het woord die zeide allereerst zich te wenden tot de leden om deze van gan- scher harte te feliciteeren. Nog slechts een jaar geleden werden deze plannen voor het eerst besproken, waarbij het denkbeeld naar voren kwam te verbou wen tot een bedrag van ƒ30.000. Toen de teekening gemaakt was, bleek de begroo ting te zijn plm. 44.000. Andere plannen werden ontworpen, waarna bleek, dat de kosten volgens die plannen ƒ75.000 zou den bedragen. Ondanks die belangrijke som besloot men tot bet laatste plan over te gaan. Het bestuur dacht er niet licht over. Soms kwam de vrees naar voren of men niet te ver gegaan was. Al denkt men te handelen in het belang der leden, kan zulk een besluit z'jn tot een zegen of tot een ondergang. Het was echter een kloek besluit. Maar de omzet aan de veiling, al is dit nu niet individueel voor de le den het geval, ir reeds van dien aard, dat het bestuur heusch niet meer bij het sla pen gaan wakker hoeft te liggen vanwe ge de groote zorgen. Spr. brengt een woord van dank aan architect Kraan te Oegstgeest. Zeker, er waren tegenvallers. Zoo had men b.v. ge dacht het gebouw een maand eerder ge reed te zien. De ingevallen vorst was hiervan de oorzaak. Dank zij de tegen werking die men toch .altijd nog van sommige menschen ontmoet, is het ge bouw nog niet van electriciteit voorzien. De afwerking van het geheel heeft voor het bestuur de verwachting overtroffen. Dan brengt spr. een woord van dank aan den burgemeester voor de hartelijke woor den gesproken en voor de volle medewer king die het bestuur altijd van hem ont vangen mocht. Zeker, zegt spr., het ge bouw staat onder de gemeente Oegstgeest, maar we voelen ons in Flora toch allen Rijnsburgers en zelfs de vele leden uit ongeveer 25 plaatsen in den omtrek we ten zich geheel aan Rijnsburg aan te pas sen en allen voelen zich hier wel bij. Ook aan wethouder Schoneveld brengt spr. dank. Hij hoopt ook den heer Scho neveld als voorzitter der Groentenveiling eens te mogen feliciteeren met een mooi veilinggebouw. Ook wordt dank gebracht aan de vele genoodigden, vertegenwoordi gers van andere corporaties, aan de direc tie van de N.Z.H.T.M. voor de medewer king die ook hier altijd werd ondervon den. Ten slotte een felicitatie aan zijn be stuursleden. Soms komt de gedachte wel eens boven of door de toewijding die men aan Flora geeft, eigen positie daaronder niet zal lijden. Zeker, ook in kleine zaken heeft men zijn zorgen doch de verant woording wordt ook in Flora steeds groo- ter. Onder de goede bedoeling kan men behalve tot heil, ook in tegenovergestel de richting besluiten nemen. Ook dit werk dat menschenwerk is, heeft Gods zegen noodig. Spr. hoopt dat God veel zegen moge ge' en op dit werk en de vereeniging tot nog grooter bloei moge worden ge bracht. Spr. heeft nog een plicht. De afslager, de heer W. v. Egmond, steeds aan Flora verbonden geweest als afslager, eerst met den mond, later met een primitief toestel met 50 koordjes, weer later met een mo dern afmijntoestel, zal ook dit nieuwe toestel te bedienen krijgen. In het ver trouwen, dat hij zijn werk met evenveel ijver zal blijven vervullen, draagt de voor zitter hem de sleutel van het toestel over. De heer W. van Egmond dankt voor de woorden tot hem gericht en zegt zich met evenveel, zoo mogelijk nog meer ijver voor zijn werk te zullen geven. De voorzitter verzocht de vele aanwe zigen op hun plaats te willen blijven om den fotograaf gelegenheid te geven deze gebeurtenis op de gevoelige plaat te ver eeuwigen, waarna allen onthaald zouden worden op thee met gebakjes. Verschilende foto's werden gemaakt, o.a. van het bestuur, het personeel, de vele belangstellenden, waarna de plechtigheid was geëindigd. Vermelden we nog dat het nieuwe ge deelte een oppervlakte beslaat van 30 bij 30 M. Het gebouw werd gebouwd door de fa. Haasnoot en v. d. Bent te Katwijk, ar chitect was de heer Kraan te Oegstgeest. Voor Centrale verwarming en verder ijzer werk zorgde de heer H. J. Grimbergen te Rijnsburg. Voor het schilderwerk zorgde de firma Corsel en van Duijn te Oegst geest, terwijl het granietwerk werd op geleverd door de fa. Doeven en Groenewe- gen te Leiden. Het electrisch afmijntoe stel is van de fa. v. d. Hoorn en Wouda te Utrecht. Er is bóven de banken der koopers goe de gelegenheid om te telefoneeren, even als zulks in het administratiegebouw mo gelijk is. Een hiervoor bestemd toestel maakt het mogelijk tot 5 toestellen onder hetzelfde nummer te plaatsen. De tribune geeft plaats voor 164 koopers terwijl op het afmijntoestel '200 -nummers ingescha keld kunnen worden. Een mooie bestuurs kamer sluit aan bij de administratiege bouwen, terwijl er door middel van een flinke cantine gezorgd is, dat de inwen dige mensch voldoende versterkt kan worden. Gisteren werd het gebouw in ge bruik genomen. In de Brouwerstraat alhier heeft een aanrijding plaats gehad tusschen tram en vrachtauto. Niettegenstaande nabij het Moleneind het seinlicht brandde, ten be wijze dat een tram naderde, kwam bode N. B., die dit waarschijnlijk niet bemerkt had, met zijn vrachtauto het Moleneind afrijden, waardoor de auto door de tram werd aangereden. Gelukkig stopte de tram ongeveer onmiddellijk, waardoor welf de auto beschadigd werd, maar geen per soonlijke ongelukken te betreuren vielen. Behoudens eenige schommeling in de prijzen van enkele soorten blijft de bloemenhandel tamelijk vlug en de prij zen blijver redelijk. Betaald wordt per 100 Gris de lin ƒ2.20—2.60, La Reine ƒ2.40 3, Cramoisie Brillant 2.20—2.80, Cou leur de Cardinal ƒ5.306, Vuurbaak 6 6.30. Asalia ƒ5—5.10, Witte Valk 4.70— 4.90, Mr. v. d. Hoef 7.708, Couronne d or 5.106.20, Murillo 3.605, Thee- ioos ƒ4.40—4.80, Prins van Oostenrijk 3.103.80, Darwin Bartigon 3.103.80, William Copland ƒ3.10—3.60, Elisabeth 3.90—4.40, King Harold 3.50—3.80, San ders 3.103.50, Narcis Poeticus Ornatus 1.301.60, Spur 1.301.50, andere soor ten ƒ2.20—4. Anemonen ƒ3.50—4.80. WASSENAAR Vrijdag 29 Maart hoopt de Chr. Zang- vereen. „Zingt den Heer" alhier een uit voering te geven in de zaal voor Chr. Be langen met medewerking van de orkest- vereen. „Per Aspera ad Astra" te Leiden. Elet Chr. Wassen. Mannenkoor heeft op het concours te Overschie een 3en prijs gehaald in de 3e afdeeling met 252 pun ten. Het was de eerste maal, dat het koor aan een concours deelnam. Op de gehouden algem. vergadering van „Het Groene Kruis" alhier werden o.m. tot bestuursleden gekozen Mevr. Overvoorden, Ds. v. d. Heijden en C. van Tol, die allen hun benoeming aannamen. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat de wijkzusters in het afgeloopen jaar ongeveer 5000 bezoeken hadden afgelegd. Zr. Meursing had met 1 Maart j.l. ont slag genomen als wijkzuster om gezond heidsredenen. Doordat thans ook van R K. zijde een afdeeling alhier is opgericht van het Wit-gele Kruis, zal voorloopig niet worden overgegaan tot benoeming van een plaatsvervangster voor Zr. Meursing. A,R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Vrijdagavond had een algem. ledenverg. plaats der A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" alhier. Op gebruikelijke wijze werd de vergadering door den voorz., de heer J. A. Veelo geopend. In zijn openings woord wijdde de voorz, woorden van dank en erkentelijkheid aan' den heer J. Mans- velt, die kort geleden om gezondheidsre denen zijn lidmaatschap van den 'raad dezer gemeente had moeten opzeggen. In hem verliest de A.R. partij een der beste vertegenwoordigers, die trouw en krachtig voor zijn beginsel uitkwam en ook in zijn hoedanigheid van wethouder steeds de Chr. beginselen heeft verdedigd en voor gestaan, vooral ook wat betreft de be langen der Chr. school. In verband hier mede richtte de voorz. zich ook tot den heer C. v. Tol, die thans de plaats van den heer Mansv lt inneemt, hem toewenschen- de, dat God hem bek-vamen mocht om ook trouw de Chr. beginselen in de raadsver gaderingen te verdedigen en te beharti gen. Vervolgens werden door den voorz. woorden van dank gesproken tot de hee- ren C. Mekking, C. Hoogteyling en ook we der aan den heer Mansvelt, die allen om gezondheidsredenen of hoogen ouderdom hadden bedankt als bestuurslid der ver een. Bij periodieke aftreding traden als bestuursleden af de heeren W. Schipper en«J. Korbee, die bij de gehouden bestuurs verkiezing werden herkozen, terwijl in de plaats van hen die bedankt hadden, gekozen werden de heeren Boekhold, C. van Tol en C. Mansvelt. Den heer Boekholt, niet ter vergadering aanwezig, zal hiervan mededeeling wor den gedaan; de overige heeren namen al len hun benoeming aan. De rekening en verantwoording van den penningm. werden voorgelezen en ac- coord bevonden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een concept brochu re ter verspreiding in deze gemeente, op gesteld door de A.R. Prop.club, gericht tegen de H.G.S. Na voorlezing werd be sloten deze brochure niet te scherp te maken en met de verspreiding te wachten tot het najaar, waarin getracht zal wor den een onzer voormannen een spreek beurt te doen houden. De vergadering, die door een 29-tal le den werd bezocht, werd daarna door den heer van Barneveld met dankgebed ge sloten. PREDIKBEURTEN. AARL ANDER VEE*. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 'en ü.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 3.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 eu n.m. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur ds. Vlasblom. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lekkerkerker. Maandelijksche collecte voor 't orgel. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Evangel. Dwars-Nieuwstr. v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur de heer v. d. Kolff uit Dubbeldam. Gebouw Salvatori: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de heer de Jonge. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Röth van Scheveningen en 's avonds 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Grolle. V.m. „Zie de mensch" en n.m. „De Tabernakel" IV. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. uur ds. Bakker van IJmuiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijer-ng. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur ds. Luuring van Hazerswoude en n.m. 6.30 uur ds. Hofstede van Noordwijkerhout. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 ïur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds- Hartwigsen uit Leiden en n.m. 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. u.erk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. J. v. Herksen uit Hillegom. Eed. H. Avondmaal. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 uur dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. Nauta van Woubrugge en 's avonds 6.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong.- NOORDWÏJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds Hospers. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uui Ds. Kcers NOORDWIJK BINNEN. Ned Herv. Kerk: v.m. 10 en a.m 2.30 uur Ds. v. Haaf ten. 's Nam. Bed. H. Doop. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 4 uur ds. A. M. Donner, em.-pred. te Den Haag. NOOR^WIJKEPTTOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur, ds. J. Eringa van Woerden. Geref Kerk: v.m. 9.30 eu n.m. 6.30 -uur Preeklezen. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. F. A. v. d. Heyden, Em.-Pred. van Wassenaar. 3e Coll. voor de ver strooiden in Ned. Oost-Indië. OUDEWETERING. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré (Bed. H. D.). Nam. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. 's Morgens H. A. en 's avonds H. A. en Dankzegging. SASSENHEIM Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur ds. Boeijinga. Coll. Hulpbeh. Studenten. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerkv.m. 10 uur ds. A. A. Dönszelmann van Amsterdam en n.m. 5.30 uur ds. Ysbrand van Terheiden. Kievitskerk: v.m. 10 uur ds. Hoogen- huyze van Amsterdam. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. Schilder van Oegstgeest. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Lysen. Geref. Kerk: v.m. 9,30 uur de Eerw. heer De Bruyne, Cand te Leiderdorp en 's avonds 6.30 uur ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savoüds 6.30 uur Dr. Ubbink. j p U 3C3 Ons Babbelhoekje. 2g==«S=^S=5ê=?S===?€==€S=§C3 Beste Jongens en Meisjes! We zullen maar dadelijk met het be antwoorden der briefjës beginnen. „Cornelis de Wit," Verleden week kon ik je tot mijn spijt niet meer antwoorden, vriendje, omdat jc briefje te laat was. Dat trof niet erg. hè? Juist met je ver jaardag ziek zijn - alt niet mee. 'k Hoop dat nu dj hoofdpijn ook verdwenen is en je weer heelemaal beter bent. Dus je hebt toch wel een goede verjaardag gehad? Wat heb je voor cadeautjes gekregen? Vertel je mij dat volgende week lens? „Piet Hein". Zoo af et toe vind ik het toch wel vinnig koud hoor. Vandoa.g (nu de lente begint) is het ook ver van warm. Dus jullie hebben nog niets van dat jon getje gehoord? Misschien is het al in orde, want men laat zoo n kind toch niet zonder hulp, inoet je maar denken. Zijn jullie al zoo dapper aan het rooien ge weest? En jii ook flink g-holperi zekerI Gaat je broer naar een tuinder hij jullie in het dorp? Heb er nog al moed op, dat je verhoogd zult worden"7 Je rappor ten zijn altijd nogal goed, Ia 't ni°t? „Rie". Dat dacht ik wel. Een beetje ge vaarlijk lijkt me dat spelletje ook wel. Me dunkt, dat er wel meer kinderen wa ren, die zich een bet je -ebrand zullen hebben. Wat leuk dat J. gefotografeerd is. Dat i3 altijd prettig als er iemand in de familie is, die een fototoestel heeft, 't Ge beurt allicht nog ef ns gauwer 'at je ge kiekt wordt. Vertel je mij volgeode week hoe het portret is .ïitg"-vaVen? „Korenbloem en Geranium". Dan heb jij een aardig reisje" gemaakt, Geranium. Was het nogr.i goed weer en hoe lang ben je in O. gebleven? Ging je zoomaar eens of was er iets bijzonders aan de hand? Wie is er met je mee geweest? Je ziet, dat je mij nog heel wat kunt vertellen van je reisje. Nee, ik ben nog niet in Voor schoten geweest. Dat zal wel zomer wor den, eer dat gebeurt. Maar dan vind ik het ook veel aardiger. Dank voor jullie raadsels. Ik zal ze zoo gauw mogelijk plaatsen. „Vergeet-mij-nietje". Je bent hartelijk welkom in ons clubje, meisjelief. 'k Hoop dat je maar lang en trouw met ons mee zult doen. Hoe komt dat aan je arm? En kun je merken dat je al wat vooruitgaat? Is het de linker of de rechter? Je schuil naam is best hoor, er was op het oogen- blik geen Verg.m.-nietje in onze familie, 't Kan immers best, dat jullie met z'n drietjes in één enveloppe inzenden. „Reseda en Rozeknopje". Ik dacht het wel dat het raadsel bij mij niet zoek ge raakt was, want ik kon mij niet herinne ren het gezien te hebben. Maar nu be grijp ik hoe de vork in de steel zit, en nu is de zaak in orde ook. 'k Heb het nu ont vangen en nagezien, en hoop het volgende week een plaatsje te geven, 't Geeft niets hoor, op wat voor papier je mij schrijft. Al is het maar gewoon een blaadje uit een schrift,dan ben ik er al tevreden mee. „Rozefine en Larijne". Ik vond het net zoo leuk als jullie dat je Zondagavond in de kerk was. 't Is zoo echt gezellig dat ik zoo nu en dan eens wat babbelhoekers ontmoet, 't Was alleen maar zoo jammer dat het zoo kort duurde. Als ik weer eens in de kerk ben, komen jullie mij dan weer goeden dag zeggen? Verleden week heb ik jullie gemist. Er scheelde toch niets aan? Ik raak zoo gewend aan jullie brief jes, dat ik ze echt mis als je overslaat. Deze week was het ook een heel gezellig briefje. Ik kon wel merken, dat jullie er slag van hebben. „Klaproos". Hartelijk welkom in onze kring, meisje. Wij vinden het allemaal prettig als er nieuwe babbelhoekers hij- komen. Zoo, dus jullie zijn met z'n ach ten. Ben jij de oudste? Als moeder niet erg goed is, zal ze wel dubbel blij zijn, dat jij haar al zoo goed kunt helpen. Wat prettig dat je al een mantel en een jurk voor jezelf hebt gemaakt. „Boschviooltje". Leuk hoor, dat er weer een vriendinnetje van je meedoet. Je weet het, we hebben de babbelhoek graag groot. Laat ik je alvast maar hartelijk felici teeren met Pa's verjaardag en we hopen dat hij maar weer snoedig heelemaal be ter zal zijn. Wat naar voor je broertje. Heeft hij er vee4 pijn in? Ja, als er iets gekneusd is, moet men geduld hebben eer het weer beter is. „Waterlelie". Je hebt gelijk, 't begin van de lente was niet bijzonder mooi. Maar laten we een beetje geduld hebben, wie weet hoe gauw het lenteweer nu ook komt. Er zijn hier ook veel zieken. Welk examen moet je doen? Het M.U.L.O.? Zie je er erg tegen op? Of geven je goede rap porten je nog al moed? „Alpenroos en Gentiaan". Nog wel gefe liciteerd met vaders verjaardag, hoor! Was het een prettige dag? En is Gentiaan nu ziek? Wat scheelt ze? Griep? Het bes te er mee, hoor! „Theeroosje". Jullie zelf schrijven ook altijd leuke .briefjes en dan kan het ant woord ook wat grooter worden. Dat was een prettig werkje dat jullie voor mees ter doen mochten. Ja, er zijn hier ook veel zieken. Mischien als het weer wat mooier wordt, dat het dan weer wat beter gaat. Dat begrijp ik dat de meisjes uit de hoog ste klasse dat fijn vinden, als ze in de eerste klas mogen opletten. Wat een klei ne bengels, hè, om dan dadelijk zoo on deugend te zijn. Dus jij houdt wel van de schoonmaak. Alpenroos schreef dat G. ziek was. Daarom was ze zeker niet op school. Volgende week hoop ik een raad sel te plaatsen. „Woudlelie". Wel, wel, wat een dame wordt jij! Er zoo maar een zit- en een slaapkamer op na te houden. Dan wor den voortaan de briefjes vöor mij zeker in de zitkamer geschreven, is 't niet? Die piano's ken ik wel; zij zijn heel aardig, hè? Ja, met de schoonmaak komt er al lerlei rommel voor den dag, die opge ruimd moet worden. Leuk, een trui te dragen die je zelf gebreid hebt. Vooral, als het werk zoo goed is uitgevallen. „Boterbloem en Madeliefje". Ik had jul lie gemist, maar hen blij dat je er nu weer bent. En hebben jullie je speelkast netjes schoongemaakt? Zoo, is B. ziek geweest? En nu weer beter? Gelukkig maarl Ja, dat was een heerlijk tochtje, dat ik toen gemaakt heb. Vind je het niet prettig, dat je mag gaan fietsen? Ik vind groen ook een heel mooie kleur. Heb je mooie patronen voor kussens? Haken doe ik ook heel graag, maar breien niet. Dus je ziet, ik denk er net eender over als jullie. Dank voor de raadsels. „Pioenroos en Seringentak". 't Kan ook niet altijd een lange brief zijn, dat begrijp ik best. Wat leuk hè, dat ik Zondag 4 babbelhoekers tegelijk zag. Hoe gaat het met P. in haar nieuwe omgeving? Daar vertelt ze mij volgende week zeker wel van, is 't niet? Was P. bij je op visite, Seringentak? „Cornelis de Wit". Twee brieven, dus twee antwoorden deze week, Cornelis. 'k Ben blij, dat je weer heelemaal beter bent, en nu weer geregeld kunt meedoen. Zoo, zijn ze thuis allemaal niet goed geweest? Zeker griep gehad, is 't niet? De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Moei verloren, alles verloren. Onder- deelen: Land, Ransel, Merel, Vlas, Lood, Moeder, Vrees. 2. Jas, aal, sla. 3. Voor de slaap. 4. Om op te zetten. 5. Indië, Ierland, Spanje. En hier volgen de nieuwe raadsels: Mijn geheel bestaat uit 35 letters, die tezamen een spreuk vormen. 3, 5, 16, 11 is geen ja. Een 8, 10, 23, 9 is een vogel, die veel in het water is. 4, 21, 22, 35 is kleverig en taai. Een 1, 33, 19, 31, 2, 7 is een vogel. 29, 24, 19, 25 is een jongensnaam. 6. 12, 21, 9, 21 is het tegenovergestelde van oorlog. 12, 27, 28, 29 is deerlijk wanneer men moe ia. 20, 18, 19, 4 zit in hst brood. 26, 13, 32, 15 komt uit de schoorsteen. 17, 34, 30, 29 is een ander woord voor overblijfsel. 2. Ingezonden do» r Batavier. Koffie die koud is, en drie 'agen oud is, hoe heet men die? 3. Hoe kan men des zomers het kalfs- vleesch goed houden? 4. Men eet het niet, men drinkt het niet, en toch smaakt het velen goed. Wat is dat? 5. Ingez'. door Korenbloem en Geranium. Verborgen jongensnamen: Toen hij over de brug in de sloot keek, viel zijn pet er in. Hij wist met de banjo handig om te gaan. Jullie mogen allen rijden in de kar; elk op zijn beurt. Ziezoo, jongelui, jullie kunt weer voor uit. Veel succes bij het werk hoor! Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. HOOFDSTUK 10. Bertha's ziekte. „Slaap maar lekker", had moeder ge zegd, maar 't was al drie uur in den nacht, en nog had Bertha den slaap niet kunnen vatten. Ze lag maar om en om te woelen, zon der een oogenblik rust te kunnen vinden. Toen ze naar bed ging, was ze ijskoud geweest en ondanks de kruik en moeders warme mantel was ze dat wel een paar uur gebleven, maar nu was ze warm, o zoo warm. Haar hoofd en handen gloei den verschrikkelijk en ze had wel op wil len staan om weer wat koeler te worden, maar toen ze het probeerde, kon ze niet, 't was alsof haar beenen van lood waren. Kreunend liet ze zich weer achterover vallen. O, kwam moeder toch maar eens bij haar, ze was zoo alleen. Ze probeerde moeder te roepen, maar haar stem was heesch, zij kon bijna geen geluid geven. Toen wilde ze Cato wakker maken. Ze trok aan haar arm, maar Cato bromde wat in haar slaap, rukte zich los, keerde zich om, en sliep weer even rus tig door. Bertha'deed geen nieuwe poging meer om haar wakker te krijgen, ze zou maar wachten tot moeder kwam. Maar o, wat viel dat wachten haar lang. En ze voelde zich zoo ziek. In haar onrustig hoofd kwam de eene gedachte na de andere. Nu eens was het als zag ze Emmy en Nora. Zou ze nooit meer naar hen toe kunnen gaan? Dan weer dacht ze aan juffrouw Rijsdam. Wat was „haar juf frouw" toch altijd lief voor haar geweest. Qok aan vader dacht ze. Vreemd, nu ze ziek was, voelde ze geen boosheid in haar hart tegen vader. Half onbewust vouwde ze haar handen en bad: „Lieve Heere, wilt U voor vader zorgen? Wilt U geven dat vader niet meer drinkt en goed is voor moeder en voor ons allemaal?" Eindelijk werd het licht, maar toen de morgen aanbrak, lag Bertha niet meer naar moeder te verlangen. Ze lag in hooge koorts die haar onbewust deed zijn, van alles wat er om haar heen gebeurde. Be neden in het kamertje klonk gerucht, moeder was opgestaan. Toen ze zich aan gekleed had en de thee klaar was, riep ze aan de trap, zooals ze gewoon was iederen morgen te doen: „Bertha, sta je op, het is tijd." Anders was Bertha altijd dadelijk wakker en gaf ze op het eerste roepen een opgewekt „Ja moeder" ten antwoord. Maai' nu hoorde moeder niets. „Bertha" riep ze nog eens, en toen nog een keer „Bertha". Moeder £.ing het trapje op. Wat sliep dat kind van morgen vast; o ja, dat kwam zeker, omdat ze zich gisteravond niet erg goed gevoelde. Wordt vervolgd). Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEFIKA-LIJN. BREEDIJK, uitr., p. 22 Lizard. ROTTERDAM. Midd. Zee n. Rott. 23 te Napels. NIEUW AMSTERDAM, N. York n. Rott, 26 (v.m.) te Plymouth verwacht. VOLENDAM, Rott. n. N. York, 22 van Halifax. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, Hamburg n. Rott. 23 te Antwerpen. BILLITON, thuisr., p. 22 Perim. RANDFONTEIN, thuisr., 23 te Rott. SUMATRA, uitr., 22 te Algoabaai. PARANA, thuisr., 21 (11.24 n.m.) 140 mijl Z. v. Lands End. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND, thuisr., 22 te Accra. CERES, thuisr., 22 v. Las Palmas. SCHELDESTROOM, thuisr,, 22 v. Libre ville. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. GELRIA, uitr., 22 v. Cherbourg. ORANIA. thuisr., p. 23 Freshwater. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KERTOSONO, 23 v. Rott. te Londen. MENADO, thuisr., p. 22 Pt. de Galle. TJERIMAI, thuisr., 23 (2 n.m.) te Mar seille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT, thuisr., 23 (9 vjn.) v. South ampton. SLAMAT, uitr, 23 v. Southampton. MADIOEN, uitr., p. 23 Gibraltar. TJERIMAI, thuisr, 23 (6 n.m.) v. Mars. CHR. HUYGENS, uitr., 22 v. Colombo. KARIMOEN, thuisr, 23 v. Pt. Said. MOENA, uitr., 23 v. Suez. RADJA, thuisr, 22 v. Marseille. RIOUW, uitr., p. 23 Gibraltar. SALEIER, thuisr.; 22 te Belawan. KON. PAKETVAART MIJ. THEDENS, Rott. n. Batavia p. 22 Peniche.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7