Schoonmaak 7\g zijn geweest: richtte spr. de volgende woorden: Uw medewerking is ons zeer nuttig. Een gedachtenwisseling ook met anders denkenden is van groot belang. Uw critiek op onze werkmethode kan ons tot voordeel zijn. Weest echter bij uw critiek steeds opbouwend, nimmer de structief. Wij zijn de vertegenwoordigers van oude regeeringen, gij vertegenwoor digt een jonge regeering. Wij hebben het gevoel der verantwoor delijkheid; wij bezitten ervaring; wij heb ben een zin voor wat te verwezenlijken is; wij zijn ons bewust van de psyche en van den geestestoestand van de massa's der volken. Gij, de jongeren, hebt uw idealen en hooge verwachtingen. Wij, de ouderen, en gij, de jongeren, kunnen samengaan in het belang van de menschheid. Helpt gij ons daarbij, maar houdt daarbij in het oog, dat het daartoe raadzaam is mede te werken tot de mo- reele ontwapening, die aan de materieele ontwapening moet voorafgaan. Helpt ons bij ons pogen, dat de volken niet zullen kunnen zeggen, dat wij hun zand in de oogen gestrooid hebben. De sluitingsrede van den heer Loudon werd luide toegejuicht, evenals daarna de dankbetuiging van den gedelegeerde van Chili, Valdes, die den heer L_udon roem de om zijn nimmer falende onpartijdig heid, tact en toewijding bij het werk. DE TOESTAND IN CTUNA. Anti-Japansche boycot te Sjanghai. Uit Sjanghai wordt gemeld: Onder de Chineezen heerscht een ern stige anti-Japansche stemming en de Ja- pansche inwoners hebben de regeering te Tokio om bescherming gevraagd. De opwinding begon drie weken gele den, toen de Japanners te Amoy en het Japansche consulaat te Peking huiszoe kingen deden in de huizen van Koreanen en verscheiden Koreanen arresteerden, die verdacht werden van samenzwering tegen Japan. De Chineesche autoriteiten hebben daar op geprotesteerd en thans zijn een anti- Japansche boycot en een algemeene sta king in het Japansche havengedeelte uit geroepen. ERNSTIGE BRANDEN IN POLEN. Verschillende slachtoffers. Zaterdag zijn in de nabijheid van Lem- berg in drie dorpen ernstige branden uit gebroken, welke tengevolge der thans heerschende voorjaarsstormen onmiddel lijk zeer groote afmetingen aannamen. In het dorp Czerczylc zijn 38 boerderijen met in totaal 106 schuren afgebrand, zon der dat men iets kon redden. Daar de brandweer machteloos tegenover het vuur stond en ook de watertoevoer onvoldoen de was, kon men niets uitrichten, om het vuur te beperken. Twee personen zijn er verbrand en twaalf personen kregen ern stige brandwonden. In de tweede plaats Brzozowie zijn vier boerderijen afgebrand en ook hier kwa men twee personen om het leven. In het derde dorp is een fabriek uit gebrand. HET AFGHAANSCH KONINGSPAAR IN ENGELAND. Koningin Soeriga legt den sluier af. Koningin Soeriga van Afghanistan heeft naar uit Londen verluidt, besloten ook wanneer zij naar haar land zal zijn te ruggekeerd, nooit meer een sluier te dragen. Haar onderdanen hebben tot heden nog nooit 't gezicht hunner koningin gezien. De koningin legde haar sluier slechts af, toen zij met koning Aman Oellah in Eu ropa op reis was. De Afghanen kennen het gezicht der vorstin slechts van de vele photo's te Parijs, te Berlijn en te Londen gemaakt, wélke in grooten getale naar Af ghanistan zijn verzonden. In verband met dit besluit van konin gin Soeriga zullen de Afghanen het ge zicht der vorstin in de toekomst vrij kun nen zien een verblijdend gevolg voor de vrouwen en meisjes van Afghanistan die in dit verre land natuurlijk al een even nieuwsgierigen aard hebben, als overal elders. Waarschijnlijk zullen de vrouwen van Afghanistan het spoedig de eerste vrouwe des lands nadoen en zullen ook zij haar sluier afleggen, zoodat dan de reis van 't koningspaar niet alleen voor koningin Soeriga zcL maar voor alle vrouwen van Afghanistan dan gewichtige gevolgen zou hebben! .KORTE BERICHTEN. In verband met den 9den verjaardag .van het fascisme hebben in Italië groote herdenkingsplechtigheden plaats gehad. In verband met de vele branden, die nu ook, evenals op andere plaatsen in Duitschland, te Berlijn zijn uitgebroken, heeft de politie aldaar een specialen on- derzoekingsdienst ingericht voor het on middellijk opsporen der oorzaken van een gesignaleerden brand. Aan boord van een vischkotter, die aan de kust van IJsland vischte, zijn 6 leden van de equipage van 9 personen bij een ontploffing gedood. De Braziliaansche regeering heeft doen weten, dat haar houding jegens den Volkenbond ongewijzigd blijft. Uit de verklaringen van ingenieur Goldstein blijkt, dat de Russische autori teiten verantwoordelijk voor de arrestaties in het Donetz-gebied zijn. De staatsspoorwerkplaatsen te Nagy- Beczkerek in Joego-Slavië zijn afgebrand; de schade bedraagt 300 millioen dinar. UIT DE OMGEVING. OUDE WETERING. Groene Kruis en Ziekenverplegingsfonds. In hotel Van den Bosch heeft een zeer belangrijke gecombineerde vergadering plaats gehad van bovenstaande afdeelin- gen. De voorzitter de heer P. Roelóffs, RECLAME geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. opende de vergadering met een woord van welkom, doch drukte er zijn spijt over uit, dat zoo weinig leden slechts 36 waren aanwezig waren opgekomen. Het gaat dezen avond toch over de al of niet handhaving van het instituut wijk verpleging te dezer plaatse. De secretaris leest dan de notulen der vorige vergade ringen. welke worden goedgekeurd. Dan wordt besloten tot het aangaan van een nieuwe geldleening, groot ƒ500 bij de Coop. Boerenleenbank te Rijpwetering. Deze geldleening moet worden aangegaan daar door het overlijden van den heer Coert uit Nieuwe Wetering de met dezen eertijds afgesloten leening moest worden afgelost. Dan kwam het belangrijkste punt der agenda: kunnen wij het instituut der wijk verpleging zelfstandig handhaven? aan de orde. De voorzitter geeft het woord aan den penningmeester, den heer C. van den Berg, die in een uitvoerig betoog aan de vergadering een beeld geeft van den toe stand, welke geschapen is, doordat de af- deeling Leimuiden, thans nu de verpleeg ster, Mej. Prins, ontslag heeft aange vraagd tegen 15 Mei a.s., bericht heeft, dat op gezamenlijke instandhouding van de wijkverpleging geen prijs meer wordt gesteld. Daardoor staat de afdeeling Oude Wetering e. O. voor de beantwoording van de vraag, hierboven aangegeven. Spr. zet uiteen, dat gedurende de twee eerstko mende jaren, wanneer het Hoofdbestuur van Z.-Holland nog subsidie geeft, het handhaven der wijkverpleging nog wel mogelijk zal zijn, met dien verstande dat in deze jaren resp. ƒ250 en ƒ350 extra uit de kas van het Fonds voor Ziekenverple ging bijgedragen zal moeten worden. Hier bij komt dan, dat degenen, die in Leimui den thans bij de wijkverpleging aangeslo ten zijn, ook aangesloten zullen blijven. Het derde en de daarop volgende jaren wordt de zaak evenwel wel eenigszins be zwaarlijker, daar dan de subsidie van de afdeeling Zuid-Holland ophoudt. Spreker hoopt evenwel, dat wanneer de wijkver pleging nog 2 jaar zal hebben gefunction- neerd, de leden zoozeer van bet groote nut en de onmisbaarheid der wijkverple ging overtuigd zullen zijn, dat zij door extra bijdragen of vrijwillige verhooging van de contributie de vereenigingskas zullen steunen, opdat we ook dan in staat zullen zijn het instituut te handhaven. Nadat enkele leden inlichtingen hadden gevraagd, verleende de voorzitter het woord aan den heer D. Bakker, oud-hoofd bestuurslid van de afdeeling Zuid-Hol land van het Groene Kruis, die in een krachtig betoog uiteenzet het groote nut van de wijkverpleging. Het zou de eerste maal zijn, zegt spr., dat een eenmaal op gerichte wijkverpleging weer zou worden opgeheven. Spr. moet echter toegeven, dat de zaak hier niet gemakkelijk is op te lossen, doch wanneer allen eendrachtig samenwerken, dan zal het toch wel mo gelijk zijn om hier het instituut te hand haven. Nadat nog enkele leden hadden gerepli ceerd werd ten slotte met algemeene stem men besloten, om de wijkverpleging te handhaven. Er zal dus een nieuwe wijk verpleegster worden opgeroepen op een aanvangssrlaris van 1350. De heer Bak ker feliciteerde de leden met het genomen besluit en brengt hulde aan de leden, die het woord hebben gevoerd, in het bijzon der aan Ds. Brouwer, die het instituut op zoo uitnemende wijze heeft verdedigd. Medegedeeld wordt, dat een zuurstof apparaat is aangeschaft, te gebruiken bij het opwekken der levensgeesten bij dren kelingen, en ook wel geschikt om in en kele gevallen bij longpatiënten gebruikt te worden. Na de gebruikelijke rondvnag sluH de voorzitter deze zeer geanimeerde verga dering. SASSENHEIM. Aangemoedigd door het vorige suc ces hebben de winkeliers der Floris Schou tenstraat een nieuwe reclame op touw ge zet. Iedereen wordt in de gelegenheid ge steld vanaf 24 Maart tot en mat 7 April a.s. te raden naar het gezamenlijk aantal meters lint dat in de verschillende etala ges zichtbaar is verwerkt. De deelname Is /rij, zonder verplichting tot koopen. Ieder persoon mag slechts 1 maal raden. De uitslag wordt 11 April a.s. in de etalages bekend gemaak\ Het te raden aantal meters moet iii gesloten cou vert met vollen naam en adres bü een der deelnemende winkeliers worden ingele verd. Zeven prijzen zijn beschikbaar ge steld, t.w. Ie prijs ter waarde van 10, en tweede prijs ter waarde van 5, een derde prijs ter waarde van 2" en 4 prijzen ter waarde van 1, voor welke bedragen men bij de deelnemende wi keiiers artikelen kan koopen. OEGSTGEEST. Fiks I V.E.O. II 14—1. Uitgezonderd even na de rust is Fiks den geheelen j.l. Zaterdag gehouden wed strijd in de meerderheid geweest. Regel matig werd de score opgevoerd. De rust ging in met 60. V.E.O. verdiende het te- genpuntje ten zeerste voor de taaie vol harding. Over het algemeen waren de Fiksers veel sterker dan de Voorburgers, vandaar de einduitslag 141. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vrijdagavond zou de laotste les van den Tuinbouwcursus plaats hebben, waar na de officieele sluiti. g. Met 'e leeraren, de heeren C. A. Allers, W. Hartman en A. de Vos benevens een 25-tal leerlingen was aanwezig de commissie van Toezicht de heeren Nic. Bos en J. v. d. Perk en het hoofd der R.K. school, waarin de cursus gegeveu was, de heer Casteumiller. De heer Allers sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook aanwe zig was de heer C.istenmiller omdat hem lverdoor zoo n goede gelegenheid gigeven was zijn dank te betuigen voor het ge bruik van zon'n mooi gebouw, hetgeen er ongetwijfeld toe had meegewerkt om de zen cursus zoo goed ie doe*i slagen. We zullen thans, zegt spr., iets laten zien wat we dezen winter al zoo gedaan hebben, opdat de commissie een globalen indruk kan krijgen wat er aan de orde is geweest. Hierin zullen we ons moeten be perken omdat het veld veel te groot is voor den afgepasten tijd. De heer Allers gaf dan een algemeene les in scheikunde, de heer Vos in plant kunde, terwijl de heer Hartman de leer lingen bezig hield met bollenteelt en Groententeelt, waarbij de leerlingen gele genheid hadden te toonen wat hun in den cursus reeds was bijgebracht aan nuttige kennis. Dan nam de heer Allers weer het woord om zijn voldoening uit te spreken voor de aangenamen werkkring die de leeraren hadden gehad in de eerste helft van dezen cursus, die den volgenden winter zal wor den voortgezet. Wel zijn er in den loop van den cursus enkele om gegronde, mis schien ook wel niet-gegronde redenen heengegaan, doch het aantal dat den ge heelen cursus heeft gevolgd stemt tot te vredenheid. Er is thans door de zure ap pel heengebeten; het was vrij vreemd om zich er in te werken, doch langzamerhand is men wel tot de overtuiging gekomen, dat een dergelijke cursus onontbeerlijk is voor iemand die iets verder wil komen. Spr. zegt te vertrouwen dat, als Oct. a.s. de cursus weer wordt voortgezet, leera ren en leerlingen elkander zullen terug zien. Aan den cursus is ook verbonden een excursie. Besloten wordt in den loop der maand Mei eens een kijkje te gaan nemen in het Westland. Spr. brengt nog naar voren het feit dat de heer de Vos van woonplaats gaat veranderen en de Vor- densche jeugd zijn kennis gaat bijbren gen. Spr. uit den wensch dat het de heer de Vos in zijn nieuwe woonplaats goed moge gaan. De heer J. Heemskerk Az. spraakt na mens de leerlingen een woord van dank en bied de heer de Vos namens de leer lingen een boekwerk aan, waarvoor de heer de Vos woorden van hartelijken dank uitspreekt. De heer Nic. Bos dankt namens de com missie van Toezicht de leeraren voor hun toewijding bij hun taak. Als de leerlingen het hun geleerde inprenten zijn ze onge twijfeld ver voor bij anderen. Spr. zegt ook nog woorden van dank aan het R.K. Schoolbestuur en spreekt de hoop uit dat ook een volgende maal op dezelfde mede werking gerekend mag worden. Met Gods besten zegen toe te wenschen, een woord van dank en een „tot weer ziens" verklaart de heer Bos den cursus officieel gesloten. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter-plaatsverv. Mr. M. B. Vos, stond hedenmorgen te recht J. B., die niet zou hebben acht gegeven op een teeken van den ver keersagent op den hoek van de Breestr. en Kort Rapenburg. Na verhoor van den verbalisant eischte het O. M. f 4,of 4 dagen hechtenis. Uitspraak overeenkomstig den eisch. De schipper J. v. d. S. zou te Leider dorp hebben gevaren in De Does, en daarbij van zijn motor gebruik gemaakt. Een rijks- en een gemeenteveldwachter hadden hem, even nadat zij geronk van een motor hadden gehoord, aangehouden en verbaliseerd. De veldwachters had den niet gezien, dat v. d. S. van zijn motor gebruik maakte. Eisch f 10,of 5 dagen. Vonnis over 8 dagen. Voor den Kantonrechter-plaatsverv. Mr. E. A. Cosman, stond daarop terecht de kleermaker V., die geweigerd zou hebben, inlichtingen te geven aan een controleur van den Raad van Arbeid. Verd. was niet verschenen, doch namens hem sprak Mr. M. B. Vos als zijn raadsman. Deze zeide dat de in lichtingen die gevraagd werden, thuis werkers betroffen die zelf patroon zijn, en waarvoor verd. dus onder geen omstandigheden verplicht is te plakken. Het O.- M. eischte f 6,of 3 dagen. Nadat Mr. Vos vrijspraak, subs, ver oordeeling zonder oplegging van straf had bepleit, bepaalde Mr. Cosman de uitspraak over 14 dagen. Daarna stond voor den nieuwen kantonrechter Mr. Ligtenberg terecht D. G. B. vrachtrijder te N.-Wetering, terzake dat hij met een vrachtauto, waarvan de bak 2.60 bij 1.60 M. was, 17 schapen had vervoerd, terwijl er slechts plaats was voor 12 en van een viertal schapen de ooren aan elkaar genaaid waren met touw, zoodat hier sprake was van het vervoeren van dieren op een kwellende manier. Een tweetal getuigen bevestigden het proces verbaal. Verd. meende dat hij niet aansprakelijk was, omdat hij de schapen voor een ander vervoerde. Het aan elkaar naaien der ooren was volgens hem unance. De kantonr. achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg f 30, subs. 10 dagen, waarna de kantonrechter veroordeelde tot f 25,subs. 10 d. ACADEMIE -NIEUWS. Bevorderd is tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift geti teld: „Het toepassingsgebied der re- kenprocedurede heer 0 C. Maris, geboren te Tie!. VERKOOPINGEN. Gehouden Verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 23 Mrt. 1028 ten overstaan van: C. Versluys, Notaris te Leiden, Meerburgerstraat 0, kooper C. J. van Goor, voor 6150, Groenhazengracht 25, W. F. Piket, voor 3050; Rijn- en Schiekade 117, J. Zitman, q.q., voor 5500; Groene- stceg 6 is niet gegund. Laatste Berichten. BLOEMBOLLENCULTUUR. De 159ste Algemeene Vergadering vak de Vereeniging voor Bloembollen cultuur werd heden voormiddag om 11 uur in de benedenzaal van het Beursgebouw, Lange Begijnestraat 13, te Haarlem geopend. Aan de rede van den voorzitter, de heer C. H. Krelage, ontleenen wij het volgende: Wederom zoo begon de heer Kre- jage zijn twee nieuwe afdeelïngen onzer vereeniging opgericht, te Hem en Venhuizen en te Lisserbroek. waar door het aantal afdeelingen tot 41 ge stegen is, waarvan 26 in Noord Hol land, 14 in Zuid Holland en 1 in Zee land. Uit deze regelmatige stijging van het aantal leden en het toene mend aantal afdeelingen mag worden afgeleid, dat aan het lidmaatschap der vereenigingen groote waarde wordt toegekend en dat de bestaande organi satievorm van plaatselijke afdeelin gen nog steeds groote aantrekkelijk heid blijkt te bezitten .Met deze om standigheid zal bij eventueele reorga nisatieplannen ernstig rekening wor den gehouden. Trouwens ook de dit voorjaar door verschillende afdeelingen ontwikkelde activiteit op tentoonstellingsgebied, geeft blijk van een opgewekt leven. Achtereenvolgens hebben onze leden zich kunnen verlustigen in de welge slaagde afdeelingstentoonstellingen, die gehouden zijn, te Haarlem door samenwerking der afdeelingen Haar lem, Overveen-Bloemendaal, Heemste de, Bennebroek-Vogelenzang en Scho- ten-Velsen. te Anna Paulowna, Lisse en Oegstgeest door de in die plaatsen gevestigde afdeelingen en ten slotte te Sassenheim in een lokaliteit, die op aanstichting der aldaar gevestigde af deelingen is tot stand gekomen. Er zal een bijzondere aanleiding tot een dergelijke samenwerking zijn in het jaar 1929, het jubeljaar voor een achttal plaatsen, waar vijftig jaar ge leden afdeelingen werden opgericht, die sinds onafgebroken hebben be staan. Het zijn de gemeenten Hillegom (4 Febr. 1879), Velsen (21 Febr. 1879), Bloemendaal (28 Febr. 1879). Sassen heim en Voorhout (voor welke plaat sen op 1 Maart 1879 één afdeeling ge vormd werd, die in 1895 in twee zelf standige afdeelingen werd gesplitst), Lisse (13 Maart 1879), Uitgeest (15 Maart 1879). en Haarlem (2 April 1879). Wel zijn ook nog te Wassenaar en te Limmen in hetzelfde jaar afdeelingen tot stand gekomen, maar deze hebben niet onafgebroken bestaan. De gouden juhilaressen zijn dus de afdeelingen Hillegom, Schoten-Velsen, Overveen- Bloemendaal, Sassenheim, Voorhout, Lisse, Uitgeest en Haarlem. Indien de ze hun gouden feest door een gemeen schappelijke tentoonstelling zouden vieren, ware ongetwijfeld een schitte rend geheel verzekerd. Het nieuwe ge- houw der vereeniging vergemakkelijkt een oplossing in deze richting in hoo ge mate. Ik wensch die afdeelingen nu- reeds toe, dat, wanneer hun jubleumsjaar zal zijn aangebroken, de wo'ken, die op dit oogfnblik aan den bloembollen- hemel zichtbaar zijn, zullen zijn ver dwenen. Den ernst der verschijnselen, die een dreigende schaduw vooruit werpen, zal wel niemand ontkennen. De zeer begrijpelijke krachten van het buiten land, en met name van voor onzen af zet zoo belangrijke landen als Enge land en Duitschland over de einde- looze hoeveelheid gebroeide bloembol len, die Nederland daar tegen lage prijzen op de markt werpt, waardoor de koopers der droge bloembollen be lemmerd worden in den verhoop der duur ingekochte bollen eenerzijds, de waarschijnlijk in sommige gevallen niet, maar toch helaas in andere wèl gerechtvaardigde klachten uit het bui tenland over den invoer van zieke bloembollen, ondanks het officiëele gezondheidscertificaat, zijn van een zoo ernstig karakter geworden, dat 't bloembollenvak toch eindelijk wel zelf zal inzien, dat de aanleiding tot deze klachten ten spoedigste behoort te verdwijnen. De schuld hiervan ligt uitsluitend en alleen bij de vakgenooten zeiven, niet bij allen, maar bij velen, nu eens bij den een, dan weer bij den ander. De fouten, cfïe op deze wijze gemaakt worden, kunnen verwaarloosd worden zoolang zij vanwéinig beteekenis zijn. Op dit oogenblik echter zij deze fouten blijkbaar van zooveel invloed, dat hare gezamenlijke werking v. de toekomst een ernstige bedreiging vormt. Ik zou dit ernstig verwijt vooral in het openbaar niet hebben willen of durven uitspreken, indien niet juist in het feit, dat het vak zelve de schul dige is, ook de belofte en de zekerheid ligt voor herstel. Zooals het nu gaat, worden alle be zwaren in het buitenland breed uit gemeten en gaarne uitgebuit om een regeerittg tot maatregelen tegen de Nederb'.ndsche bloembollen te bewe gen. Er wordt op die wijze, dikwijls ook geheel ten onrechte, een ongun stige stemming gewekt, waarvan de gevolgen op den duur ernstig zouden kunnen zijn. Men behoeft 't op 't oogen blik niet al te pessimistisch in to zien, mits het vak den wenk begrijpt en tor harte neemt. Derhalve met de volle energie, cöe den vakgenooten toch inderdaad niet ontbreekt, paal en perk gesteld aan de overproductie der gcedkoope Dar- wintulpen en aan het uitvoeren van zieke hollen. Met de gezondheidscertifcaten der Hyacinthen cultuur is reeds veel ver beterd, het Narcissenziek is volkomen overwonnen, de overige gewassen zijn vrij van ernstige ziekten. Geen enkel redelijk verwijt van verwaarloozing der kuituren kan ons treffen. De weterischappelijke voorlichting van Prof. van S logt eren heeft in dit opzicht een overwegenden invloed ten goede gehad. De verslagenheid, die het bericht van den brand van het la boratorium te Lisse in de bollen streek wekte, was dan ook algemeen, en ieder ondervond met Prof. van Slogteren de diepe teleurstelling van het verloren gaan van zooveel weten schappelijk werk, gedurende jaren moeizaam opgebouwd. Gelukkig bleek weldra, dat herbouw en zelfs eenige hoogst noodzakelijke uitbrei- breiding van het gebouw verzekerd is. Het is heden voor de laatste maal dat wij beurs houden in dit gebouw en hier bijeen zijn in algemeene ver gadering. Het scheiden valt ons niet zwaar, al kunnen wij de gemeente Haarlem dankbaar zijn voor de huis vesting, die zij ons hier op zeer tege moetkomende voorwaarden eenige jaren heeft verleend. Ik wek U op om Zaterdag aanwezig te zijn bij de in gebruikneming van ons nieuwe ge- houw, dat aan uwe verwachting moge beantwoorden en een tijdvak moge openen waarin ook het bloembollen vak zich vernieuwt en verjongt en de fouten weet te vermijden, die thans nog worden gemaakt. (Wordt vervolgd). MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 26 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 509 vette runderen, 240 vette kalveren, 314 schapen of lamme ren en 1404 varkens. Prijzen: koeien le kw4951, 2e kw. 42^45, 3e kw. 30'4; ossen 4851, 41, 44. 29; kalveren 87h--97tf, 75—80. 60—65; schapen 2834; lammeren 20 35; varkens 31 30; stieren 4344, 40, 36. Overzicht: Koeien en ossen gewone handel, prijzen gelijk vorige week; vette kalveren slepende handel, prijs houdend; schapen en lammeren kal me handel, geen verandering in de prijzen; varkens trage handel, dalen de prijzen; stieren weini.g handel, on veranderde prijzen. AMSTERDAM, 26 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 410 vette koeien, le kw. 1—1,10, 2e kw. 0,80—1, 3e kw. 0,64— 0.80 per Kg. slachtgewicht; 137 melk en kalfkoeien, 300—420 per stuk; 95 vette kalveren, le kw. 1..1,10, 2e kw. 0,901, 3e kw. 0,700,9 0, per Kg. le vend gewicht; 366 nucli tere kalveren 610; 34 schapen, 3442, per stuk; 600 varkens, Holl., Overz. en Gelder- sche, le kw. 0,710,72, 2e kw. 0,70 0,71, vette varkens 0,68---0,70, per Kg. slachtgewicht; 128 paai 'den, 100225 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingeio verrirht in den morgen van 26 Maart. Medege deeld door het Kon. N e<l Meteorolo gisch Instituut te De Billdt. Hoogste barometerstand 769.8 te Vardö. Laagste barometerstand 747.7 te Marseille. Verwachting: zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke wind, nevelig tot zwaa'r of half be wolkt, weinig of geen r(?gen, iets zach ter overdag. Barometerstr ind. De stand van heden middag 3 uur la aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterdagmiddag 12 u.: 752. LUCK- "PE7R ATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 26 Maart: 6.:53 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.33 Londen t 12.11% New-York 2.48 Parijs 9.777t Brus«el 34.607» Züricb 47.82 Praai7.36 Rome 13.12 Madrid 41.69 Oslo66 29 Kopenhagen 66.56 Stockholm 66.66 31927»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3