alleen meedeelen, wat. ik van Herbold's va der als definitief resultaat meege bracht heb. Hij zal onder geen om standigheden toestaan, dat zijn zoon een protestantsch meisje huwt, als dit niet katholiek wordt. Mocht zijn zoon desondanks anders handelen, zoo zal hij hem niet als assistent-arts aan nemen, hem aan zijn lot overlaten en het hem toekomende ten voordeele zijner andere kinderen tot wat de wet eischt beperken .Overigens, zoo voeg de Herbold's vader hier aan toe, ge- 'oofde hij, dat zijn zoon er volstrekt niet aan dacht, je te huwen, maar met je doen zou als met je voorgangsters; EVANGELISATIE IN N. HOLLAND. Door Deputaten van de Evangelisa tie van de Geref. Kerken wordt, naar de Stand, meldt, voorgesteld een pre dikant te beroepen voor de Evangeli satie in modern Noord Holland. Het terrein van zijn arbeid zal liggen tusscben Enkhuizen en Hoorn in de Streek, en zoo mogelijk ook tusscben Hoorn en Alkmaar. De kosten aan dit plan verbonden, zullen voorloopig 10.000 per jaar be dragen. Als standplaats hadden Depu taten zich gedacht Enkhuizen, maar als bezwaar werd ingebracht, dat die plaats niet in bet centrum van het gekozen terrein ligt. Hoorn's situatie is beter. De beslissing over het be roepen van een Evangelisatie-predi kant zal vallen op de a.s. particuliere Synode Van Noord Holland. DE INWIJDING DER JULIANAKERK Gistermiddag is de Julianakerk te Scbeveningen plechtig ingewijd. H. M. de Koningin, de Koningin- Moeder en Prinses Juliana waren met vele Kerkelijke en Burgelijke autori teiten aanwezig. Ds. Tichelman sprak over Psalm 150 vs. 1: „Halleluja, looft God in zijn heiligdom", waarna bij herinnerde ajin Juliana van Stolberg, de stammoeder der Oranje's, die eens, toen de zaak der Nederlanden hopeloos scheen, ge zegd heeft: Alle vijanden zeggen ons, dat we Gods Woord moeten loslaten, maar uit kracht van Gods genade zeg gen wij: Dat willen wij nietl Liever bet uiterste wagen, dan die scbade!" Deze vrome onverzettelijkheid is ook openbaar geworden in Duindorp, dat in weinige jaren een uitgebreide stads wijk is geworden en waar men bet Woord Gods niet beeft losgelaten, ge tuige senorenstichting en kerkstich ting. Spr dankte H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en H. K. H. Prinses Juliana voor de booge eer hunner tegenwoordigheid en wees op de innige verknochtheid van Scheve- ningen, aan bet Huis van Oranje. Hij. richtte zich vervolgens tot den vertegenwoordiger van B. en W. van 's Gravenhage, tot" de afgevaardigde van de Synode der Ned. Herv. Kerk, die van hoogere en lagere kerkbestu ren, kerkeraad, en kerkvoogdij, allen die grootere of kleinere gaven hebben gegeven, het bestuur van de Duinoord- kerk, huldigde den architect, dankte de aannemers de beeren de Vries en den opzichter, deii heer de Raat voor de uitnemende wijze, waarop zij hun taak hebben volbracht en wenschte den kerkbewaarder, den beer Trumpie Gods zegen bij de vervulling van zijn belangrijken arbeid. Dan vertolkte spr. de blijdschap der gemeente over het bezit van dit schoo- ne kerkgebouw en wees op den zegen, die daarin gevonden kan worden en die daaruit kan worden medegenomen Hierna zong de gemeente Gez. 50 vs. 1, waarna Ds. D. den Breems, secreta ris der Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk, nog een woord sprak. Na het uitspreken van het votum werd nog staande gezongen: Amen! godlijk Evangelie, Amen! zegt mijn ziel daarop. (Gezang 52 vs. 13). HET BEHEER OVER DE PASTORIE GOEDEREN TE LEEWARDEN. Na een geheime zitting zoo lezen wij in de Stand. heeft de gemeente raad van Leeuwarden besloten tot het voeren van een rechtsgeding tegen de predikanten en de kerkvoogdij van de Nederduitsch Hervormde Gemeente, inzake het doen van rekening en ver antwoording van het door de gemeen te Leeuwarden gevoerde beheer over de z.g. pastorie-goederen. DE KWESTIE TE WADDINXVEEN. In verband met 't conflict, dat ont staan is in de Ned. Herv. Gemeente te Waddinxveen, als gevolg van 't aan staand vertrek van Ds. de Geus, waar door, zooals wij Zaterdag mededeelden twee leden van het college van kerk voogden hun ontslag hebben inge diend, hebben vier lidmaten een aan tal medeleden tot een vergadering op geroepen en tevens den president kerkvoogd, den heer J. G. Herfst, ver zocht, zijn standpunt uiteen te zetten. Genoemde heer heeft daaraan vol daan en de vergadering, die gisteren avond is gehouden, heeft zich ten vol- dat griefde hem diep, doch hij kon er mets aan veranderen, daar hij in die rlinge.1 absoluut geen invloed op hem had. Mocht het echter ditmaal anders zijn en zijn zoon een ernstig leven wil len beginnen, dan moest bij bewijzen eener oprechte bekeering bij hem zien. Eerder liet hij zich met niets in". „Ik heb met het besluit van den ouden heer, tot een gemengd huwelijk van zijn zoon geen toestemming te ge ven, geheel ingestemd en van mijn kant betreffende jou hetzelfde ver klaard. Als gij echter tegen mijn wil handelt, dan zult ge geen penning van mij krijgen; dan zijn we voor goed van elkaar gescheiden. Daaraan voeg ik echter nog iets meer toe. Ik heb zoowel van den dominee alsook van andere zijde gehoord, hoe ongodsdien stig je geworden bent, en je geloof reeds zoover verloochend hebt, dat je het godsdienstonderricht in de school moest ontnomen worden. Nooit in mijn leven had ik 't voor mogelijk ge houdendat de dochter van mijn broe der zich zoo vergeten zou. Dat is het loon, hetwelk ik voor mijne zorgen en bemoeiingen voor je thans ontvang". „Je moet niet gelooven, Rosa, dat ik je dit alles zeg in de hoop, dat ge je thans veranderen zult. Je kent me echter te goed, dan dat ge niet innig overtuigd zoudt zijn, dat ik dc beslui ten, welke ik eenmaal genomen heb, ook zal weten uit te voeren. Ik doe RECLAME in diverse kleuren, dessins en modellen EN NIET DUUR. KOREVAARSTRAAT le vereenigd met bet standpunt van de beide afgetreden kerkvoogden. Vermoedelijk zal de zaak nu weder bij de notabelen aanhangig worden ge maakt. DE ENGELSCHE ZONDAG. Bij verkiezingen voor een graaf schapsraad heeft onlangs de kerke lijke pers in Engeland het parool uit gegeven, alleen die candidaten te kie zen, die vóór het sluiten van de bios copen op Zondag waren. „The Guardian" echter, ook een ker kelijk blad, veroordeelt dit parool. „Het volk wil Zondagsuitspanning", schrijft „The Guardian", „en men moet alleen maar toezien, dat deze niet met teveel arbeidsinspanning voor andere menschen gepaard ga. Men moet Zondagsche uitvoeringen dus niet verbieden, doch wel er voor zorgen, dat slechts goede filmen met zooveel mogelijk verheffenden inhoud tot opvoering komen", enz. De opvat tingen over den Zondag zijn helaas in Engeland blijkbaar aan het verande ren. goede vrijdag. Er is een tijd geweest, waarin ik diep betreurde, dat de Goede Vrijdag werkdag en geen rustdag was in onze samenle ving.^ Er is zoo'n disharmonie tusschen de gewijde diepten en het eeuwig Godsge heim van het Kruis aan de epne zijde en de drukte van een werkdag met zijn ge raas en gejacht en zijn Vrijda^?che mark ten aan den anderen kant. De Goede Vrij dag moest zijn een dag vau stilte, ook in onze maatschappij, wat dan o >k bereikt wil worden door het „Comité Goede Vrij dag Herdenkingsdag", dit van overheids wege den Goeden Vrijdag als een Zondag wil ingesteld zien. Als dat kon: de dag der kruisiging een dag van stilte. Maar ik zie op 't oogenblik op tegen bet tijdstip, dat de rustdag zou afgekon digd zijn. Want dan wordt het een feest dag voor velen; een vrije dag lie tot va cantia wordt uitgebuit. En men gaat uit en drommen bestormen de treinen en er is geen stilte. Dan is het nog maar beter lat ie mid den van den arbeid en 't gewone leven Christus' lijden wordt herdacht, dat de stilte van den avond wordt gezocht voor de wijdingsuren. („Predikbeurtenblad"). UIT DE OMGEVING. alphen aan den rijn. Opening van een School met den Bijbel voor buitengewoon onderwijs. Aan den avond van den 2en April wa ren in de z.g. opperzaal van de Martha- stichting te Alphen aan den Rijn een kleine honderdtal genoodigden bijeen om tegenwoordig te zijn bij de opening de zer nieuwe school. De voorzitter van het bestuur, de heer J. P. Leene, opende deze bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 68 10, lezing van Ps. 145 en gebed, waarna hij een kort woord van welkom richtte tot den burge meester, den heer A. J. Schreuder uit Oosterbeek, raadsleden en andere aanwe zigen. Na een inleidend woord werd bet woord gegeven aan den heer H. J. Lomkes, die de openingsrede uitsprak en het benoem de waarnemend hoofd, den heer C. de Vries en Mej. J. Tuinman, installeerde. Deze rede getuigde van groote dank- geen beroep op je gevoel; want als er nog een vonkje kinderlijke piëteit voor mij in je hart was, hadt ge zoo niet kunnen bandelen. Nadat ge ech ter, slechts op je zelf bedacht, en zon der in 't minst acht te slaan op mij, zoo gedaan hebt, blijft mij niets meer over, dan op gelijke wijze te bande len en mijn 'besluiten naar mijno grondbeginselen te nemen. En nu ver laat ik je en Remdorf. Ge behoeft niet met me naar het station te gaan. De brave lieden hier, wien gij zoo zware ergernis gegeven hebt en nog geeft, moeten weten, dat uwe tante niet zoo denkt als gij, maar je godsdienstloos gedrag afkeurt en verafschuwt". Daarmee stond zij op en schreed met hoog opgericht hoofd naar de deur. Ik wilde baar naloopen, haar terughouden, haar om vergiffenis bidden, met haar meegaan; maar ik was als verlamd; ik kon niet van mijn plaats opstaan, geen geluid voortbren gen; 't werd me donker voor de oogen ik bleef. Hoe lang ik daar zoo geze ten heb, weet ik niet meer. Toen ik eindelijk weer tot me zelf kwam, sprong ik op en wilde haar naloopen en inhalen. Doch ik gevoelde een loo- deai zwaarte in mijne voeten; het ging niet, en ik liet me wederom op den stoel terugvallen. Het mocht niet zijn. Hoe moet deze zaak nog eindigen Ik ga slapen. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5