Formeele bezwaren zal men tegen de motie niet kunnen aanvoeren. Bij bet overleg tusschen regeering en gou verneur-generaal moet bet leidend be ginsel zijn, dat de bepalingen der rechtspleging in Nederland en in In- dië zooveel mogelijk met elkaar in overeenstemming moeten zijn. Alleen mogen deze bepalingen van elkaar af wijken als de noodzakelijkheid daar van onweersprekelijk is aangetoond, De rechtsgrond voor de doodstraf ligt in baar noodzakelijkheid. Doen nooit is die noodzakelijkheid kunnen worden aangetoond. Het argument, dat de inlanders de afschaffing niet wensclien, is geen argument tegen haar behoud. Hieruit blijkt ten hoog ste een tekort aan eerbied bij de in landers voor het menschenleven. De bewering, dat de doodstraf af schrikwekkend is, gaat in tegen iede re waarneming. Waar de doodstraf be staat, is de misdadigheid grooter, dan waar die niet bestaat. Waarborgen voor den veroordeelde bestaan niet. Er is niet eens een burgerlijke stand, zoodat vaak de identiteit van den ver dachte niet eens vast staat. Vandaar ook rechterlijke dwalingen. Van gratie in den vorm van genade is in Indië geen sprake. Het laatste stuk van de rechtspraak is bij den gouverneur generaal, en daarom een politieke aangelegenheid. De poging van spreke o.m de dood straf afgeschaft te krijgen, staat niet alleen, overal ter wereld worden po gingen in die richting aangewend. Spr. motie beteekent niets anders, dan den wensch der Kamer kenbaar te maken dat in Indië de afschaffing van de doodstraf aan de orde wordt gesteld. De Minister van Koloniën, de heer KONINGSBERGEN, wijst er op, dat over dit onderwerp meer dan eens van gedachten gewisseld is. In sprekers standpunt dat hij vroeger uiteenzette, is nog geen verandering gekomen. Forme bezwaar tegen de motie is er niet liet gezwaar van den minister is, dat het voor Nederland niet wen- schoüjk Is, in dezen invloed uit U oei enen.Indië zou daarvan niet zijn gediend.Wanneer die afschaffing thans in overweging werd genomen, zoude dit gebeur »n onder den indruk van abnormale gebeurtenissen. Er zou den andere motieven achter gezocht worden, dan ten gr on 'slag liggen aan de bedoeling van den voorsteller der motie De vergadering wordt verdaagd tot hedenmiddag 1 uur GEMENGD NIEUWS. Noodlottige vechtpartij. Tusschen den zoon van de wed. II. en elfen van den r A le St. Jacobiparochie bestond al sinds geruimén tijd een veete. Gistermor gen kwam bet tot een vachtpartij, die zoo hoog liep, dat A. met een mes ernstig aan het hoofd werd verwond en in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Leeuwarden moest worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. H. is op transport naar Leeuwarden ge steld. De dader en de getroffene zijn resp. 17 en 30 jaar oud. Motorongeval. Te Steensel kwam de heer P. uit Eindhoven (Woenseli met zijn motor te vallen. Hij werd zwaar gewond naar het R.K. Ziekenhuis te Eindho'ven overgebracht. Veilighcidstoestel voor de onbewaakte overwegen. Men herinnert zich, dat 't vorige jaar in den zomer de heeren Put man en Ringelberg te Kerkrade, een vei ligheidstoestel voor onbewaakte overwe gen hadden uitgevonden, waarmede ze, met medewerking van de Staatsmijnen, proeven konden nemen op den mijnspoor- weg Hoensbroek. Sindsdien werd een ge heel nieuw toestel ontworpen, waarmede eveneens reeds, naar verzekerd wordt. c:."nr'."e proefnemingen gehouden werden, welke zullen worden voortgezet in ("ir-mvni-M v*n fm'orPettnn der Spoorwegen op Donderdag a.s. nabij den- zoisdrn o. V waar r •■•.Is eerder de demonstraties plaats hadden en wederom met steun der Staatsmijnen. Auto op een groep jongens ingereden. Na afloop der protestvergadering tegen de plannen tot samenvoeging van Lim- hurgsche gemeenten heeft Maandagavond te Geleen een ernstig ongeluk plaats ge had. Een autobus, welke mijnwerkers naar de mijn Maurits vervoerde, reed op een groep jongens in. De 16-jarige jongpns K. en O. werden ieder met een gebroken been opgenomen en naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. De 13-jarige S. bekwam een ernstige schedelbreuk. De chauffeur had herhaaldelijk de noo- dige signalen gegeven, doch door de luid ruchtige stemming schijnen deze niet te zijn gehoord. Zou het waar zijn? De N. Koerier schrijft: „Hij was sergeant en had den lande twintig jaar trouw gediend. Toen kwam de tijd voor zijn auto matisch pensioen. Maar hij voelde zich nog jong en krachtig en wilde gaarne nog door dienen. In hoofdzaak, omdat hij een jongen had op de H. B. S., dien hij gaarne nog verder wilde laten leeren, wat hij van zijn pensioen niet kon doen. Een nauw keurige berekening had hem geleerd, dat hij er met zuinig leven nog zou kunnen komen, als hij nog een klein half jaar actief zou kunnen dienen en zijn volle tractement zou kunnen be houden. Dat zou hem een 2000 sche len en hij zou daarmede in staat zijn zijn jongen de begeerde opvoeding te geven. Dies requestreerde bij, doch kreeg nul on het request. De bepalingen ble ken onverbiddelijk en hij moest af vloeien. Maar, wie niet sterk is, moet slim zijn. En zoo kreeg hij een illuster plan. Het was een paar dagen voor den fatalen datum, dat hij zou afzwaaien. De nacht had zijn zwarte kleed reeds over de aarde verspreid. En hij steeg op zijn stalen ros. Maar vergat daarbij met opzet zijn lantaarn. Wat hij hoopte, gebeurde. Hij werd aangehouden en bekeurd. Voor een burger een zaakje van niets, dat den volgenden ochtend door den landrechter wordt behandeld. Voor den militair, de inleiding tot een krijgsraadzaak. Wat dan ook de bedoeling was van den vader., die zoo gaarne zijn zoon wat wilde zien bereiken. Want de bepalingen, die zoo on verbiddelijk zijn aanblijven in actie ven dienst in den weg stonden, zijn ion aanzien van krijgsraadaangelegen heden onverbiddelijk. Zij zeggen, dat een militair, tegen wien een krijgsraadszaak aanhangig is, niet met verlof kan gaan en niet gepensionneerd kan worden Doorkneed in de kronkelwegen van de militaire rechtspleging, wist hij nu de behandeling van zijn overtreding negen maanden te rekken. Toen werd hij veroordeeld tot vijf tig cer.t boete. Maar had intusschen negen maanden activiteitstraktement genoten en de twee duizend gulden die hij voor de toekomst van zijn kind noodig had, op deze wijze eerlijk ver diend. De Griep. Te Fijnaart (N.Br.) heerscht in hevige mate de griep, vooral ook onder de schoolgaande jeugd. In verband hier mede moest de school aan den Langeweg tijdelijk worden gesloten, wijl bijna alle kinderen en het onderwijzend personeel door de ziekte zijn aangetast. Gelukkig draagt de ziekte over het algemeen geen kwaadaardig karakter. Felle brand bij Gorincbem. Tijdens een krachtigen Z.O. wind ontstond in de schuur van den heer A. Aanen te Hoorn aar bij Gorinchem brand. Aan blusschen viel niet te denken. In korten tijd brand de het geheele gebouw tot den grond toe af. De zich daarin bevindende zes kalve ren, tien pinken en veertig varkens zijn alle in de vlammen omgekomen. Een aangrenzend perceel bewoond door cfe weduwe Voogel&ar en 1en heer C. O. Sterk, werd eveneens geheel een prooi der vlammen. Alleen het daar gestalde vee kon worden gered. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdag 22 Maart 1928, des namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling van een raadsbesluit tot verkoop van een woonhuis met tuinland gelegen te Nieuwe-Wetering aan het R.- K. Kerkbestuur van St. Petrus Banden, te Roelofarendsveen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overdracht van den weg Lei denNieuwe Wetering, voor zoover eigen dom van deze gemeente, aan de provincie Zuid-Holland. 3. Wijziging van de verordening rege lende het verkeer op de wegen in de ge meente Alkemade, in verband met een in gekomen schrijven van heeren Ged. Sta ten. 4. Reclames schoolgeld. 5. Reclames Hondenbelasting. 6. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. LI SS 2. (Vervolg vergadering Chr. Oranje ver.). Na deze pauze vangt spr. zijn rede weer aan en wel met het „In naam van Oranje doe open de poort", dat de vroede vaderen van Den Briel in spoedvergadering bijeendrijft, waar spoe dig de veerman Koppestock verschijnt met den zegelring van Treslong. De eisch was niet gemakkelijk; de vroede vaderen zaten tusschen twee vuren: „Alva - Lumey". De hoop die men op een uitweg had, n.l. of er misschien maar weinig watergeuzen waren, wordt met het bekende „wel 5.000 man!" door Koppestock de bodem ingeslagen. Twee afgevaardigden van den Raad worden afgezonden, terwijl reeds vele benauwden de stad ontvluchten door de Zuiderpoort. Het besluit tot over gave bereikt de watergeuzen niet en dus beginnen de watergeuzen zelf al vast maar. Spoedig slaan de vlammen van de Noordpoort omhoog en typeeren het opgaan v.d. dageraad van Neerland's vrijheid. Het duurt den geuzen echter te lang en een scheepsmast moet den poortsleutel vervangen. In levendige schilderij zien wij tenslotte de Zuider poort bezwijken. Ook de Noorderpoort wordt genomen en onder het „Vive les Gueux" stor men de watergeuzen binnen. Zonder het vergieten van een drup pel bloed plantte Neêrlands Vrijheid de voeten aan wal. Walcheren volgt, weldra ook Enkhuizen, waarna geheel Noord-Holland en daarna ook Fries land en Gelderland volgen, en reeds in Juli is geheel Noord-Nederland voor den Prins. Gewonnen 1 Gewonnen I Wel was de zon opgegaan, maar nog veel bloed zou stroomen. Onze vaderen zochten hun kracht in de bid- kamer. Van den Briel begon de Victorie 1 Wat zou gebeurd zijn als God door Zijn bestel die geuzenvloot niet had gezonden. Van toen af zou Holland zijn het rijkste en bloeiendste land van Europa, waar godsdienstvrijheid zou tieren en groeien. Spr. wendt zich nu vooral tot de jongeren om die vrijheid te helpen handhaven in biddend opzien tot God. Spr. beëindigt zijn met veel belang stelling gevolgde rede met een vurig betoog voor Oranje, en oogst den warmen dank van de vergadering. Het is meer dan een fraze dat Uw verslaggever hieraan toevoegt: ,,De afwezigen hadden ongelijk en hebben veel moois gemist". Het was een kostelijke avond, die door Ds. Thomas met dankgebed werd besloten. Op 30 April zal men volgens afspraak zooveel mogelijk vlaggen, alsook op 31 Aug., op welke datum men zal trach ten een bijeenkomst te beleggen in de Ned. Herv. Kerk. Op het haventerrein had gistermid dag een demonstratie plaats met „Lens" brandbluschapparaten van Purmerend. Nadat rijkelijk met benzine, petroleum en teer was gemorst, werd de vlam ge jaagd in opgestelde stellages. Spoedig was' het een geweldige vuurzee, enorme rook- massa's vormende. In een halve minuut was men de vlammen meester. Wij voor ons hadden liever gezien, dat met ingrijpen iets langer was gewacht, totdat n.l. ook het houtwerk brandde. Dan had het vuur meer ziel gehad. Het apparaat is uiterst eenvoudig en wordt gegarandeerd. NIEUWKOOP. „Helpt Elkander" heeft aan zijn le den en begunstigers een overzicht ver strekt over zijn werkzaamheden in de laatste 5 jaren. Leden van 1418 jaar kunnen zich tegen een contributie van 5 cent en 10 cent per week, een wekeliik- sche uitkeering verzekeren van resp. 3 en ƒ6 per week, gedurende 13 weken en daarna nog een uitkeering van 1.50 en 3 per week, eveneens gedurende 13 we ken. De heer Mulder ving een edelkarper van 28 pond en een van 24 pond. NTFUWVFEN. De heer S. kwam met de fiets ernstig te vallen, waardoor zijn hand gewond en zijn pols verstuikt werd. NOORUWIJK BTNNFN. Hedenavond te 7.30 uur zal in de Ge- ref. Kerk de jaarlijksche bidstond worden gehouden voor het gewas. Als voorgan ger hoopt op te treden Ds. J. C. Brussaard van Bloemendaal. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag reed een zoontje van den heer P. vanaf den Oude Zeeweg per fiets de Hoofdstraat in. Althans hij zou dit doen. Hoe 't kwam, weet hij zelf niet goed, maar met een flinke vaart reed hij tegen het perceel van J. v. Kan en ging toen over het stuur door een ruit. zoodat hij in een kamer terecht kwam. Een won der, dat hij er zonder wonden afkwam, al leen de schrik had hem te pakken. OUDE WETERING. Dinsdagmiddag is een vlet van schipper Oppelaar vanwege den hevigen Zuid-Oos tenwind bij het uitvaren van de Wetering op den wal geslagen. De lading is op het droge gebracht. RIJNSBURG. Mej. de K. alhier is bij het ruiten- zeemen gevallen, waarbij zij ernstige kwetsuren aan een der polsen bekwam. Na voorloopig door Dr. H. G. Jonker al hier te zijn verbonden, is zij ter verdere behandeling naar het ziekenhuis te Lei den overgebracht. Tegen verwachting loopt het de laat ste dagen weer heel goed in den handel. De prijzen zijn zeer goed. Vooral voor Duitschland is er goede vraag. Het koude weer belemmert eenigszins den voort gang waardoor de markt niet overvoerd wordt. Ook uit de koude kassen komen nog geen groote partijen. Betaald wordt per 100 Prins van Oostenrijk 3.303.90, Theeroos 55.10, Murillo 4.204.90, Couronne d'or ƒ4.906.30, Cramoisie Bril- lant 2.60-2.90, La Reine ƒ2.40—3.10, Ro se Cris de Lin 2.30—2.70, Couleur de Car dinal 6.40-6.80, Vuurbaak ƒ6.20—6.40, Rosalia 5.10, Witte Valk 4.90—5.00, Dar win Bartigon 3.403.70, Copland 3.10— 3.80, Sanders ƒ3.30—3.50, Elisabeth ƒ3.90 4.30, King Harold ƒ3.603.90, Anemonen 4.604.80, Narcissen Ornatus 1.301.50, andere soorten Narcissen 1.403.10. Burg. Stand. Geboren: Aaltje, dv. P. Wischmeijer en J. Dubbelaar; Ynske, dv. A. Nijenhuis en J. Oosterom; Catharina Neeltje, dv. J. Heemskerk en N. C. Scho- neveld; Willem, zv. C. Zandbergen en S. M. Schoneveld; Johan, zv. J. J. de Mooy en J. Nieuwenhuizen; Doortje Jannetje, dv. J. Heemskerk en P. de Koning; Jaco bus, zv. J. van Delft en A. van den Eijkel; Pieternella Grietje, dv. A. Noort en F. Monster. Ondertrouwd: Th. van der Meij, jm. 20 j. en E. van Klaveren, jd. 18 j.; C. de Mooy, jm. 25 j. en G. Bloemendaal, jd. 26 j.; J. C. Oudwater, jm. 25 j. en J. W. van Kouterik, jd. 21 j. te Baarn; A. van Eg- mond, jm. 25 j. en A. Heemskerk, 23 j. Overleden: Gerrit van der Meij, 71 j„ wedr. van M. van der Sleet; Hendrik de Wit, oud 64 j.; Angenietje Zandbergen, 80 j„ geh. met Th. Paauw. RIJNZATERWOUDE. In deze gemeente doet zich een ge val van mond- en klauwzeer voor onder het vee van den landbouwer K. Burg. Stand. Geboren: Martinus, zv. Martinus Osterkamp en van Alida Bos man; Maria Theresia, dv. Hendrik Jo hannes Vink en Agnes Catharina Rijke- lijkhuizen. Vertrokken naar: Nieuwveen, J. J. Os terkamp; Alphen 'an den Rijn, Ridder- buurt, Aelt Hoekert en gezin, landarbei der. WASSENAAR Burg. Stand. Geboren: Richard Da vid, zv. C. G. Hogervorst en Th. Gardien; Johanna Christina Theresia, dv. J. J. v. d. Salm en C. Chr. v. d. Kroft; Cornelia Lide wei, dv. W. v. d. Heide en C. Boers; Ja- coba Henderika, dv. B. J. W. Beunders en M. B. G. Pepermans. Overleden: Wilhelmina van der Plas, 78 j. echtgenoote van W. Remmerswaal. Ondertrouwd: H. Jansen en J. M. Bal- tus; P. K. Prosman en B. Rosmolen; B. v. d. Hoorn en N. A. Schuddebeurs. ZEVENHOVEN. Een tweespan voor den boerenwagen, bestuurd door den arbeider T., geraakte op hol. T. viel van den wagen af en brak een paar ribben. Op den gehouden ouderavond der Chr. school aan den Amstel is besloten bij voldoende deelname een excursie voor volwassenen naar het Bijbelsch Museum te Amsterdam te organiseeren. Aan de Hoef zakte op den Stations weg iemand plotseling in elkaar. Door spoorwegpersoneel werd de persoon, uit Sloten afkomstig, naar de wachtkamer gedragen, waar Dr. de Jong de eerste hulp verleende. Per automobiel werd de zieke naar zijn woning vervoerd. A.s. Donderdag, des avonds te 7 uur zal in de Geref. Kerk een bidstond voor het gewas gehouden worden. Voorganger is Dr. J. G. Ubbink. Tot Hoofd der R.K. school is benoemd de heer W. Kerkhof van Sassenheim. —4. Onze gemeente heeft een contract met de gemeenten Nieuwveen en1 Noorden aangegaan om bij eventueelen brand te helpen. Bij den heer V. brak brand uit in een schoorsteen. Door spoedig optreden wist men erger te voorkomen. De veehouder C. de G. geraakte door het schrikken van zijn viervoeter met boerenwagen te water. Gelukkig werd al les op het droge gebracht. Burg. Stand. Bevallen: J. v d. Meer, geb, Hassing, Z. INGEZONDEN. (Bulten veraniwoorL.eiijkiieia aer nedactle.) RECLASSEERINGSARBEID VAN DE GEREFORMEERDE VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. De Gereformeerde Vereeniging voor Drankbestrijding, die door haren 27- jarigen strijd tegen het alcoholisme in het geheele land onder Gerefor meerden bekendheid en sympathie ver wierf, tot in de meest afgelegen dor pen en gehuchten, ziet zich door den loop der omstandigheden een neven taak aangewezen, die zij wel reeds enkele jaren geleden op zich heeft ge nomen, maar die nu in dezen tijd, als een bijzondere roeping met kracht Gp haar komt aandringen, en waar voor zij nu meent de medewerking, den zedelijken en financieelen steun, maar ook de daadwerkelijke hulp in den arbeid, van ons Gereformeerde volk te moeten vragen n.1. voor het werk der reclasseering, het pogen om ontslagen gevangenen weder een plaats in de maatschappij te ver schaffen. Op dit terrein der philantropie is een bonte verscheidenheid van ver- eenigingen werkzaam, waarbij vooral met eere genoemd kunnen worden het reeds meer dan honderd jaren be staande „Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen" en „Het Leger des Heils". Daarnaast hebben we de R.-K. reclasseeringsvereenigin- gen, de Middernachtzending en de ver schillende neutrale en christelijke drankbestrijdersvereenigingen, bene vens een paar plaatselijke Evangeli- satievereenigingen en een afdeeling van Patrimonium. Tot ons leedwezen is de leiding van dat werk der barmhartigheid in „het Genootschap", dat door practische Christenen is aangevangen, nu in 't algemeen in handen van vrijzinnigen, die in verband met de moderne opvattingen van het strafrecht ideeën verkondigen en huldigen, die lijnrecht indruischen tegen onze Schriftuurlijke beginselen, en onze traditioneele, christelijk-theologische begrippen over „schuld" en „straf" en tegen onze Bjjbelsche opvatting over het recht en den plicht der Overheid, met name in het straffen van den misdadiger. Voor Gereformeerden behoeven we dus de noodzakelijkheid niet te betoo- gen, om ons op eigen erf voor dien arbeid zelfstandig te organiseeren. En waar zoovelen dezen arbeid ter hand nemen, willen we onze zorg voor we gens misdaad met den strafrechter in aanraking komende personen beper ken, tot de betrekkelijk weinige Ge reformeerde belijders onder die men- schen, en tot het grootere aantal on der hen, die in onze Gereformeerde Kerken van verschillende formatie, den H. Doop ontvingen. Het is nu een zeer verblijdend ver schijnsel, dat in de laatste maanden verschillende zeer bekende mannen on vrouwen in onze klingen te ken nen gaven dat zij ons in dezen arbeid willen steunen, door celbezoek, patro naat of door vertegenwoordiging in reclasseeringscommissies of reclas- seeringsraden. Allereerst mogen we dan noemen Prof. Dr. H. Dooyeweerd, die veel belangstelling en sympathie voor dien arbeid heeft, en ons over een paar jaren in verband met zijn werk gaarne krachtig wil steunen. Als directe medewerkers mogen w© vermelden: Dr. W. G. Harrenstein en Ds. J. J. Buskes Jr., te Amsterdam; Mevr. M. M. Havelaarvan Beeck Calkoen en Ds. P. Nomes, te 's-Gra- venhage; Ds. N. Buff inga en Ds. D. J. Couvee, te Rotterdam; Ds. H. L. Both en Ds. C. S. v. d. Ven, t© Arnhem; Mr. van Beeck Calkoen en Ds. W. H. Hou- ting, te Leeuwarden; Ds. G. J. Pontier, te Heerlen en Chr. v. d. Heuvel, 2e Kamerlid, Mevr. van SchelvenWil de, t© Haarlem; J. H. Kok. Hoofd der Chr. School te Tiel, e.a. De practijk van dit werk, de daad dezer voorgangers, die in aanraking zullen komen met de diepten der el lende, zal hen vanzelf brengen tot het woord, waardoor zij weer anderen voor dien arbeid zullen trachten t© winnen. Onze Vereeniging is nu d© eenige, landelijke Confessioneel Gereformeer de reclasseerings-instelling, en het is niet gewenscht, en zou bij de Regee ring zeker op bezwaren stuiten als er nog meer Gereformeerde Vereenigin- gen voor dit doel werden opgericht. Om die reden besloten we ons niet tot z.g. „drankgevallen" te bepalen, maar onze zorgen uit te strekken tot alle delinquenten van Gereformeerden huize, ook al zijn ze dan reeds jaren van ons afgedwaald. De steun dien we daarvoor van ons geheele Gereformeerde volk vragen is verschillend. Vóór alles hebben we geld noodig, dat we liefst zouden ont vangen van geregelde contribuanten, om op een zekere basis te kunnen bouwen. Maar ook giften zijn ons zeer welkom. Zijn er Gereformeerde mannen en vrouwen en jeugdige personen, b.v. leden van jongelings- en meisjesver- eenigingen, die zich beschikbaar wil len stellen voor bet winnen van con tribuanten, speciaal voor den reclas- seeringsarbeid, dan willen we dien gaarne voor dit doel inteekenkaarten toezenden. Bovenal hebben we echter noodig mannen en vrouwen, zeer goed ter naam en faam bekend, die met tact en wiis beleid delinquenten kunnen leiden en steunen en daarover toezicht kunnen oefenen en in staat zijn be hoorlijke rapporten over den levens loop, het gedrag en het karakter dier personen en over 't milieu waarin zij hebben verkeerd, aan de Rechterlijke macht te kunnen indienen. Zij die daartoe roeping gevoelen kunnen zich wenden tot den secreta ris onzer Bijzondere Reclasseerings- Commissie, den man, die reeds jaren in dezen arbeid bezig is: P. P. Harten- dorf, Kloppersingel 175 te Haarlem. Contribuanten kunnen zich opgeven aan den laatsten ondergeteekende. Giften worden verantwoord in het Maandblad der Vereeniging, dat aan contribuanten, die minstens een gul den bijdragen, gratis wordt toegezon den. Om aan het werk de noodige kracht hij te zetten zullen we ons later nok wenden tot allerlei lichamen, wier hulp en steun we hierbij niet kunnen entberen: Kerkeraden, Diaconieën en Evangelisaties van Geref. belijdenis, Patrimonium en Vakvereenigingen, die leven uit ons Gereformeerd begin sel, en waarvan we sympathiebetui gingen en steun nu reeds gaarne zul len ontvangen. Voor Leiden geve men zich op bij C. Veerman, 3-Octoberstraat 43a. Ds. W. H. GISPEN, Geref. Pred. le Voorz. Ds. A. M. BERKHOFF, Chr. Geref. Pred. 2© Voorzitter. Ds. J. VAN HERKSEN, Geref. Pred., Secr. C. BUITENDIJK, Nassaukade 73, Am sterdam Penningm.- Adm. Rekening Post- Chèque en Girodienst No. 68800. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, New-Orleans n. R'dam p. 19 Azoren. BLIJDENDIJK, 18 v. R'dam to Phila delphia. DINTELDIJK, R'dam n. Vancouver 19 t© San Francisco. RIJNDAM, New-York naar Rotterdam p. 20 (8.30 v.m.) Start Point. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. AALSUM (thuisr.) 19 v. Marseille. SPRINGFONTEIN (thuisr) 18 te Port SUMATRA (uitr.) 18 te Kaapstad. HOLLAND, 18 te Algoabaai. JAGERSFONTEIN (uitr.) 18 (5.31 n.m.) 95 mijl Z.O. v. Land's End. RIJPERKERK (uitr.) 18 te Delagoa- baai. HEEMSKERK (uitr.) 19 te Zanzibar. NIJKERK (uitr.) 20 te Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL (thuisr.) p. 20 Ouessant. VLIELAND (thuisr.) 19 v. Havre 20 (n.m.) verwacht. MARKEN (uitr.) 18 te Bordeaux. ORESTES (uitr.) 18 van Duala, EEMSTROOM (uitr.) 19 (9.26 v.m.) 60 mijl Z.W. van Niton. GAASTERLAND, 20 v. Hamburg t« Amsterdam. KON. HOLLANDSGHE LLOYD. MONTFERLAND, 20 v. Buenos-Ayres. Amsterdam. KENNEMERLAND (thuisr.) 1 te La§ Palmas verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER (thuisr.) p. 19 Peiïm. PATRIA (uitr.) 20 te Sabang. GORONTALO (uitr.) 20 te Sabang. SOEKABOEMI (thuisr.) 19 v. Pt. Said JACATRA (thuisr.) 19 te Suez. TAPANOELI, 20 v. Batavia te Soer. MADIOEN (uitr.) p. 20 (4 v.m.) Ouess. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN (uitr.) p. 19 Gibraltar. EURYLOCHUS, R'dam n. Japan 18 v. Singapore. RIOUW (uitr.) 19 (7.5 v.m.) 100 mijl O. van Land's End. SOEMBA (thuisr.) 20 te Marseille. SEMBILAN (uitr.) 20 te Port Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6