Gemeentelijke Aankondigingen GRONDBELASTING. De Burgemeester der gemeente Lei den, ontvangen hebbende den staat No. 75, uitkomsten aanwijzende der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld bij de artikelen 15 en 23 der wet van den 26en Mei 1870 (Staatsblad No. 82) be trekkelijk de Grondbelasting; Brengt ter kennis van belangheb benden, dat die staat gedurende 30 dagen ter Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Leiden, 2 April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene ken nis, dat door hen vergunning is ver leend aan de N.V. Leidsche Manufac- turenhandel van Vroom en Dreesman en rechtverkrijgenden tot het oprich ten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrond- sche aftapinrichting in het perceel Langebrug No. 10a, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 1531. Leiden, 2 April 1928 A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. m - wereld e<e<n klank lieoft a.s van Beet hoven in die muziek. De naam van oen familie, die reeds in het cLrae geslacht ten nauwste aan deze cuLuur is verbon den: Krelage. Deze dag is weer een mijlpaal op de eervolle baan, die het geslacht Krelage heeft afgelegd. Vele en veelsoortige moeilijkheden waren te overwinnen, ai vorens tot die stichting van dezen nieu wen hartader der vereen!ging kon wor den overgegaan. Maar wat beteekenden deze moeilijkheden voor een man als uwen voorzitter. Spr. eindigde ten slotte, miet de bes te wenschen te uiten voor den bloei der vereeniging. Nadat de Liedertafel „Zang en Vriend schap" „Morgenlied" van Philips Loo.s had uitgevoerd, sprak de burgemeester van Haarlem. De heer C. Maarschalk, burgern dankte in de eerste plaats voor de aan- bie ing van Le; eere-Ldmaa.schap. Spr verklaarde dit zeer op prijs te stellen. Het was spr. steeds een genoegen bi de opening van een nieuw gebouw iri deze gemeente tegenwoordig te zijn, om dat daarmee getuigenis werd afgelegc ,van den bloei en den vooruitgang de zer stad. Spr. was erkentelijk voor de samen werking miet de Algem. Vereen, en me moreerde hetgeen naarlem a.s centrum van de bollencultuur is geweest. Het gemeentebestuur, zei spr., heeft steeds getracht in het concertgebouw het verblijf van Bloembollencultuur aan genaam te maken, maai- het is nu een maal niet mogelijk een gebouw, dat voor landere doeleinden bestemd is, tijde lijk voor beursgebouw te doen dienen zonder dat men de bezwaren daarvan Ondervindt. Die vereen, heeft nu haar eigen, geheel ycor het doel ingerichte gebouw gekregen; spr. wenschte haar toe, dat zrj door krachtige samenwer king in dat gebouw gestadig zou ont wikkelen. Vervolgens sprak de voorz. van de tKrelage-conmdóoie namens deze com missie zijn verheugenis uit over de tot standkoming van het gebouw. De mannen, die ongeveer 26 jaar ge leden het denkbeeld van een Krelage huis hebben gevormd, hadden bepaal delijk een ideëel streven. Hoeveel van het destijds bestaan heb bende ideaal in dit gebouw of beter ir. dit compleux van gebouwen is verdiscon teerd, waagt spr. niet te beoordeelen; ir. den thans heersohenden tijd van mate rialisme blijft voor idealen weinig ruim te meer vrij, maar toch vleit spr. ziet met de gedachte dat de rekening kier verdiensten van J. H. Krelage hierbij niet geheel op den achtergrond is ge raakt. Bevestiging daarvan zou hij wil len zien in het feit dat aan Krelage's buste in deze hal de eereplaats is ge geven en zoomede daarin dat aan cm gebouw die naam van Krelage-huis k toegekend. Nadat spr. had gewezen op Kre lage's beteekenis voor den tuinbouw ir 't algemeen en voor het bloembollen- bedrijf in I.e., bijzander, hechtte hij ah oud-vcorz. der vereen, een lauwerkrans met linten in de Haarlemsehe klei> ren aan Krelage's buste, met het bij oogmerk om liet geslacht in opkomst aan te sporen om Krelage's streven voort te zetten onder erkenning zijner verdiensten. Moge dit gebouw, zoo besloot spr., steeds meer en meer aan de gestelde verwachtingen beantwoorden en het een beursgebouw zijn, waarin alléén omd:n hoogen prijs strijd wordt gevoerd. De hoogste priji zal echter uitsluitend aan die 'eden kunnen ten deel vallen, die hier binnentreden met epen vizier zon der nevenbedoelingen, bezield met het vaste voornemen werkzaam te willen zijn in het waarachtig belang van het vak en dien tuinbouw in het algemeen. Hierna kregen vertegenwoordigers van verschillende instellingen en cor pora».es gelegenheid geschenken aantc bieden. De heer baron Van Hardenbroek van Ammerstol bood .namens de Kamer var. jKoophandel voor Haarlem en Omstr. 'meuDilair aan voor de voorzitterska mer; de heer 's Jacob, sprak als on dervoorzitter van de Kon. Neld. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde; Mr. Me- eus, bood namens het scheidsgerecht v oor den bloembollenhandel een elec- Dihe klok voor de beurszaal aan; de .eer Warnaarj qamens den Bond-van BloemboDenhandelarcn 11 ameufce c- ment voor de vergaderzaal van het scheidsgerecht; de neer M. Veidhuyzen van Zanten nr/.i ns de ve.^ -n. „De Hya cinth" een ameublement voor de be stuurskamer; Jhr. F. loding van Berg hout Jr. namens de d.rectie d r Haar lemsche Bankvercen. een bord voor de beursnoteringen jn de Beurszaal; de heer Smit, namens de Haarl. Midden stand een oorkonde. Verder hadden geschenken doen toe komen .de afde-el.ngen Haarl .m, Sassen- heim, Limmen, Lisse, Westland, O.g-t- geest, da vereen. Floralia te 's-Gra\ c- zand-e, de N.V. van Staaiduynen al daar, en de commissie van Toezicht 01 de snijbloemen contracten voor tulpei en Gladiolus. De heer Krelage dankte de verschil lende schenkers, waarna het mannen koor zong „De rots in Zee" van Richart Hol. Tot besluit maakte men een rondgang door het gebouw, waarna in de restaura tiezaal de eerewrjn werd aangeboden. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Installatie van den burgemeester. De installatie van den nieuwen burge meester dezer gemeente, den heer K. Brug die aanvankelijk op morgen was bepaald, is uitgesteld tot a.s. Donderdag. Wegens het overlijden van den vorigen burgemeester zullen er geen bijzondere feestelijkheden plaats hebben. Des middags om 2 uur heeft in een bij zondere zitting van den gemeenteraad de installatieplechtigheid plaats; daarna volgt te 3 uur een receptie, waarna nog een rondrit door de gemeente zal worden gedaan. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den kantonrechter, Mr. Lig- tenberg, stond hedenmorgen terecht A. S. te Leiden, die gereden had met een hondenkar, die niet voldeed aan de eischen van de trekhondenwet. terwijl tevens de hond niet was voor zien van een muilkorf. De verbalisant, die als getuige werd gehoord, beves tigde het proces-verbaal. De ambte naar vroeg 3 of 3 dagen en 1 of 1 dag. waaraan de kantonrechter zich conformeerde. N. S. de Leiden had op 28 Febr. des namiddags te 2 uur op de Zijlbrug geloopen en had niet willen uitwijken voor een wielrijder, ondanks herhaal delijk gebel. De getuige, de wielrijder, vertelde, dat de heele weg in beslag genomen werd door een vijftal voetgangers, en dat hij onmogelijk kon passeeren. waardoor hij verdachte aangereden had. Verdachte zei, dat hij niet uitwijken kon, omdat een paar dames passeer den. Eisch 5 of 5 dagen. Veroordeeling 3 of 1 dag. P. J. M., chauffeur te Boskoop, had op 24 Jan. op de Bierstraat alhier met zijn autobus tusschen 'n stilstaan de tram en een handwagen doorgere den, waardoor.hij de handwagen had aangereden. Verdachte vertelde, dat de handwa gen langen tijd voor hem gereden had zoodat hij niet kon passeeren. Einde lijk had hij na herhaalde signalen zijn •kans waargenomen met het genoem de gevolg. De verbalisant bevestigde het pro ces-verhaal, De zaak wordt 14 dagen aangehouden, om eenige nadere ge tuigen te hooren. W. C. J. v. H„ expediteur te Leiden, was op 21 Februari met zijn met naard bespannen wagen uit de Pelikaan straat komendë, op de Haarlemmer straat tegen een tramwagen van de H. T. M. opgereden. De bestuurder van de tram, die als getuige werd gehoord, alsmede de con ducteur, verklaarden, dat voldoende signalen waren gegeven en dat de wagen klaarblijkelijk te veel vaart had om gestopt te kunnen worden. Een tweetal getuigen k décharge, die op den wagen hadden gezeten, ver telden, dat de wagen zwaar beladen was, waardoor de vaart moeilijk ge temperd kon worden, omdat ze van een tamelijk hooge brug kwam af rijden. Overigens waren zij van oor deel, dat de wagen niet tegen de tram was aangereden, maar de tram tegen den wagen. De ambtenaar meende, dat hier sprake was van een samenloop van omstandigheden en vroeg vrijspraak, waaraan de kantonrechter zich con formeerde. C. Z. en J. A. te Noordw ij k ston den terecht, respectievelijk wegens het niet hebben van een lantaarn op een met een paard bespannen wagen en het hebben van verblindende verlich ting. Hiervan was een aanrijding het gevolg, doordat de wagen voorbij de stilstaande auto reed en van de tegen overgestelde richting een auto kwam, die door de verblindende verlichting de onverlichte wagen niet had gezien, en er hoven op was gereden. Een twee tal getuigen bevestigden het proces verbaal. Beide verdachten werden ver oordeeld tot 8 subs. 4 dagen, z Gemeenteraad Leiden. De vergadering van den Gemeenteraad werd heden prompt op tijd, om 2 uur, door den burgemeester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, geopend. Afwezig met kennisgeving de heeren v. Rosmalen, Kooistra en Yallentgoed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Eonige besluiten van Gcd. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten worden' voor kennisgeving aangenomen. Voorts zijn ingekomen o.a. een request omtrent de berijding van de Mare. Wordt naar B. en W. gezonden om prae-advies. De lieer S p e n d e 1 (R.K.) dringt op spoed aan. Een verzoek van de Duinwater Maat schappij en van bewoners van de Rijn en Schiekade, betreffende bet rooien van boomen aldaar, wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Een verzoek van den heer Sijtsma tot het houden eener interpellatie (reeds door ons vermeld) wordt toegestaan aan het eind van de agenda. 1. Benoeming van een Geneesheer directeur van de gestichten „Ende geest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". Voorgedragen is Dr. F. J. Stuurman, ge neesheer en waarn. geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis bij Santpoort. De heer Stuurman wordt met algemee ne (25) stemmen benoemd. Z.h.st. wordt besloten tot toekenning van de voorgestelde periodieke salarisver- hoogingen. 2. Benoeming van vier schoolartsen voor het tijdvak 1 April 19281 April 1929. Benoemd worden de heeren H. P. Veid huyzen, A. J. Poortman, W. J. E. M. Si mons en J. A. Schreuder, allen met alge meene (26) stemmen. 3. Voorstel tot overplaatsing naar de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Driftstraat, van: a. Mej. J. F. L. Schnabel. onderwij zeres aan de school Vrouwenkerk- steeg B; b. Mej. J. J. Eggink, onderwijzeres aan de school Duivenbodestraat B; c. C. A. Allers, onderwijzer aan de school Medusastraat A. Goedgekeurd. 4. Voorstel tot overplaatsing naar de school Haverstraat A, van Mej. A. van der Laaken, onderwijzeres aan de school Paul Krugerstraat B. Goedgekeurd. 5. Prae-advies op het verzoek van D. G. Magé, om eervol ontslag als onder wijzer aan de Centrale school voor het zevende leerjaar. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot openbaren verkoop van op de Stads-timmerwerf aanwe zige, huiten gebruik gestelde en on herstelbare voorwerpen en materialen. Goedgekeurd. 7. Voorstel tot verhuring van het perceel Lammermarkt no. 36, aan N. Smit. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot overname in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van: a. een strookje grond aan de Mid delstegracht, Sectie I, No. 2591 ged.; b. een strookje grond aan de Jan van Houtkade, Sectie F, No. 1304; c. eèn strookje grond aan de Jan van Houtkade, Sectie E, No. 1116, ged. Goedgekeurd. 9. Voorstel: a. om een stukje grond aan de Zwijn hoornsteeg, groot plm. 2 M2., niet meer voor openbaren dienst bestemd te verklaren; b. om het sub a bedoeld stukje grond te verkoopen aan H. Brandt te Leiden. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot wijziging van art. 3, 3e lid, van 't Raadsbesluit van 5 Maart 1928, tot het aangaan van een Obliga tielening, groot 2.000.000. Goedgekeurd. 11. Vaststelling van het aan Ged. Staten uit te brengen verslag, aan gaande de wijze, waarop het op de ge- meentebegrooting voor 1927 voor schoolkindervoeding en -kleeding toe gestane bedrag, is besteed. Goedgekeurd. 12. Prae-advies op het verzoek van F. S. Noordhoff, om wijziging van art. 12 der verordening, regelende de hef fing van schoolgeld voor het Lager Onderwijs. Goedgekeurd. 13. Voorstel tot toekenning van een jaarlijksche subsidie aan de Leidsche Vereeniging voor School- en Werk- tuinen en tot vaststelling van de des betreffende hegrootingsstaten voor de diensten 1927 en 1928. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot vaststelling van: a. een regeling tot toekenning van wachtgeld aan het onderwijzend per soneel, verbonden aan het Gymnasium de beide gemeentelijke Hoogere Bur gerscholen, de gemeentelijke kweek school voor Onderwijzers en Onderwij zeressen en de aan die kweekschool verbonden cursussen; b. een verordening, houdende wijzi ging van de verordening van 20 Febr. 1922 (Gem.blad No. 5) regelende het verleenen van wachtgeld aan ge meente-ambtenaren. De heer R o m Ij n (V.B.) merkt op dat de regeling onduidelijk is, omdat niet pre cies blijkt wanneer iemand wachtgeld zal krijgen. Weth. Tepe merkt oj dat de rijksrege ling gevolgd zal worden op het oogenblik dat deze toegepast moet worden. De verordening en regeling worden z. h.st. aangenomen. 15. Prae-advies op het verzoek van den Leidschen Bestuurdersbond, in zake de instelling' van een gemeente lijk bureau tot onderzoek enz. van on redelijke huuropdrijving. De heer v. S r a 1 n (S.D.) meent dat niet ver genoeg gegaan wordt met deze regeling. De maatregelen door B. en W. eventueel te nemen en f ze zullen wor den genomen, hangen nu te veel in de lucht. Spr. vraagt: wat denken B. eii W. te doen, wanneer er klagers komen? Op welke wijze denken B. en W. e partijen tot overeenstemming te brengen? Zijn' B. en W. ook voornemens tot publiciteit van gevallen van onredelijke huuropdrijving over te gaan? Spr. meent, dat het inko men van klachten niet van grooten om vang zul zijn, omdat de huurders nog in ongunstige conditie verhuren Spr. had liever geziui c'.at eerst een grondig onderzoek ware ingesteld. Spr. stelt een amendement, daartoe op het voor stel voor, om n.l. door Bouw- en Woning toezicht alsnog een dergelijk onderzoek te doen instellen. Het voorloopig omkrzoek is niet geheel onpartijdig geweest, omdat ir de commis sie ook een huiseigenaar zitting had. Spr. heeft klachten daaromtrent vornomen. Er is meer contact g zocht met huiseige naren dan met huurders. Spr. geeft in overweging in het archief der opgeheven IIuurcommissie een onder zoek in te stellen. De afgewezen eigena ren zullen nu wel het eerst tot verhoo ging overgaan. (De zitting duurt voort). FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 29 Maart. N.V. Leidsche Effecten- bank in liquidatie, Leiden, Breestraat Rechter-commissaris: mr. J. A. P. van Asperen. Curatoren: mr. G. H. E. Nord Thomson en mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, Leiden. In de week van 26—31 Maart 1928 zijn in Nederland uitgesproken 69 faillissementen. VERKOOPINGEN. Gehouden. Verkoopingen in het No tarishuis te Leiden op Vrijdag 30 Maart j.l. ten overstaan van: 1. C. Versluys, Notaris te Leiden: Opslagterreinen c.a. Witte Rozen straat en Witte Singel, perc. 4 en 5, Kooper W. Fontein q.q., respectie velijk voor 2100 en 3490; perc. 6 C. L. van Dam q.q. voor 1650. 2. B. H. Stumpel, Notaris te Leiden. Middelstegracht 62a, Kooper A. C. v. d. Tuyn voor 600; Nieuwstraat 21 is niet gegund. 3. M. G. Bon, Notaris te Leiden: Julianalaan 16, Oegstgeest, Kooper: G. W. Proper q.q. voor 8100; Oost- dwarsgracht 9 en 9a, B. J. Huurman q.q. voor 5700; Emmastraat 5, 7, 6 en 8, Ph v. d. Drift, q.q., voor 3941; Prins Hendrikplein 8, J. W. Wurzer, q.q. voor 5600. STADSNIEUWS. AS GEBROKEN. Hedenmiddag om 1 uur is op het Rapenburg bij de Houtstraat van een met een paard bespannen wagen van H. A. van Santen uit Stompwijk, be iaden met melkbussen en eieren, de achteras gebroken tengevolge waar van een der wielen van den wagen liep. De materieele schade bleef tot cien wagen beperkt. Laatste Berichten. FELLE BRAND TE WORMERVEER. Te Wormerveer heeft hedenmorgen aan den Zaanweg een felle uitslaande brand gewoed waarbij drie perceelen zoo goed als geheel verloren zijn gegaan. De brand is ontstaan in het kantoor van den boekhandelaar D. Gorter Jr. Deze had zelfs geen tijd ook maar iets in vei ligheid te brengen. Hij kon zelfs de brand kast niet meer sluiten. In een oogenblik tijds stonden kantoor en winkel in lichte laaie. Men vermoedt, dat kortsluiting de oorzaak is. Spoedig werden ook de per ceelen te rechter en linkerzijde door het vuur aangetast. Het perceel van den heer N. W. Luiting, die een kapperszaak drijft, ging eveneens geheel verloren. Ook het electrotechnisch bureau van den heer W. P. Scholman werd grootendeels vernield. De drukkerij van den heer Gorter en ook de werkplaats van den heer Scholman konden worden behouden. De schade be draagt ongeveer 30 a 40,000. DE LOONEN BIJ STORK. De directie van de Machinefabriek Gebr. Stork te Hengelo heeft aan het personeel bekend gemaakt, dat met ingang van 1 April de loonen als volgt verhoogd zullen worden. De hoogere uurloonen met 2 cent per uur, die van 20 tot 45 cent met 3 cent, die van beneden 20 cent met 2 cent per uur. De directie zal van deze verhooging mededeeling doen aan den Metaklbond. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) GRATIE VOOR DE VEROORDEELDEN IN HET VALSCHE MUNTERS PROCES. BOEDAPEST, 2 April (V.D.) De strafsenaat van het gerechtshof ver gadert sinds eenige dagen met geslo ten deuren over het verzoek tot gratie van de voornaamste veroordeelden in het proces der vervalsche Fransche francs, prins Windischgraetz en dr. Nadossi. Men neemt aan, dat de ver oordeelden, die reeds 27 maanden in de gevangenis vertoeven, voor Paschen in vrijheid zullen worden gesteld. DE POOLSCH—LITAUSCHE ONDERHANDELINGEN. KöNIGSBERG, 2 April (V.D.). He denmorgen te elf uur werd de open bare zitting van de PoolschLittau- sche conferentie door den minister president Woldemaras geopend. Na voorlezing van het protocol door Zau- nius gaf de Poolsche minister van bui- tenlandsche zaken Zaleski een over zicht van de onderhandelingen tot de opening van de conferentie en stelde voor.over de vier economische pun ten de onderhandelingen te openen. Polen verklaarde hij, is ook bereid, over de hervatting van het houtver- voer o vei ..-em el te onderhandelen. De minister-president Woldemaras sprak vervolgens zijn leedwezen uit over het feit, dat de onderhandelingen zoo langzaam gevorderd zijn en dat men voornamelijk door bemiddeling van de pers onderhandelt. Tenslotte verklaarde hij, dat hij met de voorstel len van Zaleski medeging. Daarop vingen de onderhandelingen over de vier economische punten aan. HET KRUISGESPREK MET INDIë. BATAVIA, 1 April, Aneta-V. D. Het eerste kruisgesprek is schitterend ge slaagd. De vertegenwoordigers van de Indische pers en vele andere genoo- digden stonden in dichte rijen ge schaard en luisterden aandachtig. Zonder uitzondering waren allen vol enthousiasme over het resultaat. Na afloop dankte de heer Van Loo, hoofdredacteur van het Sberabajasch Handelsblad, namens de gasten den leider van den Indischen Telegraaf dienst en diens staf voor de medewer king, en hoopte, dat de wensch tot verwezenlijking van de radio-telefoni sche verbinding tusschen moederland en koloniën ten spoedigste vervuld zal worden in het belang van moederland en koloniën. Spreker huldigt het driemanschap Damme, Van Weelderen, Berretty en stelde op deze heeren een driewerf hoe ra in. Ir. van Weelderen, hoofd van den Indischen dienst van P.T.T. hield daarop een toespraak tot den heer Ber retty. De belangwekkende avond i9 op geanimeerde wijze verloopen. De tallooze genoodigden vierden vervolgens tot diep in den nacht het elfjarig bestaan van Aneta. De heer Berretty bracht daarbij een toast uit op de eenige samenwerking tusschen Post- en Telegraafdienst en Pers en wijdde een dronk aan den bloei van de Indische pers. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 2 April. Veemarkt. Aangevoerd 561 vette runderen, 292 vette kalveren, 312 schapen of lamme ren, 1155 varkens. Prijzen: koeien 49 52, 42—44, 30—32 V*; ossen 48—50, 41 44, 39; kalveren 9095, 72X>77 L5, 57346234; schapen 2834; lammeren 2040; varkens 3134, 30; stieren 43 45, 40, 36. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen stationair; vette kal- jren gc-d eiiandel, p '.rukte nrijzen; schapen en lammeren matige handel, gewone prijzen; varkens stroeve han del, prijzen onveranderd; stieren rede lijke handel, prijzen iets vaster. ROTTEL-AM. 2 April. Aardappelen Erielsche eigenheimers 7,207,75, Zeeuwsche blauwe 6,507,75, idem eigenheimers 6,507, idem bonten 6,507,75, --ielsche blauwen 3.504, Red Star 67, Bravo's 7,758,25, In dustrie klei 5—5,20, Belg. eigenh. 3,50 4, Drielingen bonte blauwe 3,50—4. AMSTERDAM, 2 April. Veemarkt. Aangevoerd 436 vette koeien, le kw. 1 —1,10, 2e kw. 0,80—1, 3e kw. 0,64—0,80, per Kg. slachtgewicht, prima rund boven not.; 117 melk- en kalfkoeien, 300—425 per stuk; 103 vette kalveren, 2e kw. 0,95—1,10, 3e kw. 0,80—0,94, per Kg. levend gewicht; 202 nuchtere kal veren, 712; 78 schapen, 3442, per st. 700 varkens, Holl. le kw. 0,720,73, 2e kw. 0,700,71, Overz. en Geld. 11e kw. 0,720,73, vette varkens 0,69—0,71, per Kg. slachtgewicht; 89 paarden, 125 240 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bfldt. H. B. 765.6 te La Coruna. L. B. 741.0 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 3 April: Matige tot zwakke N. tot W. wind, nevelig tot half of licht bewolkt, wei nig of geen neerslag, later iets zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer Stand van Zaterdagmiddag 12 u.: 742. LUCA 'EPATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 2 April: 7.06 nam. W isselnoteeringen. (Amsterdam). i'erlijn - 59.377* Londen 12.12 New-York 2.48 Parijs 9.777* Brussel 34.65 Zurich 47.84V, 1'raa.j 7.36 Rome 13.12 Madrid 41.80 Oslo 66.29'/» Kopenhagen 66 557, Stockholm 66.677,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3