Korpelshoek en L. Minnee; Geertje, dv. J. van den Berg en P. Kraijenoord; Wil lem, zv. W. Ros en G. van Dijk; Cornelia Sofia, dv. A. H. Aanhaanen en A. M. van Ass; Jaeoba, dv. W. va» Dijk en G. Durfer; Jacobus, zv. B. van Rijn en M. v. Duiven voorde; Cornelis, zv. D. va Duijvenbode en J. C. van den Oever; Arie, zv. D. van Duijvenbode en J. C. van den Oever. Overleden: Dirk van Duijn, oud 1 j., zv. A. van Duijn en A. van Duijvenbode; Ermpje van der Luijt, oud 58 j.., echtge- noote van P. van Duijvenvoorde; Jacob Wassenaar, oud 45 j., echtgenoot van J. Verbeèk; Antje van der Boon, oud 83 j., weduwe van P. van der Meij. Ondertrouwd: Jacob Zwaan en Adriana Johanna van Tilburg; Leendert Zwanen burg en Maart je Barnhoorn. LEIDERDORP. Beroepen aangenomen. Naar wij vernemen hebben de beide can didates de heeren J. Bos en P. J. O. de Bruyne een op hen uitgebracht beroep naar de Geref. Kerken aangenomen. De heer Bos gaat naar Monnikendam en de heer de Bruyne naar Vrouwepolder-Ga- pinge (Zeeland). NOORDWIJKERHOUT B-ur'g. Stand. Geboren: Maria Cornelia Antonia, dv. H. J. Heemskerk en M. C. A. Braun; Maria dv. J. C. v. d. Berg en A. Tulen; Wilhelmina Johanna, dv. J. de Jong en M. C. Pieters; Adrianus Hendricus, zv. J. J. Wijnands en C. Duyndam; Martinus Leonardus, zv. L. A. v. d. Burg en A. M. Weiland; Clasina Josefina, dv. A. Hooge- duin en J. J, v. Duin; Johannes Leonar dus, zv. J. Weijers en P. Wijnands; Jo hannes Cornelis, zv. P. C. Damen en P. J. Bakker. Overleden: Nicolaas de Wolf, 23 j. te Leiden; Harmina Toller, 52 j. echtg. van S. v. d. Meij; Jan van der Hulst, 72 j. te Noord wijk. OEGSTGEEST. Wij herinneren de leden van de An ti-revolutionaire Iviesvereeniging nog even aan de jaarvergadering welke mor genavond 8 uur gehouden wordt in de Rehobothkapel. Zeer belangrijke besprekingen staan op het agendum. Laat nu eens niemand ver zuimen! De Donderdagavond te houden raads vergadering om 7 uur n.m. houdt de vroedschap bezig met de volgende pun ten: 1. Onderzoek geloofsbrief raadslid. 2.' Installatie nieuw gekozen raadslid. 3. Mededeeling ingekomen stukken. 4. Verzoek om onderhandsche verpach ting vischwater. 5. Voorstel wijziging gemeenterekening 1926. 6. Subsidieaanvragen door Ziekenhuis- verpleging voor alle gezindten; Zwemver- eeniging Poelmeer en A.N.W. Toeristen bond voor Nederland. 7. Comptabiliteit. 8. Vaststelling kohier verlichtingsbelas ting. 9. Reclame schoolgeld. 10. Bespreking plaats en bouw openbare school. Door den Commies der Dir. Belastin gen is in samenwerking met de politie tegen een 4-tal wielrijders proces-verbaal opgemaakt terzake overtreding rijwielbe lastingwet. „Denk od. je plaatje", is het parool. Zuster Viëtor is j.n haar ziekteverlof teruggekeerd en heeit haar arbeid hervat. Tijdens haar ziekte werd haar werk eerst waargenomen door zuster Emeling Koning en vervolgens door -uster Leget, welke beidén met toewijding haar taak hebben vervu'd. Intusschen verheugt het ons zus ter Viëtor weer in haar arbeid terug te zien. In de vacature A. v. d. Hulst is tot bestuurslid gekozen van den Kamphui- zerpolder, de heer H. C. Juffermans, ter wijl de heer C. P. J. Paardekooper tot poldermeester is benoemd. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Boudewijn, zv. C. Westerbeek en G. Plaat; Elizabeth Ma ria, dv. J. J. Wesseling en J. L. van Cas- sel; Herman Marinus, zv. J. H. Perfors en H. van der Willik; Jan, zv. J. Zuilhof en J. C. van der Lee; Christianus Frede- ricus Jozef, zv. J. C. Homan en J. W. Noordermeer; Maria Johanna, dv. C. M. Barnhoorn en P. J. Van Beeveren; Theo dora Margaretha, dv. J. Burgmeijer en A. C. Brewe; Aafke, dv. D. Plagmeijer en A. van der Voet; Pieter Daniël Jacobus, zv. J. F. van Andel en G. C. E. Lieffering. Overleden: Pietertje van Egmond, 40 j. echtg. van J. van Til. Ondertrouwd: Bartholomeus van der Lans, 24 j. en Margaretha Hoogkamer, 20 jaar. Gehuwd: Hendrik Martinus Hüsken, 23 j. en Plonia Buitenom, 21 j. Gevestigd: Mej. J. K. Nederveld, Klin kenberg 15 van Wessenaar; C. A. M. Fau- ser, geb. Tonnaer en gezin, Hoofdstraat 30a, van den Haag; J. van der Weijden en gezin, Klinkenberg 7 van Voorhout; Mei. L. Floor, Hoofdstraat 247 van Amsterdam; G. van der Bij, Hoofdstraat 65, van Lisse. Vertrokken: C. J. Steenvoorden van Menneweg 5 naar Anna Paulowna: Mej. M. C. Verhaar, van Hoofdstraat 160 naar Oegstgeest. VOORSCHOTEN (Rijndijk). Toen Zaterdag de heer C. van der Meij op de fiets enkele boodschappen ging doen en daarbij den weg overstak, werd hij door een luxe auto (H 55751) bestuurd door een dame, aangereden, met het ge volg, dat zijn fiets danig werd verminkt. Van het. veroorzaakte ongeval trok de bestuurster zich echter weinig aan en reed met een gemoedelijk vaartje lustig door. Een achter haar aan. komende auto, welks bestuurder het gebeurde had gezien, stop te en was zoo menschlievend en medele vend om den benadeelden werkman voor de veroorzaakte schade een gulden in z'n hand te stoppen, zoodat hij zijn rijwiel weer kon laten repareeren. Zaterdagmiddag ^omstreeks 3 uur werd op den Haagwèg hét 4-jarig zoontje van den heer v. d. Kleij, terwijl hij liep te hoepelen door een in woeste vaart aam komenden motorrijder gegrepen en onge veer 25 M. ver meegesleurd. De in allerijl ontboden geneesheer, Dr. Birkhoff van Voorschoten, verleende de eerste hulp en hechtte vijf hoofdwonden, die echter niet gevaarlijk bleken, zoodat het ongeval betrekkelijk nog goed afliep. Bij het openen van de spoorwegboo- men aan „De Vink" wilden twee autorij ders elk voor zich den weg alleen heb ben, met het gevolg, dat zij tegen elkander opreden, zoodat de overweg afgesloten werd en beide bestuurders in heftige woordenwisseling traden en elkaar de schuld gaven, omdat de één niet voor den ander had willen wachten of uitwij ken. Dit alles trok nogal publiek en het was gelukkig, dat de zaak spoedig werd bij gelegd want zooals het altijd gaat, had ieder, zelfs zij die er niets van gezien had den, een meening, wiens schuld het was. „De beste stuurlui staan aan wal". WASSENAAR Burg. Stand. Geboren: Johan Abra ham, zv. H. Geels en G. G. v. Huizum; Cornelis Wilhelmus, zv. M. C. N. Brede- rode en M. de Groot; Adrianus Gerardus Albertus, zv. L. G. Vogels en A. T. Beijers- bergen; Henriette, dv. W. J. de Langen en C. v. d. Sande. Overleden: Jacobus Remmerswaal, oud 54 j., ongehuwd; Susanna Buijs, oud 47 j. echtgenoote van N. H. Zomer; Hendrika Wessel, oud 68 j., echtgenoote van J. Reinders. Ondertrouwd: P. H. v. d. Steen en E. J. Sonneborn; A. C. Bakker en A. A. Mijs; G. A. Henkes en J. C v. d. Meer; J. Slui mer en C. Bouwmans. Gehuwd: J. Kraaij en M. C. Schuurman. ZEVENHOVEN. Bij den veehouder T. de Jong aan den Amstel is mond- en klauwzeer uitgebro ken. Door Ged. Staten werd aanmerking gemaakt op de aflossing der geldleening van het raadhuis, welke gesteld werd op 50 jaar. De raad besloot nu dit op 40 jaar te stellen, volgens den eisch van Gedep. Staten. Door de laatste strenge vorst heeft het weiland, dat zoo veel beloofde, veel te lijden gehad. Daardoor ziet het er voor het vee nog niet gunstig uit. Uit het jaarverslag van het zieken fonds bleek uit het financieel verslag, dat er een batig saldo was van ruim 145, gevoegd bij de bestaande reserve een to taal van 425. De aftredende bestuursle den, de heeren M. v. d. Berg en J. J. J. Ivönst, werden herkozen. Van een wagen met pakken stroo ge raakten er een paar Ijs, met het gevolg, dat alle pakken aan 't schuiven gingen en de wagen in een minimum tijds ledig was. Gelukkig passeerde daar niemand, zoodat het goed afJep. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden als werkzoekend ingeschreven: 1 beton werker, 1 lompenwerker, 15 losse arbei ders, 2 sigarenmakers en 1 stucadoor. UIT ONZE INDIEN. DE KRAKATAU. Zondagnacht om 1.45 uur is weer een zichtbare werking in den Kraka- tau geconstateerd. Een stoomwolk, ter grootte van de nabijliggend© Boots- niansrots werd waargenomen. Onder water werden drie knallen gehoord. Gisterochtend zijn bij den Krakatau drie kleine erupties waargenomen tot een hoogte van 30 M. Negen opwellin gen van het water werden gezien. Alle verschijnselen gingen gepaard met knallen en onderzeesch gerommel. In totaal werden 37 locale hevingen aan gerekend. OPIUM AANGEHAALD. Aan boord van de „Cremer" is te Belawan voor 48.000 aan opium aan gehaald. CHERIBON'S GEVANGENIS DIRECTEUR. De heer Pieterse, directeur van de gevangenis te Cheribon, die eenigen tijd geleden door een Chineesche ge vangene zoo zwaar gewond werd, dat z'n toestand aanvankelijk als hopeloos werd beschouwd, is toch gelukkig her steld. Hij zal nu met een jaar ziekte verlof naar Europa gezonden worden, om er geheel bovenop te kunnen ko men. CULTURES OP TIMOR. De handelsvereeniging Amsterdam heeft op het eiland Timor een voor- loopige concessie van 60.000 bouws grond aangevraagd, voor het instel len van een exploitatie-onderzoek naar de mogelijkheid van vestiging van cultuurondernemingen op het eiland. REGENT NAAR NEDERLAND. De regent van Mr. Cornelis, Raden Toemengoeng Abdoerrachman. zal binnenkort voor een jaar naar Neder land vertrekken, ten einde zich daar op de hoogte te stellen van maatschap pelijke en economische omstandighe den, welke voor zijn bestuurstaak van belang kunnen zijn. Land- en Tuinbouw. Bodem ziek ten. De wind heeft vat gekregen op een perceel land naast me. En het stuift. Stuivend is het bezig zich te vernieti gen. Zichtzelf, en de Spirea's, die er in geplant zijn. Telkens wolkt er een hoop op, on danks het pogen, met vocht de massa vast te houden. En die wolken zand doen me naar de pen grijpen. Niet omdat het groot ste deel van het Zand door de nauwe kieren van de ramen, op mijn schrijf tafel waait. Och neen. De fantasie van in de woestijn te wonen heeft ook be koring. En dan de arme spirea's en de baas daarvan. Zij hebben de grootste last. Ik zette al eens uiteen, dat klei, zand, koolzure kalk en humus het ge raamte van den grond vormen. Maar in hooge mate bepaalt toch de klei de eigenschappen van den grond. Hoe kleiner de deeltjes, hoe minder de grond stuift, tenminste, als er kalk genoeg is. Men is in staat zeer nauwkeurig te bepalen, hoeveel fijne deeltjes zich in den grond bevinden. Men doet dit vol gens het systeem Atterberg. Daarbij maakt men onderscheid tusschen deel tjes, kleiner dan 2 duizendste milli meter, deeltjes tusschen 2/1000 en 20/1000 millimeter, deeltjes tusschen 20/1000 en 200/1000 millimeter en deel tjes tusschen 200/1000 en 2 millimeter. Deze' deeltjes noemt men nu achter eenvolgens klei, stofzand, fijn zand, grof zand. Vroeger vatte men deze 4 groepen samen onder den naam afslibbare deelen. Dat leidde meermalen tot de ver keerde conclusie: van twee gronden met precies gelijk gehalte aan afslib bare deelen, was de eene een stuiven de zandgrond, de andere een goede zavelgrond. Wordt evenwel een onderscheid als boven gemaakt in 4 deelen, dan komt het onderscheid wel terdege aan het licht: De afslibbare deelen van den stuivenden grond blijken dan voor het grootste gedeelte te bestaan uit fijn- zand en grof zand. Een perceel, dat geen last van stui ven heeft, kan langzamerhand erg gaan stuiven. Natuurlijk is dit moge lijk na diepspitten een enkele maal, als men veel grof zand naar boven ge haald heeft. Ik had hier echter niet het oog op diepspitten, maar gewoon op het ver anderen van den grond, tijdens de cultuur. Want naast de mogelijke uit putting van den grond, gaat er een proces voort, dat we „ouder worden" kunnen noemen. En evenals overal: De ouderdom komt met gebreken. Een dezer ergste gebreken is: Het stuiven. Of dan alle land wat stuift aderver kalking heeft? Och, waarom zouden we daarop hoeven te antwoorden? Er zijn natuurlijk ook wel nieuw gevormde gronden die stuiven. Het zand, dat 's morgens op het strand is gedeponeerd, in den voormiddag door de zon gedroogd, kan 's middags ook stuiven. Grond, die bijna uitsluitend uit zand bestaat, zal altijd stuiven, of deze oud of jong is. Maar we hebben hier het oog op gronden, die eerst goed waren en lang zamerhand gaan stuiven. Hoe kan dat? We zullen zien. In den grond vervult de kalk aller lei functies. Een der functies is, de vier bovengenoemde groepen van deel tjes hij elkaar houden. Als cement werken dus. En als de kalk nu weg raakt? Dan is het cement weg, de deeltjes komen los te liggen, de aller fijnste deeltjes worden door den regen gedeeltelijk in de sloot gespoeld en zakken gedeeltelijk naar den onder grond, de grofste deeltjes blijven over en gaan stuiven. Wanneer de fijne deeltjes wegspoe len naar den ondergrond, dan komen zij in lagen, waar nog wel kalk aan wezig is en geven daar aanleiding tot het vormen van ondoordringbare la gen, de knik of kniplagen. Vroeger meende men, dat die alleen maar voorkwamen in zware kleigron den. Thans weet men, dat ze even goed in de lichtere gronden kunnen voorkomen. Tot goed begrip, moeten we op deze kwestie wat dieper ingaan De allerfijnste gronddeeltjes, die we klei noemden, zijn zoo klein, dat ze eigenschappen bezitten, die de groo- tere deeltjes missen. O.a. zijn de eerste bij aanroeren met water voor een deel electrisch geladen. Dat is oorzaak, dat de deeltjes lang in zwevenden toe stand blijven verkeeren. Nemen we een glas volkomen kalkvrij water, en roeren daar fijne klei in om, dan blijft het water dagen, soms weken troehel. Doen we bij dit troebele water een weinig oplosbare kalk, dan wordt het water bijna direct helder en zinkt alle klei op den bodem, doordat de kleine deeltjes onder inwerking van de kalk tot grootere zijn samengebald. Wanneer op een kalkvrijen, dro gen kleigrond, met heel veel fijne deeltjes regent, gaan deze fijne dèel- tjes in het water zweven. Het water zakt en de zwevende deeltjes worden mede naar de diepere lagen genomen. Daar is kalk. De kleine deeltjes ballen tot grootere samen en deze korrels verstoppen alle poriën van den grond. Was er kalk in den bovengrond aan wezig geweest, dan waren deze korrels direct ontstaan. Zeker, dan hadden ze in den bovengrond wel even de poriën verstopt misschien, maar zon en lucht en bewerking maken het weer spoedig in orde. Gronden, die na een regenbui „dichtslaan"' kennen we wel. Het groote voordeel van kalk zit dus hier in, dat de fijne deeltjes tot groo tere korrels zijn samengebald. Deze laatste beletten het zand, om weg te stuiven, omdat dikwijls het zand i n de kleikorrels wordt vastgekleefd. Dit geeft ons ook eenig idee omtrent den toestand, waarin de kalk zelf ver keert. Als er veel schelpen in den grond zitten, waarborgt dit volstrekt niet, een goede structuur van den grond. Schelpen als zoodanig kunnen niet dienst doen als bindmiddel. Daar over een volgende maal meer. Voorschoten. C. KGOY. BLOEMBOLLENCULTUUR. (Slot). De Voorzitter herdacht ver-* volgens de in het afgeloopen jaar overleden leden. De secretaris deelde hierna mede, dat het aantal leden thans bedraagt 4267 of 187 meer dan op den dag der vorige vergadering. Het jaarverslag van den secretaris penningmeester werd goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoor ding over 1927. De rekening wijst een bedrag aan ontvangsten en uitgaven aan Van 43.721.51. Voor uitgaven ten behoeve van het eigen gebouw werd 11.241,41 gereserveerd. Enkele opmerkingen werden ge maakt over de kosten van het scheids gerecht. De afd. N o o r d W ij k stelde voor, een jong advocaat aan te stellen. Dat kan z.i. niet veel kosten, „er is onder de advocaten hetzelfde wat er onder de Darwin-tulpen is: overproductie". Vervolgens kwam aan de orde de mededeeling van het hoofdbestuur in zake het scheidsgerecht. In opdracht van de alg: vergadering heeft het hoofdbestuur een deskundi ge commissie benoemd, die tot de vol gende slotsom kwam: „Mede gelet op de overige gebleken bezwaren, meent de commissie 'aan het hoofdbestuur als haar eindoor deel te moeten kenbaar maken, dat het openstellen van de gelegenheid tot hooger beroep of herziening van uitspraken van het scheidsgerecht in het welbegrepen algemeen vakbelang niet kan worden aanbevolen". Het hoofdbestuur kan zich ten volle met deze slotsom vereenigen. Een voorstel tot statutenwijziging, om her ziening van uitspraken van het scheidsgerecht mogelijk te maken, is van het hoofdbestuur niet te ver wachten. De vergadering vereenigde zich met dit standpunt. Aangenomen werd een door het hoofdbestuur geamendeerd voorstel- H i 11 e g o m, om besluiten van de alg. vergadering, waaraan binnen vijf jaar geen uitvoering is gegeven, opnieuw in de alg. vergadering aan de orde te stellen. Hierna kwam aan de orde het denkbeeld, om een tweedenbeurs- d a g te doen houden in de week ge durende den drukken handelstijd. Verschillende afdeelingen gaven haar meening hierover te kennen. Ten slotte werd met groote meerderheid van stemmen besloten, geen tweeden beursdag ïo nouden. Nadat een vergadering met geslo ten deuren was gehouden, deelde de voorzitter mede, dat de Minister.van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, rar. J. M. Kan, benoemd is tot eere lid der vereeniging. Wetenschappelijke onderzoekingen. Aan prof. dr. E. van Slogteren werd nu gelegenheid gegeven, mede- deelingen te doen over „eenige weten schappelijke onderzoekingen in het laboratorium voor Bloembollenon- derzoek". Prof. Van Slogteren herinnerde aan den brand van het laboratorium, waarbij vele materiaal is verloren ge gaan. Het werk is echter weer voort gezet en met de krachtige medewer king der regeering verwacht spr., dat spoedig met den herbouw kan worden begonnen. Het demonstratiemateriaal is echter verloren, zoodat spr. zich nu moet bepalen tot eenige mededee- lingen. Hij zou zich hierbij beperken tot een der meest vitale belangen in het vak: Het product in het buiten land. Een goede reputatie van het pro duct in het buitenland is een urgent probleem. Er is op het product een onverdiende blaam gekomen. Het on derzoekingswerk hangt met de kwali teit van het product samen. De klach ten nemen onrustbarend toe; het ver trouwen van de afnemers moet men zien te behouden. Er bestaat in bol- lenkringen een vrees voor teveel schrijven over bollenziekten; maar het is een struisvogelpolitiek. Juist door schuld té erkennen zal het ver trouwen der afnemers behouden kun nen worden. Aan verpakking en verzending moet groote zorg worden besteed. De bollen moeten voor de verzending goed gedroogd zijn. Als latere verzen ding den bloei vergroot, moet de ex peditie worden verlaat. Vervroeging werkt mislukking in de hand. Spr. somde verschillende ziekten op, die uit het buitenland gemeld zijn. In ve le gevallen was uit te maken, waar de fout school. Vervolgens gaf spr. eenige aanwij zingen over het behandelen der bol len en riep de medewerking der vakmenschen in voor zijn onderzoekin gen. Prof. Van Slogteren besprak o.m. het verschijnsel van het omvallen en kiepen en gaf enkele wijzen van be handeling der tulpen aan, waarbij zich dit verschijnsel vertoont. Het is een verzwakkingsverschijnsel, een tulp die eenmaal glazig is geworden, herstelt /.ich niet. Op groote schaal zijn proe ven genomen; op enkele methoden van behandeling en middelen ter be strijding ging spr. uitvoeriger in. Als goede resultaten verkregen worden, 7,al dit vooral de reputatie der Muril- lo's ten goede komen, Ten slotte dsed spr. nog eenige me- dedeelingen over hét geelziek, waar van, hij eveneens verschillende be- >lrijdingsmiddelen opnoemde. De Voorzitt-er bracht prof. Van Slogteren dank voor zijn med-edeelin- gen en wekte op tot het verleenen van de gevraagde medewerking voor de belangrijke wetenschappelijke werken. De teelt gefilmd. Na de vergadering is gistermiddag in het Rembrandttheater te Haarlem een film vertoont van bloembollen teelt. De heer L. Blok, te Lisse, die op dit gebied meer heeft gepresteerd, is de vervaardiger ervan. We krijgen het geheele verloop te zien, te beginnen met de duinafgra ving en de bewerking van den grond. Het uitplanten van de bollen was op genomen daarna kwamen de velden bloeiende hyacinthen en tulpen. Een kijkje te Lisse tijdens de drukte van het bezoek der bloemenkijkers, valt hier aardig tusschen-in. Dan zien wij het afsnijden van de bloemen, die met kruiwagens naar de mestvaalt worden gereden, tot verba zing van den stedeling. De verschillende kunstbewerkingen die de bol ondergaat, mogen we even volgen. Zoo zien we ook het uithollen der. hyacinthenbollen en het schik ken in de schuren. Ten slotte wordt den toeschouwer ook het rooien en sorteeren van de hollen en het verzenden der voorra den getoond. Het is een film, waaraan de niet- vakman wel wat heeft. Maar ze is te wazig en de opnamen zijn wat heel kort en vluchtig. Bovendien ontbreekt een toelichtende tekst, zoodat de leek niet altijd weet wat hij ziet. Door deze opnamen is echter wel gebleken, dat een goede film van de bloembollenteelt een goed reclame middel kan zijn. DE MELKPRIJS. Gisteren heeft de Zuid Hollandsche Bond van melkveehouders een alge- meene vergadering gehouden, waarin de voorzitter, de heer A. R. Vaandra ger. op het gevaar voor mond- en klauwzeer heeft gewezen, den leden oproepend aan de maatregelen, welke de regeering neemt om een epidemie te voorkomen, alle medewerking te verleenen. Daarna zijn breedvoeirge besprekin gen over den melkprijs gehouden, na welke besprekingen een voorstel om van 1 April af den grondprijs over de geheele linie op 8V* cent te handhaven werd aangenomen. Scheepstijdingen. HOLLANB—AMERIKA-LIJN., NEBRASKA, Vancr. n. Rott. 22 v. Porti. O. BLIJDENDIJK, 25 v. Rott. te Norfolk. SAMBRE, 25 v. Newcaste te Rott. BOSCHDIJK, Newport News n. Rott. 25 (9.58 v.m.) 330 mijl Z.W. v. Valèntia. ROTTERDAM, Midd. Zee n. Rott. 26 (v.m.) v. Napels. NIEUW AMSTERDAM. N. York n. Rott. 26 (4 n.m.) v. Boulogne, wordt 27 (1 v.m.) voor den Waterweg verwacht. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr. 26 (6 n.m.) v. Antwerpen. EDAMj Rott. n. N. Orleans 26 (n.m.) te Bilbao. BREEDIJK, Rott. N. York 23 (4.36 n.m.) 120 mijl Z.Z.O. v. Valentia. V EEND AM, 23 v. N. York te Kingston. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA, uitr., 25 te East Londen. NIAS, uitr., 26 v. Pt. Sudan. GIEKERK, uitr., 25 v. Walvischbaai. MELISKERK, uitr., 25 te Antwerpen. PARANA, thuisr., 25 te Antwerpen. BILLITON, thuisr., 25 v. Pt. Sudan. JAGERSFONTEIN, uitr., p. 24 Las Palmas. RIETFONTEIN, thuisr., p. 25 Dakar. SPRINGFONTEIN, thuisr., 26 te E. Lon don. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTROOM, uitr., 25 (1.25 n.m.) 40 mijl O. v. Niton. KILSTRÖOM, thuisr., 24 v. Las Palmas. DELFLAND, 25 V. Hamburg te Amst, ALCHIBA, uitr., 26 te Duala. ORESTES, uitr., 26 v. Degama. REGGESTROOM, thuisr., 24 v. Konakry. SCHELDESTROOM, thuisr., 25 te Kotonou. SIRRAH, uitr., 21 v. Duala. TEXEL, 26 v. Amst. te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND, Hatnb. ft. Rott. 26 te Antwer pen. ZEELANDIA, uitr., 23 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA INTEN, uitr., 25 te Genua. KOTA RADJA, 25 v. Batavia te Rott. DJEMBER, thuisr., 24 (11 n.m.) v. Port Said. BANDOENG, thuisr., 25 (1 v.m.) v. Port Said. KEDOE, uitr., 25 (7 v.m.) te Belawan. SLAMAT, uitr., p. 25 Finisterre. TABANAN, uitr., p. 25 Perim. KERTOSONO, 26 v. Londen te Hamburg. TJERIMAI, Batavia n. Rott. 26 (8 v.m.) v. Tanger. MADIOEN, Rott. n. Batavia, p. 26 Kaap Bon. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MAPIA, uitr., 26 v. Amst. ENGGANO, thuisr., 25 (12.42 n.m.) 90 mijl Z.W. v. Niton. J. P. COEN, thuisr., 23 v. Singapore. SAPAROEA, uitr., 25 te Londen. PR. DER NEDERL. thuisr., 25 v. Batavia. CHR. HUYGENS, uitr., 26 te Sabang. SALEIER, thuisr., 26 v. Sabang. KAMBANGAN, uitr., 26 te Port Said. KON. DER NEDERL., thuisr., 25 van Pt. Said. ROEPAT, thuisr., 24 v. Batavia. ROTTI, uitr., 23 te Batavia. SALAWATI, uitr., 24 te Soerabaja. RADJA, thuisr., p. 25 Gibraltar. SOEMBA, thuisr., p. 24 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. THEDENSj Rott. S Batavia, p. 25 Algiers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6