geereh, doch wien ontbrak de deernis met het verlorene. Aan wiens indivi dualisme de wereld niet voldoende hoeft, doch dat moet worden aange vuld door het sociale, omdat enkeling en gemeenschap beide hun rechten hebben. Uit het Sociale Leven. REGELING OUDERDOMSPENSIOEN VOOR ALLE ARBEIDERS IN STUDIE GENOMEN. In de laatste algemeene vergade ring van het R.-K. Werkliedenverbond werd een voorstel van „St. Raphael" aangenomen, waarbij het Verbonds- bestuur werd opgedragen „een doel bewuste actie in te zetten ter verkrij ging van een behoorlijke pensioennee- ring voor alle werknemers". Het Verbondsbestuur, dat zich niet ontveinsde de moeilijkheden aan de verwezenlijking van dit ideaal verbon den, achtte het wenschelijk een com missie te benoemen, welke omtrent de uitvoerbaarheid van het gevraagde zou hebben te adviseeren. Het vond bereid in die commissie zitting te ne men de heeren: J. B. van Dijk, lid van de Tweede Kamer der Saten-Generaal, Voorzitter van den Raad van Toe zicht op de Rijksverzekeringsbank; J. G. Suring, lid van de Tweede Ka mer; J. A. Kolkman, Penningmeester van het Verbond; H. C. Venings, hoofd bestuurslid van „St. Raphael", lid van de Commissie van bijstand van het SpoorWeg-Pensioenfonds; G. J. Jong hoofdbestuurslid van den Ned. R.-K. Grafischen Bond en B. N. Loerakker, hoofdbestuurslid van den Ned. R.-K. Landarbeidersbond. Als secretaris- rapporteur werd toegevoegd de heer H. W. Mulder, ambtenaar van het Verbond. Deze week werd de commissie door den Voorzitter van het Verbond geïn stalleerd. Bij die gelegenheid bracht de heer de Bruijn namens het Ver bondsbestuur een speciaal woord van dankt aan de heeren Van Dijk en Su ring voor de bereidwilligheid om aan dezen commissorialen arbeid te wil len medewerke,n. De commissie wacht een verre van gemakkelijke taak. De heer de Bruijn sprak den wensch uit, dat het de commissie echter binnen niet al te langen tijd zou mogen ge lukken bevredigende voorstellen bij het Verbondsbestuur in te dienen. De arbeider, die zijn beste jaren in dienst stelde van de productie en daardoor van de gemeenschap, mag ongetwij feld aanspraak maken op een behoor lijk verzorgden ouden dag. Tot voorzitter der Commissie werd aangewezen de heer Suring. Nadat overwogen was welke krach ten de commissie zich zou hebben te assumeeren, werd verder na eenige besprekingen besloten de' taak der commissie als volgt te omschrijven: Te onderzoeken of en zoo ja, op welke wijze een behoorlijke regeling van het Ouderdomspen sioen is tot stand te brengen voor al len, die in den zin der Invalicliteits- en Ongevallenwet arbeiders zijn. En te onderzoeken welke de ge middelde financieele lasten zouden zijn per arbeider van ©en behoorlij ke regeling resp. van minder af doend© regelingen. De Commissie besloot in de volgen de vergadering aan de hand van na der op te stellen vraagpunten een aanvang te maken met haar algemee ne beschouwingen. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Beknopt overzicht der Raadsvergadering. In de vergadering van 22 Maart her dacht de voorzitter met enkele woorden het overleden raadslid den heer J. J'. Groo- tendorst. De leden hoorden deze woorden staande aan. Het nieuwe lid van den Raad de heer A. Keijzer werd toegelaten en als zoodanig beëedigd. Van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade werd aan de Julianastraat 74 M. bouwgrond verkoclV, t.w.aan de heeren Th. J. J. Dijkman, A. Aarssen, A. B. Abbema en C. Bijland. Het vermenigvuldigingscijfer der plaat selijke inkomstenbelasting voor liet be lastingjaar 192.S'29'wérd bepaald op 0.75. In principe werd besloten tot liet be straten van de Zuidkade tot aan de fa briek van den heer Nijhof. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten tot overdracht in eigen dom, beheer en onderhoud van de Zijde aan de Provincie. Op het verzoek van de Feestcommissie 1919 e.a. om over te gaan tot aanschaffing van een verplaatsbare muziektent werd afwijzend beschikt. Eveneens werd besloten tot een belang rijke vergrooting van de Rijkstuinbouw school. Aan B. er W. werd machtiging verleend om te adviseeren tot plaatsing van de ge meente in de 6e klasse van de tabel voor de personeele belasting. Onder dank werden aanvaard de vier geschilderde glazen in het nieuwe Raad huis, welke aangeboden zijn door den Bond van Plantenhandelaren en de fa. Goedewaagen. Het bestuur der vereeniging voor Boskoopsche culturen deelt mede, dat de Hortensia-trekproef gehouden zal worden op 11, 12 en 13 April a.s. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen: 1 huissleutel met ring, 2 portemonnaies met inhoud en 1 belastingrijwielmerk. HILLEGOM. De Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Hilegom, vergadert Woensdag 26 Maart a.s. des avonds half acht in de Juliana- school. Ds. Grolle houdt Bijbelinleiding en als spreker hoopt op te treden de heer A. Broen, Bondspropagandist. In „Patrimonium" had Donderdag avond de propagandavergadering plaats van de vereen. Het Hoogeland. De leiding der vergadering berustte bij den heer I. C. Baas. Deze liet zingen Ps. 68 10 en ging voor in gebed, waarna hij naar aanleiding der gelijkenis van den verlorenzoon den spreker, den heer Hof stede, bij de vergadering inleidde. Hierna verkrijgt de heer Hofstede het woord en zet eerst het doel der vereen, uiteen, n.l. de reclasseering, of de geval len mensch weer te plaatsen op de plaats waarvan h ij was afgegleden. Verder geeft spr. een historisch over zicht, over de oprichting der vereen, met de oprichters, waarna het doel en het werk der vereeniging aanschouwelijk door midel van de film worden vertoond. Een drietal kolonies worden op het doek gebracht, n.l. Het Hoogeland, Philadelphia en Opende (Gr.). Als toegift wordt een echte Oranje-film gegeven, het bezoek der Koningin destijds aan Zeelend. Het was een leerzame en nuttige avond; dit werk diet door alle Christenen te wor den gesteund. Versch.eidenen gaven zich dan ook op als lid der vereeniging. Het mooie doel der vereeniging, n.l. de ze delijke en geestelijke opheffing van bede laars, landloopers, van ontslagen gevan genen en voorwaardelijk veroordeelden, werd zeer duidelijk door het gesproken woord en door de film naar voren ge bracht. De heer Hofstede dankte den heer Baas voor de leiding, der vergadering, waarna hij dezen avond met dankgebed sloot. Donderdag' 29 Maart a.s. 's avonds 8 uur wordt in de zaal „Flora" de film Ben-Hur vertoond. Naar wij vernemen is de toestand van den heer W. van Zanten, die j.l. Dins dagavond door de stoomtram werd aan gereden, redelijk wel. Door operatief ingrijpen is de milt ver wijderd; de doktoren geven alle hoop op herstel. KATWIJK AAN ZEE. Onveilig strand. Het strand te Katwijk is onveilig tot Scheveningen op Maandag 26 Maart van 10 uur 30 v.m. tot 2 uur 30 n.m. wegens schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet eerder toegankelijk zal zijn, alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aandui den, zijn ingenomen. Aan het einde der Week Het geruchtmakend© proces tegen de Indonesische studenten, die be schuldigd waren van opruiing tegen het Nederlandsch openbaar gezag, is geëindigd op een wijze, die wel voor velen een verrassing zal geweest zijn: zij zijn door de Haagsche Rechtbank vrijgesproken. In hoeverre een derge lijke uitspraak te betreuren of toe te juichen valt, staat niet aan ons te be- oordeelen: de rechtbank heeft ge sproken, en daarmee is de zaak voor- loopig uit, totdat, omdat de Officier van Justitie in hooger beroep is gegaan d© uitspraak in hooger instantie volgt. Het moge een ietwat pijnlijken in druk maken indien de S.D.A.P. haar zaak met die der Indonesische stu denten vereenzelvigt en de eer der vrijspraak voor haar partijgenoot Duys opeischt, er vallen in deze uit spraak der Rechtbank wel eenige be langrijke momenten te waardeeren, en wel in de eerste plaats dat op nieuw gebleken is, dat we 'n moedige en onafhankelijke rechtspraak hebben, die niet vraagt naar opportuniteit, die haar uitspraak niet laat afhangen van den indruk dien zij in den lande zal maken, doch die zuiver oordeelt naar hetgeen zij als recht meent te moeten zien. In de Tweede Kamer is deze week een zaak aan de orde geweest, die met de beweging der Indonesiërs voor na tionale zelfstandigheid ©veneens sa menhangt. De sociaal-democraat Kleerekoper heeft geïnterpelleerd over de doodstraf in Indië en daarbij na tuurlijk een pleidooi gevoerd voor de afschaffing daarvan. De meerderheid in ons parlement was evenwel ver standiger en heeft de motie, waarin deze interpellatie uitliep, verworpen. Het ontwerp inzake de belasting voor uitwonende Nederlanders, dat thans alleen maar betrekking had op het successie- en schenkingsrecht, is opnieuw aan de orde geweest en in beginsel door de Kamer aanvaard. Toch is bij art. 2 de zaak weer ge strand en de Minister van Financiën heeft nogmaals schorsing der beraad slagingen moeten aanvragen teneinde de door de Kamer gewenschte wijzi gingen in zijn ontwerp aan t© bren gen. Ten laatste is het den stuurman gelukt zijn scheepje in behouden ha ven t© doen aanlanden, zij het dan ook dat het in den storm heel wat averij geleden heeft. Te Genève vergaderde de voorberei dende ontwapeningscomm., di© zich hoofdzakelijk bezig hield met de Rus sische voorstellen. Dez© zijn een punt van ernstig© discussie geweest, Litwi- nof kan zijn „kapitalistischen" mede gedelegeerden niet verwijten, dat ze er zich met een Jantje van Leiden heb ben afgemaakt. Ja, zelfs rijst de vraag of zij niet te veel eer aan deze voor stellen bewezen hebben, die in zoo flagranten strijd zijn met de gestie van de Sovjetregeering. De Engelsche afgevaardigde Lord Cushendun oefende scherp© critiek op deze voorstellen, en eveneens onze landgenoot Mr. Rutgers. Merkwaardig is echter de bijval, dien ze vonden bij den Duitschen gedelegeerde, hetgeen echter zeer verklaarbaar is. De geal lieerden hebben Duitschland gedwon gen zich t© ontwapenen; geen wonder daarom dat het deze eenzijdig© door een algemeene ontwape ning gevolgd wil zien en de Sovjet- voorstellen bijvalt. Op sociaal gebied is in Duitschland de rust nog steeds niet teruggekeerd. Het eene conflict volgt op het andere. Thans is het het spoorwegpersoneel, dat ©en loonactie begonnen is. Wel heeft de scheidsrechter een uitspraak gedaan doch deze is door het perso neel verworpen. Dus nu is het wach ten op de bindenüverklaring. En temidden van de politieke en sociale verwarring is in de afgeloo- pen week het eeuwfeest van den grooten Noorschen schrijver Hendrik Ibsen gevierd. Dien geweldige, die als een boetprofeet in zijn „Brand" en zijn „Peer Gynt" de menschheid toe riep, zich persoonlijkheid te too- nen en met het beginsel niet te transi- Leidsche Penkrassen. Amice, 'k Moet je ditmaal eens iets vertel len van een voorval in mijn omgeving 't Was een beste jongen. Hij was lief voor zijn moeder, na tuurlijk wel eens ondeugend als an der© jongens, maar wilde toch wel naar bestraffing luisteren. Hij keerde telkens berouwvol naar zijn moeder terug. Maar hij had een leelijk gebrek, dat kon hij maar niet afleeren. Zijn moeder had het al heel wat tranen gekost. Nu moet je weten, Amice, dat zij weduwe is en het niet breed heeft. Zij is wel eens van anderen afhankelijk. Niet dat zij 't brood voor zich en haar jongen moet bedelen. Neen, dat niet. Maar je begrijpt, zoo'n vrouw alleen £an toch niet voor alles zorgen, daar komen van di© voorvallen, dat zij zegt tegen buurman: Zeg Jan, je gaat toch daar en daar heen, zou je voor mij dat niet even willen doen. Nu is het een edel mensch, nooit hoor je iets onbehoorlijks, al zeggen d© menschen ook wel eens kwaad van haar. Maar dan zeg ik altijd maar, 't is het best© om de naaste buren te hooren. Als er één wat weet, dan moe ten die het zijn. Tien tegen een, dat je dan het goede hoort. Zoo zeggen ze ook dat ze nog al op d'r stuk staat in d'r huishouden. Daar zijn van die dingen die ze bij haar de deur Piet in krijgen. Je weet wel dat er tegen woordig allerlei nieuwigheden zijn, nou ja, waai; op zichzelf niets tegen is, maar die een mensch toch best missen kan. Nu heeft vrouw Jansen, de vast© gewoonte om te zeggen: in mijn huisje komt dat niet. 'k Kan 't mensch geen ongelijk geven. Maar met dat al, ziet 't er bij vrouw Jansen toch maar altijd netjes uit. Ivraak-helder en alles op tijd. Ze zingt en maakt op d'r tijd eens een praatje, maar nooit is er iets op d'r gedrag aan t© merken. Alleen zeggen d© buren dan, j© kunt dat mensch nu maar nooit be wegen om van d'r gewone doen af stand t© doen. Maar, zoo voegen ze d'r dan vaak bij, per slot van reke ning is dat haar zaak en 't schijnt toch nog zoo verkeerd niet te wezen. Maar om nu op d'r jongen terug te komen, moet ik je eerst nog iets an ders vertellen. Daar is een tijd geweest, dat vrouw Jansen het niet breed had. Ze had voor veel te zorgen en haar jongen had verzorging noodig. Die moest wel eens wat hebben dat zij hem niet kon geven. „Weet j© wat zeiden d© bu ren, „kom jij maar hier best© jongen, en eet jij maar met ons mee". Vrouw Jansen zag dat wel, en 't ging haar aan d'r hart. Daar was daar zooveel, dat haar niet aanstond. Daar heb je in de eerste plaats dat de buren niet gewoon waren te bidden of te danken. Niet zoo kwaad bedoeld, volstrekt niet omdat ze de gave verachtten of den Gever minachtten, neen, maar zij wa ren de meening toegedaan, dat je de dankbaarheid in heel je leven moet toonen. Ongetwijfeld juist, maar vrouw Jansen zei terecht, dat ook ons „dank je" aan de menschen, iets meer dan een phras© is, zal het goed zijn. Dan, er kwamen daar wel eens ge rechten op tafel, die voor haar jongen heelemaal niet goed waren. Voor de kinderen van de buren ook wel niet, maar daar kon zij niets aan doen, die moesten dat zelf ten slotte weten. Vrouw Jansen zag 't met bezorgdheid aan en dacht, als ik eenmaal maar eens zoover ben, dat ik geheel voor al les zorgen kan, dan blijft m'n jongen bij me. Nu is d© bengel groot geworden. Moeder kan nu voor alles zorgen. Zij heeft, volop thuis en zorgt met voor beeld igen ijver, dat alles zoo netjes mogelijk er 'uitziet. En smakelijk als alles is, neen maar, 't is om er ja- loersch op te worden! Natuurlijk is het niet alles als bij de buren. Er zijn dingen, die nu eenmaal niet op de tafel van vrouw Jansen hooren, en di© ko men er niet ook! Maar de jongen heeft één gebrek. Hij kan maar niet zijn mondje zet ten naar móeders heerlijke gerecht. Gedurig krijgt, hij een bevlieging en meent dat het bij de buren toch maar veel beter is. Of het lekkerder en be ter is, daar vraagt hij niet naar. Zijn smaak is nu eenmaal zoo. Maar jongen, zegt z'n moeder dan, jij behoort toch bij je moeder thuis. Jij moet toch je aan orde en regel wennen, maar bovenal je moet ge hoorzamen. God heeft je hier ge plaatst en wil regel ook in het gewo ne leven. Maar moeder, is dat nu zoo erg, zegt dan de bengel. Wat geeft dat nou, als ik het daar nou gezelliger en KOUDEKERK. De kinderen der hoogste klas van de Chr. school a. d. Rijndijk (Hoofd de heer E. Bersma) hadden van de wedstrijd in teekenen voor gewone en nijverheidsscho len, uitgeschreven door de Nederlandsche kleurvervenfabriek t.e Doorn, teekeningen ingezonden. Welk een verrassing was het, toen heden alle teekeningen met een prijs werden bekroond, waarbij drie eerste prij zen. Een mooie aanmoediging voor de kinderen meteen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school aan den Rijndijk (Hoofd de heer E. Bersma) de heer P. Boet, te Axel (Z.) Evenals in omliggende gemeenten is alhier de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer, onder het vee uitgebroken. De ziekte bepaalt zich nog tot het vee van één landbouwer en naar het schijnt ge lukkig nog niet van ernstigen aard. Dekeuring voor den dienstplicht lich ting 1929 zal voor deze gemeente plaats hebben op 28 April a.s. des voormiddags te kwart voor 10 uur, in het Raadhuis, Raadhuisstraat 102, Alphen aan den Rijn. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau zijn deze week 54 personen als werkzoekend ingeschreven, t.w. 9 losse arbeiders, 17 Landarbeiders, 26 vis- schers, 1 opperman en 1 kantoorbediende. OEGSTGEEST. Chr. Nat. Werkmansbond. Geheel anders dan wij gewoon zijn, heeft de Chr. Nat. Werkmansbond een propa- ganda-avond gegeven in „Irene" op j.l. Donderdag. Hiertoe waren een groot aantal leden en genoodigden samengekomen. De samenkomst werd door den voorz., den heer A. de Leeuw, geopend met ge bed, nadat gezongen was Ps. 89 1 en 7. Bij zijn inleiding, waarin spr. zijn dank baarheid uitsprak verzocht hij voor de zen avond goede opbouwende critiek. Het organiseeren van zoodanigen avond is geen gemakkelijke taak en kan niet an ders dan op bescheiden voet plaats heb ben. Een dankbare medewerking verkre gen wij door de adviezen van den eere voorzitter, Dr. Jansen Schoonhoven- die zich tevens bereid verklaarde Van hetgeen zal worden voorgesteld, een nadere toe lichting te geven. Als inzet werd door alle aanwezigen het Bondslied gezongen en kreeg Ds. Jansen Schoonhoven het woord, die begon met op te merken dat het woord „propaganda" zoo verbazend veel reeds zegt. Propaganda maken is altijd zulk een nuttig werk. Ook dezen avond zal getracht worden om naar buiten te brengen, het geen in onzen bond zit. "A?eds meer dan 25 jaren heeft deze af deeling bestaan in deze gemeente, doch velen weten niet recht duidelijk wat de W.B. beoogt. Spr. gaf daarom een kort overzicht van het bestaan van dezen bond en ving zijn be langrijke mededeelingen aan met een en ander te verhalen vanaf de oprichting in 1890, door Dr. J. Th. de Visser, die nu eere-voorzitter is. Spr. gaf daartoe een duidelijke uiteenzetting van het doel, de werking en den grondslag van den bond. Het doel is n.l.: Het dragen van elkan ders lasten, dat verkregen wordt door het aankweeken van liefde voor Kerk en Va derland, en het behartigen van de stoffe lijke belangen van de leden. De werking wordt verkregen met de opgerichte fond sen voor ziekten, weduwen en weezen en begrafenisfonds. De grondslag is: de be lijdenis van Jezus Christus, de bewerker van 's menschen eeuwig en ook tijdelijk geluk. Vooral zonder dit laatste, den grondslag, kan ook op deze aarde den weg niet gevonden wórden naar het- He melrijk. Een vier-tal tableaux werden voorge steld, waarbij Ds. J. Sch. een korte ver klaring gaf. Jer afwisseling werden eenige voor drachten en samenspraken ten beste ge geven. In de pauze werden wij onthaald op koffie, thee en koek. Er heerschte dan ook een zeer gezellige stemming.. Het voorgestelde, dat door allen met aandacht werd gevolgd, was goed ver zorgd. Uit een en ander bleek ons, dat de voorbereiding tot dezen avond zeer veel inspanning en arbeid heeft gekost, waar voor werkelijk hulde toekomt. smakelijker vindt, dan mag ik dat toch wel doen! Of moeder al smeekt en redeneert het helpt alles niets. Zie, dat is een hittere ellende voor vrouw Jansen. En de jongen. Och, 't is een goeie jongen, maar met een naar gebrek. De stumper ziet niet in, dat hij zich daarmede zelf het ergste benadeelt. In de eerste plaats, ofschoon dat nog niet eens het ergste is, dat zijn ge zondheid en z'n smaak geheel kan bederven. Maar het ergste is, dat hij iets doet waar hij later noodzakelijk berouw over moet gevoelen. Dan kon dat berouw wel eens te laat komen. Zou je vrouw Jansen niet eens wil len helpen? De jongen moest eens over de knie, geloof ik. Zeg dat wel, Amice! Maar nu eens iets anders. Weet je wel, Amice, dat j ij nu eigenlijk die kwajongen bent. Ja, kijk nu maar niet zoo onnoozel. Moet ik je misschien nog eerst je ooren eens flink wasschen voor je weet wat ik bedoel. Kom, ik zal je dan maar eens ge ducht onder handen nemen. Eiken keer dat jij weigert om de eigen krant te verkiezen voor de neu trale, doe jij precies hetzelfde, wat die kwajongen van vrouw Jansen doet. Jij vindt het veel leuker om in de neutrale krant verschillende din gen te lezen, die je ook in je eigen krant kunt lezen. Maar zoo stiekum, vooral niet openbaar, want je weet wel, dat moeder dat vreeselijk zou vinden, geniet je van de kolommen, waarin breed wordt verteld vaa JBöfc De tableaux werden met afwisselende kleuren prachtig electrisch belicht door den heer M. Kort. Het is ons niet moge lijk, hier alles te beschrijven, doch wij kunnen wel verklaren dat van dezen avond werkelijk propaganda is uitgegaan. Het laatste tableau stelde voor: de geestelijke gedachte van den Chr. W.B. en was zeker wel het mooiste. De schoon e gedachte: een varend schip, bemand met een drietal stevige schippers, bracht een ieder onder den indruk. Met de kruisvlag in top, zeide Ds. Jan sen Schoonhoven in zijn slotrede, zal het. altijd veilig varen zijn onder Jezus' hoede. Dat wij dit allen steeds voor oogen hou den. Moge God dan medewerken tot op zien naar Zijn Kruisvlag. Spr. bracht nog dank aan allen, die hun krachten en ga ven hebben geschonken voor dezen avond. Er zijn er velen, waarom spr. geen namen wilde noemen. Door een aangename sa menwerking is deze avond bij uitstek ge slaagd. Ds. Jansen Schoonhoven sloot den avond met dankgebed. RIJNSBURG. Opening Veilinggebouw „Flora". Donderdagmiddag had onder groote be langstelling de officieele opening plaats van het nieuwe gedeelte van het veiling gebouw der vereeniging „Flora". Op den aangegeven tijd, te 4 uur, gaf de voorzitter, de heer T. Kralt, het woord aan den architect van het gebouw, den heer Kraan te Oegstgeest, die zeide op de eerste plaats dank te willen betuigen aan het bestuur van Flora voor de opdracht to;t den bouw. Spr. sprak den wensch uit, dat het Flora onder Gods zegen in dit gebouw moge welgaan en Gods zegen on der dit huidig bestuür blijvend moge zijn. Vervolgens kreeg het woord de burge meester dezer gemeente, de heer Bosschie- ter. Spr. wees er op dat men al meerdere malen hier bijeen geweest is voor een zelfde doel. Eerst werd een gebouw ge sticht op bescheiden schaal, daarna 'had een uitbreiding plaats en thans is een 2e groote uitbreiding tot staüd gebraoht. Flora is uitgedijd, heeft enorme afmetin gen aangenomen, heeft een gebouw dat aan alle eischen voldoet. Men vraagt zich wel eens af, hoe het terecht kan komen, hoe kan het een bestaan opleveren? Het moet niet zoo slecht gaan als soms door enkelen wordt beweerd. Doch aan de ac tiviteit van een bestuur is veel gelegen, ook als de zaken meeloopen, als men ge zegend wordt. Men zou enkele jaren gele den nooit gedacht hebben zoo iets tot stand te kunnen brengen. Spr. brengt dankt voor de uitnoodiging. Ik sta hier, zegt spr., in een eigenaardige positie. Al staat het gebouw onder Oegstgeest, we zijn toch geheel verbonden aan Flora, we voelen ons biet Flora Rijnsburgers. Spr. wenscht het bestuur en de vereeniging geluk met dit gebouw. Het moge thans goed gaan. Laten we dit echter voor öogen stellen, dat op alle terrein de zegen van boven op de eerste plaats noodig is. Dan verkreeg het woord wethouder S. Schoneveld. Spr. brengt allereerst een woord van dank voor de uitnoodiging na mens het bestuur der Groentenveiling en feliciteerde. Flora bij de ingebruikneming van dit gebouw. Ilc word, zegt spr., wel eens jaloersch hij het passeeren van Flo ra. Bij de groentenveiling was het altijd een eenigszins tobben. Dit moet zitten in het bestaan van tweeërlei soort men schen, de vooruitstrevenden en de meer conservatieven. Een vooruitstrevend man weet offers te brengen om een goede ge legenheid te scheppen. Ziet in de veiling de goede richting, ziet daar de publieke markt. Aan de groentenveiling, waar men meer conservatief is, was het veelal een lijdensgeschiedenis. Daar blijft men meer in engeren kring, daar is men van de wenschelijkheid van de veiling niet ten volle overtuigd. Flora daarentegen geeft een ander beeld. Heeft al 2 maal tot uit breiding moeten overgaan. Maakt gele genheid om het afzetgebied te vergrooten. Spr. wil allerminst Flora hierin benijden en hoopt dat anderen een voorbeeld aan Flora zullen nemen. Met den wensch uit te spreken dat deze gelegenheid zal zijn in het belang der gemeente en in dat der leden in hét hij zonder, de vereeniging hartelijk feliciteerend met dit gebouw, eindigde spr. zijn rede. Dan nam de voorzitter, de heer T. Kralt in de bioscoop en op het tooneel te zien was. De uitslagen van de loterij ga je ook wel eens graag na, al heb je dan geen lot, de emotie maak je toch mee. De uitslag en bet verloop van de Zondagssportspelen lees je graag want je bent immers jong. Of moeder bet goed vindt, och wat geeft het. Bovendien moeder ziet het niet. Neen hoor, dat is toch maar fijn dat je zoo stiekum nog eens iets te weten komt. En dan, ijdeltuit als je bent, als er wat bijzonders is, laat je je portret graag in d© krant zetten. Je weet, dat kan je eigen krant niet doen. Even schrijnt het dan binnen, maai* je re deneert dat weg met de opmerking, och wat geeft het ook! Soms maak je het nog erger en wordt nog schijnheilig op den koop toe. Dan beweer je dat je zoodoende tenminste nog menschen bereikt die je anders niet hereiken zou. Of ook, onverbeterlijke egoïst die je Lent, je gaat het gewicht v. papier, of de bladzijden druks tegenover el kaar stellen. Ja, ja ondankbare, ont aarde zoon, je arme moeder kan t jou niet geven, maar daar denk je niet aan. 't Is te hopen, dat in het uur der vergelding, niet naar je wreedheid je vergolden zal worden. Of je deze reprimand© helpen zal? Ik hoop het, maar, gelet op je hard nekkigheid, twijfel ik zeer. Maar dan is het tenminste van mijn verantwoordelijkheid af, want ik litïb je nu gewaarschuwd. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6