NIEUWE LEIDSCHE COURANT QcmatteJfoude, ZATERDAG 31 MAART '28 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. INKOMSTENBELASTING. Nu met 1 Mei a.s. de rijksinkom stenbelasting in hoofdsom zal worden verlaagd met één vierde, heeft men zich weieens afgevraagd, of de provin ciën niet zouden overgaan tot een ver hooging van het aantal opcenten, dat zij op de hoofdsom der Rijksinkomsten belasting heffen. Ten aanzien van het grootste aantal der provinciën is zekerheid verkregen, zoo weet het Handelsblad mede te dee- len, dat het aantal opcenten, te heffen voor het belastingjaar 1928/29 niet hooger zal zijn dan dat geheven voor het belastingjaar 1927/28. Respectievelijk zullen de aantallen Eijn als volgt: Zeeland 20, Friesland 16, Limburg 13, Overijsel 12, Groningen 10, Noord Brabant en Noord Holland 5, Utrecht 3. Ten opzichte van Zuid-Holland, Gel derland en Drente bestaat nog geen zekerheid. Voor het belastingjaar 1927/28 hieven deze provincies resp. 1, 7 en 20 opcenten. CHR. LETTERKUNDIGE KRINGEN. Tijdens de Pinksterdagen, van 26 tot 29 Mei, zal het verbond van Christelijk Letterkundige kringen in Nederland weer een conferentie houden, ditmaal op het kasteel „Hardenbroek" te Drie bergen. Zaterdagavond 26 Mei zal Mevr. H. Ivuyper-Van Oordt, van Rotterdam spreken over: „De droom van Nausi- caa". Zondagavond houdt de heer K. Fokkema, van Utrecht, een lezing over „Herman de Man". De morgen van den Tweeden Pinksterdag is ge wijd aan een lezing van den heer H. van der Leek van Amsterdam, over 't onderwerp: „Iets over het expressio nisme in de litteratuur". Des avonds zal een algemeene kustavond worden gehouden, waar eenige leden eigen of anderer werk zullen voordragen. DE ONDERWIJS-COMMISSIE. De commissie van voorbereiding voor de wetsontwerpen tot regeling van het voorbereidend hooger en alge meen vormend middelbaar onderwijs en tot wijziging en aanvulling der Hooger onderwijswet, heeft tot haar voorzitter benoemd den heer v. Wijn bergen en tot haar ondervoorzitter den heer Marchant. AMBTSWONING. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder stemming goedgekeurd het wetsontwerp tot beschikbaarstelling van gelden voor een ambtswoning voor den Minister van Buitenlandsche Zaken. VAN GEND EN LOOS. Thans meldt men, dat het definitief vast staat, dat met 1 Juli a.s. het ge- heele bedrijf der algemeene Expeditie- Onderneming Van Gend en Loos, H. Colignon en Cie., wordt overgenomen en op dezefde wijze wordt voortgezet door de N. V. Expeditie-Onderneming van Gend en Loos, in nauwe samen werking met de algemeene Transport- Onderneming. DE GEZANT VAN DENEMARKEN TE 'S GRAVENHAGE. H. M. de Koningin heeft gistermid dag te 12 uur ten Koninklijken Palei- ze ontvangen den heer A. Nörgaard, buitengewoon gezant en gevolmach tigd Minister van Z. M. den Koning van Denemarken, ter overhandiging aan H. M. van zijn terugroepingsbrief als zoodanig. De Koningin heeft geen gevolg kun nen geven aan haar voornemen om den aftredenden gezant des avonds een afscheidsmaaltijd aan te bieden, zulks in verband met het overlijden van den gezant van Portugal,, Graaf de Martens Ferraro, wiens stoffelijk overschot nog aan den schoot der aar de moet worden toevertrouwd. Naar wij vernemen, is de heer Nör gaard voornemens 5 April e.k. de Re sidentie te verlaten. A TI-REVOLUTIONAIRE STAATKUNDE. Het Maart-nummer van dit periodiek bevat artikelen van Mr. M. van Vugt over het Taylorstelsel, een vervolg van het ar tikel van J. J. Talsma over Gewestelijke plannen. In de boekbespreking wordt het proefschrift van Dr. J. van in Tempel: Macht en economische wet" onder han den genomen, terwijl Ds. Rullmann be handelt „Onze strijd in de Staten-Gene- raal" van Prof. Diepehorst. Ir. de vraag- en antwoord-rubriek be handelt Mr. Noteboom: 1. De openbare school; benoeming van. een vrouwelijk hoofd; 2. Voetbalwedstrijden op Zondag; 3. Zondagsrust en melkventen; 4. Verpach ting vischwater; en 5. werkverschaffing en Ivaliditeitswet. BENOEMING IN INDIë. Aan de Chr. Alg. Middelb. school te Ba tavia werden benoemd tot leeraar in de scheikunde dr. J. H. N. van der Burg. thans id. aan het Chr. Lyceum te Arn hem, tot id. in de wiskunde de heer L. C. Vpgel. thans id. aan de Kweekschool en .het Gymnasium te Doetinchem. NEERBOSCH. Ds. H. Kluin te Ar-geren, benoemd tot predikant-directeur der Wessinrichting te Neerbosch, heeft, deze benoeming aangeno men en zal 9 Mei rijn intrede doen. De inwijding van het Krelagehuis te Haarlem. Hedenmiddag te drie uur had plaats de inwijding van het nieuwe beurs gebouw van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur, dat go- wijd is aan de nagedachtenis van den heer J. H. Krelage, de stichter en eer ste voorzitter der vereeniging. Aanwezig waren bij deze opening de volgende autoriteiten en genoodigden. Mr. J. B. Kan, Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw. Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris der Ko ningin in de Provincie Noord Holland. C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Dr. A. Swaving, waarn. Di recteur-generaal van den landbouw. Raadadviseur Dr. K. H. M. van der Zande, Inspecteur van het Landbouw onderwijs. I. G. J. Kakebeeke, Inspec teur van den Landbouw. Ir. Th. J. Mansholt, Inspecteur van den Land bouw, Hoofd van den Buitenlandschen Landbouwvoorlichtingsdienst.Ir. N. v. Poeteren, Hoofd van den Plantenziek- tenkundigen Dienst te Wageningen. De leden der Tweede Kamer: G. Bui ten, Cb. L. van de Bilt, en G. H. Kamp- schoër. Mr. M. Slingenberg, Mr. A. Bruch en M. A. Reinalda, wethouders en Mr. Th. A. Wesstra, secretaris der gemeente Haarlem en vele leden van den gemeenteraad. Mr. S. H. Vening Meinesz, Griffier der Staten van Noord Holland. Ir. R. P. Bontbuis en Ir. Vol- kersz Rijkstuinbouwconsulenten. Prof. Dr. E. van Slogteren, directeur van het Laboratorium voor Bloembollen- onderzoek te Lisse. J. H. YVentholt, voorziter van de Commissie voor het Krelagefonds. Mr. A. H. J. Merens, voorzitter, Mr. J. Deenik en Mr. Dr. W. P. Vis. plaatsvervangende voorzitters Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, Secretaris van het Scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel en vele leden van dat instituut. De leden van de Commissie voor de Nomenclatuur en de bloemenkeuringen. De leden van liet Hoofdbestuur en de voorzitters en secretarissen der afdeelingen van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, de voorzitters der Ver- eenigingen de Hyacinth, de Narcis, De voorzitters en secretarissen van de Commissies van Toezicht op de snij bloemencontracten. H. T. 's Jacob, on dervoorzitter en J. C. M. Mensing, al gemeen secretaris-penningmeester van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. J. L. Brouwer, voorzitter, en de bestuursleden van de afd. Haarlem e. O. van genoemde Maat schappij. Veerschillende bestuursleden van den Nederlandschen Tuinbouw - raad. A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol en B. W. van Liemt, ondervoorzitters en Jhr. J. C. Mollerus secretaris van de Kamer van Koop handel en fabrieken voor Haarlem en Omstr. en vertegenwoordigers van an dere kamers van Koophandel, waar onder het bloembollenbedrijf ressor teert. Verschillende Inspecteurs van de Rijksbelastingen uit bet Bloem bollendistrict. De Inspecteur der Pos terijen J. P. Haanschoten en de Direc teuren van bet Post- en Telegraafkan toor te Haarlem. De Directeuren der takken van gemeentelijken dienst, die bij den bouw betrokken zijn geweest. De voorzitters der drie Haarlemsche Middenstandsvereenigingen. als verte genwoordigers der Middenstandscen trale. De vertegenwoordigers van den Bond van Bloembollenhandelaren. Het Hollandsch Bloembollenkweekers-ge nootschap en de overige in het Cen traal Bloembollen-Comité vertegen woordigde vereenigingen. Leden der Directie van de Haarlemsche Bank- vereeniging. Voorzitter en secretaris der Kon. Liedertafel Zang en Vriend schap. De heer A. T. Kraan, architect en de heer Metselaar, aannemer en ve le honderden leden, waarvan velen vergezeld van hun dames. De officieele inwijding. Nadat de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" het Wilhelmus had ge zongen, sprak de heer Krelage, Voor zitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur de aanwezi gen toe. Namens de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, dames en heeren, aldus spr., heet ik U allen har telijk welkom, in het bijzonder de Rijks-, Gewestelijke en Gemeentelijke Overheidsvertegenwoordigers en amb tenaren, die haar de eer bewijzen van hunne aanwezigheid op dezen voor de vereeniging zoo heugelijken en gedenk waardigen dag. Het i9 reeds 25 jaar geleden, dat de eerste denkbeelden werden geuit over de stichting vap het gebouw, dat he den wordt ingewijd. Na het overlijden van den oprichter en eersten voorzitter, der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, vormde zich op aanstichting aan de Hoofdbesturen dier vereeniging en der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een commis sie, voor het bijeenbrengen van een be drag, om daarmede zoo mogelijk een gebouw te kunnen stichten ten behoe ve van den Nederlandschen Tuinbouw als een waardige hulde aan de nage dachtenis van J. H. Krelage. Spr. gaat dan uitvoerig de geschie denis van de tot stand koming van het gebouw na. Het aantal beursbezoekers, dat een kwart eeuw geleden een getal van 5000 per jaar niet overschreed, was in middels tot 30.000 per jaar gestegen, de wekelijksche bloemenkeuringen na men zeer in belangrijkheid toe en trok ken eveneens drommen bezoekers, de administratie der vereeniging breidde zich uit en eischte dringend betere huisvesting, voor bibliotheek en ar chief was slechts op gehuurde zolders een onderdak voorhanden, kortom, er was allengs een noodtoestand ont staan, die niet mocht worden besten digd. Toen voor de tentoonstelling van '25 een groote hal gebouwd moest worden, werd de mogelijkheid overwogen, dit gebouw een blijvende bestemming te geven als beurslokaal. De gemeente Heemstede trachtte de verwezenlij king van dit denkbeeld mogelijk te maken door de aanbieding van een waardevol stuk grond aan het Valken burgerplein. waarop de tentoonstel lingshal met een monumentaal vóór gebouw zou verrijzen. Maar de voorkeur, die de commissie voor vestiging van het gebouw te Heemstede getoond had, bleek niet door „het vak" te worden gedeeld en zelfs bij meer dan één lid der commis sie zelve niet bestendig te zijn. En van dit oogenblik af begint de roman, waarin de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur de rol ver vult aan de aangebeden schoone, naar wier gunst een drietal medeminnaars dingen. Toen de jonkvrouw liet blijken, ,dat zij de oplossing die haar voogd ge- wenscht had, niet wilde, was dit voor een anderen minnaar een aansporing, om zijn kans te wagen. Hij bood zijn uitverkorene grond een een belangrij ke bijdrage voor de stichting van een woning aan, mits zij zich te Hillegom wilde vestigen. Haar jongere, vermo gende broeder (De Bond van Bloem bollenhandelaren), steunde dit plan krachtig; hij bood een huwelijksge schenk van 50.000 voor de inrichting der woning aan, als zijn zuster het Hillegomsche verzoek wilde aanvaar den. Maar hoewel zeer gevoelig voor de zen aandrang, dacht de jonkvrouw met weemoed aan haar talrijke vrien den in het Noorden, die haar mis schien naar Hillegom niet zouden wil len volgen, en smartte het haar, haren geboortegrond te moeten verlaten. En ofschoon in de plaats harer inwoning veel gepraat werd over haar mogelijk vertrek, werd daar aanvankelijk geen poging gedaan om dit te verhinderen. Het Heemsteedsche aanzoek had zij inmiddels van de hand gewezen en Hillegom scheen het rijk alleen hebbende, te zullen zet?p-»'"eren. Toen aqjitte haar Haarlemsche jeugdvriend zijn oogenblik gekomen. „Wat kan ik doen zoo sprak hij om mij van uw eeuwigdurende trouw te verzekeren?" Door deze vriendelijke woorden ver- teederd, gaf de jonkvrouw te kennen, dat zij aan een huwelijk met Haarlem de voorkeur zou geven, waar zij na vele verwikkelingen dan ook terecht kwam. Zoo zijn wij dan heden hier bijeen, om de verwezenlijking van het reeds in 1902 ontstane denkbeeld, om ge tuige te zijn van de inwijding van het „Krelage-Huis. Spr. bracht de commissie voor het Krelage-fonds dank voor haar jaren- langen arbeid. Van de 21 onderteeke naars der circulaire in 1902 zijn nog slechts 7 in leven; het zijn de eere voorzitters der commissie Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, des tijds burgemeester van Haarlem en H. J. Lovink, destijds Directeur-Gene raal van den Landbouw, de heer J. H. Wentholt, voorzitter, J. K. Budde, W. G. Droog, Prof. Dr. J. Ritzema Bos en Th. van Waveren. Groote erkentelijkheid vervult ook spr. jegens de drie gemeentebesturen, die zich tot belangrijke offers bereid hebben verklaard voor het vestigen van den zetel onzer vereeniging bin nen hun gebied. Met overgroote meerderheid is de beslissing gevallen ten gunste van Haarlem. Niet minder dan drie vierde der stemmen in de algemeene verga dering verklaarden zich daarvoor, na dat gedurende de voorafgaande jaren de verschillende andere oplossingen door diezelfden vergadering waren ge- toets en verworpen. .Wanneer gij straks het gebouw gaat bezichtigen, aldus vervolgde spr., dat de oude machinefabriek van Figee vervangt, moge u blijken, dat met de ter beschikking gestelde gelden een zeer nuttig effect bereikt is. Gelegen op zeer korten afstand van het oude middelpunt van Haarlem, en van alle zijden gemakkelijk bereikbaar per auto, tram en te water, vereenigt het gebouw in zich al datgene, waaraan onze vereeniging op dit oogenblik be hoefte heeft, heurszaal, tentoonstel lingslokaal, vergaderzalen, administra tiegebouwen, restaurant en garage, alsmede een terrein voor proef- en monstertuin. De architect, de heer Kraan, wiens ontwerp uit die van eenige genoodig- de architecten gekozen werd, heeft op zeer gelukkige wijze een oplossing we ten te vinden, zoowel voor de eisclien die aan het nieuw te bouwen gedeelte werden gesteld, als voor het bruikbaar maken van hetgeen van de bestaande opstallen behouden kon blijven. On danks de groote soberheid, waaraan hij onvermijdelijk gebonden was, heeft de heer Kraan het gebouw zoowel in- als uitwending een aantrekkelijk aan zien weten te geven. Met hem en zijn opzichter, de heer Ouwehand, heeft de aannemer, de heer Metselaar, gewed ijverd in voortvarendheid, om alles op tijd gereed te doen zijn. ondanks de door de vorst ontstane vertraging. De samenwerking met alle uitvoerders en medewerkers van het werk is voort durend van den prettigsten aard ge weest. Spr. bracht verder dank aan de ge- meentebureaux van bouw- en woning toezicht en bouwpolitie, aan Tjipke Visser, die het borstbeeld vari den heer Krelage heeft gemaakt, het Scheidsgerecht voor den Bloembollen- RECLAME handel, de Vereeniging De Hyacinth, de Commissies voor de Snijbloemen contracten, de Bond van Bloembollen handelaren, de afdeelingen Haarlem, Limmen, Lisse, Oegstgeest en Omstre ken. Sassenheim en Westland. de Bloembollenkweekersvereeniging Flo- ralia, te 's Gravenzande, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken, de Directie der Haarlemsche Bankvereeniging, en an deren voor hun geschenken. Spr. bood daarna aan de burgemees ters van Hillegom, Heemstede en Haar lem 't eere-lidmaatschap der Vereen, aan (applaus) en eindigde met een woord, dat gesproken is door dengene, aan wiens nagedachtenis dit nieuwe gebouw is gewijd: „Vraag ik naar de toekomst van het vak, en zie ik om mij, dan ont waar ik zooveel jeugdige beoefenaars, wier opgewekte geest en ijver reeds zooveel tot stand brachten, dat men in de toekomst het beste van hen mag hopen. Zij zullen eenmaal de plaatsen moeten innemen van hen, die thans op ons gebied trachten naar het hoogste. Moge het hun gegeven zijn, datgene te bereiken, waarna wij tevergeefs heb ben gestreefd! Maar deze wensch sta niet alleen. Laat mij daaraan de bede mogen toevoegen, dat de toekomstige bloei van het bloembollenvak niet dan één enkele schakel zij in den overbreek- baren keten van ons dierbaar vader land". Op deze rede van den heer Krelage volgde een krachtig applaus. Vervolgens hield Z. Exc. de Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Mr. J. A. B. Kan, de inwij dingsrede. Tevens werd nog het woord gevoerd door den Burgemeester van Haarlem, den beer C. Maarschalk, en door den voorzitter van de Krelagecommissie, den heer J. H. Wentholt. Laatstgenoemde schetste onaer meer de verdiensten van den stichter der vereeniging Jacob Heinrich Krelage, De aanbieding van gelukwenschen en vele kostbare geschenken, die hier na volgden, namen geruimen tijd in beslag. De plechtige in gebruik neming van het gebouw werd ook verder opgeluis terd door de medewerking van de Ko ninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap". Na afloop van het programma maak ten de meesten der genoodigden een rondgang door het Huis en bezichtig den zij in de keuringszaal een kleine bloemententoonstelling om tenslotte in het restaurant de eerewijn te gebrui ken. We komen op een en ander nader terug. Thans rest ons nog het geven van een Beschrijving van het gebonw. Het gebouw staat op de plaats, of juister gezegd vervangt de oude ma chinefabriek van Figee. Gelegen op een korten afstand van het oude middelpunt van Haarlem, en van alle zijden gemak kelijk bereikbaar per auto, per tram en te water, vereenigt het in zich de heer Krelage zeide het in zijn toespraak al datgene, waaraan de Vereeniging op dit oogenblik behoefte heeft, als beurszaal, tentoonstellinglokaal, vergaderzalen, ad ministratielokalen, restaurant en garage, alsmede een terrein voor proef- en mon stertuin. De gevel van het gebouw is van het mo derne type, opgetrokken met strakke ho rizontale en loodrechte lijnen. De heer Kraan heeft er in tot uitdrukking ge bracht, dat men te doen heeft met een modern bedrijf met moderne eischen. Het middengedeelte, dat op de hal aansluit, is monumentaal en grootsch, terwijl links en rechts twee symmetrische vleugels respec tievelijk omsluiten de meer bescheiden garage en de kantoorlokalen. De hal is ruim en hoog, prachtig belegd met tegels en versierd met het borstbeeld van den man aan wiens nagedachtenis het gebouw is gewijd, den heer J. H. Krelage. Links vindt men de portierskamer en rechts ecx* wachtkamer. Verder rechts strekken zien de kantoorlokalen uit, kamers voor den voorzitter en den secretaris van het hoofd bestuur, een kamer voor den administra teur van 't 2 ct.-per-roe-fonds, een leeszaal en boekerij ten dienste van de leden. Ver der vindt men in dezen vleugel een fraaie kamer voor het scheidsgerecht met eiken houten lambrizeering, geschonken door de Commissies van Toezicht op de snijbloe mencontracten voor tulpen en gladiolus. Wanneer men in de hal de trap opgaat, komt men op een tweetal mooie kamers van het hoofdbestuur, waar men door glas-in-lood ramen een mooi uitzicht heeft op de groote beurszaal. Deze zaal, waar naar men toegang heeft door de hal is natuurlijk de hoofdzaak van het geheele gebouw. Ze is 72 X26 M. groot. Rechts bij den ingang vindt men een aantal telefoon cellen, terwijl men verder in de rondte een 80-tal open en gesloten boxen aan treft. In de zaak zelf bevinden zich een 7-tal z.g. eilandjes met vier appartemen ten, die ook door de zakenlui kunnen ge huurd worden. De vloer van de zaal is van duurzaam Sali- en Jazzkahout (West- Indisch), de kap van gewoon gebeitst vu renhout tegen een ijzerconstructie. De wanden zijn beschilderd met moderne kleuren in waterverf, terwijl de afschei dingen tussclien de appartementen zijn Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadlooaö Omroep. K. R. O. l 5.00 Diner-muziek. ö.oo Litterair-halfuurtje door .Wille® Nieuwenhuis. 6.30 Vervolg diner-muziek. '"1 7.00 Cursus Hollandsch. 7,3o Spreker: Mr. F. Vorstman uit Haarlem. Onderwerp: „De Rijks financiën" (iste deel). 8.00 Conce. tavond ipet medewerking van Wester's Harmoniecorps, Dir. P. J. Kiveron; R.K. Mandoline club „Santa Lucia", Dir A. J. P. Hakkenberg v. Gaasbeek en me vrouw Else Thole. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. Les in het Duitach. Tijdsein van de A.V.R.O.-Kk>k. Tuinbouw-haïfuurtje. Spr.Dr. J. D. Ruys. Onderwerp: „Gebruiken onderhoud van vaste planten". Politieberichten. V. A. R. A. Zwolsche V.A.R.A.-avond in dé Buitensociëteit. Muziek. KöNIÜSWUSTERH., 1250 M. Muziek en zang. - Daarna laatste berichten. Muziek. LAN GEN BERG, 469 M. Concert. Vroolijke avond. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. Muziek. Kinderuurtje. Muziek. Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber Muziek. De grondslagen der muziek. Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. Scheepsberichten. Muziek en zang. Muziek en zang. Muziek. Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. Concert. Koersen en mededeelingen. Concert. I15 6.00 7-15 7-45 8.05 10.30 7.30 10.20 5.05 I*35 6.20 6.50 7.05 7-35 9.20 0.50 8.05 9-55 10.50 11.20 Z*5° 8.20 8.50 ZONDAG 1 APRIL. HUIZEN, 349-9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. N. C. R. V. 2.15 Evangehsatie-uur g.leid door den heer Joh. de Heer, Red. van „Het Zoeklicht" te Rijsonburg, met mu zikale medewerking van den heel en mevr. de Heer, en het Christ. Gem. Zangkoor „Immanuel" te Hil versum, der Vrije Evang. Gem.f Dir. de heer Jac. v. d. Bijl, A'dam 1. Schriftlezing Matth. 27 2026 en gebed. 2. Zingen door „Immanuël": „Geths» mané". 3. Zingen: „Jezus' Lijden". 4. „Wist gij reeds hoe Jezus op Col- gofcha te zingen door den Heer en mevr. de He>er. S- „Het is volbracht". 0. Eerste ged. van de toespraak ovei het onderwerp: „Wat zal ik dan doen met Jezus?" 7. „O Hoofd* bedekt met wonden" door „Immanuel". 8. „O, wat wüt gij doen met Jezus", door den heer en mevr. de Heer en koor. 9. Tweede ged. van toespraak, 10. „Zie voor Piliatus uw Heiland staan" door den heer en mevr. de Heer. 11. „Jezus 'k ben do Uwe", door „Im manuel". 12. „Kroon Hem met Gouden Kroon". 13. „Apostolische Zegenbede". 14- Sluiting. 5.00 Kerkdienst vanuit de GerefKerk te Sassenheim. Voorganger: Ds A. M. BOEIJINGA, Geref. Pred. aldaar. 1. Onderwerp: „De aanstoot en de dwaasheid van het kruis weer legd" Tekst: 1 Cor. 1 :2325. 2. Te zingen verzen: Ps. 97:1; Pa 111:2 en Ps. 59:5;'Pa. 119 vers 9. HILVERSUM, 1060 M. V. P. R. O. 6.30 Uitzending uit het Gebouw v. den N.P.B. te Hilversum. Spre ker: Ds. P. Keuning van De Rijp. bewerkt met het z.g. spatwerk. Het ge heele gebouw wordt centraal verwarmd en heeft een z.g. gedrongen luchtverver- sching zonder ventilatie. Rechts in de zaal geeft een deur toegang tot de toilet- afdeelingen. Vandaar kan men komen op een groot open terrein, dat eventueel kan worden gebezigd voor uitbreiding van het gebouw en voor proeftuin. Wanneer men echter het gebouw omloopt, komt men bij den ingang van de garage, die een ruimte heeft van 85 X 20 M., waar ruim honderd auto's kunnen worden geplaatst. Weer teruggaande over het open ter rein voor de andere zijde van het gebouw, treft men aan de keukens van het res taurant en daar door heengaande komt men in een tweetal keuringszalen, die dus tamelijk vooraan h t gebouw liggen, dicht bij de kantoorlokalen. Deze keuringsza len zijn nog afdeelingen van het oorspron kelijke gebouw, maar leenen zich prach tig voor hun doel dcor de mooie belich ting, waardoor de bloemen goed tot hun recht zullen komen. Ten slotte moeten we nog melding ma-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5